PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מחירי צמיגים

גיא
22-09-04, 13:03
טוב, אז הגודייר רנגלר הראשון שהתפוצץ וקיבל פאץ' 24 שעות אחרי שקניתי אותם לפני איזה חצי שנה הלך אתמול לעולמו ( בשנית ) הפאץ' קרס ... הברזלים יצאו וחגיגה ...

שמו לי פנימית בשביל לנסוע בנתיים אבל אני לא מאמין בזה ...

וזה מוביל אותי לשאלה הבאה ...

חשבתי רבות על ההצעה של אלון, 5 צמיגי G171 פג תוקף ב 1500 ש"ח כולל מורכב.
והם עושים בעיות אצל שולי, יש לו צמיגים יבשים ומתפנצרים ... אני לא רוצה את זה.

קיבלתי הצעה ל 4 צמיגי MTR חדשים כולל מורכב 2600 ש"ח מידה 235/85/16

זה מחיר טוב ?
יקר ?
זול ?
חשוד ?

( יש לי G171 או משהו דומה אחד ישן שיהיה בתור ספייר )

niva4x4
22-09-04, 19:08
יבשים וזורקים יש תוספת לחישוק בדמות משקולות איזון והרבה

שולי

ארז
22-09-04, 19:45
המחיר חשוד, עוד משהו....עד לפני כמה ימים לא היו צמיגים במידה הזו בארץ(תוצרת גוד ייר MTR)

גיא
22-09-04, 20:29
לטענו של המוכר,

היו לו 8 צמיגים שהוא קנה פעם לפני שנה .. חצי שנה שכבו אצלו עד שניכנס מישהו שחיפש כזאת מידה ולקח 4 .. עכשיו הוא חצי שנה מחפש למכור את זה ....

מחיר חשוד .. זול מידי ? הרבה יותר מידי ? ...

שחר-סופה
22-09-04, 20:34
גיא , ארז התכוון שזה יחסית זול ...סביר מינוס .

שחר .

גיא
22-09-04, 21:31
אז ?
מה כן לקנות ?

חשבתי פעם שאם אני משקיע בצמיג טוב אז יש לי שקט .. זה התברר כלא נכון. אז מה לעשות עכשיו ?

שחר-סופה
22-09-04, 21:51
גיא , מה אני אגיד לך ...החלטה קשה :roll: !!!
הייתי בודק אותם היטב , כולל תנאי האחסון בהם היו .
אם אתה סומך על הבנאדם (נראה ונשמע אמין) מוניטין טוב (אם הוא בעל
פנצ'ריה) וכד' ובמיוחד, אם תוכל לקבל עליהם אחריות , אז אני לא רואה
כל סיבה לא לקנות אותם . אבל זאת החלטה רק שלך . נראה אם יהיו תגובות
סותרות / אחרות בעד / נגד העיסקה ונחכים.

שחר.

אריה פאהן
22-09-04, 23:00
המחיר טוב ,מה הבעיה לבדוק את הצמיג עצמו , ואת תאריך היצור שלהם? אני באופן אישי לא נלהב יותר מדי מ-MTR ,הם בסדר אבל לא הרבה מעבר לזה, מבחינת עלות מול תועלת אני יעדיף את היוקוהומה בזמנו נמכרו בסביבות 2000 ש"ח ל-4 צמיגים, ממילא כפי שראית לא מגיעים לכל אורך תקופת החיים של הצמיג, הם נגמרים בדרך ממשהו אחר,(בזנט,סלע חד) אז השלילה של היוקוהומה שהם נשחקים יותר מהר לא לא ממש רלוונטית

ארז
22-09-04, 23:33
לא שיש לי אחוזים בגוד ייר....הסט הקודם שלי(235/85/16) החזיק לי מעל ל90K, וגם אז החלפתי אותם לא בגלל קרעים ,הם פשוט כבר התפוררו ממש....
מחר אני שם סט חדש של MTR על הרכב שלי,רק הפעם 35/12.5/15......

גיא
23-09-04, 03:10
תתחדש למחר ארז, ...

אם תוכל ( כשאתה כבר שם .. ) לשאול כמה יעלו לי 4 צמיגים במידה הזאת 235.85.16 ...
זה יהיה להשואה.

המצמיגים פה ניראים חדשים לפי השחור המבריק, נקיים לגמרי, הם הכחול הזה על הכיתוב הלבן
ויש את השפיצים של צמיג חדש מאיפה שמזריקים לתבנית ....

תאריכים אהי לא בדקתי אני אחזור אליו לזה מחר או בשישי בבוקר.

מה הדגם של יוקוהומה ולמה הם לא טובים ? 2000 ש"ח .. זה יותר זול מ 2400 !

shachar
23-09-04, 07:50
לא היו לך איזה שהם טענות נגד MTR והכרזת שהבאים הם BF ????

חוץ מזה 235/85/16 זה גודל של דיפנדר, אתה מתכוון להתאים יחסי העברה טרנספר או משהו דומה ???

ארז
23-09-04, 08:33
לי ממש לא היו טענות לגבי הMTR ,למעשה הייתי מאוד מרוצה מהם, בסלעים הם הצמיגים הטובים ביותר שהיו לי, טובים מהBF ומהסופר סוומפר TSL, בבוץ הם בסדר גמור, בקיצור אני ממליץ בחום.

נ.ב מעל ל90K והיה לי רק פנצ'ר אחד....

לגבי יחסי העברה, אני עם 4.7 בסרנים....

איציק - 4X6ZH
23-09-04, 08:35
גיא
תחליף את התמונה האישית שלך שאתה מדבר על צמיג חדש שמתפוצץ 24 שעות אחרי ההרכבה .
איציק

shachar
23-09-04, 08:46
ארז הכוונה לא אליך

לגיא היו בעבר טרוניות לגבי ה MTR

גיא
23-09-04, 09:32
1. יחסי העברה מתי שהו ...
בנתיים ניסע לאט.

2. היו ויש לי טענות חמורות לגבי ATR , MTR לא היו לי אף פעם.

3. למה ? מה הקשר ??

4. המסקנה שלי היא ככה, הגודל המקורי של הצמיגים של דיסקו הוא קטן מידי, כי בנסיעת שטח כשמורידים אויר עם המשקל המפלצתי של האוטו .. פשוט הצמיגים לא עומדים בלחץ, נוסיף שאין לי נעילות ולכן מידי פעם יש פירפורון פה ושם .. ולעיתים שביל ישב פתוח לתת בגז ( כמה שיש כבר .. ) אז זהו.

אני לא שומע על כאלו צרות מבעלי צמיגים בגודל גדול יותר.

מה גם שיש לי עוד בעיה שמטרידה והיא הביצה האחורית שנוגחת סלעים חופשי על הבר. צמיגי דיפנדר ירימו את האוטו.

בגודל הגודל טוב לי השאלה היא לגבי הצמיגים הללו.

מה האלטרנטיבות ?

נמרוד
23-09-04, 09:35
גיא, 650 שקל לצמיג זה מחיר טוב, הMTR הוא צמיג טוב, לך על זה.

ד ו ר ו ן
23-09-04, 09:37
המחיר טוב ,מה הבעיה לבדוק את הצמיג עצמו , ואת תאריך היצור שלהם? אני באופן אישי לא נלהב יותר מדי מ-MTR ,הם בסדר אבל

המחיר אפילו טוב מאד,עד כדי פקנות לסיבה האמיתית.
MTR נמכרים גם בפחות מסט שלם וזה שלא קנו 4 ביחד זה קצת מוזר.
רוב מי שאני מכיר קונה 4 צמיגים ולא 5, ועוד צחקו עלי שיש לי ספייר זהה לסט על הרכב ככה שמבחינתי לקנות 4 צמיגים זה נפוץ-תבדוק את התאריך.

גיא
23-09-04, 21:08
ואם התאריך טוב ללכת על זה ?

נאמר לי שיש אלטרנאטיבות זולות יותר וטובות יותר ... ?

יש הצעות ?
מה עם יוקוהומה משהו ? ...

גיא
23-09-04, 21:59
יש אתר להשואת צמיגים / מידות ואיכויות ?

שאני אדע לפחות מה לשאול ?

asafk
23-09-04, 23:16

יחזיקו לך מקסימום חצי שעה בשטח.
לפני שנתיים-שלוש היוקוהומה היו אופנתיים חודשיים, בערך. אחרי חודשיים כל קורבנות האופנה כבר קרעו את הצמיגים.
ולך- בתור משמיד צמיגים סדרתי, הייתי ממליץ לא לקנות צמיג בלי 3 שכבות בדופן, בטח לא צמיג שידוע כחלש במיוחד (בלי להתייחס כרגע לתכונות האחיזה המצויינות שלו- בכביש ובשטח, כי זה לא עוזר כשהצמיג קרוע).

אסף.

גיא
24-09-04, 08:44
רות היישר !

זה מוציא את סקורפיו גם מהחשבון ?

האיש הזקן
24-09-04, 14:03
היו לי (יש לי) MTR 31" שהורכבו על הטויוטה לפני כשנתיים וחצי. נסענו ביחד שנה + ואז מסיבות שונות הרכבתי צמיגים אחרים 235.75.15 AT.
לפני כחודש זרקתי את ה AT הקטן ושבתי ל-MTR שאופסנו על פי כל הכללים, בשכיבה בחושך....ולאחר נסיעת שטח ראשונה קרעתי צמיג ימני אחורי.
גפני תיקן בגיפור אבל זה לא החזיק יותר מדי.
גפני נתן לי לשישבת/חג זוג ברידג'סטון MT משומשים סבירים - חזרנו עם שני פנצ'רים קטנים. אייל מצמיגי רמת אביב מכר לי MTR אחד משומש אבל זה היה סיוט! הצמיג היה אובלי ודפק ורעש ברמות לא סבירות. (היה אדיב מאד להחזיר לי את כספי לאחר שהחזרתי את הצמיג ולא גבה כלום עבור השירות! כל הכבוד.)
רציתי לרכוש שני MTR חדשים - גיליתי שהמחיר שלהם יקר מדי.
גפני היה אדיב להציע לי שני Kumho Venture MT Road שיש להם קוביות עם הרבה מאד void בדומה למרכבית ה MT של הדוא האחרון, אבל משום מה נראה שהן מעט קטנות מהרגיל. הצמיג פחות רועש צ MTR ונראה שהגומי רך. המחיר סביר מאד - בהפרש בין המחיר של שניהם לבין שני MTR אילו קניתי אפשר לרכוש עוד קומהו אחד .....
ההרכבה:
שניים Kumho חדשים מאחור (יש לי דטרויט)
שניים MTR 50% וישנים יותר מלפנים
אחד MTR ספייר 31" מתחת לרכב נכנס בלי בעיה כולל אוויר.....
בגלל שכל השבוע הייתי במילואים עם רנו קנגו עדיין לא נסעתי בשטח רציני אז אין לי דעה.
בכביש זה בסדר גמור בינתיים, מה גם שבעת שהייתי במילואים ה 4ראנר נשאר אצל יורם בגלל רעשים במתלה הקדמי וחריקות. החליף בוקסות במשולשים הקדמיים ושני בולג'וינטים עליונים (אחד תחתון הוחלף לפני כחודש) אז ה 4 ראנר נוסע שוב שקט והמתלים עובדים יפה מאד כרגיל. (Oldman)
זהו.

אריה פאהן
24-09-04, 20:53

יחזיקו לך מקסימום חצי שעה בשטח.

אם ככה אז יש לי סה"כ איזה שעה וחצי שטח בשנים האחרונות ,כי החלפתי 3 סטים של יוקוהומה,ועוד לכמה חברים פה שידועים כחובבי שטח ועבירות :lol:
עלות מול תמורה = יוקוהומה,
הייתי משלם עוד 20 ש"ח עבור BF לא מעבר לזה.

יוני5
24-09-04, 21:06
אריה,

כמה חברים, בינהם אתה, מאוד מרוצים מהגאולנדרים. מאידך, ישנם משתמשים רבים שהגאולנדרים התפרקו להם אחרי פחות מ 3000 ק"מ.
ואין מדובר במקרה אחד או שניים אלא בהרבה.

עכשיו לך תהמר אם הסט הבא שלך יהיה מוצלח כמו הקודמים או שתכנס לסטטיסטיקה.
אם אני זוכר נכון, גם לא הוחלפו הצמיגים והרוכשים נשארו עם הזין ביד, טעם רע בפה וחור גדול בכיס. כלומר לא היה מדובר בסדרה פגומה שהוחלפה תחת אחריות.
זה מה שאני זוכר.

יוני5

אריה פאהן
24-09-04, 21:21
יוני
אינני מכיר אף אחד באופן אישי שסיפר לי ממקור ראשון שהצמיגים התפרקו לו,כמו שכתבתי החלפתי כבר 3 סטים שלהם ואני די מרוצה ,אז אני לא מהמר,ההימור אולי היה בפעם הראשונה , מצד שני נסעתי על MTR בתחילת החורף שעבר ,כולל נסיעה של מס' רכבים עם צמיגים שונים , על אותו כביש באותו זמן , הMTR התנהגו בצורה מפחידה על הכביש,וכנראה שיש קשר בעיניין זה לזה שהם מחזיקים יותר זמן בשחיקה , אז אתה יודע לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו

נמרוד
24-09-04, 21:49
הגורם החשוב ביותר שמשפיע על העמידות הוא ללא ספק הנהג. אין שום בעייה למחוק, פשוט למחוק סט צמיגים חדש ביום שטח אחד. מצד שני אפשר להחזיק גם שנתיים ושלוש על סט צמיגים עם בלאי נסבל ביותר. אריה הוא כנראה דוגמא לנהג "טוב לצמיגים", ואם ככה אז היוקוהמה מצויין בשבילו. גיא הוא, כנראה, דוגמא לנהג שפחות טוב לצמיגים - ואז יש שתי ברירות - או להתעקש על הצמיג העמיד יותר (ולשלם הרבה יותר), או ללכת על הצמיג הכי זול שיש, לא משנה מה הפשרות, להחזיק אולי שני ספיירים באוטו. (אל תקחו את הדוגמאות אישית בבקשה).

יוני, אין כאן עניין של סדרות ייצור או משהו כזה לדעתי. כל הצמיגים היום מיוצרים במפעלים אולטרה מודרניים עם בקרת איכות, אני אישית לא נתקלתי בחיים ב"סדרה דפוקה" באמת. אנחנו נוטים תמיד לחפש אשמים בכל תקלה, והכי קל זה להאשים איזה חפץ עשוי מתכת וגומי, או לחילופין את מערכת הQA באיזה מפעל בצד השני של העולם. במקום זה צריך להבין שזה מה יש, צמיג עובד קשה וחייו קצובים, אנחנו יכולים לעזור הרבה מאד על ידי הרגלי נהיגה... אבל תכלע'ס כל טיול עבירות שנגמר על 4 צמיגים בריאים ושלמים הוא הצלחה והמאמינים יכולים לשאת תפילת הודיה קטנה.

כי צמיגים זה מוצר מתכלה. זה ה-חלק ה-מתכלה בכל העסק הזה שנקרא רכב, זה כמו הקרטרידג' של הדיו במדפסות - זה החלק החשוב ביותר, הלב של המערכת, והוא מתכלה. דפוק וזרוק. זה משהו שמעביר 100% מהכוחות שפועלים העל הרכב, הכל בלי יוצא מן הכלל, בכל הכיוונים, על ידי חיכוך. עובד בחום, בקור, במים, במגע עם כימיקלים מאד לא נעימים כמו בנזין ונוזל בלמים. הצמיגים שלנו ברכב שטח עובדים גם בתנאים מכאניים מאד קשים, דרדרת, סלעים חדים, ברזלי זוית!

גיא
24-09-04, 22:42
הגורם החשוב ביותר שמשפיע על העמידות הוא ללא ספק הנהג. אין שום בעייה למחוק, פשוט למחוק סט צמיגים חדש ביום שטח אחד. מצד שני אפשר להחזיק גם שנתיים ושלוש על סט צמיגים עם בלאי נסבל ביותר. אריה הוא כנראה דוגמא לנהג "טוב לצמיגים", ואם ככה אז היוקוהמה מצויין בשבילו. גיא הוא, כנראה, דוגמא לנהג שפחות טוב לצמיגים - ואז יש שתי ברירות - או להתעקש על הצמיג העמיד יותר (ולשלם הרבה יותר), או ללכת על הצמיג הכי זול שיש, לא משנה מה הפשרות, להחזיק אולי שני ספיירים באוטו. (אל תקחו את הדוגמאות אישית בבקשה).

דווקא כן :twisted: יש לי 2 ספיירים באוטו ....

יוני, אין כאן עניין של סדרות ייצור או משהו כזה לדעתי. כל הצמיגים היום מיוצרים במפעלים אולטרה מודרניים עם בקרת איכות, אני אישית לא נתקלתי בחיים ב"סדרה דפוקה" באמת. אנחנו נוטים תמיד לחפש אשמים בכל תקלה, והכי קל זה להאשים איזה חפץ עשוי מתכת וגומי, או לחילופין את מערכת הQA באיזה מפעל בצד השני של העולם. במקום זה צריך להבין שזה מה יש, צמיג עובד קשה וחייו קצובים, אנחנו יכולים לעזור הרבה מאד על ידי הרגלי נהיגה... אבל תכלע'ס כל טיול עבירות שנגמר על 4 צמיגים בריאים ושלמים הוא הצלחה והמאמינים יכולים לשאת תפילת הודיה קטנה.

תשמע נימרוד, אני לא איש מאמין .. אבל אני חושב שאני יודע להבחין מתי אני מתחרע ומתי אני לא לוחץ על האוטו ... היום למשל 4 שעות בחורשן עם שלושה צמיגים חולים .. שלושה קרועים עם פאץ' אחד מהם עם פנימית .. לא נייתי אומר צמיגים "טובים" ... ובכל זאת לא קרה כלום ...
וכבר קרה שבסתם נסיעה על שביל חצץ ... ( לכיוון הנ.ג. ) ניקרע ATR בן חצי יום....

זה גורם לי לחשוב שכן יש צמיגים דפוקים.

כי צמיגים זה מוצר מתכלה. זה ה-חלק ה-מתכלה בכל העסק הזה שנקרא רכב, זה כמו הקרטרידג' של הדיו במדפסות - זה החלק החשוב ביותר, הלב של המערכת, והוא מתכלה. דפוק וזרוק. זה משהו שמעביר 100% מהכוחות שפועלים העל הרכב, הכל בלי יוצא מן הכלל, בכל הכיוונים, על ידי חיכוך. עובד בחום, בקור, במים, במגע עם כימיקלים מאד לא נעימים כמו בנזין ונוזל בלמים. הצמיגים שלנו ברכב שטח עובדים גם בתנאים מכאניים מאד קשים, דרדרת, סלעים חדים, ברזלי זוית!

בכל זאת אני עדיין מחפש משהו יותר זול 2000 ש"ח זה משמעותית יותר קל לי מ 2600 .....
אז המלצות ( גם איפה לקנות ) יתקבלו בברכה. אני לא רוצה להחליף ג'נטים ל 15".

נמרוד
24-09-04, 22:51
אני אישיתי, במקומך, הייתי בודק את הדיל של אלון, עם הMTR 235/85/16 העודפים. אני חושב שהוא דיבר על 300 שקל לצמיג, במחיר הזה הייתי קונה איזה שביעייה-שמינייה, מתוך הנחה הגיונית שביחד הם יחזיקו מעמד יותר מרביעייה של כל דבר אחר. במיוחד שיש לך כנראה איזשהו וודו-נאחס לא מוסבר עם צמיגים.

גיא
24-09-04, 23:05
תקרא שוב מה כתב על זה שולי.

הוא המליץ בחום להמנע מזה ( ואלון גם .. )

נמרוד
24-09-04, 23:42
קראתי, ובכל זאת אני חושב שזה סיכון סביר ואף משתלם במחיר כזה. אתה זה שמציין את נושא המחיר כחשוב מאד. זה משמעותית פחות מכל אלטרנטיבה.

אני אישית, לא במקומך, למדתי לא לחפש לחסוך כסף, לא על צמיגים. אני קונה את הצמיג הטוב ביותר בכמה שהוא עולה, מתי שצריך, ואם הולך צמיג - לעיתים רחוקות מאד למזלי - לכפרות.

גיא
24-09-04, 23:48
קראתי, ובכל זאת אני חושב שזה סיכון סביר ואף משתלם במחיר כזה. אתה זה שמציין את נושא המחיר כחשוב מאד. זה משמעותית פחות מכל אלטרנטיבה.

אני אישית, לא במקומך, למדתי לא לחפש לחסוך כסף, לא על צמיגים. אני קונה את הצמיג הטוב ביותר בכמה שהוא עולה, מתי שצריך, ואם הולך צמיג - לעיתים רחוקות מאד למזלי - לכפרות.

בשביל זה הלכתי לקנות את הבי אפים.
ועכשיו אני מדבר על MTR או דומיו .. זול זה בטח לא !

טוב .. יש לי לחשוב או עד יום א' או עד שימות הצמיג הבא.

היום בחורשן נוכחתי שוב לגלות את מה שידעתי טוב מאוד כבר מזמן.

1. צמיגים קטנים
2. פרופיל חרא
3. אין נעילות ...

זה לא מתכון טוב לעבירות.

ההילקס טחן אותי בכל אחת מהעליות שניסינו.

Discomania
25-09-04, 13:22
אני כרגע נוסע עם G-171 שלדעתי מזמן עבר זמנם זה שרכשתי ממנו את הרכב רכש את הצמיגים גם כמשומשים וכך גם ההרגשה הכללית ביום שישי בבוקר קמתי אל התקר השלישי בתוך שבוע .
היה לי נסיון כואב עם צמיגים משומשים בניבה ואחרי הניסיון הזה אני לא קונה צמיגים משומשים יותר . זה הקשר של הרכב עם הכביש וכשאין קשר בין הרכב לכביש הרכב בבעיה ואתה בתור הנהג בבעיה הרבה יותר גדולה לכן אל תחסוך בצמיגים , אני לא אומר לרכוש את הכי טובים אבל בהחלט לרכוש חדשים חשוב לאלו שלוקחים את ילדיהם איתם .

שולי

-->