PDA

צפייה בגרסה מלאה : סברבן 91, עצת מומחים נדרשת...

אורליאן
27-07-10, 00:32
היי חברים...

מראש אתחיל ואספר שאני, תנו לי פורסטר או אפילו מונדאו ואני מרוצה מהחיים... אבל יש אשה בחיי...

וזו, היא נולדה, גודלה ופרחה על מפלצות אמריקאיות עתירות סמ"ק, ברזל ושטח. בקיצור- היא רוצה כזה, רצוי שיהיה קלאסי, עדיף שיהיה ישן. נקלעה לידי הזדמנות לפרגן לה סברבן 91. הרכב נראה מעולה מבפנים (שטיחים וריפודים מקוריים מניחים את הדעת ולמעלה מכך לגילו, גג פנימי חדש), כל החשמל קיים ומתפקד. המנוע, בבחינה שטחית לפחות, נשמע טוב (לא מצלצל, לא מגמגם).

אבל... הגג החיצוני עבר שיפוץ, ולא בכשרון רב במיוחד (מרחו חומר מילוי על רקבונות, בקושי שייפו, ויאללה צבע. כואב הלב לראות), ויש בעיה במזגן- כל החלקים קיימים, אבל הבעלים טוען שהוא מנותק, כי המדחס דולף (מה זה אומר?). עשו לרכב צבע, אבל לא באיכות גבוהה.

המחיר הנדרש - 30K, אולי נצליח להוציא אותו ב- 28K. זה אולי קצת יקר, אבל לרכב שישרת אותה נאמנה כמה שנים טובות, לא איכפת לי להשקיע, ואפילו לזרוק עוד עשירייה כדי לשקם אותו ברמה גבוהה (חוץ מזה, זה התקציב רכב שלה. אם היא רוצה ענתיקה ביוקר- לבריאות), בהנחה שישרת אותה נאמנה, ולא יתרכז בלפרנס מוסכים.

השאלה היא מה לבדוק? איפה המוקשים ברכבים האלו? בהנחה שהמזגן דורש החלפה, לאיזה הוצאה לצפות? יש טעם להתעסק עם הגג, או שבהנחה והוא לא דולף, לעזוב אותו, כי ממילא אף אחד לא רואה את הגועל נפש שעשו לו למעלה. בקיצור- האם להיכנס להרפתקאה הזו (למען שלום בית), והאם הערכת העלויות הראשונית שלי בכלל הגיונית. כדאי לקחת למכון בדיקה כזה דבר? למה לצפות בבדיקה כזו?

יצויין כי עיקר הפעילות של הרכב אצל האשה יהיה בעיקר לנסיעות כביש די קצרות (20-30 ק"מ ביום, טוטאל), ולעיתים נדירות איזו נסיעה לטווח ארוך. אולי פה ושם קצת חוף הים. אבל הרכב חייב להיות מסוגל לנסוע בכל עת, וממוזג (וחוץ מזה, לראות את זוגתי שתחייה, 1.65 מ' בשיא הגובה, נעלמת לתוך תפלץ עתיר סמקים שכזה, זו חוויה ששווה לי להשקיע בה...).

אודה על עזרתכם.

polar bear
27-07-10, 17:33
זה הסברבן 91 שיש ביד 2 עם הפנים האדום?

לגבי המזגן - הוצאה גדולה, יכולה לנוע ממאות בודדות עד אלפים בודדים. אל תצפה לאחזקה זולה. האם יש מזגן אחורי?

מה לבדוק? חוץ ממה שצינת כבר , אז - גיר - איזה ומתי שופץ? חופשים בטרנספר, בסרנים, בהגה. כמה ק"מ יש על המנוע? וכו' דברים בסיסיים. רקבונות/חלודות ברצפה ובקיר האש, במיוחד באיזור יחידת המזגן.מבחינת שילדה - אני יודע שהיא חזקה יותר משל הבליזר, אבל עדיין צריך לבדוק בקפידה במקומות הרגישים - באיזור תיבת ההגה, קפיצים, מרכז הרכב. לגבי הפחחות בגג - זה ענין אישי כמעט כמו הרצון להכניס אישה קטנה ל4X4 ענקי לצורך נסיעה של 20-30 ק"מ ביום.

בהצלחה:)

הערת אגב - ממה שאתה כותב נשמע לי כאילו הבעלים הנוכחי די חיפף את האוטו על מנת להסתיר דברים.

omri_t
27-07-10, 18:12
לאישתך יש טעם טוב!!
אבא שלי עד היום מקלל על הסברבן שהוא החזיק.
אבל אני, יכול לומר שזה האוטו הכי כייפי שיש! ושתמיד-תמיד ארצה אחד כזה.

לאור השימושים שאתה מציין, אתה לא צריך בכלל רכב שטח- אולי עדיף לך ללכת על 2X4
שבו יש טיפה פחות חלקים שיכולים להתקלקל.
כנראה יהיה זול יותר ויש סיכוי שהאוטו סבל פחות מהתעללות...

בהצלחה!

אורליאן
27-07-10, 18:47
כן, זו ההיא מיד 2...

יש מזגן אחורי, והמפוחים עובדים בשני הקצוות (זה חתיכת אולם חתונות על גלגלים הדבר הזה...). הרכב מאד מושקע מבפנים- כל הפיצ'יפקעס במקום ועובדים. מבחוץ... טוב, נו, יכלו לעשות עבודה טובה יותר, בזה אין ספק. גם בגוף יש תיקוני פח לא משהו. לא מחריד כמו התועבה בגג, אבל לא להיט.

התחלתי לברר לגבי החלפת גג. לא סיפור פשוט, עוד לפני שהגעתי לשאלת הכסף. אני פשוט לא מוצא גג כזה... נטיית הלב שלי היא לוותר על הרכב הזה. נראה לי יותר מדי פוטנציאל למוקשים, עבור מישהו שלא מתכוון להתעסק יותר מדי בשיקום ושיפוץ קלאסיקות אמריקאיות.

לקחת 2X4?? תגיד את זה אתה לאשה הקטנה... לי אין אומץ...

היום נראה עוד סברבן אחת, ואם לא יסתדר, נתחיל לחשוב בקטן. יוקון או משהו...תודה על התשובות. אני אשמור לעצמי את הזכות להמשיך ולהטריד אתכם בהמשך עלילותיי בנבכי ה- 4X4 מייד אין יו אס איי.

asafk
27-07-10, 21:15
קודם כל - הלוואי עלי צרות כמו שלך. שלח לי את הטלפון של אישתך. לא, לא... לא בשביל זה, בשביל שהיא תוכל לשכנע את הג'ינג'ית שלי שסאברבן ישן הוא המכונית המשפחתית המושלמת...

הבעיה העיקרית במכוניות האלו היא פחחות. בעיקר באזור הקורות והקיר אש, פחחות מסובכת מאוד, זה אמר לי פחח ותיק שמכיר היטב את האמריקאיות מהדורות ההם.
אם שם אין מוקשים, עודד (הדב הקוטבי) נתן לך כיווני בדיקה חשובים.

לפני שאתה מוותר, קח אותו לבדיקה אצל מכונאי שמכיר כלים מהמשפחה. לדעתי רק ככה תוכל להבין מה הכיוון עם הרכב הזה ספציפי.
קח בחשבון שלא הכל חייבים לתקן. פחחות למשל - אם לא מדובר ב"סרטן" אלא בפגיעות שטחיות- אפשר לחיות עם זה הרבה.

אסף.

tzagi
29-07-10, 02:11
המדחס הוא פריג'ידאר רדיאלי
כשהם מתיישנים הם נוזלים כמו רכב אנגלי.
מליונים מהמדחסים האלה נבנו והשתמשו בהם בGM MB יגואר וכדומה
תחליף בחדש בלבד! המשופצים לא מחזיקים, פנה לעמוס מזגנים למחיר תיקון
תוודא ותדרוש שגם יחליפו RECEIVER DRYER+ ORIFICE TUBE

ברכב עצמו חשוב לבדוק את השלדה באזור תיבת ההגה, זה אזור מאד בעייתי לסדקים ושברים.יש אפילו קיטים לחיזוק האזור.

אישתך אמריקאית? ........חייבת להיות.....

ש01
29-07-10, 10:36
מהיכן אתה בארץ?
שווה לנסוע לציקי מא.צ.אוטומטיק (חדרה) - איש ישר והגון, בדק את הסברבן שאחי קנה (גם רעיתו קומפקטית) בחינם והתגלה בהמשך כצדיק - אבל זה כבר סיפור אחר.

ולמי ששואל - אין לי שום קשר לציקי, יצא צדיק וחסך לנו מאות שקלים, מאז כשצריך בכיף אני ממליץ עליו. הסברבן של אחי עולה בכל פעם מהדרום (הרחוק) לטיפולים שותפים אצלו.

לגבי הרכב - אשתך צודקת בהחלט - אין עליו בנוחות ובפינוק.

אסף הלוי
01-08-10, 07:20
בוקר טוב
אם זה הסברבן שעשו לו פחחות עם בטון וקצת טיח מעל בצבע לבן ואפילו יש לו פלייר פטנט(ג'פקה)על סעפת פליטה ימין
תתרחק.אלה עם כן תצליח ליקנות אותו בעשירית ממה שדורשים עליו.
מעבר לפחחות טובה שצריך לעשות לרכב.אין חלק מלמטה שיש בו שמן והוא לא נוזל.(סרנים,גיר,טרנספר וכו'...)
מקווה שעזרתי קצת
אסף

אסף הלוי
05-08-10, 23:03
יצאתי חומוס.זה לא הרכב הזה בכלל.סליחה טעות שלי
אסף

-->