PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקנית סופה

DooM3
29-07-10, 00:32
שלום לכולם
אני בחיפושים אחרי סופה כרכב לטיולים ולמקרי הצורך גם נסיעה בעיר
ראיתי כבר כמה סופות וטווח המחירים שלי לא נותן לי לקנות רכב בשנתון גבוה אלה מגביל אותי ל 92-95
כול הסופות שראיתי היו
1.מצב מכני טוב מנוע עובד עגול גיר לא מרעיש בלי חופשים, נוחות נהיגה סבבה אבל מרכב על הפנים
חלודות ברזנטים קרועים סדקים ברצפה בדלתות וכו'
2. מצב מכני רעוע מנוע לא עובד עגול טורים עולים ויורדים רעש מהגיר חופשים נזילות אבל מרכב
במצב סביר רקבונות נקודתיות מסודר בפנים

השאלה במה צריך ממה צריך יותר לפחד מהמצב המכני או במצב הרקבונות והמרכב???
לא מפריע לי כולכך המצב החיצוני אבל אני לא רוצה לקנות מסננת

תודה מראש

נ.ב אם משהוא מוכר סופה עדיפות לארוכה בטווח מחירים 30-40 אלף אשמח לשמוע

עוזי5555
29-07-10, 02:13
יש אחת מחולון ביד 2 ארוכה לבנה
מחיר מצויין

riko
29-07-10, 08:44
בזמן שאני קניתי את הסופה שלי , מצבה המכני היה מצויין והיא היתה עמוסה בתוספות ושיפורים
אבל הבודי היה רקוב , ונקודות חיצוניות שנראו קטנות התגלו כרקבונות עמוקים מאוד.
התחלתי בשיפוץ הבודי (ראה שרשור תיקוני פחחות ע"י פיברגלס - המועדון הסיגי והסופה הישראלי)
http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?f=11&t=4688
למרות שבסוף לא היה כל קשר לפיבר גלס , העבודה היתה קשה ויסודית.
לעינייננו - לדעתי תקנה גיפ עם בודי יפה ומושלם ,כמובן לאחר בדיקה יסודית אצל פחח שאתה מכיר, זה יותר חשוב ממצב מכני , להוציא מנוע וגיר לשפץ ולהחזיר למקום , זה יותר פשוט ויותר זול מאשר להחליף או לשפץ בודי , זו דעתי בעיניין.
בהצלחה

kobiarava
29-07-10, 09:38
לדעתי, בתקציב שאתה מדבר עליו, אתה לא צריך להתפשר על סופה פגומה, לא מכאנית ולא קוסמטית. קצת סבלנות ואתה מעמיד ב-40K ג'יפ תקין מכאנית, ושמור קוסמטית, מודל 93-95. המקום להתפשר עליו כדי להגיע למחיר הזה הוא בשיפורים-שאותם תצטרך בהמשך לקנות בהדרגה לפי צרכיך וטעמך. בכל מקרה, גם סופה סטנדרטית היא רכב עביר בהחלט. לקנות ג'יפ במחיר כזה וגם לקחת בחשבון עוד 10K על פחחות או החלפת מנוע ושיפוץ גיר זה רעיון בלתי נתפס בעיניי, כלי במחיר כזה אמור לטעמי לדרוש יישור קו מינימאלי (גג 2K ש"ח) ולצאת לשטח. מומלץ לחפש רכב בסבלנות וביסודיות, בסופו של דבר יגיע המוכר המתאים וההגיוני.

קובי

ש01
29-07-10, 09:54
סבלנות, סבלנות ושוב סבלנו.
הינה סיפור קצר שיחזק מה שכתב קובי:

לאחר מכירת הסמוראי (זה קרה מהר מהתכנון) ראיתי לא מעט סופות, נסעתי עד ראש פינה, חולון, ראשון, ת"א ועוד ועוד.

כמעט קנית לפחות פעמיים.
תודות לאלה שיעצו לא לקנות, לא נפלתי.

הייתי חצוף, ראיתי סופה בכביש או בחניון (גם בפראדיס ובמוסך)- ניגשתי ושאלתי אם רוצים למכור.

לבסוף אחד מהם אמר שאינו רוצה אבל צריך למכור (מנזקי הגרושין). וכך הגיעה אלי סופי - ארוכה, פתוחה,סטנדרטית, 94, יד 3, 190,000 ק"מ (בדוק במחשב) מעולם לא שירתה בצבא , משטרה וכד' וכל זה ב-22,000 בלבד. יישור קו עוד כ-2500 וזהו.

הגדר תקציב (קשיח), תוריד 10K ליישור קו והתחל לאט ובסבלנות לחפש.
ואם אתה צריך ארוכה, אל תתפטה לרדת לקצרה.
בהצלחה

עירא
29-07-10, 09:59
בהנחה שאתה הולך לקנות רכב מאופציה א' - אתה תשלם אח"כ הרבה כסף (נניח 15,000) על תיקוני "קוסמטיקה"
בהנחה שאתה הולך לקנות רכב מאופציה ב' - אתה תשלם אח"כ הרבה כסף (נניח 15,000) על תיקוני "מכאניקה"

לא עדיף לך לקחת הלוואה של 15,000 ובסכום הכולל לקנות רכב שיהיה במצב שלא יצריך ממך תיקונים? (ככה גם יש לך החזר חודשי קבוע מראש על ההלוואה ואתה לא תופתע יום אחד עם הוצאה גדולה מאוד).

ובנוסף, כמו שקובי כתב, בתקציב של 40,000 אפשר למצא רכבים במצב טוב.

עירא (שמוכר CJ ולכן לא ממש אובייקטיבי ויש לקחת את הדעה שלי בערבון מוגבל :rolleyes:)

שי גראנד
29-07-10, 14:11
חבר מהחבורה שמטייל אתינו מעונין למכור את הסופה שלו אך הוא דורש קצת יקר50000 אלף אבל זה רכב מדהים ואני לא מנסה לשווק אותו או משהו..שווה ליראות.
הרכב שנת 96 סגורה ארוכה 7 מקומות ברישון וו גרירה ברישון צמיגי שטח חדשים 31.10.5.15 ברישיון..
אממממ דגם רנגלר בודי מיצרי....קשצ שונה מהסופות שמרכיבים פה בארץ בודי מחוזק...
מוגבההת קצת באמת אוטו יפה ושמורר

kobiarava
29-07-10, 14:42
נו, יותר טוב מזה (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=45654)? ממש פה בלוח, ונראית פצצה.

קובי

jeeper
29-07-10, 14:48
אני הייתי מסתכל על זאתי:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=46503

מאוד מפתה.

kobiarava
29-07-10, 14:53
אם היה כותב מחיר... אבל מי שהרכיב שיפורים כמו בסופה הזו, לא ימכור לדעתי במחיר המדובר.

קובי

שגיא S
29-07-10, 15:04
אם היה כותב מחיר... אבל מי שהרכיב שיפורים כמו בסופה הזו, לא ימכור לדעתי במחיר המדובר.

קובי

עכשיו ראיתי ביד 2 שהוא מוכר ב55000.
אבל שווה אולי לנסות להוריד במחיר ;)

kobiarava
29-07-10, 16:24
עוד הצעה מעניינת-חבר מוכר סופה "בונבוניירה" במחיר פצצה, אין לי הרבה פרטים אבל אם אתה מעוניין צור קשר עם גל 050-6504300

קובי

danip
29-07-10, 16:28
לא עדיף לך לקחת הלוואה של 15,000 ובסכום הכולל לקנות רכב שיהיה במצב שלא יצריך ממך תיקונים? (ככה גם יש לך החזר חודשי קבוע מראש על ההלוואה ואתה לא תופתע יום אחד עם הוצאה גדולה מאוד).

rolleyes:)

שלום דום

אני לא מכיר אותך ואת הכיס שלך אבל לדעתי לקחת הלוואה לצורך קניית רכב היא המלצה גרועה. לא רק לך אלא לכול אחד.
תקנה מה שאתה יכול להרשות לעצמך מבחינת הוצאה, תיקונים, אחזקה וכו'.תשב תחשוב ואחרי שעושים חושבים וחישובים לפעמים מגלים שאנחנו פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו עכשיו...

ג'יפ זה סה"כ תחביב! והוא לא מקדם אותך כלכלית לשום מקום! הרי אתה בטח יודע שג'יפ, אפילו המלוקק ביותר שתמצא גם מכנית וגם ויזואלית הוא בור ללא תחתית...

דני

cj 64
29-07-10, 16:33
,תודה ..קובי.
באמת יש לי אחת ארוכה ממש טובה!
אבל אתם רושמים,וממליצים,אבל לא נראה לי שהבחור עוקב אחריי השירשור,משום מה הוא לא נותן תגובה?!:confused:
גל
צור קשר ידידי !נסתדר!

riko
29-07-10, 17:09
בהנחה שאתה הולך לקנות רכב מאופציה א' - אתה תשלם אח"כ הרבה כסף (נניח 15,000) על תיקוני "קוסמטיקה"
בהנחה שאתה הולך לקנות רכב מאופציה ב' - אתה תשלם אח"כ הרבה כסף (נניח 15,000) על תיקוני "מכאניקה"

איך הגענו למנוע וגיר 15000.
נכון לעכשיו יש אצל "אורן מערכות" גיר משופץ קומפלט ב- 2000 ש"ח + נותנים את הגיר הדפוק.
ומנוע בהנחה שהוא צריך אוברול , יעלה 5000 ש"ח. יעשה הבן אדם את שניהם באותו המקום ויקבל גם הנחה ובטח תשלומים אם צריך..............!
אבל לשאלתו של פותח השרשור מה עדיף אופציה א' או אופציה ב' , לדעתי להוציא ולהכניס ברזלים לגיפ , זה יותר פשוט מעבודות פחחות יסודית, שלעיטים דורשת גם הוצאת ברזלים מהגיפ , כמו רקבונות בקיר האש למשל , ואז הסיפור מתייקר בעוד כמה אלפים , על פירוק והרכבת מנוע , חשמל וכ"ו.בנוסף לתיקון מנוע וגיר יש מחיר ידוע מראש , ולתיקוני מרכב ובודי תמיד יהיו הפתעות במחיר!
ומעל לכל , אם יש תקציב ו/או נמצא גיפ בתקציב המתאים שהוא פיקס מכל הבחינות אז כמובן שזו האופציה המעודפת.

DooM3
29-07-10, 17:40
תודה רבה לכול העונים

כבר ראיתי חלק מהסופות שהצעתם פה והם הם מה שגרמו לי לרשות את ההודעה הזאת
חלק עם קפיצים שבורים ועלים חסרים ,חיישן חום לא עובד ובלי מים ברדיאטור (גם אחרי מילוי מים הוא לא עבד) מזגן לא עובד,קלאץ' שמקפיץ את הכב בכול נגיעה , טלאים על המרכב וצביעה של ילד בכיתה א' עם מכחול יותר יפה
חלק שיכללו את זה במחיר וחלק הוסיפו את זה למכיר

ראיתי סופה שנסעה טוב ונח ,מנוע עובד יפה, רעש מינורי מהגיר אבל המרכב מחשיד המתלה הקדמי צבוע כולל הגומיות כול מיני תיקוני פח מאולתרים אבל הכול צבוע והבעלות לא יותר משנה

יש אולי משהוא שמכיר סופות באזור חולון שיכול לבדוק איתי סופה??

תודה מראש

עירא
29-07-10, 18:39
איך הגענו למנוע וגיר 15000.

תאמת, סתם זרקתי מספר בלי לחשב שום דבר.

אבל אם כבר אתה בעניין של חשבונות,
לקנות חלקים ללא שיפוץ, לדעתי, מיותר. עדיף לשפץ את החלק ולדעת שהוא מצא במצב תקין. ולכן:
שיפוץ מנוע - 5000 (למרות שלדעתי אם תעשה שיפוץ מלא, עם חלקים איכותיים תגיע ליותר משהו סביב ה-6,7 בגלל שתחליף עוד הרבה חלקים שיהיו על הדרך.)
שיפוץ גיר + טרנספר - 5000
שיפוץ לסרנים - 3000
מערכת חשמל - 3000

המחירים הם הערכה בלבד כאשר את העבודה מוציאים לבעל מקצוע.

בכל מקרה, אם תיגש היום עם סופה שהפח שלה מושלם אבל במצב מכאני רע לבעל מקצוע ותבקש שיפוץ מלא של כל החלקים והמערכות (שזה משהו שלדעתי חובה לרכב שמעוניינים לטייל איתו בלי החשש לתקלה) זה יעלה הרבה יותר מ-15. (ולצורך העניין גם ההפך הוא הנכון, שיפוץ קוסמטי מלא גם יעלה יותר מזה)

דני,
אני מאוד מסכים עם מה שכתבת, אבל פותח השרשור שאל מה עדיף. ואם צריך לבחור בין שתי אופציות רעות, לדעתי האופציה השלישית שהצעתי, היא הרע במיעוטו.

עירא

klam
29-07-10, 20:15
כאן בלוח ראיתי:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=46781

kobiarava
29-07-10, 21:09
בסופה אוטומאטית (גיר מקורי 3 הילוכים) לא הייתי נוגע. ביצועים מחורבנים בשילוב צריחת דלק מזעזעת, אין שום סיבה טובה למה לקנות את הרכב הזה.

קובי

דרור ברלי
29-07-10, 22:00
דווקא הסופה הספציפית הזו (של עמוס) היא אחת המושקעות והטובות.

riko
30-07-10, 01:28
טוב עירא אתה כבר מדבר על גרוטאה שלא נוגעים בה נקודה!
או שנוגעים בה , אבל לוקחים בחשבון פרוייקט בשביל הכייף!
אם גם סרנים וגם טרנספר וגם צמיגים וגם נאבות וגם צינורות ברקס וגם מערכת חשמל וגם מערכת דלק וגם מערכת היגויי - לא תקינים אז זה יעלה הרבה יותר - צודק!!!
אבל הבחור דיבר על מנוע ואולי על גיר ( וכך גם אני) - אז פה הערכת מחירים לא במדוייק!
בקיצור סבלנות וחיפוש זה הנוסחא , כמו שאמרו לפניי ........
וצריך לקחת בחשבון שתמיד תהיה השקעה - יש בזה גם קטע מאתגר כשלעצמו.
בהצלחה !

DooM3
30-07-10, 16:36
נוספו עוד שתיים לרשימה השחורה

zagi
30-07-10, 20:09
אני עדיין מפנטז על הג'יפ של עירא ...

riko
31-07-10, 08:20
אני עדיין מפנטז על הג'יפ של עירא ...
אחלה גיפ!!!

DooM3
06-08-10, 16:55
ראיתי הרבה רכבים שיש סגירה בריתוך של החורים המסומנים בתמונה
אן עוד סימנים של ריתוך מסביב רק החורים האלה
זה אמור להדליק מנורה אדומה?

כמה יעלה להתקין מזגן אצל מתקין מקצועי?

תודה מראש

יוסי56
06-08-10, 17:29
כמה שזכור אצלי גם אין את החורים האלה
זה חורים שתופסים את הפלטה ששמים בין הטמבון לגריל..יש פלטה מקורית של MOPAR שרשום עליה JEEP..בדכ יש את זה בYJ

סופת המדבר
07-08-10, 10:42
נוספו עוד שתיים לרשימה השחורה

אם אתה בעיניין של ארוכה סגורה (לבנה)
יש לי אחת בישבילך עם נעילת ARB אחורית מזגן מקפיא צמיגי שטח 31 ברישיון
שמורה רק תניע וסע לא תצטער נראה לי שנת 93 אפשר לדבר איתו על משהו בסביבות ה35 אלף
אולי גמיש קצת

ניר ל
07-08-10, 23:02
מה שאתה רואה בתמונה הזאת ובשאר הסופות שקיימים בהם ריתוכים שם - זה שלדה שנגזרה כתוצאה מחופש בברגים של תיבת ההגה והעומסים שהופעלו על ידה שם. בתמונה אתה גם יכול לראות הוספה של פלטות חיזוק.

דרור ברלי
07-08-10, 23:41
מה שאתה רואה בתמונה הזאת ובשאר הסופות שקיימים בהם ריתוכים שם - זה שלדה שנגזרה כתוצאה מחופש בברגים של תיבת ההגה והעומסים שהופעלו על ידה שם. בתמונה אתה גם יכול לראות הוספה של פלטות חיזוק.

לא מדויק.
הפלטות האלה קיימות שם במקור.

DooM3
07-08-10, 23:49
בסופות שהיה ריתוך היה פלטהרק על החור האובלי (גם בשאר הסופות) ולא היה סימנים שתיקוני סדקים
רק שהחורים האלה היו סגורים בריתוך
דרך אגב החוריםשל ההגה כח סגורים בשתי הקורות של השילדה קורה ימנית ושמאלית
אז זה לא נראה לי בגלל סדקים כי בקורה הימנית לא מחובר כלום

ושוב אם משהוא ראה סופה (עדיפות לארוכה סגורה) במצב טוב בטווח מחירים של 30 -45 אני פה

תודה מראש

-->