PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך מחשב חדש עבור סוליד

נמרוד
27-07-10, 09:16
אחרי חמש שנים של שרות נאמן, המחשב השולחני שלי בבית גמר. הדיסק הלך, להשמיש אותו יעלה כמה מאות שקלים אבל באמת הגיע הזמן להשתדרג. מה אומרים החברים, מה הולך היום במחשב שהדרישה העיקרית ממנו זה להריץ סולידוורקס? איזה כרטיסי מסך, מה קורה בתחום המעבדים?

zivo
27-07-10, 10:15
על קצה המזלג...אתה צריך לחפש לכיוון של מחשב "גאיימרים" (game), יש דימיון בין צרכי הגרפיקה של סוליד ושל משחקים.
מה לא? - לא 64 bit ולא מעבד quad core !!!
כרטיס מסך טוב מחייב ספק כח טוב (למעלה מ 300W) ושקט.
מאווררי קירור - 120 מ"מ לפחות (בשביל השקט) ועדיף 2 (אחד מלפנים על הדיסקים דוחף ושני מאחור, מושך). גם אם אחד מתקלקל המחשב לא ניזוק.
2X1GB זיכרון (לא לקנות אחד של 2GB אלא שנים של 1GB).
מהירות זיכרון 800-1000mhz ו.BUS 1000 mhz
תבדוק את ההבדל במחיר בין DDR3 ל DDR2 , אם יש לך DDR2 במהירות 1000 לא שוה להשקיע ב DDR3.

שאתה עובר על המפרט תחפש משהו שנראה כמו Intel ICH8R (זה יכול להיות גם 9 או אפילו 10, אבל הכי חשוב שיהיה ה R), זה יאפשר לך את הטריק הבא:
דיסק קשיח - לא יקר היום. אני מציע לקנות 2 דיסקים (300+ GB) ולנצל את בקר ה RAID המובנה של Intel (זה ה R מהסעיף הקודם).
לוקחים 50GB מכל דיסק ומחברים ביחד ב raid 0 ! ואת שאר ה 250GB (מכל דיסק) מחברים ב raid 1.
אתה מקבל דיסק של 250GB אמין וכפול (גם אם אחד מתקלקל אתה לא מעבד מידע), אבל לא פחות חשוב (ואולי הכי חשוב לסוליד...) אתה מקבל דיסק נוסף של 100GB (2X50, שהוא פי שתיים מהיר מהדיסק הטבעי, בקטע הזה שמים את temp \ tmp של מערכת ההפעלה ושל סוליד. שעובדים על אוביקטים גדולים, המערכת מורידה קבצים זמניים לדיסק, שימוש בדיסק raid 0 משפר את הביצועים.
שאתה מחפש מחשב

מעבד Dual Core (על תסתבך עם quad) התוכנה לא יודעת לנצל 4 .

כרטיס מסך - אני לא מכיר מבחנים לסוליד אז אני מעדיף לא לענות פה. שים לב שמשחקים דורשים היום הרבה יותר ממה שאתה צריך לעבודה.

נמרוד
27-07-10, 10:58
תודה זיו, מה שאתה אומר על הRAID מעניין. המחשב הז"ל היה עם שני דיסקים בRAID 0, מה שבאמת עזר לביצועים אבל בסופו של דבר הפיל אותי - דיסק אחד התקלקל והכל אבוד... לא ידעתי שאפשר לפצל ולעשות את מה שאתה מציע. מצד שני אני לא ממש מבין בעניינים האלו. גם מה שאתה אומר בנושא הליבות מעניין - אתה בטוח שאין טעם להשקיע במעבדים החדשים (איך זה נקרא, I5?) עבור סולידוורקס?

grand
27-07-10, 11:41
תודה זיו, מה שאתה אומר על הRAID מעניין. המחשב הז"ל היה עם שני דיסקים בRAID 0, מה שבאמת עזר לביצועים אבל בסופו של דבר הפיל אותי - דיסק אחד התקלקל והכל אבוד... לא ידעתי שאפשר לפצל ולעשות את מה שאתה מציע. מצד שני אני לא ממש מבין בעניינים האלו. גם מה שאתה אומר בנושא הליבות מעניין - אתה בטוח שאין טעם להשקיע במעבדים החדשים (איך זה נקרא, I5?) עבור סולידוורקס?

+1

לא הייתי מתעסק יותר מדי ב RAID, תשאיר את זה לשרתים.
מה שהולך היום לאלו שמחפשים מהירות דיסק זה SSD.
שילוב של דיסק כזה בנפח 80GB מהיר מחברה טובה כדיסק ראשי למע' ההפעלה ויישומים + דיסק נתונים של 500-1000GB יעשו לך את העבודה במהירות טובה.

I5-760 ייתן לך ביצועים טובים,
4GB DDR3
לוח המבוסס על P55 של INTEL, ( ל GIGABYTE יש לוחות טובים).
מארז נורמלי + ספק 500W "אמיתי" מחברה טובה בעל ניצולת 80% ( רשום עליו..).
כרטיס מסך NVIDIA GT220 1GBDDR3 ומעלה.
או ATI RADEON 5570 ומעלה.
יספיקו לסוליד די ויותר.

zivo
27-07-10, 13:07
אני ממש לא רוצה להכנס פה לוויכוחים על תאוריות, ומה שאני יכול להגיד שהכי טוב זה לחפש מבחנים אבל שלוש נקודות -

מעבד - I5-760 זה מעבד 4 ליבות 2.8ghz לעומתו i5-670 הוא שתי ליבות 3.46ghz .
במקרה של סוליד, ובכלל אפליקציה יחידה (לא שרת שמריץ כמה ישומים בו זמנית), אין יתרון ל4 ליבות לעומת זאת מהירות חשובה, ולכן על ה 670 ה סוליד יעבוד מהר יותר.
אני לא מציע ללכת על ה 670 כי זה מעבד 32N חדש ויקר. לעומת זאת מעבד שתי ליבות 45N שרץ ב 3+ghz יתן יחס תמורה ביצועים טוב.

אין סיבה להשקיע ב DDR3 במחשב (בכרטיס הגראפי כן DDR3). מבלי להכנס לאריכטקטורה, בהנחה שיש למחשב בס מהיר - 1000MG , עם מוצאים DDR2 של 1000 יתן אותם ביצועים אבל יותר בזול מ DDR3.

SSD רעיון נכון אבל יקר. raid0 יתן ביצועים (סופיים במחשב, לא של הדיסק עצמו), לא פחות טובים, ובעצם בחינם (כחלק מהדיסק הקיים).

grand
27-07-10, 13:36
כן...
אבל יש לו 8MB זכרון מטמון מול 4 ב I5-6XX
וגם מחירו דומה ל I5-650 שעובד ב 3.2GHZ לכן הביצועים לא יפלו כל כך בגלל התדר.
ומה יקרה אם ישחררו סוליד חדש שכן תומך ב 4 ליבות בקרוב?
הרי המחשב ישרת אותו אי אלו 3-4 שנים לפחות.
אך בהחלט ניתן להסתפק ב I5-650.
לגבי ה SSD - מחירם הגיע לאיזור ה 1000 ש"ח, שווה כל שקל. למי שרוצה מהירות.

לגבי ה DDR3 אין ברירה, כל הלוחות שעובדים עם המעבדים הללו תומכים רק ב DDR3, וגם המחיר של הזכרונות זול ודומה ל DDR2.

zivo
28-07-10, 00:31
חשבתי לא לענות, אבל הרמת לי להנחתה אז...

אומרים שחכם לא נכנס לבעיה שפיקח יודע איך לצאת ממנה

בקיצור, קודם אתה קונה מעבד שאולי תצטרך בעתיד, ואח"כ אתה משלם על לוח אם יקר יותר ומסיים DDR3 שאתה לא צריך (אתה מוצא באותו מחיר, הרווחת)...

לגופו של המעבד (ואני ממש לא רוצה לפתוח פה קורס לארכיטקטורה של מחשב ;) ).
תסתכל טוב בטבלת המפרטים של Intel ותראה שיש קשר ישיר בין Core Duo ו 4GIG לבין Quad Core ו 8GIG .
Quad Core זה למעשה שני Core Duo על מארז אחד, אבל שני מעבדים נפרדים שאינם יכולים לחלוק את הזיכרון מטמון (בניגוד ל Core duo שהזוג כן חולק זיכרון). ולכן, כל עוד האפליקציה לא מתוכננת ולא יודעת לנצל 4 ליבות, גם שתי הליבות הנוספות וגם הזיכרון שלהם, פשוט לא יהיו בשימוש! (זו בדיקה ממש פשוטה, תפתח Task manager בזמן השימוש בסוליד, ותראה את העומס על כל מעבד) .
בסופו של יום בשני המקרים עובד רק זוג ליבות אחד ומטמון של 4GIG - אז גם לשלם יותר וגם לקבל מעבד עם שעון איטי יותר???
ווס אחויכמה? :confused:
(מבלי להכנס לכל נפלאות Intel, זו בעצם פריצת הדרך של Core Duo לעומת Dual Core, היכולת לשלב זכרון מטמון בין שתי הליבות מאפשרת לאינטל לחלק את העבודה בין שתי הליבות גם עם האפליקציה לא תוכננה למעבדים מרובי ליבות).
לגבי ה SSD ב1000 ש"ח. בחצי מחיר (500) קונה שני דיסקים (של 500GB), מקבל עודף, ביצועים לא פחות טובים, ושרידות.
אתה מציע מציע לשלם 1000 ל SSD + לקנות דיסק קשיח (עוד 250 ש"ח) ונשאר בשרידות נמוכה יותר.
היתרון האמיתי של SSD על דיסק קשיח זה בזמן גישה, נתון שהוא משמעותי שצריך לגשת להרבה קבצים קטנים שמפוזרים בכל הדיסק. שאפליקציה, או מערכת הפעלה, "זורקת" חתיכות זכרון לדיסק (בגלל חוסר זיכרון), אלו חתיכות גדולות יחסית ומסודרות (BLOCK). יכולת העברת מידע רציף של כל הדיסקים (פלאש או רגיל) מוגבלת לחיבור Sata2 = 3gb/s.

תמיד הגירסא האחרונה , תהיה הכי יקרה, הכי "בגית" והכי מעט אפליקציות יתאימו לה.....איפון 4 כבר אמרנו?
אז אם אין לך סיבה מאוד מאוד מאוד מיוחדת - גירסא קודמת תהיה זולה יותר, יציבה יותר, ותואמת יותר (וזה נכון בכל התעשייה הזו).

my 2 cents

BackDoorMan
28-07-10, 16:08
על קצה המזלג...אתה צריך לחפש לכיוון של מחשב "גאיימרים" (game), יש דימיון בין צרכי הגרפיקה של סוליד ושל משחקים.

כרטיס מסך - אני לא מכיר מבחנים לסוליד אז אני מעדיף לא לענות פה. שים לב שמשחקים דורשים היום הרבה יותר ממה שאתה צריך לעבודה.

רחוק מלהיות נכון, סדרות הכרטיסים לגיימרים ב- ATI או NVIDIA (שתי היצרניות העיקרות של כרטיסי מסך)
שונות ולא מיועדות לתוכנות כמו סוליד.
הסדרות הרלבנטיות הן :
ב- ATI : * ה FireGL או ה FirePro
וב- NVIDIA : ה QuadroFx או ה Quadro4 .
הכרטיסים מסדרות אלו נבדקו ע"י ואושרו ע"י חברת סולידוורקס, וניתן לראות תוצאות מבחנים פה :
http://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html

לגבי נושא המעבדים, כמה זמן אתה חושב שיעבור עד שסולידוורקס תוציא גירסה המנצלת 4 או יותר ליבות ?
מדובר בשוק תחרותי, וגירסה כזו בוא תבוא.

arnonshoshani
28-07-10, 17:22
היי נמרוד
אני קניתי מחשב שכל יעודו בחיים הוא סולידוורקס

I7 - 930מעבד
6GB DDR3 1600MHZ זכרון
הרד דיסק 500GB 14400 סל"ד
והכי חשוב כרטיס מסך NVIDIA QUADRO FX1800
עם היה לי עוד כסף הייתי קונה כרטיס טוב יותר
בסולידוורקס רוב העבודה מתבצעת על ידי הכרטיס מסך וכל כרטיסי המסך לגיימרים שווים לתחת.
קניתי גם ווינדוס 7 64BIT
והתקנתי עליו סוליד 2010 64BIT
עובד נפלא ומהנה ביותר.

ארנון

סולי
28-07-10, 17:26
נמרוד,
לא יזיק חיפוש.. במקום המתאים.

אני יכול להגיד לך שצרכות נבונה מתחילה מהגדרת צרכים (על זה כבר ענית אך באופן חלקי)... והגבלת תקציב.

אני אחלוק את דעתי בנושא, אני לא אומר שהיא קובעת וגם לא בא לפסול דעות של אחרים.
זו דעתי.

להבדיל מתחום הרכב,
שום מחשב בן שנתיים לא יתקרב למיצוב שלו כחדש, כלומר אל תחשוב שאם אתה קונה היום מחשב הוא בהכרח יחזיק איתך שנתיים, אם זה מסיבות של קצב התקדמות כוח המיחשוב בשוק הביתי ובכלל, ואם זה בגלל סיבות טכניות,
היום ניתן לקנות מחשבים חזקים ביותר ב-3,000ש"ח... פעם מחשב חזק היה מתחיל ב-6,000.
דיסק קשיח מכני הוא גורם מס' אחד לכשל, אחריו, אבק, מאוורר לא איכותי וסביבה מאובקת תגרום לבעיות חום, במעבד ובכרטיס מסך ובעוד רכיבים, באופן כללי יפגעו באורך חיי המחשב, מניסיוני הבעיות מתחילות אחרי שנתיים-שלוש.
הדברים הללו נכונים פעמיים על מחשבים חזקים.

ספק כוח איכותי, מארז גדול ומאוור, ציוד מיצרנים איכותיים, פיתרון קירור חזק למעבד הם הבסיס למחשב טוב (זול או יקר זה לא משנה)

לפני שניתן להמליץ לך על מפרט מחשב, אתה חייב לתקצב את הרכישה.
לתת גבול עליון, להגיד לחבר'ה שמבינים בנושא.. אני רוצה מחשב יריץ סוליד (גודל פרויקט ורזולוציית עבודה זה קריטי), שיידע להריץ סרטים ב-hd , אין לי צורך בעריכה, אין לי צורך במשחקים. שידע לעשות את עבודתו נאמנה 2שנתיים (תכיר בתקופה הזאת כזמן סביר,שמימנו יכול להיות ותהייה לך השקעה נוספת בשידרוג או תיקון) לי יש xxxxש"ח להשקיע בנושא, איני מעוניין במסך (תציין אם יש לך ואיזה גודל), מקלדת עכבר או רמקולים.

מפה לדעתי יהיה ניתן להתקדם.

ואם בא לך לעשות חיפוש..
www.hwzone.co.il

יש באתר מערכת מפרטים מומלצים שמציעה מפרט ע"פ צורך ומחיר.
ובנוסף פורום וקהילה עצומה של פריקים לנושא, פורום מפרטים מומלצים זה הפורום שלך.
כל עוד תעמוד בכל הקריטריונים בפירסום ההודעה, (בכל קהילה והחוקים שלה), תקבל מפרט התפור לדרישותיך ותקציבך האישי.
ואף גם מעיון בפורום תוכל למצוא תשובות לרוב הדרישות שלך..

ואם תרצה אפשר גם להמשיך כאן.

סולי
28-07-10, 17:52
ניגשתי בעצמי להציץ, ניתקלתי בתגובה טרייה מהבוקר: שווה לעקוב אם זה עונה לאותם צרכים כמו שלך:
http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=468476.0

ron1999
28-07-10, 18:42
סתם שאלה

המחשב הישן שלך לא היה כזה גרוע - הוא מת כי ההרד דיסק הלך
מפה אתה מקיש - ששווה לקנות מחשב חדש?

למה הדבר דומה בעיני -
למישהו שיש לו פנצ'ר בצמיג, והוא אומר - הלך לי הצמיג, כדאי שאחליף ג'יפ.

אני לרגע לא נכנס לך לארנק, אבל סט השיקולים לפיו אם הלך לך ההרד דיסק (אגזים ואומר - דיסק חדש לא יעלה יותר מ300 שקל, ודיסק גיבוי חיצוני יעלה עוד 300 ש"ח)
אתה צריך מחשב חדש (ומחשב של גיימרים, כמובן, הרי את העובד על סוליד וורקס, לא הולך לעלות פחות מ2000 שקל) נראה לי מעט מוזר.

אם אתה מחפש תירוץ להחליף מחשב - זה נשמע כמו אחלה תירוץ, אבל אם באמת כל מה שהתקלקל הוא ההרד דיסק, אני מוצא שיש פער משמעותי בין לענות על הצורך שלך (מחשב תקין ועובד שמריץ סוליד וורקס) לבין הפתרון שהחלטת ללכת עליו (קניה של מחשב חדש בסכום משמעותית גדול מסכום התיקון של המצב הנוכחי)

שוב, זו רק הדיעה הפרטית שלי, נקודה למחשבה.
(מאוד לא צרכני מצידי, אבל היה לי קשה להתאפק)

רון.

נמרוד
28-07-10, 20:38
טוב, אתם צודקים... התקציר הוא "צריך מחשב לסוליד", הסיפור המלא הוא כזה: המחשב הנוכחי נקנה לפני כ4 שנים בסכום נאה והוא בעל מפרט מכובד לזמנו. הוא שירת נאמנה, נדמה לי ששדרגתי אותו פעם אחת ל4 ג'יגה זכרון. היו לו שני דיסקים של 160 ג'יגה ברייד 0, מה שכנראה תרם לביצועים המכובדים שלו. בסך הכל תכננתי איתו ועם סולידוורקס 2006 מכונית שלמה, אבל בהחלט כשהגעתי לשלבי ההרכבות המלאות, הוא היה כבד. מסתדרים, עובדים על תת הרכבות, מסתירים או הופכים לlightweight... בעקרון ישנה בהחלט אפשרות של לקנות דיסק חדש של 320 ג'יגה שזה אני מבין הכי זול וקטן שיש היום, לפרמט ולהמשיך לעבוד (החומרים שלי מגובים).

אבל בואו נגיד, שהקריסה של הדיסק זה הטריגר לרצון להחליף, וזה באמת הזמן הנכון, 4 שנים זה בהחלט זמן מכובד.

התקציב הרצוי הוא נגיד 3000 שקלים, אבל יכול להיות יותר - אני באמת לא יודע, לא עוקב אחרי שוק המחשבים אלא פעם בכמה שנים כשאני צריך לקנות - בשביל זה אני שואל :p. לפני 4 שנים שילמתי 9000 שקלים, נדמה לי שאני לא צריך להשקיע באותה מידה הפעם. אני לא צריך ציוד הקפי - המסכים, המקלדת, העכבר - כולם בסדר גמור. אני גם לא בטוח שכדאי לי להריץ סוליד 2010, מאד יכול להיות שאני אמשיך לעבוד על אותה גרסאת 2006 יציבה וטובה, היא עושה כל מה שאני צריך (אני עובד על 2009 בעבודה).

אני מעדיף לקנות משהו טוב ואמין גם אם פחות מהיר "על הנייר" באותו סכום כסף. לא פוסל קנייה של מחשב מותג.

OP2000
28-07-10, 21:09
לא מבין גדול במחשבים, אבל הכי נמוך שהצלחתי להוריד את הסוחר היה 3400 ש"ח/עבור ארגז שחור שמסוגל להפעיל סוליד (לפני כשנה)

לי היה חשוב לנצל גם את אופציית R.V שקיימת בתוכנה סוליד 2008.

המעבד - INTEL QUAD CORE Q8200
כרטיס המסך - NVIDIA QUADRO FX580
דיסק קשיח 320 וזיכרון פנימי 4 גיגה וכו'

יש לציין שבסך הכל המחשב מתמודד בגבורה עם התוכנה פועל במהירות סבירה + וכמעט שלא מערבב חלקים.

דרך אגב היו סוחרים אחרים שטענו שהמינימום הוא כ 5500 ש"ח לארגז על מנת שיעבוד בצורה סבירה, אני בכל אופן מרוצה מאוד מהחבילה הקיימת.

עידו לוריה
28-07-10, 22:01
אני עובד על מחשב של DELL PRECISION 380 ׁ(מפרט ניתן לראות כאן : http://www.pcmadd.com/precis380.pdf)כבר שנתים עם סוליד 2007 החברה נותנת שלוש שנים אחריות בבית הלקוח מחשב שקט ביותר,ביצועים מעולים .
יש ברשותי מחשב נוסף של DELL שעבדתי איתו גם ועבד טוב אבל פחות ,דגם OPTIPLEX GX520
שידרגתי אותו בזמנו בשני מקלות זיכרון של 1GB מה ששיפר מאוד את הביצועים שלו אבל ה - PRECISION עובד הרבה יותר טוב .
אני לא מבין כלום בכול הנתונים שאתם מדברים אליהם אבל חבר עזר לי בבחירה ואני לא מצטער בכלל עליה ,אני ימשיך לקנות מחשבי מותג זה שווה את הכסף.
עידו

asafk
29-07-10, 21:06
לא קראתי כלום מהשרשור עד כאן. אבל כשקנינו מחשב בעבודה, טלפון אחד למוקד התמיכה של סולידוורקס סידר את המפרט המדוייק. יש מחשב שהם נותנים מתנה עם החבילה הטיפה יותר יקרה - וזה המפרט המינימלי למחשב שיריץ 2010. 64 ביט, כרטיס מסך "הכי הכי", ועוד כל מיני מספרים שאני ממש לא זוכר - השורה התחתונה היא תתקשר למוקד שלהם ותדע.

אסף.

נמרוד
29-07-10, 21:46
משיחה עם חברה בעבודה וגם משתמשים פה בפורום, סולידוורקס 2010 64 ביט על מחשב שמסוגל להריץ אותו, פותח פער על מה שאני מכיר עד היום. המפרט שקיבלתי עליו המלצה כולל 8 ג'יגה זכרון, שני דיסקים קטנים יותר ברייד 0, מעבד מה שלא יהיה הכי מתקדם של אינטל, וכרטיס מסך מסדרת Quadro - שוב מה שלא יהיה הכי יקר שאני יכול להרשום לעצמי...

אסף, אל תשחק אותה טיפש. תאמץ קצת את הזכרון (או את האימייל ותמצא את המפרט).

asafk
29-07-10, 21:53
אני ממש לא יודע ולא זוכר. יש בנאדם שזה התפקיד שלו - לקנות את התוכנה ואת המחשב המתאים, וזה לא אני. מה עוד שקיבלנו את המחשב במתנה כשקנינו את התוכנה... כל מה שאני יודע להגיד זה שהוא DELL, ושהוא 64ביט.

אסף.

עידו לוריה
29-07-10, 23:28
נמרוד המפרט נקרא בועז אברהמי :p
עידו

zivo
30-07-10, 02:23
לא מבין גדול במחשבים, אבל הכי נמוך שהצלחתי להוריד את הסוחר היה 3400 ש"ח/עבור ארגז שחור שמסוגל להפעיל סוליד (לפני כשנה)

לי היה חשוב לנצל גם את אופציית R.V שקיימת בתוכנה סוליד 2008.

המעבד - INTEL QUAD CORE Q8200
כרטיס המסך - NVIDIA QUADRO FX580
דיסק קשיח 320 וזיכרון פנימי 4 גיגה וכו'

יש לציין שבסך הכל המחשב מתמודד בגבורה עם התוכנה פועל במהירות סבירה + וכמעט שלא מערבב חלקים.

דרך אגב היו סוחרים אחרים שטענו שהמינימום הוא כ 5500 ש"ח לארגז על מנת שיעבוד בצורה סבירה, אני בכל אופן מרוצה מאוד מהחבילה הקיימת.

סתם בשביל הסקרנות - אם אתה יכול לפתוח את פרוייקט \ פעולה הכי כבדה שאתה מכיר בסוליד, ובזמן שזה רץ לפתוח Task manager (Alt+Ctrl+Del),ואז לעשות Print screen
כמו בתמונה שמצורפת (שים לב אני על tab של Performance)

זה יתן מושג מצויין על הצרכים של סוליד.

עידו לוריה
30-07-10, 17:32
זיו איך עושים Print screen ?
עידו

zivo
31-07-10, 00:24
זיו איך עושים Print screen ?
עידו
המקש ליד , Insert, Home, Scroll , Page up /down (בצד ימין).
מקש Print Screen תופס את כל המסך לזיכרון (כמו Ctrl-C לטקסט), ואז ניתםן לפתוח צייר (mspaint) ולהדביק את התמונה.
אם בזמן הלחיצה על מקש Print Screen לוחצים גם על מקש ALT זה יתפוס רק את החלון שבפוקוס.
אחרי שמדביקים לתוך הצייר, שומרים בתור .jpg .

עירא
31-07-10, 07:42
אומנם רק 3 ליבות ולא 4 אבל הנה מה שהסוליד עושה אצלי.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25917&stc=1&d=1280551306

עידו לוריה
31-07-10, 09:09
זיו תודה על ההסבר .
וכך זה נראה אצלי .
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25919&stc=1&d=1280556472
עידו

OP2000
31-07-10, 09:27
היי זיו את המחשב אתה צריך להתאים לאופי השימוש בתוכנה (כמות החלקים/גודל ההרכבה/דרישות ההדמייה הגרפיות)

בשימוש רגיל שלי על מודל של רכב מלא בדרך כלל המחשב שלי לא עובר את 25% ניצול של המעבד, אבלללל ברגע שאני מבקש ממנו (ממש יפה:rolleyes:) להתחיל לרנדר בPHOTOWORKS אז המצב מתחיל להדרדר במהירות וניצול המעבד עומד על 100% באופן קבוע ולפעמים התוכנה אפילו סוגרת את עצמה ומבקשת להתחיל מחדש.

בקיצור עבור כל פעולות התכנון/בנייה המחשב שלי מספק אותי ביותר ולכל נושא ההדמיות ממש לא.

הגרסה היא 2008

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25920&stc=1&d=1280557317

תודה לארנון שושני על הצמיגים החדשים ששלח לי :cool:

zivo
31-07-10, 13:42
אני ממש לא מומחה לסוליד, אבל כל כך הרבה שאלות, אז הלכתי לעשות שעורי בית.
1- מי שמסתדר עם אנגלית -
http://www.capinc.com/pages/support/tips_hardware.cfm
זה מאמר טיפה ישן אבל מתאר טוב את הצרכים.
2- כרטיס גראפי - שימו לב להערה של BackDoorMan , אין מה להשקיע בכרטיס גיימרים כבד, יש לחפש כרטיסים שתומכים OpenGL for 3D (זה לא אומר שאין כרטיסי גימרים שתומכם בתקן הזה, זה רק אומר שזו הדרישה הראשונית, אם לא תומך ב OpenGL לא לגעת).
3- סוליד ומערכת הפעלה ויסטה לא חברים! יש להשתמש ב XP או Windows 7 אבל על אותה חומרה, XP יעבוד הרבה יותר טוב מוויסטה.
4- כמות זיכרון - עבודה על פרוייקטים עם 1000 חלקים מסתדרת טוב עם 2GB זיכרון ו4GIG נחוץ רק לפרוייקטים בסביבות 10000 חלקים.
5- מערכת הפעלה רגילה - 32bit תומכת 3GIG זכרון (גם אם שמים 4GIG, המערכת תשמש רק ב 3G).
6- מערכת הפעלה 64bit - אם אתם לא עובדים פרוייקטים מעל 2000-3000 חלקים, לא לגעת!
7- עם לא מתקינים מערכת הפעלה 64bit אין משמעות למעבד 64bit !
8- מעבד:
הדבר הכי חשוב עבור סוליד זה מהירות המעבד, זה מודגש בכמה מקומות.
עירא - לפי התמונה שלך (3 ליבות) יש לך מעבד AMD . אני לא רוצה להכנס להבדלים (מי שמתעקש על AMD שישלח הודעה פרטית).
התמונות של עידו וop2000 מדגימות נהדר את מה שאני מנסה לטעון מתחילת הדיון.

ל op2000 יש מעבד 4 ליבות מהדור הקודם (2.3GHZ), זה בעצם 4 מעבדים נפרדים במארז אחד. ולכן אנחנו רואים שרק מעבד אחד עובד, ולכן גם העומס לא עובר 25% (רבע של 100). כלומר המעבד שמטפל בסוליד עובד במלוא היכולת. או במילים אחרות, מעבד Core Due ביתי פשוט 3.3GHZ יעשה את העבודה בחצי זמן!!!

עידו - התמונה שלך לא מייצגת מספיק זמן (זו רק ההתחלה) אבל אם זו המגמה, אז אני מניח שיש לך מעבד ממשפחת ה Core Duo ולכן אנחנו רואים שמערכת ההפעלה (המעבד) מצליחה לחלק את העומס בין שתי הליבות (שחולקות את אותו זכרון מטמון).

שימוש במעבד 4 ליבות מהדור הנוכחי (שאלו בעצם שני Core Duo ) יראה שתי ליבות עובדות בערך אותו הדבר, ושתים לא עושות כלום, ובד"ב העומס יהיה 50%.
(רק בשביל הרקורד -אני מגביל את הדיון Desktop CPU ולא מתייחס Server CPU).

הגודל של זיכרון המטמון מאוד חשוב, אבל שמשווים, יש ליזכור שבמעבד 4 ליבות יש לחלק בשתיים. מעבד 2 ליבות 4GIG , יעבוד מהר יותר מ 4ליבות 4GIG , שניהם באותה מהירות שעון (מפני שב 4 ליבות בעצם עובדות רק 2ליבות עם 2GIG זכרון).

לסכם את הפרק הזה -
אם לא עiבדים עם יותר מ 2000 חלקים לא צריך מערכת הפעלה 64bit.
אם נשארים ב 32bit אין צורך ביותר מ 4GB זכרון ואין משמעות למעבד 64bit.
מהירות המעבד היא נתון חשוב.
כמות דיכרון מטמון, חשוב.
נכון לגירסאות של היום, 4 ליבות זה ביזבוז! צריך 2 ליבות מהיר ממשפחת ה Core Duo (ולא מעבד שתי ליבות ישן!).
כרטיס מסך - תומך OpenGL.

הערה קטנה למי שמבולבלב מהמספרים על כמות הזיכרון -
זכרון צריך לקנות, תמיד, בזוגות זהים (מקלות כמו שראו לזה פה). ולכן הדרך הפשוטה ביותר להגיע ל 3GB זכרון (מגבלת מערכת הפעלה 32 bit ) זה 2X2GB בידיעה ש1GB לא יהיה בשימוש.
לרוב המחשבים יש מקום ל4 "מקלות" ולכם תאורטית ניתן לקנות 2X1GB + 2X500MB , ולקבל 3 GB - זה פשוט יותר יקר.
מכאן ההמלצה לקנות 4GB למערכת 32bit , למרות שהמערכת משתמשת רק ב 3.
הערה נוספת - אין משמעות למהירות זכרון שגודולה ממהירות המחשב (לא המעבד-הלוח אם, המחשב). במילים פשוטות, אל תשלמו גרוש תוספת עבור זכרון 1.6GH.

נמרוד
01-08-10, 14:44
6- מערכת הפעלה 64bit - אם אתם לא עובדים פרוייקטים מעל 2000-3000 חלקים, לא לגעת!
.

בסוג ההרכבות שאנחנו מדברים עליהם כאן, של מכונית שלמה, המגבלה הזאת היא רק ההתחלה. להדגיש - מדובר לאו דווקא על 3000 חלקים, אלא על חלקים ו/או פיצ'רים גיאומטריים, ויכולים להיות חלקים שמורכבים ממאות פיצ'רים. וזה עוד בלי להכנס למשטחים מורכבים שהם תודה לאל לא מאפיין של סוג העבודה שלנו. בקיצור - תכנון רכב חובבני דורש משאבים גבוהים ביותר בסולידוורקס, ואת זה אני כותב אחרי 10 שנים של עבודה על מגוון גדול של פרויקטים, החל בסולידוורקס 99 - בודדות ההרכבות שעבדתי עליהן מקצועית שהגיעו למורכבות תכנון הרכב של סרטינה.

מבחינתי, שווה להשקיע במחשב חזק כדי לחסוך לעצמי זמן ומחשבה על אופטמיזציה של התכנון לטובת ביצועים סבירים במקום להשקיע בתכנון עצמו. בימים ההם הרחוקים היינו יוצאים להפסקת קפה בזמן שהסוליד בונה מחדש הרכבה מסובכת... אבל עכשיו מדובר על זמן פנאי שלי שמוקדש לתחביב, אני לא מקבל כאן לפי שעה :D

zivo
01-08-10, 15:26
מצויין - לך על 64bit ו 8GIG זיכרון. (2X2GIG)
מעבד 64bit Core Duo .
וכן, אני חוזר לרעיון של שני דיסקים 50GIG בסטריפ והשאר במירור.
תפנה את swap file וה temp לסטריפ.

ותהנה.

עידו לוריה
01-08-10, 16:11
רגע אז לא היה לך זמן לקפה:confused:
עידו

נמרוד
01-08-10, 17:46
לא משנה כמה חזק יהיה המחשב, תמיד יהיה זמן לקפה... אבל יש הבדל בין אספרסו קצר לבין קפה ערבי מבושל עם כל הטקס.

עידו לוריה
01-08-10, 21:51
אתה יודע את עמדתי בנושא וכמו תמיד אתה מוזמן , ודרך הגב תיכנונים מתי פותחים לך קורס ריתוך TIG , זה הולך גם לא רע עם אספרסו.
עידו

נמרוד
02-08-10, 22:09
מה אומרים על כרטיס NVS 295 http://www.nvidia.com/object/product_quadro_nvs_295_us.html
כחלק מתחנת עבודה של דל מסוג Precision T1500.

*

עידו לוריה
02-08-10, 22:28
נמרוד נזכרתי שבתחילת השנה כאשר סולידורקס השיקו את גירסה 2010 היה להם מבצע עם מחשבים הם כנראה יודעים מה מתאים לאפליקציות של סולידורקס זה הקישור :http://www.solidworks.co.il/Products/pdf/2009/SW-Mivza2009.pdf
עידו

סוזי המשתוללת
02-08-10, 22:57
נמרוד
תשקיע במחשב חזק כמה שאתה יכול ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר שתוכל להרשות !!
ולו בגלל שמחרתיים הוא כבר ישן ובעוד שבועיים נשרף לך ddr 2 ואין להשיג
לי על הכרטיס מסך כבר יש ddr5 אז 2 זה ממש ענתיקה
בזמנו קניתי מחשב מאד יקר שישמש פלטפורמת עריכה עם כרטיס מסך מכובד
היום המחשב הזה בן למעלה מ7 שנים ועדיין עובד טוב ומעולם אפילו לא פורמט
לפני כחצי שנה בניתי מחשב עריכת וידאו חדש (קונפיגורציה מאד זהה בצרכים לסוליד ) בתקציב שלי נכנס אז "רק " i 5 ועדיין המחשב עף עם hd וגרפיקות מסובכות וכל זה בהגדרות הבסיסיות שלו
ללא raid וללא היפר טרדינג ובטח שללא אוברקלוקינג למרות שמנסיוני המחשב השני היה באובר קלוקינג תמידי של 20 אחוז ולא נתקע כמעט אף פעם
תשקול לקחת דיסק ssd על אף המחיר היקר

סוזי המשתוללת
02-08-10, 23:09
xp בעייתי - לא יודע להתמודד עם יותר מ3גיגה זכרון
נמרוד
אם יש לך את התוכנה אתה מוזמן לנסות להתקין אותה ולבדוק ביצועים:D

zivo
03-08-10, 00:42
תשקיע במחשב חזק כמה שאתה יכול ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר שתוכל להרשות !!

אחרי שראינו את הגרפים ששלחו פה, אנחנו מבינים ש Quad Core לא יעשה כלום לעומת Core Duo?
עכשיו בא נדבר על DDR5 ....אחרי שהסכמנו שאנחנו לא ממליצים על over clock, מה נותן DDR5 ש DDR3 לא נותן (ביצועים במחשב)?
לשים DDR5 בזיכרון הראשי (לא כרטיס גראפי) במחשב ללא over clock זה בדיוק כמו לשים על סופה, צמיג שמיועד למהירות מכסימלית 300 קמ"ש, זה יגרום לסופה להגיע ל 200???

עם יד על הלב, כמה עלה לך המחשב לפני 7 שנים? ומה זאת אומרת עובד טוב?
7 שנים זה 2003, זה אומר, שבמקרה הטוב יש לך את אחד ה Dual CPU הראשונים.

על חוק מור שמעת?
בגדול, מקובל להגיד שכל 18 חודש הביצועים של ה CPU מוכפלים!!! במילים אחרות כל מחשב ביתי ב 1000 ש"ח יריץ סוליד לפחות פי 8 מהר יותר מהמחשב שלך.

בגלל חוק מור, ובגלל איך שהתעשיה הזו מתנהלת, זו ממש שגיאה (כלכלית) לקנות את החזק ביותר \ החדש ביותר.
קונים גירסא אחת או שתיים אחורה, או במילים אחרות את הטוב ביותר של 6-8 חודשים אחורה, משלמים 50-75% ממחירי השיא, ומחליפים כל 3-4 שנים מחשב.

פעם הינו קונים mother board טוב ומשדרגים מעמד וזיכרונות עם הזמן, היום הכל נהיה "חד פעמי".

תצייר לך את הגרף ותראה שזה עולה פחות ושומר אותך, בממוצע, עם מחשב טוב יותר ("שן מסור" גדולה פעם ב 7 שנים או קטנות יותר כל 3-4 שנים).

דרך אגב -
Hyper Thread - חשוב במעבדים של היום לא לזלזל ולא לבטל. צריך לזכור שחוץ מסוליד, המחשב מריץ כל מני עבודות "תחזוקה" ברקע (אנטי וירוס למשל) וזה מה שמאפשר לעשות את השילוב של המשמיות בצורה יעילה.
XP 64bit תומך ביותר מ 3GIG זיכרון, ובכלל, מי שקונה מחשב חדש, מקבל היום Widows7.

BackDoorMan
03-08-10, 10:41
ריבוי ליבות/נימים מתאים לכל אפליקציה בה העיבוד נקי יחסית מביצוע מותנה, עיבוד גרפי המתבצע
גם ע"י ה CPU לא תמיד קיים בכל תוכנה, המעבד הייעודי בכרטיס הגרפי מבצע את העיבוד יותר יעיל
מה CPU , אבל יתכן שעם התרבות הליבות והקצב ה CPU יחלוק יותר נטל עם הכרטיס.

סולידוורקס היא דוגמה טובה לאפליקציה המתאימה לריבויי ליבות מאחר וניתן לחלק את השרטוט לאיזורים שונים שאין תלות ביניהם הביצוע לא מותנה ואפשר להקצות את העיבוד בין הליבות השונות.

יכול להיות שבעתיד הקרוב סולידוורקס או חברה המייצרת תוכנת תי"בם אחרת תנצל את ריבויי הליבות
ואני לא הייתי דוחה על הסף מחשב עם מעבד כזה , מאחר וכל התעשייה צועדת בכיוון זה.

64 ביט חשוב לא רק מבחינת התמיכה בזכרון בנפח מעל 4ג'יגה , אלא בעיקר בגלל היתרון בביצועים מאחר והמעבד מעכל מילים
ארוכות פי 2 בכל מחזור עיבוד , היכולת טחינת מספרים גדלה באופן משמעותי אבל כדי שהייתרונות יתממשו שרשרת המזון בנויה ממעבד 64 ,מערכת הפעלה 64 ואפליקציית 64 ביט.

נמרוד
03-08-10, 13:53
בפועל, כשאתה מקבל היום הצעות מחיר אז i7 זה הסטנדרט.

עבור מפרט של מחשב עם מערכת הפעלה וינדוס 7 64 ביט, מעבד i7 כאמור, שני דיסקים 320GB ברייד 0, 8 ג'יגה זכרון DDR3, כרטיס מסך FX580 עם חצי ג'יגה זכרון (כרטיס בדוק על ידי סולידוורקס) - ואלו הדברים העיקריים - מחיר סביבות 6K שקלים - נשמע סביר?

חבר'ה, חלאס עם ההתפלספות -הגיע הזמן לעבור לעצות מעשיות... :D

BackDoorMan
03-08-10, 17:00
השאלה איזה כונן, ולמה רק 640 GB בסה"כ ?
אם לא מדובר בכונן 10K RPM ומעלה אז למה הנפח צנוע כשטרה עולה בזול?

נמרוד
03-08-10, 17:08
מדובר על כוננים SATA 7200 RPM, סטנדרטיים.

אין לי מה לעשות עם טרה, כמו שאין לי מה לעשות עם 640... במחשב הנוכחי הייתי רחוק מלמלא את 320 הג'יגה.

OP2000
03-08-10, 20:17
זיו, כמו שאמרתי אני לא מבין גדול במחשבים אבל אם הבנתי נכון את מה שכתבת

"ל op2000 יש מעבד 4 ליבות מהדור הקודם (2.3GHZ), זה בעצם 4 מעבדים נפרדים במארז אחד. ולכן אנחנו רואים שרק מעבד אחד עובד, ולכן גם העומס לא עובר 25% (רבע של 100). כלומר המעבד שמטפל בסוליד עובד במלוא היכולת. או במילים אחרות, מעבד Core Due ביתי פשוט 3.3GHZ יעשה את העבודה בחצי זמן!!!"

אז בעצם רק ליבה אחת מתוך 4 עובדת ?

כמה שאלות ברשותך :

למה ?

אני מצרף תמונה נוספת תוך כדי "רינדור" (הפעולה הכי כבדה) ואם אני מבין נכון אז אני רואה שכל הליבות עובדות ביחד וכמו שאפשר לראות העומס על המעבד הוא 100% באופן קבוע למשך של לפחות כדקה או שתיים , או שאני טועה ?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=26071&stc=1&d=1280855484

zivo
04-08-10, 01:41
אני אנסה לעשות את זה פשוט (ולצורך העניין אני מעגל כמה פינות).
1- ההערה שלי מתיחסת לתמונה ששלחת שמראה מעבד אחד עובד ושלושה לא עושים כלום.
2- זה תואם את מה שקראתי באינטרנט שסוליד לא תומך בריבוי מעבדים. ולכן האמירה על סוליד מאוד ברורה שווה לשלם עבור מהירות, לא שווה לשלם עבור מעבדים. צריך להבין שגם הייצרן מבין את הבעיה וכן מנסה "למקבל" תהליכים אבל זה לא פשוט. ניתן, בפשטות יחסית, למקבל תהליכים בלתי תלויים שלא צריכים לחלוק את אותו זיכרון (אוביקטים \ חלקים). אבל פעולות מורכבות כמו "רינדור" לא פשוט לפצל.
3 - לגבי המצב של ה 100% שאתה מתאר ומראה. מהמידע הזה קשה להבין מה בדיוק קורה אבל אפשר לעשות עוד בדיקה קטנה ולהוסיף עוד כמה ניחושים.
בבדיקה שעשית, בחרת ב TAB של ביצועים, תעבור בבקשה ל TAB של תהליכים, ותקליק על המילה CPU שבראש אחת העמודות שאתה מקבל. שים לב שעם כל קליק נוסף, התהליכים מסתדרים בסדר עולה או יורד לפי כמות ה CPU שהם צורכים. תקליק כך שתקבל סדר יורד (הכי גבוהה למעלה), אני מניח שזה יהיה תהליך בשם System Idle.
בתפריט למעלה, בחר הצג, השורה האחרונה יהיה משהו כמו "בחר עמודה" , תפתח ותוסיף Base Priority.
עכשיו תריץ שוב "רינדור", תחכה כמה שניות ותלחץ Print screen.
4- איך שאפשר לראות בתמונה ששלחת, יש לך 56 תהליכים שרצים בזמן הבדיקה. יש לך 4 מעבדים. כלומר על כל מעבד רצים כמה תהליכים בו זמנית.
למרות שרוב התהליכים לא יודעים (וגם לא צריכים) לרוץ על כמה מעבדים במקביל, אני בטוח שניתקלת במקרים אחרים (לא סוליד), בהם פעולה בודדת (דפדפן שנתקע, שליחה להדפסה למדפסת שלא מגיבה וכו') תוקעים לך את המחשב. על פניו במחשב 4 מעבדים זה לא צריך לקרות. תאורטית, תהליך אחד יכול להתקע אבל השאר (3/4 מחשב) צריכים להמשיך לתפקד, אז למה כל המחשב נתקע?
ובכן יש הרבה סיבות למה זה קורה (וזה גם ההבדלים בין מערכת הפעלה ביתית כמו XP לבית מערכת הפעלה של שרתים), אבל בגדול, הבעיה הנפוצה היא בעיית עדיפות. ישנם תהליכים שמקבלים עדיפות (Printer Driver למשל מקבל עדיפות דפדפן). אם תהליך שיש לו עדיפות רץ, מערכת ההפעלה תקצה לו יותר מחזורי שעון מתהליכים אחרים (עד כדי 100% מהזמן). אם התהליך הזה נתקע, הוא יתקע את כל התהליכים האחרים. בגלל שהם תקועים, ה% ניצולת שלהם עולה (למרות שהם לא צורכים יותר, הם פשוט מקבלים פחות), וכך כל המחשב מגיע ל 100% למרות שבסה"כ תהליך אחד תקוע.
5- סתם מסקרנות. יש לך אנטי וירוס? תנסה לכבות אותו ואז "לרנדר" תראה אם זה משפר לך זמנים.

zivo
04-08-10, 02:09

עבור מפרט של מחשב עם מערכת הפעלה וינדוס 7 64 ביט, מעבד i7 כאמור, שני דיסקים 320GB ברייד 0, 8 ג'יגה זכרון DDR3, כרטיס מסך FX580 עם חצי ג'יגה זכרון (כרטיס בדוק על ידי סולידוורקס) - ואלו הדברים העיקריים - מחיר סביבות 6K שקלים - נשמע סביר?

I7 עולה בין 1500 ש"ח ל 5500 ש"ח, תלוי בדגם, בלי הדגם המדויק אי אפשר להתייחס ל6K שלך.
http://www.pandas.co.il/default.php?page=1&cPath=609_269&sort=&sf=0&f111=139&fcid=100

נמרוד
04-08-10, 08:58
הדגם שעולה באתר שהצגת 1500 שקל. 2.8 ג'יגה הרץ, 8 מב זיכרון מה-שזה-לא-יהיה. בחייאת אנשים, תגידו לי אם המחיר נשמע בסביבה הנכונה...

אביעד פ.
04-08-10, 09:42
ל- I7 כאמור, יש שמונה מעבדים. תמונה מצורפת. תשאיר שניה את כל התיאורים המסובכים בצד,
זה המעבד הכי טוב בשוק היום. עם8 מ"ב זכרון מטמון, כרטיס מסך חזק וכוננים לפי דרישת התוכנה. זה בדיוק מה שאתה צריך.

המחיר נשמע סביר בהחלט. בהתאם לשוק המחשבים היום.
סקר שוק נרחב יותר על אותו מפרט כנראה יוכל להוזיל לך כמה עשרות שקלים, השאלה אם זה שווה את הזמן שלך או לא...
אל תשכח שלפני 5 שנים היית משלם את המחיר הזה על מחשב בסיסי לילד שלך.

לצורך השוואה קניתי עכשיו ניייד, עם אותו מעבד, כרטיס מסך פחות חזק, כוננים פחות חזקים, באותו מחיר. תקזז את ההפרשים על נייד\נייח והמסקנה היא שהמחיר הוא לגמרי בסביבה הנכונה.

בפועל, זה עומד בכל הדרישות שלך, וגם בתקציב שהגדרת.
לך על זה.

zivo
05-08-10, 00:39

נמרוד,
אני אנסה לעזור (בתקווה שאני לא אבלבל יותר).
1- לא ברור האם המפרט הזה מתייחס ל Dell שהזכרת קודם או למארז אחר. מחירים של ה Dell אתה יכול לראות פה:
http://www.pandas.co.il/default.php?cPath=335_2267_3426
זה לא אותו מעבד אבל זה הרבה יותר זול, כך שקשה לדעת.
2- לגבי ההערה שלך על גירסאות סוליד, שים לב ש windows7 מחייב סוליד 2010(תראה באתר שלהם).
3- FX-580 מתאים, אבל יכול להיות ששוה לשקול כרטיס עם 1GIG זכרון (ולא רק חצי).

4- מחיר :rolleyes: - לדעתי ניתן לגמור את הפרוייקט בסביבות ה 5 השאלה אם יש לך את הזמן להתעסק ולרוץ? אבל הכי חשוב, גם אם אתה משלם 6, האם אתה מקבל את מה שאתה צריך.
(מאחר ולא ברור לי האם אתה נשאר ב Dell)האם אתה קונה ספק טוב, חזק ושקט? איוורור של המארז (האם מאוורר 80 מ"מ או שני 120 מ"מ ). איזה בקר SATA , האם כולל raid ? י(הדל 1500 כולל).

5- מעבד. צריך להבין את המפרט ואת השיטה של אינטל. בגדול, אינטל מוציאה כל פעם טכנולוגיה חדשה במעבדי ה High end \ Server שלה, וממתגת את זה יקר ובקצה העליון.
בהמשך (בסביבות השנה), הם מוצאים סדרות המשך, שכוללות חלקים\ ואריציות של אותה טכנולוגיה, ופחות זכרון ומהירויות יותר נמוכות. כך גם הפעם, I7 היא סדרת הדגל, אבל אנחנו צריכים להסתכל על I5.
המעבד שאתה מדבר עליו זה I7 860 ואני מציע לך להסתכל על I5 760, ההבדל במחיר כ 500 ש"ח, וההבדל במפרט לא מהותי לשימוש של סוליד.
בבקשה -
http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,41316

שיסבירו לי בבקשה מצדדי ה I7 איזה יכולת של I7 שאין ב I5 חשובה לסוליד???
שתישקול לשדרג את www.jeepolog.com (http://www.jeepolog.com) נדבר על מעבדים של שרתים, ואז I7 יהיה מועמד;)

דרך אגב - בניגוד ללוגיקה שלך ושל עידו, לפי החשבון שלי, ככל שהעבודה נעשית יותר מהר, יש יותר זמן לקפה ולא פחות :rolleyes: אני טועה ???

בהצלחה

boaz avrahami
06-08-10, 00:03
בליל של עובדות נכונות עם לא נכונות טובעות בים מבלבל של מילים.

בסוף האמת, תפס אותי רק משפט אחד והוא שככול שהמחשב מהיר יותר כך נשאר יותר זמן לקפה....

לא אכנס לכל התאוריות לגבי המעבד והליבות כי ההשלכה שלהם לדעתי מזעריות על התוצאה הסופית של הביצועים.
אותו הדבר גם לגבי סוגי הזיכרון. התוצאה הסופית תהיה מורגשת בשולים.
יש לקחת בחשבון את הדרישה העיקרית מהמחשב.
אם הרבה רינדור אז יש המון חשיבות לכמות המעבדים והליבות וכמובן גם לתדר.
אם לא אז אין מה להתעסק בסוג המעבד כמעט בכלל, בהתחשב בהערה בסעיף 4 בהמשך.

בואו נזכור שקטגורית המחיר משאירה את נמרוד בתחום ה ENTRY של תחנות העבודה ולא מדובר על מכונה עתירת ביצועים עם דיסקים SAS או SSD (שאלו האחרונים ידועים כלא אמינים בעליל) וכמובן לא בקרי רייד עתירי ביצועים IOPS

מנסיוני הדל האפקט המוחשי ביותר על המהירות יהיה בסדר הבא:

1. כרטיס המסך.
(לוודא שהתחנה תומכת בכרטיס המבוקש - חלקם צרכני חשמל עתירי הספק ודורשים חיבור חשמל ישיר)
2. נפח הזיכרון (בהתחשב במגבלות מע' ההפעלה) כמה שיותר משפר ביצועים באופן מוחשי ביותר. הרבה יותר ממעבד.
3. ביצועי הדיסק הקשיח.
4. מעבד (בהנחה בסיסית שכולם מסדרה מודרנית ובשליש העליון של ההיצע).

אם יהיה צורך ואתבקש אסביר בהמשך למה זה הסדר.

סוגיית הרייד:
רייד 0 זה אחלה לביצועים ונוראי לשרידות. לא הייתי נוגע כמעט אף פעם... זה טוב אולי למשחקים.
רייד 1 די טוב לביצועים (במיוחד קריאה שזה החלק החשוב) ומצויין לשרידות.
רייד 1+0 זה השילוב המושלם. אני מתכוון למה שמכונה בפי העם רייד 10. אבל זה כבר יקר ודורש 4 דיסקים לפחות.

צויין בתחילת השירשור ביצוע ריד 1 על פרטישן קטן ורייד 0 על הפרטישן הגדול.
אני חייב לציין שמעולם לא שמעתי וראיתי ביצוע כזה ויש לי כמה ספקות לגביו (אבל אשמח ללמוד)
במיוחד לאור העובדה שמדובר בבקר רייד שיושב על הצ'יפסט ולא כבקר עצמאי.
קיצר, אני לא ממש משוכנע שזה מעשי ומה התועלת לביצועים כשזה על הביוס.

והכי חשוב במחשב בעיצם שכחנו - שיהיה שקט ושלא נשמע אותו בכלל.
הכי מבאס זה מחשב רועש.... אפילו אם זה רק זמזום חרישי לכאורה.

לסיכם זו דעתי: (בהנחה שאין הרבה רינדור)
קח מחשב שקט ואמין.
תוודא שיש לו שירות טוב (טפו טפו שלא תצטרך)
תשקיע בכרטיס מסך טוב במיוחד.
מלא המחשב בזיכרון ככל שמערכת ההפעלה תומכת (אין חשיבות בדור החדש לזוגות) -
32 ביט רואה פחות מ 4 אבל יותר מ 3 . לא ניכנס לסיבות אבל שים 4 בשביל להגיע למקסימום - זה לא יקר.

דיסקים.
דיסק אחד בנפח הדרוש כמינימום. בהחלט יעשה את העבודה היטב ברוב המצבים.
שניים ברייד 1 (מירור) אם בא לך להתפרע או 4 ברייד 10 אם יצאת מדעתך ויש לך כסף מיותר...

לא צריך להתפרע מעבר לזה ברוב המצבים.
מפה רוב ההשקעה תוציא ממך יותר כסף משתתרום לביצועים.

בהצלחה,
בועז

zivo
06-08-10, 03:49
בועז,
מאחר שאתה קובע שיש פה בליל של עובדות נכונות ולא נכונות אני רוצה ברשותך להסב את תשומת לבך למס' עובדות שאולי לא שמת לב או שאתה פשוט לא יודע.
1- אם לא תתעצל ותעיין בהיסטוריה של האשכול, הודעות #26 #27 עוסקות בצרכי הזיכרון של סוליד, ובהערכה של נמרוד על מורכבות הפרוייקטים שלו.
אין מה לעשות, 3GIG לא מספיק לו! הוא צריך יותר ולכן צריך לרוץ במערכת הפעלה 64BIT !
2- הרבה רינדור זו לא שאלה , זה נתון (שמופיע פה באשכול לא פעם אחת). שים לב לבעיות שזה גורם (#41).
3- אם הייתה מבין מה נמרוד מבקש, הייתה מבין שסוליד אצלו זה כלי עבודה. ולכן הדיון זה לא קטגוריית המחיר אלא הביצועים. (המחשב הקודם, שהשקל היה שווה קצת יותר, הוא השקיע 9000 ש"ח).
4- אתה כותב:". מעבד (בהנחה בסיסית שכולם מסדרה מודרנית ובשליש העליון של ההיצע)."
זאת אומרת I7, I5 ,I3 כולם אותו הדבר וההחלטה לא משנה? מה המשפט הזה אומר??? הבן אדם מבקש המלצה לקונפיגורציה.
5- RAID , אתה זורק מס' קביעות טכניות (שחלקן נכונות וחלקן לא) , מוסיף שאתה לא מכיר את הקונפיגורציה, ואומר שה לא מעשי (והכל תחת הכותרת של "ים מבלבל של מילים :rolleyes: ).
אז בבקשה תחזור ותקרא את תחילת האשכול - ה raid 0 מיועד לשני דברים בדיוק:
swap file + temp files.
תקרא מה אתה אומר - "רייד 0 זה אחלה לביצועים ונוראי לשרידות"
זה לא בדיוק מה שאנחנו מחפשים עבור הקבצים האלו? ביצועים, ביצועים, ביצועים.....
ושרידות? מה אכפת הם נמחקים בכל מקרה כל הזמן.
אף אחד לא הציע raid 0 לבד.
raid 1- אתה כותב :"רייד 1 די טוב לביצועים (במיוחד קריאה שזה החלק החשוב) ומצויין לשרידות."
שתי שגיאות, גסות, במשפט אחד:

מי אמר שקריאה זה החלק החשוב, מה בסוליד לא שומרים חומר???
raid1 לא משפר שום ביצועים! בקריאה הביצועים שלו כמו של דיסק יחיד (כי בעצם קוראים רק מדיסק יחיד), ובכתיבה הוא איטי יותר מדיסק רגיל (כי כותבים לשני דיסקים במקום לאחד).

6- קונפיגורציה משולבת (1+0) - מעבר ללכתוב "אני חייב לציין שמעולם לא שמעתי וראיתי ביצוע כזה ויש לי כמה ספקות לגביו (אבל אשמח ללמוד)"
מה עשית??? חיפשת? קראת? על סמך מה הספקות? החמסין? החושך? פוליטיטקה????
מצורפת תמונה מהמחשב האישי שלי בבית, מחשב בין 3 וחצי שנים. כך זה רץ כל הזמן - אפס תקלות!!! עוד מעט 4 שנים, אפס תקלות.
ביצועים? יש לי מצלמת ווידיאו עם קלטות mini DV 60 דקות. אני מחבר אותה למחשב ב fire wire. המטרה להוריד תכולה של קלטת למחשב. עם דיסק רגיל אני מריץ את הקלטת במהירות הרגילה שלה (60 דקות לקלטת), שאני מוריד לraid0 אני יכול להריץ את הקלטת במהירות כפולה ולקבל את כל התוכן תוך 30 דקות!

חבל שמשפטים כמו "אני אשמח ללמוד" נאמרים מהפה ולחוץ :( 10 דקות בגוגל, והייתה מבין שמדובר ביכולות מוכחות בנות למעלה מ 4 שנים.
דרך אגב - בשלוש שנים האחרונות הרצתי כמה עשרות שרתי Dell באיזה 2-3 יבשות...כולם בקונפיגורציה הזו.
על כמה מחשבים אתה בדקת את הספקות שלך?????????

7 - ממש אין לי חשק להתווכח, אבל אני מציע לך לבדוק את עצמך גם לגבי ההערות על זכרונות בזוגות ,כן או לא, ומה ההגיון לדבר על חיסכון וraid 10 באותה המלצה.

8- Last but not least-
נימרוד ביקש עזרה מאוד ברורה תוך שהוא מתייחס למפרטים. אתה מאשים (אותי) בבליל של מילים, אבל תבדוק את עצמך :
"מעבד (בהנחה בסיסית שכולם מסדרה מודרנית ובשליש העליון של ההיצע)."
"תשקיע בכרטיס מסך טוב במיוחד."
"32 ביט רואה פחות מ 4 אבל יותר מ 3 . לא ניכנס לסיבות אבל שים 4 בשביל להגיע למקסימום - זה לא יקר."

מה זה? מה אתה עזרת?

נ.ב -
מצטער על הסיגנון, אבל ההערה כמו שלך הייתה צריכה להיות מגובה בהרבה יותר ידע, והרבה פחות ניחושים.

boaz avrahami
06-08-10, 10:09
סליחה מראש אבל אני לא משוכנע שתהיה לי המוטיבציה להיכנס לוויכוח הזה לעומק.
זה משהו שאני עושה למחייתי ואני משתדל להפריד בין קודש לחול...

הרצת שרתי דל על פני יבשוב בעולם כאשר הם מקונפגים על בקר רייד בביוס???
בחייאת... לדל עד לשנה האחרונה לא היה רייד בביוס (למעט בשרת SC400).

וברצינות, למדתי דבר חדש. לא הכרתי את האפשרות הזו כלל אבל עכשיו גם כשאני מכיר אותה אני לא בטוח שאשתמש בה.
כמה כח מחשוב המעבד מבזבז בשביל לחשב את האלוגריטם שיכתוב את הרייד המתוסבך הזה?
האם התוצאה הסופית מהירה או איטית יותר?
עדיין לא מאמין בחלוקה של שני לונים על אותם שני ספינדלים והרצת ריידים שונים - במיוחד כשהבקר הוא הביוס.
לא משהו בדוק - סתם תחושת בטן (ויש לי קצת בטן).

בהמשך נגעת בזיכרון.
בדור החדש אין יותר FSB והמחשב עובד על שלושה רוצים ולא שניים.
כדאי לך להכיר את זה כי זה משמעותי במיוחד בשרתים.
ההבדל בין אכלוס חסר של "בנק" לבין אכלוס מלא הוא משול להסעת תנועה על כביש תלת מסלולי.
פחות משלושה דימים זה ניצול של פחות מסלולים ממה שהכביש מציע ולכן פחות תעבורה עוברת בפרק הזמן הנתון בין המעבד לזיכרון.

מה שתמיד מכתיב הוא מסגרת התקציב כי אחרת היינו רוכשים הכי טוב הכי חזק והכי גדול שיש.
אם רוצים לעשות דיון רציני צריך:

1. להגדיר תקציב.
2. דרישות מערכת מבוססות הצורך מצד אחד ועל יצרן התוכנה מצד שני.
3. להחליט היכן שמים את הדגשים בחומרה.

יש לי כמה שעות נסיון בוויכוחים כאלו.
לא ניצא מהם עם מסקנות ותובנות אם סתם נתווכח על טכנולוגיה.
גם לא בטוח כמה כל פיפס טכנולוגי כזה או אחר משפיע ביום יום על התועלת בעבודה.
חייבים לדעת מה באמת נותן את ההבדלים המוחשיים ועל זה לשים את הכסף.

שבת שלום
בועז

סולי
06-08-10, 11:22
האם התוצאה הסופית מהירה או איטית יותר?.

מה שתמיד מכתיב הוא מסגרת התקציב כי אחרת היינו רוכשים הכי טוב הכי חזק והכי גדול שיש.

1. להגדיר תקציב.

בועז

אהלן בועז,
מבדיקות שערכתי לפני 3 שנים לערך עם לוח שממותג גבוה בזמנו של חברת אביט בתצורת רייד 0+1 היא שיפור ביצועים בקריאה ובכתיבה (המבחנים בוצעו בסיסופט סנדרה הלא מקצועית), כאמור מדובר בלוח בעל בקר רייד צנוע ומובנה על הלוח.
אין ספק שהוא מעמיס מעט על המעבד אך לדעתי זניח לחלוטין, וכמובן שניתן לרכוש בקר ייעודי נפרד שמבצע את חלוקת הקריאה/הכתיבה מהדיסקים ובמעמס מינימלי על המעבד הראשי.

מיותר לציין שאני מסכים עם כל דבר שכתבת, ואתה מחזיר את נימרוד לתחילת השירשור.
לא ניתן להמליץ על שום מפרט ללא תקציב ודרישות.. ומס' תוספות, אני אצטט:

פורמט מומלץ להודעה על מנת שנוכל לעזור לכם כמה שיותר ביעילות:

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד!
האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך?
במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?
2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)?
א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).
ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:
* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?
* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד?
* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?
3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)?
4. האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?
5. במידהויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.
6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?
7. האם מתוכנן אוברקלוק (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק?
8. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?
9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.
10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)?
11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?
12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון?

boaz avrahami
06-08-10, 11:42
בואו נשתעשע עוד קצת...

מה יהיה יותר מהיר-
רייד 0 על שני דיסקים 7200 או דיסק אחד 10000 ללא רייד?

zivo
06-08-10, 15:13
סליחה מראש אבל אני לא משוכנע שתהיה לי המוטיבציה להיכנס לוויכוח הזה לעומק.
זה משהו שאני עושה למחייתי ואני משתדל להפריד בין קודש לחול...

הרצת שרתי דל על פני יבשוב בעולם כאשר הם מקונפגים על בקר רייד בביוס???
בחייאת... לדל עד לשנה האחרונה לא היה רייד בביוס (למעט בשרת SC400).

זיו: אתה מבלבל בין בקר RAID נפרד (שתומך גם SAS ) וכולל סוללה משלו וכו' לבין raid שכלול בbios, אבל הכי חמור, אתה אפילו לא טורח להשקיע 3 דקות בגוגל:

http://developer.novell.com/yes/101944.htm
שים לב לתאריך, ליצרן ולich9r

וברצינות, למדתי דבר חדש. לא הכרתי את האפשרות הזו כלל אבל עכשיו גם כשאני מכיר אותה אני לא בטוח שאשתמש בה.
האם התוצאה הסופית מהירה או איטית יותר?
עדיין לא מאמין בחלוקה של שני לונים על אותם שני ספינדלים והרצת ריידים שונים - במיוחד כשהבקר הוא הביוס.
לא משהו בדוק - סתם תחושת בטן (ויש לי קצת בטן).

זיו: היה לי פעם מנהל שבכל דיון שמישהו אמר "יש לי תחושת בטן" הוא היה אומר לו - "אז תלך לרופא" . כל החוכמה שה ich9r עושה את העבודה ולא ה CPU. אבל באמת, למה הוויכוח, לך תקרא קצת ואז נדבר, תאמין לי, זה עובד.

בהמשך נגעת בזיכרון.
בדור החדש אין יותר FSB והמחשב עובד על שלושה רוצים ולא שניים.
כדאי לך להכיר את זה כי זה משמעותי במיוחד בשרתים.

זיו: נכון חלקית אבל לא רלוונטי. רק בחלק ממעבדי I7 - רק מעבדי ה high end. דוודקא אתה, שצודק, ומטיף לא להשתולל בעלויות....המעבדים עם שלושה ערוצים לא רלוונטים.
לנוחיותך:
http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318,
תסתכל על הנתון של ערוצי זיכרון :-( שים לב על שני המעבדים שאני דיברתי לעומת ה 960 ותבין למה האמירה של זכרונות בזוגות היתה נכונה ומדוייקת:rolleyes:
לא צריך לנחש, יש גוגל...
שים לב
ההבדל בין אכלוס חסר של "בנק" לבין אכלוס מלא הוא משול להסעת תנועה על כביש תלת מסלולי.
פחות משלושה דימים זה ניצול של פחות מסלולים ממה שהכביש מציע ולכן פחות תעבורה עוברת בפרק הזמן הנתון בין המעבד לזיכרון.

1. להגדיר תקציב.

יש לי כמה שעות נסיון בוויכוחים כאלו.
לא ניצא מהם עם מסקנות ותובנות אם סתם נתווכח על טכנולוגיה.
גם לא בטוח כמה כל פיפס טכנולוגי כזה או אחר משפיע ביום יום על התועלת בעבודה.
חייבים לדעת מה באמת נותן את ההבדלים המוחשיים ועל זה לשים את הכסף.

זיו: על המשפט הזה אני חותם, אבל זה מזכיר לי המשפט על "אני אשמח ללמוד" , שלצערי לא מומש:(

שבת שלום
בועז
שבת שלום

boaz avrahami
06-08-10, 16:18
זיו שלום

אתה קצת מעוות את התמונה ולפעמים עונה על מה שאתה רוצה שזה "ליד" מה שכתבתי .
ככלל וויכוחים כאלו יכולים להימשך עד שתומצא הטכנולוגיה הבאה אם לא מעבר לכך.
אם היינו רוצים באמת להתווכח כמו שצריך היה צריך להתווכח בכל פעם על נושא אחד ולמצות אותו.
מאחר ומבחינתי זה חומר לעוס והוויכוח לא מקדם אותי ואף אינו עוזר למטרת השירשור המקורית בוא נרד מזה.
אני גם די בטוח שזה לא מעניין את רוב החברים באתר.

אם כן, נחזור לכוונת השרשור - נמרוד רוצה לרכוש מחשב חדש ורוצה לדעת מה טוב בשבילו.
בשביל שנוכל לסייע לו להחליט נמרוד צריך בתור התחלה להגדיר כמה דברים כגון תקציב וסוג הפעילות שהמחשב יעשה.
נמרוד גם יכול לעשות את זה מול סוליד בארץ שימליצו לו על מפרט מחשב מתאים.

לאחר מכן כמעט הכול יהיה ברור ומרחב האפשרויות יצטמצם מאוד וגם הוויכוח סביבם...
עד אז בוא נסכים שחבל לשפוך מילים.

למען הגילוי הנאות- למחייתי אני עובד זמן רב כמנהל מוצר של שרתי דל ומכיר היטב את הטכנולוגיות.
מן הסתם רוב היום אני עוסק במתן יעוץ וחשוף לטכנולוגיה ברמת היצרנים.

שבת שלום
בועז

rob
06-08-10, 16:49
אותי הצלחתם לבלבל לגמרי.
היה עוד שלב שעקבתי והבנתי.

קצת מהנסיון שלי, עד לפני כמה ימים עבדתי על מחשב נייח Dell Precision T3500
המחשב הגיע עם התוכנה שקניתי בתור מתנה (אחרי הכל 30 אלף על תוכנה)
עבודה שגרתית על הרכבות של כ-300 חלקים המחשב היה נתקע לעתים רחוקות, ז"א שעדיין היו מצבים בהם הסוליד היה נתקע וזורק אותי החוצה.
לפני כמה ימים החלפתי את הנייח בנייד Dell Precision M4500 שיתפקד כעמדת עבודה
תנו לי כמה ימים ואדע עם החדש עומד בעומס לחלוטין.

עידו לוריה
07-08-10, 12:42
דרך אגב - בניגוד ללוגיקה שלך ושל עידו, לפי החשבון שלי, ככל שהעבודה נעשית יותר מהר, יש יותר זמן לקפה ולא פחות :rolleyes: אני טועה ???

זיו אתה לא לגמרי טועה זו אופציה לא רעה בכלל , אבל יש עוד אחת :ככל ששותים יותר קפה עובדים פחות :p
עידו

zivo
07-08-10, 14:48
בועז,
תסלח לי, אנחנו נמצאים באתר טכני, ובדיון טכני. דיון טכני במהותו צריך לכלול דברים טכנים, מספרים מפרטים וכו'. אם הייתה כותב שאתה איש מכירות ("בלבד"), לא הייתי מתפלא ;) אבל ממנהל מוצר אני מצפה לאמירה טכנית אמיתית.
אתה בוחר להסית את הדיון ולחנך אותי ואת "הלקוח" שלא סיפק לך מידע, אבל מתעלם מהוכחות ברורות שכתבת שגיאות (ועוד בגסות תוך שאתה מזלזל באמירות של אחרים).

ברשותך כמנהל מוצר ב Dell :

1- האם נכון שלחברת DELL יש שרתים מבוססי Intel ICHR כבר למעלה משלוש שנים?
(לעזרתך : http://developer.novell.com/yes/101944.htm

האם זה נכון שאותם שרתים תומכים בקונפיגורציה של raid משולבת (חלק מהדיסק בריד 0 וחלק ב 1)?

2- האם זה נכון שטכנולוגיה של 3 ערוצי זיכרון במעבד היא יחודית למעבדי high end כדוגמת I7 לשרתים ואילו המעבד עליו מדבר "הלקוח" (860)והמעבד עליו אני המלצתי, 760-I5 עובדים בשני ערוצי זיכרון, מה שאומר שהאמירה של זכרונות בזוגות עדיין רלוונטית (מאוד)?
(לעזרתך -http://ark.intel.com (http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318)
/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318 (http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318),)

ודרך אגב, אם יש לך חומר על ההבדלים והשיקולים לבחירה בין I7 ל I5 יהיה נחמד אם תחלוק עימנו.

3- אם אתה חושב "שעיוותי את התמונה" בבקשה תפרט ותנמק ( "בבקשה לגופם של דברים ולא לגופם של דוברים").

אם אני טועה, אני אשמח ללמוד.
אם אני צודק, אני אשמח שתפזר את הערפל (שיצרת פה) שגם אחרים ילמדו.

boaz avrahami
08-08-10, 16:22
בועז,
תסלח לי, אנחנו נמצאים באתר טכני, ובדיון טכני. דיון טכני במהותו צריך לכלול דברים טכנים, מספרים מפרטים וכו'. אם הייתה כותב שאתה איש מכירות ("בלבד"), לא הייתי מתפלא ;) אבל ממנהל מוצר אני מצפה לאמירה טכנית אמיתית.
אתה בוחר להסית את הדיון ולחנך אותי ואת "הלקוח" שלא סיפק לך מידע, אבל מתעלם מהוכחות ברורות שכתבת שגיאות (ועוד בגסות תוך שאתה מזלזל באמירות של אחרים).

ברשותך כמנהל מוצר ב Dell :

1- האם נכון שלחברת DELL יש שרתים מבוססי Intel ICHR כבר למעלה משלוש שנים?
(לעזרתך : http://developer.novell.com/yes/101944.htm

האם זה נכון שאותם שרתים תומכים בקונפיגורציה של raid משולבת (חלק מהדיסק בריד 0 וחלק ב 1)?

2- האם זה נכון שטכנולוגיה של 3 ערוצי זיכרון במעבד היא יחודית למעבדי high end כדוגמת I7 לשרתים ואילו המעבד עליו מדבר "הלקוח" (860)והמעבד עליו אני המלצתי, 760-I5 עובדים בשני ערוצי זיכרון, מה שאומר שהאמירה של זכרונות בזוגות עדיין רלוונטית (מאוד)?
(לעזרתך -http://ark.intel.com (http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318)
/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318 (http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,37151,41318),)

ודרך אגב, אם יש לך חומר על ההבדלים והשיקולים לבחירה בין I7 ל I5 יהיה נחמד אם תחלוק עימנו.

3- אם אתה חושב "שעיוותי את התמונה" בבקשה תפרט ותנמק ( "בבקשה לגופם של דברים ולא לגופם של דוברים").

אם אני טועה, אני אשמח ללמוד.
אם אני צודק, אני אשמח שתפזר את הערפל (שיצרת פה) שגם אחרים ילמדו.

זיו שלום,
מה אתה מביא לי נתונים מהאתר של נובל?
לא אמרו לך שהנובל כבר נובל??

אענה בקצרה (כמה שקצרה אפשרי בדרעק הזה..) וממש בחוסר חשק.

1. לדל יש שרתים עם ICH9R - זה נכון.
זה לא אומר בהכרח שאותם שרתים מאפשרים לבצע רייד ברמת הביוס. ה 300T הוא דוגמא מצויינת לאחד שלא מאפשר.
אתה נסמך על חלקיקי מידע שאתה אוסף מאתרים שונים ובונה על סמך זה תאוריות שאינם בהכרח נכונות.
לפיכך זה לא נכון שהשרת הזה (וכמעט כולם אגב) תומכים ברייד 0/1 ברמת הביוס.
בשביל לבצע רייד אתה זקוק לבקר שנקרא:
SAS 5Ir SAS6iR Perc5i Perc6i כאשר ה PERC נותנים גם רייד 5/50/6/60 ויש להם זיכרון וסוללה.

הדבר היחידי שאני יכול לומר שלימדת אותי שניתן לבצע על ה ICH9R רייד של 0 ו 1 בשני לונים נפרדים אבל על אותם ספינדלים פיזיים.
אודה שלא היכרתי את זה.
מצד שני תרשה לי להגיד שלמרות שזה אפשרי טכנית, אני לא משוכנע שהייתי מיישם זאת כי אותם שני דיסקים מבצעים בו זמנית שני ריידים.
המעבד הוא זה שנושא בעומס עבור הצ'יפסט ובנוסף אותם שני דיסקים מבצעים שני סוגי רייד - זה משהו שממש לא מקובל לעשות (לפחות לא בשרתים)
לא חקרתי את הנושא מספיק בשביל להגיד בוודאות מה המסקנות שלי לגבי התצורה הזו אבל התחושה שלי בטרום הבדיקה היא שזה נחמד אבל לא שיפור בביצועים...

2. שים לב שהתיחסתי בהמלצה המקורית שלי "לשליש העליון של המעבדים" ולא לכלל המעבדים.
השליש העליון עובד בטריפל צ'אנל ולא דואל. אתה מוזמן לחזור לקרוא את הפוסט המקורי שלי.
זה מה שנקרא לענות על מה שנוח לך ולא על מה שכתבתי.
ככה אתה אולי יוצר מצגת שאתה צודק ואני טועה.
בכל מקרה שנינו המלצנו על לפחות 4 ג"ב כך ששוב נושא שהוויכוח סביבו לא ממש מעניין.

למען הסר ספק - אלו המעבדים שאני מתכוון אליהם: (יש גם את ה 980 שלא מופיע ברשימה הזו - אני כבר נזהר שלא תתפוס אותי בחוסר דיוק)

Model Clock L2 QPI
i7-975 3,33GHz 8MB 6.4 130W
i7-965 3,20GHz 8MB 6.4 130W
i7-960 3,20GHz 8MB 4.8 130W
i7-950 3,06GHz 8MB 4.8 130W
i7-940 2,93GHz 8MB 4.8 130W
i7-920 2,66GHz 8MB 4.8 130W

לסיום.
אני לא מתעסק בד"כ עם תחנות העבודה אבל מכיר פחות או יותר את הטכנולוגיה.
משתדל לא להתעסק בזה אלא רק כאשר חבר שאני מכיר אישית מבקש ממני עזרה.
לא התכוונתי להעליב אותך ואם נעלבת קבל התנצלות כנה.
עדיין אני סבור שסטינו מרחק רב לכיוון הטכנולוגי העמוק אע"פ שהוא אינו רלוונטי לדיון המקורי ולטעמי רוב הקוראים אינם מבינים על מה אנחנו מדברים.

האם תוכל להסכים איתי לפחות שהשאלה האמיתית והרלוונטית היא מה התקציב ולאחר מכן איזה טכנולוגיה הכי טובה נצליח להכניס במגבלות התקציב הזה?

בידידות,
בועז

BackDoorMan
08-08-10, 17:37
זיו שלום,

זה לא אומר בהכרח שאותם שרתים מאפשרים לבצע רייד ברמת הביוס. ה 300T הוא דוגמא מצויינת לאחד שלא מאפשר.
אתה נסמך על חלקיקי מידע שאתה אוסף מאתרים שונים ובונה על סמך זה תאוריות שאינם בהכרח נכונות.
SAS 5Ir SAS6iR Perc5i Perc6i כאשר ה PERC נותנים גם רייד 5/50/6/60 ויש להם זיכרון וסוללה.

הדבר היחידי שאני יכול לומר שלימדת אותי שניתן לבצע על ה ICH9R רייד של 0 ו 1 בשני לונים נפרדים אבל על אותם ספינדלים פיזיים.
אודה שלא היכרתי את זה.
מצד שני תרשה לי להגיד שלמרות שזה אפשרי טכנית, אני לא משוכנע שהייתי מיישם זאת כי אותם שני דיסקים מבצעים בו זמנית שני ריידים.
המעבד הוא זה שנושא בעומס עבור הצ'יפסט ובנוסף אותם שני דיסקים מבצעים שני סוגי רייד - זה משהו שממש לא מקובל לעשות (לפחות לא בשרתים)
לא חקרתי את הנושא מספיק בשביל להגיד בוודאות מה המסקנות שלי לגבי התצורה הזו אבל התחושה שלי בטרום הבדיקה היא שזה נחמד אבל לא שיפור בביצועים...

2. שים לב שהתיחסתי בהמלצה המקורית שלי "לשליש העליון של המעבדים" ולא לכלל המעבדים.
השליש העליון עובד בטריפל צ'אנל ולא דואל. אתה מוזמן לחזור לקרוא את הפוסט המקורי שלי.
זה מה שנקרא לענות על מה שנוח לך ולא על מה שכתבתי.
ככה אתה אולי יוצר מצגת שאתה צודק ואני טועה.
בכל מקרה שנינו המלצנו על לפחות 4 ג"ב כך ששוב נושא שהוויכוח סביבו לא ממש מעניין.

למען הסר ספק - אלו המעבדים שאני מתכוון אליהם: (יש גם את ה 980 שלא מופיע ברשימה הזו - אני כבר נזהר שלא תתפוס אותי בחוסר דיוק)

Model Clock L2 QPI
i7-975 3,33GHz 8MB 6.4 130W
i7-965 3,20GHz 8MB 6.4 130W
i7-960 3,20GHz 8MB 4.8 130W
i7-950 3,06GHz 8MB 4.8 130W
i7-940 2,93GHz 8MB 4.8 130W
i7-920 2,66GHz 8MB 4.8 130W

לסיום.
אני לא מתעסק בד"כ עם תחנות העבודה אבל מכיר פחות או יותר את הטכנולוגיה.
משתדל לא להתעסק בזה אלא רק כאשר חבר שאני מכיר אישית מבקש ממני עזרה.
לא התכוונתי להעליב אותך ואם נעלבת קבל התנצלות כנה.
עדיין אני סבור שסטינו מרחק רב לכיוון הטכנולוגי העמוק אע"פ שהוא אינו רלוונטי לדיון המקורי ולטעמי רוב הקוראים אינם מבינים על מה אנחנו מדברים.

האם תוכל להסכים איתי לפחות שהשאלה האמיתית והרלוונטית היא מה התקציב ולאחר מכן איזה טכנולוגיה הכי טובה נצליח להכניס במגבלות התקציב הזה?

בידידות,
בועז

למרות שלא הבנתי כלום הצלחת לשכנע אותי,
בידידות,
BackDoorMan

zivo
09-08-10, 00:48
זיו שלום,

אודה שלא היכרתי את זה.

בועז

בועז,
שים לב, לא רק אני, גם אחרים לא מבינים...
המפרט הוא מאתר של נובל כי זה המקום הראשון שמצאתי מפרט של דל מ 2008, אני לא מבין מה כל ההתחכמות על נובל? המפרט נכון או לא??? זה שרת דל? כן\ לא?

אתה כותב שני משפטים שסותרים (או לפחות אני לא מבין):

"לדל יש שרתים עם ICH9R - זה נכון.
זה לא אומר בהכרח שאותם שרתים מאפשרים לבצע רייד ברמת הביוס"

"הדבר היחידי שאני יכול לומר שלימדת אותי שניתן לבצע על ה ICH9R רייד של 0 ו 1 בשני לונים נפרדים אבל על אותם ספינדלים פיזיים."

אז אפשר או אי אפשר לבצע את הקונפיגורציה הזו על חלק משרתי דל בשלוש שנים האחרונות? כן או לא???
והערה נוספת - עזוב אותך מספידלים ונולים וכל מני מילים גבוהות שרק מגדילות את הבילבול פה באתר.
האם הקונפיגורציה שאני הצעתי ברת ביצוע, כן \ לא??

"אתה נסמך על חלקיקי מידע שאתה אוסף מאתרים שונים ובונה על סמך זה תאוריות שאינם בהכרח נכונות."
מי שבונה תאוריות זה אתה, אני הראתי שזה עובד!!!, זה לא תאוריה, זה עובד.
ודרך אגב, זה ממש לא בושה לאסוף מידע מאתרים שונים:rolleyes:
הנה, גם אתה איש מקצוע בחברת דל למדת משהו חדש על מחשבי דל באיזה אתר ג'יפים ישראלי ;) אז מה, מה רע בזה?

לגבי האמירה על "שליש עליון של מעבדים" כבר ממש קשה להתיחס.

שליש עליון זה לא מושג ברור \ מוסכם \ קיים.
נמרוד כתב במפורש על איזה מעבד יש לו הצעה ואני הצעתי לשקול מעבד אחר. כן שליש עליון, לא שליש עליון.... בכל מקרה עבור שני המעבדים שעל הפרק, ההערה של 3 ערוצים לא רלוונטית (מה שמזכיר לי הערה שכתב פה מישהו מוקדם יותר:"בליל של עובדות נכונות עם לא נכונות טובעות בים מבלבל של מילים") :(

asafk
09-08-10, 23:07
נמרוד, ביררת כבר מה המפרט המינימלי שסולידוורקס ממליצים עליו....? מעניין אותי אם אותו אני אצליח לקרוא או שאני אתקע כמו עם 90 אחוז מהדיון הזה...

אסף.

עירא
10-08-10, 03:08
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pz7wTpIkC7LAuGJ0evMeWQw

קישור לריכוז של תוצאות מבחני ביצועים של סוליד עם מערכות שונות.
זה יכול לשמש כרפרנס לא רע.

עירא

BackDoorMan
10-08-10, 09:49
שים לב לשורה 16 בטבלה , מחשב עם היחס תמורה למחיר הגבוה ביותר ברשימה 500 דולר בלבד.

נמרוד
10-08-10, 11:57
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pz7wTpIkC7LAuGJ0evMeWQw

קישור לריכוז של תוצאות מבחני ביצועים של סוליד עם מערכות שונות.
זה יכול לשמש כרפרנס לא רע.

עירא

רפרנס לא רע, אבל צריך להבין מה הוא בדיוק בודק... הרצתי את הבדיקה על הנייד שלי, Latitude E6400, וקיבלתי זמן של 37.81 שניות. זמן ששם אותי באמצע הטבלה, מעלי ומתחתי אנשים עם לפטופים נחותים משלי, לצד תחנות עבודה מפלצתיות, בלי סדר מובחן. אם בכל זאת מתעמקים, נראה שמדובר כאן על מבחן של כוח מעבד בלבד - כרטיס מסך לא בא לידי ביטוי כלל, דיסק קשיח לא בא לידי ביטוי כלל, ולדעתי גם הזכרון לא. התוצאות כן מלמדות שמעבדי i7 עם מערכת הפעלה ותוכנה 64 ביט עדיפות - על זה כולנו הסכמנו כבר וזו כבר מסקנה חשובה מהדיון הזה - עוברים ל64 ביט.

זה חשוב מאד מבחינתי מכיוון שסגנון העבודה שלי הוא לערוך חלקים ותת הרכבות בתוך ההרכבות, עם הרבה קישורים בינהם, אני עושה שינויים קטנים - משנה את סקיצת הגיאומטריה הבסיסית שבראש הרכבת השלדה נניח - ואז בונה מחדש - בדיוק כמו במבחן הזה, וברמת מורכבות (מספר פיצ'רים שצריכים להתעדכן) יותר גבוהה. השינוי הקטן יכול לגרום הן לשלדה והן למשולשי המתלה לקבל צורה חדשה לגמרי, מאות פיצ'רים שמתעדכנים בזה אחר זה. זה בדיוק זמן הקפה שאני מדבר עליו, שיכול בקלות לגלוש לדקות שלמות של בהייה במסך...

מצד שני המבחן הזה לא בודק בכלל את כרטיס המסך - שום דבר לא משתנה על המסך. כרטיס מסך מעניין מי שמרנדר (לא מעניין אותי בכלל) ותורם מאד לחוויה השימוש - כשמזיזים הרכבות גדולות מאד, ובמיוחד כשרוצים לראות חלקים בשקוף או בwireframe, לסובב מודל שלם של הרכב, להזיז מתלים כדי לראות עם גלגל נוגע - ומקבלים רצף של קוביות ומודל שזז בהילוך איטי - זה מבאס... כל עוד מדובר בקוביות, זה עוד סביר, כשהתנועה מאיטה עד כדי הצורך להעלים חלקים מהמודל כדי לקבל קצב עבודה סביר - זה מבאס. אבל אני חושב שעבורי אישית, בסגנון העבודה שאליו התרגלתי, כרטיס מסך בינוני יעשה את העבודה.

דיסק מהיר (או דיסקים ברייד 0) צריך כשעורכים ובונים מחדש חלקים בתוך הרכבות, כשפותחים הרכבות וחלקים מתוך ההרכבה. זה אוכל הרבה, הרבה זמן - לא ברמה של כוס קפה, אבל עדיין מעיק, בגלל זה מבחינתי הכפלה של מהירות הדיסק בעלות סבירה על ידי רייד 0, נראית עדיין כפתרון הנכון.

הויכוח של זיו ובועז על פיצול הדיסקים כך שיעבדו גם ברייד 0 וגם 1, אני לא עוקב אחריו והוא לא כל כך מעניין אותי בתור משתמש הקצה. מבחינתי אני אמשיך לעבוד עם שני דיסקים ברייד 0, וכל עוד אני דואג לגבות באופן סדיר על דיסק חיצוני (כמו שעשיתי עד עכשיו) אני לא בבעייה. המחשב הזה הוא לא מחשב לעבודה במובן של פרנסה - אם דיסק הולך, ואני צריך להשבית אותו כמה ימים עד תיקון, כולל פרמוט מחדש, התקנות תוכנות וכולי - זה לא אסון. מה גם שכזה קורה אחרי 4 שנים של שימוש, כמו במקרה הנוכחי, אז זה בסך הכל תזכורת לשדרוג.

אם הייתי תלוי בו לפרנסתי - חד משמעית, הייתי מוותר על המהירות ועובד על שני דיסקים במירור כך שתקלת דיסק לא משביתה ולו ליום אחד, והייתי שוקל פתרונות אחרים לדיסק שלישי מהיר יותר. אז גם הייתי מוכן להשקיע כמה אלפי שקלים יותר במחשב.

בכל מקרה ההתכנסות שלי היא למפרט של מעבד i7 עם מערכת הפעלה 64 ביט, 8 ג'גה זכרון, כרטיס מסך בסיסי המאושר על ידי סולידוורקס, ושני דיסקים ברייד 0. וממה שאני רואה המחירים בסביבות 6000 שקלים, כשמחשבי המותג של דל באמת לא יקרים הרבה יותר ממחשבי הnoname, הבעייה שלהם זה זמן הספקה כי המפרט הנ"ל הוא לא סטנדרטי.

סוזי המשתוללת
10-08-10, 13:27

קצת יקר

כנס לאתר של ksp ותבנה את המחשב שלך

הצפרדע
10-08-10, 13:28
מבקש סליחה מראש על כך שלא עברתי על כל השרשור, שממילא לא היה אומר לי כלום מבחינה מקצועית.

שאלתי היא בענין פרקטי - האם לא כדאי לבדוק כאלמנט חשוב מאד, גם את תקופת האחריות שמקבלים על המחשב בהתאם ליצרן?

מה שזכור לי הוא שיש כאלה שנותנים שנה אחריות ומאפשרים עוד שנתיים במחיר כבד של כ 800 ש"ח; יש כאלה שלא נותנים בכלל יותר משנה; ויש כאלה שנותנים מראש 3 שנות אחריות, כלולה במחיר המחשב.

נדמה לי, אם אני לא מפספס כאן בגדול והדבר כבר דובר, ששווה ללכת על אחריות ארוכה, בעיקר אם זה מחשב נייד.

סוזי המשתוללת
10-08-10, 13:43

בהצלחה[/QUOTE]

זיו
זה רק מראה שאין לך מושג ירוק על הדברים בעולם האמיתי
בעולם האמיתי אם המחשב מרנדר יותר מהר ואתה מסיים יותר מהר אתה מקבל עוד משימות מהאישה :mrgreen:

zivo
11-08-10, 11:12
מבקש סליחה מראש על כך שלא עברתי על כל השרשור, שממילא לא היה אומר לי כלום מבחינה מקצועית.

שאלתי היא בענין פרקטי - האם לא כדאי לבדוק כאלמנט חשוב מאד, גם את תקופת האחריות שמקבלים על המחשב בהתאם ליצרן?

מה שזכור לי הוא שיש כאלה שנותנים שנה אחריות ומאפשרים עוד שנתיים במחיר כבד של כ 800 ש"ח; יש כאלה שלא נותנים בכלל יותר משנה; ויש כאלה שנותנים מראש 3 שנות אחריות, כלולה במחיר המחשב.

נדמה לי, אם אני לא מפספס כאן בגדול והדבר כבר דובר, ששווה ללכת על אחריות ארוכה, בעיקר אם זה מחשב נייד.

איך עבדו עלייך???;)

רוב החלקים - מעבד, לוח אם,זכרונות, דיסקים.... מקבלים 1 (לוח אם) עד שלוש (מעבד, כוננן קשיח) מהייצרן.
בשביל ספק (אם קניתה זול), או CD לא שווה.
אם אתה חושב ש 800 ש"ח זה יותר כדאי מלשמור חשבונית?
ודרך אגב, אני לא שומר חשבוניות, ותמיד מבקש מהחנות למצוא את הקנייה במחשב שלהם. בחיים לא הייתה לי בעיה.

בחיים לא ניתקלתי שמי מהחברות האלו מתכחשת לאחריות, חבל על הכסף.

zivo
11-08-10, 11:19
הויכוח של זיו ובועז על פיצול הדיסקים כך שיעבדו גם ברייד 0 וגם 1, אני לא עוקב אחריו והוא לא כל כך מעניין אותי בתור משתמש הקצה. מבחינתי אני אמשיך לעבוד עם שני דיסקים ברייד 0, וכל עוד אני דואג לגבות באופן סדיר על דיסק חיצוני (כמו שעשיתי עד עכשיו) אני לא בבעייה. המחשב הזה הוא לא מחשב לעבודה במובן של פרנסה - אם דיסק הולך, ואני צריך להשבית אותו כמה ימים עד תיקון, כולל פרמוט מחדש, התקנות תוכנות וכולי - זה לא אסון. מה גם שכזה קורה אחרי 4 שנים של שימוש, כמו במקרה הנוכחי, אז זה בסך הכל תזכורת לשדרוג.

......

בכל מקרה ההתכנסות שלי היא למפרט של מעבד i7 עם מערכת הפעלה 64 ביט, 8 ג'גה זכרון, כרטיס מסך בסיסי המאושר על ידי סולידוורקס, ושני דיסקים ברייד 0. וממה שאני רואה המחירים בסביבות 6000 שקלים, כשמחשבי המותג של דל באמת לא יקרים הרבה יותר ממחשבי הnoname, הבעייה שלהם זה זמן הספקה כי המפרט הנ"ל הוא לא סטנדרטי.

נמרוד,

בנושא הזה (רייד 0 + 1 ) אני חושב שאין כל וויכוח (ולכן גם ביקשתי מבועז שיבהיר זאת).
זו יכולת קיימת ומוכחת של אינטל כבר למעלה מ 4 שנים.
חבל, פשוט חבל, ללכת על רייד 0 מלא.

לגבי מעבד, שים לב מה כתבתי לך (וביקשתי מכל מי שקורא להגיב ) ה I5 (שהוא בכלל חדש יותר מה I7), יהיה זול ב 500 ש"ח ויעשה לך את אותה עבודה בדיוק (המחיר של ה I7 נובע, קודם כל ממיצוב ואח"כ גם מיכולות שמיועדות לשרתים מרובי משימות ושאינן קשורות לך).

הצפרדע
11-08-10, 11:19
זה מה שאיש המחשבים שלי אמר לי - עכשיו אני צריך לקנות עוד מחשב נייד עם דרישות מסויימות, ולדבריו עדיף ללכת על DELL מכיוון ששם יש בלי ויכוח אחריות לשלוש שנים על כל המרכיבים.

אולי הוא עובד עלי?:confused:

בתחום הזה קל לעבוד עלי, זה הרי לא מסגרות וריתוכים, ואפילו לא תכנון כלי רכב למירוצים....:mrgreen:

zivo
11-08-10, 11:21
זה מה שאיש המחשבים שלי אמר לי - עכשיו אני צריך לקנות עוד מחשב נייד עם דרישות מסויימות, ולדבריו עדיף ללכת על DELL מכיוון ששם יש בלי ויכוח אחריות לשלוש שנים על כל המרכיבים.

אולי הוא עובד עלי?:confused:

בתחום הזה קל לעבוד עלי, זה הרי לא מסגרות וריתוכים, ואפילו לא תכנון כלי רכב למירוצים....:mrgreen:

מחשב זה לא מחשב נייד.... ואתה כתבת מחשב.
במחשב נייד החשבון מעט שונה, אבל עדיין, לא מקובל לשלם אקסטרה...תלחץ

zivo
11-08-10, 18:41
מחשב זה לא מחשב נייד.... ואתה כתבת מחשב.
במחשב נייד החשבון מעט שונה, אבל עדיין, לא מקובל לשלם אקסטרה...תלחץ

מצטער ברוך, השמש בבריכה לא קראתי נכון את מה שכתבת ;)

מה שאתה אומר שעל דל יש 3 שנים בלי וויכוח (זה גם מה שאני מכיר), אז מי כן ביקש 800 ש"ח?

בכל מקרה, במחשב רגיל לא לשלם אחריות מיוחדת, בנייד לבדוק וללחוץ.
יש מקרים שהאקסטרה כסף זה בכלל לא האחריות עצמה (לתקינות המכשיר) אלא רק על איפה השרות (בית\ מעבדה), זמני שרות, משלוחים, חלופי וכו'.

zivo
11-08-10, 19:07
רפרנס לא רע, אבל צריך להבין מה הוא בדיוק בודק....

נמרוד,
אתה צודק אבל בכל זאת, אני חושב שניתן ללמוד נתונים.

1- כל הראשונים רצים overclock ולהוציא 2-3 חריגים, יש קשיר ישיר בין מהירות CPU לציון הסופי. בסופו של יום, סוליד תלוי במהירות שעון יותר מכל נתון אחר.

2- שים לב להשוואה בין שני הראשונים, אותו מעבד, הראשון ללא Hyper Threading והשני עם (אני מניח שכבו בביוס). השני עם זיכרון DDR3 1600.
בקיצור , שעון יותר חשוב מHT וזיכרון מעל 1333 לא תורם (בהנחה שאתה oc ).

3- הראשון רץ רייד 0 ;)

4- דווקא המעבדים היותר חזקים 980 , 860 נמצאים יותר נמוך (עם OC נמוך יותר).

בקיצור, אני בשלי :

I5-760 , DDR3 1333 ורייד משולב (0+1), ואתה יוצא בזול עם מחשב מנצח.
על זה אני נותן אחריות ;)

נמרוד
11-08-10, 19:28
זיו, המבחן הנ"ל לא אומר כלום לא לגבי כרטיס מסך, לא לגבי דיסקים, וגם לא לגבי זכרון. מדובר על מבחן של כוח מעבד נטו (אתה לא מכיר את התוכנה ולא הרצת את המבחן - אני כן. מדובר על קובץ אחד, לא גדול במיוחד). אז בוודאי שהמעבדים המהירים ביותר לוקחים - זה ברור מאליו.

עכשיו אחרי שחקרתי קצת וגם ראיתי מה יש בשוק נכון להיום, אני יכול להגיד לך שאתה סתם לוחץ על נקודות לא מהותיות - אין היום מעבד i5. אני רוצה i5, אומרים לי קח i7 באותו מחיר (כמו שאני אומר שדיסק 320 GB מספיק לי, דוחפים לי 500 באותו מחיר) גם הויכוח על סוג הזכרון עקר - DDR3 זה הסטנדרט. האמת לא שמתי לב שמישהו כאן בכלל חלק עליך בעניין זה. ולגבי דיסקים - לסוג העבודה שלי, שמאופיין בהרכבות גדולות ומורכבות מאד, ולא בא לידי ביטוי במבחן הנ"ל, גישה מהירה לדיסק כן חשובה. נראה שאתה צודק מעשית, שני דיסקים "רגילים" של 7200 RPM ברייד 0 עדיין זולים משמעותית מדיסקים SAS, או SSD, למרות שרמי צודק בעיקרון - זה הכיוון העתידי ככל הנראה. ראה שברוב המערכות שבמקומות הראשונים במבחן הנ"ל, יש דיסקים מהירים כאלו או אחרים. לא שזה קשור לתוצאת המבחן הספציפי, זה פשוט מאפיין של המחשבים היקרים ביותר.

סולי
11-08-10, 22:19
נמרוד,
אל תהייה כזה,.. מלא את החסר, בבקשה: (נלקח מאתר: www.hwzone.co.il (http://www.hwzone.co.il))

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד!
האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך?
במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?
2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)?
א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).
ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:
* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?
* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד?
* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?
3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)?
4. האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?
5. במידהויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.
6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?
7. האם מתוכנן אוברקלוק (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק?
8. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?
9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.
10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)?
11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?
12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון?

zivo
11-08-10, 23:30
זיו, המבחן הנ"ל לא אומר כלום לא לגבי כרטיס מסך, לא לגבי דיסקים, וגם לא לגבי זכרון. מדובר על מבחן של כוח מעבד נטו (אתה לא מכיר את התוכנה ולא הרצת את המבחן - אני כן. מדובר על קובץ אחד, לא גדול במיוחד). אז בוודאי שהמעבדים המהירים ביותר לוקחים - זה ברור מאליו.

עכשיו אחרי שחקרתי קצת וגם ראיתי מה יש בשוק נכון להיום, אני יכול להגיד לך שאתה סתם לוחץ על נקודות לא מהותיות - אין היום מעבד i5. אני רוצה i5, אומרים לי קח i7 באותו מחיר (כמו שאני אומר שדיסק 320 GB מספיק לי, דוחפים לי 500 באותו מחיר) גם הויכוח על סוג הזכרון עקר - DDR3 זה הסטנדרט. האמת לא שמתי לב שמישהו כאן בכלל חלק עליך בעניין זה. ולגבי דיסקים - לסוג העבודה שלי, שמאופיין בהרכבות גדולות ומורכבות מאד, ולא בא לידי ביטוי במבחן הנ"ל, גישה מהירה לדיסק כן חשובה. נראה שאתה צודק מעשית, שני דיסקים "רגילים" של 7200 RPM ברייד 0 עדיין זולים משמעותית מדיסקים SAS, או SSD, למרות שרמי צודק בעיקרון - זה הכיוון העתידי ככל הנראה. ראה שברוב המערכות שבמקומות הראשונים במבחן הנ"ל, יש דיסקים מהירים כאלו או אחרים. לא שזה קשור לתוצאת המבחן הספציפי, זה פשוט מאפיין של המחשבים היקרים ביותר.

נמרוד,
אני לא לוחץ סתם... אני יודע מה אני מדבר ואני יודע מה התעשיה מנסה למכור לך :rolleyes:

מה זאת אומרת אין I5 ??? שלחתי לך את האתר של פנדה למשל, תלך ל zap , לא רוצים לתת לך I5 כי זה יותר זול, אבל אל תגיד אין.
מה זאת אומרת אותו מחיר? פעם נוספת לך לקישור שלחתי, יש 500 ש"ח הבדל. אם אתה מקבל את ה I7 במחיר של ה I5 שיש שם, תקח. אבל אני בספק שזה המקרה.
שים לב, בניגוד לדוגמת הדיסקים שלך, בדיוק ללוגיקה הפשוטה (7>5) I5 , חדש יותר מ I7.

DDR3 - אין ויכוח על DDR3 , ההערה שלי מדברת על מהירות זיכרון- יש DDR3 1333 ויש DDR3 1600 - ההבדל ל 2GIG לפחות 50 ש"ח (תלוי באיכות). אני מנסה להגיד לך - 1600 לא יתרום לך כלום תשאר ב 1333MHZ

לגבי המבחן, נכון לא הרצתי, אבל אין דבר כזה שהמבחן הזה לא בודק זיכרון. (אני מקבל את ההערה לגבי דיסקים וכרטיס מסך, אבל קשה לי לראות איך תוכנה רגילה (ולא שנכתבה במיוחד לבדיקת מעבד), בודקת מעבד ללא בדיקת זיכרון בכלל וזיכרון מטמון בפרט.

נמרוד
12-08-10, 12:00
נמרוד,
אל תהייה כזה,.. מלא את החסר, בבקשה: (נלקח מאתר: www.hwzone.co.il (http://www.hwzone.co.il))

1. נגיד 6000 שקלים.
2. סולידוורקס
3. לא
4. כונן דיסקטים לא צריך...
5. ל.ר.
6. שקט חשוב מאד.
7. לא
8. כן וכן, רוצה מחשב קומפלט ומוכן עם מערכת הפעלה ונדוס 7 64 ביט
9. לא
10. בקר רייד, שני דיסקים, כרטיס מסך מאושר על ידי סולידוורקס
11. לא
12. לא

boaz avrahami
12-08-10, 23:09
נמרוד,
תן מבט על המפרט הזה ותגיד אם זה קולע לדרישות שלך.

Dell Precision™ T1500

Precision T1500, I7 860(2.8/8Mb QC), 8Gb(4x2 DDr3/1333),NVIDIA FX580/512Mb, 2x500Gb SATA Raid 0, DVD/RW, Win 7Pro 64bit, 3Y On Site NBD

zivo
13-08-10, 12:38
נמרוד,
תן מבט על המפרט הזה ותגיד אם זה קולע לדרישות שלך.

Dell Precision™ T1500

Precision T1500, I7 860(2.8/8Mb QC), 8Gb(4x2 DDr3/1333),NVIDIA FX580/512Mb, 2x500Gb SATA Raid 0, DVD/RW, Win 7Pro 64bit, 3Y On Site NBD

בועז,
1- עושה שכל.
2- בכל זאת שאלה מקצועית, ואני באמת מבקש למקד את השאלה.
יש לנו לקוח שהגדיר שימוש מאוד ברור (סוליד, ושימוש מוגבל ברינדור כבד). אנחנו כבר מבינים את האופי של סוליד והתמיכה הלא טובה בריבוי מעבדים והרגישות למהירות שעון.
(לצורך השאלה אני מתייחס למחירים באתר של פנדה ומניח שהם משקפים את השוק).

אתה מציע:i7-860, 4 cores, 2.8GH , 8MB שעולה בסביבות 1500 ש"ח
לדעתי יש שתי ברירות נוספות ששוה לשקול:
1- בערך באותו מחיר (+100 ש"ח): i5-680, 2 cores, 3.6GH, 4MB - לדעתי, ביצועים טובים בהרבה (לפחות 20%).
2- לחסוך בסביבות 450 ש"ח : I5-760, 4 cores, 2.8GH, 8MB - לדעתי, אותם ביצועים כמו ה I7 רק 500 ש"ח פחות.

boaz avrahami
13-08-10, 18:42
הכי גבוה שיש לדל כרגע מהסדרה של ה 5I זה ה 670 (למחשב הזה)
מיקר את המחשב בכ 60-70 דולר.

אם אין הרבה רינדור אז לסוליד הנוכחי המעבד הזה עדיף.
אם יצאו גרסאות התומכות בריבוי מעבדים וכן לתוכנות אחרות הסיפור שונה.

נמרוד
15-08-10, 11:15
אהלן בועז, המפרט שהצגת הוא בהחלט מה שאני צריך. יתרה מזאת, איש הIT אצלי בעבודה מצא לי משהו דומה מהמלאי בארץ - מפרט זהה אבל במארז Optiplex שזה מה שאצלנו הולך בחברה האם לאנשים שעובדים בסולידוורקס - ובמחיר טוב. אז הזמנתי - וקיבלתי היום בבוקר. אמרתי לכם שאני טיפוס מעשי... דיווחים אחרי התקנת סולידוורקס 2010 64 ביט בקרוב (שלמיטב הבנתי כן תומך בריבוי מעבדים? זיו, מבטיח לך תמונות מסך).

אגב, השרשור מאד מועיל, ורצוי בהחלט להמשיך אותו, מעבר למקרה הפרטי שלי (אני כנראה מאבד עניין במחשב עצמו ל3-4 שנים הקרובות - אבל צפו לפעילות בפורום הבונים עצמו ;) ).

zivo
15-08-10, 13:01
אהלן בועז, המפרט שהצגת הוא בהחלט מה שאני צריך. יתרה מזאת, איש הIT אצלי בעבודה מצא לי משהו דומה מהמלאי בארץ - מפרט זהה אבל במארז Optiplex שזה מה שאצלנו הולך בחברה האם לאנשים שעובדים בסולידוורקס - ובמחיר טוב. אז הזמנתי - וקיבלתי היום בבוקר. אמרתי לכם שאני טיפוס מעשי... דיווחים אחרי התקנת סולידוורקס 2010 64 ביט בקרוב (שלמיטב הבנתי כן תומך בריבוי מעבדים? זיו, מבטיח לך תמונות מסך).

אגב, השרשור מאד מועיל, ורצוי בהחלט להמשיך אותו, מעבר למקרה הפרטי שלי (אני כנראה מאבד עניין במחשב עצמו ל3-4 שנים הקרובות - אבל צפו לפעילות בפורום הבונים עצמו ;) ).

נמרוד,
אני אולי לוחץ...אבל אני לא קומיקאי, אני לא מדבר מהבטן. שהתחיל הדיון הזה, עשיתי קצת שעורי בית. צריך להבין את הביטוי "תומך בריבוי מעבדים".
זו רק אחת הדוגמאות:

Does SolidWorks make use of multiple and/or dual core processors?
SolidWorks is multi-threaded. Many of the user interface activities such as redraw and dialog box
interaction, etc., take advantage of this technology. However, the solving process used for parametric
modeling is by nature very linear and cannot take full advantage of multiple or dual core processors. No
benchmark tests have been done to determine the increased speed associated with running on a
multi/dual core-processor machine but there should be a slight performance gain.

http://www.javelin-tech.com/main/support/pdf/hardware.pdf
ישנה אפשרות (תאורטית) שהאפליקציה לא תרוץ בכלל (כמעט ולא קורה, מערכת ההפעלה יודעת להסתדר).
ישנה אפשרות שזה ירוץ על Dual Core ועל Quad Core (בהנחה ששניהם באותה מהירות שעון), בערך באותה מהירות - זה בעצם המקרה של סוליד.
ישנה אפשרות שעל Quad Core זה ירוץ משמעותית (לפחות 20% שלא לומר 100%), לעומת Dual Core באותה מהירות שעון (אלו אפליקציות שרתים אמיתיות שיודעות לנצל ריבוי מעבדים).
במילים פשוטות, סוליד לא יודע לנצל ריבוי מעבדים, זה לא אומר שהוא לא רץ.
לכן הטענה שלי ש i5 Dual Core 3.6GH יריץ סוליד מהר יותר מ I7 Quad Core 2.8GH

zivo
15-08-10, 13:27
אוופסס, זה לא הקישור שהתכוונתי לשים, הנה הנכון (הקטע הרלוונטי בסביביות עמ' 19):

http://www.solidworkscommunity.com/pdf/optimizing_workstation_sw_webinar.pdf

boaz avrahami
15-08-10, 16:02

למיטב ידיעתי ה PLEX לא "מאושר" לעבודה עם סוליד.... יש לזה סיבות טכניות שנובעות ממגבלות של המערכת.
אחרי שתקבל אני אשמח אם תספר אם כל הרכיבים בפנוכו של דל.

אגב, איזה כרטיס מסך לקחת בסוף?
לפלקס יש ספק כח חלש שלא תומך בכרטיסים חזקים שדורשים הזנת חשמל ישירה.

Solidworks
15-08-10, 16:35
ראה מסמך דרישות חומרה עבור SolidWorks
http://www.solidworks.co.il/Support_Free/Free_Download/2009/Sw-2010Req.pdf

BackDoorMan
15-08-10, 17:16
מה זה החרטא הזו במסמך ?
Windows 7 X86 ושורה אח"כ Windows 7 X64 ?
לא ידעתי שיש CPU חדש עם מילים באורך 86 ביט :D:D

בקיצור שלא יבלבלו אורך מילה עם סט פקודות, והאמת שלכתוב X86 מיותר לחלוטין, אין וינדוס שרץ על סט פקודות אחר.

BackDoorMan
15-08-10, 17:34
האופטיפלקס היה בעייתי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3936668,00.html

Solidworks
22-08-10, 15:28
שים לב:

מערכות הפעלה 32Bit עובדות במערכות מחשב עם מעבד מבוסס 80386.
ולכן, מערכת 32Bit מסומנת כ x86 ומערכת 64Bit מסומנת כ x64 (מכוון שאין שם זהה למעבד כמו בנעבדי 32Bit).
לינק למסמך המקורי באנגלית:
http://www.solidworks.com/sw/support/SystemRequirements.html (http://www.solidworks.com/sw/support/SystemRequirements.html)

לפרטים נוספים על המעבדים :
http://en.wikipedia.org/wiki/X86 (http://en.wikipedia.org/wiki/X86)

YoavR
15-09-10, 20:32
וואו איזה שרשור!
קראתי הכל, לא הבנתי כלום.:-)

לא ידעתי אם לפתוח שרשור נפרד או לא, נראה לי רלוונטי לכאן...

אני עומד לפני קניה של מחשב נייד ומעוניין שיתמוך בסוליד.
השימוש שלי בסוליד חובבני ומוגבל. בכל אופן, אני לא בונה עדיין רכבים וההרכבות שלי לא גדולות כמו אלו שמוזכרות בשרשור הזה.
התקציב הוא 4000 ש"ח לכל היותר.
המליצו לי על לנובו ובאמת נראה לי שהם נותנים תמורה טובה לכסף.
בחנות מחשבים הציעו לי את המחשב הזה
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=765964
אבל אני לא בטוח שהם הבינו לעומק את דרישות המערכת של הסוליד.

אשמח לקבל חוות דעת מהמומחים המכובדים.
כל המלצה, הערה או הארה תתקבל בברכה.
תודה מראש.

נמרוד
15-09-10, 22:12
כל מחשב שתקנה היום יעבוד עם סולידוורקס. דרישות המינימום (שהוצגו כאן בשרשור על ידי המשתמש solidworks) הן לא משהו יוצא דופן. סולידוורקס ירוץ גם עם כל כרטיס גרפי למיטב ידיעתי, וכל עוד מדובר על עבודה מזדמנת, עם חלקים בודדים, הרכבות קטנות - אפשר בהחלט להסתדר. ההבדל באיכות התמונה ניכרת, עם כרטיסים לא מתאימים מקבלים כל מיני תופעות מוזרות (התוכנה הופכת את החלקים לקוביות כדי לסובב אותם מהר יותר, מדי פעם הכל הופך לשחור, מידות לא נראות...) אבל לא ברמה שלא מאפשרת עבודה. אני בעבודה מריץ סולידוורקס 2009 על דל E6400 נייד ללא כרטיס גרפי מאושר סולידוורקס.

אגב, קניתי מחשב חדש כאמור, התקנתי סולידוורקס 2010, ואכן, כצפוי, שיפור דרמטי. המהירות ואיכות התמונה נהדרים לעומת מה שעבדתי עליו לפני כן. זו תחושה שחוזרת כל 4 שנים :D בינתיים לא מצאתי יותר מדי זמן מעבר ללימוד ועשיית סדר בהרכבה הגדולה של הטרופי טראק למען ההיסטוריה. בקרוב צריך לגמור לתכנן זרועות תחתונות משופרות לאוטו של לירן לקראת העונה הבאה, ואחרי זה מי יודע ;)

zivo
19-09-10, 01:07
נמרוד,
האם יש לך תובנות לגבי המעבד (4 ליבות לעומת 8)?
האם בכל המשימות, כל 8 המעבדים עובדים אותו הדבר? האם יש משימות שרק 4?
זיכרון? בסופו של יום, כמה זיכרון בפרוייקט הגדול ביותר? יש הצדקה ל 64 ביט?

זיו

ליר
29-11-10, 08:58
אותי הצלחתם לבלבל לגמרי.
היה עוד שלב שעקבתי והבנתי.

קצת מהנסיון שלי, עד לפני כמה ימים עבדתי על מחשב נייח Dell Precision T3500
המחשב הגיע עם התוכנה שקניתי בתור מתנה (אחרי הכל 30 אלף על תוכנה)
עבודה שגרתית על הרכבות של כ-300 חלקים המחשב היה נתקע לעתים רחוקות, ז"א שעדיין היו מצבים בהם הסוליד היה נתקע וזורק אותי החוצה.
לפני כמה ימים החלפתי את הנייח בנייד Dell Precision M4500 שיתפקד כעמדת עבודה
תנו לי כמה ימים ואדע עם החדש עומד בעומס לחלוטין.

בימים אלו אני מנסה לקדם את רכישת SW2011 העומדת למבצע כפי שציינת
מתגובתך אני מסיק שהמחשב הנייח לא עמד בדרישות ונאלצת להחליפו

אופי עבודתי מתרכז בעיקר במכניקה קלאסית ומסתכם בהרכבות עד 100 חלקים
האם מניסיונך המחשב הנ"ל מסוגל לשמש כתחנת עבודה ראויה ?

OP2000
19-12-10, 17:06
האם למישהו יש ניסיון עם מחשב נייד שמריץ סוליד 2010 עבור אותן הדרישות שנמרוד פירט בתחילת השירשור ?

אשמח לקבל חוות דעת של משתמשים בעלי ניסיון

תודה דני

jzuk
23-12-10, 10:43
אני עובד עם גרסת 2010 על מחשב יקר של DELL דגם M70. עובד נפלא גם עם הרכבות של 400 חלקים +. אני תמיד עובד עם הרכבות Lightweight כי אני מפחד שיפול.
לעומת זאת עד לפני שנה עבדתי עם גרסת 2009 על HP dual core מיושן עם 2 ג'יגה זכרון וזה גם עבד יפה עם הרכבות של עד 100 חלקים בערך. כמובן שמחשב שולחני עדכני תציד ינצח.

asafk
18-08-11, 19:07
הגיע הרגע, וגם אני צריך מחשב. אני חייב לומר שאת רוב הדיון לא הבנתי, ואין לי שום כוונה להתחיל ללמוד. בשביל זה אתם פה - לתת עצה ממוקדת אבל בלי לחפור (כי אני לא אבין את החפירות שלכם, כאמור).
אני לא מרכיב בסוליד מכוניות שלמות, אז הדרישות מעט צנועות יותר. הוגדר תקציב - 3000 שקלים. חדשים.
מצאתי משהו כזה:
Intel® Core™ i7 2600 3.4GHz
2X2GB(4GB) DDR3 1333MHz

כמובן עם מארז ודיסק סביר והכל, ב2600 שקל בערך.

שעל פניו עונה על הדרישות חוץ מכרטיס מסך שיהיה צריך להוסיף ואז מגיעים בערך לתקציב או פורצים אותו במעט. באייבורי למשל מציעים כרטיסים עם ביצועים טובים מכל מיני סוגים, אבל לא את השתי משפחות שסולידוורקס ממליצים עליהן. כמה זה קריטי?

הציעו לי גם ב3000 שקל מחשב Packard bell iMedia i6543IL עם מעבד3.2GHz i5-560, זכרון 6GB כרטיס מסך GeForce G315 ועוד כל מיני דברים שאני לא מבין.
(משקל 10 ק"ג, מקלדת ועכבר במתנה דווקא כן הבנתי, אבל זה פחות רלוונטי כרגע)
זה יהיה טוב כמו שהוא בלי להחליף כרטיס מסך? שוב, בלי הרכבות גדולות לנהל בסוליד.

יש למישהו הצעה אחרת ב3000 שקל שאני אוכל לחזור הביתה עם מחשב שיריץ מה שאני צריך?

אסף.

eysham
18-08-11, 19:27
אסף,

הכי פשוט... 4050...

מנסיון של כמה מחשבים שקניתי מאייבורי כשהקמתי רשת בעבודה הקודמת שלי (עד שהבנתי...) ממליץ בחום על פנדה מחשבים.

אצלי רץ חלק כל עוד אני לא משתולל עם כמות החלקים בהרכבה עם מחשב הרבה יותר חלש ממה שכתבת.
מה שכן, כרטיס מסך NVIDIA, אם אני זוכר נכון של 512MB, שיפר פלאים.

לא הייתי משקיע במדבקה עם לוגו של יצרן כזה או אחר...

איל

עריכה: OOPS... http://www.google.co.il/search?hl=iw&rlz=1C1CHKZ_enIL433IL433&q=%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%94+%D7%9E%D7%97% D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D+&oq=%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%94+%D7%9E%D7%97 %D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D+&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=3289l3289l0l4188l1l1l0l0l0l0l452l 452l4-1l1l0

BackDoorMan
18-08-11, 20:12
zigzag2000
טובים.

asafk
18-08-11, 21:05
אסף,

הכי פשוט... 4050...

אתה רואה, כבר במשפט הראשון איבדת אותי...

אסף.

lizard
18-08-11, 21:48
בתור התחלה אל תקנה באייבורי.סתם חברה ושמעתי שיש להם מלא לקוחות לא מרוצים.
אם לקנות ממישהו ביהוד זו אופציה אז צור קשר בפרטי. בחור מאוד נחמד שאני קונה רק ממנו את כל המחשבים שלי (קניתי קרוב ל5 בשנה החולפת לכל המשפחה). מחירים טובים ומבין עניין.

zivo
18-08-11, 23:40
הגיע הרגע, וגם אני צריך מחשב. אני חייב לומר שאת רוב הדיון לא הבנתי, ואין לי שום כוונה להתחיל ללמוד. בשביל זה אתם פה - לתת עצה ממוקדת אבל בלי לחפור (כי אני לא אבין את החפירות שלכם, כאמור).
אני לא מרכיב בסוליד מכוניות שלמות, אז הדרישות מעט צנועות יותר. הוגדר תקציב - 3000 שקלים. חדשים.
מצאתי משהו כזה:
Intel® Core™ i7 2600 3.4GHz
2X2GB(4GB) DDR3 1333MHz

כמובן עם מארז ודיסק סביר והכל, ב2600 שקל בערך.

שעל פניו עונה על הדרישות חוץ מכרטיס מסך שיהיה צריך להוסיף ואז מגיעים בערך לתקציב או פורצים אותו במעט. באייבורי למשל מציעים כרטיסים עם ביצועים טובים מכל מיני סוגים, אבל לא את השתי משפחות שסולידוורקס ממליצים עליהן. כמה זה קריטי?

הציעו לי גם ב3000 שקל מחשב Packard bell iMedia i6543IL עם מעבד3.2GHz i5-560, זכרון 6GB כרטיס מסך GeForce G315 ועוד כל מיני דברים שאני לא מבין.
(משקל 10 ק"ג, מקלדת ועכבר במתנה דווקא כן הבנתי, אבל זה פחות רלוונטי כרגע)
זה יהיה טוב כמו שהוא בלי להחליף כרטיס מסך? שוב, בלי הרכבות גדולות לנהל בסוליד.

יש למישהו הצעה אחרת ב3000 שקל שאני אוכל לחזור הביתה עם מחשב שיריץ מה שאני צריך?

אסף.
בין השנים - לך על הראשון, מעבד חזק יותר.
על תתקרב למערכת הפעלה 64BIT מה שאומר, שאין משמעות לזיכרון מעל 4GB.
לא יודע מה זה דיסק סביר, אבל דווקא בסעיף הזה היתי שוקל להשקיע - זה יחסוך לך הרבה זמן המתנה.
אפשרות אחרת , להשקיע בדיסק SSD של כמה GB , אם תדאג שהפרוייקט שעליו אתה עובד, יושב על ה SSD בכלל תחגוג.
למרות שאם אני זוכר, כולכם שריונרים - מה שאומר בעיות שמיעה :-) . תשקול לבדוק את נושא המאוורים.
מאווררי 120 מ"מ (לעומת 80 המקובל) מבטיח מחשב שקט. בלילה שעובדים שעות, זה משמעותי.

אביעד פ.
19-08-11, 11:10
על תתקרב למערכת הפעלה 64BIT

למה?

boaz avrahami
19-08-11, 11:38
למה?גם אני שואל למה?הפסקתי להביא לארץ מחשבים עיסקיים של דל עם מערכות הפעלה 32.הכול מבחינתי 64 ביט וכולם שמחים וטובי לב... אפשר לשדרג זיכרון*

grand
19-08-11, 12:46
היי אסף.

ניתן להגיע למחשב סביר לסוליד הקרוב לתקציב שלך ( ללא מע' הפעלה).
אני יכול להציע לך מחשב שמבוסס על מעבד I5-2400
8GB זכרון DDR3, לוח מצוין P67 של חב' GIGABYTE
כרטיס מסך NVIDIA 550TI ( מינימום לטעמי לצרכי סוליד).
דיסק 1TB
ספק חזק ואיכותי + מארז משופר חיוני גם כן.
צורב DVD,

אם תרצה אתא מוזמן ליצור קשר 0544263347.
רמי.

grand
19-08-11, 13:28
עוד דבר..
אל תיגע במחשב פקרד-בל הזה שרשמת, כרטיס מסך חלשלוש, ומעבד I5 מהדור הקודם.

בכלל.... לך רק על מעבד דור 2 (סנדי-ברידג'), I5-2400 עובד כמו I7 מהדור הקודם, והוא גם קוואד-קור, כך שאין מה לפסול I5, הוא מהיר וטוב.

zivo
19-08-11, 14:39
למה?
מפני שיש עדין תוכנות \ מקרים שלא רצים טוב בסביבת 64.
ובכל מקרה, בניגוד לשרת, משתמש יחיד, לא "מסוגל" לעבוד בו זמנית על 4 GB מידע.
אז נכון שעם 64 ביט ו 6-8 GB ניתן לפתוח יותר ישומים בו זמנית, אבל בסופו של יום, אתה כמשתמש, לא מסוגל לעבוד, יעיל, עם יותר מממספר מוגבל של חלונות.
לעומת זאת, האפליקציה האחת שלא תעבוד תשגע אותך.

ורגע לפני שכולם קופצים - WIN7 עולה אותו הדבר ב 64 או 32 (ואם דורשים ממכם מחיר שונה, זו סתם גנבה), וכל זאת, תבדוק בכל הארגונים הגדולים שמריצים אלפי מחשבים ותראה שכלם נשארים ב 32 ביט.

דרך אגב - גם ב 64 ביט, עבור רוב המשתמשים מעל 4GB זה בזבוז אחד גדול. זה בדיוק כמו כל המשתמשים הביתיים שנופלים בפח של כל ה ISP ומשלמים על חיבור אינטרנט של 10...20...100 mb/s מבלי שהם מעולם מנצלים 10% מזה.

asafk
19-08-11, 15:04
זיו, סולידוורקס ממליצים על 64.

רמי, נדבר במהלך השבוע.

אסף.

zivo
19-08-11, 23:32
זיו, סולידוורקס ממליצים על 64.

רמי, נדבר במהלך השבוע.

אסף.
אסף,
אם תקרא את כל ההיסטוריה של האשכול הזה תראה גם את הוויכוח על I7 לעומת I5 .....
סולידוורקס ממליצים על הכי יקר כי הם לא רוצים להכנס לדיון על הארכיטקטורה שלהם ומה הם כן מנצלים ומה לא.
כל בדיקה הכי בסיסית הראתה שהם לא מסוגלים לנצל את כל הליבות, ובכל זאת הם ממליצים.
אותו הדבר על 64 ביט -
האם הגירסה של סוליד שאתה מתקין היא גירסת 32 ביט או גירסאת 64?
אנחנו מבינים שגם אם יש לך מערכת הפעלה של 64 ביט ו6GB זיכרון, אם אתה מתקין מאותו CD שהתקנת בעבר (XP) , אתה מתקין סוליד 32 ביט שבכל מקרה לא מסוגל לנצל את הזיכרון הזה?
מביקור מהיר באתר שלהם לא ראיתי איזכור לגירסת 64 ביט.

אז נכון ש 64 ביט מאפשר לך להשאיר עוד אפליקציות פתוחות ברקע, אבל מצד שני את מאבד תאימות לחלק התוכנות שבשוק. לדעתי זה לא שווה את זה.

asafk
20-08-11, 10:22
זיו, אם כתבתי שלא מעניינים אותי הפרטים - זה בדיוק בגלל זה. הם ממלייצים על 64. למה? מה'כפת לי?
זה עושה אותי לקוח דביל שמאמין למה שמוכרים לו? אני מוכן לחיות עם הידיעה הזו, בתחום הזה.
אגב, אם היית רואה את הדיסק התקנה בעיניים היית מבין שהוא גם ל32 וגם ל64.

אסף.

zivo
20-08-11, 10:48
זיו, אם כתבתי שלא מעניינים אותי הפרטים - זה בדיוק בגלל זה. הם ממלייצים על 64. למה? מה'כפת לי?
זה עושה אותי לקוח דביל שמאמין למה שמוכרים לו? אני מוכן לחיות עם הידיעה הזו, בתחום הזה.
אגב, אם היית רואה את הדיסק התקנה בעיניים היית מבין שהוא גם ל32 וגם ל64.
אסף.

1- אם זה לא מעניין אותך ואתה מאמין להם, אז תקנה בדיוק מה שהם כותבים וחבל פה על הזמן.
אבל בגדול - בדיוק כמו שלכל גולשי הפורום פה ברור שהחוקים של של היבואנים פה בארץ על חובת שמן מיצרן יחיד או טיפול במוסך מורשה בלבד, זה שיקולי שיווק \ כלכלי ולא שיקול טכני , אותו הדבר כאן.

2- בטלוויזיה אתה מכיר את ההבדל בין HD ל HD Ready ? שתי הטלוויזיות יודעות להציג שידור HD אבל בהבדל אחד "קטן" - HD תציג תמונת HD , לעומת HD Ready שתציג תמונה רגילה (למרות שהשידור HD). בקיצור ה ready אומר, אני לא כזה אבל אני יודע להסתדר בסביבה הזו.....
זה בדיוק הסיפור של סוליד - ראינו את הסיפור של ליבות - סוליד יודע לרוץ במחשב 8 ליבות, אבל מנצל רק רק 4....אותו הדבר הדבר ב 64 לעומת 32 ....

לפעמים באמת הכי טוב לא לדעת, זה חוסך הרבה שאלות ותיסכולים (עד רגע ההתפכחות).

נמרוד
20-08-11, 22:39
אני כבר שנה בבית עם סולידוורקס 2010 עם מערכת הפעלה וינדוז 7 64 ביט. עובד מצויין, מהיר ביותר. לא נתקלתי בתוכנות שלא עובדות או בתופעות שליליות כלשהן של מערכת ההפעלה 64 ביט.

בארגון הגלובלי שאני עובד בו התבצע לאחרונה מעבר כולל לוינדוז 7. אני עובד על מחשב נייד, אבל משתמשי סוליד וFEA כבדים בחלקם כבר עברו לתחנות עבודה 64 ביט. לא ידוע לי על בעיות מיוחדות.

יקיר גרין
21-08-11, 11:08
ורגע לפני שכולם קופצים - WIN7 עולה אותו הדבר ב 64 או 32 (ואם דורשים ממכם מחיר שונה, זו סתם גנבה), וכל זאת, תבדוק בכל הארגונים הגדולים שמריצים אלפי מחשבים ותראה שכלם נשארים ב 32 ביט.

זיו, אינטל זה ארגון גדול? אצלנו רק 64 ביט ...

zivo
21-08-11, 22:04
[QUOTE=יקיר גרין;403215]זיו, אינטל זה ארגון גדול? אצלנו רק 64 ביט ...[/QUOTE

גם בקומברס יש לכולם תא קולי.....
אני מקווה שאתה מבין שאינטל הוא ארגון שחלק גדול מהמשתמשים שלו הם מפתחים, שבאמת צריכים 64 ביט, והשאר זה מדיניות של Eating our own dog food.
(דרך אגב, לא קומברס ולא אמדוקס לא מתקינים 64 על תחנות עבודה סטנדרטיות).

מבחינה זו, דווקא התשובה של נמרוד יותר מעניינת \ חשובה, יכול להיות שאני קצת שמרן מדי וזה כבר לא בעיה עבור מערכות ביתיות.
דרך אגב, נמרוד, אתה חייב לנו תמונה של ה task manager לראות איך סוליד מנצל את כל הליבות על I7 .

דרך אגב, לא הוזכר פה לאורך הדיונים, דיסק - מהירות סיבוב וזמני גישה יותר חשוב מהגודל. זה יכול להיות משמעותי בזמני טעינה ושמירה.

boaz avrahami
22-08-11, 00:24
הסיבה שיש עדיין מספר אירגונים עם 32 ביט היא על פי רוב בכדי להמשיך ולתמוך באיזו אפליקציה אירגונית מימי המנדט.
כל השאר בתהליכי מעבר וזה תלוי בחריצות מנהלי הרשת וגם בשיקולי ניהול המשתמשים.
כמי שיש לו השפעה על מה יהיה בשוק אני יכול להעיד שלאחרונה התחלתי להזמין לארץ רק מחשבים עם win7pro/64.
תחנות עבודה מדגמי precision כבר מזמן רק 64 ביט.
אגב, לשרתים כבר אין יותר בכלל גרסאות 32 של מיקרוסופט ואני מניח שבקרוב גם בתחנות זה ייפסק.

קחו 64 ביט כרישיון.
במידת ומצאתם תוכנה קריטית שחייבת 32 תשנמכו.
זה מותר וחוקי.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.744576,34.754159

נמרוד
22-08-11, 20:50
זיו אהלן, מצ"ב תמונת מסך. הרצתי בדיקת שגיאות כללית על הרכבה, אמור להיות פעולה של הרבה חישובים. זה הקפיץ את העמוד של שימוש בCPU רגעית עד ל50%. אחרי זה שמרתי את המסך. נראה כאילו נעשה שימוש ב6 ליבות, עד כמה שאני מבין. לא יודע איך לגרום לו לעבוד יותר קשה... בעקרון לצרכים שלי המחשב הוא מעל ומעבר, נדמה שהוא לא מתאמץ בכלל (על דברים שפעם היה זמן לשתות שתי כוסות קפה).

47025

zivo
22-08-11, 23:20
איזה מעבד? I7?
לפי התמונה, לא משנה כמה מאמץ, סוליד לא ינצל 8 ליבות, יתרה מזאת, בהנחה שזה I7 , הוא גם לא מנצל 6 :-(
להערכתי סוליד מנצל רק 4 והשתיים האחרות שעובדות זה בכלל תהליכים אחרים ולא סוליד עצמו (למשל אנטי וירוס שעובד בזמן שסוליד קורא מהדיסק).
ה 50% מתייחס לממוצע של כל הליבות ביחד, לדוגמה עם סוליד "יקרע" 4 ליבות ל 100% שלהם ו4 אחרות לא יעשו כלום, אתה תקבל 50% אבל אין לך דרך לגרום לסוליד לעבוד מהר יותר ולהעלות את ה CPU ליותר מ 50%.

אם את יכול לעשות עוד ניסוי קטן, בבקשה-
תחזור על הניסוי הזה אבל במקום הלשונית של performance תבחר processes , תמצא את סוליד ותראה כמה CPU הוא לוקח תוך כדי החישוב וכמה זיכרון הוא לוקח בסוף הריצה?

Neilman
22-08-11, 23:30
לא לנושא המחשב עצמו, אבל לגבי חנויות.... למען הגילוי הנאות אציין שעבדתי בתמיכה טכנית של DELL בשנה האחרונה....
אתה לא רוצה להתקרב לאייבורי! כל שיחה עם לקוח שהתחילה ב"קניתי מחשב באייבורי" ישר היית יודע שהולכת להיות בעייה..
חנות בשם PCBAY - לא להתקרב!!!
פנדה פשטה את הרגל למיטב ידיעתי...

והערה לגבי מחשבי DELL - אם אתה חושב שאי פעם תזדקק לתמיכה הטכנית - אז אל תתקרב לדל, אלא אם אתה מכיר את המנכ"ל... הרמה של התמיכה היא מתחת לכל ביקורת.... במקרה הכי טוב ישר יחליפו לך חלק (בד"כ הרד דיסק או לוח אם), ותשאר אם אותה בעייה וחלק משומש שיפסיק לעבוד אחרי חודש..... שלא תגידו שלא אמרתי :-)

boaz avrahami
23-08-11, 01:21
ואתה היית לדבריך חלק מאותה הרמה הנמוכה?
באיזו תמיכה טכנית של דל והיכן עבדת?

אתה משמיץ לדעתי ללא סיבה וללא יכולת לעמוד מאחורי מה שכתבת.
אתה גם עלול להיתבע על לשון הרע.
מקווה שלקחת זאת בחשבון לפני שלחצת אינטר בכזאת קלות.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.744423,34.754360

elirans
23-08-11, 08:08
בוקר טוב חברים יקרים...
אני אנסה לשפוך קצת אור על הבלאגן ולא מעט שטויות שנכתבו פה:

מחשבי מותג (HP,DELL,LENOVO וכו') הם מחשבים הרבה יותר טובים מבכל הבחינות מכל המחשבים המורכבים ולא משנה אם תקנו בפנדה אייבורי KSP וכו'. והסיבה היא מאוד פשוטה! הרכיבים (חומרה) תואמים אחד לשני בצורה מושלמת כלומר.. החלקים ברובם גם במחשבי מותג מגיעים מיצרן צד ג' הכוונה שגם לנובו מתקינה במחשבים שלה זכרון (RAM) של SAMSUNG או PATRIOT אבל היתרון של לנובו לעומת אייבורו וכ'ו זה שבמחשבים של לנובו אתה תמצא צ'יפסט (תראו את זה כמחשב ניהול מנוע בצורת ג'וק קטן בלוח) שיודע "לדבר" עם החומרה בצורה מושלמת! תבינו לדוגמא הזכרון: העולם לא מתחיל ונגמר בDDR1,2,3 יש סוגים של צ'יפים גם על הזכרון עצמו! (DUAL CHANNEL,CL ועוד), וכנ"ל לגבי שאר רכיבי החומרה. התמונה שאני מנסה להעביר לכם היא שזה שמוכרים לכם מחשב עם מעבד I7 ו8G זכרון 1T דיסק ועוד ועוד ועוד נתונים מפציצים הכל טוב ויפה אבל רובכם בכלל לא תנצלו את הנתונים האלו משתי סיבות: 1. החומרה שלכם לא תדע לנצל את הרכיבים בצורה מלאה (מכיוון שהרכיבו את המחשב בסגנון של פרנקנשטיין וכל חלק לא מותאם לשני) 2. מה לעשות גם אני כזה... אנחנו ישראלים!!! לרובנו בכלל מספיק מעבדי E2180 וגם זה יותר מדי.. רובנו לא צריכים מערכות הפעלה 64BIT רובנו לא באמת צריכים מערכות הפעלה שהם מעבר לHOME BASIC ולכל החכמולוגים שיטענו אחרת אני אשאל את השאלה האם אתם יודעים הפיצ'רים המבדילים בין גרסת PRO ל ULTIMATE??? האם שמעתם על פיצ'ר שנקא Bit Locker שעליו תשלמו עוד מיטב לירות??? לסיכום אל תבינו לא נכון המחשבים המורכבים סטייל אייבורי וכו הם טובים אבל לצרכים מסויימים.. לרובנו הם יספיקו אבל מי שדורש מהחומרה שלו ביצועים גבוהים שיכין את מיטב כספו כי זול מתחיל באות "ז" !
הדבר השני הוא .. החלטת לקנות מחשב מותג (בהנחה שבאמת אתה צריך מחשב חזק יותר מהרגיל) הכל טוב ויפה ברוכים הבאים לעולם מספר 2.. גם פה יש טריקים גם פה ישקרו לכם וימכרו לכם מחשבים עם מעבד I7 (אולי I17 אם נפלתם במוכר מפולפל :) ) במחירים קטנים.. מה לעשות הנציג שיושב מולכם כשהוא יפשוט בערב את חולצת העבודה שלו שרשום עליה BUG ELECTRA ושאר הדילרים שמוכרים מחשבי מותג הוא עדיין ישראלי.. כזה ישראלי שמקבל משכורת + בונוסים על מכירות! כזה שלא באמת אכפת לו אם תקנו מחשב מותג מסדרת G או T או X. הוא הרי לא באמת מתעניין בצרכים שלכם ויספר לכם את האמת לדוגמא שסדרת G (של לנובו) היא בכלל לא THINKPAD או שסדרת PAVILION (של HP) היא בכלל מיועדת לעבודה ביתית בלבד עם נתונים נמוכים יותר בהרבה משל גרסאות הPROLIANT !!! הוא לא יספר לכם שרוב המחשבים הניידים שימכרו לכם יש דיסקים קשיחים עם מהירות 5400 (פרט לSSD) ובכל המחשבים הנייחים שיצאו ב5 שנים האחרונות יש דיסקים קשיחים עם מהירות 7200 !!!!

בקיצור חברים.. תשבו תעשו שיעורי בית לפי שאתם קונים ושלא ימכרו לכם סיפורים.. תשאלו שאלות מתאימות בפורומים הנכונים... (אני לא הייתי שואל בפורום הייטק על נעילות אבל זה אני).. שאלות מענות בקשות עזרה יתקבלו ויענו בברכה..

ולכל אלו ששאלו מדוע בחברות גדולות יש מחשבים עם מערכות הפעלה 32 ביט התשובה היא שרוב המשתמשים (ואני מנהל רשת של 1100 משתמשים) לא צריכים את הנתונים האלו ! ולא לשכוח בהיבט ארגוני זה שמערכות 64 ביט יקרות בהרבה ולכן משתמשים ספציפיים מקבלים אותן!

*אני מודה שלא קראתי את כל העמודים ולכן אם חזרתי על דברים שנאמרו אני מתנצל. הכוונה הייתה טובה.
יום טוב, אלירן.

grand
23-08-11, 09:57
מחשבי מותג (HP,DELL,LENOVO וכו') הם מחשבים הרבה יותר טובים מבכל הבחינות מכל המחשבים המורכבים ולא משנה אם תקנו בפנדה אייבורי KSP וכו'. והסיבה היא מאוד פשוטה! הרכיבים (חומרה) תואמים אחד לשני בצורה מושלמת כלומר.. החלקים ברובם גם במחשבי מותג מגיעים מיצרן צד ג' הכוונה שגם לנובו מתקינה במחשבים שלה זכרון (RAM) של SAMSUNG או PATRIOT אבל היתרון של לנובו לעומת אייבורו וכ'ו זה שבמחשבים של לנובו אתה תמצא צ'יפסט (תראו את זה כמחשב ניהול מנוע בצורת ג'וק קטן בלוח) שיודע "לדבר" עם החומרה בצורה מושלמת! תבינו לדוגמא הזכרון: העולם לא מתחיל ונגמר בDDR1,2,3 יש סוגים של צ'יפים גם על הזכרון עצמו! (DUAL CHANNEL,CL ועוד), וכנ"ל לגבי שאר רכיבי החומרה. התמונה שאני מנסה להעביר לכם היא שזה שמוכרים לכם מחשב עם מעבד I7 ו8G זכרון 1T דיסק ועוד ועוד ועוד נתונים מפציצים הכל טוב ויפה אבל רובכם בכלל לא תנצלו את הנתונים האלו משתי סיבות: 1. החומרה שלכם לא תדע לנצל את הרכיבים בצורה מלאה (מכיוון שהרכיבו את המחשב בסגנון של פרנקנשטיין וכל חלק לא מותאם לשני) 2. מה לעשות גם אני כזה... אנחנו ישראלים!!! לרובנו בכלל מספיק מעבדי E2180 וגם זה יותר מדי.. יום טוב, אלירן.

תודה על זה שגרמת לי חיוך על הבוקר.

Neilman
23-08-11, 13:06
ואתה היית לדבריך חלק מאותה הרמה הנמוכה?
באיזו תמיכה טכנית של דל והיכן עבדת?

אתה משמיץ לדעתי ללא סיבה וללא יכולת לעמוד מאחורי מה שכתבת.
אתה גם עלול להיתבע על לשון הרע.
מקווה שלקחת זאת בחשבון לפני שלחצת אינטר בכזאת קלות.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.744423,34.754360

כן, אני הייתי חלק מאותה תמיכה טכנית, והייתי אחד משלושת האנשים היחידים בתמיכה שהיו באמת מוסמכים כטכנאי מחשבים.
הייתי בתמיכה טכנית של ניידים\נייחים שממומקמת ביוון,ואני יכול לעמוד מאחורי מה שאמרתי....

שים לב שלא דיברתי על איכות המוצרים עצמם!! דיברתי אך ורק על התמיכה במידה ומישהו יצטרך...
אני לא יודע כמה אנשים פה ניסו לדבר עם התמיכה - ואני לא מדבר על מנהלי רשת של 1000 משתמשים, כי להם יש טלפון של איש קשר בארץ ששולח לנו במייל את הבעייה ואז זה הולך למישהו אחד ספציפי (שהוא תותח) שיפתור לו את הבעייה, הוא לא מדבר עם לקוחות פרטיים. בכל מקרה לא חסרים מקרים שנציגים שלחו לאנשים דרייברים של ביוס וצ'יפסט למקלדת שלא עבדו בה כמה כפתורים, החלפת לוחות אם ו-Touchpads ללקוחות שנעלו את העכבר עם הכפתור הייעודי שלו ועוד כהנה וכהנה סיפורים....

zivo
23-08-11, 15:19
בוקר טוב חברים יקרים...
אני אנסה לשפוך קצת אור על הבלאגן ולא מעט שטויות שנכתבו פה:

מחשבי מותג (HP,DELL,LENOVO וכו') הם מחשבים הרבה יותר טובים מבכל הבחינות מכל המחשבים המורכבים ולא משנה אם תקנו בפנדה אייבורי KSP וכו'. והסיבה היא מאוד פשוטה! הרכיבים (חומרה) תואמים אחד לשני בצורה מושלמת כלומר.. החלקים ברובם גם במחשבי מותג מגיעים מיצרן צד ג' הכוונה שגם לנובו מתקינה במחשבים שלה זכרון (RAM) של SAMSUNG או PATRIOT אבל היתרון של לנובו לעומת אייבורו וכ'ו זה שבמחשבים של לנובו אתה תמצא צ'יפסט (תראו את זה כמחשב ניהול מנוע בצורת ג'וק קטן בלוח) שיודע "לדבר" עם החומרה בצורה מושלמת! תבינו לדוגמא הזכרון: העולם לא מתחיל ונגמר בDDR1,2,3 יש סוגים של צ'יפים גם על הזכרון עצמו! (DUAL CHANNEL,CL ועוד), וכנ"ל לגבי שאר רכיבי החומרה. התמונה שאני מנסה להעביר לכם היא שזה שמוכרים לכם מחשב עם מעבד I7 ו8G זכרון 1T דיסק ועוד ועוד ועוד נתונים מפציצים הכל טוב ויפה אבל רובכם בכלל לא תנצלו את הנתונים האלו משתי סיבות: 1. החומרה שלכם לא תדע לנצל את הרכיבים בצורה מלאה (מכיוון שהרכיבו את המחשב בסגנון של פרנקנשטיין וכל חלק לא מותאם לשני) 2. מה לעשות גם אני כזה... אנחנו ישראלים!!! לרובנו בכלל מספיק מעבדי E2180 וגם זה יותר מדי.. רובנו לא צריכים מערכות הפעלה 64BIT רובנו לא באמת צריכים מערכות הפעלה שהם מעבר לHOME BASIC ולכל החכמולוגים שיטענו אחרת אני אשאל את השאלה האם אתם יודעים הפיצ'רים המבדילים בין גרסת PRO ל ULTIMATE??? האם שמעתם על פיצ'ר שנקא Bit Locker שעליו תשלמו עוד מיטב לירות??? לסיכום אל תבינו לא נכון המחשבים המורכבים סטייל אייבורי וכו הם טובים אבל לצרכים מסויימים.. לרובנו הם יספיקו אבל מי שדורש מהחומרה שלו ביצועים גבוהים שיכין את מיטב כספו כי זול מתחיל באות "ז" !
הדבר השני הוא .. החלטת לקנות מחשב מותג (בהנחה שבאמת אתה צריך מחשב חזק יותר מהרגיל) הכל טוב ויפה ברוכים הבאים לעולם מספר 2.. גם פה יש טריקים גם פה ישקרו לכם וימכרו לכם מחשבים עם מעבד I7 (אולי I17 אם נפלתם במוכר מפולפל :) ) במחירים קטנים.. מה לעשות הנציג שיושב מולכם כשהוא יפשוט בערב את חולצת העבודה שלו שרשום עליה BUG ELECTRA ושאר הדילרים שמוכרים מחשבי מותג הוא עדיין ישראלי.. כזה ישראלי שמקבל משכורת + בונוסים על מכירות! כזה שלא באמת אכפת לו אם תקנו מחשב מותג מסדרת G או T או X. הוא הרי לא באמת מתעניין בצרכים שלכם ויספר לכם את האמת לדוגמא שסדרת G (של לנובו) היא בכלל לא THINKPAD או שסדרת PAVILION (של HP) היא בכלל מיועדת לעבודה ביתית בלבד עם נתונים נמוכים יותר בהרבה משל גרסאות הPROLIANT !!! הוא לא יספר לכם שרוב המחשבים הניידים שימכרו לכם יש דיסקים קשיחים עם מהירות 5400 (פרט לSSD) ובכל המחשבים הנייחים שיצאו ב5 שנים האחרונות יש דיסקים קשיחים עם מהירות 7200 !!!!

בקיצור חברים.. תשבו תעשו שיעורי בית לפי שאתם קונים ושלא ימכרו לכם סיפורים.. תשאלו שאלות מתאימות בפורומים הנכונים... (אני לא הייתי שואל בפורום הייטק על נעילות אבל זה אני).. שאלות מענות בקשות עזרה יתקבלו ויענו בברכה..

ולכל אלו ששאלו מדוע בחברות גדולות יש מחשבים עם מערכות הפעלה 32 ביט התשובה היא שרוב המשתמשים (ואני מנהל רשת של 1100 משתמשים) לא צריכים את הנתונים האלו ! ולא לשכוח בהיבט ארגוני זה שמערכות 64 ביט יקרות בהרבה ולכן משתמשים ספציפיים מקבלים אותן!

*אני מודה שלא קראתי את כל העמודים ולכן אם חזרתי על דברים שנאמרו אני מתנצל. הכוונה הייתה טובה.
יום טוב, אלירן.
1+
Thumbs up

-->