PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב שטח...

liordr
23-07-10, 15:42
שלום לכולם...

שמי ליאור ואני מעוניין לרכוש את הג'יפ הראשון בחיי...
אני מחפש רכב בתקציב לא גבוה (עד 25,000 ש"ח), הדבר הכי חשוב לי הוא אמינות.
הרכב ישמש את בת זוגתי לנסיעות קצרות בתוך העיר ובסופ"ש לטיולים... חשוב לי להדגיש שהטיולים אינם יהיו טכנים וקשים במיוחד, קצת שבילים,נחלים וכו'... טיולים יחסית רגועים.
חשבתי בכיוון של ניסן טראנו קצר שנת 95/96.

אשמח לשמוע את דעתכם והמלצותיכם לגבי דגמים שונים על סמך הנסיון שלכם.

תודה מראש,
ליאור.

bizon
23-07-10, 16:31
שבת שלום ידידי אני מציע לך להישתמש באופצית החיפוש למעלה אתה תימצא המון מידע ועצות יעילות הדעה הכללית אומרת סמוראי שיהיה בהצלחה

מור

liordr
23-07-10, 23:03
חברים בבקשה תגיבו, אני זקוק לעזרה...:confused:
ושכחתי לציין שאני מעוניין בגיר רגיל כמובן...

bizon
24-07-10, 00:50
עדיין לא בדקת בחיפוש ???? אני ממש רציני יש שם את כל המידע והעצות שאתה מחפש

מור

אור .ס.
24-07-10, 12:09
אם אתה לא הולך לטיולים מעבר לשבילים וכד', עדיף לך הטראנו, יותר נעים כרכב יום יום וסביר שיהיה גם מזגן.

יש אחת שחורה למכירה כאן בפורום, במצב מצויין, שווה לך לבדוק.

raanan
24-07-10, 13:07
חברים בבקשה תגיבו, אני זקוק לעזרה...:confused:
ושכחתי לציין שאני מעוניין בגיר רגיל כמובן...

סוזוקי בלבד ! (עפ"י העדיפות)
ויטארה
ג'ימני
סמוראי

חפש שמור ומטופל . כנראה שתצטרך למתוח עוד קצת את התקציב. אבל,
זה עדיף (מבחינת תמורה לכסף) מכל SUV יפני מגודל.

בהצלחה
רענן

נ.ב- גילוי נאות, אין לי כבר מה למכור

אור .ס.
24-07-10, 15:48
למתוח קצת ?

אני אתן דוגמא נאותה לג'ימני:
אני רכשתי לפני כשבועיים ימים, ג'ימני שנת 99 גיר ידני עם 160K מיד 2, בסכום של 29K שח.
מיד לאחר הרכישה, הושקע:
2K סט צמיגים
1K רישוי
1K מוסך
500 ש"ח למצבר חדש.

וגם את הרכב שלי, תפסתי בפוקס ממישהו שהיה לחוץ על הכסף.
בגדול, אין ג'ימני טובות בשוק במחיר של פחות מ33-35 ועל זה תוסיף השקעה ראשונית.

liordr
24-07-10, 17:52
איך הטראנו מבחינת אמינות ואחזקה?
מה חשוב לבדוק? יש לה "מחלות" ידועות שצריך לשים לב במיוחד?
עדיף אחת משופרת או שמקורית תספיק?

אני צריך הכוונה התחום חדש לי לחלוטין!!! :(

אור .ס.
24-07-10, 20:27
אין חשיבות משופרת או מקורית.
אין מחלות מיוחדות
לבדוק חלודות גיר מנוע שלדה בלה בלה בלה מכלולי 4על4 תקינים חופשים בהיגוי חופשים בגלגלים ומצב כללי של הרכב.

קח בחשבון, שיפורים בטראנו תורמים יותר לפוזה מאשר בפועל, היות והם הופכים את הרכב ליותר רגיש.

liordr
26-07-10, 00:35
זה נכון שלטראנו 96 אין נעילות אוטומטיות מקדימה?

עוזי5555
26-07-10, 12:06
זה נכון שלטראנו 96 אין נעילות אוטומטיות מקדימה?

נכון

נמרוד
26-07-10, 12:28
אתה מתעקש על טראנו, ולא קולט את הרמזים שכולם כאן נותנים לך...

לך על סוזוקי, ומה שנכנס בתקציב שלך זה סמוראי. זה הרכב הנכון למתחילים בתקציב שהגדרת, הוא יענה על הדרישות שלך, ויהיה החסכוני ביותר הן בדלק והן בטיפולים. בתור בונוס, הוא גם מתאים מאד לשיפורים במידה והתאבון שלך יגבר.

הטראנו (וכל SUV גדול וישן אחר) נראה לך מפתה במחיר, אבל יהיה יקר יותר לתחזוקה ופחות אמין מאשר סמוראי בסיסי.

moshik999
26-07-10, 13:47
פאגרו קצר (עדיף גג ברזנט) עם נעילה אחורית ידני שנת 97
אפשר למצוא רכב בכ 30 אלף במצב טוב.
מרווח,חסכוני עם מערכת מתלים מקורית מצויינת.

liordr
26-07-10, 19:48
תגובה לנמרוד..

אני מודע לכך שהסמוראי זולה לאחזקה ויותר אמינה אבל הרכב הולך לשמש את חברה שלי ביום יום, ונסיעה בסמוראי ביום יום? לא נראה לי משהו מומלץ.
למה אתה שולל את הניסן? היא עד כדי כך לא אופציה טובה?

גיא
26-07-10, 23:18
קודם כל אין הרבה רע בלנסוע בסמוראי באופן יום יומי .. אני עשיתי את זה 4 שנים בלי שום בעיה.

שנית, בתקציב שאתה מדבר עליו אתה תקנה אוטו מסוג גרוטאה
ותחזוקה של כזה אוטו יקרה מאוד.

בעברית פשוטה, תקנה אוטו ב 25000 ותשקיע עליו עוד 25000 בשנה בשביל שיסע ואז תמכור אותו ב 20000

כלכלית זה לא טוב
תחבורתית זה לא טוב
ולתקוע את חברה שלך בכביש כי האוטו מת זה לא טוב

תפנים, היית חכם ושאלת אנשים עם המון נסיון אז תהיה עוד טיפה חכם ותקשיב לעיצות שלפעמים עלו המון למי שנותן לך אותן.

25000 זה מעט מידי בשביל אוטו, זה מספיק רק לגרוטאה.
לנסוע בגרוטאה גדולה זה לא יותר כיף מאשר לנסוע בגרוטאה קטנה ....

נדב42
27-07-10, 00:00
מתוך השרשור שנפתח במקביל בפורום ניסן ...

בתקציב כזה הרכבים היחידים שיוכלו לתת מענה הולם לבחורה ביום-יום ויכולת שטח אמיתית הם הויטארה או הספורטאז'.

בויטארה התקציב הזה יקנה לך מודל 93-94, ובמתיחה קלה של התקציב תגיע לדגם 95 עם מנוע חזק וחסכוני יותר (16 שסתומים - חשוב לוודא)
בספורטאז' אפשר להגיע בתקציב הזה גם למודל 97, לא מכיר את הרכב מספיק כדי להציע טיפים.

אני אישית מעדיף את הויטארה. היצע שיפורים נרחב בהרבה אמין וחסכוני יותר לאחזקה מהספורטאז' (גם בדלק וגם במחירי חלפים), ומן הסתם לכן היא יקרה יותר בקנייה ...

בהצלחה,

נדב.

נדב42
27-07-10, 00:07
25000 זה מעט מידי בשביל אוטו, זה מספיק רק לגרוטאה.

לא בהכרח, מכרתי לפני חצי שנה את הויטארה הקצרה בכ- 23K ולא שמעתי ממנה על בעיות מיוחדות (במקרה דיברתי היום עם הבחור שקנה ממני ...). מה שכן - בשביל למצוא רכב שמור בתקציב הזה צריך הרבה סבלנות, ולא לקפוץ על הרכב הראשון שנכנס בתקציב. לי זה לקח כמה חודשים (גם את הקצרה שנמכרה בינתיים, וגם את הארוכה הנוכחית), אבל בשני המקרים זה השתלם :p:p:p

נדב.

נדב42
27-07-10, 00:09
נ.ב- גילוי נאות, אין לי כבר מה למכור

וטוב שכך :p:p:p

גיא
27-07-10, 00:18
אני מניח שזה ענייו של הגדרה .... :)

יואב פולס
28-07-10, 11:50
סתם לידיעה, ברמת השרון ליד הגן של הילדה נצפתה קיה ספורטאז' משנת 2000 או 2001, יד שניה, עם ק"מ נמוך מאוד יחסית. משהו כמו 130,000 או 120,000. הרכב לא נראה כמו משהו שירד לשטח אי פעם.
במחירים האלה עליהם אתה מדבר חפש את הרכב השמור ביותר, עם הנתונים הטובים ביותר. טארנו / פאג'רו / קיה / ויטארה - חפש את הטוב ביותר.

liordr
28-07-10, 19:11
יואב היי,
תודה על המידע..
אתה יודע אם היא מפורסמת? איך להשיג את המספר?

יואב פולס
28-07-10, 21:16
אני אסתכל מחר בבוקר. חשוב לי להדגיש שאינני מכיר את בעלי הרכב ו/או כל פרט אחר על הרכב.

liordr
31-07-10, 21:28
תודה לכולם על התגובות, אני עדיין צריך את עזרתכם...

כרגע אני מתלבט בין שתי טראנו 96... שתיהן נראות טוב, חיצוני ופנימי ולא נראה כי ראו שטח לאחרונה...המרכב התחתון נראה טוב בלי מכות ושפשופים.
האחת אחרי טיפול גדול (ראש מנוע,טיימינג,קלאץ'), טסט ל10 חודשים, וו גרירה ומגן חזירים. הצמיגים במצב טוב. האוטו מרגיש חזק, הגיר תקין וכל המערכות עובדות. יש דבר אחד שהטריד אותי:שמעלים קצת את הטורים יש רעש מתכתי מהמנוע (כמו פלטת ברזל רועדת), המכונאי של הרכב אמר שהוא בטוח שזה מהאגזוז.
הטראנו השנייה נראית חיצוני קצת קצת פחות טוב, נוהגת בה בחורה והרכב משמש אותה לעבודה וחזרה, היא עושה פחות מ10,000 ק"מ בשנה ולכן בעלה מכניס את הרכב לטיפול פעם בשנה לפני הטסט(טסט ל5 חודשים). גם היא מרגישה חזקה, ללא רעשים מיותרים מהמנוע, הגיר תקין.
צמיג אחד נקרע אז הוא שם צמיג שונה מ3 האחרים שהם כמעט חדשים. הוא לא החליף שום דבר משמעותי בטיפול(רק שמנים, פילטרים וכו'). אין לו וו גרירה אבל יש לו מיגון תחתון שהוא לא הרכיב אבל נותן את זה עם הרכב כמובן.

שניהם מתעקשים על מחיר די גבוה(28,000 K) ואני ממש מתלבט איזו לקחת לבדיקה!!
על סמך הנתונים שנתתי, יש למישהו עצה? מה עוד לבדוק לפני שאני מחליט??
בבקשה כל עצה תעזור לי!
תודה מראש! :smile:

-->