PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון תושבת בולם בסמוראי סלילים.

סולי
18-07-10, 19:58
שלום לכולם,
יש לי בעיה בתושבת בולם הקידמית העליונה ברכב.
היא עברה תיקון אצל הבעלים הקודם אבל שוב מתחילה לקרוס..
החור של הבולם גדל והוא מתחיל לרקוד בחור הלוך ושוב בנסיעה וגרם לחריץ בכיפה.

התיקון המקובל שראיתי והציעו לי לתקן לפיו,
לחתוך את הכיפה המקורית ולרתך שייבה בעובי גבוה.
(התיקון שבוצע כבר, בצורה לקויה, ולא שרד)

תיקון שכזה יקר יחסית ובנוסף מורכב מעט בגגל שאין גישה לרתך את כל ההיקף.

בעל מקצוע אחר הציע להכין כיפה כמו כובע חדש בכירסום מעובי חומר גבוה ולרתך אותו, במקרה הזה המחירים עלו עוד יותר.

לאחרונה שמעתי על רעיון אחר מבעל סמוראי לשעבר שסבל מאותה תופעה.
הוא לקח סרגל עובי 5מ"מ, כיפף אותו ב90מעלות וריתך אותו לכל האורך, למעלה עשה חור וחיבר את הבולם, אצלו זה החזיק .

העבודה והחומר גלם פשוטים לכן אני מניח שזה יעלה פחות, ניסיתי לצייר בפשטות בתמונה המצוירת.
כאשר הירוק זה הסרגך המכופף ב90מעלות על הכיפה העליונה של התושבת.

רציתי לשמוע דעות מלומדות של הדרך תיקון המועדפת,
אני מעוניין לטפל בנושא פעם אחת ולתמיד.

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25626&stc=1&d=1279468458

תודה לכל העוזרים,
אורי.

omri_t
18-07-10, 21:38
מעבר למה שכתבת- שאצלי כאמור החזיק מצויין ונותן חוזק רב יותר מריתוך כיפה בלבד.

בדוק טוב-טוב את נושא הבאמפ-סטופ.

במקרה והוא לא בגובה הנכון, המתלה עלול להסגר ולהעצר על הבולם- רע לבולם וגוזר את התושבת....

נדב42
18-07-10, 21:49
בדוק טוב-טוב את נושא הבאמפ-סטופ.
במקרה והוא לא בגובה הנכון, המתלה עלול להסגר ולהעצר על הבולם- רע לבולם וגוזר את התושבת....

+1

קרה לי גם בויטארה, המוסך שלי כבר מתמחה בתיקונים האלו, אם אתה רוצה, פרטים בה"פ...

נדב.

סולי
19-07-10, 01:13
עומרי, נכון שלא שמרת תמונה של התיקון?
אגב באיזה עובי חומר השתמשת?

נ.ב תודה על הרעיון! (:

נדב,
הייתי אצל הבעל מקצוע שלך, בהנחה שאנחנו מדברים על אותו "בנדוד" מהקכצבה שלך על המתלים.
הוא הציע עד כה את האופציה היקרה ביותר, כנראה גם החזקה ביותר, עם כירסום של כובע שלם והלבשתו וריתוכו לתושבת.

אסף, נמרוד?
יש לכם אילושהם הצעות או דגשים לתיקון שכזה?

נדב42
19-07-10, 01:31
נדב,
הייתי אצל הבעל מקצוע שלך, בהנחה שאנחנו מדברים על אותו "בנדוד" מהקכצבה שלך על המתלים.
הוא הציע עד כה את האופציה היקרה ביותר, כנראה גם החזקה ביותר, עם כירסום של כובע שלם והלבשתו וריתוכו לתושבת.

זה אותו אחד ... אצלי הוא תיקן את 2 התושבות של הבולמים האחוריים שנגזרו לחלוטין (תמונות שמורות אצלי, וכשיהיה זמן לכתוב תבוא גם הכתבה) בשיטת השייבה ובעלות נמוכה. אם הוא לא הציע לך את זה, כנראה שיש שם משהו בעייתי לפתור בשיטה שכזו...

עצתי לך: אם אתה יכול למשוך עוד קצת, נסה למצוא בעזרת החברים בפורום פתרון יצירתי טוב למצב, רק אל תתפתה למשהו זול שייגזר לך שוב, וגם יקשה יותר לבצע אחריו תיקון טוב. אם יצוץ לך רעיון טוב, תתיעץ שוב עם עבד ושמע את דעתו לפני שאתה מתחיל לבצע ...

נדב.

asafk
19-07-10, 22:01
הפטנט של הסרגל עשוי לעבוד... אבל אם לא תדייק אתה מזיז את הגובה של הבולם - וכאן זה בעל משמעות.
קשה לומר יותר מזה רק מתמונות..

אולי כדאי גם ליצור "ח" גדול יותר - מהתושבת קפיץ ועד למעלה. שירותך בשני הצדדים לתושבת הקפיץ?

אסף.

-->