PDA

צפייה בגרסה מלאה : כל מה שאפשר. australia?

Zambia-protocol
16-07-10, 04:40
היי אנשים.
אני כנראה בספטמבר יורד לאוסטרליה.
יש תכנון כללי של לרכוש רכב ולטייל איתו ברחבי היבשת. בעיקר אזור סידני מלבורן וטאזמניה.
אני הולך להיות שם כנראה כ-3 עד 4 חודשים, ומשם לניו זילנד לעוד חודשיים שלושה.

אני מספר את כל זה לא כדי שתקנאו או משהו כזה, אלא כי אני יודע שאין חכם כבעל ניסיון.
ופה אתם נכנסים לתמונה.
אז מי שהיה באסטרליה\ניו זילנד, ויש לו מידע רלוונטי, עצות שימושיות ,רעיונות והארות ומוכן לחלוק:D הכל יתקבלו בברכה.
בעיקר על נושא הנהיגה מבחינת התרגלות\דומה\שונה מהארץ.
ומבחינת ההתנהלות באזורים השונים.
ובעצם כל מידע שימושי למטייל בארץ זרה (גם לא על אוסטרליה\ניו זילנד ספציפי) *
תודה מראש לכל המגיבים:mrgreen:
ברק.

samuraiDP
16-07-10, 06:46
דבר ראשון חשוב להגיד שגם אם לא התכוונת אני מקנא!

באופן כללי לגבי אוסטרליה (טיילתי שם קרוב לחצי שנה לפני שנתיים עם טויוטה לנד קרוזר 73 שנת 82):
מומלץ לטייל עם רכב, עדיף לג'יפ אמין ככל האפשר. זה אפשרי מאד להשיג רכב מעולה במחיר מעולה בד"כ ממטיילים אבל גם ממקומיים - צריך סבלנות ולא לקפוץ על הרכב הראשון שרואים...

ישנה חשיבות גדולה לעונה שבה מטיילים באוסטרליה ביחס לעונות שם (בעיקר בצפון - יש עונה יבשה ועונה רטובה וחבל לפספס המון מסלולים טובים כי הגעת בשטפונות), תפתח לונלי פלאנט של אוסטרליה
זה יסביר לך הכל.

מקומות שהייתי ממליץ לך להתכוונן אליהם ולקרוא כמה שאפשר קודם כדי שתהיה מוכן:
- קימברלי'ס - צפון מערב היבשת - אזור בתולי ומדהים.
- אזור פרת' - יש המון אזורים של דיונות, האוסטרלים אוהבים את הקטע של לתת בראש במקומות בסגנון הבור רק פי 10 גדולים ועם רכבים פי 100 טובים. לחובבי הז'אנר.
- אזור אליס ספרינגס - אני עשיתי שם הרבה טיולי יום ברגל וברכב - יכול להיות נחמד לישון באליס ולצאת כל יום למקום אחר.
- מלברון - אם נמצא באוסטרליה בזמן המלבורן אופן (טניס - אין קשר לג'יפים) אסור לפספס! אירוע ספורט בינלאומי, טניסאיות יפות (בנוסף לאוסטרליות), אווירה מדהימה.

יש לי עוד המון,
אם אתה מעוניין בדברים ספציפיים שלח ה"פ, אני אשמח לעזור! גם לניו זילנד...

דרור

omri_t
16-07-10, 08:05
בגדול, קניית רכב באוסטרליה וטיול איתו בהחלט אפשרית -
וזו כנראה האופציה הכי נכונה למי שרוצה לטייל מחוץ לעירים בצורה עצמאית.
המחירים לא בשמיים וההיצע לא רע.
בסידני ומלבורן ישנם קאר-מרקטים של טיילים.
שם אלו שקנו מנסים למכור את הרכבים שלהם.
ככל שמועד הטיסה מתקרב- המחיר יורד.
קח את זה בחשבון בקניה ובמכירה.
אני קניתי בצפון שמעט אנשים מתחילים בו, לקח לי הרבה זמן למצוא רכב אך המחיר היה נמוך ייחסית.
מצד שני סיימתי בפרת' שגם שם מעט מסיימים והיה לי קשה למכור והמחיר בהתאם.

ניתן לקנות גם ממקומיים, בזמנו קנינו עיתון שבו היה לוח מודעות.

נושא הרישוי באוסטרליה שונה מבארץ. לכל מדינה באוסטרליה חוקי רישוי טיפה שונים.
מאמין שבפורום למטייל קיים המידע.
בכל אופן אני קניתי את הרכב שלי בצפון- בדארווין.
את העברת הבעלות עושים בטופס ששולחים בדואר- משהו שאם היו עושים בארץ- לא היה עובד....
(למען האמת, ניתן לומר את זה על 90% מהדברים באוסטרליה...)

הנהיגה לא קשה, מתרגלים ממש מהר.
הצרה אצלי היתה שכשחזרתי ארצה- לקח לי זמן לחזור צד הנכון. וזה היה טיפה מבלבל.

תעשה חיים!!!!

ronenlivny
16-07-10, 08:16
געגועים...

דבר ראשון תרגע. אתה נוסע לאוסטרליה ואין לך מה לדאוג, יהיה בסדר.
את האוטו שלי שם (לא 4X4, ניסאן סקייליין 88, הייתי תפרן) קניתי בצפון סידני מאיזה אחד, טבילת אש של שעתיים נסיעה בתוך העיר ואתה מתרגל לנהיגה, זה אותו הדבר רק הפוך.
תחפש באינטרנט כשתגיע לשם, אל תתפתה לרכבים של מטיילים, הם לא עוברים טיפולים.
בתקופה של 3-4 חודשים לא תספיק למצות את כל היבשת ולכן אני ממליץ לך להתמקד באזור מצומצם-
אני הייתי הולך על המשולש הדרומי מזרחי- סידני- מלבורן - אדלייד גם קרוב לים (great ocean road) וגם באאוטבק- כמו ה D אבל יותר קטן. ואם משום מה אתה מגיע לאזור האאוטבק הדרום מזרחי, אני ממליץ בחום על אזור מילדיורה ומדבריות המלח- אף אחד לא מכיר את זה אבל זה מטורף.
אם אתה רוצה יותר פרטים תדבר איתי.

Zambia-protocol
16-07-10, 20:23
תודה אנשים עזרתם מאוד.
מבחינת רכב, אני מתכנן על 4X4 אבל לא מכיר את ההיצע שיש באוסטרליה. איזה רכב יהיה הגיוני מבחינת לקנות להחזיק 4 חודשים ואז למכור?
וכן אני יודע שב4 חודשים אני לא יראה הכל אז אני מתמקד באזור של מלבורן סידני עם חריגות.
אם אתם יודעים על דברים ספציפיים באזור הזה זה יהיה נפלא.
בקשר לעונות הבנתי שזה הפוך מפה. כאמור אני נוסע באזור ספטמבר. למה לצפות? חום צורב או קור מצמק?

samuraiDP
16-07-10, 22:03
רכבי 4X4 שהולכים חזק באוסטרליה הם הטויוטה לנדקרוזר, ניסאן פטרול ופאג'רו.
אני לא רוצה להעיד על השניים האחרים אבל אני יכול להגיד מהנסיון שלי, אמרו לי לפני הנסיעה - תקנה רק לנדקרוזר, הקשבתי, קניתי רכב ממטיילים ב2300 דולר (פחות מ10K שח!!!), שנת 82, עם 500K על האודומטר, שתבין שזה היה בשנת 2008, ככה שהאוטו היה בן 26 אז.
נסע כמו גדול יותר מ20K ק"מ, לא הייתה בעיה אחת! הניע כל בוקר בנגיעה, לא אכל שמן, היה נוסע 500 ק"מ ברצף ביום בדרכי עפר טובות בלי שום התחממות או בעיה.

לגבי העונות צריך להבין, אוסטרליה זה לא ישראל, זו יבשת ענקית ולכן גם אופי האקלים משתנה מאזור לאזור - הכוונה היא שחלוקת ה"עונות" בצפון שונה מהדרום וככה גם מזרח ומערב, לכן המלצתי לך לקרוא על זה יותר ספציפי (לדעתי לפי זה גם כדאי לך לתכנן את הטיול - אני ברחתי כל הזמן מהגשם והצליח לי ממש טוב), אם אתה רוצה ללכת על בטוח -
מערב אוסטרליה - פרת' נחשבת אחת הערים הכי שמשיות בעולם, עם שנים של מעל 250 ימי שמש...

מעבר למזג האוויר אני ממליץ על המערב! מי שלא היה שם לא ידע לעולם, אבל זה עולם שונה לחלוטין ממזרח אוסטרליה. האווירה והנופים מדהימים, לדעתי לא שווה לוותר.

לגבי הזמן - אני חושב ש-4 חודשים לא צריכים להגביל אותך לאיזור סידני מלבורן... זה די הרבה זמן, ואפשר בתכנון נכון לעשות די הרבה!

שוב, אני אשמח לעזור בכל שאלה או בעיה באופן אישי,
המלצה אחרונה,
תכנון וקריאה מראש זה חשוב מאד, אבל אל תשכח שאתה נוסע לתק' ארוכה והרבה דברים יכולים להשתנות, אז תדע כמה שיותר על המקום שאליו אתה נוסע - אבל אל תשכח שחשוב גם לזרום וללכת עם הלב שלך!

ronenlivny
16-07-10, 22:40
שוב שלום, מבחינת מזג אויר באזור סידני- מלבורן, מתחיל להתחמם, רוב הזמן לא נורא בכלל, בעיקר במלבורן, שם עדיין קריר, קח בחשבון שגם כשחם בסידני לפעמים יורד גשם.
כשאני הייתי שם (לפני שנתיים) לא הייתה לי תוכנית, קניתי את האוטו בסידני, פתחתי מפה ונסעתי למקומות עם השמות הכי מצחיקים, בלי לברר לפני מה יש שם, היה מגניב לטייל ככה וגם הגעתי למקומות שבדרך כלל לא מגיעים אליהם. חוצמזה השתדלתי לעשות הפוך ממה שהמליצו לי מטיילים אחרים, ככה שבקושי פגשתי כאלה (במיוחד לא ישראלים, יש לי בחילה מישראלים בחו"ל). בקשר להמלצות על מקומות ספציפיים עם מעט מטיילים ודברים יפים אתה יכול לשאול בה"פ.
תהנה, רונן.

Zambia-protocol
17-07-10, 04:03
נפלא חבר'ה תודה.
קראתי הבנתי הפנמתי, בתקווה.:D
עד עכשיו הכל על אוסטרליה.
מה עם ניו זילנד? יש מישהו?

samuraiDP
17-07-10, 18:40
אתה ממש מרים להנחתה...
ומצד שני מדכא,
מה התכנון לשם? טרקים? רוכב אופניים? גולש סקי או סנובורד? קיאקים?

בגדול, ההמלצה שלי תלויה בעד כמה אתה הרפתקן וספרטני, אבל בדיעבד, בנ"ז הייתי עושה טיול שבנוי בעיקר מטרקים ומתנייד בטרמפים.
בניגוד לאוסטרליה המרחקים קצרים, אין שום סכנות בטיחותיות (כמו עקרבים, נחשים וכל מיני מניאקים...), נ"ז מאד מאד חברותית למטייל...

ואם ממש בגדול - תשקיע פחות או יותר שליש מהזמן באי הצפוני ושני שלישים בדרומי...

Zambia-protocol
18-07-10, 03:29
samuraiDP
הבנתי מה אתה אומר ומבחינת סכנות, אני פחות דואג בקשר למה שאתה התייחסת אליו ויותר דואג בקשר למשהו אחר. גם באוסטרליה (אנשים)
לניו זילד אין תוכנית גם לא חשבתי על זה יותר מדי.
הבנתי שבסך הכל זה מקום קטן והמרחקים קצרים אז אין צורך לקנות רכב.
מבחינת זמן, אני מתכנן בערך חודשיים שלושה בניו זילנד לפי מה שדיברתי עם אנשים אין צורך ביותר מזה.
וכן אני הטיפוס ההרפתקני זה כל הרעיון של ניו זילנד מבחינתי.
טרקים טיולים הרים בנג'י צלילה.

samuraiDP
18-07-10, 08:10
אז ככה, גם מבחינת אנשים - ניו זילנד הרבה יותר "ידידותית למשתמש" מאוסטרליה (בעיני לפחות), אם אתה הרפתקני ומסוגל להתחבר עם אנשים בקלות אני באמת מאמין שכדאי לחשוב על טרמפים כאופציה, זה זול, התנועה בניו זילנד נוחה ויש תרבות של עצירת טרמפים - בטח בקרב מטיילים וגם בקרב המקומיים. לפני שאתה מחליט לעשות את זה או לא לעשות את זה תצפה בסרט Into the wild (שמשפט מתוכו מצוטט בחתימה שלי), גם הסרט מומלץ!

טרקים - לא חסר, ישנם בניו זילנד Great Walks אלה הטרקים הכי מומלצים, אני השתדלתי להתרחק מהם וללכת לכאלה שפחות מוכרים ופחות עמוסים, זה מביא לחוויות מגניבות, אני לדוגמא נכנסתי לטרק של 5 ימים שמתוכם 4 לא ראיתי נפש חיה (נכון, קצת שטותי, אבל את זה הבנתי בדיעבד).

לגבי צלילה - אני חוזר לאוסטרליה - בתור אחד שצלל גם בחוף המזרחי וגם בחוף המערבי באוסטרליה - אל תוותר על החוף המערבי! שווה!
בניו זילנד אמנם לא צללתי, אבל המלצה של חבר טוב שהוא הבן זוג הקבוע שלי לצלילות - צלילה במילפורד סאונד = חוויה שלא תחזור!

דבר אחרון - חשבתי על הטיול שלך ולדעתי יש אפשרות לשקול להפוך את הסדר - ז"א קודם ניו זילנד ואח"כ אוסטרליה.
שלח הודעה פרטית, אפשר גם לדבר בטלפון אני אסביר הכל...
http://lh5.ggpht.com/_i6-a9OY6yXI/RyqsgHQWGLI/AAAAAAAABTs/tMuhvjA1gdo/s720/IMG_1060.JPG

http://lh4.ggpht.com/_i6-a9OY6yXI/R7An9ZeanSI/AAAAAAAAEsQ/dW_IDFwH_XQ/s720/IMG_2353.JPG

Zambia-protocol
19-07-10, 02:24
להפוך את הסדר של הטיול לא נראה לי יתאים, אבל אני מוכן להקשיב.
מעבר לזה, ציוד ? לקנות בארץ? לקנות שם? דברים ספציפיים שכדאי לי להתארגן עליהם מבעוד מועד?
משהו חשוב\ לדאוג שיהיה \לשים לב בקשר לרכב לפני שאני קונה?
ובנוסף איך אני מברר מה המחירי שוק של הרכבים שם כרגע, לדעת מול מה ומי אני עומד?
ברק

orend
19-07-10, 04:20
אחחח... הגעגועים...
כיף גדול ובלתי נתפס.
בתמונה - כוכב הטיול שלי, לנד קרוזר סהרה שנת 84 עם סאן רוף חשמלי שעבד!!

Zambia-protocol
19-07-10, 10:10
אחחח... הגעגועים...
כיף גדול ובלתי נתפס.
בתמונה - כוכב הטיול שלי, לנד קרוזר סהרה שנת 84 עם סאן רוף חשמלי שעבד!!

לא לא לא, אם התחלת אתה חייב לסיים.
orend תן פרטים, או שסתם באת לעשות טיזז

השמשוני יחיעם
19-07-10, 15:33
זכרונות מימים רחוקים,,,,

באתר המצורף תמצא את (כמעט) כל המידע על היבשת כולל מסלולים מפורטים

http://www.exploroz.com/Default.aspx

asafk
19-07-10, 21:25
זכרונות מימים רחוקים,,,,

באתר המצורף תמצא את (כמעט) כל המידע על היבשת כולל מסלולים מפורטים

http://www.exploroz.com/Default.aspx

יחיעם, אני חושב שזה הזמן לספר על ה"טיול בר מצווה" והסיפור, כמובן, לא יהיה שלם בלי תמונה של לנדרובר שוכב על הצד...?? או שאני טועה..?

אסף.

השמשוני יחיעם
19-07-10, 23:43
יחיעם, אני חושב שזה הזמן לספר על ה"טיול בר מצווה" והסיפור, כמובן, לא יהיה שלם בלי תמונה של לנדרובר שוכב על הצד...?? או שאני טועה..?

אסף.

בר מיצווה ???חכה עוד קצת ועברו 20 שנה !!!!!

ואתה לא טועה לגבי ההשכבה של הלנדרובר.

אני בשלב של נבירה אחר התמונות,,,אולי תגיע המוזה ויהייה סיפור בתמונות

GodsFather
20-07-10, 06:42
יש פה בחור שגר בניו-זילנד (רשמת שגם זה בכיוון שלך), בעל סמוראי שמשתפר עם הזמן :)

קוראים לו דניאל , תחת היוזר MOALEM.

נסה לדבר איתו.

Zambia-protocol
23-07-10, 02:54
מעבר לזה, ציוד ? לקנות בארץ? לקנות שם? דברים ספציפיים שכדאי לי להתארגן עליהם מבעוד מועד?
משהו חשוב\ לדאוג שיהיה \לשים לב בקשר לרכב לפני שאני קונה?

מישהו ?
או שזה לא חשוב?
ברק

Zambia-protocol
23-07-10, 14:05
משהו חשוב\ לדאוג שיהיה \לשים לב בקשר לרכב לפני שאני קונה
נראה לי ער בשעות מאוחרות מדי.
ברק

Zambia-protocol
28-08-10, 20:09
זהו זה זה סופי. יש ויזה. יש כרטיס.
הייתי בהרצאות, נפגשתי עם אנשים. ארגנתי ציוד.
רק שאלה אחרונה.
יש משו חשוב שאני צריך לבדוק בקשר לרכב?
דברים שיש\ אין עליו?
שני גלגלי ספייר זה יותר טוב או מיותר?
ותודה עזרתם לי הרבה. :grin:

ברק

Gilad
30-08-10, 00:30
אחחחח איזה כיף לך....

עשיתי את אותו סיבוב ב-2002-3, היה מדהים!

קנינו לנד קרוזר FJ62 שנת 85 בקאר מרקט בסידני בערך ב-8000 דולר אוסטרלי. רכב גדול ומדוגם עם מיטה מאחור וגגון ענק.
עשינו איתו משהו כמו 18000 ק"מ בשלושה חודשים כולל סידני - מלבורן - אדלייד - אליס ספרינג - קיירנז - קייפ יורק - חוף מזרחי לסידני.

לא עצר לרגע, וגם אם היה צריך מוסך מדי פעם לא היתה בעיה למצוא משהו על הדרך.

הצלילות בקיירנז מדהימות! אנחנו לקחנו קרוז של 5 ימים ברגע האחרון, שילמנו בערך חצי ממחיר רגיל ואלה היו הצלילות הכי יפות שעשיתי בחיים (וצללתי בכמה מהמקומות הנחשבים בעולם)

אם אתה בעניין של טיולי שטח קח בחשבון שיש מצב שתתקע בשטח לכמה ימים בלי לפגוש נפש חיה. זה אומר לסוע תמיד עם בערך 50 ל' מים ודלק, שמנים, רצועות, חלפים אלמנטרים ואוכל יבש. שני ספרים זה מצוין! בכלל, כל דבר ספיר שאתה יכול לקבל זה טוב (ספירים זה חיילי :D )

לגבי צלילה במילפורד סאונד, יש לי כמה חברים שעשו. אמרו שהיתה צלילה מעולה עם כלבי ים ואלמוגים שחורים בעומק יחסית רדוד. מה שכן, אחד מהם חטף סוג של דקומפרסיה כי הדרך משם בחזרה עולה יחסית מהר לגובה רב - שים לב.

בירת האטרקציות מלאות האדרנלין בניוזילנד היא קווינסטאון שבאי הדרומי. ממנה גם יוצאים כמה מהטרקים הנחשבים. טרק מעולה שאני נהניתי ממנו מאד והיה לפחות בזמנו פחות מטויל - Ris Dart (מקווה שאייתתי נכון)

תעשה חיים ותצלם הרבה!

גלעד

-->