PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך נערכים לחורף..?

Anonymous
20-09-04, 20:59
יש לי סופה..איך אני צריך להיערך לחורף...? וכשעושים טיפול לסופה מה צריך להחליף..?מה צריך לטפל..?

שאולי
21-09-04, 08:08
נחלק את זה לשתי תשובות
1]שמירה מפני חדירת מים , רוב הסופות שאני מכיר סובלות מחדירות מים בעיקר מהדלתות הקדמיות ,ולכן כדאי לאטום ככל האפשר את המרווחים שבן הדלתות למשקופים , לפחות אצלי גיליתי שהמים חודרים מהפינות העליונות של הדלת כאשר הם נוזלים מהמרזב ולכן אם אפשר להעמיד את הרכב בעליה שהמים יגלשו אחורה ולא קדימה
2]שמירה על המרכב, כנראה מלחמה אבודה מראש , הכי טוב למנוע בכלל מגע עם הגשם ע"י כיסוי כלשהו , אם לא ניתן אז אל תצפה להרבה ,תמיד יהיו חלודות תנסה לסגור את התפר בגג עם בויסטיק אבל סופה שלא מקבלת חלודה זה כנראה פג'רו :lol:
רק בריאות

שאולי
21-09-04, 12:39
אליקו
רק עכשיו שמתי לב לחלקה השני של השאלה "מה צריך לטפל ?"
אני מעריך שהסופה חדשה אצלך ואתה עושה טיפול פעם ראשונה
נתחיל מלמטה:
בדיקה של כל הצלבים וגרוזם , ובמידת הצורך החלפה, החלפת שמנים, גיר,טרנספר,סרנים, בדיקת בלמים קדמיים ואחוריים [ והחלפה במידת הצורך ] , חיזוק ברגים
מתחת למכסה המנוע :
החלפת שמן מנוע ומסנן שמן
פלגים
פילטר אויר
פילטר דלק
בדיקת נוזל בלמים
בדיקת נוזל הדראולי
בדיקת חוטי הצתה
ניקוי עצמי של הרדיאטור החלפת מים למים ירוקים
בדיקת מים במצבר
חיזוק ברגים
ולדעתי בלי להכיר את הסופה שלך , סידור חוטי חשמל
אם טעיתי , וחלק מהדברים כבר טופלו , אז תוריד את מה שלא צריך.
מכאן , אין סוף לשיפורים , לשיפצורים , לתוספות , וכו'
רק בריאות
שאולי

Anonymous
21-09-04, 15:40
אני דיי חדש בתחום הזה ואני שואל יותר מידיי שאלות אבל אני רוצה לדעת כל דבר על הג'יפים ועוד משהו קטן כל כמה זמן אני צריך לעשות את הטיפול תודה לכם....

זאביק
21-09-04, 18:03
אני דיי חדש בתחום הזה ואני שואל יותר מידיי שאלות אבל אני רוצה לדעת כל דבר על הג'יפים ועוד משהו קטן כל כמה זמן אני צריך לעשות את הטיפול תודה לכם....

יש בספרייה של האתר
http://www.jeepolog.com
ספר טיפולים לסופה בעברית (הורדה חינם, קח בחשבון שזה כמה מאות מגה).
שם יש בדיוק מה צריך לעשות בכל טיפול (5000, 10000, 20000, שני, חצי שנתי וכו')
כולל הסברים מפורטים איך לעשות את הטיפולים.

asafk
21-09-04, 22:46
שני דגשים-
1. המון גריז. בכל מקום שצריך.
2. תעיף את כל השטיחים והריפודים מהרצפה והפינות התחתונות של המרכב מבפנים (שיחכות במחסן עד הקיץ. מים ייכנסו בכל מקרה, אז שלא ייספגו ויחלידו את הרצפה.

אסף.

skhaikin
21-09-04, 23:49
שתי שאלות לגבי הנאמר בשרשור הזה:
1) איזה ברגים צריך לחזק (יש הרבה, אני מבין שאין טעם לעבור על כולם) - אז האם יש ברגים שנוטים להתרופף במיוחד ?

2) לגבי חלודה ברצפה - טוב, אין לי גם ככה ריפודים אז אני לא צריך להוריד אותם. מה שכן, יש למשל על הרצפה בתא מתטען שריטות פה ושם (מציוד שמכניסים ומוציאים) שמתחילות לטפוס חלודה... כדאי לעבור עליהן עם משהו כמו המרייט בצורה מקומית, או צריך לצבוע את ה-כ-ל ? או שלעזוב את זה בשקט ? (בסך הכל, כל הלמטה של האוטו עבר זיפות לא מזמן ) ומצב כללי של פח מעולה גם פנימית וגם חיצונית.

ערן המסוקס
26-10-04, 01:27
רצוי לצבוע מקומית, למה לא?

-->