PDA

צפייה בגרסה מלאה : מס' שאלות סונומה 1990 4300cc. (לגבי נעילה, גמגומים וכו' )

itayhi
31-07-10, 23:52
אז לאחר שהחיפוש העלה חרס, אני מנסה בשידור ישיר.

1. גמגומים - התחילו לאחרונה גמגומים מרגיזים, בכל סל"ד ומהירות. לא סדירים בכלל, אפשר לנסוע 5 דקות בלי להרגיש כלום ומצד שני השתנקויות כל 2-3 שניות.
הוחלפו חוטי הצתה (שהיו בני 9 חודשים בסה"כ, מילא, עכשיו יש ספייר), פלאגים בני 3 חודשים, הוצאו אחד אחד ונראים בסדר גמור. פילטר דלק חדש, כנ"ל פילטר אויר.
הכיוון שלי הוא רוטור ו/או מכסה מפלג אבל לפני שאני רץ לקנות אולי יש רעיונות אחרים?
מישהו פה מאזור השרון עם רוטור ו/או מכסה מפלג למנוע V6 ויכול להלוות כזה למס' דקות/שעות ?*

2. נעילה אחורית, הוחלט שאני רוצה אחת שכזאת. לוקרייט מספיק או שעדיף ללכת על דטרויט?
(נראה שהדטרויט יקרה פי 2 בערך...)

3. מישהו מצא כבר פתרון קסם לחום האימים של ספסל העור הזה (אמנם המזגן עובד בשעה טובה ועדיין, להכנס לאוטו באמצע היום זה 50% סיכון לכוויה.) ?

4. מצנן נפרד לשמן גיר. כדאי? צריך? הקירור בתוך הרדיאטור לא מספיק איכותי?

זה מה שאני זוכר עד כאן.

תודה.

איתי

itayhi
01-08-10, 00:18
למה אי אפשר לערוך???

הסרן כמובן gm 10 bolt.
צמיגים 235/75/15,

28/30 spline ?

מאיפה מזמינים היום נעילות (לטקסס, משם זה כבר יגיע בדיוור "ישיר")?
שימו לב, זול זאת מילת המפתח!

איתי

דרור ברלי
01-08-10, 01:07
יכול להיות משאבת דלק.
יכול להיות ווסת דלק.
יכול להיות גם וגם.

ובנוסף לאלה, עוד כיוון אפשרי - יש במנוע הזה חיישן מצב מצערת? (אני לא ממש מכיר טוב את מנוע ה-V6 הזה ולא זוכר אם יש או אין)
אם כן, כשהמנוע עובד, תנסה לנדנד את הצמה/ריתמת חשמל שהולכת לחיישן הזה (נמצא על ציר הפרפר בבית המצערת).

מגמגם/משתנק בכל נידנוד? בינגו. הצמות מתחילות להתייבש, ויש לך נתק/שבר באחד החוטים.

safari93
01-08-10, 07:00
בוקר טוב...

פרק את בית פילטר האוויר ואת הטבעת מסביב למזרקים.
תניע את הרכב ותבדוק שהמזרקים מרססים קונוס של דלק בצורה יפה ולא בצורת טיפטוף או זרזיף.

לגבי הקולר גיר. מומלץ מאוד. אני בעצמי הוספתי למרות שהרדיאטור אצלי חדש.

בהצלחה !

safari93
01-08-10, 07:02
שכחתי להוסיף שיש לי מכסה מפלג עבורך לבדיקה.

אם תרצה לבדוק צור איתי קשר.
אני מראש-העין.

0527491141

yarinzim
01-08-10, 07:16
הייתה לי בעיה דומה בבלייזר, לדעתי זה מנוע הצעדים שלך.. נסה לפרקו ולנקות אותו כמיטב יכולתך בספריי קרבורטורים - מצטבר עליו מלא פיח ש"מדביק" את הקפיץ הקטן ומונע ממנו לעבוד כמו שצריך, כמו כן נקה גם את בית מנוע הצעדים.
כמובן שאם כל זה לא עוזר והגעת למסקנה שזה אכן המנוע, חדש ב490 ש"ח אם אני זוכר נכון יעשה את העבודה.
לגבי הסרן שלך, GM 10 BOLT קיים בשני סוגים, 7.5 אינצ' ו8.5 אינצ' - בודקים לפי ה"בליטות" שנראות כמו שיניים בתחתית ההאוזינג משני הצדדים, אם הם גדולות זה 8.5 אינצ' - הכי טוב שתצלם אותו ונזהה אותו בוודאות.
לגבי מספר השיניים תצטרך לפתוח ולספור. קיימת גם האופציה לפרק רק את הדראם ולמדוד את קוטר הצירייה ולדעת לפי זה אבל איני יודע להגיד לך מידות של 28 ומידות של 30. (לדעתי אצלך זה 28.)
לגבי צינון הגיר, גם אצלי הוא מצונן בנפרד וכן אני ממליץ כמו קודמי שכתבו פה.
ולגבי ספסל העור (""""עור"""") אין לך יותר מדי ברירות חוץ מלרפדו מחדש.. לא בעור כמובן :).
אחרון חביב - לגבי הנעילה אני ממליץ בחום על דטרויט, אני נעול מאחור ומבסוט מכל רגע, כבר נאמר עליה שהיא מוצלחת יותר משלל נעילות אחרות... שווה את ההשקעה, להזמין מחו"ל כמובן. תרד מהלוקרייט כי היא קטנה מדי לרכב שלך..

e-sheta
01-08-10, 08:08
מניסיוני באמריקאיות הייתי בודק גם מצבר ,מצבר שמוציא זרם עבודה חלש גורם להורדת מתח הניצוץ ייתכן שפה הבעיה מצריך בדיקה .
בדיקה פשוטה בזמן הנעה האם המחוונים בלוח השעונים יורדים למצב אפס בהתנעה במיוחד מד הדלק והטעינה .

kobiarava
01-08-10, 09:33
בעניין הנעילה, כדאי בהחלט לקחת בחשבון את יתרון ההובלה כשמדובר בנעילה "קטנה" (לוקרייט, אוזי וכו') לעומת הדיטרוייט-נעילה קטנה שוקלת קילו-קילו וחצי, היא בגודל של כדור טניס ונכנסת בקלות למזוודה (או עולה פחות במשלוח), לעומת נעילה גדולה (דטרוייט, ARB וכו') ששוקלות 10-13 ק"ג, תלוי בגודל הדיפ', הן ענקיות ומסורבלות וממש לא טריוויאלי להעביר אותן במזוודה, וגם משלוח שלהן בדואר יהיה יקר משמעותית (מה שמייקר גם את המיסים עליהן). לדעתי, רכב שלא עושה עבירות קשה על בסיס קבוע, יכול בהחלט להסתפק בנעילה קטנה. הן גם קלות יותר להרכבה, פחות מורכבות מבחינת מכלולים ובאופן כללי מאוד אמינות.

קובי

-->