PDA

צפייה בגרסה מלאה : (עוד) שאלה על רעידות בג'ימני - כותרת נערכה

אספנות
25-07-10, 19:48
מי התקין את הקיט בוקסות ושימסים של סוזוקי שפותרת את הבעיה /מחלה של הרעידות בהגה ב70 קמש,האם זה פתר את הבעיה?
במוסך סוזוקי אמרו לי שיש להם סט מיוחד של סוזוקי שפותר את הבעיה, ושכול מי שמתלונן והוא באחריות הם מתקינים את זה על חשבונם,לי נגמרה האחריות והם רוצים כסף,ולכן לפני שאני שופך איזה 800 שקל ,זה באמת עוזר/פותר את הרעידות ?(גלגלים מאוזנים וצמיגים תקינים)בוצע איזון גלגלים

בתודה מראש "אספנות"

ItayWitzer
25-07-10, 21:12
מי התקין את הקיט בוקסות ושימסים של סוזוקי שפותרת את הבעיה /מחלה של הרעידות בהגה ב70 קמש,האם זה פתר את הבעיה?
במוסך סוזוקי אמרו לי שיש להם סט מיוחד של סוזוקי שפותר את הבעיה, ושכול מי שמתלונן והוא באחריות הם מתקינים את זה על חשבונם,לי נגמרה האחריות והם רוצים כסף,ולכן לפני שאני שופך איזה 800 שקל ,זה באמת עוזר/פותר את הרעידות ?(גלגלים מאוזנים וצמיגים תקינים)בוצע איזון גלגלים

בתודה מראש "אספנות"

על איזה אוטו אתה מדבר?

דקל מ
25-07-10, 22:35
אם מדובר על ג"ימיני ממליץ לך לדבר עם ד"ר מורי יש לו פיתרון הרבה יותר טוב מהשימסים ואמין לאורך שנים

סולי
26-07-10, 04:28
"אספנות",
חוץ מדגם הרכב תוכל לציין עם הוא מוגבה? ואם כן כמה מוגבה?

GodsFather
26-07-10, 05:01

בתודה מראש "אספנות"

"אספנות" - מדובר בתקלת RECALL, מי שביקש ממך כסף על זה לא היה ממש ישר איתך. איפה זה קרה ? במוסך מרכזי או מוסך מורשה ?

אספנות
26-07-10, 08:34
מדובר בג'ימני 2007 20K ק"מ שקניתי לבת שלי(וקצת לי:rolleyes:)
הוא לא מוגבהה הכול אורגינל מיגון מלא אספיר

ברצוני להודות לכם על התגובות/תשובות המהירות אחלה פורום והרבה תודה על ההתיחסות

במוסך שאלתי למה התיקון הזה הוא לא RECALL ?ותשובתם:מי שבאחריות מתלונן יתוקן על חשבון סוזוקי .ולמי שנגמרה האחריות כ 800 שקל,

האם יש לינק לRECALL הזה על מנת שאני ידפיס ויגש עם זה למשרד הראשי של היבואן

"הבושה הורגת"
יום טוב ישראל

GodsFather
26-07-10, 10:04
תפנה למוסך המרכזי בפתח תקווה. תבקש לדבר עם ראלף. הוא המהנדס הראשי והוא יעזור לך עם האישור. היה על זה שרשור כאן בעבר הקרוב בעניין.

yair999
26-07-10, 12:26
תפנה למוסך המרכזי בפתח תקווה. תבקש לדבר עם ראלף. הוא המהנדס הראשי והוא יעזור לך עם האישור. היה על זה שרשור כאן בעבר הקרוב בעניין.

דיברתי כעת עם ראלף.
לדבריו - לא היה RECALL בענין אלא התיחסות מסוימת מצד היצרן.
הפתרון שהוא מציע: לפנות למוסך נ.ש.ר. ברח' בן אביגדור 13, תל אביב, טל' 03-5620041.
לדבריו זה מוסך שהתמחה בענין וכבר פתר את הבעיה במספר מקרים.
עבור רכב מעבר לאחריות זה בתשלום.

GodsFather
26-07-10, 12:31
אם זה מה שהוא אומר, קטונתי.

אפשר לקחת את זה כ"תביעה" אבל זה יהיה יותר מסובך מלשלם 800 שקל.

Pilon
26-07-10, 13:02
מה הפתרון שמורי מציע?
האם מדובר בזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=315106&postcount=54

אספנות
26-07-10, 13:21
הרבה תודה
בקיצור ילכו כמה "ג'ובות "למוסך ,המנהל מוסך אמר לי שהבעיה תיפתר עם הרכבת הקיט

אספנות
27-07-10, 20:42
הגעתי למוסך היום, המנהל שלח אותי קודם כל לאיזון גלגלים,שם נמצא שגלגל אחד היה חסר 15 גרם,וגלגל אחורי אחד 10 גרם,המנהל של הפנצ'ריה בא לבדוק את הגלגלים ואמר לי שיש צורך לעלות את הלחץ אויר ל 28PSI בכל הגלגלים והוא מכיר את הבעיה , ואכן הרעידות נעלמו,חזרתי למוסך סוזוקי והמנהל אמר לי שהקיט הזה פותר זמנית את הבעיה ולא לחלוטין וחבל על הכסף כי ברוב המקרים יש צורך לבצע איזון גלגלים בלבד!!!

אכן יש כתב שרות "service bulletin" של סוזוקי בעניין הרעידות והוספת השימסים ומשקולות/בוקסות ISSUE NO-Q-SN-004
מתאריך :09/04/2009

שאלה "service bulletin "זה ריקול?

GodsFather
28-07-10, 05:58
כמו שאמרתי - יש לך אפשרות "לתבוע" לפי הסעיף הזה.

מאידך, כמו שאופייני ליהודים, 3 יהודים 9 דעות, אפילו שיש SERVICE bulletin.

במקומך, הייתי מתקשר לראלף ליד המנהל ומבקש לדעת מה נכון לעשות ומה לא. בזאת זה היה מסתכם.

איזון זה נסיון אחד לפתור את התקלה

שימסים זה נסיון נוסף (יש כמה אפשרויות של הרכבת השימסים, בהליך של ניסוי וטעיה)

אויר בצמיגים - 28 רשום בספר או בראש של הפנצ'ר-מעכר? לפי הוראות יצרן זה 23 אם אני זוכר נכון... תבדוק מה רשום במשקוף הדלת.

והכי חשוב - עכשיו אתה רועד או לא ?

Pilon
28-07-10, 08:36
23 קדימה, 26 אחורה.
אם 28 לא כתוב ב SB, אז זה במוחו של הצמיגאי שהחליט להגדיל ראש.

אספנות
29-07-10, 00:03
א.הלחץ 28 נקבע ע"פ "הראש של הפנצ'רמכר" אני יודע מה כתוב בדלת 23 קדימה 26 אחורה ,וע"פ מה שאני ראיתי "אכילת הצמיגים בטוח שאנחנו על לחץ נמוך מידי קדימה!!!
ואני לא מזלגל בניסיונו של אחד שמלטף צמיגים כל יום!!!

נגמרו הרעידות!!!!

מחר אני ינסה להשיג את הservice bulletin ואני יעלה אותו לפה מי שימצא את הקישור או יעלה את הקבצים באינטרנט "בירה עליי"-כתב שרות "service bulletin" של סוזוקי בעניין הרעידות והוספת השימסים ומשקולות/בוקסות
ISSUE NO: Q-SN-004
מתאריך :09/04/2009

נ.ב
נכון לחץ אויר נקבע שהצמיג קר....ורשום גם על הצמיג מה הלחץ המקסימלי(שקניתי את הג'ימני מהיד הראשונה היה לחץ 32 והיא אמרה לי שזה מה שמלאו לה במוסך...ואז לא היו רעידות)

אספנות
29-07-10, 14:27
service bulletin

GodsFather
30-07-10, 05:32
סחטיין עלייך מר אספנות.

אספנות
30-07-10, 08:54
קבל את שאר דפים מ ה service bulletin :D:rolleyes::cool:

ג'ימניגל
31-07-10, 10:35
service bulletin

מאיפה השגת את הדפים של ה"קריאת שירות" ? או שיש לינק כדי להדפיס את המקור ?
לפני כמה חודשים נכנסתי למוסך המרכזי בפ"ת עם אותה בעיה של רעידות, דאגתי להראות להם הדפסות של הדיונים המלומדים שבפורום הזה סביב הרעידות וקריאת השירות שאמורה להיות אי שם בסוזוקי..בהתחלה טענו שאין שום קריאת שירות שכזו, ואף התעקשו שאני אעשה איזון גלגלים דינמי בתשלום ! למרות שאג'יפ שלי באחריות ! אחרי שהתווכחתי איתם, ואמרתי להם שאיזון גלגלים קודם שיבצעתי אצל "הצמיגאי עאלק" שלהם לא עזר, ואיימתי בעוד כמה דברים, עירבו במקרה שלי אף את מנהל המוסך המרכזי (את ראלף לא יצא לי אף פעם לראות או להכיר), אשר סירב בתוקף לספוג את עלות האיזון. עוד ויכוח ועוד ויכוח, ומפה לשם "הפלא ופלא" הסכים מנהל המוסך לשלוח אותי לאיזון גלגלים דינמי ב"צמיג ישיר" ממש לידם. לא יודע מה זה "איזון דינמי" ומה ההבדל בינו לבין איזון רגיל, אבל שם בצמיג ישיר, רק פירקו לי גלגל גלגל, ניקו את החול שהצטבר בין הצמיג לגלגל, והעבירו אותם במכונה כזו שמאזנת אותם. לא שמו את הרכב על מכונה לבצע איזון נוסף, כך שאם זה נקרא איזון דינמי, אז ביצעו לי שם איזון דינמי..לאחר הטיפול אכן חלפו הרעידות לזמן מה, אולם כעבור חודש-חודשיים חזרו בגדול (-: אגב, שכחתי לציין שכאשר אמרתי למנהל המוסך המרכזי של סוזוקי בפ"ת כי הומלץ בתגובה לרעידות לבצע החלפת/התקנת בוקסות, שימסים וכו', הגיב המנהל כי מדובר בניתוח פולשני ואחרון לבעייה, כמו החלפת ראש מנוע, ושלא הייתי רוצה שיעשו את זה לפני שהולכים על איזון דינמי כפתרון לבעיה.
שוב, למי שאיבד אותי בתגובה הארוכה אבל האמוציונאלית שכתבתי, האיזון שבוצע לא פתר את הבעייה לטווח ארוך, אלא שימש רק מעין "אקמול" לטווח קצר.
ולסיום, אספנות, אני חייב לינק או דפים מודפסים, שאיתם אגש למוסך המרכזי לבצע את התקנת הבוקסות/שימסים. בלי זה, אני כבר מכיר את כל התירוצים וההתממויות העלובות שלהם.
תודה !

GodsFather
31-07-10, 14:39
גל , תפנה לראלף , פשוט מאד.

איציק - 4X6ZH
31-07-10, 14:57
עכשיו תקשרו את הדיון הזה לדיון על התקנת קולר לגיר של הגימיני
תמשיכו להאמין לכל מה שמוכרים לכם במיוחד המומחים בטלפון .
וההגה ימשיך לרעוד !
והגיר ימשיך להתחמם !
ובעלי הרכב יגיעו רועדים וחמים למנהל הבנק ;)

איציק

אספנות
31-07-10, 15:17
מאיפה השגת את הדפים של ה"קריאת שירות" ? או שיש לינק כדי להדפיס את המקור ?
לפני כמה חודשים נכנסתי למוסך המרכזי בפ"ת עם אותה בעיה של רעידות, דאגתי להראות להם הדפסות של הדיונים המלומדים שבפורום הזה סביב הרעידות וקריאת השירות שאמורה להיות אי שם בסוזוקי..בהתחלה טענו שאין שום קריאת שירות שכזו, ואף התעקשו שאני אעשה איזון גלגלים דינמי בתשלום ! למרות שאג'יפ שלי באחריות ! אחרי שהתווכחתי איתם, ואמרתי להם שאיזון גלגלים קודם שיבצעתי אצל "הצמיגאי עאלק" שלהם לא עזר, ואיימתי בעוד כמה דברים, עירבו במקרה שלי אף את מנהל המוסך המרכזי (את ראלף לא יצא לי אף פעם לראות או להכיר), אשר סירב בתוקף לספוג את עלות האיזון. עוד ויכוח ועוד ויכוח, ומפה לשם "הפלא ופלא" הסכים מנהל המוסך לשלוח אותי לאיזון גלגלים דינמי ב"צמיג ישיר" ממש לידם. לא יודע מה זה "איזון דינמי" ומה ההבדל בינו לבין איזון רגיל, אבל שם בצמיג ישיר, רק פירקו לי גלגל גלגל, ניקו את החול שהצטבר בין הצמיג לגלגל, והעבירו אותם במכונה כזו שמאזנת אותם. לא שמו את הרכב על מכונה לבצע איזון נוסף, כך שאם זה נקרא איזון דינמי, אז ביצעו לי שם איזון דינמי..לאחר הטיפול אכן חלפו הרעידות לזמן מה, אולם כעבור חודש-חודשיים חזרו בגדול (-: אגב, שכחתי לציין שכאשר אמרתי למנהל המוסך המרכזי של סוזוקי בפ"ת כי הומלץ בתגובה לרעידות לבצע החלפת/התקנת בוקסות, שימסים וכו', הגיב המנהל כי מדובר בניתוח פולשני ואחרון לבעייה, כמו החלפת ראש מנוע, ושלא הייתי רוצה שיעשו את זה לפני שהולכים על איזון דינמי כפתרון לבעיה.
שוב, למי שאיבד אותי בתגובה הארוכה אבל האמוציונאלית שכתבתי, האיזון שבוצע לא פתר את הבעייה לטווח ארוך, אלא שימש רק מעין "אקמול" לטווח קצר.
ולסיום, אספנות, אני חייב לינק או דפים מודפסים, שאיתם אגש למוסך המרכזי לבצע את התקנת הבוקסות/שימסים. בלי זה, אני כבר מכיר את כל התירוצים וההתממויות העלובות שלהם.
תודה !

כנס לגוגל תעשה חיפוש על service bulletin יש אתרים באנגליה שמפרסמים כל בעיה ברכב או תיקון או בירור או ריקול לציבור

im_ri
02-08-10, 09:22
בעבר גם אני נכנסתי על אותה בעיה, שלחו אותי לאיזון דינמי.

החלטתי להשאר עם הבעיה במקום לשלם 300 ש"ח לאיזון דינמי שאולי יפתור את הבעיה.
אם הבנתי נכון החזירו לך את הכסף על האיזון הדינמי?

נועםנועם
02-08-10, 11:40
בושינגים של SUPER PRO מקדימה פותרים את כל הרעידות באופן מוחלט. לפחות אצלי.

Michal
02-08-10, 12:05
גם לפי הservice bulletin, מתואר בתרשים הזרימה להתחיל מאיזון גלגלים, ורק אם הוא לא פותר את הבעיה- לעשות את שאר השינויים.

גל (ג'ימניגל) כתב שלאחר איזון, הרעידות נעלמו לחודשיים ואז חזרו. אני כרגע עם איזון שנעשה לפני כמה ימים, שהעלים לי את הרעידות לבינתיים ומחכה לראות אם זה יחזיק. גם אצלי וגם אצלו (לפי התיאור שלו), לא נעשה איזון דינאמי (כשהצמיגים מורכבים על הרכב) אלא איזון רגיל (פירוק הצמיגים ואיזון במכונה). איזון כזה עולה בסדר גודל של עשרות שקלים לשני הצמיגים הקדמיים (סביב ה50-80 ש"ח), ולדעתי שווה את הנסיון לפני שמוותרים.
בשרשור "בעלי מקצוע מומלצים" צירפתי המלצה למקום שבו אני עשיתי את האיזון, אם זה רלוונטי.

איציק - 4X6ZH
02-08-10, 12:32
טוב אז הלכתי חזרה לספרים
בעקבות הוראות היצרן שפורסמו כאן .
ומצאתי הוראה יצרן על רעידות במערכת היגוי של רכב אחר לגמרי . ובהוראה נאמר החלף את הבוקסה מהדגם הישן בבוקסה מדגם חדש .
במקרה הזה גם יש הבדל בין צד שמאל לצד ימין .

בקיצור כנראה שהכל מתחיל ונגמר בבוקסות . כל עוד המיתלה תקין ומואזן אז הכל בסדר .
אבל גלגלים נוהגים לצאת מאיזון וכאן מתחיל מחול שדים שלם .
החלפת הבוקסות היא פעולה לא פשוטה \ לא זולה .
לכן כולם שומרים את הקלפים קרוב לחזה .

איציק

אלון 25
02-08-10, 17:48
בעבר חשבתי שהרעידות קשורות איך שהו לצמיגים היבשים שהיו מותקנים לי ברכב.. לאחר החלפת הצמיגים ואיזון, וכיוון פרונט הרעידות בעצירה נעלמו, אך נשארתי עם הרעידות שמופיעות ב70-80 קמ"ש.. תרם חפרתי בנושא אך אני מבין שהתופעה הזאת מופיעה אצל רכבים נוספים.

לסיום שאלה קטנה.. האם אחרי החלפת בולמים צריך לעשות כיוון פרונט נוסף?

יונתןמצפה
02-08-10, 18:01
טוב אז הלכתי חזרה לספרים
בעקבות הוראות היצרן שפורסמו כאן .
ומצאתי הוראה יצרן על רעידות במערכת היגוי של רכב אחר לגמרי . ובהוראה נאמר החלף את הבוקסה מהדגם הישן בבוקסה מדגם חדש .
במקרה הזה גם יש הבדל בין צד שמאל לצד ימין .

בקיצור כנראה שהכל מתחיל ונגמר בבוקסות . כל עוד המיתלה תקין ומואזן אז הכל בסדר .
אבל גלגלים נוהגים לצאת מאיזון וכאן מתחיל מחול שדים שלם .
החלפת הבוקסות היא פעולה לא פשוטה \ לא זולה .
לכן כולם שומרים את הקלפים קרוב לחזה .

איציק

איציק, תקן אותי אם אני טועה, אבל לפי התמונות מדובר במתלה קדמי נפרד של רכב כשלהו. אם כך, מה הקשר לג'ימיני?

איו לי ג'ימיני אבל אני עוקב באדיקות אחרי שרשורי הרעידות למניהם (והגיר וכו'). לפי הבנתי, בעיית הרעידות קשורה לזווית שבה יושב הסרן הקדמי ביחס למישור הרכב (זווית קסטר?). ברגע שהסרן (ציר סיבוב הגלגלים מבחינת ההיגוי) לא אנך למישוב הרכב, כל סטייה קלה של ההגה מתחילה לשגע את הרכב. - למעשה מרחיקה/מקרבת את הסרן לקרקע.
אם כך הדבר (ובהנחה שאני לא מדבר שטויות), אז הבושיניגים נשמעים שוב כמו אקמול לאפנדציט. אלא אם כן מדובר בבושינגים אקצנטרים למשעשה משנים מעט את מידות מוטות הרדיוס- שהם למעשה המקור לכל הצרות.
ברור שככל שנמזער חופשים ונקשיח את חיבורי הסרן הקדמי (בדיוק כמו שהחברה ממליצה על הוספת שימס כדי להגדיל את הלחץ של הקינגפינים), הנקודה בה יופיעו הרעידות מתרחקת מתחום העבודה הממוצע של מכלולי הרכב. אבל שוב, זה לא פותר את שורש הבעייה!

ג'ימניגל
03-08-10, 00:21
בעבר גם אני נכנסתי על אותה בעיה, שלחו אותי לאיזון דינמי.

החלטתי להשאר עם הבעיה במקום לשלם 300 ש"ח לאיזון דינמי שאולי יפתור את הבעיה.
אם הבנתי נכון החזירו לך את הכסף על האיזון הדינמי?

אז זהו, מסתבר שזה לא היה איזון דינאמי אלא איזון זול ורגיל - ראה התגובה של מיכל. "חסכו עליי"..
בכל מקרה, לא שילמתי אגורה - קיבלתי "הפנייה" לבצע איזון ב"צמיג ישיר" מהמוסך המרכזי.
בפעם הבאה אשמע בעצת הסנדק, ואחפש שם את ראלף (אף פעם לא יצא לי להיתקל בו עד היום) בתקווה שהוא יעזור עם הרעידות.
סעו בזהירות ! גל

Michal
03-08-10, 10:56
יונתן, אכן מדובר בבושינגים אקסנטריים, משהו כזה:
http://www.e-shetach.co.il/Pic_Pop.asp?lang=&ItemID=SPF1877K

חשבתי לנסות את זה בעבר, אבל זה נראה לי הוצאה כספית גדולה מדי למשהו שאולי יעבוד.
עכשיו, בשרשור הזה, נועם כתב שאצלו זה פתר את הבעיה, מה שמביא אותי לחשוב שאני יודעת בדיוק איזו מתנה אני רוצה לחגים...

rantop
03-08-10, 17:05
בזמנו התעייפתי מהרעידות שהיו קיצוניות ופרועות.
נסעתי למרכזי בפ"ת, שם אמרו שאין כל בעיה ואיזון יפתור את הבעיה.
הבחור הראשי שם במוסך המרכזי (שכחתי את שמו) הפנה אותי אליו באופן פרטי.

אכן הגעתי אליו הוא נמצא בגבעתיים.
הוא פרק לי את ארבעת הצמיגים מהג'נטים וטען שהורכבו לא כמו שצריך.
זרמתי איתו ולאחר שעשה הרכבה ואיזון מחדש, הרעידות נעלמו לגמרי!

עבר הרבה זמן מאז, ומספר טיולים לא קטן, בהם גם טיולים שהורדתי לחץ אוויר,
והרעידות לפעמים חוזרות אבל בקטנה, אבל זה כבר יכול להיות שהם יצאו קצת מאיזון מהשילוב של טיולים והורדת לחץ אוויר.

בכל מקרה, מומלץ. מסתבר שלא בכל פנצ'רייה מחליפים את הצמיגים כמו שצריך.
אשמח לתת לכם את שם הבחור ואת המספר שלו אם תרצו.
רן

סופת המדבר
05-08-10, 12:25
בסופו של דבר מה צריך?
שהסרן ''ישכב'' עוד טיפה אחורה או קדימה?

Limordr
05-10-10, 23:43
מישהו יודע מה הטלפון של ראלף המדובר?
עשיתי איזון דינמי שפתר זמנית את הבעיה.... וכגלל שהחצילון עדיין באחריות אולי כדאי שנפנה אליו עכשיו...
עוד שאלה - החלפתי את הצמיגים המקוריים בצמיגי טרובדור של מקסיס (50/50) - האחריות שלי עדיין בתוקף או שזה מבטל אותה?
(סליחה על הבורות, אני חדשה בעסק...)

roil
06-10-10, 00:01
מישהו יודע מה הטלפון של ראלף המדובר?
עשיתי איזון דינמי שפתר זמנית את הבעיה.... וכגלל שהחצילון עדיין באחריות אולי כדאי שנפנה אליו עכשיו...
עוד שאלה - החלפתי את הצמיגים המקוריים בצמיגי טרובדור של מקסיס (50/50) - האחריות שלי עדיין בתוקף או שזה מבטל אותה?
(סליחה על הבורות, אני חדשה בעסק...)

הי,
החלפת צמיג בהתאם לגודל שנקבע ע"י היצרן איננה מבטלת את האחריות.
אני מאמין שהצמיגים אצלך הם 205-70-15 בדומה לכלל ה"גמדים" כך שלא צריכה להיות בעיה.
תתחדשי על החציל :grin:
רועי

Limordr
06-10-10, 00:09
תודה על התשובה המהירה, הצמיגים שלי אכן בגודל המתאים אבל שכחתי לשאול משהו חשוב - ההגבהות שעשיתי מבטלות את האחריות?

אור .ס.
06-10-10, 00:15
שומדבר לא מבטל את האחריות אם הולכים למקום הנכון
במידה ותהיה לך בעיה צרי איתי קשר

אהה ומזה לעזאזל טרובדור ?
את לא ערביה, נכון ?
(סליחה אם קורא את זה ערבי, אין כוונה לפגוע)

זה טרפדור, כלומר עם P ולא עם B

לילה טוב :)

Limordr
06-10-10, 00:19
אוקיי, סליחה, אתה צודק, אני בד"כ משתדלת לדייק ... בלי תירוצים אבל - השעה מאוחרת ואני מנסה ללמוד למבחן (ומוצאת את עצמי חוזרת שוב ושוב לפורום...) וחוץ מזה אני תימניה - שזה סוג של ערבייה לייט - חחחחחחחחחח
:)

azora
06-10-10, 19:53
...
אהה ומזה לעזאזל טרובדור ?
...

זה טרפדור, כלומר עם P ולא עם B

לילה טוב :)
זה גם לא ממש 50/50...

Limordr
07-10-10, 13:43
טוב, סליחה על הטעויות - חדשה בג'יפאות.... בפעם הבאה אלמד יותר לפני שאגיב.... :) :rolleyes:

גילי_כ
13-10-10, 21:57
חברים,

החלפתי בוקסות לפני חודשיים במוסך של היבואן (שבתאי שמר בצ'ק פוסט) באחריות בג'ימני 2008 והרעידות נעלמו כלא היו.
היצרן היפני (שהכחיש שנים שהתופעה קיימת) מצא את הפתרון אבל לא הוציא RECALL.
היצרן החליט להחליף לרכבים באחריות את הבוקסות על חשבונות אבל מי שנגמרה לו האחריות יאלץ לשלם.

maple
22-03-11, 20:54
דיברתי כעת עם ראלף.
לדבריו - לא היה RECALL בענין אלא התיחסות מסוימת מצד היצרן.
הפתרון שהוא מציע: לפנות למוסך נ.ש.ר. ברח' בן אביגדור 13, תל אביב, טל' 03-5620041.
לדבריו זה מוסך שהתמחה בענין וכבר פתר את הבעיה במספר מקרים.
עבור רכב מעבר לאחריות זה בתשלום.

לא מזמן שוחחתי בטלפון עם המוסך המרכזי ושם בהיתממות אמרו שלא מכירים בעיה כללית כזו אבל שאגיע אליהם לבדיקה. בעבר הייתי במוסך הגה בת"א וגם שם אמרו שאינם מכירים בעיה כללית כזו ולא נתקלו בה. לאחר שקראתי את השרשור כאן הבנתי שמוסכים כולל המרכזי מנסים להימנע מלטפל ברעידות. בעקבות ההודעה של yair999 פניתי למוסך נשר ושם אכן מיד ידעו על מה אני מדבר, הזמינו חלקים והחליפו היום מה שצריך והכל באחריות. אוסיף שבאופן כללי מוסך נשר נראה אמין מאד ומקצועי, תודה ליאיר על ההפניה

uarbel
27-03-11, 15:50
חברים אצלי הבעיה נפתרה ללא מוסך וללא איזון
כנראה ששורש הבעיה(אצלי בכל אופן)מצויה במגן הגחון שתפוס על המתלים הקדמיים
לאחר "שחרור מאמצים" בין שני המתלים הבעיה נעלמה
אשמח להסביר את התאוריה שלי
ארבל

אביעד פ.
27-03-11, 21:14
התאוריה שלך פסולה מהיסוד,
פשוט בגלל שהרעידות מופיעות ברכבים שאין להם, ומעולם לא היה להם, מגן גחון.

uarbel
28-03-11, 06:34
התאוריה שלך פסולה מהיסוד,
פשוט בגלל שהרעידות מופיעות ברכבים שאין להם, ומעולם לא היה להם, מגן גחון.

פסול פסול אבל עם העובדות אני ממש לא מתווכח........
ולאחר יותר משנה של מלחמות ואיזונים הרעידות נגמרו

מורי
28-03-11, 07:26
פסול פסול אבל עם העובדות אני ממש לא מתווכח........
ולאחר יותר משנה של מלחמות ואיזונים הרעידות נגמרו

אני שמח בשבילך שנפתרה לך הבעיה.
כמו שאביעד אמר,לא זה הגורם לרעידות הנ"ל,ולא הייתי בונה על זה כפיתרון.
דרך אגב,בלי שום קשר אני חושב שהמגן הנ"ל מיותר לחלוטין.

יום טוב.

israelam
29-03-11, 05:13
הבעיה נפתרת ע"י החלפת שתי בוקסות מקדימה
הוחלפו לי בג'מיני שתי בוקסות הרעידות פסקו לחלוטין
לציין שבגימני שלי גלגלי שטח מלא .

maple
29-03-11, 20:53
לא מזמן שוחחתי בטלפון עם המוסך המרכזי ושם בהיתממות אמרו שלא מכירים בעיה כללית כזו אבל שאגיע אליהם לבדיקה. בעבר הייתי במוסך הגה בת"א וגם שם אמרו שאינם מכירים בעיה כללית כזו ולא נתקלו בה. לאחר שקראתי את השרשור כאן הבנתי שמוסכים כולל המרכזי מנסים להימנע מלטפל ברעידות. בעקבות ההודעה של yair999 פניתי למוסך נשר ושם אכן מיד ידעו על מה אני מדבר, הזמינו חלקים והחליפו היום מה שצריך והכל באחריות. אוסיף שבאופן כללי מוסך נשר נראה אמין מאד ומקצועי, תודה ליאיר על ההפניה

טוב, אז אחרי הטיפול במוסך נשר מסתבר שהרעידות אמנם פחתו מאד מאד אבל עדיין לא נעלמו לחלוטין. חזרתי אליהם ואמרו שיש בעיה בצמיגים וצריך להחליף. כיוון שהרעידות באמת יותר עדינות סימן שהם בכל זאת סדרו משהו, השאלה אם החלפת צמיגים תפתור את הבעיה? מה דעתכם וניסיונכם?
ומדוע אף אחד לא מגיש תביעה נגד היבואן שיבצע ריקול כמו שצריך ולא יקוה שאנשים יעברו את תקופת האחריות?

GodsFather
30-03-11, 04:37
א. אתה מוזמן להגיש תביעה, חובת ההוכחה עלייך.

ב. יכול להיות שגם הצמיגים גורמים לרעידות ויכול להיות שכתוצאה מהבעיה המקורית, הצמיגים נפגמו, העניין הוא שגם פה - אתה תצטרך להוכיח.

אם אתה רוצה להמנע מהוצאות מיותרות, נסה להחליף צמיגים עם חבר שיש לו את אותו הרכב, רק ללא רעידות, ותראה אם אכן פה קבור הכלב.

בהצלחה.

maple
30-03-11, 19:33
כיוון שהחברה בחו"ל פירסמה את התקלה ואת הפתרון - חובת ההוכחה אינה על הרוכשים, אלא על היבואן. האחריות שלי עומדת לפוג באפריל ואני מניח שאחליף צמיגים מתישהוא, כרגע אוכל לחיות עם הרעידות. בכל אופן אם הבעיה תימשך גם לאחר ההחלפה אגיש תביעה ואעדכן. אולי אפילו ייצוגית.

GodsFather
31-03-11, 04:34
תחזקנה ידייך. אגב, עצם זה שאתה יודע שיש ריקול לנושא ולא עושה עם זה כלום, יכול לשחק לרעתך. גם העובדה שקיבלת המלצה "מקצועית" לפתרון, על ידי מכונאי החברה ובחרת לדחות את הפתרון, יכול לשחק לרעתך.

maple
01-04-11, 15:36
למה לא עושה? פניתי לשני מוסכים. אחד אמר שהתקלה לא מוכרת(...) והשני ניסה לתקן. אגב, במוסך נשר אין מחלקת צמיגים כך שאינם סמכות מקצועית להגיד שהצמיגים אינם תקינים, לעומת זאת "צמיגאי" אמר לי שהצמיגים במצבם לא אמורים לגרום לרעידות, ובטוח לא לרעידות בטווח מהירות מסויים מאד. אמשיך לעדכן.

-->