PDA

צפייה בגרסה מלאה : פחת תעשייתי - צריך קצת מידע ועלויות

UNIX
04-08-10, 20:30
טוב המזגן אצלי לא נרגע עשיתי לו מפסק וכל פעם שאני מפעיל אותו אני מנתק את הארקה המזגן נדלק אחרי 10 שניות אני מחבר חזרה את הארקה ע"י המפסק והוא עובד
אחרי כיבוי אי אפשר להדליק אלא אם כן שוב מנתקים הארקה ומניעים אותו בקיצור רק בהנעה הוא מקפיץ
החלטתי לנסות פחת תעשייתי
מה אני צריך לחפש ? כמה זה אמור לעלות?

itayhi
05-08-10, 00:40
בדקת קבל התנעה (המזגן חד/תלת פאזי ?)

לא תקני לחבר מפסק לקו הארקה :twisted:

פחת תלת פאזי "תעשייתי" לזרם דלף של 150 או 300 מ"א צריך לעלות באזור ה250 ש"ח וצפונה
לדעתי אין כאלו חד-פאזיים (אבל יכול להיות שאני טועה)
בכל מקרה גם הם לא תקניים במתקן דירתי

המזגן מיני מרכזי? כבר ניתקלתי בלא מעט מקרים שחיברו את המזגן המיני מרכזי לפני ממסר הפחת, מתוך מחשבה שזה מכשיר שאין לאף אחד גישה אליו.
הרעיון נכון, בכל מזגן כמעט יש זליגת זרם כלשהיא, לרוב היא נמוכה מספיק כדי לא להקפיץ את הפחת אבל אם לא, פשוט עובדים בלי פחת :confused:
בכל מקרה, גם זה לא תקני ואני לא הייתי ממליץ על כך.

סתם כבדרך אגב, הפחת שלך במקרה של simens?

איתי

eran4x4
05-08-10, 01:15
1. לפני פחת תעשיתי - תנסה פחת פרטי (במקביל לפחת הקיים) - הפחת הפרטי יראה רק את הזליגה של המזגן ויש סיכוי שלא יקפוץ (היופ הפחת רואה את סך כל הזליגות בבית ויש עוד).

דרך אחרת לבדוק את האופציה הנ"ל בלי התקנה פיזית של פחת נוסף - לאוריד את כל הפקקים מלבד הפקק של המזגן ולבדוק האם עדיין הפחת קופץ בהפעלה, כאשר אתה מוריד את כל הפקקים - הפחת רואה רק את הזליגה שמיצר המזגן (בזמן שכל הפקקים למטה - אין זליגות אחרות).

2. אם אתה רוצה פחת תעשיתי אתה מוזמן להחליף איתי תמורת פחת תלת פזי 40A ביתי.

בכל מקרה את הפחת התעשיתי אתה מתקין אך ורק כפחת נוסף במקביל לפחת הקיים והצרכן היחידי שלו הוא המזגן.

אתה ממש לא רוצה שמה שיגן לך על דירי הדירה מהתחשלמלות זה פחת תעשיתי!

אם הדרך ליצור פחת פרטי (מה מחברים למה ואיפוה) לא ברורה לך ב 100 אחוז - דבר איתי

איציק - 4X6ZH
05-08-10, 09:28
אני רואה שאתה אוהב לעשות קומבינות :(

יש עוד אפשרות
והיא לחתוך את צינורות הגז מנחושת ולעשות מחבר נקודתי מגומי ( שלא יהיה קשר חשמלי ליחידה הפנימית ) .
ואת היחידה החיצונית להעמיד על גומיות ( אולי היא כבר עומדת על גומיות אצלך )
ואז לבנות כלוב מחומר מבודד שלא יגעו ביחידה המחשמלת .

לנתק את הארקה
ולהפעיל את המערכת

אני מקווה שלא הלכתי רחוק מידי בבדיחה העצובה שלי .

ועוד משפט אחד וברצינות גמורה !
אתה משחק עם הבטחון של מי ? מה עומד על הפרק החלפת מדחס או חיים של מי שהוא !!

איציק

UNIX
05-08-10, 19:30
4.5 אלף שקל להחלפת מדחס אחרי שנתיים נראה לי מטורף
אני יעשה את הבדיקה שכל הפקקים למטה , רעיון מצויין
הפחת אכן של סימנס , ידוע לי שזה לא תקני אבל בינתיים אני נאלץ לעבוד ככה אבל אחרי 10 שניות אני מחבר חזרה את הארקה .
המזגן הוא אכן תלת פאזי

UNIX
05-08-10, 19:47
טעות שלי על הפחת רשום chnt
חברה טובה או זבל סיני ? כל הפקקים של החברה הזו זה מה שהקבלן נתן

ניר.א
05-08-10, 23:51
טעות שלי על הפחת רשום chnt
חברה טובה או זבל סיני ? כל הפקקים של החברה הזו זה מה שהקבלן נתן

א.זבל סיני
כבר נתקלתי בכאלו שאחרי תקופה מאוד קצרה עשו בעיות וכאשר הוחלפו בפחת איכותי יותר
למשל סימנס או ABB הבעיה נפתרה
ב. איזה מזגן יש לך שאתה מדבר על 4500 ש"ח להחלפת מדחס?
המחיר נשמע לי ממש לא הגיוני
ג.הורדת כל הפקקים לא בטוח שתתן לך אינדיקציה למשהו מכיוון שאם הקצר הוא בין האפס לגוף אז המאמ"ט (פקק) בלוח לא ינתק אותו.
ד. אם כל הכבוד לרצון לחסוך/לעשות דברים לבד ,נראה לי שכדאי לך להזמין בעל מקצוע ועדיף שזה יהיה מישהו רציני!

eran4x4
06-08-10, 00:56
ג.הורדת כל הפקקים לא בטוח שתתן לך אינדיקציה למשהו מכיוון שאם הקצר הוא בין האפס לגוף אז המאמ"ט (פקק) בלוח לא ינתק אותו.!
צודק
פיספסתי את זה

UNIX
06-08-10, 02:39
תודה על התשובה
אין כאן רצון לחסוך שום דבר מדובר על מדחס של אלקטרה 4 וחצי כח תלת פאזי
התייעצתי עם טכנאי של אלקטרה והוא אמר שזה בערך המחיר
במחיר כזה כבר עדיף להחליף מזגן שלם
אני אחליף את הפחת לסימנס נראה אם יהיה שינוי אם לא מקסימום אני יחבר פחת נוסף רק למזגן במקביל

eran4x4
06-08-10, 06:13
צודק
פיספסתי את זה
אבל עדיין זו בדיקה שמורידה זליגות שבין הפאזה לארקה....

itayhi
06-08-10, 11:07
עידן,

ממליץ בחום להמנע מפחת של סימנס עם מזגן בעייתי מבחינת זליגות.
נתקלתי במקרים שפחת של סימנס הקפיץ מזגן בהתנעה ובהחלפה לפחת אחר התופעה נעלמה.

אני באופן אישי עובד עם פחת/מאמ"טים של "רוגי" (RS),
אני יודע שהרבה אוהבים להשמיץ את המותג הזה אבל מנסיון שלי ושל אבא בעבודה איתם מעל 6 שנים הם עושים עבודה טובה, גם במתקנים תעשייתיים.

chnt זה זבל אורגני.

איתי

ניר.א
06-08-10, 18:47
החלפת מדחס כזה אמורה לעלות איפה שהו בין 3000 ל 3500 ש"ח .נכון שגם זה לא מעט כסף אבל זה עדיין לא 4500.
מעבר לזה הייתי ממליץ לבצע בדיקה של רכיבי המזגן (מדחס, מאוורר מעבה,מאוורר מאייד) כל אחד בנפרד עם מגר,אתה עוד עשוי לגלות שהבעיה בכלל לא במדחס.בכל מקרה שווה בדיקה.
בנוסף בהחלט מומלץ להפריד את המזגן משאר הבית ולהתקין לו פחת מקביל לפחת של הבית (מקביל ולא בטור) ואז לפחות כאשר הוא קופץ לא תשאר ללא חשמל בבית ולא תגרום נזק למכשירים כמו מחשב וכ"ו.

UNIX
06-08-10, 21:44
מחר יותקן הפחת קיבלתי אחד של 300 מילי אמפר
של חברת שינדר הבנתי שהם טובים
נקווה שיפתור את הבעיה לבינתיים בכל אופן לגבי המאמתים והפחת שכרגע יש לי שווה להחליף אותם
לחברה טובה ? יש סגנה עם החברה הזו ? chnt?

UNIX
07-08-10, 19:05
הותקן פחת 300 מילי אמפר ולבינתיים עובד טוב זמן יגיד
תודה לכולם

zivo
07-08-10, 19:29
לא הבנתי, בשביל מה את המתקין בכלל פחת? :(
פחת ביתי בנוי ל 30MA כי זה מה שהורג, אז מה הנקודה של פחת 300MA????

אתה רוצה למות, לפחות תשאיר קצת כסף ליורשים וואל תתקין פחת בכלל:rolleyes:

דרך אגב, מדחס 4.5 (בהנחה שאנחנו מדברים על מדחס רגיל ולא אינוורטר) עולה 1500 ש"ח.
התקנה זה כבר סיפור אחר, אם זה תלוי בקומה עשירית בחוץ אתה בבעיה, אבל בבית פרטי בחוץ, זה פחות משעתיים.

UNIX
07-08-10, 22:06
איפה אני קונה מדחס במחיר כזה?
זה בקומה ראשונה בחדר שרות שאין בעיית גישה אליו
כמה עולה עבודה להחלפת מדחס שכזו ?
אז למה בתעשייה יש פחת של 300 מא ? שם אין אנשים ?
אצלי בכלל אין שום גישה למזגן משום מקום אבל בכל אופן אני לא רוצה לחבר אותו בלי פחת

zivo
07-08-10, 23:02
איפה אני קונה מדחס במחיר כזה?

http://www.pchetz.com/
תוריד את הדגם המדוייק ותתקשר בטלפון (אלאק טכנאי), ותבקש מחיר.

זה בקומה ראשונה בחדר שרות שאין בעיית גישה אליו
כמה עולה עבודה להחלפת מדחס שכזו ?

אין לי מושג, עשיתי את העבודה לבד :p

אז למה בתעשייה יש פחת של 300 מא ? שם אין אנשים ?

לא יודע, אבל אני יכול לנחש שזה בהנחה שזו מכונה שלא נמצאים \ נוגעים בה כל הזמן ואז בכל זאת עדיף לגלות זליגה של 300 \MA מאשר לא לגלות בכלל, ובידיעה ש 30MA לא יחזיק.

אצלי בכלל אין שום גישה למזגן משום מקום אבל בכל אופן אני לא רוצה לחבר אותו בלי פחת

בהצלחה

sagisendler
13-08-10, 07:49
שלום רב

כמו שנאמר יש חובה ע"פ חוק להתקין במתקן ביתי ממסר פחת של 30 מיליאמפר.

ממסרי פחת של 300 מיליאמפר מיועדים לחצרות חקלאיים ושם הייעוד שלו זה מניעת ניצוצות במקומות עם אוירה נפיצה (אבק של תערובת, בריכות דגים וכו').
גם במתקן תעשייתי, חקלאי או כל מתקן אחר ע"פ תקנות החשמל בעבודה חובה התקנת ממסר פחת 30 מיליאמפר לכל כלי מיטלטל ולא 300 כפי שנהוג לחשוב ע"י חשמלאים מסויימים !

כך שבבית פרטי ההחלטה היא גורפת שיש ממסר פחת לכל המעגלים בלי יוצא מן הכלל בגלל שיש "גאונים" שמתעסקים עם חשמל למרות שאינם מבינים בו.
בתעשייה, אם זה כלי מיטלטל (מוחזק ביד ע"י עובד) חובה עליו להיות מוגן ע"י ממסר פחת.
אם זה כלי קבוע - במידה והוא עם בידוד כפול - אז אין סכנת התחשמלות מהכלי.
אם הוא עם חלקים מתכתיים חשופים הוא חייב להיות מוארק ובעל עקבת לולאת תקלה כזו שתקפיץ את המא"ז במקרה של קצר כך שגם כאן אין סכנת התחשמלות.

אז זה לא שבתעשיה לא חושבים על האנשים אבל יש פחות אנשים כמו פותח שרשור זה שעובר על החוק בצורה גסה ומסכן את עצמ ואת חיי משפחתו (ראו סטודנט בב"ש בשנת 2007 שהתחשמל למוות ממזגן שפעל ללא פחת).
אז עצה שלי, קח איש מקצוע שיפתור את כל הסכנות שביצעת כמו לשים מפסק על הארקה או לחבר מעגל במתקן ביתי עם ממסר פחת של 300 מיליאמפר (עבירות שדרך אגב העונש עליהם ע"פ חוק הוא עד שלוש שנות מאסר לכל אחת מהן).
כמובן שכל עוד לא יקרה שום דבר אתה תגיד, כולם דיברו שטויות אבל כשחס וחלילה יקרה משהו, גם תאבד קרוב משפחה, גם הביטוח יתנער ממך כי ביצעת דברים בניגוד לתקנות הבטיחות וגם אתה תהיה בכלא על העבירות שביצעת.

שגיא

נריה חרזי
13-08-10, 10:20
שלום אני לא מבין מאיפוא אתה מביא את ההעלויות של החלפת מדחס.באלקטרה יעלה לך עבודה פלוס ביקור 508 שח ואם אני לא טועה עלות של המדחס זה 1800 שח .אתה יכול להתקשר לשרות של אלקטרה ולתת להם את המס''ד של המעבה ויגידו לך בדיוק כמה עולה לך המדחס.אבל כמו שאמרו קודמיי תבדוק עם מגר מנוע מעבה ומדחס

UNIX
13-08-10, 15:11
שגיא
הכל טוב ויפה אבל במזגן אתה נוגע מתישהו?
יוצא לך לגעת בו ביד?
למה אתה מכליל?
עונש מאסר?
נראה לי שאתה קצת מגזים ואני ממש לא מבין מה הבעיה בפחת שכזה

13-08-10, 16:14
אני לא הבנתי שום דבר ממה שהולך פה.
אם בעיה במדחס ,תקפוץ הפזה מה הקשר לפחת.
אם קופץ פחת ,יש לך זליגה בין 0 לארקה.
בדרך כלל הבעיות הם של רטיבות במיוחד בימים החמים האלה.
חפש את הרטיבות ביחידה הפנימית,
פחת אמור להגן עלינו.

ניר.א
14-08-10, 01:10
שגיא
יוצא לך לגעת בו ביד?
למה אתה מכליל?
עונש מאסר?

לפני כשבועיים באתי לבדוק את המזגן של גיסתי שלא קירר.כ שהתקרבתי למזגן ראיתי שהמאוורר במעבה אינו פועל .כשנגעתי במזגן חתפתי כזה זרם שהיד עפה לי לאחור , פגעה בסורג וכאבה עוד כמה ימים אחר כך .
אני מניח שזה עונה על שאלתך?
תבדוק את המדחס עם מגר ותבדוק אם אין טפטוף של מיים מאחד הצינורות על חיבורי החשמל של המדחס , או (וכבר נתקלתי במקרים כאלו)חוט כל שהו באזור המדחס שמשתפשף על צינור נחושת והבידוד נשחק ובגלל הרעידות לפעמים הוא מקצר.
תעשה את כל הבדיקות ותפעל נכון ותעשה לעצמך ולסביבתך טובה ואל תקצר דרכים ואל תעשה דברים לא תקינים ולא חוקיים !

sagisendler
14-08-10, 08:47
שגיא
יוצא לך לגעת בו ביד?
למה אתה מכליל?
עונש מאסר?

שלום,
UNIX אני לא מכיר אותך אבל ע"פ חוק אם אתה טכנאי של מכונות כביסה אז צריך להיות לך רשיון חשמל כלשהו (לפחות חשמלאי מסוייג) וכבעל רשיון חשמל כדאי שתקרא פעם אחת לפחות את החוק כדי שתדע מה הוא אומר או לפחות באילו נושאים הוא דן...

ובחוק החשמל (1954) סעיף 11 כתוב במפורש:"העובר על הוראה מהוראותיו של חוק זה, דינו מאסר שנה אחת או קנס 19,300 ש"ח או שני העונשים כאחד"

אז ככה שמאסר - כן !

בתקנות החשמל (התקנת לוחות על 1000 וולט) 1991 סעיף 29 תת סעיף ד רשום במפורש: "לוח במתקן דירתי יצוייד במפסק מגן, אחד או יותר, כך שכל מעגל סופי במיתקן יוגן בפני זרם דלף העולה על 0.030 אמפר..."
ואם אתה תבדוק בטבלאות ובספרות זרם של עד 30 מיליאמפר לאדם בוגר עלול לגרום לו לנזק, זרם מעל 30 מיליאמפר עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ! זה ההבדל בין ממסר פחת רגיל לתעשייתי.

ולגבי מי נוגע במזגן, קודמי כבר ענה על זה.

אבל לא חייבים לגעת במזגן, הרי כל ההארקות בבית מחוברות יחדיו, ואם אתה מחשמל את ההארקה בנקודה אחת הרי כל ההארקה בבית מחושמלת ומספיק לגעת בנקודה אחרת שמחוברת לרשת ההארקה על מנת להתחשמל (זה כמובן תלוי בתקינות מערכת ההארקה כולה אבל ברוב הבתים הישנים היא לא תקינה)

חוץ מזה יש לי שאלה, נגד והיתה לך בעיה של נזילה בנוזל בלם, היית פותר אותה ע"י תיקון של הצינור/משאבה או שהיית שם ברז על הצינור (מפסק על קו הארקה) כדי שלא ינזל סתם נוזל או סתם דואג למלא כל פעם נוזל בלם, אולי היית שם אגזוז ברקס (דומה לפחת תעשייתי כי הוא רק מאט את המשאית אבל לא גורם לעצירה מלאה) ?

כנראה שיש נטייה להמעיט בסיכונים הקיימים מחשמל ולהקל ראש מכיוון שלא מכירים את כל הצדדים של הנושא, אבל צריך לזכור חשמל הורג.

שגיא.

גילוי נאות, העיסוק שלי הוא ייעוץ ותכנון מתקני חשמל תעשייתיים, תשתיות ומ"ג כך שאני מכיר "קצת" את התחום.

UNIX
14-08-10, 11:23
תודה על המידע
אני אחליף את הפחת לפחת 30 מילי ונראה אם המזגן ימשיך להקפיץ
בכל אופן יש מעל המדחס מין מיכל כזה לדעתי זה הפילטר שהוא מזיע ומטפטף על המדחס
אני לא חושב שהוא הגורם לזליגה אבל בכל אופן זה מצב תקני ?

ניר.א
15-08-10, 00:17
זה לא פילטר והוא מזיע ומטפטף בגלל שהוא קר ויש עליו עיבוי של לחות מהאוויר.
צריך לשים לב שהטיפטוף לא מגיע לאזור חיבורי החשמל של המדחס כי זה בהחלט יכול להית גורם לבעיות.אם זה כן מגיע נסה פשוט לכסות את אזור החיבורים עם ניילון.

-->