PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס ממכרז

HANOCH74
16-07-10, 17:51
שלום לכולם !

האם מישהו יכול לתת לי מידע לגבי סוחרי רכב שמוכרים רכבים ממכרזים צבאיים /בזק /קקל/וכו
ואם אפשר את היותר אמינים מהם .
אני מעוניין לרכוש היילקס 4*4
תודה

טלטולי
16-07-10, 18:10
שלום לכולם !

האם מישהו יכול לתת לי מידע לגבי סוחרי רכב שמוכרים רכבים ממכרזים צבאיים /בזק /קקל/וכו
ואם אפשר את היותר אמינים מהם .
אני מעוניין לרכוש היילקס 4*4
תודה
למה מסוחרים? חסר כלים מטופלים?א-סוחר לא יתקן ברכב מה שדרוש תיקון אלא בד"כ רק מה שרואים.
ב-אים אתה חושב שזה יותר זול תיבדוק שוב !
ג-למה שלא תיגש אתה למיכרזים?

HANOCH74
16-07-10, 19:45
יש כמה שיקולים
1 אני מוגבל בתקציב והמחיר של רכב ממכרז זול משמעותית
2 אני מעדיף "לחוש" את הרכב לפני הקנייה
3 אין לי זמן פנוי למכרזים
3 אני בטוח שאת המכונית הטובות יותר מוציאים הסוחרים/מעכרים

התייש
16-07-10, 20:03
יש כמה שיקולים

המחיר של רכב ממכרז אולי זול יותר אבל אחר כך כדי לסדר אותו תשלם ביוקר
3. אם אין לך זמן פנוי על בטוח שאל תקנה רכב לא מטופל.- קרא שוב את השורה מעל.:rolleyes:

e-sheta
16-07-10, 20:08
לדעתי לך רק על רכבים יוצאי חברת החשמל או מינהל הרכב הממשלתי מחיר השוק שלהם גבוה אך הרכבים ברובם מטופלים טוב .
הכי חשוב סבלנות כאשר ניגשים למיכרז ראית רכב יפה ושמור תן מחיר שאתה יכול לעמוד בו וקח בחשבון עוד 40% השקעה לרכב ממיכרז של כוחות הביטחון .
רכבי צבא מישטרה בדרך כלל הרוסים מכנית וקוסמטית והסוחרים רק מסדרים את מה שצריך במינימום השקעה כדאי לעבור טסט בקומבינה .

יש כמה שיקולים

ד ו ר ו ן
16-07-10, 20:39
היום כשגם הצבא מטפל במוסכי חוץ בהיילקסים שלו (ובאיסוזו ואחרים), תיאורטית הרכבים מטופלים בצורה טובה אבל..
אבל אתה לא ממש יודע מה עבר על הרכב והאם מצאת רכב אבטחה שכל חייו נסע בטורים נמוכים מסביב לבסיס עם ק"מ נמוך אבל עם שעות מנוע כפולות, או שנפלת על רכב גדודי מנהלתי שהחליף 30 ידיים וטחנו לו את הצורה.
כלומר הטיפול הוא כבר לא פקטור אמיתי בשיקולי קנייה כי כולם על פניו קיבלו טיפול נאות-אלא מה עשה הרכב בחייו, יכול להיות שבחלק מהמקרים תוכל אפילו לקבל את היסטוריית הטיםפולים של הרכב.

עוד דבר,
אני מכיר מקרה של מוסך גדול שטיפל בשמנים ירודים וחלפים לא מקוריים כדי לחתוך בעלויות למרות שהציג ללקוח הממשלתי שכביכול נעשה שימוש רק בחלפים מקוריים-נתפס והושעה מטיפול.
אין לזה באמת סוף, זה הרי יכול לקרות גם לרכב פרטי.

היילקסים הם רכבים שעדיין חזקים יחסית בשוק המשומשים, זאת הסיבה שסוחרי רכב רוצים לתפוס אותם במכרזים, וזאת הסיבה למה לא חייבים ללכת לסוחרי רכב.
אני בהחלט לא אומר שכל סוחרי הרכב רמאים אבל אפשר למצוא רכבים כאלו שאפשר להתחקות לגבי העבר שלהם בצורה טובה יותר.
הנה שרשור בנושא סוחרי רכב:
לקנות מסוחר רכב? (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=45200&highlight=%F1%E5%E7%F8%E9+%F8%EB%E1)

יונתןמצפה
17-07-10, 11:35
דורון, אני ממש לא מסכים עם האמירה שזה שרכבי צבא מסויימים מטופלים במוסכים מרכזיים הופכת אותם למתוחזקים טוב יחסית. ואתה נגעת בזה בדוגמא שלך של המוסך הרמאי...
יצא לי במילואים לראות מוסך כזה עובד. מלבד היות הסידור הזה באר של כסף שלא נגמרת עבור בעל המוסך, אין בו שום ייתרון עבור הרכבים.
אין אף אחד שמגיע עם הרכב ושבאמת אכפת לו, המוסך מצידו רוצה להעיף את הרכב הזה כמה שיותר מהר ולגזור עליו את הקופון הכי גבוה שניתן. מתכון רע מאד עבור הרכב...
במקרה שלי, הגעתי עם בעיית מזגן בדיפנדר-דוד. (שאמנם הוא רכב חום אבל אותו רעיון מבחינת הטיפול). הייתה איזו בעיית חשמל שגרמה למדחס להפסיק לעבוד כל הזמן. המוסך ממש לא ידע איך להתחיל להעסק עם בעייה כזו ורק הציע כל מיני טיפולים שלא ממש היו מועילים עם הרכב.
בסוף, בכמה שעות בין הסיורים, פירקתי את האמא של כל מערכת החשמל של יחידת הבקרה של המזגן. אתה לא מאימין מה היה שם: חוטים שרופים, מעקפים שמקצרים, פיח שמקורו בפתרונות שערורייתיים לקצרים, בקיצור- פלא שהרכב הזה לא עלה באש. (ואני בטוח שהמקור לכל הדרעק הזה הוא במוסך מרכזי כזה או אחר) ולא, הצבא לא נוגע ברכבים האלו, אסור לו. רק מוסכים מרכזיים וזכייני מכרזים כאלו ואחרים שמבצעים את העבודות הללו.
בקיצור- שומר נפשו יירחק!

יונתן

נ.ב. - בסוף, אחרי מלחמה עיקשת וביטול של איזה 1000 קצרים ביחידת הבקרה הראשית של הדוד, מצאתי את הבעייה בדמות ריליי תפוס בקופסת החשמל הראשית היעודית של הרכב. כמובן שריליי לא היה בנמצא- אז הפתרון שלי היה שהמזגן עבד כל הזמן... ;) (עד סוף המילואים שאז המצב הדפוק חזר לקדמותו)

ד ו ר ו ן
17-07-10, 13:16
יונתן,
כתבתי שזה אינסופי- גם אתה בתור צרכן פרטי יכול ליפול על מוסכים כאלו.
הדוגמא של הדויד לא מתאימה כי זה רכב קומבינה-לקחו רכב אזרחי ושינו והוסיפו לו מערכות והעמיסו עליו משקל וחיזוקים ששינו אותו מאד ממה שהיצרן התכוון.
גם אם המזגן הוא של יצרן מוכר, עדיין אחרי השינויים שדורש המיגון לגבי מעברי האויר, פירוק והרכבה לשריון ושינוי מערכת החשמל כדי שתעמוד בתקני רכב ממוגן הוא הופך לסוג של קומבינה לא סטנדרטית (כתבת קופסת חשמל ראשית ייעודית).
אני מכיר את אותם סיפורים מדיגומי הסופות הממוגנות כולל אחת שנשרפה כמעט לגמרי, זה הופך את כל הסופות שיצאו למכרז לנבלות?
רוב הסופות הן יוצאות כוחות בטחון או גופים ממסדיים אחרים ויש להן "קריירה שנייה" לא רעה.

היילקס או איסוזו או פורד אלו רכבים סידרתיים שקיימים בדיוק באותה התצורה כרכב אזרחי, אפילו האזעקות והדיבוריות אזרחיות לחלוטין, ולכן יש לכל מוסך מתאים ידע ונסיון רב בטיפול ואחזקה שלהם.

תקלות המדחס למזגן לא ממש רלוונטיות לדעתי כי זו מערכת היקפית, אפשר לחיות בלעדיה ואפשר לתקן או להחליף אותה.
הלב של הרכב שבלעדיו הוא לא יזוז או יגרום להוצאות כבדות באמת מבחינתי הוא המנוע (שניתן להחלפה..),השילדה והבודי שממחישים את אורך חיי הרכב.

יונתןמצפה
17-07-10, 17:38
דורון, אני מסכים עם כל מילה. גם עם רוב ההודעה הקודמת.
הדוגמא שלי לא רלוונטית מהבחינה הטכנית/מכאנית. היא רלוונטית לרמת הטיפול של אותם מוסכים מרכזיים.
המוסכים האלו הצליחו ליפול על מכרה זהב, בדמות לקוח עם אין-סוף רכבים, שנוטים להתקלקל ועובדים קשה, שאין באמת פיקוח על איך הם מטפלים ברכבים, ולאף אחד מבין אלו שמכניסים את הרכבל לטיפול לא ממש אכפת. נהפוכו, בד"כ אלו סדירים שמבחינתם כמה שיותר אפטרים עם רכב צמוד וזמן פנוי במועדון (מוסך...) יותר טוב.
אני טוען שהמוסכים מנצלים את זה ומוצצים עוד קצת כסף ע"י טיפול זול ולעיתים רשלני...
ואני גם לא אתפלא אם הם מקבלים על כל תיקון כזה יותר כסף ממה שלקוח פרטי היה משאיר על תיקון זהה....

בקיצור, זה שרכב צבאי מסויים מטופל במוסך מסודר זה לא הופך את הטיפול בו בהכרח לטיפול טוב. ועל זה שנינו מסכימים.

HANOCH74
17-07-10, 21:31
תודה על העצות וההכונה לכל החברים ,אך אני עדיין הייתי רוצה מספר טלפון או כתובת
של מישהו שיש ברשותו היילקסים למכירה ממכרזים

danipc
17-07-10, 21:56
חפש רכבים מהוצאה לפועל

בדר"כ תמצא טובים במחיר זול

http://www.konesonline.co.il/cars.asp?adwords&gclid=CLeh_o-e86ICFcoI3wod1hljlw

e-sheta
17-07-10, 23:02
חפש בלוחות המכירה באינטרנט הרבה יותר פשוט

yscheiner
18-07-10, 19:57
אני חייב לתת את הדוגמה ההפוכה.
את הרכב שלי קניתי מסוחר שהוציא 19 היילקסים ממכרז של קק"ל בשנת 2003.
אמנם היתה לי את הפריבילגיה להיות הקונה הראשון ולבחור את המוצלח מבין כולם אבל...

קניתי רכב עם 300 אלף ק"מ ו-7 שנים לאחר מכן אני מאושר מהקניה.
אז אולי אפשר להצליח ואולי היה לי מזל.
דרך אגב, המחיר היה שווה למחיר השוק, לא זול יותר ולא יקר יותר.

לצערי אני לא זוכר את פרטי הסוחר למעט שהוא ישב במושב חגור.

טלטולי
18-07-10, 20:17
חכה כמה ימים הוגש מיכרז ליפני כמה ימים אים יהיו תשובות חיוביות אני יודיע לך דרך אגב מה התקציב שלך או לחלופין איזה שנה אתה מחפש?

-->