PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ מנוע ספורטג'

eyal_b
26-07-10, 20:06
יש למישהו נסיון?
חוויות?
המלצות?
תודה
~אייל

RAMURAI
26-07-10, 22:28
אייל. למה שלא תסביר מה קרה למנוע הקיים שמורכב באוטו?
ככה יהיה לנו יותר אינפורמציה ויכולת לעזור לך.

eyal_b
27-07-10, 17:10
כנראה שפשוט הזקן הבחור :-)
הסימפטומים העיקריים: שתיית מיים ושמן.
בתוספת גמגומים בבוקר וצריכת דלק מוגדלת (אכן... מוגדלת: אני עוקב באדיקות אחר הצריכה).
מרבית המכלולים האחרים הוחלפו (ראדיאטור, משאבות, מחשב וכו') והרכב מטופל היטב.
לאחר כ 250 אלף ק"מ זה נראה הגיוני....האם נכון?
~

RAMURAI
27-07-10, 21:04
הקילומטראז'(250K) לא מחייב שהמנוע גמור.
אבל כמו שאתה אומר אכילת שמן ואיבוד מים זה כן.

אני מאמין ששיפוץ מנוע לא משתלם. לא יודע את העלויות החלקים אבל אני מאמין שזה לא עסק זול.
מה שכן היתי ממליץ לך זה לחפש מנוע מיבוא. זה יכול ליהיות פיתרון מצויין לך.

אפשרי גם אצלי.
054-6225782

hadtomer
28-07-10, 10:14
מחזק את דברי קודמי (עם לוקטייט)- אם המנוע אוכל מים ושמן אז תזדקק ככל הנראה לשיפוץ ראש, אם לא דברים יותר חמורים. מניסיון, בספורטאז' שיפוצי ראש בד"כ לא מחזיקים הרבה זמן ובמוסכי היבואן ממליצים ישר להביא ראש חדש. וזה עולה כמעט עשיריה עם הכל כולל הכל. במחיר הזה עדיף כבר להביא מנוע קומפלט.

eyal_b
10-08-10, 16:44
הוחלף למנוע מייבוא.
לא אוכל שמן, לא שותה מיים (טפו טפו טפו)
בנתיים עובד כמו שעון קוריאני :-)

mbuhboot
22-08-10, 03:14
סתם מתוך סקרנות ואני מקווה שלא אצטרך.. אבל כמה עולה היום מנוע מיבוא + החלפה?

מקבלים משהו על המנוע הישן? המנוע שלי בסדר למעט זה שבבוקר לפעמים קשה לו. לפעמים יש בעיות במערכת הקירור אבל השמן תקין..

(מקווה שלא פתחתי פה..)

הוחלף למנוע מייבוא.
לא אוכל שמן, לא שותה מיים (טפו טפו טפו)
בנתיים עובד כמו שעון קוריאני :-)

eyal_b
04-12-10, 09:02
סתם מתוך סקרנות ואני מקווה שלא אצטרך.. אבל כמה עולה היום מנוע מיבוא + החלפה?

מקבלים משהו על המנוע הישן? המנוע שלי בסדר למעט זה שבבוקר לפעמים קשה לו. לפעמים יש בעיות במערכת הקירור אבל השמן תקין..

(מקווה שלא פתחתי פה..)

עולה כמעט 8,000 ש"ח אתה משאיר אצלם את המנוע הישן.
שים לב שאתה מקבל מנוע הרבה יותר צעיר ולכן חלק מהמכוללים במנוע הקיים שלך לא יתאימו.
הם מעבירים את המכלולים הרלוונטיים מהמנוע הישן לחדש (המכלול החדש יותר/מתאים יותר נשאר).

אני החלפתי אצל מונהייט - שרות יחס ואמינות מעל מעבר.
יש אמנם מרכיב של מזל אבל מני ודני עמדו מאחורי המילה שלהם,
ועכשיו יש לי מנוע עם הרבה יותר סוסים !

k.sport
05-12-10, 22:37
ערב טוב
האם יש לך יותר סוסים כי יש לו ק"מ נמוך, או שפשוט החלפת למנוע אחר?

hadtomer
08-12-10, 09:24
אין מנוע שמתאים לספורטאז' עם "יותר סוסים". המנוע היחיד שאפשר להתקין בו הוא הFE של קיה. מה שכן- הFE מבוסס על מנוע FE של מאזדה, שמופיע בהרבה וריאציות בהרבה רכבים של מאזדה ופורד. כל הוריאציות עושות שימוש באותו מהלך ואותו קדח – 86X86. השוני העיקרי בין הFE שמותקן בספורטאז' לזה שהותקן במאזדה 626 הישנות, או קיה קלארוס, הוא סעפת היניקה (במכוניות נוסעים פרפר המצערת שונה ופונה לעבר קיר האש), הקמשפטים ויחס הדיחסה. למעשה, הFE שמותקן בספורטאז' הוא המנוע הכי "רגוע" בסדרה. יש המון אפשרויות להוציא ממנו עוד כוח, חלקן חרא (ניסיתי) וחלקן אפקטיביות. לי תמיד הפריע המחסור בכוח-ועדיין מפריע.

בשלב הראשון-החלק הבסיסי ביותר הוא לשים לו מסנן פתוח וצ'יפ. ההבדל בקושי מורגש. אפשר גם להוסיף אגזוז פתוח נורמאלי מההתחלה עד הסוף. אני ויתרתי מכיוון שעבירות התנועה היחידות שעליהן אי פעם נתפסתי, כמה וכמה פעמים בימים שהתעסקתי עם מכוניות ספורט, היו "אגזוז רועש"-ויש לי כמה כאלה (שוטרים מפגרים, מעולם לא חשבו לבדוק אולי יש גם "טורבו שגודש באר על מנוע שבכלל לא בא במקור עם טורבו" או "כלוב התהפכות במכונית כביש").

שלב ביניים-ניסיתי ועובד לא רע-להחליק את בית המצערת. נותן תגובת דוושה קצת יותר טובה ומשפר את זרימת האוויר בסעפת היניקה.

אחר כך-בשלב השני- כבר אפשר להוציא יותר כוח אמיתי ושמיש- אבל זה כולל להוריד ראש-לספורטאז' אין קמשפטים חמים אבל הFE הופיע בהרבה מאזדות שההספק שלהן היה גבוה משמעותית מה128 כוח סוס של הספורטאז'. אם מגלחים את הראש ומעלים את יחס הדחיסה הנמוך גם כך ומשיגים קמשפטים של מאזדה 626 GT (148 כ"ס) או של 626 רגילה (140 כ"ס בערך) אז המנוע כבר מתחיל לחיות. אבל-הכוח בא יותר גבוה בקשת הסל"ד-שזה לא הכי שימושי לנהיגת שטח. ואפשר כמובן לעשות פורטינג. אני בחרתי רק ביחס דחיסה משיקולים תקציביים.

שלב שלישי-עליו אני מפנטז ובודק- קראנק של פורד פרוב. הFE הגיע גם בגרסה מוגדלת- 2.3 ליטרים שהותקנה בדגם של פורד-מכונית שנקראת פרוב. אותו מנוע מופיע גם בטנדר פורד ריינג'ר. המנוע הוא FE-אבל עם מהלך בוכנה יותר רציני. ברגע שהקראנק מותקן במנוע של ספורטאז' –כמובן עם שינויים נרחבים בכל הנוגע למיסבים, הונינג לבוכנות, ניהול מנוע וכו-הנפח עולה ל2300 וההספק, במנוע מסודר היטב, יכול לגרד 170 כוח סוס.

וכמובן אפשר לגדוש- שזה דרך אגב הכי קל, כי המנוע של הספורטאז' הוא קרוב משפחה של המנועים שמותקנים במאזדה MX5 מוקדמות-כלומר יחס דחיסה מאוד נמוך-
מה שאומר שחלק ניכר מהקיטים לגדישה שמוכרים היום למיאטה, בכ1,000 דולר, יכולים לשבת על ספורטאז'. אבל כאן יש בעיה-ברגע שגודשים ספורטאז'-גם פרויקטים יחסית רגועים של 0.5 באר (כמו זה שעשו בחדרה)- המומנט עולה משמעותית- וזה אומר שכל המכלולים בערך, חוץ מהסרנים, מתפוצצים....שזה לא כל כך טוב.

ely.sorento
10-12-10, 12:40
ביומיום האוטו הזה אוכל 1:5.. ולא זז בכביש..
עוד יש רעיונות לחזק אותו? :p
חבל על הכסף ועל הדלק. לא משנה מה יעשו עדיין זה יהיה יחסית חלש לשאר.
היה לי ספורטאז' שהחליפו לו מנוע לפני כחצי שנה (מפירוק).
בקבלה היה רשום 4000 ש"ח כולל מע"מ.
עבודה לקחו לבחור 700 ש"ח.
לא הרבה. שווה לבדוק.
במחירים כאלה אפילו לא שווה להתעסק עם שיפוץ ראש למי שצריך.

אלי

eyal_b
13-12-10, 18:01
ערב טוב
האם יש לך יותר סוסים כי יש לו ק"מ נמוך, או שפשוט החלפת למנוע אחר?

אותו מנוע - אבל צעיר יותר.
לא עשיתי את כל המחקר של תומר וגם לא לקחתי אותו לדינמומטר - התחושה והסחיבה הרבה יותר טובים (רמזורים, עקיפות וכד') אני בודק עכשיו את צריכת הדלק...

אייל

eyal_b
13-12-10, 18:08
ביומיום האוטו הזה אוכל 1:5.. ולא זז בכביש..
עוד יש רעיונות לחזק אותו? :p
חבל על הכסף ועל הדלק. לא משנה מה יעשו עדיין זה יהיה יחסית חלש לשאר.
היה לי ספורטאז' שהחליפו לו מנוע לפני כחצי שנה (מפירוק).
בקבלה היה רשום 4000 ש"ח כולל מע"מ.
עבודה לקחו לבחור 700 ש"ח.
לא הרבה. שווה לבדוק.
במחירים כאלה אפילו לא שווה להתעסק עם שיפוץ ראש למי שצריך.

אלי

הספורטג' שלי בחיים לא צרך 1:5 !
הייתי על ממוצע של 1:8 (1:9.5 מחוץ לעיר ו 1:6 בשטח מגעיל) - עוד מעט אני אדע מה הצריכה של החדש.
אגב - אם הגדלת צמיגים מעבר ל 205 המקורי הרי שכמובן המדידה של ק"מ לליטר שגוייה כי הרכב עובר יותר ק"מ לכל סיבוב של הסרן.... מכאן חישוב ה ק"מ לליטר יותר גרוע מאשר במציאות.

אצלי הצמיגים 215 והנתונים לעיל לא לוקחים בחשבון את הסטייה של הצמיגים.
בצמיג 235 מדובר ב כ 9% הפרש במדידה.

אייל

hadtomer
13-12-10, 20:55
למעשה, בשביל הקטע, החלטתי למדוד בשבוע האחרון צריכת דלק מדויקת בטיול שעשינו בשבת לאזור נחל צין- כולל מדידה של מספר הליטרים שנכנסו עד מצב שבו המיכל היה מלא לחלוטין, איפוס מד מרחק בתדלוק- וחלוקה של מספר הקילומטרים במספר הליטרים שנכנסו בתדלוק הבא בסוף היום.הטיול כלל: נסיעה מאומצת דרומה, חלק ניכר מהזמן בהילוך שלישי בגלל הרוחות, נסיעה בשטח בהנעה כפולה רוב הזמן, במהירות יחסית גבוהה+טכני בLOW- וחזרה בהולה הביתה (טלפון, הילדה עם חום) במהירות מכובדת בכבישי הדרום (אני לא יודע מי קורא את זה, אז נציין שמדובר במהירות "מכובדת") ולאחר מכן מהירות ממש מכובדת (בשביל ספורטאז') בכביש 6- גם כן כולל הרבה שימוש בהילוך שלישי ולא מעט מאבקים ברוחות צד די קשות שהיו באותו יום. כמו כן יש צמיגים (אני לא יודע מי קורא את זה, אז נקרא לזה "אי אלו תוספות"), בלה בלה בלה אי אלו תוספות, 4 אינטש, בלה בלה בלה פגוש לא הכי אויודינאמי.... וכו וכו.

הצריכה, כולל כל הבלגאן שהיה באותו טיול: 1:6.3.

ttzz
11-01-11, 02:25
הספורטג' שלי בחיים לא צרך 1:5 !
הייתי על ממוצע של 1:8 (1:9.5 מחוץ לעיר ו 1:6 בשטח מגעיל) - עוד מעט אני אדע מה הצריכה של החדש.
אגב - אם הגדלת צמיגים מעבר ל 205 המקורי הרי שכמובן המדידה של ק"מ לליטר שגוייה כי הרכב עובר יותר ק"מ לכל סיבוב של הסרן.... מכאן חישוב ה ק"מ לליטר יותר גרוע מאשר במציאות.

אצלי הצמיגים 215 והנתונים לעיל לא לוקחים בחשבון את הסטייה של הצמיגים.
בצמיג 235 מדובר ב כ 9% הפרש במדידה.

אייל

ז"א שעם צמיגים גדולים יותר החישוב יותר גדול מהמציאות?

ז"א שלוקח אפילו פחות במידה והצמיגים יותר גדולים?

איך זה שעלה לך כמעט 8 ואלי באחת התגובות אמר שהייתה קבלה של 4,סכום משמעותי?

אלי אהרוני
12-01-11, 21:14
היי
החלפתי ניק כי כבר אין לי סורנטו..
אמרתי שהיתה לי קבלה של 4000 ש"ח למנוע מייבוא.
כמו כן, לא לקחו לו את המנוע הישן אלא הוא נשאר אצלו עם כל המכלולים מסביב.
לגבי הצמיגים, נניח שמכניסים למשוואה גם סטייה של 9% זה עדיין המון דלק
בשביל מנוע 2000.
זה עוד יותר מידי דלק למנוע 2000 שלא מגיע אפילו לנסיעה של משפחתומטית 1600 משנות ה - 90.
ופה מתחילה הבעיה;)
האוטו חלש מאוד ושתיין גדול.
לשימושכם, מצ"ב אתר המראה בדיוק חישוב סטיית ספידומטר עקב החלפת צמיגים.
http://www.performanceprobe.com/index2.php?redirect=http://www.performanceprobe.com/misc/index.php?do=calc&page=tire

eyal_b
14-01-11, 04:01
ז"א שעם צמיגים גדולים יותר החישוב יותר גדול מהמציאות?

ז"א שלוקח אפילו פחות במידה והצמיגים יותר גדולים?

איך זה שעלה לך כמעט 8 ואלי באחת התגובות אמר שהייתה קבלה של 4,סכום משמעותי?

עלה לי פחות מ 8 אבל כולל עבודה ומע"מ. המנוע עצמו הו בערך 4 (+/-).
את המכלולים הטובים משאירים על האוטו - השאר לא ממש שווה משהוא.

הצריכה בפועל כתוצאה מהגדלת צמיגים היא כמובן טובה יותר מהנמדד (על כל סיבוב של הגלגל הרכב עושה יותר ק"מ...)

~

גילי עוז
17-02-12, 16:16
אני חדש בפרום ואני רוצה לכתוב לhedtomer

שלום לך
הייתי מעוניין ליצור איתך קשר לצורך קבלת מידע
עבור שיפור מנוע הספואטאז שלי
היתרשמתי מאד מהידע וההסברים שלך
אשמח עם תיצור איתי קשר טלפוני אני מכונאי אופנועים מוסמך כך שאת העבודות
וההתאמות למניינם אני עושה בעצמי 054-4427665 גילי

-->