PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזו מכונית מיני הכי מוצלחת?

MR BIG
20-07-10, 22:18
דרושה מכונית קטנה. תקציב ל עד 50-55K.
גטס? סיריון? יאריס? משהו אחר?
הרכב ייסע 60 ק"מ ביום.
מה הכי מומלץ?

asafk
20-07-10, 22:28
גטס פח זבל. סיריון פח זבל. בשניהם עשיתי יותר מדי עשרות אלפי קילומטרים בפחות מדי זמן. יאריס יופי, אבל לגיר הרובוטי של השנתונים המאוחרים יותר קשה להתרגל. סוזוקי סוויפט יותר מוצלח מכולם לדעתי, איכותית ולא מרגישה קטנה, וגם יש לה אופי "שמח". (על כולן יש לי לא מעט קילומטרים, וזו דעתי האישית בלבד)

אסף.

idanw
20-07-10, 22:36
אסף, אתה רחוק בתקציב... סוויפט החדשה יש החל מ2007, מתחיל ב70 אלף ש"ח.

הירשפלד יובל
20-07-10, 22:39
"סיריון פח זבל."
כאן עלי לחלוק עליך.נמכרה עכשיו סריון 2002 אוטומט,יד ראשונה,שהיתה שייכת לאמי ועברה תחת מספר נהגים.הרכב מיום שנקנה לא ראה מוסך פרט לטיפולים,לא עצר מימיו ולא הדליק נורת אזהרה כלשהי בכל ימי חייו.הרכב נמכר רק בגלל שלאמא התחשק אוטו חדש.

asafk
20-07-10, 22:48
לא אמרתי שהוא לא אמין. טוב, הראשונה שלי פשוט התאבדה אחרי שישה חודשים שבהם עשיתי 50 אלף ק"מ. יום אחד לא הניעה יותר. הגרר שלקח אותה הביא אחרת. אבל זו לא הבעיה. רועשת, מחוספסת, אתה נוסע 130 ולא מבין איפה יש חלון פתוח (ואין). כשיורד גשם זה נשמע כמו ברד. הילוך שני אפשר למשוך רק עד 80, ואם לא עושים את זה (ובאופן כללי כל הזמן לוקחים אותו לקו האדום) האוטו לא זז. מרווחת אמנם, ויש המון מקומות אחסון, אבל מקומות האחסון בלתי נגישים ומוזרים באופן כללי. איכות הרכבה לא משהו... ויש לי עוד הרבה לומר, אבל אני חושב שסיכמתי את דעתי בהתחלה.

אסף.

גיא
20-07-10, 23:02
לי גם יש נסיון חיובי עם סיריון.

הירשפלד יובל
20-07-10, 23:08
רכב קטן כמו כל דבר אחר בחיים הוא דבר יחסי והשאלה למי הוא מיועד ומה רוצים ממנו.הסריון המדוברת נמכרה כמדומני ב-37+-.כשאני אומר יחסי ההתיחסות היא לסמוראי ארוך 88.נהגתי בה ב-DRIVE בלבד.לאוטו היה כח זמין באופן מפתיע ביחס לנפח ובליטוף דוושה היה עובר את ה100 קמ"ש.לא היה רועש בכלל לטעמי (שוב ביחס לסמוראי) ולאיכות ההרכבה לא היו לנו שום טענות.דייהטסו שייכת כולה או חלקה לטויוטה והרכב נוצר בתקופה שקדמה לריקולים האחרונים.צריך לחפש היטב ,רכב שנשמר ,טופל, ותמיד יש את ענין המזל ליפול על מציאה או נפילה.

asafk
20-07-10, 23:16
להשוות מכונית סופרמיני לסמוראי זה קצת לא מתאים... אני משווה ליאריס, למשל. מכונית מאותה קטגוריה. אני משווה אפילו לסקסו מודל 98 שהיתה לי לפני כמה שנים, שהיתה יותר מוצלחת הן מהגטס והן מהסיריון ברוב הפרמטרים שחשובים לי. אגב, כשהכריחו אותי לבחור בין גטס לסיריון בחרתי בלי היסוס בסיריון (אחרי כמה שבועות עם גטס). גם כאן, הכל יחסי. אבל לאייל אני ממליץ על טויוטה.

אסף.

asafk
20-07-10, 23:18
אגב, באותה קטגוריה ה206 נחשבת מאוד מוצלחת והסחירות שלה מצויינת (אין לי שום נסיון אישי איתה)

אסף.

עודד זנטון
20-07-10, 23:19
היה לי סריון, בובה של רכב.
יש לי יורו סויפט, עושה את העבודה (אם כי קצת באטיות).

רכב קטן זה פשרה גדולה.
זה מזכיר לי חבר ששאל איזה רכב טוב יכנס בתקציב של 10K והתבכיין
כששמע את השמות של הרכבים הקטנים הללו.
(סוויפט, 205, פיאסטה וכו')
"אני חייב רכב שאוהב", כך הוא אמר.

רכב קטן קונים כדי שיגיע מA לB בזול וללא תקלות. נקודה.

(איכות הרכבה??)

asafk
20-07-10, 23:29
סתם, בגלל שכבר כתבתי את המניפיסט השנוי במחלוקת, עוד הבדל בין גטס לסריון - בשתיהן אפשר להכניס גלגל 38 אינצ' של משאית מאחורה (עם המושבים מקופלים), אבל בסיריון יותר קל להעמיס ולפרוק, עם או בלי מלגזה. בעבירות "טכנית" (מדרגות, סלעים) הגטס לוקחת בגדול. בבוץ (נחל תנינים) הסיריון.
עכשיו עזוב שטויות. קנה מה שבא עם יותר כריות אוויר (נגיד... 2 ולא 1 ) ועם ABS (הרבה מהמכוניות האלו באו מחברות השכרה וחסר בהן אבזור בטיחות בסיסית).

אסף.

RAMURAI
20-07-10, 23:29
יש לי משהו להציע לך ואני מקווה שזה לא יותר מידי קטן לך.

ביום שישי האחרון ברחובות ת"א פגשתי סוזוקי אלטו(אני חושב 2009-2010).

הרכב מבחוץ נירא ממש קטן אבל מבפנים יחסית גדול(כמו בפרסומת של הונדה ג'אז).

לא יודע מה ההתנהגות/אמינות שלו אבל זה סוזוקי, ומה כבר יכול להיות לא טוב בו?

אני לא ממש בטוח במה שאני שמעתי אבל אחד אמר שהוא מיוצר/מורכב בהודו.

ומה שהכי יפה זה שבתקציב שציינת אתה יכול להיות היד ראשונה עליו וזה "מפשיט" אותה מהניילונים

asafk
20-07-10, 23:32
סוזוקי אלטו היא מרוטי הודית. אני לא יודע מה האמינות של מרוטי.

אסף.

mixael
21-07-10, 03:41
ומה עם ניסאן מיקרה?
מעולם לא נהגתי בה, אבל במבט חיצוני נראה כאילו יש לה זיקת כביש מינימלית, בנוסף להיותה עוד קופסת התניידות

יונתןמצפה
21-07-10, 04:40
אני עשיתי שבועיים של הרבה מאד נהיגה על הגטס. אמנם מעט חלשה אבל מאד מאד נוחה לנהיגה לטעמי (תנוחת ישבה גבוהה). אני מאלו שאחרי חצי שעה נהיגה על רוב המשפחתיות הרגילות כואב לי הגב איימים. על הגטס לא הרגשתי כלום. פחות מעייפת לנהיגה, שקטה ורגועה. אחרי ימים של 20שעות עבודה, הרגעים בגטס היו עבורי מנוחה.
אני לא יכול להגיד את זה על הרבה מכוניות. לדוגמא, באותו זמן היו כמה ימים שנהגתי כל שברולט אביאו. רכב דרעק ולנהוג בו היה סיוט. ההיפך הגמור מהגטס.
בשורה התחתונה, מבחינת נוחות נהיגה אני מאד אהבתי את הגטס!

GodsFather
21-07-10, 06:32
האלטו החדשה היא אמנם מציאה, אבל היא לנסיעות עירוניות קצרות בלבד.

לנסוע איתה ת"א-ירושלים זו התאבדות גם לנוסעים וגם לרכב. גם במכשירי תנועה אומרים את זה מפורשות.

היאריס הישנה יש לאמא של אישתי והיא במשפחה די הרבה זמן ובסה"כ עובדת מעולה מטיפול לטיפול. את הסיריון גם כן טחנו תקופה ארוכה מאד עד שהגיעה היאריס וכמו שאמרו פה כמה - רכב להגיע מA לB.

נסיעות יומיות של רחובות-מודיעין, רחובות-שוהם ועוד נספחים ארוכי טווח - הרכב גמע בלי בעיות, אפילו שמדובר בפחית קטנה.

השבדי
21-07-10, 07:35
אם אתה מוכן להתגמש קצת בשנתון הייתי ממליץ על הונדה גא'ז.
מרווחת (יחסית ... )
אמינה מאד , מהנה לנהיגה (שוב יחסית לשאר המועמדות) , סחירה מאד (ועל כן קצת יקרה) ,
מבנה יחודי שבקיפול מושבים אחוריים יוצרת תא העמסה מכובד.

MR BIG
21-07-10, 08:24
OK...
קצת נתונים על צריכת דלק למכוניות הנ"ל יש למישהו?
(במדד של ק"מ לליטר , לא משהו כמו "חצי טנק בשבוע...")

ohadw50
21-07-10, 09:14
יש לך גם בטווח מחירים הזה אפשרות לסוזוקי איגניס 2005 לפחות ,

יש גם דגמים 4*4 נחמדים מאוד ,

האוטו מנוע 1300 יחסית מאוד מרווח ,

האוטו עושה 1 ל 11 1 ל 12 תלוי כמה הרגל כבדה.

בקיצר אחלה אוטו מאוד אמין והמחירון שלהם נשמר ומאוד גבוה .

klam
21-07-10, 10:02
ביפניות; סיריון, מיקרה וסוויפט - הכדאיות וההמלצה היא על הדגמים החדשים. קצת גבולי לתקציבך ותגיע רק לרכבי ליסינג/השכרה. שלושתן בסדר גמור, לדעתי, עם עדיפות לסוויפט (עם יאריס דווקא היה לי ניסיון אישי לא טוב).
אירופיות - יש את ה 206 הפופולרי והיקר, ויש גם את הפיאט פונטו - רכב מעולה שאינו זוכה להכרה ראויה במחוזותנו, ולכן ניתן להשיגו במחיר טוב.
במידה והתקציב קשיח, הממליץ האחרון נתן רעיון מעולה - סוזוקי איניס.
חן

ohadw50
21-07-10, 10:38
ביפניות; סיריון, מיקרה וסוויפט - הכדאיות וההמלצה היא על הדגמים החדשים. קצת גבולי לתקציבך ותגיע רק לרכבי ליסינג/השכרה. שלושתן בסדר גמור, לדעתי, עם עדיפות לסוויפט (עם יאריס דווקא היה לי ניסיון אישי לא טוב).
אירופיות - יש את ה 206 הפופולרי והיקר, ויש גם את הפיאט פונטו - רכב מעולה שאינו זוכה להכרה ראויה במחוזותנו, ולכן ניתן להשיגו במחיר טוב.
במידה והתקציב קשיח, הממליץ האחרון נתן רעיון מעולה - סוזוקי איניס.
חן

ממשלא מסכים איתך לגבי הפונטו בארץ יש להם הרבה בעיות בעיקר של התחממות וראש מנוע ממש רגיש ( מנסיון)
גם החדשות יותר עושות הרבה בעיות בעיקר בגיר הרובוטי שלהם

BackDoorMan
24-07-10, 07:10
206, ליגה אחרת מכל מה שהוצע כאן , במיוחד ה 1.6 עם מנוע ה 110 כ"ס.
גם נוחה וגם מהנה לנהיגה ומרווחת .
אל תפסול לפני שתנהג בה.

דרור ברלי
25-07-10, 00:49
"הכי מוצלחת"? מוצלחת למה?

60 ק"מ ליום, כל יום? זה לא ממש מעט. זה מקרה קלאסי שבו נוחות וצריכת דלק הם פרמטרים חשובים.

סיריון, גטס, אלטו, לא באמת מכירות את המושג "נוחות".

חיסכון בדלק? סופר מיני מודרניות לא כל כך קטנות וקלות כמו פעם. כל האוטומטיות לא יתנו לך יותר מ-12 ק"מ לליטר בממוצע בתנאים אופטימליים (בלי פקקים, בלי רייסים). זה לא ממש מרשים.

לא יודע מי ינהג באוטו ומה דרישותיו. האם גיר ידני/אוטומט הוא עקרוני.
היפניות הקטנות תמיד לא נוחות ותמיד יקרות - בתקציב הנתון, אתה צריך לרדת במודל.
צרפתיה אוטומטית - תמיד חשוד. לא לנגוע.
צרפתיה ידנית - כן! אין מה לחשוש.
אני אישית הייתי מכוון לאירופאית ידנית - אם אתה מפחד מפיאט/פיז'ו/סיטרואן/רנו, משפחת פולקסווגן יכולה להיות מתאימה - פולו/איביזה/פאביה. מכוניות מאד מוצלחות בכל מה שקשור להתנהגות, נוחות, איכות כללית ואמינות וגם הנאה מנהיגה (כן חשוב באוטו קטן שמבלים בו כל כך הרבה זמן בכל יום).

מכונית שעולה על דעתי אבל היא חדשה מדי ואני לא יודע אם נכנסת לתקציב: יונדאי i10 - אמנם חדשה יחסית, אמנם מיוצרת בהודו. אבל בנויה ממש טוב, מאובזרת, מרווחת. מרגישה כמו אוטו אמיתי ולגיטימי ולא צעצוע זול כמו האלטו. חסכונית מאוד ועושה רושם מצוין. הדגם המומלץ הוא הבסיסי מכולם - ה-1.1 ליטר הידני. אם אתה מוצא - לך על זה.

גיא
25-07-10, 10:10
206, ליגה אחרת מכל מה שהוצע כאן , במיוחד ה 1.6 עם מנוע ה 110 כ"ס.
גם נוחה וגם מהנה לנהיגה ומרווחת .
אל תפסול לפני שתנהג בה.

אך ורק ידני !!!

ראה הוזהרת !

BackDoorMan
25-07-10, 11:28
אך ורק ידני !!!

ראה הוזהרת !
זה היה ברור רק לי כנראה, מאחר ועד היום לא היתה ברשותי אף מכונית עם גיר אוטמאט , אני מניח
שאני חי בבועה.

fuksi
28-07-10, 09:48
הייתה לי שנים סיאט איביזה...רק דברים טובים יש לי לומר עליה

MR BIG
28-07-10, 12:31
תודה לכולם על תגובות ענייניות ומהירות.
הסאגה הזו היתה קצרהלמרבה הפלא: אתמול נרכשה טויוטה יאריס , שנת 2004 , יד 1 מאשה מבוגרת, ניראית טוב, 82000 ק"מ , במחיר מחירון המופקע של 53,00 ש"ח.
את האמת, אוטו ממש מגניב.....
רק נשאר לראות מה צריכת הדלק והאחזקה לטווח הארוך.
העיקר שהילדה מרוצה...
תודה.

GodsFather
28-07-10, 12:39
האישה המבוגרת נראית טוב או היאריס ? :twisted:

מברוק, תהנו מהנסיעה.

asafk
29-07-10, 21:17
תרשום לך ביומן - לתת לנו דיווח עוד חצי שנה.

אסף.

דרור ברלי
30-07-10, 23:06
האישה המבוגרת נראית טוב או היאריס ? :twisted:

מברוק, תהנו מהנסיעה.

זו ברירת מחדל. טויוטה יאריס מגיעה רק מנשים מבוגרות... זו היורשת של דייהטסו שרייד בנישת "אוטו של זקנות".
אבל להבדיל מהשרייד, זו בחירה טובה מאוד. תהנו.

-->