PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימיני 2003 ידני - דרוש יעוץ

LLL8382
31-07-10, 12:07
בשעה טובה קניתי ג'ימיני.
שנת 2003 ידני ללא שיפורים כלל.
מטייל בעיקר בסופי שבוע - שטח בינוני
אשמח לקבל יעוץ בכמה נושאים:
1. יש לי בעיה בגיר (היה ידוע לפני הקניה)- יש מין שריקה רועשת בראשון, שני וחמישי כאילו המייסבים גמורים (שלישי ורביעי נוסע שקט).האם זה קריטי? האם זה משהו שניתן לתקן/ לשפץ? או שצריך להחליף את כל התיבה? אני מחפש בעל מקצוע רציני בנושא באיזור המרכז.
אגב אשמח למידע באיזה מחירים מדובר- תיקון/גיר חדש/ משופץ אם מישהו יודע?
2. צמיגי שטח 215 (100%) - המלצות? מחירים? באיזור המרכז.
3. מיגונים- מה הכי קריטי בשביל התחלה - כמובן המלצות/ מחירים יתקבלו בברכה...

תודה מראש על העזרה :):cool::-D

אור .ס.
31-07-10, 14:08
היי, אפשרי לשפץ גיר אני מניח (לא מכיר ספציפית בג'ימני פשוט).
הכי טוב וזול זה להביא גיר מיבוא.

מיגונים: הכי חשוב טרנספר.
צמיגים 215: תוותר, אי אפשר לאשר את זה, האוטו יהיה עגלה בתאוצות, עביר יותר בשטח, ובעל בלאי גדול יותר למערכת ההיגוי ומיסבי הגלגלים.

אביעד פ.
31-07-10, 14:34
אור, יכול להיות שכבר עכשיו יש לו ברישיון 215, במקרה כזה לא הייתי מחזיר למידה המקורית, ההבדל בכביש נשמע לי מינורי, אבל בשטח משמעותי.

המלצה לצמיג? בטווח היקר BFgoodrich AT/R, הצמיג הוא לא שטח מלא, אבל מתפקד כמו, עם סוליה מעוצבת היטב למגוון רחב של פני שטח, והכי חשוב 3 שכבות מלאות לחלוטין והגנה על דפנות הצמיג. חסרון- יקר, מאוד. (טווח מחירים 750~ ש"ח לצמיג)
המלצה שניה זה להצטרף לעדר וללכת על המקסיס טרפדור שטח מלא. זול, קוביות בריאות בסוליה. חסרונות- שחיקה מהירה. יחסית. (טווח מחירים 500~ ש"ח לצמיג)

מיגונים- אני אישית לא מיגנתי את הרכב. הנקודות הפגיעות ביותר כמתחיל הם בתי הדיפרנציאל (הביצים), הטרנספר, ותושבות מוטות הרדיוס. לכולם יש פתרונות מיגון שונים ומגוונים, ואתה יכול לחפש פה בפורום ולמצוא על יתרונותהם וחסרונתיהם. בגדול זה פונקציה של כסף לפי דעתי.

הגבהה בריאה של אחד מהסטים היעודיים לג'ימני תעשה את העבודה יותר טוב מכל מיגון, היא פשוט תרחיק את המכלולים מהסלעים. סט איכותי וטוב, כולל התקנה, יעלה לך כמו סט מיגונים קלאסי, אבל יתן לך ערך מוסף. אצלי זה הספיק עד היום.

אספנות
31-07-10, 15:25
לפחות אתה לא צריך קולר גיר:p:D:rolleyes:

ע"פ הספר שיש לי עם עידכון משנת 2002 יש לך 1.3 ליטר שמן בגיר

אני מצרף לך תמונה מהספר וע"פ הטבלה שיש אתה יכול להכניס שמן בעל צמיגות 90 ,ומאחר והגיר ישן/משופשף לך על צמיגות של 120-150 זה יוריד לך את הרעשים משמעותי ואולי ההילוכים יכנסו קצת קשה יותר (אני בחיי גם מלאתי גריז בגיר והוא עבד נהדר:cool:)

רק לפני שאתה מבצע פעולה שכזו :תבדוק שיש לך שמן ואת איכותו(מים/שוקו ,שבבים"נתן לראות נוצצים בשמן תחת אור")אני בטוח שיהיו לך שבבים ,בצעה שטיפה לגיר(למלא סולר ולרוקן,למלא שוב רק להניע לדקה שתיים בניוטרל ולרוקן,למלא שמן בצמיגות קטנה10-20 להניע להעביר את ההילוכים ולרוקן במידה ויצאו עדיין שבבים לחזור שוב

בשלבים של הסולר והשמן בעל הצמיגות הקטנה בדוק נזילות

למלא את השמן החדש לגיר,להכניס לתא המטען ארגז בירות וסע לטיול

אור .ס.
31-07-10, 15:36
אביעד היקר, רשום שחור על גבי אקספלורר (מצטט) "שנת 2003 ידני ללא שיפורים כלל."
מכאן אני למד כי הרכב עם צמיגים 205, שכן לדעתי ולדעת רבים, 215 הינו שיפור.

מעבר לזה, אם הטיולים הינם בשטח בינוני ובסופ"שים, משמע הרכב בכבישים רוב הזמן, עדיף צמיגים 5050, BF לא קיים במידה 205 למיטב ידעתי.

לי על הרכב יש סט צמיגים 5050 של יוקוהמה (גאולנדר), מצויין ומומלץ.

אביעד פ.
31-07-10, 17:28
אביעד היקר, רשום שחור על גבי אקספלורר (מצטט) "שנת 2003 ידני ללא שיפורים כלל."
מכאן אני למד כי הרכב עם צמיגים 205, שכן לדעתי ולדעת רבים, 215 הינו שיפור.

מעבר לזה, אם הטיולים הינם בשטח בינוני ובסופ"שים, משמע הרכב בכבישים רוב הזמן, עדיף צמיגים 5050, BF לא קיים במידה 205 למיטב ידעתי.

לי על הרכב יש סט צמיגים 5050 של יוקוהמה (גאולנדר), מצויין ומומלץ.

אני מבקש, שחור על גבי כרום (גוגל, לא צבע כרום). :-)

אם ב-205 עסקינן, מצטרף להמלצה על הגאולנדר, גם אצלי הותקנו לפני חודשיים, ורק דברים טובים יש לי להגיד עליהם
שקטים בכביש, אוחזים בשטח.

LLL8382
01-08-10, 08:37
קודם כל תודה על העזרה,
איפה כדאי ללכת לבדוק את כל עניין הגיר? (באיזור המרכז)

אור .ס.
01-08-10, 18:38
אם אתה בעניין של מוסך מורשה, אך ורק "דרך השטח" בת"א (יגאל אלון/בוקסנבאום), פנה שם ליוסי או נעם.

אם לא אכפת לך מוסך מורשה, יש לך את ליאור "זוקי-לנד" שיושב בנורדיה ואין לי את הטלפון שלו
או באזהת חולון ברחוב הפלד 6 "שיא מוטורס", שאצלהם אני מטפל ברכב, מספר הטלפון הוא 035589001

-->