PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי מעשן

התייש
30-07-10, 18:06
שלום, לפני כמה ימים הנעתי את הרכב (הזרקה) על הבוקר ויצא המון עשן מהאגזוז (לבן). כמובן שלא המשכתי לשום מקום ונסעתי בדרך אחרת.
מאז הרכב בחניה ועכשיו החלטתי לבדוק מה הסיפור שלו.
במבט ראשון הבחנתי בחופש מסויים בחיבור של סעפת הפליטה לאגזוז. זה קל, האזור שחור.
בעת פתיחת פקק מילוי השמן הוא פשוט נשבר בנגיעה.
ברגע זה כבר החלטתי לעצור!!
מה לדעתכם אני עדיין צריך לבדוק ואיך??? התמונות מצורפות...

התייש
30-07-10, 18:11
שכחתי לציין, יום קודם לכן הרכב השמיע קצת בקפיירים.

אספנות
30-07-10, 18:54
הפקק סתם נשבר וזה לא קשור חחחח:p

אני מהמר על שס' פליטה שרוף/דולף באחד הצילנדרים=ירידת קומפרסיה בצילנדר=הרינגים משאירים שיכבה עבה יותר של שמן על הדופן של הצילנדר בשלב יניקה= בשלב הדחיסה תערובת הדלק אויר שמעושרת בעודף שמן נדחסת ודולפת לצינור הפלטה דרך השסתום השרוף=תהליך השריפה,יש ניצוץ התערובת נצתת בתא השריפה+התערובת שדלפה לאגזוז=באקפאייר ,ועשן בגלל השמן

תהליך דומה קורה גם שיש פלאג דפוק עם ניצוץ גרוע,התערובת נצתת בסעפת פליטה ע"י גזים מצילנדר אחר,

בדיקה מהירה ואיתור צלינדר לא תקין:המנוע קר-להניע-ומיד לבדוק בסעפת הפליטה עם היד :איזה יציאה קרה יותר מהארבעה הוא הדפוק

אפשרות נוספת
שחרור הראשי פלג/כובע פלג=מניעים את המנוע ומוצאים/מנתקים כבל הצתה/חוט פלג אחד אחד=הצילנדר שהופסק לא הניצוץ על ידך ולא ישפיע כמעט או בכלל על עבודת המנוע הוא החולה,

עוד אפשרות:פירוק הפלגים"מצתים" ובדיקת הצבע שלהם (רטוב שחור יותר-עבודה לא טובה)
באותה הזדמנות מחברים את הפלגים לכבלים שלהם בחוץ ונותנים סטרטר ובודקים שיש ניצוץ בכול פלאג=במידה וחסר באחד מהם ניצוץ או שהניצוץ חלש = הפלאג דפוק או שהכבל,או שהכוהל"מחולל הניצוץ":D החלף בין הפלג ללא הניצוץ לפלאג שיש ניצוץ בדוק שוב=יש ניצוץ הפלג דפוק אין ניצוץ יש בעיה בחוטי ההצתה,

בזמן שהפלגים מפורקים ניתן לבדוק קומפרסיה עם מכשיר יעודי "מד קומפרסיה" או בשטח עם מקל וסמרטוט שיאטום=נותנים סטרטר+פול גז ומרגישים או מודדים עם יש ירידת לחץ

עוד אפשרות:הולכים למוסך:p

בהצלחה

נ.ב
באקפאייר כללים:
באקפאייר במידה והוא באגזוז-או שס' פליטה דולף/שרוף או הצתה מאוחרת/אין הצתה בצלינדר אחד ויש עשן לבן

באקפאייר בקרבורטור/סעפת יניקה:סכנת שריפה של הרכב!!!=שס' יניקה שרוף/דולף או הצתה מוקדמת מידי

יש גם באקפאייר באגזוז :מדליפה בסעפת פליטה וחדירת אויר

שבת שלום לכולכם

התייש
30-07-10, 19:29
טוב אתה :cool:.
מחר אני יושב על זה!

התייש
16-08-10, 09:05
היום הרמתי מכסה מנוע, - הוצאתי את הכובעים של הפלגים אחד אחרי השני וכולם השפיעו על עבודת המנוע אז נראה שהפלגים בסדר (בטיפול הקודם החלפתי את כל הארבעה).
שמתי לב שהעשן הלבן יוצא משני הצדדים של האגזוז (בחיבור הנראה בתמונה ובצידו האחורי מן הסתם) וזאת רק בזמן שאני לוחץ על הגז. בכל אופן אני לא נוסע ברכב בינתיים אבל אני רוצה לסדר את זה. האם בהכרח קיים חשש לתקלה במנוע או שכמה חיזוקים במערכת הפליטה יספיקו?
תודה, מעין.

התייש
16-08-10, 17:41
אין עצות, רעיונות:idea::idea:??

צביקה קרבורטור
16-08-10, 23:40
שלום רב !
ראשית ציין והדגש שוב, שרכב מוזרק, כך שאין קרבורטור לרכב.
שנית העשן הלבן יכול לנבוע, משתי סיבות עיקריות:
חדירת מי קירור לתא השריפה.
ו/או חדירת שמן לתא השריפה, מטבעת שמן שחוקה, או גומיות שסתומים יבשות, או מעודף שמן במנוע, או משמן לא איכותי.
שלישית העשן הלבן יכול לנבוע מדלק מהול במים ,או בסולר.
בדוק תחילה מפלס מי קירור, ושמן מנוע, במנוע קר.
בדוק צבע שמן מנוע.
שמן שחור תקין.
שמן אפור/לבן, מעיד על חדירת מים לשמן.
ניסיתי לכסות את כל האפשרויות, על קצה המזלג.
התחל מהקל לכבד.
חזור לפורום לעדכון.
בברכה
צביקה

סולי
16-08-10, 23:48
צביקה,
האם יכול להיות שהבעיה נגרמת מחופש בצילינדר? מעבר לרינג שחוק?

אורי,

התייש
17-08-10, 10:38
צביקה תודה על העצות. חזרתי עכשיו מאיזה מכונאי פה מעבר לכביש.
הסתכלתי על השמן ונראה תקין. מבט חטוף שלו על סעפת הפליטה והוא הגיע למסקנה שיש בה סדק (אפילו לא הסיר את המכסה שלה קודם) כי יוצא משם עשן. אגב, זה גם מה שאני חושב.

אגב, בלי קשר זרקתי לו שאלה על בעיית ההתחממות (אופציית חיפוש לא נפתחת אצלי במחשב, אפשר לעשות "התחממות מוזרה" זה שם השרשור בפורום סוזוקי), הוא נגע במאוורר והחליט- פאן קלאץ'! הציע לתקן בריתוך פיק בין המאוורר לציר שלו על מנת שיסתובב קבוע.

אז מה אומרים פה? להתחיל לחפש סעפת??, האם מומלץ לתת פיק למאוורר??

GodsFather
17-08-10, 10:42
המכונאי שלך לא זכאי לתואר מכונאי, אם זו התשובה שהוא נתן לך.

פאן קלאצ' אמור להכנס ולצאת לפעולה בהתאם. אם יש בו תקלה, מחליפים אותו לחדש. לא מקבעים אותו. זה יקשה על המנוע להגיע לטמפ' עבודה. זה יקשה על המנוע לתפקד. זה לא לעניין.

לגבי הסעפת - יכול להיות שהלכה רק הטבעת שמחברת בין הצינור לסעפת עצמה, זה די נפוץ. כ30 ש"ח לטבעת חדשה מקורית במכשירי תנועה ואז ללכת לאגזוזן שיפרק וירכיב. בנוסף, אגזוזן גם יכול לתת מבט ולומר לך אם הסעפת אכן סדוקה או לא.

אבל איך זה קשור - בין זה שיש עוד מקור בריחה של עשן לבין זה שהסמוראי שלך מעשן עשן לבן בצורה שלא אופיינית לו.

התייש
17-08-10, 11:21
אמיר:
א'. הוא לא המכונאי שלי פשוט המוסך הכי קרוב לרכב נכון לעכשיו (אני לא יכול לנסוע עם רכב מעשן בכבישים אז פניתי אליו לייעוץ ראשוני) זה לא אומר כלום. בשביל זה יש גם את החברים פה שיתנו את דעתם.
ב'. בדיוק בגלל סיבה א' ובגלל שאני מעדיף לשמוע תמיד מה החברים בעלי הנסיון פה אומרים נפתח השרשור הזה.
אילו הייתי חושב שהתשובות שקיבלתי מהמכונאי הזה רציניות הייתי משאיר אצלו את הרכב ואומר לו שיתחיל לעבוד אבל עובדה! הרכב כבר עומד למעלה משבועיים ואפילו שהוא נמצא מעבר לכביש לא פניתי אליו :) .

לגופו של עניין- מה המלצותיכם??
*

-->