PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים לפני קניית פג'רו 98-00.

ELKABETS
20-07-10, 20:30
שלום רב לחברי הפורום.
טוב,הפור צנח,גם אני עובר לשטח.
ההחלטה בנוגע לסוג הרכב בהתחשב בתקציב שעומד לרשותי - ובהתחשב בזה שביליתי לאחרונה לא מעט שעות בקריאה בפורום הנפלא הזה כבר ברורה לי.כרכב כביש-שטח ראשון אני הולך על פג'רו 98-00 דיזל 2800 GLS.יש לציין שבימים האחרונים אני חורש את הארץ אחרי אקזמפלר טוב,אך לצערי רובם כבר שחוטים.ואלה שלא שחוטים - נדרש עליהם מחיר דמיוני.
אתמול ראיתי פג'רו כזה נוסף שנראה טוב ונדרש עליו מחירון,הנתונים להלן.
שנת 2000,דיזל 2800,עם 276000 ק"מ,הרכב מטופל במורשה לאורך כל חייו, (מתועד) פנימי,חיצוני ושלדה שמור ומרשים מאוד.
אך עם זאת,יש נזילת סולר בחיבור בין המשאבה לצינור שמעליה,נזילת שמן לא רצינית בין המנוע לגיר,נזילת שמן ממכסה שסתומים,זרוע פיטמן חייב להחליף.
בגדול נהגתי ברכב,הוא מניע בנגיעה,אין עשן כל שהוא בלחיצה רצינית הגז,ובנסיעה הרכב מגיב היטב ומייד לדוושת הגז.צמיגים חדשים,ומצבר חדש.
ברצוני לקבל חוות דעת לפני הקנייה בעניין הק"מ אותם גמע הרכב ובהקשר לליקויים הנ"ל.
תודה רבה.
אחלה פורום שבעולם.

ben_naim
20-07-10, 20:39
מה מצב רדיאטור ? יש נוזל ירוק ? או מים רגילים?
וזה רכב עם גיר אוטומטי ? וסחיבה שלו חזקה בפתיחה ? על איזה טורים ניסית לנסוע איתו ?
ומהירות נסיעה שהצלחת להגיע איתו בבדיקות ?

מתי שופץ טורבו ?
מתי שופצה משאבה ?
בדקת נעילה תקינה ?

תעדכן ולפי זה נדע אם רכב בובה או לפני שיפוצים כאלה

בלי שום קשר ,בהצלחה בקניה פגרו
רכב חזק

ELKABETS
20-07-10, 23:15
אתה צודק,חסרים פרטים.
הגיר אוטומט,צבע הנוזל בגיר - אדום "חם" שקוף לדעתי בסדר,אך בהחלט לא אדום כמו שמן מהאריזה.
הרדיאטור וכל האיזור מסביב נראה שמור,לטענת הבעלים לא חסר נוזל קירור אף פעם.
נוזל קירור יעודי לא מים מהברז,
החלפת הילוכים - בדיוק 2000 סל"ד (בין ראשון לשני) ובשאר ההילוכים דומה. (אין משיכות)
קיק דאון עובד בערך בשלושת רבעי מהלך הדוושה.
לדעתי הסחיבה שלו בפתיחה חזקה יחסית לפג'רו דיזל מקבילים (6) שבדקתי.וב-2500 סל"ד הטורבו עושה את מלכתו נאמנה.
כביש איילון 90 קמ"ש ללא מאמץ מיוחד,אין משיכות כלל אך גלגל ההגה נוטה שמאלה קצת.(אולי צריך שפור)
בדקתי שילוב בכל המהלכים הכל עובד כולל נעילה - לא היה צורך להלחם עם הידית.
לגבי שיפוץ משאבת סולר וטורבו אנני יודע,
אך מישום שהרכב מטופל בחברה מחר אגש לשם ואבדוק לפי מספר רכב אם בוצעו שני הדברים הנ"ל ואעדכן.
במידה ולא בוצע שיפוץ משאבת סולר וטורבו היה לי הכבוד סביב הק"מ הנ"ל?

asafk
20-07-10, 23:35
בגדול, נשמע רכב שמור ובמצב נדיר. יש לך קנה מידה אחרי שבדקת 6 אחרים, וזה חשוב. הסטוריה מלאה גם היא דבר חשוב ומועיל מאין כמוהו.
גם אם יש תקלות שעולות מאות שקלים כל אחת לתקן - קח בחשבון שרכב לא שמור יעלה לך יותר מזה בשנה-שנתיים הראשונות.

אסף.

ארוך ירוק 98
20-07-10, 23:53
הי , בצער רב אני מוכר את הפג'רו 98 שלי
אם אתה מחפש אוטו מטופל , עם מנוע צעיר ( הוחלף לפני כ 50000 ק"מ ) , משאבת סולר שופצה לפני כ 4 חדשים, לא מעשן, צריכת דלק 1:7 , צמיגי 31 ברשיון, כננת ברשיון, דגם GLS , מגרה לציוד תוצרת רכסים, משולשים עליונים חדשים, בולמים אחוריים חדשים, בולמים קדמיים הוחלפו לפני 30000 ק"מ, מגבה היי ליפט , שני גלגלים רזרבים, מיגון אספיר גחון, כסאות קדמיים הידראוליים, גגון מוטות רוחב מרזב TUELE, חלקי חילוף מהמנוע הישן כמו טורבו, משאבת סולר וכל הבלוק בשביל השרשרת טיימינג למקרה הצורך.
כל זה ב 58 אלף ש"ח .
אתה מוזמן לנהוג ולהתרשם

רני 054-6828802

אתה צודק,חסרים פרטים.
הגיר אוטומט,צבע הנוזל בגיר - אדום "חם" שקוף לדעתי בסדר,אך בהחלט לא אדום כמו שמן מהאריזה.
הרדיאטור וכל האיזור מסביב נראה שמור,לטענת הבעלים לא חסר נוזל קירור אף פעם.
נוזל קירור יעודי לא מים מהברז,
החלפת הילוכים - בדיוק 2000 סל"ד (בין ראשון לשני) ובשאר ההילוכים דומה. (אין משיכות)
קיק דאון עובד בערך בשלושת רבעי מהלך הדוושה.
לדעתי הסחיבה שלו בפתיחה חזקה יחסית לפג'רו דיזל מקבילים (6) שבדקתי.וב-2500 סל"ד הטורבו עושה את מלכתו נאמנה.
כביש איילון 90 קמ"ש ללא מאמץ מיוחד,אין משיכות כלל אך גלגל ההגה נוטה שמאלה קצת.(אולי צריך שפור)
בדקתי שילוב בכל המהלכים הכל עובד כולל נעילה - לא היה צורך להלחם עם הידית.
לגבי שיפוץ משאבת סולר וטורבו אנני יודע,
אך מישום שהרכב מטופל בחברה מחר אגש לשם ואבדוק לפי מספר רכב אם בוצעו שני הדברים הנ"ל ואעדכן.
במידה ולא בוצע שיפוץ משאבת סולר וטורבו היה לי הכבוד סביב הק"מ הנ"ל?

ben_naim
21-07-10, 06:30
נשמע רכב מצויין שבדקת אותו לאחר נסיון של כמה רכבים
בעקרון שיפוץ טורבו יעלה בין 3000-4000 אלף שח
משאבה קצת פחות או באותו מחיר כמו של טורבו
וזה בגדול ללא סקר מחירים בכלל

אולי יש פחות ,את זה אני לא יודע (אני צריך לשפץ טורבו)

ELKABETS
26-07-10, 23:19
שלום רב לחברים.
לא עדכנתי לגבי הפג'רו הנ"ל,הרכב לא רלוונתי יותר. (כלומר הבעלים התחרט לא רוצה למכור.)
O.K לבנתיים ראיתי עוד 3 פג'רואים,שניים מהם היו שחוטים לגמריי,אך יש לציין שהשלישי שראיתי היום נראה בהחלט רכב מצויין
מכל מה שראיתי עד עכשיו ולכן אבקש את עזרת המומחים,קצת הפרטים להלן.
1999, דיזל 2800, אוטו', יד 3, גמע 270.000 ק"מ.
בכללי הרכב נראה שמור ומדהים לגילו הן פנימית והן חיצונית.
תחתית המרכב נראה יפה ללא מכות או גירודים.
מזגנים עובדים ומקררים.
מניע מייד כשחם,סוחב טוב,לא רואים עשן כלל גם בסל"ד גבוה.
נוסע 100 קמ"ש בלי מאמץ מיוחד שקט ונינוח.
כל המהלכים עובדים כולל נעילה אחורית.
גיר מקורי הוחלף ב 250.000 ק"מ תמורת גיר מיובא,צבע הנוזל בגיר אדום חמים ושקוף.
הילוכים עוברים בזמן,אין משיכות או דפיקות.
ממש לאחרונה הוחלפו - צמיגים, ארבעת הבולמים (מונרו צהוב), גומיות לציריות, תפוחים, מצבר, כוון פרונט.
לפני כשנה שופצו משאבת הסולר ומזרקים בדיזל המשולש. מישהו מכיר?
ואיך אפשר בלי ? כמובן לדברים הרעים.
זיעת / נזילת סולר בחיבור בין המשאבה לצינור שמעליה. (בכל הפג'רואים שראיתי)
נזילת שמן קטנה בין מנוע לגיר.
נוזל שמן גיר מחיבור הקרטר לגיר. (אטם יבש לדעתי)
במיכל עיבוי יש מים מהברז. (לטענת הבעלים חסר מים משהו כמו כוס בחודש)
ונטה של המזגן לא תקינה.
כרכב מקורי מהחברה הגיע בלי ABS.
בהתנעה הראשונית המנוע היה קר לגמרי ולקח לו 2-3 שניות להניע,אבל בהנעות הבאות כשהיה כבר חם הניע מייד.
זה מה שראיתי עד כה,אשמח לקבל חוות דעת מבעלי הנסיון לפני הקנייה.
תודה.

גיא
27-07-10, 00:23
1. מפוח מזגן עלול להיות יקר, זה בא לפעמים עם הוסת מהירויות. כדאי לברר מחירים
2. מנוע מאבד מים ... אני לא הייתי קונה. זה יכול להיות רק טיפטוף מהפקק של הרדיאטור, אבל יכול גם להיות אטם ראש מנוע או צינור נוזל תחת לחץ שיפרוץ באמצע העליה מצומת הערבה ויהרוס את כל המנוע.
3. נזילות מהחיבור בין המנוע לגיר זה אומר אטם אחורי, צריך לפרק גיר בשביל להחליף, זה כניראה עסק לא זול.
4. 270K זה גם לא מעט ק"מ

אני הייתי מחפש עוד ...

guy_1
27-07-10, 12:30
שלום,
לפני כחצי שנה כשחיפשתי רכב ראיתי מספר פאג'רואים שהיו במצב עדיף משמעותית על הרכב שתיארת.
מנגד, אני לפחות, לא הייתי מתרגש מהקילומטראז'. מעט מאוד רכבים קיימים עם קילומטראז' נמוך מהותית שבאמת תרצה לרכוש (במודלי 99-00 דיזלים מתוך כ- 30 רכבים שראיתי רק 2 היו עם קילומטראז' באיזור ה- 200 ובעלים אמינים).
המלצתי - ראה עוד מספר רכבים - אני ראיתי לא מעט שנשמעים לפחות על פניו טובים יותר.

ארוך ירוק 98
27-07-10, 22:28
לפי מה שאתה כותב, האוטו הזה צריך שיפוץ משאבת סולר , גם אם אמרו לך שנעשה שיפוץ לפני שנה, כל התסמינים מורים שיש צורך בשיפוץ נוסף.
השיפוץ בדיזל המשולש הוא מצויין אבל צריך שיגיע דרך המוסכניק שלך בכדי שיהיה אחראי להתקין את המשאבה כמו שצריך. (עלות כ 1400-1600 ש"ח)
אתה הרי תיכנס למים ובוץ במהירות גבוהה ותחליף אלטרנטורים עד שתלמד להכנס לשלוליות בעדינות, אתה תיקנה דלק זול ומלוכלך,תחליף (אם בכלל) פילטרים זולים שיגרמו למשאבת סולר להתקלקל, יגידו לך שהמשולשים העליונים שלך גמורים ויחליפו לך למשולשים סינים שידפקו לך את כל התפקוד של הפרונט, ואז תחליף כל חודש מייסבים סינים שיגמרו לך את הפעמונים בציריות ועד שתבין את כל זה תשאיר כמה משכורות על הניסיון להוזיל את ההוצאות.

יאללה קפוץ למים ! אם האוטו נראה טוב תקנה ותהיה שלם עם ההחלטה שלך, זה אוטו מצויין אך קצת זקן ודורש תחזוקה שוטפת ומונעת, זה עולה כסף וזמן אבל התמורה שווה.

אגב, תנסה לבדוק את האוטו במהירות 120 קמ"ש ותסתכל אם בעל האוטו מזיע, כי אם הוא לחוץ מהמהירות זה לא אומר שהוא מפחד ממשטרת התנועה.

האוטו שלי עדיין למכירה , תבוא לראות לפני שגם אני מתחרט!
אצלי יש ABS אבל החוטים קרועים והמנורה דולקת קבוע .
רני

054-6828802

שלום רב לחברים.
לא עדכנתי לגבי הפג'רו הנ"ל,הרכב לא רלוונתי יותר. (כלומר הבעלים התחרט לא רוצה למכור.)
O.K לבנתיים ראיתי עוד 3 פג'רואים,שניים מהם היו שחוטים לגמריי,אך יש לציין שהשלישי שראיתי היום נראה בהחלט רכב מצויין
מכל מה שראיתי עד עכשיו ולכן אבקש את עזרת המומחים,קצת הפרטים להלן.
1999, דיזל 2800, אוטו', יד 3, גמע 270.000 ק"מ.
בכללי הרכב נראה שמור ומדהים לגילו הן פנימית והן חיצונית.
תחתית המרכב נראה יפה ללא מכות או גירודים.
מזגנים עובדים ומקררים.
מניע מייד כשחם,סוחב טוב,לא רואים עשן כלל גם בסל"ד גבוה.
נוסע 100 קמ"ש בלי מאמץ מיוחד שקט ונינוח.
כל המהלכים עובדים כולל נעילה אחורית.
גיר מקורי הוחלף ב 250.000 ק"מ תמורת גיר מיובא,צבע הנוזל בגיר אדום חמים ושקוף.
הילוכים עוברים בזמן,אין משיכות או דפיקות.
ממש לאחרונה הוחלפו - צמיגים, ארבעת הבולמים (מונרו צהוב), גומיות לציריות, תפוחים, מצבר, כוון פרונט.
לפני כשנה שופצו משאבת הסולר ומזרקים בדיזל המשולש. מישהו מכיר?
ואיך אפשר בלי ? כמובן לדברים הרעים.
זיעת / נזילת סולר בחיבור בין המשאבה לצינור שמעליה. (בכל הפג'רואים שראיתי)
נזילת שמן קטנה בין מנוע לגיר.
נוזל שמן גיר מחיבור הקרטר לגיר. (אטם יבש לדעתי)
במיכל עיבוי יש מים מהברז. (לטענת הבעלים חסר מים משהו כמו כוס בחודש)
ונטה של המזגן לא תקינה.
כרכב מקורי מהחברה הגיע בלי ABS.
בהתנעה הראשונית המנוע היה קר לגמרי ולקח לו 2-3 שניות להניע,אבל בהנעות הבאות כשהיה כבר חם הניע מייד.
זה מה שראיתי עד כה,אשמח לקבל חוות דעת מבעלי הנסיון לפני הקנייה.
תודה.

ELKABETS
16-08-10, 12:15
חברים חזרתי לעדכן.
בשעה טובה קניתי את הפג'רו האחרון שכתבתי עליו.
לאור הליקויים שציינתי ומה שהצעתם לי - הרכישה הנ"ל הייתה סוג של הימור ביודעין.
מדוע הייתי מוכן להמר כאן ?
כי זה הפג'רו הכי יפה ושמור שראיתי מבין כל אלו שראיתי,ממש כמו אהבה ממבט ראשון.
אנני יודע אולי אני חיה מוזרה,
אך אנני יכול לחיות עם רכב שמשופע במכות פח מכל כוון אפשרי,שהדשבורד מפוצץ,שתריסי המזגן שבורים,שהחלונות עולים לאט אם בכלל עולים,שהפלסטיקה שבורה,שהריפודים קרועים ושריפוד הגג צונח,וכו' וכו' (וזה בערך מה שראיתי,) גם אם המנוע חדש 0 קילומטר.
לעומת רכב שטעון תיקון במכניקה בהתאם לגילו אבל שהרכב נראה שמור לגילו בחיצוני ופנימי.
טוב לעניין הליקויים.
הפחד הראשוני שלי היה שיש בעיה בראש מישום שהרכב היה אוכל מים כחצי ליטר ביום.
ולא כמו שהבעלים הקודם אמר "כוס מים בחודש".
הרכב נכנס למוסך לבדיקת לחץ,לחץ הפוך,CO במים ובדיקת גזי פליטה.
הממצאים המשמחים:
רדיאטור מקורי + צינור תחתון נוזלים.
הרדיאטור + פקק + הצינור + טרמוסטט הוחלפו.הסתדרה הבעייה סופית לא חסר טיפת מים כבר שבועיים מאז ההחלפה.
וונטה למזגן הוחלפה,נפטרה עוד בעייה.
צלחות ודיסקיות קידמי ואחורי הוחלפו לחדשים.
שמן מנוע ופילטרים הוחלפו.
שמתי תוסף סולר BG הרכב מניע מייד חוץ מבבוקר בלבד - הנעה עם משך זמן של 2 שניות.
לפני שלושה שבועות רחצתי את הגחון של הרכב,הנזילה בין המנוע לגיר היא זיעה למעשה .אני לא מתכוון לגעת בזה.
צריך להחליך אטם קרטר גיר.בשבוע הבא יעשה.(קצת מפחיד העניין עם החלפת השמן אבל לא משנה שטויות)
זיעה בחיבור הצינור העליון למשאבת הסולר.לא נוגע בזה עד אשר זה יהפוך לכורח.
קצת מחירי חלקים ללא עבודה.
רדיאטור חלופי יפני 1250 ש"ח.(50 אחוז הנחת מוסך)
מכסה רדיאטור מקורי 144 ש"ח.
טרמוסטט חלופי יפני 85 ש"ח.לא מצאתי טעם לקנות מקורי - אותו הדבר בדיוק ועולה 240 ש"ח.
וונטה למזגן,כל החלק קומפלט כולל הרשת וכל הסיפור מסביב,תוצרת טיאואן 800 ש"ח.
צלחות ודסקיות לוקס איטליה 800 ש"ח.
פילטר שמן 130 ש"ח.
שמן 15/40 זה של פורד האדום 80 ש"ח.
יאלה התעייפתי,תודה לכל מי שעזר לי במיוחד לחבר הפורום רני (אגב רני,זה הפג'רו מהרופא שניים).
השבוע יכנס לפחחות בכנפיים האחוריות אבל לבנתיים תמונה.

-->