PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן הזוי

התייש
16-07-10, 12:05
אהלן, לפני ארבעה ימים (הפעם האחרונה שהרכב נסע) היה חם לאללה ובמקרה ראינו מוסך שמתעסק במיזוג אוויר לרכב, נכנסנו וביקשנו בדיקה למזגן שלא מקרר. הבחור ביצע בדיקה של כמה דקות בעזרת 2 שעונים ומים עם סבון ואמר שאין דליפה והמערכת נראה מצויין! - "סבבה, מלא לי פול טנק של גז בבקשה". קיבלנו מילוי של גז שילמנו מאתיים זוזים ויצאנו משם. נסיעה של רבע שעה עד הבית ואני וזוגתי רק מברכים את הבחור (שדאג לרשום על החשבונית "ללא אחריות" ). מאז ועד היום הרכב נח בחנייה ולא הונע. הבוקר היא נסעה למבחן במכללה וחוץ מאוויר חם לא יצא משם כלום והיא הגיעה למבחן מזיעה ולחוצה (כן, כבר שאלתי אותה ועושה רושם שהיא יודעת על אילו כפתורים ללחוץ כדי שהמזגן יקרר).
אגב, שוב מדובר על הדיהטסו מהשרשוש האחרון לגבי בק פיירים.
מה עכשיו?, אני הולך להרים מכסה מנוע ועל מה צריך להסתכל? יכול להיות שהבחור "שכח" לסגור איזו פלומבה עד הסוף או משהו?.
אני יודע איך נראה המזגן מתחת למכסה ומזהה את הצנרת שיוצאת ממנו, יותר מזה אני לא מבין בזה.

תודה מראש על כל תגובה.
מעיין.
*

דרור ברלי
16-07-10, 12:34
זה לא מזגן הזוי, זה רכב הזוי.
הייתי בסרט הרע הזה של דייהטסו ישנה (אפלאוז 91. זה אוטו כמעט זהה לשרייד. למעט נפח מנוע שונה, אלה מנועים דומים לגמרי והרבה חלקים משותפים לשתיהן)
כשהמכונית הזו מזדקנת, הצרות מתחילות להגיע בצרורות. מכלול אחר מכלול יקרסו וידרשו שיפוץ/תיקון ותגלו שאתם משקיעים בו הרבה מעל לערכו. זה הזמן להעיף אותו כשהוא עוד שווה כמה שקלים.

לעניין המזגן שלך - דליפה קיימת גם קיימת. עובדה. ויש כמה אנשי מזגנים רציניים גם כאן בפורומים. תנסה את "עמוס מזגנים" ליד קניון איילון.

טלטולי
16-07-10, 13:59
אהלן, לפני ארבעה ימים (הפעם האחרונה שהרכב נסע) היה חם לאללה ובמקרה ראינו מוסך שמתעסק במיזוג אוויר לרכב, נכנסנו וביקשנו בדיקה למזגן שלא מקרר. הבחור ביצע בדיקה של כמה דקות בעזרת 2 שעונים ומים עם סבון ואמר שאין דליפה והמערכת נראה מצויין! - "סבבה, מלא לי פול טנק של גז בבקשה". קיבלנו מילוי של גז שילמנו מאתיים זוזים ויצאנו משם. נסיעה של רבע שעה עד הבית ואני וזוגתי רק מברכים את הבחור (שדאג לרשום על החשבונית "ללא אחריות" ). מאז ועד היום הרכב נח בחנייה ולא הונע. הבוקר היא נסעה למבחן במכללה וחוץ מאוויר חם לא יצא משם כלום והיא הגיעה למבחן מזיעה ולחוצה (כן, כבר שאלתי אותה ועושה רושם שהיא יודעת על אילו כפתורים ללחוץ כדי שהמזגן יקרר).
אגב, שוב מדובר על הדיהטסו מהשרשוש האחרון לגבי בק פיירים.
מה עכשיו?, אני הולך להרים מכסה מנוע ועל מה צריך להסתכל? יכול להיות שהבחור "שכח" לסגור איזו פלומבה עד הסוף או משהו?.
אני יודע איך נראה המזגן מתחת למכסה ומזהה את הצנרת שיוצאת ממנו, יותר מזה אני לא מבין בזה.

תודה מראש על כל תגובה.
מעיין.
*
אני עוד לא עמוס מזגנים אבל נישמע כאילו יש דליפה קטנה כניראה בשסתום של המילוי שים שם קצת ספרי שמן ותחפש בועות

התייש
16-07-10, 14:18
תודה על התגובה המהירה. דרור, מה שאתה חושב על דייהטסו כבר חצי מהמדינה יודעת בעקבות שרשורים קודמים שלא חסכת "להלל ולשבח" בהם ואולי אפילו כתבת בעוד מקומות שפספסתי.

אני מוכר את הסמוראי ואנחנו מצטמצמים לרכב אחד. אין מאיפה לרכוש רכב אחר ובינתיים טפו טפו הרכב דווקא משרת אותנו נאמנה.
מזגן הכרחי בחום של עמק הירדן ובעיקר בשבילה (אותי זה פחות מעניין). קניון רמת גן ואזור המרכז זה קצת רחוק לנו להגיע.
מה אתם אומרים?, הרי שהבחור במוסך ביצע בדיקה עם שעונים ואמר שאין דליפה!!! אבל הוא לא אחראי למה יקרה כשהרכב יעזוב את המוסך.
אם אין דליפה ומולא גז למה לא מקרר?
ואם ישנה דליפה איך זה שלא התגלתה בשעונים?
יכול להיות שהוא מצא דליפה ולא סיפר ובכל זאת מילא גז????
יכול להיות שהוא "שכח" לסגור איזו פלומבה או ברז או שסתום אחרי המילוי???
משהו פה מריח לי לא טוב וזה לא משנה עכשיו באיזה רכב מדובר.
דרור בשבילך תניח לרגע שמדובר במרצדס או ביגואר.
אני מעוניין להציץ שם (בלי להזיז שום דבר) לפני שאני פונה לבעל מקצוע אחר ומבקש בדיקה נוספת.
מה אתם הייתם עושים???

meir alony
16-07-10, 14:43
יש פילטר של המזגן (מתי הוחלף ?), נראה כמו קוייל, למעלה חלון עגול קטן ונמצא על צנרת המזגן, הפעל את המזגן וראה אם יש בועות אויר בתוך החלון שמעידות על חוסר גז.

שטוף בלחץ מים את המעבה של המזגן, יושב לפני הרדיאטור.

shmil
16-07-10, 15:31
בדיקה רצינית מתבצעת לא עם שעונים, כי שעונים מראים רק דליפה חזקה יחסית.
דליפות קלות בודקים עם "מריחן", ולאנשי המזגנים הרציניים יש "מריחן" כזה, איתו הם עוברים על כל המערכת ובודקים דליפות, אפילו קלות.

חייך, אכלת אותה.

יש לך דליפה, וסתם שילמת על מילוי מיותר.
אם אזה"ת נתניה טוב לך - חזי, מ"אונקור" מעולם לא איכזב, לא אותי ולא רבים מחברי.

התייש
16-07-10, 20:08
יש פילטר של המזגן (מתי הוחלף ?), נראה כמו קוייל, למעלה חלון עגול קטן ונמצא על צנרת המזגן, הפעל את המזגן וראה אם יש בועות אויר בתוך החלון שמעידות על חוסר גז.

שטוף בלחץ מים את המעבה של המזגן, יושב לפני הרדיאטור.

לא יודע מתי הוחלף הפילטר של המזגן. איפה הוא נמצא?
מצאתי את החלונית הפעלתי מזגן ואין בועות אויר בפנים.

שמיל, אתה יכול לאיית את שם המכשיר באנגלית כדי שאוכל לדרוש בדיקה באמצעות _____??

itayhi
17-07-10, 00:09
"מריחן" הוא מכשיר קטן עם צינור לא גדול שיודע להתריע כשהצינור "מריח" גז מזגנים.

אתה שומע ו"מרגיש" את המדחס נכנס לעבודה?
בכל מקרה הייתי מחפש מישהו אחר, כנראה שהבחור לא מקצועי מאוד.
מיזוג לרכב הוא בדר"כ לא נושא שניתן לפתור בעצמך (גם לא בעצמי ואני מתעסק הרבה עם מיזוג ביתי)

יש סיכוי, קטן אמנם, שהבחור שכח או "שכח" לסגור ונטיל עד הסוף.
תחפש טוב ותמצא ונטיל או שניים על צנרת המזגן בתא המנוע, אם יש לך מפתח ונטילים אתה יכול לבדוק אם שניהם סגורים עד הסוף.
גם אם אחד מהם היה פתוח וסגרת אותו, עדיין תצטרף מילוי גז נוסף :roll:

דרור, מזגן זה מזגן. בטויוטה היילקס או בשרייד ישנה (גם ככה חלקם זה התקנות מקומיות).

איתי

shmil
17-07-10, 00:16
אין לי מושג מה השם באנגלית.
מריחן, או מכשיר לבדיקת דליפות. זה לא שעונים, זה מכשיר אלקטרוני.
נראה כמו מונה גייגר, ומצפצף בהתאם, כשהוא מריח גז שדלף. עוברים איתו על (ליד) כל הנקודות במדחס, בצנרת ובמעבה והרדיאטור.
לפני הבדיקה איתו, צרי ךכמובן להכניס גז למערכת, ולכן כן מחברים שעונים לפני הבדיקה. מחברים, אך לא איתם בודקים.

רק שיהיה ברור - זו בדיקה שעולה בד"כ כ-200 עד 300 ש"ח, שמקזזים לך אותם ממחיר התיקון, אם נמצאה דליפה, או ממחיר מילוי הגז, אם לא נמצאה דליפה.

קובי-ערד
17-07-10, 06:48
sniffer

מוני אורבך
17-07-10, 07:58
שכחו לציין שבחלונית אמור להראות "נוזל" או משהו לבן.
אם יש בנוזל הזה בועות סימן שחסר גז.
אם אין בכלל נוזל והחלונית שחורה, סימן שאין גז בכלל!

לעניות דעתי זה המצב אצלך.

אם אין לך גז בכלל (או מעט גז) יש לך דליפה במערכת.
סיבות לא חסרות. במכוניות ישנות זה יכול להיות גם מהמדחס עצמו.

אגב יכול להיות מצב שבו המדחס לא נכנס בכלל לפעולה עקב בעיה חשמלית.
הוא אמור להסתובב כאשר אתה מפעיל מזגן, בדוק שאכן כך.

טיפול ותיקון מזגן הוא לא דבר מסובך, אבל הוא דורש כלים מיוחדים.
מערכת שעוני לחץ וווקום, משאבת ווקום, מיכל מילוי גז.
ובמקרה של דליפה סבון ונסיון לאתר דליפות, או רחרחן.
וכמובן קצת ידע ונסיון במערכות מיזוג.

eran4x4
17-07-10, 09:02
תייש

כאשר יש דליפה ממערכת המיזוג ניתן הרבה פעמים לזהות אותה לפי השמן שממעורב בגז, חפש כתם שמן לאורך כל מערכת המיזוג - זה רמזגדול וסימן טוב למיקום הנזילה.

כמובן שזה ממש לא בא להחליףבדיקה מקצועית עם רחרחן.

דרך אגב - אני ממש לא בטוח שהכיתוב על החשבונית - אין אחריות - תקף...

לאחר מיחוי גז חשובמאוד לבדוק שאין דליפה.

להגיעה למזגניסת ללא גז ולצאתלאחר מילוי ללא בדיקת דליםה אמיתית זה חפריות...

התייש
30-07-10, 21:31
חזרנו אליו!!!
הוא התעקש שהרכב יצא ממנו ללא דליפה. אנחנו עמדנו על שלנו ואחרי ויכוחים מרובים הוא "עשה טובה" וחיפש שוב. נמצאה דליפה חזקה (ראיתי במו עיניי) מהחיבור של הצינורות שיוצאים מהמייבש(כך הוא קרא לזה). ביקש עוד 100 ש"ח על התיקון ומילוי חוזר של גז, החליף 2-3 גומיות וסגר לאחר שרב עם החלק שאמור לסגור על היחידה שעשה לו צרות(לא ראיתי אותו סוגר כי כבר נהיה לי כאב ראש מהויכוח איתו אז קפצתי לקנות ארוחת בוקר אבל ראיתי שהוא לא ממש מסתדר עם זה לפני שהלכתי). חזרתי לשם וראיתי שהשעונים מחוברים ולא נשמעת בריחת אוויר. התעקשתי שאני רוצה לראות שהשעון לא דולף וחיכיתי אצלו עוד איזה 40 דקות. השעונים לא ירדו ועושה רושם שהמזגן שוב מקרר. כמובן שפתאום הוא החליט שהמחיר לא כולל מע"מ ורצה עוד 16 שקל. כבר לא היה לי כח אליו בחום הזה כמעט והתייבשתי שם, הוא טחן לי ת'מוח אז שיחררתי לו העיקר שאני כבר אוכל להיכנס לאוטו להפעיל מזגן ולנסוע הביתה. (על החשבונית הוא כבר כתב אנצקלופדיה שמסירה ממנו כל אחריות למעט דליפה מהגומיות!!! (אם ככה אז למה צריך ת'חשבונית בעצם??:confused:)
אגב, שאלתי אותו על מריחן והוא התעקש שהמכשיר מזייף ולמרות שיש אצלו מכשיר שכזה הוא לא מעוניין להשתמש בו. כל הנסיונות שלי שישתמש בו בכל זאת לא הצליחו. הוא בעל המקצוע אני לא יכול להתווכח איתו יותר מידי על מה שאינני מבין.
יצאנו משם וכבר אחרי דקה יצא רק אוויר ללא קירור. די, כבר הייתי על סף עילפון ואמרתי לה: "סעי סעי, רק תקחי אותי הביתה למזגן"!!!!! (אין על המזגני חלון האלה תוך דקה קופא לך התחת)

מה אתם אומרים על זה???????????????????
ועזבו עכשיו שפראיירים רק מתחלפים וכל הבולשיט הזה,מה נסגר עם המזגן ההזוי הזה??.

shmil
30-07-10, 21:37
מה שאני אומר זה שאתה אד--ט, ושוד שילמת לו נוסף על זה.

יש מ שנקרא "עלויות שקועות". הגיע הזמן שתבין - אל תלך לשם יותר, על אף שלכאורה יש לו אחריות. כבר הבנת מי הטיפוס, ומה שווה אחריות (בעצם, במחשבה שנייה, אני לא בטוח שהבנת, וגם לא בטוח שאי פעם תבין)..

מה אתה רוצה עכשיו, שנגיד לך שנכון, המזגן הזוי, והוא עושה לך דווקא. אז הנה, אמרתי. מרוצה?

כשתרצה מזגן שעובד, גש למישהו מאלו שהומלצו לך כאן, מישהו שגם יודע לעבוד, לא רק לקחת כסף.
אה, ואני גם לא אגיד לך שפראיירים מתחלפים. הם לא. עובדה. ואתה ההוכחה.

דבר אחד בטוח - הרווחת את היחס הזה במו ידיך.

RAMURAI
31-07-10, 01:24
לתייש היקר.

אני לא יודע למה אנשים(כולל דרור) משמיצים את הרכב הזה.
בכללי דייטסו זה אחלה אוטו(לא סתם מחזיק במחיר שלו, יחסית לשנתון).
מערכת מיזוג של הרכב הזה מצויין מאוד(שהוא תקין כמובן).
לאחר ואני תיקנתי כמה עשרות דייטסוים מניסיוני הבעיה רק במקום אחד.
זה שיש למזגן של הרכב שלך זה ידוע לכל מגיב בשרשור(חוץ מהאיש מזוג שלך).
ואני אפילו מוכן להצביע עליו מכאן, כמה שזה נשמע לך מוזר.
יש שם צינור מזגן לחץ נמוך, הצינור העבה מבין שתיים שעובר ממש לייד סעפת הפליטה.
עם הזמן הוא מתייבש בחיבור(הצינור הגמיש בחיבור לאלומיניום) ושם הדליפה שלך(של הגז).
לצורך הבדיקה אתה יכול לסובב ביד את הצינור גומי בחיבור. אם הוא מסתובב שם הדליפה.
את "מחלת" המיזוג בדייטסו כל איש מזגנים מכיר(חוץ מהאיש שלך).
פעם אחרונה שהחלפתי צינור כזה זה היה קייץ שעבר. לפי מה שאני זוכר הצינור עולה 260 ש"ח(לא זוכר אם זה כולל או לא) מחליפים את הצינור+וואקום+מילוי גז(כמובן במידה הנכונה) והנה לך מזגן ליותר מרבע שעה:D.

אם לא היתי ברור
מוכן לתת הסבר טלפוני גם
054-6225782 רמי.

התייש
31-07-10, 02:47
שמיל תודה, אמרת את שלך. בעל המקצוע הזה והעוד מאה שקל שהוא לקח לא ממש מטריד אותי עכשיו. אני עדיין לא אמרתי את המילה האחרונה וזה כמובן יחזור אליו בסיסבוב (טבריה מקום קטן ואני ממש לא אדיוט - פשוט לא מבין במיזוג):). אני רק מעוניין לדעת מאיפה הנזילה בלי קשר עכשיו לכן לתקן או לא לתקן (ככה זה כשאתה דור שלישי למשפחה של אנסטלטורים).

רמי אחלה, אני אבדוק את הצינור המדובר, תודה ושבוע טוב לכם.

-->