PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות על רנגלר tj

עוזי5555
23-07-10, 20:44
אחי מעוניין לקנות tj אוטומט..

השאלה ראשונה אם האוטומט מומלץ? לא חלש בחול דיונות?

איזה מוסך מתמחה בבדיקה של רכבים כאלו ,וכמובן שיודע להבחין בשיפורים למיניהם שהורכבו ברכב ומה טיבם אם בכלל???

מהם ה"מחלות" אם יש בכלל ברכב כזה שחשוב לדעת ולקחת בחשבון? וכמובן השאלה הנגזרת ,אם יש מקום לשפר אותם ? ועלויות לכך?

אני נוסע על סופה אבל אני מנסה להיות "ראש קטן" כרגע ולא לנסות לדעת יותר מידי ויוצא מנקודת הנחה שאלו הם רכבים שונים לגמרי ,ואני לא מכיר רנגלר tj אוטומט!!!

נ.ב
המחשבה על ג'יפ אוטומט מרתיעה אותי במיוחד שאני נוסע עם סופה בעלת מנוע סטרוקר עם כל המשתמע מכך!!!

אשמח לתגובות
עוזי:cool:

עוזי5555
24-07-10, 17:43
אחי מעוניין לקנות tj אוטומט..

השאלה ראשונה אם האוטומט מומלץ? לא חלש בחול דיונות?

איזה מוסך מתמחה בבדיקה של רכבים כאלו ,וכמובן שיודע להבחין בשיפורים למיניהם שהורכבו ברכב ומה טיבם אם בכלל???

מהם ה"מחלות" אם יש בכלל ברכב כזה שחשוב לדעת ולקחת בחשבון? וכמובן השאלה הנגזרת ,אם יש מקום לשפר אותם ? ועלויות לכך?

אני נוסע על סופה אבל אני מנסה להיות "ראש קטן" כרגע ולא לנסות לדעת יותר מידי ויוצא מנקודת הנחה שאלו הם רכבים שונים לגמרי ,ואני לא מכיר רנגלר tj אוטומט!!!

נ.ב
המחשבה על ג'יפ אוטומט מרתיעה אותי במיוחד שאני נוסע עם סופה בעלת מנוע סטרוקר עם כל המשתמע מכך!!!

אשמח לתגובות
עוזי:cool:

טוב אני רואה שאין פה מתנדבים לתגובה אני אמור להבין משהו לגבי הרכב ???
או שאף אחד לא יודע לחוות דיעה עליו?

kobiarava
24-07-10, 18:23
לאיזו תשובה אתה מצפה? ממישהו שפעם ראה TJ חונה ברחוב, או נוסע בכביש, או מישהו שקרא עליו קצת ברשת? כמו שאתה יודע, הרכב לא נחשב נפוץ בארץ, בלשון המעטה, ולכן, במידה ואתה מצפה לתשובות ממישהו עם ניסיון אמיתי, אתה תצטרך להיות סבלני יותר עד שיגיע אחד כזה, או להפנות את השאלה לפורום אחר, אמריקאי למשל, ששם הרכב "טיפה" יותר נפוץ ומוכר.
לגבי הבדיקה, אני מניח שכל אחד ממוסכי ה-4X4 שהומלצו כאן בפורום בעבר יוכל לעזור לך בעניין, מאחר ואין משהו חריג או שונה במיוחד בבדיקת ה-TJ לעומת בדיקה של רכבי 4X4 אחרים באותו סד"ג. אם תגיד מאיפה אתה בארץ נוכל למקד אותך במוסך שקרוב יותר למקום מגורייך.

שבת שלום-קובי

נמרוד
24-07-10, 22:27
רנגלר TJ הוא ג'יפ קלאסי. המנוע הוא במידה רבה אותו 6 טורי שאנחנו מכירים מהסופה, כנ"ל טרנספר 231, הגיר האוטומטי הוא לדעתי כמו בגראנד צ'רוקי ZJ (שונה מצ'רוקי XJ), הסרן הקדמי דנה 30, אחורי 35 או 44 תלוי בדגם, מתלים עם קפיצי סליל מסביב - המתלים זהים פחות או יותר לגראנד צ'רוקי ZJ.

כמו שאתה מבין, מבחינה מכאנית אתה נופל במשפחת האינדיאנים, יש ידע וחלקי חילוף בארץ במקומות הרגילים שאתה מכיר, ויש גם מכונאים טובים.

אין יותר מדי מה לפחד בעיקרון, לבדוק כמו שבודקים כל רכב אחר.

דרור ברלי
24-07-10, 23:24
ג'יפ במראה הקלאסי אבל עם מתלים מודרניים, ריפוד ודיפון של בני אדם, לוח מחוונים מודרני, מזגן טוב, בידוד רעשים סביר. זה כבר אוטו שאפשר לחיות איתו בכיף ולהינות מכל העולמות בלי להתפשר על איכות חיים יומיומית. אוהדיו המושבעים טוענים שזה הג'יפ האמיתי האחרון, ולא מוכנים להחליף אותו ב-JK החדש יותר.

TJ נדיר יחסית בישראל. הדגם הנפוץ כאן הוא הקצר, הוא קליל ולכן נוסע מצוין גם עם גיר אוטומטי, אבל מומלץ להתייעץ עם מוסכי ג'יפים מתמחים - לפחות אחד כזה שאני מאוד מחשיב את דעתו, טוען שה-TJ קצת עדין בהשוואה ל-CJ ולסופה ולא אוהב התעללות מתמשכת (סדקים בשילדה, התפרקות כללית וכאלה). מצד שני באמריקה הכלים אלה משופרים לדרגות אקסטרים מטורפות לגמרי. לך תדע.

הרוב בארץ בעלי סרן אחורי דנה 35. בד"כ הוא מחזיק צמיג 31 בלי בעיה אבל אם מתחילים לשחק בעבירויות ובנעילות ו/או מתעללים בו, הוא הופך לגבולי מבחינת חוזק.
חלק מהדגמים הגיעו עם צמיגי כביש קטנטנים ויחסי העברה מהירים מדי עד הזויים, ברגע שתרכיב את הצמיג הטבעי לג'יפ כזה - שזה לפחות 31' - הוא יהיה קצת עצל. הפתרון - להחליף יחסי העברה.

כמובן שאם אתה מוצא ידני - זה ה-TJ הנכון, ללא ספק.

danel
24-07-10, 23:42
יש כמה יחידות בארץ של TJ רוביקון

אם כבר אז כבר

ofiredri
25-07-10, 00:46
הנה אני בא ...

ה TJ ששווק בישראל ע"י מכשירי תנועה קצת עדין כרכב עבירויות. היה ברשותי שנת 2001 אוטומט נעול קדימה אחורה, צמיגים 31" מוגבה 2.5 אינץ'. הרכב טייל וטיפס ללא בעיה את כל המעלות הנפוצים, כולל מעלה מחמל וזיק בימיהם הקשים ביותר . לעולם לא נשבר ולו צלב, אבל זה הרבה בזכות סגנון נהיגה עדין יחסית.

בהשוואה לסופה, הוא אומנם מגיע עם סרן אחורי דנה 35, אך אל תשכח שהוא הרבה יותר קל ולכן פחות שביר.

החל משנת 2003 יוצר ה TJ עם גיר 4 מהירויות אוברדרייב, שונה משמעותית מהגיר 3 מהירויות האנמי שקדם לו.
היו לי את שניהם ומכאן אני ממליץ לא להתפשר על גיר 3 המהירויות.

בדרך אגב, תגובות המנוע והגיר ב TJ מעולות למרות היותו אוטומטי. ג'יפ לעולם לא כיכב בדיונות, והנסיעה בשטח מסוג זה, מאיצה את בלאי מכלוליו, בעיקר התחממות טרנספר וגיר.

ארחיב מה שכתב DANEL ... הגיעו מספר TJ בייבוא אישי שגם אם לא נפלה ידך על דגם הרוביקון, לפחות תנסה למצוא אחד שהגיע עם סרן דנה 33 אחורי ויחס העברה 3:73 . אין לי מושג כמה כאלה מוצעים כיום בפועל בשוק הישראלי. על דגם הרוביקון מבקשים מחירים מאוד גבוהים. על האחרון שפגשתי ביקשו 175000 ש"ח לדגם 2006 ללא שיפורים.

אני אישית מאוד אוהב את דגם ה TJ, וחושב שהוא שילוב מנצח של קלאסיקה, פשטות, וטכנולוגיה מינימלית.
הרכב מאוד אמין ואין כלל בעיית חלפים.

דרור ברלי
25-07-10, 01:26
"ג'יפ מעולם לא כיכב בדיונות"? מבין כל רכבי השטח, אם יש כאלה שזורחים בדיונות אלה הכלים של Jeep

אם יש כוכב בדיונות זה TJ. מנוע חזק, משקל קל... מהמעט שנהגתי ב-TJ בדיונות יצאתי תמיד עם חיוך גדול (מה שקשה לומר על JK) אפילו האוטומט לא הצליח לקלקל לו.

גיר אוטומטי באופן כללי לא אוהב עומסים כבדים ומאמצים, וחולות בפרט. בכל רכב. מי שחולות זה הקטע שלו, אולי צריך להוסיף קולר לגיר. ברור לי שגיר ידני יהיה עדיף בכל פרמטר ואמין יותר בכל מצב, אבל אני לא חושב שדווקא הגיר האוטומטי הוא נקודת התורפה המסוימת של TJ.

עוזי5555
25-07-10, 03:09
מבחינת מנוע אני מבין שהוא ממש כמו של סופה ,לכן אני מסיק שאם יהיה לי את הרצון להגדיל את המנוע ולחזק אותו זה יהיה אפשרי! במידה וכן הגדלתי את המנוע הגיר האוטומט יודע לעבוד בשילוב עם מנוע חזק יותר מהמקור?

ofiredri
25-07-10, 09:26
מבחינת מנוע אני מבין שהוא ממש כמו של סופה ,לכן אני מסיק שאם יהיה לי את הרצון להגדיל את המנוע ולחזק אותו זה יהיה אפשרי! במידה וכן הגדלתי את המנוע הגיר האוטומט יודע לעבוד בשילוב עם מנוע חזק יותר מהמקור?

אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד .
אבל חכה עם זה . מדובר ברכב הרבה יותר קליל בהשוואה לסופה אוטומטית.

עוזי5555
25-07-10, 11:07
אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד .
אבל חכה עם זה . מדובר ברכב הרבה יותר קליל בהשוואה לסופה אוטומטית.

אם היית אומר לי לקנות סופה אוטומטית אז בחינם לא הייתי לוקח אותה!!!
אני מקווה מאד שזה שונה מסופה אוטומטית..מה גם שלTJ יש 4 הילוכים.
אני לא רוצה להקלע בסיטואציה שאני משקיע בג'יפ ובג'יפ אתה רוצה הרבה כוח ובסופו של דבר ה TJ יאכזב!!

דרור ברלי
25-07-10, 18:42
זה שונה כי לאוטו יש עוד הילוך ופחות 200-300 קילו.
זה עדיין לא אומר שתטפס סכיני דיונה ב-HIGH.

לדברים שאתה אוהב אתה צריך גיר ידני. מה לעשות.

GodsFather
25-07-10, 19:50
אם אתה מאיזור המרכז ורוצה לשאול בעל TJ , יש אחד בבעלות "מוסך-פחחות זרח ובניו" בבני ברק.

בעל הרכב (ובעל העסק), אבי זרח, בעלים של TJ משופר ולא הראשון שלו.

אין לי איתו שום דבר אישי.

ofiredri
25-07-10, 21:36
דרור, לא טענתי ש TJ לא מסוגל לעלות דיונות ... הסברתי שזה מאמץ את הגיר והטרנספר עד כדי התחממות.
ה - HIGH ב TJ, גבוה מידי ובפעמים הבודדות שיצא לי לעלות דיונות, הרגשתי שאני מאמץ מאוד את המכלולים.

בדומה למנוע, וכאן אני מוציא את הגיר מהמשוואה, הוא אומנם חזק מאוד, אבל לא בנוי לעבוד בטורים כל כך גבוהים.

עוזי, שאל את אבי זרח כמה גירים הוחלפו אצלו ב TJ, ומה מצב המנוע (אין לי את התשובה המדוייקת ...) .
לשאלתך, הג'יפ עלה נהדר את הדיונות. שוב, תודות להילוך ראשון חזק מאוד בגיר ארבע המהירויות שבועט את הג'יפ קדימה.

לסיכום - לא תמצא שהבלאי ב TJ גבוה יותר.
בדומה למה שדרור הציע, אם בדיונות עסקינן, ממליץ להתקין מראש קולר לגיר, ואולי גם לטרנספר.

דרור ברלי
25-07-10, 21:59
HIGH גבוה מדי?

למיטב זכרוני זה טרנספר NP231 דומה לזה שבסופה. HIGH ביחס ישיר, 1:1, כמו בכל רכב שטח אמריקאי וכמו רוב רכבי השטח בעולם....

מי שמתאמץ ומתחמם נורא בדיונות זה הגיר האוטומטי.
טרנספר? מעולם לא שמעתי על "התחממות טרנספר". הטרנספר בג'יפים האלה הוא מהסוג הטיפש והטוב - מכלול מכני נטו, העברת הכוח ישירה - על ידי גלגלי שיניים ו/או שרשרת. אין מה שיתחמם בטרנספר.

לטעמי (ופעם אהבתי דיונות, הסטנדרטים שלי לא נמוכים) TJ אוטומטי נוסע יופי בחולות. TJ ידני נוסע טוב יותר. המנוע - אין מה להוסיף, מצויין. מי שזה לא מספיק לו או שסתם המנוע כבר עייף, ואם כבר אז כבר - יכול להגדיל לסטרוקר (במחיר אמינות מפוקפקת). בטוח שזה מה שאתה רוצה?

עוזי5555
25-07-10, 23:46
HIGH גבוה מדי?

למיטב זכרוני זה טרנספר NP231 דומה לזה שבסופה. HIGH ביחס ישיר, 1:1, כמו בכל רכב שטח אמריקאי וכמו רוב רכבי השטח בעולם....

טרנספר? מעולם לא שמעתי על "התחממות טרנספר". הטרנספר בג'יפים האלה הוא מהסוג הטיפש והטוב - מכלול מכני נטו, העברת הכוח ישירה - על ידי גלגלי שיניים ו/או שרשרת. אין מה שיתחמם בטרנספר.

לטעמי (ופעם אהבתי דיונות, הסטנדרטים שלי לא נמוכים) TJ אוטומטי נוסע יופי בחולות. TJ ידני נוסע טוב יותר. המנוע - אין מה להוסיף, מצויין. מי שזה לא מספיק לו או שסתם המנוע כבר עייף, ואם כבר אז כבר - יכול להגדיל לסטרוקר (במחיר אמינות מפוקפקת). בטוח שזה מה שאתה רוצה?\

לגבי סטרוקר אני נוסע איתו הרבה מאד זמן על הסופה ובלי עין רעה אין איזה בעיה מיוחדת. ככה שזה לא מלחיץ או מטריד אותי יתר על המידה..
השאלה אם כבר אתה בונה סטרוקר עצבני אתה לא עושה נזק לגיר האוטומט עם כל כך הרבה כוח..

דווקא נשמע מאד מעניין tjקצר פתוח וקל מאד אוטומט עם מנוע מפלצתי...נראה לי "שההכלאה" הזאת תתן פה להרבה חברה בראש ומצד שני לנסוע רגוע ושקט עם מזגן הביתה..מממממ

ofiredri
26-07-10, 18:54
HIGH גבוה מדי?

לטעמי (ופעם אהבתי דיונות, הסטנדרטים שלי לא נמוכים) TJ אוטומטי נוסע יופי בחולות. TJ ידני נוסע טוב יותר. המנוע - אין מה להוסיף, מצויין. מי שזה לא מספיק לו או שסתם המנוע כבר עייף, ואם כבר אז כבר - יכול להגדיל לסטרוקר (במחיר אמינות מפוקפקת). בטוח שזה מה שאתה רוצה?
כן, הטרנספר מתחמם, ובשוק האמריקאי יש רדיאטורים ומד טמפרטורה, בדומה לאילו המוצעים לגירים האוטומטיים.

ושוב, המנוע הטורי לא בנוי לעבודה בטורים גבוהים, מה שנדרש לדיונות. הוא מסוגל, אך זה יוצר בלאי מואץ.
זה תקף גם לסופה, בדרך אגב.

דרור ברלי
26-07-10, 22:45
כן, הטרנספר מתחמם, ובשוק האמריקאי יש רדיאטורים ומד טמפרטורה, בדומה לאילו המוצעים לגירים האוטומטיים.

ושוב, המנוע הטורי לא בנוי לעבודה בטורים גבוהים, מה שנדרש לדיונות. הוא מסוגל, אך זה יוצר בלאי מואץ.
זה תקף גם לסופה, בדרך אגב.

איזה מנוע כן בנוי לזה? V8 אמריקאי אוהב סל"ד גבוה? באיזה רכב שטח בעולם יש מנוע שכן אוהב את זה? ג'יפים יפניים ללא מומנט שמוכרחים לצרוח כל הזמן? הם כן אוהבים לחיות בסל"ד כזה?
סל"ד גבוה מקצר חיים של כל מנוע. בטח בזויות מוזרות שכוללות חלקי שניות בהן משאבת השמן לא טבולה בשמן ולא מספקת לחץ מספיק. בטח בחולות, היכן שגרגרי חול חודרים לכל פינה במנוע. זה לא סוד שמנועים שעובדים רק בדיונות מתבלים מהר מאוד.

כמה זה סל"ד "גבוה"? 4000 סל"ד זה גבוה? זה 1500 סל"ד לפני הקו האדום של המנוע הזה (4.0 של ג'יפ).
תשווה לסיקסים עם מנוע מיושן שהקו האדום שלו ב-3,750 סל"ד וההספק שלו מעורר רחמים ממש (120 כ"ס בלבד) ועובדה - הם עפים בדיונות. למה? בגלל המומנט העבה שלהם.

גם סטרוקר שהוא כזה גיבור בדיונות, לא מסתוב בסל"ד גבוה יותר - יש לו מהלך בוכנה יותר גדול וזה הרי סותר סל"ד גבוה... הוא מרגיש חזק הרבה יותר בגלל שיש לו הרבה יותר מומנט, העליה בהספק בכ"ס היא נגזרת של השיפור הגדול במומנט. מי שמראש מדבר על סטרוקר (שלא יעזור מה תגידו - זה סוג של אילתור, קומבינה) מלכתחילה לא נותן משקל יתר לאמינות ולאורך חיים.

עוזי5555
27-07-10, 01:12
מי שמראש מדבר על סטרוקר (שלא יעזור מה תגידו - זה סוג של אילתור, קומבינה) מלכתחילה לא נותן משקל יתר לאמינות ולאורך חיים.

יש מנוע ויש מנוע...;)

קומבינה או לא אני על סופה מנוע רגיל (מנסיון כמובן)לא נוגע עם מקל..:lol::lol::lol:

-->