PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית גשר גיר סופה עם מיגון

omri_t
26-07-10, 17:26
מדובר בסופה ארוכה. כרגע עדיין בגובה סטנדרטי.
לאחר שסיימתי עם המיגון-סף שנועד לשמור על הבודי וגם כדי להניף את הבובה על ההייליפט מהצד.
אני מתפנה לדבר הבא: בניית גשר גיר+מיגון.
האמת שלא מצאתי הרבה חומר על העניין.
ראיתי שניתן לבנות תושבת מאסיבית (כמו שהחבר'ה מרדיאטור מודיעין עשו בתמונה ראשונה מטה)
במקרה זה אם אני מבין נכון זה גשר צר ייחסית שאינו מגן - וזה כי הסופה במקרה זה מאוד גבוה..
בהמשך רואים שניתן לבנות את התושבת ו"לצפות" בפלטת אלומניום לצורך מיגון והחלקה על מכשולים
(במוצר המופיע בתמונות האחרות)

המטרה שלי
1. להגן על המכלולים מפגיעה
2. לנסות ולשפר את מרווח הגחון באזור הזה
3. לאפשר עד כמה שניתן גישה תחזוקתית נוחה למכלולים הללו

אשמח לשמוע דעתכם איך הכי נכון לבנות את הנ"ל.
מה מומלץ ועל מה יש לשים דגש לפני שאני מתחיל לתכנן.

בנוסף, אם כבר ממגנים- אילו עוד נקודות בסופה שווה למגן? פרט לאזור הגיר/טרנספר - יש עוד נקודות פגיעות?
האם מיכל הדלק (להזכירכם סופה ארוכה) נוהג לסבול ושווה למגן אותו?

כמובן אשמח לעזרה וטיפים!
תודה!

עמרי.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=feature_radiator_modin/crosscountry%20jeep%2005.jpg

]
http://www.rockcrawler.com/techreports/33engineering_tcase_skid/images/ldp00008.jpg
http://www.rockcrawler.com/techreports/33engineering_tcase_skid/images/IM000052.jpg

http://www.rockcrawler.com/techreports/33engineering_tcase_skid/images/IM000056.jpg

omri_t
01-08-10, 20:37
חבר'ה, כולם כאן נוסעים בסופות עם הטאבון הזה מלמטה ? :)

אשמח לעזרה.

RAMURAI
01-08-10, 20:44
מה יש לעזור???
רעיון מצויין. צא לדרך!!!:)

kobiarava
01-08-10, 20:49
לדעתי-מיותר להתעסק עם זה. הגשר המקורי מאוד חסון, ובד"כ לא מהווה בעיה מיוחדת. אמנם זו הנקודה הכי נמוכה בגחון, אבל עדיין לא כזה נמוך. נראה לי שאם אתה מחפש לפתור בעיה, אז אין פה בעיה, אבל אם אתה מחפש פרוייקט-לך על זה, בטוח נלמד מזה משהו, ובחום הזה, עדיף לשכב מתחת לג'יפ (הוא עושה צל) מאשר לטייל...
באופן כללי, נראה לי שאין מה למגן ממש בסופה. כל המכלולים החשופים חזקים מאוד, ואפילו המיגון המקורי למיכל הדלק לא רע בכלל.

קובי

דרור ברלי
01-08-10, 20:51
כעיקרון, כל עוד הוא שלם, ה"טאבון" הזה ממש לא רע.

הוא קל יחסית, שטוח (ולכן "מחליק" לא רע על מכשולים) ודי חזק. לדעתי שני החסרונות הגדולים היחידים שלו הם:

1. בגלל העיצוב ה"קערתי" שלו, עם הזמן הוא משמש ככלי קיבול לכמות גדולה של חול, בוץ ואבנים. מומלץ להקפיד לשטוף שם עם זרם מים חזק אחרי כל טיול בוץ/חול רציני.

2. בסופו של דבר מדובר בפח מכופף. אחרי שנים שלא מנקים ממנו את הבוץ (וגם לא מעט חול ים, מהתקופה שהיינו נוסעים בחוף), הוא עלול להחליד ואפילו להירקב.
הטאבון הנוכחי שלי חלוד וגם אני משתעשע ברעיון הזה של גשר גיר קאסטום. בוא נדבר ונתכנן משהו.

לגבי עוד מיגונים - מנסיון רב שנים, ממש לא צריך. הכל ממוקם ממש טוב. הדברים היחידים שחוטפים בומבות כל הזמן זו הביצה העצומה של הדנה 60 והסקידפלייטים של הקפיצים. אלה גושי ברזל מסיביים באמת ומעולם לא שמעתי על נזקים. אתה תלמד לחיות עם זה ועם הזמן לתמרן בין האבנים.

אין הבדל במיקום מיכל הדלק בין סופה ארוכה לקצרה. נהפוך הוא - בארוכה הוא פחות פגיע. וו הגרירה והפגוש האחורי יתגרדו הרבה לפני מיכל הדלק.

סופת המדבר
01-08-10, 22:40
לדעתי האגזוז של הסופה שעובר מתחת להאוזינג מצד לצד
הוא פגיע יצא לי כבר לעקם אותו בהיתגרדות על איזה מדרגה וחבל
אם תרצה לעשות לו מיגון מצד מתחת להאוזינג לצד יהיה טוב

omri_t
01-08-10, 23:17
אני מרים את הכפפה.
כשיתפנה זמן, ואולי גם ליפט איפשהו, אפרק ואקח מידות.
אח"כ נגדיר דרישות, נתכנן ונצא לדרך.
כרגע אני מדמיין שילב של שני הדברים שפתחתי איתם:
צר עד כמה שניתן, לא אמבטחה, מאסיבי, יאפשר להחליק על מכשול ולשמור על המכלולים.
כנראה שלדה ממתכת שתחזיק את העסק ותהיה חזקה ועליה חיבור פלטות אלומניום לצורך יכולת החלקה על מכשול.

לגבי האגזוז, גם אצלי הוא כבר חטף ונראה לא טוב.
לא ברור לי מה שתו שם בנצרת שתכננו אותו כך שיזגזג מצד לצד ועוד יצא במקום ממש לא נוח.
בעתיד אני חושב לשנות את הניתוב שלו, ולהוציא אותו בחלק האחורי בצד של הנוסע (בחוצפתי אני גם מתלונן על הרעש..)
כך שלמגן אותו כרגע לא על הפרק.

תודה!

דרור ברלי
03-08-10, 09:35
ככל שאני חושב על זה עולה לי עוד רעיון.

בשלב כזה או אחר כל בעל סופה מתעסק בקפיצים ולפחות מגביה את האוטו.
ברוב ההגבהות באיזור 4 אינץ' ומעלה, לא תמיד אבל זה בהחלט נפוץ, אנחנו מגלים שלאחר ההגבהה מתחילות ויברציות ונדרשת הנמכה של הטרנספר.

לא יודע איך זה אצלך, אבל הסופה שלי די גבוהה וטחנה דריישפטים קדמיים בגלל הגובה. אם הסופה שלך עדיין לא בעננים, אני משוכנע שגם היא תגיע לשם... זה הזמן להקדים תרופה למכה.

עמרי, למה "לשפר" מרווח גחון ולהגביה טרנספר אם ממילא תצטרך להנמיך אותו? אפשר לתכנן גשר גיר קצת יותר עמוק, במידה שכבר כוללת את ה"הנמכה" המדוברת.

זה חומר למחשבה. ברצינות.

omri_t
03-08-10, 15:44
דרור, זה בדיוק סוג המידע שחסר לי!
אין לי את הנסיון בעניין והמידע שזרקת במקרה הזה שווה לי הרבה.

הסופה שלי אכן עדיין נמוכה- אבל כל זה עניין זמני...

לצורך הבנה כללית:
בכדי להימנע מזוית בעייתית בין הטרנספר לסרן האחורי, אפשר להנמיך את הטרנספר.
אבל המשמעות היא שאני למעשה יוצר זוית כללית של המנוע- גיר- טרנספר שמחוברים אחד לשני
לא? אני מפספס משהו? זה לא בעייתי לקבל זוית כזו?

בכמה ס"מ יש לנסות ולהנמיך את הטרנספר בהשוואה לגובהו המקורי? (בנקודה האחורית של הטרנספר)
ואילו השלכות נוספות יש לנ"ל? איך מטפלים בהן?

דרור ברלי
03-08-10, 17:28
דרור, זה בדיוק סוג המידע שחסר לי!
אין לי את הנסיון בעניין והמידע שזרקת במקרה הזה שווה לי הרבה.

הסופה שלי אכן עדיין נמוכה- אבל כל זה עניין זמני...

לצורך הבנה כללית:
בכדי להימנע מזוית בעייתית בין הטרנספר לסרן האחורי, אפשר להנמיך את הטרנספר.
אבל המשמעות היא שאני למעשה יוצר זוית כללית של המנוע- גיר- טרנספר שמחוברים אחד לשני
לא? אני מפספס משהו? זה לא בעייתי לקבל זוית כזו?

לא פספספת כלום. כל ההנמכה זה 1.5-2 ס"מ, אין שום בעייה בזוית שמתקבלת.

בכמה ס"מ יש לנסות ולהנמיך את הטרנספר בהשוואה לגובהו המקורי? (בנקודה האחורית של הטרנספר)
ואילו השלכות נוספות יש לנ"ל? איך מטפלים בהן?

...

נימי
03-08-10, 18:20
בסט הגבהה של 4 אינץ ההנמכה לטרנספר היא אינץ,

לפי דעתי אפשר גם פחות מאינץ, אבל אולי זה בגלל שיש לי CJ ויש לי דרישאפט אחורי ארוך יותר אז הזויות פחות קיצוניות

בכול מקרה הרעיון של דרור הוא נכון, בתיכנון שלי לגשר גיר ל CJ ההנמכה היא חלק מהגשר גיר, לצערי עוד לא יצא לי להגיע לשלב הבניה

-->