PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאצ פאן ''שואג''בסיירה נוואדה

shlomigt
28-07-10, 21:05
ערב טוב

לפני חודש בערך, עקב התחממות של המנוע (6.5 דיזל) בשעת מאמץ( עליות בכביש!)ונזילה מהרדיאטור החלפתי ברכב
את הרדיאטור לחדש ולאחר חוות דעת של בעל מקצוע קניתי גם קלא'צ פאן חדש והחלפתי גם אותו.
נסעתי צפונה ובעליות קצת תלולות לכוון החרמון האוטו החל שוב להתחמם לאזור ה 100 מעלות פלוס,דבר שלא היה קורה קודם לכן,גם לא בשטח .. מה שהתחדש מאז הוא שבאופן אקראי ולא ברור בד'כ בהתחלת נסיעה עד לאזור ה 2000 סל'ד המנוע שואג בחוזקה ,רעש שבוודאות מגיע מהקלא'צ פאן.. למישהו יש הסבר הגיוני לזה? או נתקל בזה? אני באופן אישי מכיר את הרעש
מסונומה שהיתה לי אבל רק כשהרכב היה קר ולמ'ס שניות

:???::???:

sgill
28-07-10, 21:14
מספר אפשרויות:

1. כשהפאן קלאטצ' חדש הוא לפעמים שואג כי הוא יושב יותר בלחץ מהישן - זה עובר תוך חודש חודשיים ולא נחשב לבעיה

2. אם שמת תחליף סיני זול לרכיב המקורי, זה יכול לגרום לשאיגה, במקרה הזה השאיגה לא תעבור עד שתחליף לחלק מקורי או לפחות אחד באיכות של המקורי.

3. הפאן קלאצ' מפעיל מאורר, אם במקרה אחת הכנפיים של המאורר קבלה מכה והתעקמה (אפילו קצת) זנ יכול לגרום לשאיגה. הרבה פעמים בזמן ההחלפה, אנשים מפרקים את המאורר והוא נופל להם מהידיים על הריצפה, זה מספיק כדי לתת לו עיקום קטן שיגרום לשאיגה.

השאיגה מפסיקה ב- 2000 סל"ד +/ - כי אז הפאן קלאטצ' מפסיק לעבוד.

מקווה שעזרתי.

shlomigt
28-07-10, 21:22
החלק מקורי כמו כל החלקים ברכב ,,(acdelco כמעט מקורי, הכי קרוב שיש)אני מקפיד על זה
:D
סבבה הבנתי ,תודה רבה על העזרה ;)

shlomigt
28-07-10, 21:31
אם כבר בענייני חום אז ידוע אולי מהי טמפרטורת העבודה המקסימלית של המנוע במאמץ שהיא
עדיין נחשבת לסבירה??

polar bear
28-07-10, 23:00
מאורר שואג בחוזקה = פאן קלאצ' עובד מצוין. אם יש רעש חריג - תצין מה הוא. { רמז - שאיגה זה לא מספיק ספציפי }

זה שהאוטו מתחמם - יכול להיות שיש בעיות שהחלפת הרדיאטור לא פתרה - למשל - טרמוסטט, מעברי מים סטומים במנוע, משאבת מים, ראש מנוע וכו' ועוד.

גיל - אני אשמח אם תסביר לי על סעיף 1 שלך, כי לא ממש הבנתי. { כל האמריקאיות שנסעתי בהן עד היום הרעישו מכוון המאוורר, כאשר מזג האוויר חם והפאן קלאץ' תקין }

-->