PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב שטח טוב משפחתי

יואבספיר
31-07-10, 20:01
מחפש המלצה לרכב שטח שישמש ביוםיום כרכב שני במשפחה (4 או 5 דלתות) ויהיה נוח לנהיגה בכביש.
במשך שלוש השנים האחרונות היה לנו ספורטאז 97 מוגבה וממוגן ששימש אותנו לטיולי שטח.
רוצים לשדרג לרכב חדש יותר. לצערנו הספורטאז האחרונה עם הילוך כח היא 2003 ואנחנו רוצים משהו חדש יותר.
קראתי את הסקירה שלכם על רכבי שטח משפחתיים, אבל היא מלפני 4 שנים, ורוב הרכבים שם הם משנתונים 96-2000. הדגמים היותר חדשים אם קיימים - שונים מאוד מבחינת יכולות השטח והמחיר.
מה ההמלצות במסגרת תקציב של כ 80,000 עם מוכנות לעלות לסביבות ה 100,000 עבור אופציה טובה?

ely.sorento
31-07-10, 23:10
שבוע טוב יואב
בסכום של 80K, אני ממליץ על קאיה סורנטו 2005 (נראה לי..)
לי יש 2003 והוא נעים מאוד בכביש, אמין, נוסע מצוין, מנוע חזק יחסית.
גם בשטח מתפקד לא רע, מפתיע אותי בהרבה מקומות.
כמובן יש הילוך כוח, שלדת סולם, סרן אחורי חי כמו ג'יפ אמיתי..:)
צריכת דלק משולבת (הרוב עירוני, קצת בינעירוני וקצת שטח טכני + דיונות והכל עם מזגן) - 1:8.5.
2005 מגיע כבר עם גיר 5 הילוכים ומנוע יותר חזק(נראה לי 170 כ"ס במקום 140).
ממליץ לך לעשות סיבוב ולראות איך אתה מתרשם.

אלי

zivo
01-08-10, 10:04
טרופר 2003 שטופל ב UMI כל חייו , ועבר טיפול מנוע \ מזרקים.

אתה מקבל רכב מפנק עם אחריות לכל בעיות המנוע, שכבר "שילם" את המחיר בירידת ערך חזקה.
רכב גבוה, חזק, עם דיפ' אחורי מוגבל החלקה, ועלות שיפורים נמוכה.
עלות תחזוקה - סבירה מאוד (יחסית ל SUV).

יואבספיר
01-08-10, 19:04
שבוע טוב יואב
בסכום של 80K, אני ממליץ על קאיה סורנטו 2005 (נראה לי..)
לי יש 2003 והוא נעים מאוד בכביש, אמין, נוסע מצוין, מנוע חזק יחסית.
גם בשטח מתפקד לא רע, מפתיע אותי בהרבה מקומות.
כמובן יש הילוך כוח, שלדת סולם, סרן אחורי חי כמו ג'יפ אמיתי..:)
צריכת דלק משולבת (הרוב עירוני, קצת בינעירוני וקצת שטח טכני + דיונות והכל עם מזגן) - 1:8.5.
2005 מגיע כבר עם גיר 5 הילוכים ומנוע יותר חזק(נראה לי 170 כ"ס במקום 140).
ממליץ לך לעשות סיבוב ולראות איך אתה מתרשם.

אלי

אלי תודה, היתי שמח ליצור איתך קשר כדי לברר פרטים נוספים כגון הגבהות, מיגונים ויכולות עבירות.
אשמח אם תוכל לשלוח לי הודעה פרטית עם טלפון ואני אצור איתך קשר

יואבספיר
01-08-10, 19:10
הי זיו,
מהתגובה אני מניח שאתה מדבר על דגם הדיזל.
אתה יכול לפרט יותר לגבי הבעיות שצריכו להיות מטופלות? קראתי בפורומים על כל מיני בעיות של טרופר דיזל ועל כך שהיה "ריקול" לתיקונים.
יש שנתון מסויים שממנו הבעיות האלו כבר לא קיימות (כלומר נפתרו על ידי היצרן)?
המליצו לי על דגם הבנזין אבל הוא מאוד נדיר.

zivo
01-08-10, 20:53
אכן, לדעתי, הבנזין עדיף, אבל גם נדיר (אני מניח התאור שלך שמדובר במעט קילומטרים בחודש, ולכן אני אומר בנזין, אם אתה נוסע הרבה, לך על דיזל).
בדגם הדיזל, מדובר על בעיה במזרקים שגורמת להתערבבות של סולר ובנזין.
מי שגילה את זה בזמן, זה נגמר בהחלפת מזרקים, מי שלא....זה מגיע לראש מנוע ויותר.
מדובר (לידעתי) במודלים 99-2003 ואין טרופרים חדשים יותר.
בגלל הבעיה הזו, הרכבים האלו סובלים מירידת ערך קיצונית שמביאה אותם למחיר אטרקטיבי.

מעבר לעלויות הטיפול ב UMI שהן לא זולות (כמו כל מוסכי יבואן \ מורשה), צריך לתת ל UMI שאפו ענק על העמידה שלהם מאחורי הרכב הזה.
למרות שזה לא נאמר רשמית, בעצם, למנועים האלו יש אחריות מלאה למיליון ק"מ או עשר שנים!!! (בתנאי כומן שהם טופלו ב UMI).

בניגוד ליבואנים אחרים, הם לא מתחכמים עם בעל הרכב על כל השאר (הגבההות , מיגונים), וזכותך להתקין מה שאתה רוצה איפה שאתה רוצה, כל עוד הטיפולים התקופתיים מתבצעים ב UMI.
אז פעם בשנה מבקרים ב UMI.....אבל נוסעים ברכב מפנק, חזק, ועבירות מעולה, ובזול.

יואבספיר
04-08-10, 22:16
כנראה שאוכל להשיג צירוקי ליברטי 2007 שהובא לארץ ביבוא אישי. המחיר יהיה גבוה ממה שתכננתי אבל הרכב שמור מאוד עם קילומטרג' נמוך.
אם מישהו מכיר ויכול להתייחס - אשמח מאוד.

asafk
04-08-10, 22:45
הליברטי מזכיר מאוד את הספורטז' שאתה מכיר - בערך אותו גודל ואותו משקל... אבל אין הילוך כוח. באסה.
אם Jeep , אז גראנד. אי אפשר שלא לאהוב אותם - ג'יפים אמיתיים בתחפושת של SUV. גם העלויות השוטפות יזכירו לך את הספורטז' (אותה צריכת דלק מזעזעת).
טרופר, כאמור, גם הוא בחירה מצויינת, בזכות המחיר הנמוך.

אסף.

ely.sorento
04-08-10, 23:28
גם אני מאוד אוהב את הטרופר.
למעט בעיית המזרקים ומחירים הטיפולים - זהו אוטו מעולה.
אם לא הייתי מפחד מזה - הייתי קונה בזכות המחיר הנמוך.
מבחינת נסיעת כביש - הסורנטו יותר נעים ממנו מכל הבחינות.
בשטח - הטרופר עולה עליו אך לא ברמה ששווה להתעסק איתו.
הסורנטו כשהוא מוגבה - מפתיע בהרבה מקומות. במיוחד בדיונות.

אלי

יואבספיר
07-08-10, 23:00
הליברטי מזכיר מאוד את הספורטז' שאתה מכיר - בערך אותו גודל ואותו משקל... אבל אין הילוך כוח. באסה.
אם Jeep , אז גראנד. אי אפשר שלא לאהוב אותם - ג'יפים אמיתיים בתחפושת של SUV. גם העלויות השוטפות יזכירו לך את הספורטז' (אותה צריכת דלק מזעזעת).
טרופר, כאמור, גם הוא בחירה מצויינת, בזכות המחיר הנמוך.

אסף.

אסף שלום,
מפתיע אותי שאתה אומר שלליברטי אין הילוך כח כי לפי מה שבדקתי - לפחות לדגם 2007 יש.
יש שני סוגי הנעה - תלוי בדגם - קומנד טרק - 2HIGH, 4HIGH, 4 LOW
סלקט טרק 2HIGH, 4HIGH PART TIME, 4HIGH, 4 LOW,
ראה הסברים בכתבה הבאה:
http://www.conceptcarz.com/vehicle/z12812/Jeep-Liberty.aspx

אם אני טועה או לא מבין משהו - אנא האר את עיני כי אם אין לו הילוך כח אני לא אקנה אותו.
האם בשנתונים יותר מתקדמים ביטלו את הילוך הכח?

תודה,
יואב

asafk
08-08-10, 00:14
טעות שלי. בצ'רוקי שייובא לארץ באופן סדיר יש הילוך כוח, וגם ברוב אלו שיובאו בייבוא אישי. יש בודדים בלי- שיובאו בייבוא אישי (ומתוך חוויה עם אחד כזה כתבתי מה שכתבתי, ברגע של חוסר מחשבה).

http://jeepolog.com/174.html

אסף.

ely.sorento
08-08-10, 00:31
שבוע טוב
יואב - שלחתי לך ה"פ

אלי

אפיז
08-08-10, 01:22
בתקציב שלך אתה יכול לקנות טרופר בנזין מודל 03-04
במיבחן מחיר /תמורה הוא מוביל על כל המקבילים, אחד הרכבים הכי אמינים שקיימים בשוק, הכי מרווח ומפנק מכולם כולל טויוטה בנזין שהוא מעולה אבל אין וגם אם תמצא מחירו כפול ויותר בלי שום הצדקה !!!
רכב שלא מקרקש איכות בניה מעולה ,התוספות המובנות בו,מוגבל החלקה ,TOD ,וכל הפינוקים שיש לאמריקאיות,
שיפורים קלים לישום וזולים ,חלקים למכביר וזולים יחסת למיתחרים(וכמובן יש את איביי הכל זמין וזול) אתה לא צריך את החתונה הקתולית עם היבואן !!!! כמו בדיזל.
רכב שאין בעיה לתחזק לבד בעלויות מצחיקות יחסית לכל הדיזלים ולא משנה איזה !!

Saar
11-08-10, 15:24
הי,

גם אני חושב שטרופר בנזין הוא אחד הרכבים הטובים ביחס למחירו בשוק.
גדול, נוח חזק ועביר.
את הליברטי אני לא מכיר, אבל אין ספק שהגראנד יכול להיות יופי של רכב שטח למשפחה...
אבל, ע"מ להביא אותו לרמת רכב שטח טוב, כנראה שתאלץ להשקיע יותר מאשר בטרופר.
סער.

יואבספיר
18-08-10, 23:10
אפיז,
חיפשתי הרבה זמן אחד כזה אבל הם נדירים מאד, ובד"כ גם עם קילומטרז גבוה.
החלטנו להעלות משמעותית תקציב לאזור 130,000 ההתלבטות כרגע בין ליברטי, סורנטו אולי רקסטון סביבות 2007 + השקעה בשיפורים נדרשים

-->