PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנזיניה .. מי מה כמה ולמה ?

גיא
28-07-10, 11:07
אז כה, אני מתחיל להתבאס מהמהירות שבה ניגמר מיכל הגז הקטן של הגזיה בערכת הקפה.
יש לי מיכל מנוקב עם להבה מסתובבת.

זה נכון שהוא מחמם מים יחסית מהר, אבל הוא לא אוהב רוח וטמפ' סביבתית נמוכה גם לא עוזרת.
ובסופו של יום 4 או 5 הרתחות של הפינג'ן ויאללה .. ניגמר.

אז התחלתי לחשוב על בנזיניה. מלימוד הנושא באתרי האינטרנט השונים מצאתי שיש ככה:
1. בנזין או מולטי דלק
2. ווסת אחד או שניים
3. מיכל מתכת או קרבון

ואלף יצרנים.

עיצות, סוגים, דגמים, משווקים, חלקי חילוף, תיקונים ... כל מה שכדאי לדעת. ( למה אין מדריך ג'יפולוג לבנזיניה ? :) )

משהו כזה: http://zenstoves.net/Petrol.htm

עידו לוריה
28-07-10, 11:41
גיא היתה לי הרבה שנים בנזיניה כזו ;cascadedesigns.com/msr/stoves/expedition-stoves/category
הטוב בה שהיה לא סובלת מסתימות עקב שימוש בבנזין / סולר .
לפני כמה שנים עברתי לגזיה כזו : www.amgazit.co.il/productspec.asp?id=295
מיכלי הגז גדולים יותר (מאלו המתנקבים ) עם אני לא טועה אז 450 גר' , אפשר תמיד לפרק את הברז מהמכל , ואין ריח של בנזין / סולר וכו' .
המכל הזה מחזיק הרבה הרתחות באזור 20 - 30 (ליטר כל הרתחה ) .
את בעיית הרוח פוטרים עם ניר אלומיניום עבה שמקופל בערכה ושצריך עושים ממנו גליל מסביב לראש הגזיה .
עידו

shmil
28-07-10, 12:05
לי יש את זה (http://www.amazon.com/Coleman-Burner-Premium-Compact-Liquid/dp/B0009PUPX8/ref=pd_sbs_sg_6).

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51MMKGT772L._SS500_.jpg

בזמנו 80$ והיום 99$. משלוח לא עלה לי כי הביאו לי לארץ במזוודה
שקשוקה באחד וצ'יפס בשני, למשל. הרתחות מים לקפה - לא סופר בכלל.

תענוג אמיתי, ויושב קבוע מתחת לכסא נוסע.

לפי מה שזכור לי מתהתקופה שחיפשתי, עדיף מולטי-פיול כדי שלא תהיה בעייה לעבוודה עם בנזין של רכב.
וכיןןם שאני עם רכב בנזין - גם אם נגמר -לא קרה כלום ותוך 3 דקות יש ליטר חדש.

coas
28-07-10, 12:22
Colman 502, פריט לאספנים ובצדק:
עובד עם בנזין, פשוט ומסיבי.
http://terrence.marsh.faculty.noctrl.edu/lantern/cole502572.jpg

עדיין אפשר למצוא חדשים שיוצרו לפני 30 ו40 שנה:
http://cgi.ebay.com/Vintage-Coleman-502-single-Stove-8-70-unused-/310235647073?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item483b7c4c61

idanhazan
28-07-10, 12:37
לי יש בנזיניה MSR כמו שיש בקישור בהחלט בנזיניה שמרתיחה מים מאוד מהר,
אבל בגלל שיש לה מכל ניפרד שלפי היצרן צריך לפרוק לחץ בזמן שהבנזיניה לא בשימוש אז כל הזמן אתה מתעסק עם המיכל - מה שגורם להיות מסריח מבנזין.
לדעתי עדיף בהרבה משהו בסגנון של מה ששמיל הציע משהו שלא דורש פירוק של המיכל
כמו כן כך בחשבון שאם יש ברז אחד קשה מאוד לקבוע את חוזק הלהבה (לפחות בבנזיניה שלי)
עידן

המשוטט
28-07-10, 12:44
היתה לי MSR כזו במשך שנים רבות
http://zenstoves.net/Petrol/Whisper.jpg
בעד : כשאתה בטיז אל נבי זה מעולה משום שהיא יכולה לעבוד גם על סולר וגם גבהים לא מעניינים אותה .
נגד : המון לכלוך והתעסקות

מצד שני אם בא לך להתעסק עם אלכוהול 95% לך על זה http://zenstoves.net/Stoves.htm

מצד שלישי לך על משהוא כזה http://cgi.ebay.com/Camping-Stove-Backpacking-stove-Portable-Picnic-stove-/320565933653?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa337f655

עובד עם מיכלים מתברגים אצלי בערך שנתיים עובד אחלה יום יום (אני עובד בשטח)

אביחי

ziv_a
28-07-10, 12:59
מסכים עם עידו לחלוטין (כבוד הוא לי...), גם אני אחרי מס' בנזיניות בחרתי בכירה של אמגזית (לקפה, לבישולים יש לנו "קצת" יותר רחבה), וגם הפתרון לרוח מעולה.
טיפ: תנסה לקנות מתקן המאפשר לחבר בלונים חד פעמיים לכירה הזאת (ראה תמונה מצורפת)
בחישוב ארוך טווח (עלות מתקן בערך 100 ש"ח-אני קניתי לפני כ-5 שנים במבצע במטייל ב-65 ש"ח), יוצא הרבה יותר זול, וכבונוס אתה מקבל את אותה נוחות של ניתוק רב פעמי.
זיו

zivo
28-07-10, 15:35
שאלה לג'יפאים:
כמה מכם לוקחים את הגזיה על הגב \ בתיק???
או בשאלה ישירה יותר, למה להתעסק עם הגזיות הקטנות והחד פעמיות - זה כל כך יקר....שעדיף להזמין קיטרינג ;)
ברכב אני מחזיק בלון 3 ק"ג (מילוי חוזר), וכירה טובה וחזקה בשלוף. יש לי מדף על הדלת של הבגאז' ואני מדליק אש תוך 3 דקות מעצירה.
בנוסף יש לי כירת בנזין (כמו ה MSR שהוזכרה פה), תהליך ההדלקה שלה וכל ההיתעסקות ארוכים יותר ולכן אני משתמש בה רק בארוחת ערב , ולמקרה של הליכה (בתרמיל גב).
הקומבינציה הזו נותנת "כיסוי" טוב ל:

לא להתקע לעולם ללא אש.
תפעול מהיר ונקי (ללא בנזין על הידים) בעצירות קפה.
"כח אש", שתי כירות חזקות, לארוחות גדולות.
פתרון נח להליכה רגלית (קל לוודא שיש בנזין וכמה, לא צריך בלון רזרבי וכו').

לגבי כירות בנזין \סולר.
אם רוצים תמיכה בסולר, צריך לוודא שהכירה אכן מתאימה לסולר (לפעמים יש שתי דיזות, אחת לבנזין אחת לסולר).
אם משתמשים בבנזין, יש לצינורית האידוי נטייה להיסתם (בשימוש ארוך). בחלק מהכירות, ניתן לנקות את הצינורית, בחלק (קולמן) אי אפשר וזה מצריך קניית צינורית חלופית.
כירות "מיחידה אחת" (קולמן) יותר נוחות לשימוש אבל פחות יציבות בשטח.
כירות שהראש נפרד מהמיכל עם צינור (MSR), יותר מורכבות לשימוש אבל יותר יציבות לעבודה עם סירים גדולים ובישול ממושך (שמחייב פימפום תוך כדי בישול).
אם קונים כירה שהמיכל והראש מחוברים בצינור (MSR) יש להמנע מלפרק את הראש מהמיכל (פירוקים והרכבה חוזרים בשטח, גורמים לכניסת לכלוך וסתימות).
בכל מקרה, כמו בפרימוס של פעם, כדאי לדאוג לסיכה לניקוי תוך כדי בעירה.

bizon
28-07-10, 16:32
ניראה לי קצת מפחיד כל הסיפור הזה אחרי שנידלק לי פרימוס אמיתי של פעם מול הפרצוף:shock: בכל מיקרה לי יש את הכירה הפשוטה והזולה והיא על הכיפאק אצלי כבר כמה שנים עובדת לפחות פעם בשבוע ואני מרוצה מאוד ואגב לא ניגמר לה הגז מהר ומיכל עולה 10 שקל ונימכר בכל תחנת דלק

עידו לוריה
28-07-10, 20:02
הבנזיניה של MSR שנתתי קישור אליה עובדת על כל דלק , יש לה אפשרות ניקוי של כל חלק , עם דיזה נסתמת תוך כדי הדלקה/עבודה יש לה מחט פנימית וע"י ניעור שלה היה פותחת את הדיזה (יתרון אדיר )
מבחינת החזקה צריך להחליף לה סט אטמים וכו' (יש סט לקנות )התכיפות של הטיפול נקבע בכמות השימוש .
היו לי הרבה בנזיניות לאורך השנים זו הטובה/עמידה/ פשוטה לשימוש , ביותר.
עידו

asafk
29-07-10, 21:15
אם זה בג'יפ - אמגזית עם המיכל הגדול, לדעתי, זה הפתרון הכי פשוט והכי יעיל. למרות שאם מישהו מוכר כירה כמו של שמיל - אני קונה. (לא בא לי לייבא- כבד וגדול)

אבל אני משתמש כבר שנים בבנזיניות, בהתחלה היתה קולמן PEAK1 שעבדה נפלא אבל המיכל שלה החליד (פח). חוץ מזה הבעיה העיקרית שלה היא שהמיכל מחובר לגוף - זה יתרון גדול רוב הזמן, אבל כשהיא בתרמיל שעולה בתור מטען למטוס... יש סיכוי טוב שיחרימו לך אותה כמו שעשו לי - למרות שלא היתה בה טיפת בנזין אחת (ואנחנו מדברים על מטוס שכל אחד מהנוסעים עולה עליו עם 2 ליטר אוזו).
אז אחרי שאנשי הבטחון גנבו לי את הבנזיניה ההיא, עברתי לMSR DRAGONFLY- נהדרת, קלילה וקטנה. היום היא כבר טיפה מיושנת, אבל עדיין עובדת נפלא. בשנים הראשונות לא הקפדתי על הוראות ההפעלה ולא סגרתי כל פעם את שני הברזים (של המשאבה/מיכל ושל הגוף) אלא רק את הברז שעל הגוף (אני אף פעם לא מפרק את המיכל, חוץ מבטיסות). כתוצאה מזה התייבש האורינג שעל סיכת ברז המשאבה, מה שנגמר בסילון בנזין בלחץ גבוה, וכמעט יער הקדושים שרוף. בפחות מ30 דולר היתה לי משאבה חדשה קומפלט, ומאז אני מקפיד על סגירת שני הברזים בכל הפעלה.
חוץ מזה, לטרקים, קניתי טרנגיה. ואני לא משתמש בה, כי עדיין הMSR עושה את העבודה נפלא וההבדל במשקל לא מורגש... כי בערך מאז שקניתי את הטרנגיה הפסקתי לטייל ברגל...

אסף.

Saar
30-07-10, 20:18
הי

גם אני קניתי לא מזמן בנזיניה כמו ששמיל הראה כאן, נראה לי פיתרון אידיאלי לטיולים, נקניקיות לילדים על להבה אחת, פלאפל בשניה.
עלה לי 125$ כולל משלוח לארץ.
שים לב לדגמים, יש המון שנראים אותו הדבר בערך, זה מיוצר ע"י קולמן ללא שינויים כמעט משנות ה 50 המוקדמות.
דגם 924 הוא מולטיפיול וזה מה שאתה מחפש (או 714 שגדול, כבד וחזק יותר)
יש הרבה מאוד באיביי, סבלנות ומוצאים אחת, הן נמכרות כמשומשות ב 35$ בערך ואפילו פחות,
שלי, חדשה ללא קופסה עלתה 50$ + 75 משלוח.
אם תרצה אשלח לך את פרטי המוכר.

סער.

לגבי כירת הגז שהראו כאן, זו הסיבה בגללה עברתי לבנזיניה, 15 ש"ח בערך לבקבוקון, בטיול צורכים 3-4 כאלו.*

Saar
30-07-10, 22:59
הי

תיקון קטן, דגם 424, לא 924...
סער.

גיא
31-07-10, 11:10
טוב. בקצרה כי אני מהאייפון.
עכשיו אנחנו באמצע סופ׳ש בצפון.
וקבלתי בהשאלה msr כזאת.
אני כנראה לא ממש הבנתי את האיך וכמה ולמה כי כל מה שאני מצליח לייצר זה המון פיח ומפח נפש.
אז או שבנזיניה לא בשבילי או לא הבנתי או ש...

אבל נכון לכרגע . אני ממש לא מתחבר עם זה.

יונתןמצפה
31-07-10, 11:22
טוב. בקצרה כי אני מהאייפון.
עכשיו אנחנו באמצע סופ׳ש בצפון.
וקבלתי בהשאלה msr כזאת.
אני כנראה לא ממש הבנתי את האיך וכמה ולמה כי כל מה שאני מצליח לייצר זה המון פיח ומפח נפש.
אז או שבנזיניה לא בשבילי או לא הבנתי או ש...

אבל נכון לכרגע . אני ממש לא מתחבר עם זה.

אייפון שמייפון... (עדיין אתה מספיק מתוסכל כדי לכתוב הודעה באמצע הטיול!)
כנראה שאתה משתמש בדלק לא מתאים עם דיזה לא מתאימה. (השתמשת בסולר?)

לא יודע בדיוק באיזה דגם אתה משתמש, אבל בחלק מהדגמים של MSR צריך לפתוח מעט את הברז כדי להרטיב את האמבטיה מתחת לראש, לסגור את הברז, להדליק את האש ולתת לעסק להתחמם ולהרגע עד שמתחיל לעבוד בצורה שנראית תקינה (רק הדלק שנשאר בצינור), ורק אז לפתוח באיטיות את הברז.

eran4x4
31-07-10, 13:16
למה אתה צריך גזיה או בנזיניה?

מה אין אפליקציה של גזיה לאיפון?

של מדורה?

:)

עידו לוריה
31-07-10, 18:09
למה אתה צריך גזיה או בנזיניה?

מה אין אפליקציה של גזיה לאיפון?

של מדורה?

יש אבל זה עובד רק על עץ אלון:)
או על גז טבעי ;)
עידו

גיא
01-08-10, 11:52
טוב .. צחוק בצד, יש דווקא איזו אפליקצית אש . אבל היא לא מחממת את הקפה.

לעניין הבנזיניה .. אני כניראה לא ממש הבנתי את אופן השימוש.

אני אפנה לבעלים להדרכה חוזרת.

כזה של שמיל ראיתי פעם בעבודה באמת זה עבד יפה. אבל זה טיפה גדול מידי לשימוש שלי.

בכל מקרה, אני רוצה משהו שעלות השימוש בו היא פשוטה יותר שלא צריך ללכת לחפש מיכלים ב 6 או 16 שח אלא פשוט לתדלק ולנסוע ...

אגב בעניין הזה, שמתי בנזין שסיפר בעל הבנזיניה והוא טען שזאת הדיזה המתאימה של בנזין.

tamir128
01-08-10, 13:51
ניראה לי קצת מפחיד כל הסיפור הזה אחרי שנידלק לי פרימוס אמיתי של פעם מול הפרצוף:shock: בכל מיקרה לי יש את הכירה הפשוטה והזולה והיא על הכיפאק אצלי כבר כמה שנים עובדת לפחות פעם בשבוע ואני מרוצה מאוד ואגב לא ניגמר לה הגז מהר ומיכל עולה 10 שקל ונימכר בכל תחנת דלק

+1

(עוד 3 תווים?)

zivo
01-08-10, 23:08
גיא, בא ונלמד שחיה בהתכתבות....
1- נבין איך זה עובד.
2-זהירות ובטיחות.
3- איך מתפעלים.
4- מעצורים ותקלות.

איך זה עובד? דוחסים אויר, באמצעות משאבה ידנית, לתוך מיכל מלא חומר דליק (בנזין, סולר, נפט, דס"ל,...). הדלק זורם לעבר ראש הבערה, עובר בתוך צינור חם (שנמצא בתוך הלהבה) והופך לגז. הגז יוצא מהדיזה ובוער באש כחולה ונקיה (ומחמם את הדלק הבא).

בטיחות - יש לנו חומר דליק תחת לחץ, ואש פתוחה, זו קומבינציה לא בריאה :rolleyes:. דואגים לתקינות מכנית - אטמים, הברגות, פגיעות מכניות וכו'.
מדליקים במקום פתוח. בונים מעט לחץ בהתחלה, ורק שזה דולק והכל תקין, מפמפמים את שאר הלחץ. והכי חשוב - אם יש ספק, אין ספק. נזילה, רטוב, ריח....מכבים מיד.

איך מתפעלים- על מנת שזה יעבוד צריך חום (שיהפוך את הדלק לגז), ובשביל שיהיה חום זה צריך לעבוד :confused: :confused: :confused:
הרעיון נורא פשוט- מיצרים קצת לחץ, פותחים קצת את הברז, ומרטיבים את הראש בדלק (יש כירות שיש להן לבד), ואז מדליקים את הדלק. זה בוער באש אדומה ויש עשן, אז עדיף לשים מעט דלק.
שהאש מתחילה לדעוך, פותחים קצת הברז- אם יוצא בנזין והאש אדומה, סוגרים ונותנים עוד קצת להתחמם, אם זה מתחיל לבעור תקין (כחול), משאירים פתוח.
שמתחיל לבעור באש כחולה, מוסיפים לחץ (מפמפמים).
(בקולמן, בניגוד ל MSR, יש לברז מצב ביניים שמיועד לשלב ההדלקה).
בתחילת השימוש, שיש הרבה דלק ומעט מקום לאוויר, צריך להוסיף לחץ לעיתים יותר קרובות.

מעצורים ותקלות -
1- כירות שמיועדות ליותר סוגי דלקים יש בד"כ יותר מדיזה אחת - יש להקפיד על התאמה.
2- בתהליך של התחממות הדלק והיפכתו לגז, שוקעים כל התוספים של הדלק בתוך צינורית החימום. בכירות מסוימות (MSR), יש כבל פלדה שמושחל בתוך הצינורית. פעם (בהרבה זמן) צריך להוציא את הכבל ולנקות אותו (ואיתו את הצינורית). בקולמן, שזה נסתם, צריך להחליף צינורית.
3- סתימה של הדיזה - בחלק מהכירות יש מחט בנויה בפנים (מפעילים או ע"י ניעור או ע"י מנוף מהצד). איפה שאין, צריך לדאוג למחט ארוכה חיצונית.
למרות שזה לפעמים יותר קומפקטי, בכירות כמו MSR שהמיכל מחובר עם צינור חיצוני לראש, כדאי לא לנתק את הצינור בשטח, מוקדם או מאוחר, נכנסים כל מני חלקיקי טינופת (אבק וכו').

אני משתמש בכירות האלו כבר למעלה מ 30 שנה, בטיולים ובמילואים:
איפה שיש ג'יפ יש דלק..
ואיפה שיש דלק ובנזיניה......יש קפה חם;)

גיא
02-08-10, 00:31
כן ... זה די דומה למה שאמר הבלבית ...

כניראה שפשוט לא חיכיתי מספיק שזה יתחמם....

bizon
02-08-10, 04:23
אני קורא וקורא לא מוצא את היתרון שבדבר תחזוקה שוטפת תקלות לחמם להדליק ריח של דלק ????
אני באמת לא מבין מה השוס הגדול. בכירת גז פשוט מדליקים וזהו ועל הדרך היא גם נידלקת לבד ניגמר הגז ואגב לא כזה מהר מחליפים בלון לא הברגות לא ניקובים ולא כלום פשוט קל ונח :D
אם מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה היתרון ששווה את ההיתעסקות אני אשמח :p

מור

shmil
02-08-10, 09:26
היתרונות הם:
זמן פעולה
זמינות חומר בערה.
מחיר חומר בערה.
ובמקרה שלי גם מספר להבות.
ולא, אין שום ריח של דלק.

גם בפעם הראשונה שאני התעסקתי עם כירת הבנזין קיבלתי פיח ועשן וללא חום אמיתי, והתפדחתי לא מעט.
אחרי שקראתי את ההוראות הבנתי, ומאז היא עובדת מצויין (או שאולי זה אני שמפעיל אותה מצויין? :rolleyes: )

עידו לוריה
02-08-10, 10:59
אני קורא וקורא לא מוצא את היתרון שבדבר תחזוקה שוטפת תקלות לחמם להדליק ריח של דלק ????
אני באמת לא מבין מה השוס הגדול. בכירת גז פשוט מדליקים וזהו ועל הדרך היא גם נידלקת לבד ניגמר הגז ואגב לא כזה מהר מחליפים בלון לא הברגות לא ניקובים ולא כלום פשוט קל ונח :D

מור

מור בחיים יש כמה דרכים להגיע לאותה נקודה כל אחד בוחר את שלו וכולן נכונות , זה גם מה שיפה , תאר לך עולם עם דרך אחת , משעמם.
עידו

חנן-ג'יפולוג
02-08-10, 13:05
גם אני לא מבין מה ההתלהבות מהבנזיניות. יש לי שתיים, שימשו אותי נאמנה כשהייתי חירניק בסדיר, כי הן קטנות וקלות ועם דלק זמין. עכשיו יש טנדר שלוקח הכול, וגם את הגזיה עם בלון 2.5 ק"ג. פותחים ברז, מקרבים גפרור, יש אש, סוף סיפור.

פעם בשנה, לפני החגים, אני מחליף בלון ב60 ש"ח.

אריק
02-08-10, 13:24
קיבלתי בנזיניה שכזו- colman425F כמעט שלא נעשה בא שימוש.
אין לי ניסיון עם בנזיניות עד עתה
לפני הסיפתח של קפה תורכי טוב,
מבדיקה ראשונית עושה רושם שהמכשיר במצב טוב ,במיכל הדלק הברזים עובדים, פתח המילוי חדש, יחידת הפימפום(או איך שקוראים לזה) מנפחת.
א.יש עוד מה לבדוק?
ב.המכשיר לא מיועד לדלק רגיל, באיזה סוג דלק משתמשים?
ג. האם ניתן להסב את המכשיר לשימוש בדלק רגיל?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=26030&stc=1&d=1280744506

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=26031&stc=1&d=1280744506

גיא
02-08-10, 14:12
גם אני לא מבין מה ההתלהבות מהבנזיניות. יש לי שתיים, שימשו אותי נאמנה כשהייתי חירניק בסדיר, כי הן קטנות וקלות ועם דלק זמין. עכשיו יש טנדר שלוקח הכול, וגם את הגזיה עם בלון 2.5 ק"ג. פותחים ברז, מקרבים גפרור, יש אש, סוף סיפור.

פעם בשנה, לפני החגים, אני מחליף בלון ב60 ש"ח.

זאת גם אפשרות
יש לי אחד כזה, אני רק צריך לגלות איפה בחיפה ממלאים אותו.

מוני אורבך
02-08-10, 14:20
גיא עם מתאם פשוט וזול.
אתה יכול להתחבר לבלון גז הביתי שלך ולמלא את הבלון 2.5
חוסך לך את הריצות לחברת הגז... וזה גם יותר זול.
ובא לגואל ציון

אם אתה מעונין בפרטים, שלח בפרטי או תרים טלפון.

גיא
02-08-10, 15:02
אני מכיר גונב גז מוני

אני לא אתעסק בזה ....

חנן-ג'יפולוג
02-08-10, 15:22
אני רק צריך לגלות איפה בחיפה ממלאים אותו.

טמבוריות וחנויות DIY, כמו אייס, למשל.

המשוטט
02-08-10, 16:03
זאת גם אפשרות
יש לי אחד כזה, אני רק צריך לגלות איפה בחיפה ממלאים אותו.

עדיף באחד מכפרי הבני דודים - זול משמעותית

עידו לוריה
02-08-10, 16:14
גיא גם בורג המפרץ וגם שזר מחזיק בלונים להחלפה/מילוי.
עידו

גיא
03-08-10, 08:49
מגניב, תודה :)

יטופל בהקדם.

הבנזיניה תחזור לבעליה.

sos4u
30-08-10, 20:51
לי יש את זה (http://www.amazon.com/Coleman-Burner-Premium-Compact-Liquid/dp/B0009PUPX8/ref=pd_sbs_sg_6).

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51MMKGT772L._SS500_.jpg

בזמנו 80$ והיום 99$. משלוח לא עלה לי כי הביאו לי לארץ במזוודה
שקשוקה באחד וצ'יפס בשני, למשל. הרתחות מים לקפה - לא סופר בכלל.

תענוג אמיתי, ויושב קבוע מתחת לכסא נוסע.

לפי מה שזכור לי מתהתקופה שחיפשתי, עדיף מולטי-פיול כדי שלא תהיה בעייה לעבוודה עם בנזין של רכב.
וכיןןם שאני עם רכב בנזין - גם אם נגמר -לא קרה כלום ותוך 3 דקות יש ליטר חדש.

ראיתי שיש מספר דגמים, פה המליצו על dual fuel 424 האם מישהו מכיר את ה 425E ויודע לומר מה היתרונות / חסרונות שלו ?
אם בכלל יש ?

idanw
30-08-10, 22:13

מור

עד עכשיו אני נוטה להסכים עם זה.
מהיום יש חוק חדש (חוק ישן, אבל מהיום אוכפים אותו) חנות שרוצה למכור בלוני גז כולל בלוני ניקוב חד פעמיים, צריכה רישיון מיוחד להחזקת גז שכולל כלוב ברזל ננעל, מערכת כיבוי אש אוטומטית, כמה עשרות אלפי זוזין "אגרה" ועוד דרישות...
לאט לאט המלאים בחנויות המטיילים נגמרים, ומי שיחזיק מיכלים יהיה רק המקומות הגדולים (הום סנטר, אייס ואולי כמה סניפים של ריקושט)
בקיצור - בקרוב תיהיה עליית מחירים משמעותית + קושי אמיתי במציאת מכלים כאלה.

עידן

shmil
30-08-10, 22:35
בחיפוש שעשיתי עכשיו - 425 הוא gas stove, וה-424 הוא dual fuel stove.

בזמנו שמעתי שכדי לשים דלק של רכב עדיף הדגם שהוא dual fuel.

לפי התרשימים שבמדריכים של קולמן, באתר שלהם, אינני מוצא הבדל פיסי משמעותי. שוב, מעבר למה ששמעתי.

sos4u
30-08-10, 22:45
בחיפוש שעשיתי עכשיו - 425 הוא gas stove, וה-424 הוא dual fuel stove.

בזמנו שמעתי שכדי לשים דלק של רכב עדיף הדגם שהוא dual fuel.

לפי התרשימים שבמדריכים של קולמן, באתר שלהם, אינני מוצא הבדל פיסי משמעותי. שוב, מעבר למה ששמעתי.

תודה.
מצאתי אחד ב 18$ ... לכשיגיע אבדוק ואעדכן.

לגופו של דיון,
אישית עד היום [כולל] אני משתמש בגזיה של 5 ק"ג, עם ראשים מתחלפים, רוטופליים - לקפה והרתחת מים וראש רגיל לבישול.
עד כה עבד נפלא. אבל, לאחר שבניתי מתקן לתא המטען, ושחכתי לקחת את הגזיה בחשבון, אני נתקל כל פעם בבעיה המעצבנת של איפה לדחוף אותה, או על מי להפיל את התיק של הסחיבה ...

לכן קורץ לי מאד מתקן שטוח שנכנס מתחת לכסא, אפילו אם יישב בתא המטען ...

לכש"יעשה עליה "...,אעדכן.

yscheiner
04-09-10, 16:56
לחברת פרימוס יש בנזיניה שיודעת לעבוד גם על גז וגם על בנזין.
לאותן כוסות קפה מזדמנות אני משתמש במיכל (גז) הברגה (היום כבר שידרגתי את עצמי למתאם בין מיכלי ניקוב זולים לבין חיבור הברגה תיקני) וכשמגיעים כבר לבישולים אני שולף את מיכל הבנזין שמגיע לרתיחת מים וטמפרטורות כבוהות יותר במהירות רבה יותר.
בגדול יש שתי פיות לבנזיניה ואמורים להחליף ביניהם כאשר עוברים מבנזין לגז (גודל חריר ופיזור שונה בין הגז לבנזין) - בפועל גיליתי שאם משתמשים בבנזין לבן (שלא מייצר פיח מיותר) אז אפשר לוותר על החלפת הנחירים השונים.
אצלי כבר כמה שנים (חו"ל ובארץ) - מאד מאושר.

asafk
06-09-10, 00:02
תודה.
מצאתי אחד ב 18$ ... לכשיגיע אבדוק ואעדכן.

.
משומש, אני מניח..??

אסף.

sefi29
19-09-10, 22:43
גיא היתה לי הרבה שנים בנזיניה כזו ;cascadedesigns.com/msr/stoves/expedition-stoves/category
הטוב בה שהיה לא סובלת מסתימות עקב שימוש בבנזין / סולר .
לפני כמה שנים עברתי לגזיה כזו : www.amgazit.co.il/productspec.asp?id=295
מיכלי הגז גדולים יותר (מאלו המתנקבים ) עם אני לא טועה אז 450 גר' , אפשר תמיד לפרק את הברז מהמכל , ואין ריח של בנזין / סולר וכו' .
המכל הזה מחזיק הרבה הרתחות באזור 20 - 30 (ליטר כל הרתחה ) .
את בעיית הרוח פוטרים עם ניר אלומיניום עבה שמקופל בערכה ושצריך עושים ממנו גליל מסביב לראש הגזיה .
עידו

שלום עידו,
סליחה על השאלה הצעירה...
קניתי בנזיניה של msrכמו שהראת בלינק.
הסבירו לי בגדול איך להפעיל אותה.
אני טס עוד שבועיים לאפריקה והאמת לא ממש הבנתי איך להשתמש בה,
גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינה פרקטית.
אשמח אם תוכל להסביר שלב שלב איך להשתמש, להיזהר, לאכסן וכו וכו וכו...
לציין שאנחנו נהיה חלק ניכר בגיפים אבל גם לא מעט עם תרמילים.
תודה.

eysham
19-09-10, 23:12
שלום עידו,
סליחה על השאלה הצעירה...
קניתי בנזיניה של msrכמו שהראת בלינק.
הסבירו לי בגדול איך להפעיל אותה.
אני טס עוד שבועיים לאפריקה והאמת לא ממש הבנתי איך להשתמש בה,
גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינה פרקטית.
אשמח אם תוכל להסביר שלב שלב איך להשתמש, להיזהר, לאכסן וכו וכו וכו...
לציין שאנחנו נהיה חלק ניכר בגיפים אבל גם לא מעט עם תרמילים.
תודה.

תדלק, חבר, נפח, תדליק, תתפלל, תנמיך את הלהבה ובשל.

זו לא שאלה ששואלים בהתכתבות... משהו לא במקום ו...הלהבה קופצת לך בפרצוף.
בכל מקרה ממליץ לך לנסות עוד בבית לפני הטיסה ולהחזיק לידך דלי כדי להפוך אותו על הבנזיניה כשהיא מחליטה שהגיע ל"ג בעומר...
ובכלל כפי שכתבתי, חפש מישהו שעשה את זה ויכול להראות לך.

תכתוב מאיפה אתה ואולי יש לידך איזה חבר פורום...

איל

עידו לוריה
19-09-10, 23:27
כמו שאיל כתב לך זה מצריך הסבר במקום עם אתה מאיזור עמק יזרעאל אתה מוזמן ליצור קשר.
עידו
0527468878

ליאור מ
20-09-10, 22:18
יש לי בנזניה כפולה של קולמן מסוג power house dual fuel .
יש לה כנראה סתימה כלשהי והלהבה כתומה עם הרבה עשן.
מישהו יודע כיצד מנקים ופותחים את הסתימה? ההברגות נראות עדינות ואני חושש לחרוט אותן.

shmil
21-09-10, 07:24
כמה זמן הלהבה כתומה?
האם אתה סוגר את הצ'וק לאחר ההדלקה?

אם אתה רוצה, היא בדיוק כמו שלי, תבוא ואבדוק אותה.

ליאור מ
21-09-10, 18:19
אהלן

הבנזניה אצלי שנתיים ועד עכשיו התנהגה יפה.
אני מוריד את הצ'וק למטה אחרי דקה ולמרות זאת הלהבה כתומה במהלך כל השימוש.
אולי אוכל לקפוץ אליך... בה"פ ובתודה מראש!
חג שמח

omri_t
21-09-10, 18:56
בביקורי האחרון בארה"ב סחבתי איתי ארצה כירה כזו.
מאז הספיקה כבר לבשל לא מעט.
אפילו בבית- במקום להסריח את המטבח, אני מניח אותה בחוץ ומטגן.
היא נהדרת! וזו אחת הקניות היותר טובות שעשיתי! באמת!
(אין לי מניות בקולמן)

לי יש תופעה שזרימת הדלק אינה אחידה.
אני שומע את זה כתיקתוקים כשהאש עובדת.
ורואה את הלהבה מעט מתגברת ומעט נחלשת לסירוגין בקצב מהיר (שניה בערך)
אם פותח את ברז הדלק (כשהוא באוויר) אני רואה שהשפריץ של הדלק לא אחיד והוא מקוטע.
בתדירות קבועה הוא מתגבר ונחלש.
מישהו נתקבל בתופעה?
האש עצמה לא צהובה והלהבה בסדר, גם אין ריח או עשן.

ליאור,
הצ'וק מתפקד?
תעשה תרגיל ביבש, בחוץ, מעל דלי הרחק ממקור אש.
קח רק את המיכל עם הדלק.
פמפם אוויר כנדרש.
ופתח את הברז.
שחק בצ'וק
האם אתה מקבל פעם רסס ופעם זרם טיפה יותר רציני?

shmil
21-09-10, 19:02
מישהו נתקבל בתופעה?

מכיר, קורה גם אצלי.
לדעתי זה כשהלחץ נחלש, אבל כיוון שזה לא מפריע לי, וגם כשזה קורה הבישול מצויין, לא טרחתי מעולם לבדוק.

גיא
21-04-17, 20:24
אחרי הכישלון עם הבנזיניה המזוייפת ... החלטתי ללכת על הדבר האמיתי. msr dragonfly ... גם הבקבוק הגיע בסוף (תודה לכל מי שרצה לעזור עם זה )

אחלה דבר. עובדת בחוף ברוח פרצים ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170421/6f2159a5bff36cffa7966ef3f5cf30bc.jpg

Sent from my Pixel using Tapatalk

boaz avrahami
22-04-17, 14:59
בביקורי האחרון בארה"ב סחבתי איתי ארצה כירה כזו.
מאז הספיקה כבר לבשל לא מעט.
אפילו בבית- במקום להסריח את המטבח, אני מניח אותה בחוץ ומטגן.
היא נהדרת! וזו אחת הקניות היותר טובות שעשיתי! באמת!
(אין לי מניות בקולמן)

מישהו נתקבל בתופעה?

ליאור,
הצ'וק מתפקד?
תעשה תרגיל ביבש, בחוץ, מעל דלי הרחק ממקור אש.
קח רק את המיכל עם הדלק.
פמפם אוויר כנדרש.
ופתח את הברז.
שחק בצ'וק
האם אתה מקבל פעם רסס ופעם זרם טיפה יותר רציני?

לרוב זה ניקוי פשוט בנשיפה של הצינור הארוך שיוצא מהמיכל לכיוון הכירה.
אם לא אז פרק את הקצה שלא (בוקסה חצי נדמה לי) ונקה את החריר.
היזהר על המחט שבתוך הצינורית ולא להטות את הצינור מטה כי יש בו קפיץ.
מאוד פשוט ואין שם כמעט מה שיתקלקל

אורי.ר
22-04-17, 19:52
גם אצלי חברים צצה בעיה בכירה כפולה של קולמן ואשמח להכוונה, (כירה די חדשה נקנתה לפני כ חצי שנה)

הידית שאתה מנפחים ליצירת לחץ במיכל הדלק פתאום עובדת "קשה" , לפני, תהליך הניפוח עבד חלק , קל, ללא התנגדות כל שהיא

המיכל/ידית לא קיבלו מכה או התעקמו.

גיא
22-04-17, 19:54
הגומיה התנפחה ..

Saar
22-04-17, 20:13
גם אצלי חברים צצה בעיה בכירה כפולה של קולמן ואשמח להכוונה, (כירה די חדשה נקנתה לפני כ חצי שנה)

הידית שאתה מנפחים ליצירת לחץ במיכל הדלק פתאום עובדת "קשה" , לפני, תהליך הניפוח עבד חלק , קל, ללא התנגדות כל שהיא

המיכל/ידית לא קיבלו מכה או התעקמו.

פרק את הידית, טבול את הגומיה בשמן מנוע/גיר והרכב חזרה.
זה אמור לפתור את הבעיה.

jacob72
22-04-17, 23:34
אחרי הכישלון עם הבנזיניה המזוייפת ... החלטתי ללכת על הדבר האמיתי. msr dragonfly ... גם הבקבוק הגיע בסוף (תודה לכל מי שרצה לעזור עם זה )

אחלה דבר. עובדת בחוף ברוח פרצים ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170421/6f2159a5bff36cffa7966ef3f5cf30bc.jpg

גיא תתחדש ותיהנה ממנה.
יש לי את הדגם XGK בערך 10 שנים,זה מכשיר לכל החיים מדהים ,עובד בלי הפסקה.
חברת MSR היא בין היחידות בעולם שלא מפסיקה לפתח את עולם הבישול בשטח ,למטיילים ואקסטרים. מי שעוקב אחריהם יימצא כל שנה ציוד חדש ומתקדם.
בשביל איכות משלמים,וזה כדאי.

יש לי פקל קפה קטן ברכב ,כזה עם כירה יצוקה המיועד לבלון גז חד פעמי עם הברגה,קיבלתי אותה במתנה, מכירים את זה שיהיה באוטו לכל מקרה.
בפסח לפני שבוע ,יצאנו לטייל באופן ספונטני. נפלנו על מזג אוויר גרוע,ניסינו לעשות קפה ,וכל דקה הכירה כבתה מחמת עוצמת הרוח. מי שמכיר את הראש כירה על הלהבה הסיבובית,להבה מרוכזת.
הרוח היתה מאוד חזקה,כל ההסתרות עם אבנים לא עזרו, אחרי אין ספור כיבוי והדלקה מחדש ,הקפה עמד. אבל החלטתי לזרוק את הזבל הזה.
חזרתי הביתה והדבר הראשון שהזמני,זה ראש כירה של MSR דגם Rock 2 . בסהכ זה 110 שח . יש להם דגם פנטסטי נגד רוח.https://youtu.be/qIvlQmFgDYE

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

-->