PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית סככה/לול קטן למטילות.

אייל
28-07-10, 11:36
אני מתכנן להקים לול קטן למטילות.
מידות: 5 על 6 גובה 2.1 מטר.
חיפוי: פאה וחצי איסכורית וחצי גג. כל השאר רשת צפופה.

חומרים: אני מתלבט בין ברזל מגולוון (40X40 מ"מ לשדרה ועמודים ו-20X40 לקורות הגג) או עץ 15X5 (ס"מ). המחירים די דומים כאשר הברזל זול מעט.

קרקע: אדמה ועמוד אחד יעמוד על סלע גדול.

שאלות:
1. האם קורת עץ כזאת יכולה להשאר ישרה במפתח של 5 מ'?
2. האם קורת ברזל תחזיק?
3. מה הדרך הטובה ביותר לעגן לרצפה.

כל רעיון ייתקבל בברכה.
תודה רבה.

עודד זנטון
28-07-10, 12:01
אני מתכנן להקים לול קטן למטילות.
מידות: 5 על 6 גובה 2.1 מטר.
חיפוי: פאה וחצי איסכורית וחצי גג. כל השאר רשת צפופה.

חומרים: אני מתלבט בין ברזל מגולוון (40X40 מ"מ לשדרה ועמודים ו-20X40 לקורות הגג) או עץ 15X15 (ס"מ). המחירים די דומים כאשר הברזל זול מעט.

קרקע: אדמה ועמוד אחד יעמוד על סלע גדול.

שאלות:
1. האם קורת עץ כזאת יכולה להשאר ישרה במפתח של 5 מ'? 15X15 זו חתיכת קורה, אני מאמין שהתבלבלת קצת. בכל מקרה, 10X5 זה קרש בנין רגיל והוא יחזיק בכיף.
2. האם קורת ברזל תחזיק? יקבל קצת בטן אבל יהיה קל משמעותית לחבר קורות בריתוך מאשר לחבר בברגים / מסמרים.
3. מה הדרך הטובה ביותר לעגן לרצפה. לאחר שבנית את הלול ומיקמת אותו, תקח שאריות ברזל 6 או תקנה מוט שלם (זה גרושים) ותיצר יתדות בצורת "ף" איתן תצמיד את המבנה לקרקע.

אני לא יודע כמה נחשים חיים בשכנות אליך (מניח שאתה עירוני ולא חייתי בעיר מעולם, אם אינך עירוני - הרבה!) אבל הם אוהבים מאוד לולי תרנגולות. רשת לולים על הרצפה תמנע מהם להכנס..(מנסיון, כן?!)

בכל מקרה, אם אין לך (ואין לך) חשק לשלוף ביצים מהחרה, כדאי שרצפת הלול תהיה חצי מטר מעל הקרקע ותהיה בנויה מרשת יציבה כלשהי (נדמה לי שקוראים לזה רשת תוכים, אני לא בטוח). תאי הטלה הם בטח לא הסגנון שלך ותרנגולת לא בדיוק מבינה את הכוונה שלך כשהיא רואה ארגז ששוכב בפינה...

כל רעיון ייתקבל בברכה.
תודה רבה.

תהנה מהביצים (וגם מרק מדי פעם לא הזיק לאיש..).

עודד
(שלמד כילד לא להגעל מהחרה שדבוק לביצים...)

אייל
28-07-10, 12:16
אכן אתה צודק, דובר על 15X5 ולא כפי שנכתב.

דבר שני, אצלנו ב"עיר" יש כמה נחשים והתוכנית שלי הייתה להכניס את הרשת כמה ס"מ באדמה אבל הרעיון של חיפוי רשת מלמטה יתפוס.

האם מחיר של 10 ש"ח למטר רשת זה סביר?

עודד זנטון
28-07-10, 12:21
אין לך צורך ב 15X5.
זו קורה ענקית עם אוברקיל מטורף ביחס למה שאתה צריך. המחיר שלה, בהתאם.
קורת בניין רגילה תספיק ללא שום בעיה (10X5).

לא מכיר מחירים של רשתות.

airzax3
28-07-10, 12:45
בכל מקרה, אם אין לך (ואין לך) חשק לשלוף ביצים מהחרה, כדאי שרצפת הלול תהיה חצי מטר מעל הקרקע ותהיה בנויה מרשת יציבה כלשהי (נדמה לי שקוראים לזה רשת תוכים, אני לא בטוח). תאי הטלה הם בטח לא הסגנון שלך ותרנגולת לא בדיוק מבינה את הכוונה שלך כשהיא רואה ארגז ששוכב בפינה...
...)

מסתבר שהתרנגולות מבינות מה הרעיון של הארגז - הן מעדיפות להטיל בחלל סגור
אם לא מדובר בלול תעשייתי ולכל תרנגולת יהיה את החצי מטר מרובע שלה לפחות אין סיבה שהלול יהיה מוצף חרא
רשת על הרצפה לא נוחה לעופות להליכה ובלתי אפשרי לגרף רצפה מכוסה רשת (גירוף ביחס שטח כזה נדרש מקסימום פעם בחודש וחצי-חודשיים) אם אתה חושש מנמיות או נחשים תכניס את הרשת ההיקיפית 20 ס"מ לקרקע (אם אתעקשים ניתן לחפור תעלה ,להכניס את הרשת ולמלא בבטון)
מומלץ לכסות מטר תחתון של הלול ברשת גדר חזקה בנוסף לרשת הלול שקורסת אם קופץ עליה כלב או להשקיע ברשת מגלוונת עם פתחים קטנים, יש להכין לתרנגולות מוט לשינה בגובה מטר לפחות.
נקבות נותנות ביצים,זכרים דואגים להמשכיות ובתמורה יעירו אותך כל בוקר ב5 (או ב4 או ב3 אם השעון שלהם לא מכוון בנוסף לבדיקת כלים כל חצי שעה בערך) אצלי אחרי שבוע נשברתי ונשארתי רק עם נקבות.
אם מעורבים ילדים שקול להביא תרנגולות חברותיות כדוגמת ברהמה או משי בנוסף למטילות
אתר עם רעיונות:
http://www.backyardchickens.com/

tomer s
28-07-10, 13:20
את הלול תצפה ברשת,
את המטר שקרוב לקרקע עם רשת תוכים, 12*12,
את השאר עם רשת לול (זה השם) עם חפיפה וחיבור בינהם,
את המפגש עם הקרקע הכי טוב זה לתפוס כמו שזנטון הציע ולעשות "רולקות" מהצד החיצוני עם קצת בטון.

כל נה"ל מונע נחשים!

זכרים לא כ"כ מומלץ,
אחרי חודש בלול, תוכל לשחרר אותן אחה"צ לסיבוב והן יחזרו לקרת שקיעה.

תמיד את האוכל תגיש להן ללול.(הן אוכלות כמעט הכול, אוהבות שאריות של אוכל,קליפות של ירקות גם קצת רקוב..., תן להן קליפת אבטיח ותראה מה קורה לה)
והכי חשוב תדאג תמיד שיהיה להן מים.

עודד זנטון
28-07-10, 13:23
מסתבר שהתרנגולות מבינות מה הרעיון של הארגז - הן מעדיפות להטיל בחלל סגור

התרנגולות שהיו לי, עברו גיור עוד בשנות ילדותי ועכשיו הן יהודי כשר.
אצלי, הן לא הטילו בתאים, לפעמים כן אבל באופן מיקרי, כך לפחות היה נדמה לי...
יכול להיות שאני זוכר בעיקר את הביצים שהוטלו בחוץ כי אותן חוייבתי, על ידי אחי הגדול, לשלוף מהחרה בידיים חשופות. בשביל החינוך..

kd2
28-07-10, 14:28
5 על 6 על 2.1 זה בכלל לא קטן, אתה חייב תמיכה אנכית אחת או אפילו 2 בכל דופן (יכולה להיות גם מחומר עדין יותר).
אני לא הייתי מסתבך עם ברזל ובונה הכל מ10X5 כמו שעודד הציע.
ג'יגסו, מברגה וכמה פירזולים ואתה מסודר.
קח בחשבון שאפילו 2 פאות איסכורית מחזקות את המבנה מאוד.

אני גם צריך רשתות לול (או רשת תוכים...רשת ברזל צפופה יחסית), בכמות נכבדת, איפה אפשר להשיג
אותן? (בדרום ? עודד? תומר?)

תודה ובהצלחה
ים

עודד זנטון
28-07-10, 14:40
ים,

אם אני לא טועה, באיזור התעשיה שצמוד למסמיה יש איזה מפעל רשתות.
שווה בדיקה.
רשת עדינה עם חורים 10X10, ניתן להשיג אצל כל ספק ברזל בגלילים של 25 מטר.
אני בטוח שבשדרות / נתיבות יש לך אחד כזה.

tomer s
28-07-10, 14:46
5 על 6 על 2.1 זה בכלל לא קטן, אתה חייב תמיכה אנכית אחת או אפילו 2 בכל דופן (יכולה להיות גם מחומר עדין יותר).

אני גם צריך רשתות לול (או רשת תוכים...רשת ברזל צפופה יחסית), בכמות נכבדת, איפה אפשר להשיג
אותן? (בדרום ? עודד? תומר?)

תודה ובהצלחה
ים

מה הגודל שאתה צריך? ולאיזה שימוש?
(יש גם עוביים)

kd2
28-07-10, 15:20
מה הגודל שאתה צריך? ולאיזה שימוש?
(יש גם עוביים)

אני צריך לשני שימושים

1) כמו פותח השירשור למטרות תיחום.
2) רשתות למנגלים ( לקייטרינג אסאדו ).

האורך צריך להיות לפחות 50 ס"מ, הרוחב 30-50 ס"מ , המרווחים 10-25 מ"מ, העובי ?
שעל מפתח של 50 ס"מ לא תקבל בטן מ2 קילו פרגיות ( 2-3 מ"מ ומעלה).
למנגלים עדיף ברזל שחור, היום אנחנו משתמשים ברשתות נירוסטה (מאוד יקרות) ולא מרוצים מהעברת החום העלובה שלהן.
לתיחום מגלוון.

ים,

אם אני לא טועה, באיזור התעשיה שצמוד למסמיה יש איזה מפעל רשתות.
שווה בדיקה.
רשת עדינה עם חורים 10X10, ניתן להשיג אצל כל ספק ברזל בגלילים של 25 מטר.
אני בטוח שבשדרות / נתיבות יש לך אחד כזה.

לא נתקלתי, אבל לפי התיאור שלך מדובר על רשת שמגיעה בגליל , מה שאומר שאין לה ממש חוזק, לא? יש גם שחור או רק מגלוון ?

בשדרות/נתיבות יש רק מרוקאים.

איתמר_DRZ
28-07-10, 15:34
אני מקווה שאתה לא מתכוון לעשות את הרשת מנגל\אסאדו גם ממגולוון... גלוון לא אוהב חום ולא נראה לי שזה יהיה כ"כ בריא שהוא יעבור לבשר.

עודד זנטון
28-07-10, 15:40
כן, בגליל.
לא מתאים לצרכים שלך.
אתה מרתך, לא?
חתיכות ברזל 6 פשוט באורך 60 מ"מ בתוך מסגרת מפרופיל.
ברזל ה 6 יושב בחורים מתאימים במסגרת וחופשי להסתובב סביב צירו.

קיבלת רשת מנגל שאפשר "להסיע" עליה בשר.

עמיד למשקל רב (רווח בין ברזל 6 אחד לשני = 10 מ"מ).

שעה עבודה ויש לך רשת.

יום עבודה ופתחת חברת הסעדה...

kd2
28-07-10, 16:37
איתמר, ברור שאני לא משתמש ברשת מגלוונת, בגלל זה אני מחפש ברזל שחור (גילוון אפשר לשרוף מהרשת אבל זאת סתם התעסקות מיותרת).

עודד - אני צריך לחתוך חומר ל 15 מסגרות ואת הברזל 6 מ"מ ל15 מסגרות, למדוד דיאגונלים, לרתך את המסגרות, לקדוח איזה 200 חורים....עזובתי...
היום אני קונה רשתות "נירוסטה" 35 על 50 ,
ב- 50-60 ש"ח.
רשת ברזל שחור בטח תעלה חצי או שליש, למה לשבור את הראש?

אריק
28-07-10, 17:43

תודה ובהצלחה
ים

+1
לכניסה ללול כדאי להרכיב דלת עץ + משקוף ישנים
בעניין הנחשים, תרכיב סף תחתון פנימי( 10X5) שיאטום את הדלת בסגירה.

בהצלחה

עודד זנטון
28-07-10, 18:26
איתמר, ברור שאני לא משתמש ברשת מגלוונת, בגלל זה אני מחפש ברזל שחור (גילוון אפשר לשרוף מהרשת אבל זאת סתם התעסקות מיותרת).

עודד - אני צריך לחתוך חומר ל 15 מסגרות ואת הברזל 6 מ"מ ל15 מסגרות, למדוד דיאגונלים, לרתך את המסגרות, לקדוח איזה 200 חורים....עזובתי...
היום אני קונה רשתות "נירוסטה" 35 על 50 ,
ב- 50-60 ש"ח.
רשת ברזל שחור בטח תעלה חצי או שליש, למה לשבור את הראש?

ה"נירוסטה" שאתה מדבר עליה היא ברזל שחור עם ציפוי כלשהו (לא סגור על הסוג), בהנחה שאתה מדבר על רשת מנגל של תחנות דלק.
שינויי הנפח בנירוסטה עצומים ביחס לברזל ורשת דקיקה כזו היתה מאבדת צורה במהירות.
בעובי רשת כזה, אין העברת חום טובה וללא ציפוי על הברזל, הוא יתפורר לחלוטין לאחר שימוש וחצי...
אתה חייב רשת עבה ומאסיבית.
מנסיון, אין כאלה למכירה.
בטח לא במחיר שישתלם לך.

kd2
28-07-10, 21:21
לא מדובר על רשתות בציפוי ניקל ( יש...זולות יותר) אלא על נירוסטה "אמיתית" שמאושרת לתעשיית המזון.
הבעיה איתן היא שהן לא חורכות את הבשר משום שיכולת העברת החום של הנירוסטה היא לא משהו בכלל.

יש לנו רשתות מברזל 3 מ"מ שעובדות כבר מעל 10 שנים ללא שום בעיה (השומן מגן עליהן), אני לא סתם מחפש אותן.
בלי קשר, אני מחפש גם "רשתות לול" (אם הבנתי למה אתם מתכוונים).

tomer s
29-07-10, 10:17
רשת לול יש,
זה מגיע בגליל של 1 מ' ובאורך של 50 מ'.

לגביי הרשתות למנגל,
אין לי, תנסה אצל כל מתכת באשקלון.

-->