PDA

צפייה בגרסה מלאה : -מחפש מידע על וואנדורות 4X4

Anonymous
26-04-03, 16:39
:D

למי יש בארץ ונדורות עם הסבה של קוויגלי
כלומר משנתונים מעל 92 אז פשטה פאתפיינדר את הרגל.......

באיזה טנספר קוויגלי משתמשים??
בורג ורנר או NV241???

איזה סרן אחורי יש בסטנדרט של ואנדורות ---GM10?

בקצור אדון פול סייז
אני בסבירות גבוהה מצטרף לחבורת הברזל האמריקאית

אבל....אצטרך הרבה עזרה :twisted: :twisted:

zvikabar
26-04-03, 16:58
מוישלה אומר שמאחורה זה GM14 לא ברור גודל רינג כי יש שני גדלים
אז אתה......פטור מזה :D

Bulldog
26-04-03, 20:13
מאחורה זה 14 חצי צף (גודל רינג 9.5 אינץ') לפחות בוונדורות.
יש את הטנדרים K30 שמגיעים עם 14 צף מאחורה (גודל רינג 10.5) ודנה 60 קדימה.

אריק זמר
27-04-03, 11:53
בוקר צביקה...
טוב אני אתחיל...
הסרן האחורי, לרוב כמו שאמר בולדוג נחלקות ל14 בולט חצי צף (קוטר קורונה 9.5) או 14 בולט גדול, ואותו קל לראות בעין ולזהות.
יחסי ההעברה לרוב הינם 4.10 כאשר הקוויגלי החדשים יותר באים עם 3.73, הגיר הינו TH400 - 3 הילוכים אוטומאטי (ראשון 2.48, שני 1.48, שלישי 1.1)
ישנה סבירות נמוכה שיהיה ברכב גיר אחר ולא הTH400 (אם כן אזי זה הTH700 - 4 הילוכים, או חדשים יותר כגון 4L80)
http://www.drivetrain.com/th400.html

אם תתן שנתון ספציפי אני אנסה למצוא עוד פרטים...כגון טרנספר שיכול להיות בורג וורנר 1356...

zvikabar
27-04-03, 13:10
שנת 95
בסבירות גבוה 14 בולט עם 9.5
אכן רובם עם בורג וורנר אבל לא הצלחתי לזהות בוודאות וכיום הם משתמשים לגי אמ בניו ונצור 241 נחות למדי........לפחות מהספרות המקצועית
שמש כאמבולנס בכוח הרב לאומי בסיני ונבנה על סמך דרישות רכב דו"ש ולא הרד קור

ילקח לבדיקה ואז נחליט

בתודה

אריק זמר
27-04-03, 13:13
כמדומני ל241 הם עברו אי שם ב88-89 או אולי אח"כ...מה גם שהיא נחשבת ליותר טובה מה208 שיש אצלי לדוגמא...בכל אופן, על מנת לבצע חיתוך - יש לך מצב של 2X4 ברכב ? או 4X4 קבוע...
נחפש לך פרטים לגבי ה95...וכנראה גם גיר 4L80

צביקה, יעזור גם לדעת אם זה עלים או סלילים !

נמרוד
28-04-03, 13:30
תגידו, מה יש לכם מוואנים 4X4?

יש להם יתרונות - בסיס גלגלים, מכלולים חזקים, משקל והכל, אבל חסרון אחד גדול... גלגלים קטנים, ולא יהיה פשוט לגדול! יש מישהו עם ואנדורה כזאת ואם גלגלים רציניים, 31, שלא לדבר על 33?

אריק זמר
28-04-03, 13:34
נמרוד, נכון זו בעיה...אך תלוי בשימוש...אני מכיר שניים אשר נועלים 32"...ועוד אחד עם 33"...
וצביקה, להבנתי, מנסה ללכת על איזה שהוא קאמפר...כמוצר סופי (והוא יהיה נעול...)

נמרוד
28-04-03, 13:38
למה מה, אין לו בית לצביקה? :twisted:

אריק זמר
28-04-03, 14:25
נכון שמרכז הכובד שלו גבוה יותר מהרבה רכבים אחרים, למרות האורך והרוחב שמפצים...אבל צעצוע שכזה עולה את הזיק בקלילות, וכמו כן גם דברים דומים...ואם אפשר לישון תחת קורת גג, מאובזרת גם בשטח ! אז ניתן לפעמים לזכות גם בשותפים לטיול ללא שכנוע של מזג אוויר טוב \ מקלחת \ ועד כל דבר שילד משועמם יכול לחפש על מנת להעביר את הזמן בכיף לא נורמאלי...
וקאמפר יכול לענות על הכל !
http://www.geocities.com/a4x4van/miscgmcvan1.html
http://www.geocities.com/a4x4van/trondvan.html

פה ישנם את הברושורים של קוויגלי:
http://www.geocities.com/gregkaty/quigleybrochureindex.html

סוזי המשתוללת
02-05-03, 01:59
צביקה
אם אתה הולך בכיוון של קראואן למה לא טרנספורטר סינכרו שמגיע מהמפעל עם שני נעילות ואקום יוצר על ידי שטייר דימלר פוך מי שמייצר גם את הגיפ של מרצדס
יש אפשרות לגלגלי 16" ואז מגיעים למרווח גחון של מעל 30 ס"מ (28 ס"מ 14" מקורי)
הרכב מפתיע מאד ביכולת העבירות ומפגין אמינות גבוהה (היה לי אחד בצבא)
יש גם כאלה שנבנו במיוחד על ידי וסטפליה כקראוון
החסרון זמינות חלקים לדעתי www.vanagon.com

polar bear
02-05-03, 18:36
עוד חיסרון: הוא קטן.
עוד חיסרון: הוא לא של GM.

צביקה, מי שאמור לנהוג על האוטו יש רשיון ג'? בא אולי לקנות טנדר גדול גאבל ג'אנט במקום?

אני פשוט יכול לקנות כזה דיזל במחיר מגוחך, אך אין לו טסט כבר 3 שנים בערך ועדיין לא בדקתי מכניקה.
אם יש מישהו שמבטיח לי שהוא קונה את האוטו לנסיעה, אני מוותר עליו.

אריה פאהן
03-05-03, 00:37
אריק שלום
איזה נעילות כדאי לשים עליו?האם דטרויט ששמעתי שמכירם בחול כ 250$ או ARB שכמובן עולים הרבה יותר?
וכן נעילה קדמית איזה כדאי? דווקא ברכב כזה נראה לי שחשיבות הנעילה הקדמית רבה יותר
עקב חלוקת המשקל
כמו כן האם ידוע לך מבחינה חוקית איזה צמיג מקסימלי ניתן להרכיב?
האם הרכב הזה עביר כמו שאתה מתאר גם ללא נעילות?
הרבה שאלות יש לי הא?
תודה

סוזי המשתוללת
03-05-03, 16:44
דוב יקר זו בדיוק הסיבה שאני מציע אותו לצביקה - כי הוא לא אמריקקי אלא אוסטרו גרמני
ומה ששטייר מייצרים האמריקנים מתים עליו (כולל נשק )אז אם זה טוב להם זה בטח טוב לנו
ובגלל הגחון השטוח לגמרי שלו הוא הרבה יותר עביר בבוץ מרוב כלי הרכב שאתה מכיר וזה טוב לצביקה וטוב לנו - איך טוב לנו? בזה שצביקה לא יישקע ואנחנו לא נצטרך לחלץ אותו :lol: :P

אריק זמר
04-05-03, 13:24
אריה,
מלאי הנעילות כולל את הכל...יש גם דטרויט, גם ARB גם לוקרייט וכו' וכו'...
המחירים - אותו כנ"ל כמו למקבילים מדנה...

אני לא רוצה לחטוא בהמלצה מה כדאי...אבל הגדול, ישנם כאלה עם לוקרייט על דנה 60, ואין סיבה נראית לעין למה לא לשים את זה ב14 בולט או ב10 בולט...

אגב, נעילה זו נעילה...ותמיד, לעניות דעתי יש לשים קודם כל נעילה בסרן האחורי.
אתה יודע, בעליה, המשקל תמיד ייטה לאחור, בין אם הוא גבוה או נמוך.

לעניין הצמיגים, מבחינה חוקית...לעולם לא התעמקתי, אך אני יכול לומר שוודאי שנוסעים עם 32" קרי 235X85X16... וכמדומני זה מאושר ע"י היצרן.

בארץ אני מכיר כמה על צמיגי 32 ואף על 33"...

חלק מן המושג עבירות נופל גם למרווח הסרנים...שבו יש ייתרון במדרגה זו או אחרת, או הצלבה שבגלל מרווח הסרנים הופכת גם היא לקלילה...אבל ! מרווח סרנים שכזה פוגם בזוויות בטן ויותר קל להתיישב על תלולית...או סלעון.

zvikabar
09-05-03, 22:18
שלום לכולם
הרעיון הכללי מאחורי הואדורה(כי זה מה שיש) זה לאט לאט להכין רכב נח למשפחה לטייל......איפה שבא
בארץ הזמנית שלנו ממילא האפשרויות שואפות ל..0 ולכן נפלה הבחירה על ואדורה
אפשרויות השפור על רכב אמריקאי סטנדרטי של לא משנה איזה חברה הם בגדול בלתי מוגבלות......קצת ברזלנות קצת לפתוח לסגור דיפראנציאלים וזהו

המנוע סטנדרטי כך גם תיבות ההילוכים....ותיבת העברה.....נו.....נסתדר כבר

אם אנשים נוסעים עם לוק רייט על דנה 44 או דנה 60 אז כמו שאמר אריק אין סיבה לא לנסוע על 12 או 14 בולט של GM......ובמחיר של 300 דולאר לחתיכה.......אני אביא גם ספייר באותה....... מזוודה

לעיניין הגלגלים החוקיים או לא.....הכל חוקי בעלות של 500 שקלים לארך וזו הוצאה שולית בבנית רכב או התאמתו לחוק לטעמי האישי אין צורך בגודל מעל 32 אינטש או 235/85/16 שזה אותו דבר

יש לי כמה הצעות על הכוונת מגרוטאות מכובדות עד רכבים יפים והחלטתי לעשות את זה.......לאט ובנחת ושיהיה לי זמן
זה באמת פרויקט של כייף עם מטרת סיום של שנת....מה אכפת לי מתי יש לי ילד בן 4 וילדה בת שנה וחצי ....... :lol:

נמרוד יש לי בית....שניים בעצם.......זה השלישי שמפצה על המגבלות של האחרים

סוזי........מה אתה מציע לי קופסאות עבירות יש לי קופסאת נעליים אחת באורך שני מטר של שרה ואחת באורך 4 מטר שלי-----אני מחפש אוויר!!!!!!
ושוב.......אנחנו בישראל לא בשוורצלנד ככה שזו חיה מוזרה ולא אלטרנטיבה אמיתית

לאט לאט......

אדי
11-05-03, 10:19
צביקה , אם אתה עדיין מחפש ואנדורה 4X4 , יש מגרש מכוניות/חלפים בחדרה שראיתי אצלו כמה פעמים וואנדורות 4X4 . הטלפון 046224055 . אני לא יודע אם יש להם משהו עכשיו אבל שווה לבדוק .

אדי

asafk
11-05-03, 20:01
נסה למצוא אמבולנסים (מד"א) לשעבר-
יש דיזלים, לא רק בנזינים, ויור חשוב- גג גבוה (מצויין לקמפר- אפשר לעמוד ולבשל בתוכו)!

אסף.

gluk
10-07-03, 15:27
טוב, ככה: קודם כל, שלום לכול החברים המוכרים גם מה"טריפ". הגיע זמן, וגם אני הצטרפתי לפורום הזה גם!
לעניינינו: דבר ראשון: צביקה, בהצלחה עם ה"פרוייקט".
מה שיש לי להגיד- אני אישית מאד אוהב את "הילדה" שלי - Pathfinder בנזין 92, מוגבהת (עוד בחב' החשמל), ללא שיפורים (עדיין לפחות) מלבד צמיגי MTR. העבירות שלה עשתה לי שוק, למרות שלא הייתי ממש סקפטי, אבל גם לא אופטימי מדי - אחרי הכל, מפלצת ארוכה, כבדה וגבוהה, שנראת לא יציבה במיוחד... אבל!!! עוד לא ניתקלתי במקום שבו רציתי לעבור, (סלעים, חול, בוץ, מים), ולא הצלחתי! (טפו טפו טפו :twisted: ) ואני ללא שיפורים כאמור. כמובן, שלא הייתי בכל מקום, אבל עדיין! מה היא מסוגלת לעשות עם נעילות- אני יכול רק לדמיין!
- וזו התשובה לשאלה שאריה מרבה לשאול - בקשר ליכולת שטח שלה!
ולך צביקה - עם אתה עדיין מחפש, תעשה סיבוב גם בכביש אזור - כמעט בכל מיגרש יש עכשיו משהו - החל מרכב אנא (שאגב ראיתי אצלו את מה שלא זכיתי במכרז של חב' החשמל - 96' עם שני חלונות בגג), וכל הבאים אחריו...
אגב, אמבולנסים של כח בין לאומי (שניהם היו 95, אחד עם 100K והשני עם 66K) ללא חלונות, יצאו לפני כמה חודשים טובים ממגרש בצריפין ב-22 ו- 25K לפני מע"מ בהתאם! מחיר התחלתי שלהן היה 18K!

-->