PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניבה מקרטעת

mor@n
10-07-10, 15:00
שבת שלום

מדובר בניבה שנת 92 הצתה לא אלקטרונית

הבעיה היא כזו, לפני שבועיים בערך הניבה שלי התחילה לקרטע לסירוגין, מאחר והייתי קרוב לטיפול אז החלפתי: מסנני דלק,שמן,אויר ,פלגים,חוטי הצתה, פלטינה וקבל\כבל(לא זוכר איך רושמים :)).
נסעתי בערך 10 קילומטר והיא החלה לקרטע שוב, הלכתי לחשמלאי וכיוונו לי את הפלטינה שוב( הפלטינה כוונה גם בהחלפה). הכיוון לא עזר ולכן החלטנו ללכת לכיוון הקרבורטור, שלחתי את הקרבורטור לשיפוץ(אצל הנרי במוסך העוגן בהוד השרון). לאחר ההרכבה הרכב שוב קירטע, חזרתי אליו לכיוונים והוא פתח קצת את מעברי הדלק והמנוע עבד יפה. לאחר נסיעה של 5 ק"מ בערך הבעיה חזרה אבל הפעם גרוע יותר.
המצב כרגע הוא: הרכב מניע בנגיעה, מגמגם בהילוך סרק(אם ובלי צ'וק) וכשאר אני נותן טיפה גז הרכב נחנק לחלוטין.

יש למשהו הצעות איפה לחפש את הבעיה? אמרו לי לנסות להחליף כויל (יש הבדל בין כויל של הצתה אלקטרונית לבין הצתה רגילה?)

מורן

ד ו ר ו ן
10-07-10, 15:48
תבדוק האם המכסה מפלג סדוק או לא מהודק טוב למקומו.

אותן התופעות בניסבה אחרת לפני אי-אלו שנים.
אחד החבקים שדל המכסה לא עשה את העבודה יותר והמגעים השתבשו.

davidbu3
11-07-10, 09:30
בוקר טוב ! תיבדוק את סליל ההצתה שהוא לא מיתחמם ואו שאין בריחת ניצוץ מהחוטים שיוצאים ממנו! וכמו קודמי אומר תיבדוק את מיכסה המפלג .ישנה אפשרות שהרכבת מצתים באיכות ירודה ?;) ולסיום תיבדוק את איכות הדלק ! מים?סולר?

davidbu3
11-07-10, 09:49
כן יש הבדל בין סליל הצתה רגיל לאלקטרוני ! 0549770227 דוד!:D

mor@n
11-07-10, 20:51
ערב טוב

החלפתי את הכויל(להצתה עם פלטינה), מכסה מפלג ופלגים.
הרכב הניע בתחילה אבל עם אותם סימפטומים(מגמגם וכשנותנים טיפה גז נחנק וכבה).
המצב כרגע הוא שהרכב לא מניע כלל גם לאחר החזרת החלקים הקודמים(כויל, מכסה מפלג(לא התבלבלתי בסידור הפלגים) ופלגים)
יש למשהו רעיון????

מורן

ד ו ר ו ן
11-07-10, 21:10
תבדוק את מגע + למפלג.
חוט קטן עם קונקטור שנראה מחובר גם כשהוא לא ממש נוגע.
תעבור על החוט לראות אם הציפוי לא ירד ויש קצר או קיטועים בחוט.

lior_b.s
13-07-10, 12:20
אחרי שתבדוק את החוט הזה שדורון המליץ..שבד"כ גורם לצרות אם הקונקטור לא מספיק טוב..

איזה משאבת דלק יש לך?..מכנית/חשמלית?..
תבדוק גם את הכיוון הזה, ועוד דבר, כשאתה פותח את המיכל דלק יש וואקום?, נשם סתום גם עושה בעיות...

ליאור

mor@n
13-07-10, 12:37
אחרי שתבדוק את החוט הזה שדורון המליץ..שבד"כ גורם לצרות אם הקונקטור לא מספיק טוב..

איזה משאבת דלק יש לך?..מכנית/חשמלית?..
תבדוק גם את הכיוון הזה, ועוד דבר, כשאתה פותח את המיכל דלק יש וואקום?, נשם סתום גם עושה בעיות...

ליאור

בוקר טוב
דורון - בדקתי את החוט (הוא גם מתחבר לכבל ) ואין בעיה של מגעים, אפילו החלפתי את הקונקטור לחדש
ליאור - המשאבה שיש לי היא חשמלית (של סוברו גסטי), דלק מגיע לקרבורטור ויש וואקום במיכל הדלק.

מה הסיכויי שהמפלג לא תקין?

מורן

shmulikbg
13-07-10, 13:25
בוקר טוב
דורון - בדקתי את החוט (הוא גם מתחבר לכבל ) ואין בעיה של מגעים, אפילו החלפתי את הקונקטור לחדש
ליאור - המשאבה שיש לי היא חשמלית (של סוברו גסטי), דלק מגיע לקרבורטור ויש וואקום במיכל הדלק.

מה הסיכויי שהמפלג לא תקין?

מורן
ואקום במיכל הדלק - נשם סתום.
תדאג לנקותו ואז תבדוק.

mor@n
13-07-10, 13:59
ואקום במיכל הדלק - נשם סתום.
תדאג לנקותו ואז תבדוק.

OK אנסה, הוואקום נמצא בדופן הימנית מאחורי הדלת נוסע נכון?

מורן

lior_b.s
13-07-10, 14:48
אהלן מורן
זה שיש וואקום כשאתה פותח את המיכל, זה סימן שהנשם סתום ולא נכנס אויר כפיצוי על הדלק שנשאב מהמיכל...ככל שהוואקום יותר חזק ככה קשה יותר למשאבה לשאוב את הדלק..תבדוק אם האוטו מקרטע גם כשמכסה הדלק פתוח.
משאבות חשמליות אני לא כ"כ אוהב על ניבות.
אם יש לך אפשרות להחליף משאבה רק לצורך בדיקה כדי לשלול בעיית לחץ במשאבת דלק , תעשה זאת קודם.

ליאור

ד ו ר ו ן
13-07-10, 20:10
משאבות חשמליות אני לא כ"כ אוהב על ניבות.
ליאור
הנסיון שלי הראה שהמשאבות האלו כנראה לא מקבלות מספיק איוורור בתא מנוע של הניבה ומתחילות לזייף כשהטמפרטורה עולה.

אני בזמנו חזרתי למשאבה המכנית כשמצאתי אחת תקינה- הן לא מושפעות מהחום.

משהו שכן עזר קצת למשאבה החשמלית היה בידוד חום מצד המנוע.

בלי קשר ליעילות המשאבה החשמלית, אתה עדיין צריך לפתור את ענין הואקום במיכל דלק.

nadler
15-07-10, 11:20
רעיון נוסף: נסה להחליף את המפלג (דיסטריביוטור). לפני שאתה קונה חדש, חפש חבר עם ניבה לא מקרטעת ופשוט תחליפו, זה בערך שלוש דקות עבודה וכיוון הצתה למישהו מנוסה זה עוד דקה.
לגבי משאבת הדלק: כאשר האוטו מגמגם עצור בצד והנח סמרטוט רטוב על משאבת הדלק, הפסיק לגמגם... משאבת הדלק שלך דפוקה/לא מתאימה/בשלבי גסיסה...
בכל מקרה, קודם פטור את בעיית הווקים במיכל הדלק. או לפחות תעשה ניסיון לינסוע עם מיכל פתוח.
בהצלחה איתי

-->