PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוח שעונים דיגיטלי לא תקין.

safari93
27-07-10, 18:28
ערב טוב...

בעיה רצינית בלוח שעונים דיגיטלי ב-GMC ספארי.

הלוח נשאר במצב חיווי "מלא" גם בנסיעה כך שאין לי מושג מהי מהירות הנסיעה או לחץ השמן במנוע או כמות הדלק במיכל.

מישהו נתקל בבעיה כזו בלוחות כאלו ?! : /

yarinzim
27-07-10, 18:57
אם אני לא טועה יש מאחורי הדשבורד מעיין לוח מודפס, שקוף וגמיש.
שווה לפרק בזהירות את לוח המחוונים ולבדוק את שלמותו..אם הוא מקבל מתח ממקור לא טבעי הוא נכנס ל - tilt, לא יודע איך אומרים את זה בעברית

safari93
27-07-10, 19:52
כבר פרקתי את הלוח מחוונים , בדקתי שהכל תקין ושכל ההלחמות תקינות.
לא נמצא משהו חשוד.

איך אני מגלה אם הלוח מקבל מתח ממקור שונה?

יש מצב שכל הבעיה הזו נוצרת בגלל הסוויצ' התנעה?

אולי משהו שם תפוס?

אגב, המנוע וכל המערכות מתפקדות בצורה תקינה חוץ ממה שמראה לוח-המחוונים.

lioresi
29-07-10, 23:33
צריך לבדוק קודם כל שהוא מקבל מינוס טוב,בעיקרון,השעונים מתפקדים בעת שינוי התנגדות,לכל שעון מינוס פלוס ותנגדות,שזו קובעת איפה ינוח המחוג,ברגע שיש מינוס ישיר לנק' חיבור ההתנגדות זה יראה פול,צריך לבדוק מה מעביר מינוס ישיר לנק' חיבור ההתנגדות,מקווה שהסברתי ברור,קצת קשה להסביר את זה...

cj 64
30-07-10, 00:23
יש לי איזה ספארי93 שהשתמשתי לה רק בהזרקה , אם אתה צריך שעונים או משהו צור קשר
0506504300

safari93
05-08-10, 16:17
תודה גל .

אבל כבר ניסיתי להחליף לוח-שעונים וקבלתי את אותה התוצאה.

יש בעיה כנראה בצמה או באיזה רכיב בדרך ללוח-השעונים.

בקרתי כבר בכמה מכוני-ספידומטר ואצל כמה חשמלאים , אין להם הרבה מושג או שאין להם חשק להתעסק עם זה, אין לי מושג.

תפסתי אומץ וקפצתי למרכזי UMI ...קבלתי תשובה שהם לא מתעסקים עם רכבים מתחת לשנת 96'.

כרגע התקלה עדיין קיימת.

safari93
06-08-10, 07:15
הבוקר בשעה די מוקדמת, החלטתי לנבור ב"ספגטי" של החוטים ברכב, מתחת להגה ובתא-המנוע...

מסתבר שמצאתי חוט מינוס דק שלא היה מחובר לשום מקום למעשה. חברתי אותו לגוף והופה, הלוח מחוונים שוב מתפקד בצורה תקינה.

עשיתי שיחזור מה בדיוק קרה. הרכב עבר פחחות וצבע ולפני שנכנס לעבודה הכל היה תקין.

החוט המנותק התגלה בתא-המנוע מתחת לגשר של הרדיאטור.

וכנראה שכשפירקו את הפגוש הקדמי שמורכבים עליו פנסי-ערפל, תלשו את החוטי-חשמל בטעות ומישהו חיבר ב"כאילו".

מה שלמדתי מהתקלה הזו זה רק דבר אחד. אתה לא יכול לסמוך על "בעלי-מקצוע" ועל חוות-דעתם. עברתי מס' חשמלאים שבדקו וקשקשו על כל מיני שטויות שצריך להחליף או שאין להם מושג והפנו אותי למכוני-ספידומטר שונים.

אני מאמין שבדיקה קטנה לגילוי "מינוס" נאות היה מעלה את ערכם בעיניי.

רק משתף מהניסיון המתהווה שלי... :)

שבת שלום !

-->