PDA

צפייה בגרסה מלאה : קולר גיר

אלון 25
26-07-10, 13:36
שלום לכולם..

בעקבות ימי הקיץ החמים בעמק החלטתי שהגיע הזמן להתקין קולר גר בג'ימ.. תוך כמה ימים נכנסתי עם הרכב למכון רדיאטורים כדי לראות ולתכנון את צורת ההתקנה, הג'ימי קצת בעייתי כי הכול צפוץ ואין מקום להכניס אפילו סיכה, הרכב הורם על הליפט כדי לקבל מבט טוב יותר..
תחילה עלתה האופציה להתקין מלמטה אך ירדתי מהרעיון מהר כי הרכב מטייל הרבה וחבל יהיה אם אני המעך אותו באיזה טיול.. אחרי מחשבה של כמה דקות איפה לעזעזל אנחנו דוחפים את הקולר נזכרתי שראיתי פה תמונות של רכבים שהקולר הותקן בתוך הטמבון מול הגריל, ואחרי בדיקה קצרה של הבחור הוחלט שהדבר אפשרי אבל החלטתי להמתין עם ההתקנה כדי לבדוק את האופצייה הזאת יותר לעומק..

בכול אופן אחרי בדיקה קצרה החלטתי להתקין את הקולר מול הגריל.. אמרתי למתקין שבשום פנים לא לקדוח לי בפח של הרכב ואם אין ברירה שיעתקן אותי, ועל הדרך שיפרק גם את הרדיאטר כי עברו כבר שנים שהרכב על הכביש והעסק צריך שטיפה יסודית ,לצערי לא יכולתי להשאר בזמן ההתקנה בעקבות לחץ במקום העבודה שלי..

אז הקולר הותקן והעסק עושה רושם מתפקד טוב, נקווה שההתקנה תאריך את חייו של הגיר העדין של הגי'מי שלי ותתן לי שקט בשנים הקרובות.

בדיקה של הרדיאטור מומלצת בלי שום קשר! מסתבר ששלושים אחוז מהרדיאטור שלי היה סתום למרות כול הנוזלי קירור הטובים שהרכב מקבל, תעשו טובה תבדקו, זה יכול לחסוך הרבה כסף וכאב ראש בעתיד.

אלון

לירן.
26-07-10, 18:45
תתחדש אלון, אין לי ספק שזה פריט חובה לג'ימני שמטייל.

זה בדיוק מה שגם אני עשיתי בחודש שעבר.
החלפתי את הרדיאטור לחדש מקורי, הקודם לא היה טוב.
אצלי הקולר הותקן מאחורי הגריל של הפגוש הקדמי.

תוכל להעלות תמונה ?

אלון 25
26-07-10, 19:50
תתחדש אלון, אין לי ספק שזה פריט חובה לג'ימני שמטייל.

זה בדיוק מה שגם אני עשיתי בחודש שעבר.
החלפתי את הרדיאטור לחדש מקורי, הקודם לא היה טוב.
אצלי הקולר הותקן מאחורי הגריל של הפגוש הקדמי.

תוכל להעלות תמונה ?

תודה.. עשיתי משהו דומה לשלך אם אני זוכר נכון.

jimnyjunky
26-07-10, 20:58
שלום לכולם..

בעקבות ימי הקיץ החמים בעמק החלטתי שהגיע הזמן להתקין קולר גר בג'ימ.. תוך כמה ימים נכנסתי עם הרכב למכון רדיאטורים כדי לראות ולתכנון את צורת ההתקנה, הג'ימי קצת בעייתי כי הכול צפוץ ואין מקום להכניס אפילו סיכה, הרכב הורם על הליפט כדי לקבל מבט טוב יותר..
תחילה עלתה האופציה להתקין מלמטה אך ירדתי מהרעיון מהר כי הרכב מטייל הרבה וחבל יהיה אם אני המעך אותו באיזה טיול.. אחרי מחשבה של כמה דקות איפה לעזעזל אנחנו דוחפים את הקולר נזכרתי שראיתי פה תמונות של רכבים שהקולר הותקן בתוך הטמבון מול הגריל, ואחרי בדיקה קצרה של הבחור הוחלט שהדבר אפשרי אבל החלטתי להמתין עם ההתקנה כדי לבדוק את האופצייה הזאת יותר לעומק..

בכול אופן אחרי בדיקה קצרה החלטתי להתקין את הקולר מול הגריל.. אמרתי למתקין שבשום פנים לא לקדוח לי בפח של הרכב ואם אין ברירה שיעתקן אותי, ועל הדרך שיפרק גם את הרדיאטר כי עברו כבר שנים שהרכב על הכביש והעסק צריך שטיפה יסודית ,לצערי לא יכולתי להשאר בזמן ההתקנה בעקבות לחץ במקום העבודה שלי..

אז הקולר הותקן והעסק עושה רושם מתפקד טוב, נקווה שההתקנה תאריך את חייו של הגיר העדין של הגי'מי שלי ותתן לי שקט בשנים הקרובות.

בדיקה של הרדיאטור מומלצת בלי שום קשר! מסתבר ששלושים אחוז מהרדיאטור שלי היה סתום למרות כול הנוזלי קירור הטובים שהרכב מקבל, תעשו טובה תבדקו, זה יכול לחסוך הרבה כסף וכאב ראש בעתיד.

אלון

מישהו יכול להסביר לי מדוע צריך קולר גיר ?
הרי הרכב עבר תכנון ע"י מהנדסים ובדיקה ע"י ידי מיטב מומחי הרכב של יפן , נבדק במעבדה בחום של לפחות 58 מעלות.
מעבר לעובדה שהקולר גיר בתנאים רגילים פוגע בגיר מכיוון שלוקח לשמן להתחמם זמן רב יותר איזה עוד תועלת הוא מביא ?
אודה על הסבר מלומד....

אלון 25
26-07-10, 21:34
מישהו יכול להסביר לי מדוע צריך קולר גיר ?
הרי הרכב עבר תכנון ע"י מהנדסים ובדיקה ע"י ידי מיטב מומחי הרכב של יפן , נבדק במעבדה בחום של לפחות 58 מעלות.
מעבר לעובדה שהקולר גיר בתנאים רגילים פוגע בגיר מכיוון שלוקח לשמן להתחמם זמן רב יותר איזה עוד תועלת הוא מביא ?
אודה על הסבר מלומד....

ואם נבדק? זה אומר שאין תקלות? לא חסר ריקולים בתקופה האחרונה.

אנחנו חיים במדינה חמה, בעמק שלי נמדדו היום 42 מעלות, הרכב שלי מטייל הרבה וגירים אוטומטים אוהבים להתחמם אחרי מאמץ, תוסיף לזה את העובדה שהגיר של הג'ימיני הוא גיר יחסית עדין.. אני באופן אישי לא בטוח שהייתי מתקין את הקולר אם הרכב שלי לא היה מטייל.. אני מעדיף לשים את 600-700 שקל האלה על פיתרון שעשוי לעזור לגיר לתפקד בצורה טובה יותר לאורך זמן.. גיר חדש לג'ימיני עולה בסביבות 7000 שקל ומעלה.

בקשר לתפקודו של הגיר בחורף קשה לי לענות לך עכשיו, אבל בכול אופן איזה חורף יש לנו כבר בארץ?..;-)

לירן.
26-07-10, 21:46
מיקום טוב, כן כמו אצלי.

איזה סמל יפה יש לג'ימני שלך כמו של המודלים החדשים, איזה שנה הוא ?
אצלי הוא 2002 ועם הסמל הישן עם ה-S הריקה.

ופנסי הערפל שלך הם האופציונלים המקוריים ?
אין כמו ה-8060 אה ? :D

אלון 25
26-07-10, 21:56
מיקום טוב, כן כמו אצלי.

איזה סמל יפה יש לג'ימני שלך כמו של המודלים החדשים, איזה שנה הוא ?
אצלי הוא 2002 ועם הסמל הישן עם ה-S הריקה.

ופנסי הערפל שלך הם האופציונלים המקוריים ?
אין כמו ה-8060 אה ? :D

הג'ימיני שלי מודל 2006.. הפנסי ערפל הם המקוריים שהגיעו עם הרכב, אולי הם נראים מיותרים אבל האור שהם נותנים לא רע בכלל..
על ה8060 אין הרבה מה להוסיף..:D כרגע הקניה הכי טובה שעשיתי לרכב.

jimnyjunky
27-07-10, 06:53
ואם נבדק? זה אומר שאין תקלות? לא חסר ריקולים בתקופה האחרונה.

אנחנו חיים במדינה חמה, בעמק שלי נמדדו היום 42 מעלות, הרכב שלי מטייל הרבה וגירים אוטומטים אוהבים להתחמם אחרי מאמץ, תוסיף לזה את העובדה שהגיר של הג'ימיני הוא גיר יחסית עדין.. אני באופן אישי לא בטוח שהייתי מתקין את הקולר אם הרכב שלי לא היה מטייל.. אני מעדיף לשים את 600-700 שקל האלה על פיתרון שעשוי לעזור לגיר לתפקד בצורה טובה יותר לאורך זמן.. גיר חדש לג'ימיני עולה בסביבות 7000 שקל ומעלה.

בקשר לתפקודו של הגיר בחורף קשה לי לענות לך עכשיו, אבל בכול אופן איזה חורף יש לנו כבר בארץ?..;-)

שלא תבין אותי לא נכון אני מפרגן על כל תוספת שעושה טוב על הלב אבל חשוב לי לציין שמבירורים שערכתי עם בעלי מקצוע הבנתי שהנזק שיכול להגרם לגיר עקב התחממות איטית של שמן הגיר בבוקר לדוגמא יכולה לגרום לבלאי מואץ בתיבת ההילוכים.

חבל שאין פה מומחה רציני שיכול לענות על שאלות מסוג זה ....

Pilon
27-07-10, 07:58
עיקר הויכוח סובב בין התקנת קולר בטור לרדיאטור או בנפרד ממנו.
ראה כאן:

קולר גיר 1 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20636)

קולר גיר 2 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39607&highlight=%F7%E9%F8%E5%F8+%E2%E9%F8+%E2% 27%E9%EE%F0%E9)

מישהו אגב יודע מה מדיניות היבואן לגבי התקנת קולר גיר במסגרת אחריות?

six 4 life
27-07-10, 10:00
1. מקווה שלא הצמדת את הקולר לרדיאטור המים.
2. הנזק יהיה בחורף כשהגיר לא יוכל להתחמם כמו שהוא צריך כדי לעבוד כשורה. אתה תרגיש את זה בשילובים קשים.

בהצלחה בכל אופן.

jimnyjunky
27-07-10, 13:44
2. הנזק יהיה בחורף כשהגיר לא יוכל להתחמם כמו שהוא צריך כדי לעבוד כשורה. אתה תרגיש את זה בשילובים קשים.

בהצלחה בכל אופן.

זאת אומרת אתה מחזק את הטענה שלי ועדיין לא קיבלנו תשובה מוסמכת מבעל מקצוע

אלון 25
27-07-10, 15:54

בהצלחה בכל אופן.

הקולר צמוד לגריל ולא נוגע בשום חלק אחר של הרדיאטור, כרגע לא מורגשת משיכה של הגיר.. אני מכיר אנשים עם קולר שתמיד לפני נסיעה בחורף נותנים לרכב טיפה להתחמם בניוטרל לפני הנסיעה.

בכול אופן קצת קשה לי לענות על התפקוד של הגיר בחורף, גם אותי זה מעניין איך הגיר יתפקד.. נחכה, אם נראה שזה פוגע בתפקוד של הרכב תמיד אפשר להחזיר את המצב לקדמותו.

אלון 25
27-07-10, 16:08
שלא תבין אותי לא נכון אני מפרגן על כל תוספת שעושה טוב על הלב אבל חשוב לי לציין שמבירורים שערכתי עם בעלי מקצוע הבנתי שהנזק שיכול להגרם לגיר עקב התחממות איטית של שמן הגיר בבוקר לדוגמא יכולה לגרום לבלאי מואץ בתיבת ההילוכים.

חבל שאין פה מומחה רציני שיכול לענות על שאלות מסוג זה ....

אין לי שום בעיה, הפורום הזה נועד כדי לשאול שאלות ולהעלות השערות..גם אני הייתי בקשר עם מס' בעלי מקצוע.. כול אחד והדעות שלו ויהיה קשה לקבל פה תשובה חד משמעית..
אולי עשיתי טעות ואולי לא, צריך להמתין ולראות איך הרכב מתפקד..

יש פה הרבה אנשים שיכולים לתת את דעתם בנושא.

Pilon
27-07-10, 16:54
הקולר שאיציק הוסיף הורכב ב 2007, כך שבמידה והרכב עדיין ברשותו הוא עבר כבר שלושה חורפים. מספיק זמן כדי לחוות דיעה לטוב ולרע.

jimnyjunky
27-07-10, 20:51
אין לי שום בעיה, הפורום הזה נועד כדי לשאול שאלות ולהעלות השערות..גם אני הייתי בקשר עם מס' בעלי מקצוע.. כול אחד והדעות שלו ויהיה קשה לקבל פה תשובה חד משמעית..
אולי עשיתי טעות ואולי לא, צריך להמתין ולראות איך הרכב מתפקד..

יש פה הרבה אנשים שיכולים לתת את דעתם בנושא.

פשוט מה שמטריד אותי בכל הסיפור זה שלפעמים בעקבות מה שרואים פה בפורום אנשים הולכים ועושים דברים ללא כל סיבה הנראת לעין והשאלה היא האם אין לנו מה לעשות עם הכסף ? להוציא אותו על משהו שלא הוכח כנחוץ ???

אלון 25
27-07-10, 21:39
פשוט מה שמטריד אותי בכל הסיפור זה שלפעמים בעקבות מה שרואים פה בפורום אנשים הולכים ועושים דברים ללא כל סיבה הנראת לעין והשאלה היא האם אין לנו מה לעשות עם הכסף ? להוציא אותו על משהו שלא הוכח כנחוץ ???

נחוץ למי? זה שזה לא נחוץ לך זה לא סיבה שזה לא נחוץ לאחרים... לכול אחד יש את השיקולים שלו, קולר גיר זו לא משהו שהומצא פה בפורום, וזו גם לא המצאה של בעלי הגימינים עם הגיר האוטומטי.. לי באופן אישי זאת נראת תוספת נחוצה לרכב בעל גיר עדין שמטייל..

סבבה אז כנראה שאני סתם זורק כסף לים.. ודעתם של אחרים היא שהמיגון תושבות ברכב שלך היא זריקת כסף לים.. שאלת שאלות..תעשה טובה אם אין לך משהו עינייני להגיד אז תחסוך את התגובות הללו.

לילה טוב ושקט

ישי.פ
27-07-10, 21:55
אלון לא נראה לי שהעניין הוא להקניט אותך!
אלא לברר האם באמת יש תועלת בקולר ולא רק זאת אלא האם הוא לא מזיק!!

היו דיונים רבים על כך תעשה חיפוש ותגלה את כל מגוון הדעות

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20636
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44989&highlight=%F7%E5%EC%F8+%E2%E9%F8

jimnyjunky
27-07-10, 21:59
נחוץ למי? זה שזה לא נחוץ לך זה לא סיבה שזה לא נחוץ לאחרים... לכול אחד יש את השיקולים שלו, קולר גיר זו לא משהו שהומצא פה בפורום, וזו גם לא המצאה של בעלי הגימינים עם הגיר האוטומטי.. לי באופן אישי זאת נראת תוספת נחוצה לרכב בעל גיר עדין שמטייל..

סבבה אז כנראה שאני סתם זורק כסף לים.. ודעתם של אחרים היא שהמיגון תושבות ברכב שלך היא זריקת כסף לים.. שאלת שאלות..תעשה טובה אם אין לך משהו עינייני להגיד אז תחסוך את התגובות הללו.

לילה טוב ושקט

ידידי היקר אתה לא צריך להתעצבן.
לגבי מיגון התושבות זו עובדה מוכחת שהן נפגעות, אבל טרם ראיתי כאן עובדה מוכחת לכך שהגיר של הג'ימיני הוא "עדין" כלשונך... פגשת או נתקלת במישהו שגיר הלך לו במהלך טיול עקב התחממות ?
אני סתם תוהה מה גרם לך להתקין את הקולר גיר זה הכל .. אם תשאל אותי למה התקנתי מיגונים אני אענה לך בפשטות כי הן פשוט היו עקומות זה הכל.

אלון 25
27-07-10, 22:08
אלון לא נראה לי שהעניין הוא להקניט אותך!
אלא לברר האם באמת יש תועלת בקולר ולא רק זאת אלא האם הוא לא מזיק!!

היו דיונים רבים על כך תעשה חיפוש ותגלה את כל מגוון הדעות

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20636
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44989&highlight=%F7%E5%EC%F8+%E2%E9%F8

חח ברור לי שלא..

למה אתה מפנה את הדיונים האלה אלי? אני כבר מכיר את השירשורים האלה..תפנה אותם לבחור ששאל, אולי זה יתן לו את התשובות שהוא מחפש.

MMR
27-07-10, 22:24
אז לסיכום אפשר להגיד ש:
אף אחד לא הוכיח שהתקנת הקולר הנ"ל הכרחית.
מצד שני אף אחד לא הוכיח את ההפך...

היצרן בתחילה (מודלים 99-00) לא מצא לנכון להתקין קולר לגיר.
לאחר מכן (מודלים 01-05) מצא לנכון להתקין קולר לגיר משולב ברדיאטור.
לבסוף (מודלים 05 -> ) נשאר עם הקולר שמשולב ברדיאטור אבל החליף את התיבה האוטומטית עצמה לאחת עמידה יותר, ללא ספק פיתרון יקר יותר ליצרן מהפרדת מצננים.

המסקנה האישית שלי היא שהתקנת הקולר הנפרד אינה הפתרון. ה"פיתרון" הוא להפנים שמדובר בתיבה עדינה. בעת מאמץ ממושך מומלץ לעצור, להעביר לP ולהעלות את הטורים לשתי דקות כדי לבצע סירקולציה+קירור של שמן הגיר, בנוסף לא מומלץ להפעיל מזגן (הרדיאטור החיצוני שלו צמוד לרדיאטור ופולט חום). ככה אני נהגתי והגיר שלי נשמר לפחות 170000 ק"מ, ושמיכל תספר כמה עוד ק"מ מעבר לזה.

לירן.
27-07-10, 22:35
jimnyjunky,
הגיר האוטומטי זה כנראה הרכיב הכי יקר בג'ימני.
ומה לעשות שבנהיגה מאומצת בקיץ בשטח הוא מתחמם ?
התחממות יתר של הגיר מקצרת את חייו משמעותית.
הקולר נותן לזה פיתרון בצורה טובה מאוד.
וכפי שציין אלון זה לא המצאה שלנו, אישית לי זה הומלץ במוסך סוזוקי מורשה.

לחבר הפורום לידור היה ג'ימני.
כשרכש אותו הגיע למוסך מורשה לטיפול והמוסך המליץ לו להתקין את הקולר אם הוא מטייל בשטח.
הוא סירב להתקין, וכעבור מספר חודשים הגיר התחמם והתקלקל.
השיפוץ עלה סכום נכבד מאוד אאל"ט כ-8 אלף ש"ח.

עוד משהו, תעשה סיבוב מאומץ עם ג'ימני בשטח ותשים את היד שלך על בסיס ידית ההילוכים ותראה איזה חום יש שם.
עם הקולר זה יורד בצורה משמעותית.

לגבי ההתנעות הקרות, אז כן יקח לגיר קצת יותר זמן להעביר להילוך יתר.
אבל בכל מקרה מאוד מומלץ לנסוע רגוע בדקות הראשונות עד שהמנוע מגיע לטמפ' העבודה שלו.
והחורף הישראלי זה בדיחה בכדי לספור אותו בכלל בנושא הנ"ל.

אלון 25
27-07-10, 22:42
ידידי היקר אתה לא צריך להתעצבן.
לגבי מיגון התושבות זו עובדה מוכחת שהן נפגעות, אבל טרם ראיתי כאן עובדה מוכחת לכך שהגיר של הג'ימיני הוא "עדין" כלשונך... פגשת או נתקלת במישהו שגיר הלך לו במהלך טיול עקב התחממות ?
אני סתם תוהה מה גרם לך להתקין את הקולר גיר זה הכל .. אם תשאל אותי למה התקנתי מיגונים אני אענה לך בפשטות כי הן פשוט היו עקומות זה הכל.

תאמת שאני דווקא מכיר בחור שהלך לו הגיר לפני שלושה שבועות בערך.. הקנס של התיקון היה מעל 8000 שקל.. וכן זה היה במהלך טיול.
כיתה לידי לומד עוד בחור נחמד עם רכב משנתון 08 שעדיין באחריות עם גיר מזייף...
התיבה האוטומטית בג'ימיני עדינה, צריך לדעת איך להתנהג איתה במיוחד שהרכב יורד לשטח... תעשה חיפוש בפורום, אני מאמין שתמצא מספיק מידע בנושא.

אני לא מכיר מספיק בעלי ג'ימינים שעשו את ההתקנה הזאת.. אולי זה יעשה רק טוב או להפך יגרום רק נזק..במקום לעלות השארות על הדברים שזה יכול לגרום החלטתי לנסות, אם לא ננסה לא נדע, אני מוכן לקחת על עצמי את האחריות הזאת.

jimnyjunky
27-07-10, 23:00
אז לסיכום אפשר להגיד ש:
אף אחד לא הוכיח שהתקנת הקולר הנ"ל הכרחית.
מצד שני אף אחד לא הוכיח את ההפך...

היצרן בתחילה (מודלים 99-00) לא מצא לנכון להתקין קולר לגיר.
לאחר מכן (מודלים 01-05) מצא לנכון להתקין קולר לגיר משולב ברדיאטור.
לבסוף (מודלים 05 -> ) נשאר עם הקולר שמשולב ברדיאטור אבל החליף את התיבה האוטומטית עצמה לאחת עמידה יותר, ללא ספק פיתרון יקר יותר ליצרן מהפרדת מצננים.

המסקנה האישית שלי היא שהתקנת הקולר הנפרד אינה הפתרון. ה"פיתרון" הוא להפנים שמדובר בתיבה עדינה. בעת מאמץ ממושך מומלץ לעצור, להעביר לP ולהעלות את הטורים לשתי דקות כדי לבצע סירקולציה+קירור של שמן הגיר, בנוסף לא מומלץ להפעיל מזגן (הרדיאטור החיצוני שלו צמוד לרדיאטור ופולט חום). ככה אני נהגתי והגיר שלי נשמר לפחות 170000 ק"מ, ושמיכל תספר כמה עוד ק"מ מעבר לזה.

סוף סוף תגובה רצינית תודה ... מכאן אני מסיק שאם ברשותי ג'ימני משנתון 2006 אין לי צורך בקולר גיר ובנוסף התיבה שלי שונה ?
אני צודק ?

אלון 25
27-07-10, 23:18
סוף סוף תגובה רצינית תודה ... מכאן אני מסיק שאם ברשותי ג'ימני משנתון 2006 אין לי צורך בקולר גיר ובנוסף התיבה שלי שונה ?
אני צודק ?

שניה... תיבה עמידה יותר חסינה לגמרה לתקלות!? לא תקבל פה תשובה חד משמעית למרות שאתה נורא רוצה אחת.
וואי עייפתי מהשרשור הזה.. טס לישון, מבחן חשוב ואחרון מחר.

GodsFather
28-07-10, 06:22
היצרן ייעד את השימוש ברכב למטרה מסוימת.

בישראל, כמו בעוד מקומות בעולם, המטרה הזו אינה עומדת בקנה אחד עם המטרה של הנהג.

קולר גיר, כמו עוד שיפורים שניתן להתקין ברכב הם פתרון טוב למניעת תקלות עתידיות.

למה מתקינים יחסי העברה מופחתים בטרנספר ? הרי אוטומט בראשון LOW יכול לעשות הכל,לא ?

למה יש נעילה ? הרי יש מהלך מתלה מתוכנן על ידי היצרן , לא ? או שאולי צריך לבוא עם יותר "תנופה" לכל מכשול ?

למה צריך מיגונים משופרים לטנק דלק? מה רע בחתיכת פח העלובה שהיצרן הרכיב ?

וכן הלאה וכן הלאה.

השיפור אינו מחייב אף אחד. אפשר לחיות גם בלעדיו, אבל צריך להיות עירניים למצב מכלולי הרכב כתוצאה מהשימוש בו. אם יש חשש לשימוש "יתר", צריך לשפר כדי למנוע תקלות כמו החלפת גיר ב8000 ש"ח.

Pilon
28-07-10, 08:38
הזכרתם פה המלצת מוסך מורשה להתקין קולר, אבל מה בדבר רכב חדש תחת אחריות? מה מדיניות היבואן בנושא?

MMR
28-07-10, 09:37
השיפור אינו מחייב אף אחד. אפשר לחיות גם בלעדיו, אבל צריך להיות עירניים למצב מכלולי הרכב כתוצאה מהשימוש בו. אם יש חשש לשימוש "יתר", צריך לשפר כדי למנוע תקלות כמו החלפת גיר ב8000 ש"ח.

אמיר, אני לא מבין איך אתם קובעים שמדובר בשיפור.
מישהו הוכיח שזה האריך את חיי הגיר?
מישהו טרח לחבר שעון חום לפני ואחרי ה"שיפור"?
מישהו בדק מהי טמפ' העבודה האופטימאלית של הגיר ושהגיר ממשיך לעבוד בה ביומיום?

שלא יובן לא נכון, אני לא שולל את הרעיון, רק מנסה להבין עד הסוף אם כל מה שצריך להיבדק נבדק.
ברכב של חבר הוא הלך לחשמלאי ודאג לחבר את הוונטה של המזגן גם להפעלה ידנית, לדעתי זה פתרון (חלקי) טוב.

GodsFather
28-07-10, 09:51
"ההמצאה" הזו של הוספת קולר גיר, לא הגיעה עם הג'ימני.

בסופו של יום - גיר מתחמם והולך לפח לעומת גיר שמחזיק מעמד באותם תנאים.

אולי הוספת שעון חום לגיר לפני השינוי ומדידה של לפני ואחרי היא הדרך היותר "נכונה", אבל יש כאלה שיעדיפו פשוט לא לקחת את הסיכון של לאבד גיר ולהוציא 8000 ש"ח.

jimnyjunky
28-07-10, 13:14
"ההמצאה" הזו של הוספת קולר גיר, לא הגיעה עם הג'ימני.

בסופו של יום - גיר מתחמם והולך לפח לעומת גיר שמחזיק מעמד באותם תנאים.

אולי הוספת שעון חום לגיר לפני השינוי ומדידה של לפני ואחרי היא הדרך היותר "נכונה", אבל יש כאלה שיעדיפו פשוט לא לקחת את הסיכון של לאבד גיר ולהוציא 8000 ש"ח.

הכל טוב ויפה אם התוספת הזאת הייתה נופלת תחת ההגדרה שזה לא רע שיהיה , אבל לא כך הדבר.
להבדיל מזה שלא הוכח שהקולר גיר עוזר ההיפך הוא הנכון יש הוכחות חד משמעיות לכך שגיר שעובד בטמפרטורה לא נכונה (מהצד הקר של הסקאלה) נגרם לו נזק בלאי מואץ.
השאלה מה עדיף ? לדעתי רוב האנשים נוסעים רוב הזמן בכביש דהיינו בתנאים נוחים לגיר ולמנוע .

סולי
28-07-10, 13:48
רק אני הבנתי שהדבר הנכון הוא להפריד בין מערכת הקירור של המנוע ושל הגיר האוט'?

הרי אף אחד מהם לא באמת מקרר את השני.. השילוב ביניהם נועד לחמם בלבד בימים קרים.
לא הבעיה בתנאים שלנו, אז למה נראה שמתעקשים כאן על חיבור בטור?

איציק - 4X6ZH
28-07-10, 14:15
תפסיקו לחשוב ולהאמין שכל מה היצרן עושה הוא עושה לטובת הרכב .
גם כשיש כבר מערכת טובה .יהיה מי שידאג להוריד אותה ממפרט הבסיס של הרכב ולמכור לך אותה בכסף .
ובסוף בסוף כשיש נזק יהיה מי שימצא אותך אשם .
בדרך כלל המשתמש המצוי כלל לא מבין עד כמה הוא מזיק לעצמו בתמימות שלו .

תנתק את הרדיאטור מהמנוע !
תתקין רדיאטור חיצוני נפרד !

וטובה שעה אחת קודם !

איציק

GodsFather
28-07-10, 14:26
בדיוק התכוונתי לשלוח ה"פ לאיציק ולבקש שיתן את דעתו המקצועית...הוא הקדים אותי:twisted:

tamir128
28-07-10, 14:40
בדיוק התכוונתי לשלוח ה"פ לאיציק ולבקש שיתן את דעתו המקצועית...הוא הקדים אותי:twisted:

אני חייב לציין שאכן איציק הציג נימוקים מקצועיים כבדי משקל! ;)

אתם חייבים להבין אותנו, המשתמשים הפשוטים:
מצד אחד יצרן שבטח יודע מה הוא עושה, אבל גם יפני אנטישמי, ומצד שני, בעלי האוטוריטה בפורום, שאנחנו לא באמת מכירים אותם והם רק ניק של פורום מבחינתינו.
אנחנו רוצים שמישהו ישכנע אותנו בכל הסבלנות הראויה ועם הסברים פשוטים ומתקבלים על הדעת, האם מצנן הגיר זה רק למי שמחר הולך לקחת את פריז דקר עם הג'ימני שלו, או שכל בעל ג'ימני שמטייל ולא רוצה לשים שמינייה במוסך במוקדם או במאוחר, חייב מצנן כזה.
אנחנו לא באמת מבינים עד הסוף, וחייבים להשתכנע שזו לא טעות, ובעיקר שיש מגוון דעות.
אז תודה על הסבלנות.

jimnyjunky
28-07-10, 14:47
תפסיקו לחשוב ולהאמין שכל מה היצרן עושה הוא עושה לטובת הרכב .
גם כשיש כבר מערכת טובה .יהיה מי שידאג להוריד אותה ממפרט הבסיס של הרכב ולמכור לך אותה בכסף .
ובסוף בסוף כשיש נזק יהיה מי שימצא אותך אשם .
בדרך כלל המשתמש המצוי כלל לא מבין עד כמה הוא מזיק לעצמו בתמימות שלו .

תנתק את הרדיאטור מהמנוע !
תתקין רדיאטור חיצוני נפרד !

וטובה שעה אחת קודם !

איציק

איציק ידידי,

אני אישית לא מכיר אותך ולא יודע מה משלח ידך אבל אני מקווה שזה לא קשור בלשרת לקוחות כי הסבר כזה גם אני הייתי יכול לתת רק להיפך .

תתחילו לחשוב ולהאמין שכל מה היצרן עושה הוא עושה לטובת הרכב .כשיש כבר מערכת טובה .יש מי שדואג לשמור אותה במפרט הבסיס של הרכב ולתת לך אותה בחינם .
ובסוף בסוף כשיש נזק יהיה מי שיקח אחריות .
בדרך כלל המשתמש המצוי כלל לא מבין עד כמה הוא לא מזיק לעצמו בתמימות שלו .

אל תנתק את הרדיאטור מהמנוע !
ואל תתקין רדיאטור חיצוני נפרד !

נו שיכנעתי אותך ??????

עכשיו בבקשה בלי להתעצבן ובלי להתלהם תתן הסבר של בעל מקצוע ולא של מוכר מללפונים בשוק למה צריך קולר גיר
תודה

GodsFather
28-07-10, 14:56
למען הסדר הטוב- מי שלא מכיר את איציק וכנראה גם די טרי פה בפורום, מתבקש לכל הפחות לברר מולו בה"פ או לפחות לראות שרשורים קודמים שלו.

לעניין ההערה על המלצתו - אם אחד שהתחבר לפה רק "אתמול" היה רושם המלצה מבלי לתת גם הקדמה על מי הוא ומה הוא, אז היה עולה חשד שמא מדובר בהמלצת שווא. אבל כשמדובר בגולש ותיק, לכל הפחות נכבד את דבריו, גם מבלי להכיר אותו ומבלי שהוא יהיה "מנהל פורום".

מעבר לכך, הודעות מתלהמות עם 19 סימני שאלה / קריאה, לא מועילות ולא מוסיפות לאיכות הדיון או לתוכן שלו. ביקורת מתקבלת פה על ידי כולם, אבל בטעם.

כל זאת מבלי כוונה לפגוע באיש.

jimnyjunky
28-07-10, 15:02
למען הסדר הטוב- מי שלא מכיר את איציק וכנראה גם די טרי פה בפורום, מתבקש לכל הפחות לברר מולו בה"פ או לפחות לראות שרשורים קודמים שלו.

לעניין ההערה על המלצתו - אם אחד שהתחבר לפה רק "אתמול" היה רושם המלצה מבלי לתת גם הקדמה על מי הוא ומה הוא, אז היה עולה חשד שמא מדובר בהמלצת שווא. אבל כשמדובר בגולש ותיק, לכל הפחות נכבד את דבריו, גם מבלי להכיר אותו ומבלי שהוא יהיה "מנהל פורום".

מעבר לכך, הודעות מתלהמות עם 19 סימני שאלה / קריאה, לא מועילות ולא מוסיפות לאיכות הדיון או לתוכן שלו. ביקורת מתקבלת פה על ידי כולם, אבל בטעם.

כל זאת מבלי כוונה לפגוע באיש.

אף אחד לא מנסה לפגוע חס וחלילה , אבל למען ההגינות מן הראוי שאדם שנותן עצות מכובד ככל שיהיה ישמור על
א. שקיפות וירשום לפחות בחתימה שלו מה משלח ידו (לטוב או לרע) אם מדובר באיש מקצוע רצוי שכולם ידעו לא ? (גם הטריים )
ב.אם כבר חבר מכובד טרח להכנס לדיון אז המינימום שנדרש הוא הסבר מניח את הדעת ומשכנע.
מכיוון שתשובה שהתקבלה ממנו הייתה מזלזלת ופוגעת !

ושוב אני מתנצל אם החבר הנכבד נפגע

zivo
28-07-10, 15:48
לפני שאתם נותנים יותר מדי קרדיט ליצרן, תזכרו שיש גם יבואן.
דוגמא מרכב אחר:
היה לי טרופר בנזין, הגעתי (כמו כולם) לדיון של להתקין פאן חשמלי נוסף (לפאן קלאץ') או לא?
אמרו לי (כמו פה), תסמוך על היצרן, הוא יודע...
אבל אני החלטתי בכל זאת להוסיף פאן נוסף. חפשתי איפה לחבר את החשמל וגילית חיבור חשמל מיותם ללא שימוש ממש ליד הפאן שהרכבתי. התחלתי לחפש מה היעוד שלו, למה זה שם (היה ברור שזה שקע מקורי).
הסתבר שלטרופר יש רמת גימור מדברית (שנמכרה בעיקר בערב הסעודית), ובגימור הזה, יש פאן חשמלי נוסף שזה המחבר שלו!
אז אם בערב הסעודית כן צריך פאן נוסף, לא עושה שכל גם בארץ??? או שמישהו חשב לחסוך?

בקיצור, זה שקירור נוסף יעשה לגיר רק טוב, אין ספק.
לגבי השאלה האם לנתק מהראדיאטור (של המים) או להשאיר את שניהם בטור? זה פילוסופיה שלמה וכל אחד עם התאוריות שלו.

סולי
28-07-10, 16:29
זיו, תרשה לי גם להפלסף?.

כאמור, לגיר אוטומט יש טמפ' עבודה.. אם הוא עובד מתחת לטמפ' זו אורך החיים שלו מתקצר דרמטית.
אגב, את זה לא אני אמרתי, זה נכתב כאן בפורום.. אני רק מנסה לחבר את כל הנק'.
לכן, היצרן!, החליט להפנים את קולר הגיר בתוך רדיאטור המנוע.
במדינות קרות (אנחנו לא מדינה קרה.. אגב), המנוע והגיר מחממים אחד את השני.

במדינה כמו אצלנו.., אין בכך צורך.
הפתרון של היצרן עולה לך מתי שהוא בגיר או בראש מנוע...למי באמת אכפת.
המנוע עובד ב-90מעלות, והגיר ב-130מעלות.. נדמה לי. ...זה טיבעי שהגיר כל הזמן פולט חום למערכת הקירור של המנוע???
המערכת קירור של הג'ימיני היא בסדר, היא רק בסדר ולא הרבה יותר מזה.. כך נראה לפחות אם הגיר מצליח להעמיס על מערכת הקירור ולחמם את המנוע.
אז אם ככה, כל שנותר לעשות הוא לבטל את הרדיאטור הפנימי, ולקבל מעט ספיירים למערכת קירור הייעודית של המנוע לימים קשים, כבר רווח לכשעצמו.

לחבר את הגיר האוטומוט לקולר גיר חיצוני, למקם אותו במיקום טוב.
קר מידי הוא בטוח לא יהיה.. לא אצלנו.

עכשיו, הדרך המלאה לעשות את ההסבה, היא לא להתקמצן ולהתקין חיישן טמפ' ביציאה מהגיר, כך תקבל אינדיקציה אמיתית, אם יש צורך לעצור / לקנות מאוורר ייעודי כמו שעושים את זה ברכבים גדולים.

תזכרו, ג'ימיני הוא ממש לא הרכב היחידי שיש לו את המערכת הזו, והוא בטח לא הראשון שביטלו לו את מערכת הקירור הפנימית.
גם לג'י אם סי סיירה בנזין יש את אותה הבעיה, ויש לא רדיאטור הרבה יותר גיבור משלכם, וגיר יותר גיבור, ומנוע גיבור, שיידע לספוג התחממויות יותר מהראש אלומיניום הרגיש שלכם.. וגם שם ראיתי שביטלו את הרדיאטור הפנימי, ואם תגידו משהו על תוצרת אמריקה.. אז תוכלו לקרוא ברחבי הפורומים, על מגנומים ופאג'רו שסובלים בדיוק מאותה בעיה.

ומה אתם חושבים שאם תעלו את כמות הנוזל והדרך שהוא צריך לעבור אחרי החיבור בטור
אז זה זניח? והמשאבה לא תרגיש בזה.. והספיקה תישאר אותו דבר? וזה בטח בריא לגיר?

נהנתי להתפלסף,
אורי..

osh
28-07-10, 16:57
רק לידיעה כללית
עשרות נהגי מוניות עירוניות מתרינים קולר נפרד לגיר כדי להאריך את חייו.
גראנד צ'ירוקי שמגיע עם וו גרירה מהיצרן, מגיע עם קולר גיר נפרד.
ולא חסרות דוגמאות, וכנראה שיש דברים בגו
בהצלחה

מורי
28-07-10, 20:03
לאחר קריאת התגובות הנה דעתי:

קירור הגיר האוטומטי בכל השנים מבוסס על אותו עיקרון של שמן שזורם בתוך רדיאטור המים בצנרת נפרדת,כשטמפ' המים (באיזור 90 מעלות) מקררת את השמן.

התקנת קולר נפרד ממערכת המים לא מאפשר בקרה על טמפרטורת המינימום שבה הגיר יעבוד.
קחו מצב של נסיעה בתנאי דרך שונים.בעליות הגיר מתחמם יותר ובירידות ללא עומס הגיר מתקרר במהירות.שינויי הטמפרטורה הקיצוניים האלה הרסניים לגיר (בדיוק כמו למנוע ,רק שלמנוע יש טרמוסטט שלא מאפשר למנוע להתקרר יתר על המידה)
אני מכיר רכבים שבהם עושים הפרדה מלאה,ואלו רכבים עם בעיות כרוניות של חדירת שמן גיר לנוזל הקירור.לא כך בג'ימני.

מה גם שאלה שהתקינו את הקולר בניפרד ללא מאוורר,מבטיחים חימום יתר של השמן בתנאי נסיעה איטיים ללא זרימת אוויר אל תוך הקולר.

ביום קר בנסיעה מהירה יהיה לשמן מאוד קשה להתחמם לטמפ' עבודה.

לכן לדעתי הפתרון הוא קולר שמחובר בטור לרדיאטור מים ומבטיח חימום שמן מינימלי בכל תנאי,ועוזר לקרר טוב יותר תחת עומס גבוה.

ולמי ששאל אם זה בכלל נחוץ אז התשובה היא כן.הגיר האוטומטי בג'ימני (עד 2007) פשוט חרא.אנשים מטגנים אותם חופשי...
MY 2 RUBEL :mrgreen:

מורי

Pilon
28-07-10, 20:22
בקיצור מורי, אתה צריך לבקר בפורום לעיתים יותר קרובות. :mrgreen:

MMR
28-07-10, 20:40
לאחר קריאת התגובות הנה דעתי:

ולמי ששאל אם זה בכלל נחוץ אז התשובה היא כן.הגיר האוטומטי בג'ימני (עד 2007) פשוט חרא.אנשים מטגנים אותם חופשי...

מורי

או! זו המסקנה הכי חשובה! הגיר פשוט מחורבן :D
תמכרו ותקנו סמוראי או סי ג'יי .

ישי.פ
29-07-10, 00:57
מה שינו בגיר של 2007 ??

אין אפשרות להרכיב טרמוסטט בקולר גיר? (סתאם מחשבה שעלתה לי בראש)

אביעד פ.
29-07-10, 01:50
מה שינו בגיר של 2007 ??

אין אפשרות להרכיב טרמוסטט בקולר גיר? (סתאם מחשבה שעלתה לי בראש)

ועל מה הטרמוסטט ישלוט?
בקירור מנוע הוא שולט על מניפה או זרימת מים,
קולר גיר זה קולר פסיבי, ללא מאוורר, ללא זרימת מים. פשוט צלעות קירור. אין שום אפשרות לשלוט בו.

סולי
29-07-10, 04:12
ועל מה הטרמוסטט ישלוט?
בקירור מנוע הוא שולט על מניפה או זרימת מים,
קולר גיר זה קולר פסיבי, ללא מאוורר, ללא זרימת מים. פשוט צלעות קירור. אין שום אפשרות לשלוט בו.

כן כדאי לשים מאוורר נשלט לאותם ימים חמים שנוסעים בהם לאט ואין מספיק זרימת אוויר כדי לקרר את הגיר, בעצם לפני המאוורר דבר 1, לשים חיישן חום ולבסס את כל התיאוריות
באמתלמה אף אחד לא מתקין חיישן טמפ' שמן ומביא ממצאים? ..
אצלך אגב זה נראה די פשוט, יש מקום ליוניט חום כבר ברדיאטור.

ואיך אפשר להתעלם מהעובדה שרוב הזמן הגיר מחמם את המים של המנוע, הרי הוא עובד חם יותר ובאופן מתמשך הרדיאטור נאלץ לאבד יותר אנרגיה מבגירסה הידנית.
במיוחד כשיש לרכב ראש מנוע רגיש כל כך..

וירידה בספיקה של המשאבה של הגיר? גם נושא זניח?

מורי
29-07-10, 07:42
.

ואיך אפשר להתעלם מהעובדה שרוב הזמן הגיר מחמם את המים של המנוע,

זה קורה כאשר הגיר מתחמם מדי.את זה בדיוק מונע הקולר.

וירידה בספיקה של המשאבה של הגיר? גם נושא זניח?

הספיקה של המשאבה לא משתנה(כמות השמן בקרטר של הגיר זהה לחלוטין).ההבדל הוא בתוספת המרחק אותו השמן צריך לעשות,וכן מדובר בתוספת זניחה.[/QUOTE]

מורי

jimnyjunky
29-07-10, 11:40
jimnyjunky,
הגיר האוטומטי זה כנראה הרכיב הכי יקר בג'ימני.
ומה לעשות שבנהיגה מאומצת בקיץ בשטח הוא מתחמם ?
התחממות יתר של הגיר מקצרת את חייו משמעותית.
הקולר נותן לזה פיתרון בצורה טובה מאוד.
וכפי שציין אלון זה לא המצאה שלנו, אישית לי זה הומלץ במוסך סוזוקי מורשה.

כשרכש אותו הגיע למוסך מורשה לטיפול והמוסך המליץ לו להתקין את הקולר אם הוא מטייל בשטח.

עוד משהו, תעשה סיבוב מאומץ עם ג'ימני בשטח ותשים את היד שלך על בסיס ידית ההילוכים ותראה איזה חום יש שם.
עם הקולר זה יורד בצורה משמעותית.

לגבי ההתנעות הקרות, אז כן יקח לגיר קצת יותר זמן להעביר להילוך יתר.
אבל בכל מקרה מאוד מומלץ לנסוע רגוע בדקות הראשונות עד שהמנוע מגיע לטמפ' העבודה שלו.
והחורף הישראלי זה בדיחה בכדי לספור אותו בכלל בנושא הנ"ל.

לאור הדיון הפורה שנערך כאן דיברתי הבוקר עם הנציג הרשמי הטכני של סוזוקי בישראל ,
משיחה עימו עולה כי אין שום צורך בהוספת קולר גיר לא במקביל לא בטור ולא בכלל ,
הוא הרבה שנים במקצוע עברו תחת ידיו אלפי ג'ימנים כלשונו והוא לא נתקל עדיין ברכב ששרף את הגיר במהלך טיול כזה או אחר,

לא ברור לי מאיפה הגיע הרעיון המקורי של התקנת קולר גיר אבל אני נוטה להקשיב לו וזאת מפאת העובדה שהוא הנציג הרישמי היחידי שמוסמך לעניין זה.
מי שרוצה לקבל טוב מי שרוצה ללכת להתקין גם טוב,
אבל אני חוזר ואומר שעמדתו הרישמית של היבואן היא שפשוט אין צורך!!!

יונתןמצפה
29-07-10, 11:47
אבל אני חוזר ואומר שעמדתו הרישמית של היבואן היא שפשוט אין צורך!!!

ונראה לך היבואן יקום בוקר אחד ויגיד על דעת עצמו שיש בעייה תכנונית באחד מהרכיבים הכי חשובים ויקרים ברכב??
הצחת אותו/אותנו.

אגב, דיברת עם היבואן? יעני עם הדרקטוריון של "מכשירי תנועה"? לא נראה לי. ואם לא אז בטוח שאף גורם אחר בחברה הענקית הזו לא יסכן את הכיסא שלו בשביל להודות במשהו כזה מבלי שקיבל על כך אישור רשמי מבעל הבית, שהוא למעשה סוזוקי יפן.

הדברים לא עובדים ככה...

נ.ב.- אגב, כמה זמן לקח ל- UMI להודות, ואח"כ לקחת אחריות, על בעייה הנדסית שיש במנועי הטרופר...? וזו אגב אחת מדוגמאות המופת ללקיחת אחריות של חברה כלשהי על בעייה שההשלכות שלה הם קטסטרופה כלכלית לחברה!

sapog
29-07-10, 11:50
מבלי לזלזל באותו נציג טכני, מבחינת היבואן - הג'ימני הוא בסה"כ פרייבט שמסוגל גם לטפס על מדרכות בתל אביב.
מכאן שהיבואן לא באמת מכיר את העומסים בהם עובד הגיר האוטומטי, בתנאים בהם אנחנו מטיילים.

אי אפשר להתעלם עובדתית מעשרות גירים שטיגנו עצמם עד כדי כך שלא ניתן אפילו לשפצם חזרה למצב תקין.

סולי
29-07-10, 11:57
הספיקה של המשאבה לא משתנה(כמות השמן בקרטר של הגיר זהה לחלוטין).ההבדל הוא בתוספת המרחק אותו השמן צריך לעשות,וכן מדובר בתוספת זניחה.

מורי[/QUOTE]

זה כמו שתגיד לי עכשיו שהסעפת פליטה של קלמיני מוסיפה 25% כוח למנוע..
מדובר בהשערה בלבד, אף אחד לא באמת בדק... לא חום ולא לחץ שמן.
הכל בתיאוריה.
וכמו שאמרת לי בעבר, כל סדנא עושה את הניסוי כלים שלה על לקוח אחר.. אבל כשייטגן הגיר אף אחד לא ייקח אחריות.

GodsFather
29-07-10, 12:00
לאור הדיון הפורה שנערך כאן דיברתי הבוקר עם הנציג הרשמי הטכני של סוזוקי בישראל ,

אני אשמח אם תוכל לומר לי את שמו של הבחור שדיברת איתו. ואם זה "סודי" אז אפשר בה"פ.

ולגבי הדירקטוריון - הם לא ממש יודעים משהו טכני (לפחות לא משהו רלוונטי למקרה דנן), אז לקבל כזו החלטה זה לא המקום שלהם, בכל מקרה.

יונתןמצפה
29-07-10, 12:14
ולגבי הדירקטוריון - הם לא ממש יודעים משהו טכני (לפחות לא משהו רלוונטי למקרה דנן), אז לקבל כזו החלטה זה לא המקום שלהם, בכל מקרה.

ברור שלא, זו בדיוק הנקודה. ולכן הוא לא יכול לכתוב ש"עמדתו הרשמית של היבואן" היא...
אבל עזוב, זה לא באמת רלוונטי.
העניין הוא שמישהו מהלקוחות ה"פשוטים" לא יקבל שום אינפורמציה כנה לגבי משהו שטרם הוחלט עליו באופן רשמי בדרגים הגבוהים ביותר בחברה. אינפורמציה שיש לה השלכות כלכליות מרחיקות לכת. החלטה בדבר דרך התמודדות עם סוגיה כזו מתקבלת בשיתוף מלא עם הדרגים הגבוהים ביותר בחברה.

עד שאין החלטה כזו שם למעלה, העמדה הרשמית היא כפי שנכתב. רוצה לומר- אין בעייה...

jimnyjunky
29-07-10, 12:59
ברור שלא, זו בדיוק הנקודה. ולכן הוא לא יכול לכתוב ש"עמדתו הרשמית של היבואן" היא...
אבל עזוב, זה לא באמת רלוונטי.
העניין הוא שמישהו מהלקוחות ה"פשוטים" לא יקבל שום אינפורמציה כנה לגבי משהו שטרם הוחלט עליו באופן רשמי בדרגים הגבוהים ביותר בחברה. אינפורמציה שיש לה השלכות כלכליות מרחיקות לכת. החלטה בדבר דרך התמודדות עם סוגיה כזו מתקבלת בשיתוף מלא עם הדרגים הגבוהים ביותר בחברה.

עד שאין החלטה כזו שם למעלה, העמדה הרשמית היא כפי שנכתב. רוצה לומר- אין בעייה...

הרי זה לא משנה מה שיגידו לכם ומה שיבטיחו לכם אתם כבר החלטתם שיש בעיה של היצרן שהגיר של הג'ימני הוא "עדין" ,"דפוק"," חרא" או איך שלא תקראו לזה ושחייבים לשים קולר גיר אחרת הנורא מכל יקרה ...... בקיצור אני רואה שתופעת העדר מתרחשת במחוזותינו גם בנושא הזה וזה בסדר כבר ציינתי שכל אחד יעשה מה שטוב לו .
מבחינתי עד שלא יעלה כאן מישהו רציני עם נתונים מבוססים מדידות סטטיסקה וכו'... אותי לא שכנעתם

GodsFather
29-07-10, 13:10
ג'נקי. את ההודאה (מלשון להודות) שיש בעיית רעידות בג'ימני היו צריכים להוציא בכוח ממכשירי תנועה ומהיצרן וגם עכשיו זה עדיין סודי ביותר ורק מי שיודע על הבעיה הרשמית יודע שצריך גם לטפל בה. אז מה גורם לך לחשוב שבענייני גיר הם יודו במשהו ?

ושוב, יש קהל יעד ויש קהל יעד. כרגע, ג'ימני הולך והופך להיות הסמוראי החדש - ג'יפ לצעירים / ג'יפ לדלי תקציב. בעבר הג'ימני היה יותר "רכב שטח סקסי לאישה הצפון תל אביבית".
אז לאישה זה לא משנה כי היא גם ככה משלבת רק בשביל להכנס לחניה. היא גם מאמינה לסמסים שהיא מקבלת מהמוסכניק שלה שהגיע הזמן לטיפול תקופתי, אפילו שהרכב שלה לא עשה חצי מקילומטרז' הנחוץ לכך. היא גם מודה לו על כך.

ולצעירים זה משנה כי הגיר הולך לפח אחרי יום במשלט 21, אז עכשיו הם משפרים את הרכבים שבעבר לא היו צריכים שיפור.

בין לבין, יש את אלה ששואלים למה צריך לשפר והאם מישהו בחן את השינוי הזה לעומק.

נ.ב. עדיין לא פרסמת מי הדמות הרשמית. ואני אומר לך שעד לא מזמן עבדתי במכשירי תנועה ולכן אני שואל כדי לדעת אם אכן דיברת עם מישהו שמבין עניין או רק עם דמות-קש שנועדה לנפנף לקוחות מודאגים.

אגב, אם מחר אתה צולה את הגיר, אתה יכול לפנות לאותו "נציג רשמי" ולבקש תיקון על חשבונו כי הוא טעה ? אני בספק. כי הוא גם לא נתן לך את ההודאה הזו בכתב, נכון ? אז אולי דבריו הוצאו מהקשרם?

סטוקהולם זה לא רק עיר בשבדיה :)

jimnyjunky
29-07-10, 13:19
ג'נקי. את ההודאה (מלשון להודות) שיש בעיית רעידות בג'ימני היו צריכים להוציא בכוח ממכשירי תנועה ומהיצרן וגם עכשיו זה עדיין סודי ביותר ורק מי שיודע על הבעיה הרשמית יודע שצריך גם לטפל בה. אז מה גורם לך לחשוב שבענייני גיר הם יודו במשהו ?

ושוב, יש קהל יעד ויש קהל יעד. כרגע, ג'ימני הולך והופך להיות הסמוראי החדש - ג'יפ לצעירים / ג'יפ לדלי תקציב. בעבר הג'ימני היה יותר "רכב שטח סקסי לאישה הצפון תל אביבית".
אז לאישה זה לא משנה כי היא גם ככה משלבת רק בשביל להכנס לחניה. היא גם מאמינה לסמסים שהיא מקבלת מהמוסכניק שלה שהגיע הזמן לטיפול תקופתי, אפילו שהרכב שלה לא עשה חצי מקילומטרז' הנחוץ לכך. היא גם מודה לו על כך.

ולצעירים זה משנה כי הגיר הולך לפח אחרי יום במשלט 21, אז עכשיו הם משפרים את הרכבים שבעבר לא היו צריכים שיפור.

בין לבין, יש את אלה ששואלים למה צריך לשפר והאם מישהו בחן את השינוי הזה לעומק.

נ.ב. עדיין לא פרסמת מי הדמות הרשמית. ואני אומר לך שעד לא מזמן עבדתי במכשירי תנועה ולכן אני שואל כדי לדעת אם אכן דיברת עם מישהו שמבין עניין או רק עם דמות-קש שנועדה לנפנף לקוחות מודאגים.

אגב, אם מחר אתה צולה את הגיר, אתה יכול לפנות לאותו "נציג רשמי" ולבקש תיקון על חשבונו כי הוא טעה ? אני בספק. כי הוא גם לא נתן לך את ההודאה הזו בכתב, נכון ? אז אולי דבריו הוצאו מהקשרם?

סטוקהולם זה לא רק עיר בשבדיה :)

סבבה אני מקבל את כל מה שאתם אומרים ואפילו יותר מזה אבל כמו שאמרת שאתה מחפש את שמו של אותו נציג , אני לא קיבלתי אפילו שם 1 מהפורום המכובד הזה שקרה לו מקרה כזה .
איפה האנשים האלה ? שיבוא פה משיהו שזה קרה לו ויגיד לי זה קרה בטיול כך וכך ושהלכתי למוסך אמרו לי שהגיר הלך כי הוא התחמם , אין בעיה תביא לי את האדם הזה ואני מחר רץ להתקין , אף אחד לא רוצה לשלם כסף מיותר על גיר חדש , אבל רבאק איפה האנשים האלה ???

אספנות
29-07-10, 14:16
כתבתי קצת על זה ראו קובץ מצורף אני מקווה קצת ארוך....זו דעתי וזה מנסיוני

jimnyjunky
29-07-10, 14:38

הרשה לי לשבח אותך על עבודתך והשקעתך , כבר חשבתי שהכל אבוד ושלא נמצא כאן צדיק אחד שמדבר מנסיון ולא מגחמת ליבו.

כל הכבוד ותודה לך מבחינתי חיזקת את טענותיי ותרמת תרומה חשובה לפורום ולי אישית .
עכשיו אני בלב שקט אשקיע את כספי בדברים אחרים.
שוב תודה

יונתןמצפה
29-07-10, 14:48
הרי זה לא משנה מה שיגידו לכם ומה שיבטיחו לכם אתם כבר החלטתם שיש בעיה של היצרן שהגיר של הג'ימני הוא "עדין" ,"דפוק"," חרא" או איך שלא תקראו לזה ושחייבים לשים קולר גיר אחרת הנורא מכל יקרה ......

גילוי נאות: אין לי ג'ימיני, לא מכיר מספיק טוב את הרכב, ונהגתי על כזה פעם אחת בכביש וזהו. לכן אין לי שום דרך לדעת/לקבוע דעה בנוגע לבעייה המדוברת.
התגובה שלי בשרשור באה בתגובה למה שכתבת בנוגע לקביעת "הגורם הרשמי" מטעם מכשירי תנועה, ולאופן שאתה מתייחס לקביעה כזו.

שמע, מנסיוני בד"כ אנשים לא אוהבים סתם להמציא בעיות. אם יש תופעה מסויימת שחוזרת על עצמה בפורום צריך לשאול למה! זא לא בהכרח אומר שיש בעייה ובהחלט יכול להיות שכל המקרים הם תוצאה של רכב לא תקין או תפעול לא נכון של הרכב.

אבל מכאן ועד לקביעה שלפי הצהרה של גורם אלום שם בחברה אין מה לחשוש והכל תקין המרחק הוא רב.
יש לכל גורם כזה אינטרס מובהק להרגיע ולא להכריז על שום בעייה. ולכן לא צריך להתייחס לתגובה כזו (רשמית ככל שתהיה) כאל פסיקה סופית.

יונתן

jimnyjunky
29-07-10, 15:01
גילוי נאות: אין לי ג'ימיני, לא מכיר מספיק טוב את הרכב, ונהגתי על כזה פעם אחת בכביש וזהו. לכן אין לי שום דרך לדעת/לקבוע דעה בנוגע לבעייה המדוברת.
התגובה שלי בשרשור באה בתגובה למה שכתבת בנוגע לקביעת "הגורם הרשמי" מטעם מכשירי תנועה, ולאופן שאתה מתייחס לקביעה כזו.

שמע, מנסיוני בד"כ אנשים לא אוהבים סתם להמציא בעיות. אם יש תופעה מסויימת שחוזרת על עצמה בפורום צריך לשאול למה! זא לא בהכרח אומר שיש בעייה ובהחלט יכול להיות שכל המקרים הם תוצאה של רכב לא תקין או תפעול לא נכון של הרכב.

אבל מכאן ועד לקביעה שלפי הצהרה של גורם אלום שם בחברה אין מה לחשוש והכל תקין המרחק הוא רב.
יש לכל גורם כזה אינטרס מובהק להרגיע ולא להכריז על שום בעייה. ולכן לא צריך להתייחס לתגובה כזו (רשמית ככל שתהיה) כאל פסיקה סופית.

יונתן

זה בדיוק מה שאתה ועוד כמה מבאי הפורום לא הבינו ... אני לא התקשרתי עם אותו גורם בכדי לברר האם ידועות לו בעיות כאלה או אחרות בגיר , התקשרתי לשאול את המלצתו וההמלצה שלו וההנחה הבסיסית שלו הייתה כמו שלי וכמו של החבר המלומד שנתן פה נימוקים משכנעים לעובדה שהיצרן יודע ברוב המקרים מה הוא עושה ובטח ובטח עם רכב שנמצא כבר כמעט עשור שלם על הכביש ונמכר בהמוניו בארץ וברחבי העולם כולל במדינות שחמות יותר ממדינתנו הקטנה, יש לנו נטיה כעם לחשוב שאנחנו עושים ויודעים הכל הכי טוב או שאנחנו "מאמצים" את הרכבים שלנו לרמות שאיש לא הגיע אליהן, לכן אני מציעה לכולם להוריד קצת פרופיל להרגע ולסמוך קצת על מהנדסי הרכב שזה מקצועם.
הרכב לא נועד למדרכות תל אביב או למדרכות טוקיו הוא רכב שטח וככזה הוא תוכנן להתמודד עם עבודת שטח כולל משלט 21 (הנקודה הקשה ביותר לעבירות בכדור הארץ ... בצחוק כמובן).

לסיכום : תטפלו ברכב שלכם במוסך שמבין מה הוא עושה שימו נוזלים איכותיים והכל יהיה בסדר.

אה ודרך אגב אני ממתין לאותו אחד שהלך לו הגיר ....

יונתןמצפה
29-07-10, 15:20
היצרן יודע ברוב המקרים מה הוא עושה ובטח ובטח עם רכב שנמצא כבר כמעט עשור שלם על הכביש ונמכר בהמוניו בארץ וברחבי העולם כולל במדינות שחמות יותר ממדינתנו הקטנה...
...לסמוך קצת על מהנדסי הרכב שזה מקצועם.
...הרכב לא נועד למדרכות תל אביב או למדרכות טוקיו הוא רכב שטח וככזה הוא תוכנן להתמודד עם עבודת שטח כולל משלט 21

לפי הגישה שלך אז אין שום סיבה בעולם להתקין הגבהה, מיגונים או אפילו צמיגי שטח.
הרי הרכב נועד להתמודד עם כל שטח בדיוק בצורה שבה הוא יצא מהמפעל. אפילו עם צמיגי הכביש החמודים האלו, הוא אמור להתמודד בכבוד על כל רמת עבירות, קשה ככל שתהיה.

בשביל האיזון, אני רוצה להודות שאני בד"כ חסיד גדול של השארת מכלולי הליבה של הרכב סטנדרטים ונטולי קומבינות בשביל להשאיר את רמת האמינות גבוהה ככל שניתן. אבל זה לא אומר שאין מקרים יוצאי דופן וברכב הספציפי אנחנו כבר מכירים לפחות שני מקרים כאלו: הרעידות, ועניין מותחן הרצועה. אתה בעצמך אמרת:

היצרן יודע ברוב המקרים
רוב לא שווה כל. ולכן יש את היוצאים מהכלל.

ואגב, ייתכן מאד שהרכב תוכנן לעמוד בעומסים מסויימים שלא באים בקנה אחד עם מה שחלק מהאנשים עושים איתו ולכן אפשר גם להתייחס לעניין כאל שיפור.
ממש כמו שאם אשנה את יחסי ההעברה ברכב שלי אצטרך לעשות כל מיני חיזוקים... (שהיצרן חשב שהצורה הסטנדרטית שלהם מספיק חזקה).

jimnyjunky
29-07-10, 15:28
לפי הגישה שלך אז אין שום סיבה בעולם להתקין הגבהה, מיגונים או אפילו צמיגי שטח.
הרי הרכב נועד להתמודד עם כל שטח בדיוק בצורה שבה הוא יצא מהמפעל. אפילו עם צמיגי הכביש החמודים האלו, הוא אמור להתמודד בכבוד על כל רמת עבירות, קשה ככל שתהיה.

בשביל האיזון, אני רוצה להודות שאני בד"כ חסיד גדול של השארת מכלולי הליבה של הרכב סטנדרטים ונטולי קומבינות בשביל להשאיר את רמת האמינות גבוהה ככל שניתן. אבל זה לא אומר שאין מקרים יוצאי דופן וברכב הספציפי אנחנו כבר מכירים לפחות שני מקרים כאלו: הרעידות, ועניין מותחן הרצועה. אתה בעצמך אמרת:

רוב לא שווה כל. ולכן יש את היוצאים מהכלל.

ואגב, ייתכן מאד שהרכב תוכנן לעמוד בעומסים מסויימים שלא באים בקנה אחד עם מה שחלק מהאנשים עושים איתו ולכן אפשר גם להתייחס לעניין כאל שיפור.
ממש כמו שאם אשנה את יחסי ההעברה ברכב שלי אצטרך לעשות כל מיני חיזוקים... (שהיצרן חשב שהצורה הסטנדרטית שלהם מספיק חזקה).

היצרן מיעד את הרכב למטרה מסויימת ואם מישהו חושב שהוא יכול לחצות את מדבר סהרה אז בבקשה שילך לסוכנות טויוטה או לנד רובר ויקנה משהו יותר רציני מסוזוקי ג'ימני 1300 סמ"ק.

היצרן תיכנן את הרכב בכדי שיוכל לעמוד בעומסים שיכול לסחוב מנוע 1300 סמ"ק .
לקחת רכב בכזה נפח לנסות לגרור איתו אופנוע ים או לחילופין לנסות לעלות איתו את הזיק זאת טיפשות גמורה.
הגיר נועד לעמוד בעומס ששאר המיכלולים מתוכננים לעמוד בו .
אתה רוצה לעשות עם הרכב יותר אז בבקשה תשפר שים צמיגים גדולים יותר, תשנה יחסי העברה , ואפילו תשים קולר גיר.
אבל בינינו ככה שאף אחד לא שומע , הרי רוב הימים בשבוע הרכב נוסע על הכביש ובסופי שבוע נוסע בשטח במקומות שחצי מדינה חרשה כבר עם עשרות דגמי רכבי שטח זה עדיין לא מצדיק קולר גיר . יבוא האדם שיגיד לי שהוא נוסע כל היום בשטח אז תפאדל אבל סתם אדם כמוני כמוך , אין שום הצדקה .
בטח לא על איזה שהיא שמועה שמישהו שמע .... שלמישהו הלך הגיר.

יונתןמצפה
29-07-10, 15:41
הגיר נועד לעמוד בעומס ששאר המיכלולים מתוכננים לעמוד בו .

נראה לי שזה לב העניין. שוב, מבלי להכיר באופן אישי את רכב.
מכלולי הג'ימיני (בדומה לסמוראי) הם חסונים ועומדים בעומסים יותר גדולים ממה שרוב האנשים השפויים (והלא שפויים) עושים עם הרכב. אם הגיר היא נקודת הכשל אז ההגדרה כאן היא קולעת ועניינית: "נקודת כשל".

jimnyjunky
29-07-10, 15:43
נראה לי שזה לב העניין. שוב, מבלי להכיר באופן אישי את רכב.
מכלולי הג'ימיני (בדומה לסמוראי) הם חסונים ועומדים בעומסים יותר גדולים ממה שרוב האנשים השפויים (והלא שפויים) עושים עם הרכב. אם הגיר היא נקודת הכשל אז ההגדרה כאן היא קולעת ועניינית: "נקודת כשל".

בדיוק על זה כל הויכוח הגיר הוא לא נקודת כשל וזאת מפאת העובדה שאף אחד לא הצליח להוכיח שהגיר הוא נקודת כשל זה סתם פיקציה , גחמה, או לא יודע איך שתקרא לזה.
אין פה אדם אחד שזה קרה לו !!!

אביעד פ.
29-07-10, 17:56
ג'אנקי,
בחיית מספיק להתלהם...
יש פה מספיק שזה קרה להם.

לא כולם רוצים לקפוץ ולספר איך הם איבדו עשיריה בשניה.

רוצה שם? קח את שלי. התחממות יתר של הגיר שלי גרמה לכשל במערכת הקירור של הרכב, המנוע כמובן התחמם והייתי צריך להחליף ראש מנוע.

הטרמוסטט, משאבת המים, המניפה, הרדיאטור נמצאו תקינים. הכשל היה בדיוק בכך שהרדיאטור לא עמד בעומס החום שהגיר שלח לו. אתה יכול לקרוא על זה יותר בשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39273&highlight=%E4%EC%EA+%F8%E0%F9+%EE%F0%E5% F2).

אתה לא רוצה להתקין קולר גיר, אף אחד לא מכריח אותך, ההסתברות אומרת גם שלא יקרה לך כלום לגיר או למנוע אם לא תתקין. אני נפלתי בהסתברות. אני למדתי את הלקח שלי.

אבל לא משנה מה תחליט, בבקשה ממך תפסיק לצאת בהצהרות שזה לא קרה לאף אחד. אתה לא מכיר את כול בעלי הג'ימני, לא כולם גולשים פה בפורום, זה קורה, באופן שבועי, גם גירים, גם ראשי מנוע. שחרר גבר...

tamir128
29-07-10, 18:32
ג'אנקי,
בחיית מספיק להתלהם...
יש פה מספיק שזה קרה להם.

לא כולם רוצים לקפוץ ולספר איך הם איבדו עשיריה בשניה.

רוצה שם? קח את שלי. התחממות יתר של הגיר שלי גרמה לכשל במערכת הקירור של הרכב, המנוע כמובן התחמם והייתי צריך להחליף ראש מנוע.

הטרמוסטט, משאבת המים, המניפה, הרדיאטור נמצאו תקינים. הכשל היה בדיוק בכך שהרדיאטור לא עמד בעומס החום שהגיר שלח לו. אתה יכול לקרוא על זה יותר בשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39273&highlight=%E4%EC%EA+%F8%E0%F9+%EE%F0%E5% F2).

אתה לא רוצה להתקין קולר גיר, אף אחד לא מכריח אותך, ההסתברות אומרת גם שלא יקרה לך כלום לגיר או למנוע אם לא תתקין. אני נפלתי בהסתברות. אני למדתי את הלקח שלי.

אבל לא משנה מה תחליט, בבקשה ממך תפסיק לצאת בהצהרות שזה לא קרה לאף אחד. אתה לא מכיר את כול בעלי הג'ימני, לא כולם גולשים פה בפורום, זה קורה, באופן שבועי, גם גירים, גם ראשי מנוע. שחרר גבר...

נראה לי הבחור משוחרר, הוא נשמע מתחנן שמישהו יתן לו צידוק אמיתי, שיהיה שלם איתו, להתקין קולר.
את זה אני דווקא מצפה ממורי, או אנשי מקצוע אחרים שיעידו שכל כך וכך זמן מגיע ג'ימני עם כך וכך קילומטרים וגיר מטוגן.
עדות כזו עדיין לא שמענו, וזה שאתה נפלת בהסתברות, לא אומר שההסתברות חריגה מהסתברות שכל רכב אחר יטגן גיר וינקנק ראש מנוע.

דבר אחר שאף אחד לא התייחס אליו: מורי טוען (אם אני זוכר נכון) שהגיר עד 2007, דפוק.
מה עם הדגמים החדשים יותר, האם גם להם מומלץ קולר ובמה הגיר שלהם טוב יותר?

Pilon
29-07-10, 18:38
נראה לי הבחור משוחרר, הוא נשמע מתחנן שמישהו יתן לו צידוק אמיתי, שיהיה שלם איתו, להתקין קולר.
את זה אני דווקא מצפה ממורי, או אנשי מקצוע אחרים שיעידו שכל כך וכך זמן מגיע ג'ימני עם כך וכך קילומטרים וגיר מטוגן.
עדות כזו עדיין לא שמענו, וזה שאתה נפלת בהסתברות, לא אומר שההסתברות חריגה מהסתברות שכל רכב אחר יטגן גיר וינקנק ראש מנוע.

דבר אחר שאף אחד לא התייחס אליו: מורי טוען (אם אני זוכר נכון) שהגיר עד 2007, דפוק.
מה עם הדגמים החדשים יותר, האם גם להם מומלץ קולר ובמה הגיר שלהם טוב יותר?

חבל להתחיל פה עם ירידות הדדיות שלא משרתות איש.
דבר שני, אני מחזק את מה שתמיר כתב לגבי דגמי 2007 ומעלה. אין לנו נתונים על כך כרגע.
ולגבי המקרה של אביעד, דובר שם על ראש מנוע שהתבקע מסיבה לא ברורה (וחוסר מים). איך השלכתם מכך שהגיר הוא זה שטחן את המנוע כשלא היו שום ממצאים המצביעים על כך?

MMR
29-07-10, 18:41
אביעד, לא כ"כ הבנתי.
המנוע שלך התחמם, לפי מה שאתה אומר, ממחסור חמור במים, לא מהתחממות של הגיר.
סמיכות של הבעיה אצלך למועד הקניה מעלה חשדות כבדים....

אגב לפי מה שהיה ידוע לי בשנתונים 99-00 אין קרור כלל לשמן הגיר, אתה אומר שיש?

מורי
29-07-10, 19:09
אתם יודעים מה? כולכם צודקים ברמה מסוימת.

ג'ימני שלא נוסע בשטח טכני לאורך זמן,שלא נוסע בדיונות,ולא גורר,לא צריך קולר לגיר.
הבעיה מתחילה בעיקר כאשר מאתגרים את הרכב בשטח איטי במהירות זחילה,הגיר נמצא בהמרת מומנט מתמדת בגלל יחס העברה ארוך מדי (כן,גם ב-LOW),ומייד נוצרת התחממות יתר שמערכת הקירור המקורית לא מצליחה להתמודד איתה.
לצורך העניין,מי שישפר את יחסי ההעברה לשטח גם לא יחמם את הגיר.

מורן (MMR)-גם ג'ימני 99-00 מצוידים במצנן שמן מקורי.

מי שטוען שהתופעה של הרס גירים לא קיימת פשוט מנותק מהמציאות.אני מכיר 3 אנשים שגולשים פה קבוע שמחכים לגיר שיגיע מחו"ל כדי להחליף את שלהם.ירצו יספרו לא ירצו לא יספרו.

לגבי הגיר משנת 2007-מדובר בגיר שונה לחלוטין,גדול ומאסיבי יותר שעד היום לא נתקלתי בבעיות לגביו.
לסיכומו של עניין ,איש כטוב בעיניו יעשה.יש כאן המון מידע תיאורטי בנושא,אבל תיאוריה לחוד ומעשה לחוד...:rolleyes: שיהיה לגיר של כולכם רק טוב!

מורי.

אלון 25
29-07-10, 20:28
היצרן ייעד את השימוש ברכב למטרה מסוימת.

בישראל, כמו בעוד מקומות בעולם, המטרה הזו אינה עומדת בקנה אחד עם המטרה של הנהג.

קולר גיר, כמו עוד שיפורים שניתן להתקין ברכב הם פתרון טוב למניעת תקלות עתידיות.

למה מתקינים יחסי העברה מופחתים בטרנספר ? הרי אוטומט בראשון LOW יכול לעשות הכל,לא ?

למה יש נעילה ? הרי יש מהלך מתלה מתוכנן על ידי היצרן , לא ? או שאולי צריך לבוא עם יותר "תנופה" לכל מכשול ?

למה צריך מיגונים משופרים לטנק דלק? מה רע בחתיכת פח העלובה שהיצרן הרכיב ?

וכן הלאה וכן הלאה.

עזוב..כול מי שממגן או מגביה, משנה יחסי העברה, מוסיף נעילה, מתקין קולר גיר הוא סתם! חלק מ-ע-ד-ר.. הוא סתם מישהו משועמם עם עודף כסף..(הלוואי)

אני מופתע לאן השירשור הזה התפתח.. אנשים נתנו פה הסברים יפים של בעד ונגד.. ג'נקי ממשיך להלחם מלחמת חורמה באוייב ריצ'רד "הקולר" גיר... וואי ג'נקי אני חייב להודות שהצלחת לגרום לי להתחממות גיר.. יש לך כישרון להתיש.

jimnyjunky
29-07-10, 21:20
עזוב..כול מי שממגן או מגביה, משנה יחסי העברה, מוסיף נעילה, מתקין קולר גיר הוא סתם! חלק מ-ע-ד-ר.. הוא סתם מישהו משועמם עם עודף כסף..(הלוואי)

אני מופתע לאן השירשור הזה התפתח.. אנשים נתנו פה הסברים יפים של בעד ונגד.. ג'נקי ממשיך להלחם מלחמת חורמה באוייב ריצ'רד "הקולר" גיר... וואי ג'נקי אני חייב להודות שהצלחת לגרום לי להתחממות גיר.. יש לך כישרון להתיש.

יש לי רעיון בשבילך אולי תתקין קולר גיר , אופס אולי אני צריך להזהר עכשיו כולם ירוצו להתקין ועוד שבוע ישכחו מה הסיבה , אה בעצם אין סיבה...

שיהיה אחלה סופ"ש

אלון 25
29-07-10, 22:17
יש לי רעיון בשבילך אולי תתקין קולר גיר , אופס אולי אני צריך להזהר עכשיו כולם ירוצו להתקין ועוד שבוע ישכחו מה הסיבה , אה בעצם אין סיבה...

שיהיה אחלה סופ"ש

שכנעת את עצמך ולדעתי זה הכי חשוב.. אולי סוף סוף תשחרר קצת, לאנשים בפורום כבר נשברו האצבעות מלרשום לך תגובות..
והכי חשוב שמור על הגיר שלך, מקווה שלא פתחת פה פה.

לילה טוב ושקט

GodsFather
30-07-10, 05:31
חברים, אין סיבה להתנגחויות. אני מבין לחלוטין את הבקשה של ג'נקי להוכחות והנה גם מורי כתב את מה שגם אני כתבתי -

לתנאים הסטנדרטיים שהרכב נבנה עבורם - אין צורך בשיפור

לתנאים המעט יותר מסטנדרטיים - צריך לפעול במשנה זהירות ולשפר במידת הצורך.

זה לא משנה עם רוב הזמן אנחנו בכביש. מספיק שפעם אחת נסע לטיול ונעשה משהו שהוא מעבר למה שהרכב יועד לו ואנחנו גורמים לנזק שיכול היה להימנע. ציריות שבורות, מוטות היגוי, דיפרנציאלים נטחנים, טנק דלק שנפצע, עלה שנשבר, בולם שהתפוצץ ועוד.

דוגמאות מובהקות לכך יש לנו כל יום בפורום לנד רובר. אותו דיסקברי מקולל שכולם שונאים, מישהו פעם קרא לעומק את הנחיות היצרן ? וגם אם קרא, האם היה יישום מלא שלהן? אני יודע בוודאות על לא מעט אנשים שלא מקיימים את זה ומודים בכך ולכן הרכב שלהם סובל מתקלות רבות ומתאים עצמו למוניטין המפוקפק.
לעומת זאת, אני מכיר כאלה שהולכים אך ורק לפי הספר והרכב שלהם רואה מוסך רק בטיפולים תקופתיים ובטיפולים האלה עושים כל מה שרשום בספר עד הפסיק האחרון (למשל - החלפת מיכל עיבוי אחת ל5 שנים, גם אם המיכל עצמו נראה תקין לעין. החלפת צינורות מים אפילו שהם "לא יבשים" ועוד) אבל הם גם לא נכנסים לשטח "קשה".

ככה זה -
אם הולכים לפי הוראות היצרן, הרכב לא יעשה "בעיות" אבל אל תצפו ממנו לעשות את מה שרואים בליגת קרוס-קאונטרי או אפילו באלבומי התמונות של טיולי לילה של מורי וחברים אחרים.

אם מראש יודעים שהרכב מיועד ל"קצת מעבר" - קחו בחשבון שצריך להכין את המכלולים לכך.

בנוסף, קורה שגם יצרנים טועים ולכן יש RECALL וSERVICE BULLETIN*וגם יש התחמקויות מהודאה, כפי שראינו שקרה בטויוטה לאחרונה ואצל יצרנים נוספים בעבר. (אם מישהו זוכר שפעם הייתה תביעה על יצרן רכב שטנק הדלק היה מוצת בקלות עקב פגם בייצור והוא בחר להסתיר זאת אפילו שנהרגו לא מעט אנשים...חפשו בגוגל ותגלו)

גם בקובץ של "אספנות" הנכבד, רשום זאת שחור על גבי לבן.

ג'נקי - קיבלת דעות של כל הקשת, אלה שלא בעלים של ג'ימני, אלה שכן, אלה שמטפלים בהם במסגרת המקצוע ואלה שיש להם ותק מקצועי יותר גדול מהגיל של רובנו. בנוסף קיבלת גם הוכחות לכך. ואני שואל - מה עם אותה דמות רשמית וחבויה מסוזוקי ? ספר לי מי זו/ה...

jimnyjunky
30-07-10, 08:30
חברים, אין סיבה להתנגחויות. אני מבין לחלוטין את הבקשה של ג'נקי להוכחות והנה גם מורי כתב את מה שגם אני כתבתי -

לתנאים הסטנדרטיים שהרכב נבנה עבורם - אין צורך בשיפור

לתנאים המעט יותר מסטנדרטיים - צריך לפעול במשנה זהירות ולשפר במידת הצורך.

זה לא משנה עם רוב הזמן אנחנו בכביש. מספיק שפעם אחת נסע לטיול ונעשה משהו שהוא מעבר למה שהרכב יועד לו ואנחנו גורמים לנזק שיכול היה להימנע. ציריות שבורות, מוטות היגוי, דיפרנציאלים נטחנים, טנק דלק שנפצע, עלה שנשבר, בולם שהתפוצץ ועוד.

דוגמאות מובהקות לכך יש לנו כל יום בפורום לנד רובר. אותו דיסקברי מקולל שכולם שונאים, מישהו פעם קרא לעומק את הנחיות היצרן ? וגם אם קרא, האם היה יישום מלא שלהן? אני יודע בוודאות על לא מעט אנשים שלא מקיימים את זה ומודים בכך ולכן הרכב שלהם סובל מתקלות רבות ומתאים עצמו למוניטין המפוקפק.

לעומת זאת, אני מכיר כאלה שהולכים אך ורק לפי הספר והרכב שלהם רואה מוסך רק בטיפולים תקופתיים ובטיפולים האלה עושים כל מה שרשום בספר עד הפסיק האחרון (למשל - החלפת מיכל עיבוי אחת ל5 שנים, גם אם המיכל עצמו נראה תקין לעין. החלפת צינורות מים אפילו שהם "לא יבשים" ועוד) אבל הם גם לא נכנסים לשטח "קשה".

ככה זה -
אם הולכים לפי הוראות היצרן, הרכב לא יעשה "בעיות" אבל אל תצפו ממנו לעשות את מה שרואים בליגת קרוס-קאונטרי או אפילו באלבומי התמונות של טיולי לילה של מורי וחברים אחרים.

אם מראש יודעים שהרכב מיועד ל"קצת מעבר" - קחו בחשבון שצריך להכין את המכלולים לכך.

בנוסף, קורה שגם יצרנים טועים ולכן יש RECALL וSERVICE BULLETIN*וגם יש התחמקויות מהודאה, כפי שראינו שקרה בטויוטה לאחרונה ואצל יצרנים נוספים בעבר. (אם מישהו זוכר שפעם הייתה תביעה על יצרן רכב שטנק הדלק היה מוצת בקלות עקב פגם בייצור והוא בחר להסתיר זאת אפילו שנהרגו לא מעט אנשים...חפשו בגוגל ותגלו)

גם בקובץ של "אספנות" הנכבד, רשום זאת שחור על גבי לבן.

ג'נקי - קיבלת דעות של כל הקשת, אלה שלא בעלים של ג'ימני, אלה שכן, אלה שמטפלים בהם במסגרת המקצוע ואלה שיש להם ותק מקצועי יותר גדול מהגיל של רובנו. בנוסף קיבלת גם הוכחות לכך. ואני שואל - מה עם אותה דמות רשמית וחבויה מסוזוקי ? ספר לי מי זו/ה...

ראשית תודה על הסיכום הממצא והנכון יש לומר .

שנית : יש לעצור ולחשוב , לרכב אחריות של 3 שנים האם לא הגיוני שאם היה מדובר בתופעה שעולה כל כך הרבה כסף ליבואן הוא לא היה קורה לכל הרכבים שעדיין באחריות יצרן להתקין קולר גיר ?
זה לא היה מוזיל לו את העלויות ? זאת סתם עוד נקודה למחשבה.

שלישית : עקבתי אחר השרשור ולצערי חלה טעות באמת בתום לב לגבי הבחור שדיברתי איתו , מדובר באחראי שירות של המוסך המרכזי "דרך השטח" בתל אביב ולא קשור בקשר כזה או אחר ליבואן, אני באמת מתנצל על ההטעיה . לא היה היה כוונת הטעיה משום סוג.

לסיכום מקווה שיהיה לכולם סופ"ש טוב

GodsFather
30-07-10, 08:36
שנית : יש לעצור ולחשוב , לרכב אחריות של 3 שנים האם לא הגיוני שאם היה מדובר בתופעה שעולה כל כך הרבה כסף ליבואן הוא לא היה קורה לכל הרכבים שעדיין באחריות יצרן להתקין קולר גיר ?
זה לא היה מוזיל לו את העלויות ? זאת סתם עוד נקודה למחשבה.

לסיכום מקווה שיהיה לכולם סופ"ש טוב

שיטת "מצליח" מכיר ? אם יש 5 או אפילו 50 מתוך 5000 לקוחות שמתלוננים, למה לשלם על שאר ה4950 ? ובמיוחד כשלא מדובר בבטיחות ? (קח את זה למכירות הגלובליות, לא רק ארצנו הקטנטונת)

החישוב הוא פשוט - מה יעלה יותר ? לתקן לכולם או לספוג תביעת ביטוח בודדת שלהוכיח אותה יעלה ללקוח יותר מלקנות 2 גירים.

לעניין הסופ"ש - אכן שיהיה טוב לכולם.

tamir128
30-07-10, 15:54
אתם יודעים מה? כולכם צודקים ברמה מסוימת.

ג'ימני שלא נוסע בשטח טכני לאורך זמן,שלא נוסע בדיונות,ולא גורר,לא צריך קולר לגיר.
הבעיה מתחילה בעיקר כאשר מאתגרים את הרכב בשטח איטי במהירות זחילה,הגיר נמצא בהמרת מומנט מתמדת בגלל יחס העברה ארוך מדי (כן,גם ב-LOW),ומייד נוצרת התחממות יתר שמערכת הקירור המקורית לא מצליחה להתמודד איתה.
לצורך העניין,מי שישפר את יחסי ההעברה לשטח גם לא יחמם את הגיר.

מורן (MMR)-גם ג'ימני 99-00 מצוידים במצנן שמן מקורי.

מי שטוען שהתופעה של הרס גירים לא קיימת פשוט מנותק מהמציאות.אני מכיר 3 אנשים שגולשים פה קבוע שמחכים לגיר שיגיע מחו"ל כדי להחליף את שלהם.ירצו יספרו לא ירצו לא יספרו.

לגבי הגיר משנת 2007-מדובר בגיר שונה לחלוטין,גדול ומאסיבי יותר שעד היום לא נתקלתי בבעיות לגביו.
לסיכומו של עניין ,איש כטוב בעיניו יעשה.יש כאן המון מידע תיאורטי בנושא,אבל תיאוריה לחוד ומעשה לחוד...:rolleyes: שיהיה לגיר של כולכם רק טוב!

מורי.

מדוע כולם צודקים.
רק ע"פ ההודעות בשירשור, ובלי להיות מומחה:
העובדה שהיצרן החליט לשים גיר אחר החל מ 2007, שמורי מעיד עליו שאיתו דווקא הוא לא נתקל בבעיות מיוחדות, וכל זה ברכב שלאורך השנים כמעט אינו משתנה - מלמד אותנו שהיצרן הבין שאכן יש בעיה בגיר.
מצד שני, איך היצרן החליט לפתור את בעיית הגיר? האם החליט היצרן להוסיף גיר קולר? לא. הוא החליף לגיר אחר, גדול ומסיבי יותר.

מכך אני מסיק שאכן הגיר שלפני 2007 לא מתאים ליעודו, אבל הפתרון הנכון הוא לאו דווקא קולר.
אממה, מי שאין לו ברירה, אז כנראה זה הפתרון עבורו.

שרשור מרתק שלמדתי ממנו רבות (רק כדאי היה לוותר על הירידות האישיות).

אביעד פ.
30-07-10, 18:25
אביעד, לא כ"כ הבנתי.
המנוע שלך התחמם, לפי מה שאתה אומר, ממחסור חמור במים, לא מהתחממות של הגיר.
סמיכות של הבעיה אצלך למועד הקניה מעלה חשדות כבדים....

אגב לפי מה שהיה ידוע לי בשנתונים 99-00 אין קרור כלל לשמן הגיר, אתה אומר שיש?

יש קירור לשמן הגיר בשנתונים האלה.

מה שאני מניח שקרה באותו יום: (אני לא חוקר מקרי מוות של מנועים:cool:)
מי קירור מתאיידים ב 110-130 מעלות בערך? הגיר פשוט תיגן אותם. רובם עברו למיכל העיבוי וחלקם פשוט השתחררו. חיישן הטמפרטורה של המנוע של הג'ימני נמצא בתוך מי הקירור, ולא על המנוע עצמו. משמע- אין מים- אין חיווי על הטמפרטורה. (עוד טעות של סוזוקי??? חיישן במים??) ברגע שהמים התעבו חזרה, כבר היה מאוחר מידי והחיישן הראה לי על טמפרטורה מקסימלית של המנוע.
זכור לי שבשבוע לפני האירוע בדקתי מים ברדיאטור ובמיכל העיבוי. והיו מי קירור ירוקים. לאחר האירוע הרדיאטור, הפקק, צינורות המים, המעברים, הטרמוסטט, המשאבה וכל שאר מערכת הקירור נבדקה ונמצאה תקינה. התקלה נבעה כמעט בוודאות מהגיר.

מקווה שהבהרתי את מהלך האירועים בצורה מספקת. כל אחד יכול להסיק את מסקנותיו מהאירוע. אני הסקתי את שלי וגם פירסמתי אותם בשרשור זה בפומבי.

האירוע היה בכביש, ולא בשטח.
הנתון שסוזוקי החליפו את הגיר ברכב שכמעט לא שינו בו כלום במהלך עשור רק מחזק את הטענה שהגיר גרוע. רק זמן יגיד אם פתרון של קולר גיר הוא טוב. אני אנסה להתקין חיישן טמפרטורה בקרוב ולתת לכם דיווח מהשטח.

בהחלט שרשור שניתן ללמוד ממנו הרבה.

אספנות
30-07-10, 19:07
אם נמשיך לחפור בעניין אז אני מכיר מקרה של רתיחת מנוע חד פעמית אצל חבר טוב במזדה
והאירוע לא חזר על עצמו כי סתם נתקע לו התרמוסטט חד פעמי ללא הסבר ומאחר ולא מצאתי אצלו כלום אמרתי לו לך תחליף את התרמוסטט שלא יפתיע שוב (הוא רומני:Dועד היום לא הוחלף והתקלה לא חזרה הרכב היה דיי חדש)

ישי.פ
31-07-10, 13:24
מה הקשר ביין הגבהות, לביין התחממות הגיר?
"שיפור" הוא הגדרה שלנו.
אם תשאל ערס מצוי מהו שיפור הוא יגיד לך שספויילר?!

הייצרן בוחר צמיגים, במידה שהוא בוחר, יחד עם מכלול יכולות שטח כפשרה!!
הפשרה היא בין התנהגות כביש, עלויות, חיסכון ועוד. זה שאתה משפר, אתה גם הורס משהו אחר.
למשל, אמינות או יציבות וכו. תאמין לי שאם הייצרן היה רוצה. הוא היה בונה רכב בגובה של ביית
אבל הוא לא רוצה לעשות זאת;)

אספנות יופי של הסבר אבל!! אתה המעטת בעניין הפרש הטמפ. ביין שני הנוזלים שפה הוא קריטי וזה לא משנה שנוזל מרחיק חום יותר טוב מאוויר .
כן היצרן טועה לפעמים (אני לא בטוח שזה מה שקורה במקרה הזה??)

כן אנשים לא יודעים לנהוג ולבחור את ההילוך המתאים ומצפים שהגיר האוטומטי יחפר על העניין אלא שזה עולה בחיי הגיר.

idor
31-07-10, 21:09

מעניין מה שכתבת

כמו שאני רואה בשרשור הזה יש כאן כאלה שהולכים לפי הספר ויש כאלה שהולכים לפי נסיון

אז תרשה לי לשאול אותך שאלה. האם אתה ממליץ למהול את מי קירור במים כפי שכתוב במפורש בספר של ג'ימני ?

ראה הערה אחרונה במסגרת - מתוך ספר הרכב

file:///C:/DOCUME%7E1/Ido/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png

idor
31-07-10, 21:27
מעניין מה שכתבת

כמו שאני רואה בשרשור הזה יש כאן כאלה שהולכים לפי הספר ויש כאלה שהולכים לפי נסיון

אז תרשה לי לשאול אותך שאלה. האם אתה ממליץ למהול את מי קירור במים כפי שכתוב במפורש בספר של ג'ימני ?

ראה הערה אחרונה במסגרת - מתוך ספר הרכב

file:///C:/DOCUME%7E1/Ido/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png

לפני שאוכלים אותי בלי מלח זה היה בציניות לכל אלה שהולכים לפי הספר - אני אישית לא נראית לי ההוראה הזאת

בכל מקרה זה אחלה שרשור שנהנתי לקרוא

אביעד פ.
31-07-10, 23:18

אין צורך בתגובה שלי
התגובות בגוף השרשור:

תאמת שאני דווקא מכיר בחור שהלך לו הגיר לפני שלושה שבועות בערך.. הקנס של התיקון היה מעל 8000 שקל.. וכן זה היה במהלך טיול.
כיתה לידי לומד עוד בחור נחמד עם רכב משנתון 08 שעדיין באחריות עם גיר מזייף...

מורי

אי אפשר להתעלם עובדתית מעשרות גירים שטיגנו עצמם עד כדי כך שלא ניתן אפילו לשפצם חזרה למצב תקין.

אני חושב שהגיע הזמן להעביר את השרשור הזה מהשאלה הפילוסופית אם צריך קולר גיר בג'ימני או לא,
לי אישית זה ברור שכן, ולעוד מספר אנשים. לא מועט.
מי שלא חושב ככה מוזמן להמשיך לקרוא, ולא להתקין קולר. אני מאחל לו שהכל יעבור בשלום. בלב שלם.

מי שכן, בוא נתחבט בשאלה החשובה באמת-
קולר גיר לג'ימני, במקום הקירור המקורי ברדיאטור או האם האם בנוסף בחיבור טורי?

ישי.פ
01-08-10, 00:54
לידור גם הוראות צריך לדעת לקרוא!
יש נוזל קירור שבא מוכן ויש נוזל קירור שבא בתרכיז שצריך למהול אותו במיים
ככה זה, זה לא אומר שזה לא נכון.

מה השינוי שסוזוקי ביצעו ב2007 ??

idor
01-08-10, 11:44
לידור גם הוראות צריך לדעת לקרוא!
יש נוזל קירור שבא מוכן ויש נוזל קירור שבא בתרכיז שצריך למהול אותו במיים
ככה זה, זה לא אומר שזה לא נכון.

מה השינוי שסוזוקי ביצעו ב2007 ??

תודה ישי על ההבהרה

אני הבנתי שטעיתי רגע אחרי שפרסמתי את הפוסט אבל זה היה מאוחר אז השארתי

לגבי נוזל בתרכיז - לא הכרתי - חידשת לי
לגבי נוזל מוכן - כתוב עליו הריכוז ? ואם כן מהו ? (אין לי אחד מול העיניים בשביל לבדוק)

אלון 25
01-08-10, 16:14
אין צורך בתגובה שלי
התגובות בגוף השרשור:

אני חושב שהגיע הזמן להעביר את השרשור הזה מהשאלה הפילוסופית אם צריך קולר גיר בג'ימני או לא,
לי אישית זה ברור שכן, ולעוד מספר אנשים. לא מועט.
מי שלא חושב ככה מוזמן להמשיך לקרוא, ולא להתקין קולר. אני מאחל לו שהכל יעבור בשלום. בלב שלם.

מי שכן, בוא נתחבט בשאלה החשובה באמת-
קולר גיר לג'ימני, במקום הקירור המקורי ברדיאטור או האם האם בנוסף בחיבור טורי?

אני בספק אבל מעניין אותי אם יש מישהו בפורום שהתקין בחיבור טורי.. אם כן אז אני אשמח אם ינדב לנו קצת מידע על צורת ההתקנה, כדי לעזור לעוד אנשים שמתלבטים בין שתי צורות ההתקנה.

אספנות
01-08-10, 18:21
אני בספק אבל מעניין אותי אם יש מישהו בפורום שהתקין בחיבור טורי.. אם כן אז אני אשמח אם ינדב לנו קצת מידע על צורת ההתקנה, כדי לעזור לעוד אנשים שמתלבטים בין שתי צורות ההתקנה.

לגבי חיבור טורי-לא בטוח שזה טוב למשאבת שמן של הגיר. במושגי חישוב של מפלי לחץ בצנרת באם הקולרים זהים במפל הלחץ אז הכפלת את ההתנגדות ואז הלחץ בתפוקת המשאבה גדל
אם המשאבה צנטרפוגלית אז הספיקה תרד,אם המשאבה נפחית הלחץ יעלה משמעותי ויש סכנה ששס' הרווחה/פריקה יפתח(ואז חלק מהשמן לא יקבל קירור) או סכנה לצנרת בתפוקה,

החיבור מקבילי-הקולר שבו מפל הלחץ יהיה קטן יותר תהיה בוא ספיקה גדולה יותר(קצת דומה לחשמל)
משא' צנטרפוגלית הלחץ ירד והספיקה תעלה,ומשא' נפחית לחץ התפוקה ירד והספיקה תעלה ממש מינורי

החלפת צנרת לארוכה יותר-מעלה גם את המפל לחץ בזרימה ואז שוב ההתנהגות תהיה כמו"טורי"

אני הייתי במקרה של הערכת צנרת-מגדיל את הקוטר על מנת להוריד ולהקטין את מפלי הלחץ מצנרת על מנת לא לשנות את חישובי הזרימה של היצרן (שבטח אין להם שום פירסום ,וזה על שולחן המהנדסים של סוזוקי.(בדרך כלל שמוכרים אביזר שיש בו ספיקה על הפרוספקט המצורף לו כתוב את המפל לחץ או ההתנגדות לספיקה שהוא יוצר וזה נתון חשוב לתכנון מערכות עם נוזלים)

נ.ב.
הנוסחה קצת ארוכה...

GodsFather
13-04-15, 14:41
מקפיץ קצת ותוהה - כיצד מחברים את הקולר פיזית ברכב ? במקרה שלי, ויטרה

ראיתי חיבור של הקולר אצל חבר - בין הרדיאטור הרגיל לזה של המזגן. ממש סנדוויץ. אבל לא הבנתי איך זה מוחזק שם, למה זה תפוס.

יש לי קולר עלום שם שנראה ככה -

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=58315&d=1335349031

רק ללא נקודות החיבור השחורות שנראות בתמונה וללא מאוורר צמוד.

GodsFather
20-04-15, 10:42
מחבר כתבה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2506-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7% 99-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99?page=2#comments)מ2012 בנושא קירור גיר מהאתר.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2506-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7% 99-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99?page=2#comments

ועדיין לא מצאתי את הדרך הנכונה למקם את הקולר ברכב.

TheTraveller
17-04-17, 20:40
מעלה שוב את הדיון הארוך והסוער הזה, כמה וכמה שנים אחרי...

שוקל להתקין בג'ימני קולר גיר בטור.

היתרונות ברורים.
לגבי החסרונות,
האם מישהו נתקל בפועל באחת מהבעיות הפוטנציאליות שהוזכרו בשירשור הזה?
האם יש כאן מישהו שהתקין קולר גיר בג'ימני ובדיעבד חושב שזה גרם איזשהו נזק?

תודה וערב טוב.

tamir128
18-04-17, 11:09
הבעיה הכי נפוצה שנתקלתי - לא אישית אלא מקריאה מנסיון של אחרים - התקנה לא תקינה של הקולר שעם הזמן משתחרר, הצינור הגמיש נקרע והשמן דולף.
תוך שניות הגיר הלך וכך הקולר שבא למנוע נזק לגיר, הביא למותו המיידי.
גם אצלי הקולר השתחרר אבל עליתי על זה בזמן ללא נזקים וחזרתי למתקין שקיבע אותו מחדש באופן משכנע יותר.

TheTraveller
18-04-17, 22:05
תודה תמיר,

גם במוסך איתו דיברתי אמרו שנתקלו בזה לא מעט ושזה קורה בעיקר מהתקנת הקולר כשהצינורות הגמישים שמובילים אליו וממנו מתעקלים בזוית חדה מידי.
כשעובר הזמן והצינורות כבר לא גמישים כמו שהיו בזמן ההתקנה מתחילות הבעיות...
מניח שזה דבר שמתקין מקצועי ידע להתגבר עליו, אבל בכל מקרה כדאי לשים אליו לב כי מסתבר שזה קרה כבר לכמה וכמה אנשים שהתקינו קולר.

מעבר לזה,
לגבי ההשערות שעלו בשירשור הזה על נזק למשאבה כתוצאה מעומס מוגבר עליה או לגיר כתוצאה משמן קר מידי,
ולהישארות כפויה בהילוך נמוך בימי חורף קרים עד שהשמן מתחמם,
מבין שבינתיים החששות האלו לא התממשו.

-->