PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע דיזל מול מנוע בנזין בשטח

ארז
19-09-04, 11:14
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4816&start=20

הכל כאן דיון מעניין, האם מנוע בנזין טוב יותר או מנוע דיזל טוב בשטח?
נתחיל מהתשובה של חנן, על הכביש ברור לי לחלוטין ,אתה צודק, בשטח אני פשוט לא רואה איפה אפשר "להשתמש" ביכולות הפאן האלו, חוץ מדיונות שכמעט ואף אחד מאיתנו לא באמת עושה.
היה לי מנוע בנזין מאוד חזק ומשופר על דיפנדר קצר פתוח(מעל 200 כ"ס על רכב ששוקל 1600 ק"ג), עברתי למנועי דיזל אנמיים וכיום אני נוסע כבר מעל לשנתיים עם מנוע דיזל חלש במיוחד(הרכב נקנה עם מנוע לא תקין ומאז אני לא טורח לסדר את זה).
[/b]בשטח ,אני פשוט לא מוצא שום מקום בו אני מתגעגע למפלצון אוכל הבנזין שהיה לי.

חנן א.
19-09-04, 11:17
בשטח אני פשוט לא רואה איפה אפשר "להשתמש" ביכולות הפאן האלו

מתי בפעם האחרונה לקחת עם הדיזל שלך סיבוב, בשביל רגיל, בסחיפה הצידה, עם ארבעה גלגלים מסתחררים?

אתה לא יכול לעשות את זה, אלא אם תגיע לאגם קפוא (Yeah right-in Israel ). גם אני לא. עשיתי את זה המון בזמנו עם ויטרה 16 שסתומים מוזרקת. אבל מאיר עם הסופה יכול-אם הוא רוצה.

חנן א.
19-09-04, 11:22
אגב, שוב, אני לא מדבר על :

האם מנוע בנזין טוב יותר או מנוע דיזל טוב בשטח?

אני מדבר על:

האם מנוע בנזין כיפי יותר ממנוע דיזל בשטח?

שחף110
19-09-04, 11:39
ולי יש קונצ'רטו ל v8 ואני לא חושב שאני יכול לעשות את זה :roll: :oops:

grand
19-09-04, 12:03
6 אחה"צ, סופו של יום קשה, השמש כבר שוקעת, ציר סקוט למי שמכיר, קצת לפני החיבור לכביש לשיבטה, קצת חול, ופתאום - עליה ודיונה בה, ואיזו עליה.... כולם מנסים, סוחבים 20מ', 40 מ' נחנקים ונסוגים אחורה, מורידים אויר למינימום, לוקחים תנופה עוד 10 מ' נכנעים, הקוליסים שם טחונים ועמוקים מנגמשים וכלים כבדים שעברו שם קודם.
מנוע ה V8 מגרגר לו , לחיצה חזקה על דוושת הגז 5200 הסמ"ק מדביקים את הגב למושב, הרכב טס למעלה 20, 30, 40 מ' מתחיל להחנק, מורידים הילוך ל 1 ממשיך עד למעלה, אחח.. ברוך שנתן לי בנזין. בשביל הרגעים הקטנים הללו.

מקווה שהתיאור הציורי משהו יעביר לכם הדיזלים את ההרגשה.

איציק - 4X6ZH
19-09-04, 12:21
מנועי הדיזל החדשים של היום הם בהחלט בעלי תחרות לכל מנוע בנזין .
הם גם בעלי תחרות בבעיות שלהם וביכולת להתמודד בשטח בפתרון הבעיות . ( בכל זאת דיזל )
וכאשר אני חושב ונזכר בכל אותם בעיות של מנועי בנזין בבוץ \ במים \ כן מניע / לא מניע ...
יש משאבת דלק אין משאבת דלק ... יש ניצוץ אבל לא מניע ..!!! :evil: :evil:
חנן כן אני יודע אתה תראה לנו את התמונה שלך בבוץ .
ואני בכל זאת נזכר באותו מנוע ריו ( שאף פעם לא מניע בבוקר) שהוחלף לדיזל .
ובמנוע אינטרנש וויאט בנזין ( בזחלם ) שהוחלף ל GM בזחל"ד .
ובמנוע המקורי של אין ספור טנקים שוחלפו למנועי דיזל .
ועוד ועוד ....
נכון הבנזין נותן כח והרבה כח . אבל היום רוב מנועי הדיזל נותנים כח מספיק לכל משוגע מצוי .
ואכשיו למה לא ממסרה אוטומטית ?
בקרוב יתחילו להחליף לממסרות אוטומטיות . זה השלב הבא של השגעון .
לפחות אני מוצא את עצמי חושב בכיוון .
כן הילקס אוטומטי .
איציק

ארז
19-09-04, 12:22
ח'ברה אתם שוב סוטים מהשאלה....
שאלתי במה מנוע בנזין יותר טוב ממנוע דיזל בשטח, לא מה יותר כיפי או מה נשמע יותר טוב....

אדי
19-09-04, 12:53
לבצע את העבודה וזהו? אני מניח שדיזל. אני גם אוהב את האופי של הדיזלים החדשים, המומנט בסל"ד נמוך והמנועים מספיק חזקים בהשוואה למנועי בנזין הגיוניים.
אבל על מה אנחנו נוסעים בדרך כלל? דיפנדר, היילקס וכו' שמנועי הדיזל שלהם הם לא בדיוק המילה האחרונה :wink:, וברור שמבחינת כח מנוע אין בעיה אמיתית למעט במקרים קיצוניים (דיונות וכו'). אבל, אצל רובנו הנסיעה בשטח היא כן בשביל הכיף ... וכאן כן יכול להכנס הפאן מהמנוע החזק.
יש עוד המון פרמטרים שצריכים להכנס כמו אמינות, אפשרות לתיקון עצמי במקרה של תקלה בשטח, השוואה בין מנועים ספציפיים (הדיזל V-10 של הטוארג מול בנזין 1.0 של סמוראי :lol: ) וכו'.

אדי

ארז
19-09-04, 13:05
כמו שכתבתי בהתחלה, אצלי אני משווה בין דיפנדר קצר, פתוח עם מנוע V8 מוזרק עם שיפורים שהביאו אותו למעל ל200 כ"ס לבין מנוע דיזל חלש במיוחד ,בשטח אני לא נתקל במקומות שאני מתגעגע לבנזין.

מאיר רוטברג
19-09-04, 13:18
ארז, בוא אתן לך את התשובה שאתה מצפה לה
לא אין הבדל בשטח טכני ביניהם,אולי אפילו יתרון לדיזל במומנט בנקודות מסוימות
בטוחני כי חנן ואסף יודעים יותר ממני ויוכלו להבטיח לנו מה הנתונים המדוייקים,
אבל אם יש לך חשבון בילתי מוגבל הייתה קונה דיזל??
בטוחני כי התשובה לא.
ואיציק עם כל הערכה שיש לי אליך ,ויש ברוך השם הרבה.
לא,נכון חל צימצום בפער בין הדיזל של פעם לבנזין,זה אפילו לא מתקרב.
מה שתשפר בדיזל על מנת להתקרב אני בכלום כסף אשפר את המנוע הסטנדרטי לחלוטין בין ה 10 שנים להרבה הרבה יותר
יודע מה
230$ ציפ גט פרופורמנס
200$ קמשפט חם
msd
פילטר פתווח
וזאת בלי הגדלות בוכנות וכו,
לכמה כוח סוס אגיע?

ד ו ר ו ן
19-09-04, 13:28
מאיר,
אני אחפש להראות לך כתבה בFOURWEELER על טנדרים פולסייד אמריקאים דיזל, הכתבה מתארת טנדרים שבנוסף להיותם בנויים לשטח אמיתי(עושים באמת זה כבר לא משנה..) והאמת בכתבה יש כהמ תמונות של כאלו שבניגוד לרכבים אמריקקים רבים באמת נראים כמו רכבי שטח,התחרו במרוץ דארג באירוע שטח בארה"ב.
וכולם שם דיזל, 0-60MPH בפחות מ6שניות.
מנועים גדולים וכ"כ הרבה מומנט שבלי 4X4 על הכביש הרכב לא זז מהמקום בגלל ההחלקה של הגלגלים האחוריים.

גם עידו בדקאר ובריל במקומות אחרים הראו יפה שאפשר עם דיזל לנסוע מספיק מהר ובמספיק וירטואוזיות.
הטורבו לא נכנס לעבודה לפני 1500סל"ד?
שים מגדש-על, יתן לך את הכוח כמעט מעמידה.

איציק - 4X6ZH
19-09-04, 13:30
מאיר אני שוכח שחלק נכבד מבעלי רכבי שטח ממש נהנים מהתקלות.
מה גם שבדרך כלל התקלות הם קטנות ולא כל כך מעצבנות .ואפשר לשחק לבד .
וזה חלק מהתחביב .אולי חלק מרכזי של התחביב .
ומנוע בנזין מהדור הישן ממש טוב לצרכים האלה .

סוזי המשתוללת
19-09-04, 14:57
מנוע בנזין תמיד נותן יותתר הספק למשקל עצמי / נפח נכון שמנוע הטורבודיזל השתפרו פלאים אבל כך גם מנועי הבנזין
לדעתי השאלה היא מהוא תחום העבירות החביב עליך ובהתאם לכך המנוע
לא יעזור כלום כבר ראיתי רכבים כפולי נעילות דיזל עם צמיגי 31 ומעלה לא מתקרבים לעליה שסופה מעפנה שיצאה ממכרז 10 דקות לפני זה וצמיגי כביש 235 עלתה בקלות מדהימה למה ?
לא בגלל הנהגים כי כולם היו נהגים טובים וכולם רצו לעלות (כולל אני)אבל לאף אחד מאיתנו לא היו הסוסים שצריך היה בשביל לרוץ על הדרדרת
אני מניח שבסוג העבירויות שאתה אוהב (ארז) ובסגנון הנהיגה שלך דיזל מתאים יותר (זחילת סלעים ובוץ)אבל חלק גדול מאיתנו נמנע מחולות לא בגלל הנזק שהחול גורם (בוץ גורם ליותר נזק)אלא בגלל המנועים החלשים אף אחד לא אוהב להיכשל אז הוא לא הולך למקומות שהסיכוי שלו להיכשל שם גדולים וחולות לא יוצאים מהכלל

סוזי המשתוללת
19-09-04, 15:00
נ.ב
מה שטוב ברכבים חלשים זה הצורך לפתח טכניקות נהיגה מה שבסופו של דבר יוצר נהגים טובים יותר :lol: :P

ארז
19-09-04, 15:05
שמוליק אני לא מכיר דרדרת שרכב חזק ללא נעילות או עם צמיגים קטנים יעלה ורכב נעול כפול 2 עם צמיג גדול לא יעלה, מצטער.

שוב גם אחרי כל התגובות פה, לא ציינתם מקומות(חוץ מדיונות שאף אחד פה למרות כל הדיבורים לא באמת מטייל שם(אולי פעם בשנה חולות ניצנה/עגור שגם הדיזלים עושים) ,בהם לבנזין תהיה עדיפות על הדיזל.
זחילת סלעים?
בוץ?

נמרוד
19-09-04, 16:12
השאלה שלך לא רצינית ארז. יש מגוון כל כך גדול של מנועי דיזל ומולם מנועי בנזין... יש מנועי דיזל חלשים עד עלובים (כמו בהיילקס ישן) ויש מנועי דיזל אדירים שמרגישים ממש כמו מנועי V8 בנזין(גראנד צ'רוקי CRD!). יש מנועי בנזין שמבחינת הגרפים הרבה יותר דומים למנועי דיזל (מנוע ג'יפ 258 למשל). יש מנועים אמינים מאד ויש מנועים שאללה יסתור צריכים משטר טיפולים של מעבורת חלל וגם אז הסיכוי שלך לחזור בשלום מטיול הוא כמו הסיכוי לחזור מהחלל (סיכוי טוב בסך הכל).

למחזור הטרמודינמי של דיזל יש נצילות טובה יותר באופן עקרוני, תיאורטית וגם מעשית מאשר מחזור אוטו (בנזין). מה זה נצילות? כמה אנרגיה שימושית אפשר להוציא מגרם של דלק. זה עובדה וישאר עובדה, צריכת הדלק של מנועי דיזל טובה יותר ותשתפר בעתיד. כל שאר ההבדלים בלי יוצא מן הכלל הם לא עקרוניים, הם תוצאה של תכנון תחת אינספור אילוצים והם משתנים בתקופה הנוכחית. יש היום מנועי דיזל חדשים שבעצם מסתובבים במהירות גבוהה מאד ונותנים גם יחס הספק/משקל טוב כשל מנועי בנזין רגילים (כמובן שיש מנועי בנזין מהירים מאד, מנועי אופנועים למשל, שאין כיום טכנולוגית דיזל שיכולה להתקרב אליהם מבחינת הספק/משקל)

לשאלה שלך, שבה אתה משווה בין שני כלי רכב מסוימים עם שני מנועים מסוימים (לנדרובר V8 ולנדרובר 300TDI) - אתה יודע את התשובה, בדיונה ובמירוצי מהירות הדיפנדר בנזין שלך היה נותן בראש לעגלה הנוכחית.

גיא
19-09-04, 16:35
ארז, כבר ענו לך

תלוי לשימוש ומה עושה לך את "זה" ...

עוד משהו, למשל מי שמשתמש ברכב גם ליום יום למשל אני.
אם הייתי נוסע על בנזין .. כבר הייתי פושט רגל. 32K ק"מ בשנה זה המון כסף על דיסקו ...

מאיר רוטברג
19-09-04, 17:19
מצטער אבל זה מגוחך,
רק נמרוד נתן תשובה רצינית כמצופה ממנו,
גיא,מה הקשר אם הייתה פושט רגל??
לא מדובר על הוצאה כספית מדובר האם דיזל יותר טוב מבנזין או האם לבנזין יש יתרונות בשטח,
לטעמי לבנזין בזחילת סלעים אין יתרונות.
וארז, במלוא הכנות לא אתה ולא חבריך תסעו לטייל אם הדרך למשל עוברת בחולות חלוצה
למה? כי יש תרוצים בשפע(לא אתה אישית כמובן)
לא,זה משעמם
לא,היינו כבר
עזוב לא מעניין
ועוד מאות תרוצים עד שהפורום ימלא מהם
האמת,?? מאוד פשוט
כי כל בעלי הדיזלים המיושנים יודעים כי אין להם סיכוי שם ,ולא אין הכוונה"לתת בראש" אלא לעבור ולהנות
,אזי,ממציאים תרוצים,בלה בלה בלה
מה שאני טוען זה נורא פשוט,
לדיזל יש המון יתרונות(לטעמי רק בחשבון הבנק בלבד) לבנזין יש את הוורסטיליות דהיינו,את היכולת לבחור לעבור בכל מקום גם אם יש הדרך למעלה זיק עוברת דרך גשר שייך חוסיין אז את הדיונה האדומה (משהוא ענקי בהחלט)בירדן ואזזזזזז מגיעה למעלה זיק
אני לדוגמא יכול ואתה??
לעומת זאת אני יכול למנות יתרונות כבירים לרכב שלך אם אהיה חייב לגונן על עמדתך.
קפיש??

אריה פאהן
19-09-04, 17:47
שימו לב שכל המובילים בתחריות הראלי בארץ(וגם בחו"ל ) משתמשים במנועי דיזל,עידו כהן שי שמעוני איציק בריל ועוד,למנועי הדיזל החדשים יש הספק גבוה ,והם מגיבים טוב יותר כבר מסל"ד נמוך
אני עם הרכב שבו אנחנו מתחרים (טויוטה פראדו מנוע דיזל קצת משופר) ,נותן בראש :) לרוב רכבי הבנזין , נבדק מול מאזדה 6

נמרוד
19-09-04, 17:55
שימו לב שכל המובילים בתחריות הראלי בארץ(וגם בחו"ל ) משתמשים במנועי דיזל,עידו כהן שי שמעוני איציק בריל ועוד,למנועי הדיזל החדשים יש הספק גבוה ,והם מגיבים טוב יותר כבר מסל"ד נמוך
אני עם הרכב שבו אנחנו מתחרים (טויוטה פראדו מנוע דיזל קצת משופר) ,נותן בראש :) לרוב רכבי הבנזין , נבדק מול מאזדה 6

וגם בחו"ל????

יש דוגמא? אחת תספיק.

אדי
19-09-04, 18:01

וגם בחו"ל????

יש דוגמא? אחת תספיק.
שלסר ניסה להתחרות עם מנוע דיזל בבאגי שלו, לא?
אם אני זוכר נכון הוא היה במקום טוב כל עוד לא נשרף לו האוטו :lol: .

אריה פאהן
19-09-04, 18:07
נמרוד טוב איתגרת אותי ואני אתן תשובה לאחר שאבדוק ואאמת אותה שוב , בנתיים מה שבטוח זה שעידו עם רכב דיזל הגיע ראשון בפאריז דאקר, למען האמת שבוע שעבר שאלתי אותו בדיוק על העיניין הזה ,למה הוא לא מתחרה עם רכב בנזין? התשובה שלו היתה , מה השתגעת?המנוע בנזין ברכב הזה הוא עגלה לעומת הדיזל,

ארז
19-09-04, 18:08
לגבי ההערה של מאיר ,פשוט לא נכון.
לעולם לא נתקלתי במישהו שלא רצה לנסוע לחולות עגור עם רכב דיזל, זה אחד הטיולים היותר כיפיים שיש, אגב, כן נתקלתי ולא במעט כאלו שלא רצו לנסוע לחולות עגור/ניצנה בגלל הבנזין(חשבון בנק), שם היו גם היו תרוצים בכל הצבעים....

נמרוד
19-09-04, 18:19
נמרוד טוב איתגרת אותי ואני אתן תשובה לאחר שאבדוק ואאמת אותה שוב , בנתיים מה שבטוח זה שעידו עם רכב דיזל הגיע ראשון בפאריז דאקר, למען האמת שבוע שעבר שאלתי אותו בדיוק על העיניין הזה ,למה הוא לא מתחרה עם רכב בנזין? התשובה שלו היתה , מה השתגעת?המנוע בנזין ברכב הזה הוא עגלה לעומת הדיזל,

אבל עידו הגיע ראשון בקטגוריה T1.2 - פרודקשן מונע דיזל :lol: לא?

תראה לי תחרות שטח (או כביש) בינלאומית מוכרת שבקטגוריות בלתי מוגבלות ניצח רכב דיזל. אני משער שיש דוגמאות, אבל הן נדירות ביותר.

מה שקורה בארץ זה שרכבי הדיזל נפוצים יותר, והמתחרים הראשונים מכוונים את עצמם לקטגורית הT1.2 בדקר כמו עידו ולכן השימוש בפאג'רו מונעי דיזל. רכב באחה אחד אמריקאי בנוי היטב עם מנוע V8 ייתן בראש ברוב המרוצים בארץ.

סוזי המשתוללת
19-09-04, 19:28
נמרוד
הב.מ.וו שהתחרו בדקר היו דיזל וכנ"ל גם הטוארג
נכון שיש דיזלים נהדרים אבל עדיין באותה רמת מחיר יש בנזין עוד יותר טובים
אריה אתה מוכן להתחרות פרדו מול פרדו ? בנזין חדש מול דיזל חדש?
אני לא חושב ועזוב אותך מנועים ששופרו במיוחד - מדובר על סטנדרטי
ארז העלייה נמצאת בדרך לכרמיאל מול ציקלון ולפני כ 5 שנים עבד שם בגר
תאמין לי שניסינו היו בינינו כאלה שכמעט הגיעו לכביש בנסיון לעוד קצת תנופה כלום לא עזר
גם בגרופית ומחמל חבר עם סופה סטנדרטית טיפס גבוה יותר מחבר עם 90 קצר דיזל נעול כפול (שניהם נכשלו באותו היום אגב :P )
אגב במחמל הסופה עצרה רק בגלל שהמצבר שלה החליט להשיג אותה :P :lol:
גם בבוץ מנועים חזקים ולא פחות חשוב זריזים הם יתרון ואני לא מדבר על בעיות חשמל בבנזין כי את זה ניתן לפתור בקלות ובזול(מנסיון )

מאיר רוטברג
19-09-04, 20:16
אריה ,
האםהיית קונה את הרכב שלך להתחרות עם בנזין או הייתה מעדיף דיזל?
ארז ,יאללה בוא ניסע לעגור אני מבטיח לך שלא הכסף ימנע ממני לבוא
לסיכום זה דיי חסר תועלת הדיון,
דבר אחד איני מבין
מדוע כל אחד מגן בחרוף נפש על מנוע ריכבו
??
אפשר לפרגן גם לאחרים-למשל לא הייתי קונה טוארג בנזין
למה כי אין אותו בארץ
סתאאאאם

השמשוני יחיעם
19-09-04, 20:44
ערב טוב,,,

לשם שינוי אני (ארז אני באוירה חברותית היום :wink: ) די מסכים עם ארז.

מה זה חשוב?????
כל אחד וטעמו עימו, בכל הוויכוח שכחתם את הגורם החשוב ביותר "ה נ ה ג"

ראיתי בימי חלדי,,דיזלים ישנים נושנים עוברים במקום שגם צדיקים (בנזינים)לא עוברים, וכמובן גם ההיפך.
ראיתי רכבים מונעי בנזין (4 צילינדרים מצ'וקמקים) עושים בית ספר ל - V8 .

הכל מתחיל ונגמר בנהג!!!!!!!!!!

כתבו כאן על פריז -דקר וכו',,,,

חברה'לך,,,,,,אנחנו בארץ יישרואל,,פקקתא 4-5 מקומות עם עבירות בינונית+.

מי שאוהב "בנזין" טוב לו
מי שאוהב "סולר" טוב לו (גם בבנק).

אז,,יאללה
שנה טובה.

אריה פאהן
19-09-04, 20:52
מאיר
אני לא מגן בחרוף נפש על ריכבי ,כי זה לא הרכב שלי :D
באופן טיבעי אנחנו יודעים להגיד שעדיף בנזין על דיזל ,אבל עם המנועים החדשים אני לא בטוח בזה ,שווה בדיקה, חןצמזה תגידו למה יצרני הרכב מייצרים רכבי דיזל ? (הכוונה לפרייבטים וגיפים)הם הרי לא עושים זאת רק לשוק הישראלי שדפקו אותנו עם המיסים?

asafk
19-09-04, 21:15
מה עדיף?
אני נוסע בעבודה באוטו-דיזל. 3.5 טון ריק, והוא אף פעם לא ריק. מנוע דיזל V8 שיש לו יותר כוח מלכל מנוע בנזין שיש למישהו מחברי הפורום (אלא אם כן למישהו באמת יש מנוע עם יותר מ250 כ"ס, או 80 קג"מ).
האוטו הפרטי שלי עגלת דיזל. חסר כוח ורופס.
ה110 של שחף בנזין V8 קרבורטור. עגלה.
היוקון שלקחתי עליו סיבוב לא מזמן, בנזין V8- מטוס.

מה עדיף?

.......
מה שיש בחניה.

אסף.

asafk
19-09-04, 21:16
וגם-
עידו ניצח בקטגוריית רכב סדרתי 4X4 דיזל. ראשון מתוך 3 מתחרים בערך... לא ממש נפוץ העניין של דיזל בדקאר.

אסף.

גיא
19-09-04, 21:33
סוזי,

את העליה של צליל בחורש אני עליתי עם הסמוראי כשהיה נעול ולא עלה אותה חבר עם פרוזה ..
למען האמת בקושי הצלנו אותו מהתגלגלות אחרי שניכנס לשפ"ץ שאפילו אתה היית ניבהל ממנו.

מאיר, אם בכיף נטול כסף עסקינן .. הייתי אומר בנזין גם אבל רק בגלל הפתיחות המטורפות ( היה לי ג'ימי לשבוע בערך ... ) חוץ מפתיחות חזקות מאוד .. הדיזל יותר טוב.

opl
19-09-04, 21:37
שאלה: בגדול... מי בעל אורך חיים גדול יותר? מנוע דיזל או בנזין? אני יכול לנחש אבל אל סגור עלזה...

גיא
19-09-04, 22:41
לפי האגדות שאני מכיר, דיזל.

מה שאני שמעתי זה שבגלל שהמנוע דיזל ( וזה בטח תופס רק לישנים ) עובד ביחס דחיסה גבוה יותר ובחום גבוה יותר וכו' .. אז החלקים עבים / חזקים יותר עובי דופן הצילינדר עבה יותר וכו' ..
ומכאן גם חזקים וחסונים יותר.

מנועי בנזין הם יותר "דקים" ולכן יש שחיקה יותר גבוה, מה גם שהם עובדים בסל"דים הרבה יותר גבוהים מה שכמובן מחיש את השחיקה.

שוב, זה דברים שנאמרו לי לא יודע להגיד אם זה נכון או לא.

grand
19-09-04, 23:06
תבינו על מה אני מדבר. כח הבנזין.
תהנו :mrgreen:
http://www.kevinsjeepparts.com/images/videos/aprilzwarrior.wmv

שחף110
19-09-04, 23:08
כן, אבל חלקם (מנועי הבנזין כמובן) עובד ביחס דחיסה מאוד נמוך (בניגוד לדיזל)

נמרוד
19-09-04, 23:45
שאלה: בגדול... מי בעל אורך חיים גדול יותר? מנוע דיזל או בנזין? אני יכול לנחש אבל אל סגור עלזה...

ברור לך כבר שהשאלה לא רצינית, ממש כמו השאלה המקורית?

ד ו ר ו ן
19-09-04, 23:57
זה הפך להיות דיון הזוי לגמרי..
:shock:

חנן א.
20-09-04, 10:08
דבר אחד איני מבין
מדוע כל אחד מגן בחרוף נפש על מנוע ריכבו
??

בולשיט. קרא שוב את כל התגובות. קרא את התגובות שלי בין השאר.

בהנחה שלא קרו קטסטרופות (ולצערנו זהו הגורם האופייני מדי לסיום חיים של מנוע) , כמו חוסר שמן, התחממות, רצועת טיימינג קרועה וכיוצא בזה, חיי מנוע דיזל הם ארוכים יותר.

-->