PDA

צפייה בגרסה מלאה : פינת "מסלול" בידיעות אחרונות של סופ"ש

יונתןמצפה
06-08-10, 16:36
הכתבה הפעם ממליצה על שבירת החום הכבד בטיול משפחות "נחמד" אל הבריכות העליונות של הזוויתן.
הכותב ממליץ לכאורה למשפחות (כולל ילדים...) על הליכה חשופה בשמש הקופחת. מעריך כי קצב ההתקדמות של משפחה ממוצעת הוא כ- 3.6 קמ"ש. ציטוט: "כ- 1.7 ק"מ (כחצי שעה).". וכל זה במסלול הפחות שגרתי מקצרין לבריכת משושי זוויתן, להבדיל מהמסלול המתחיל בשמורת יהודייה.

המסלול כולו מתואר כ 4.6 ק"מ, סה"כ שעה וחצי שעתיים.
מנסיוני, קצב הליכה ממוצעת של משפחה על ילדים קטנים הוא כקילומטר לשעה. מסלול שכזה כולל רחצה בבריכות לא ייקח פחות מ- 5 שעות!
כל ההליכה עד לבריכות (כולל ברוב אזור הבריכה) הוא חשוף לשמש. משפחה שמתכננת על הליכה קלה של כשעתיים עם ילדים, ומוצאת את עצמה במסלול של כחמש שעות שכולו בשמש עלולה לא לקחת איתה מספיק מים ולמצוא עצמה ב"ברוך".
כמובן שהתוואי עצמו אינו כזה ברור כמו שמתואר בהכתבה ורצוי גם להוסיף זמן ברבור לזמנים הנ"ל.
אה, וכמעט שכחתי, הקטע האחרון של המסלול אינו מסומן (גם לפי הכתבה). רק שהם שכחו לציין שבקטע זה גם מדובר בשמורת טבע.
בקיצור, נראה כי אם עם ישראל יילך בעקבות הכתבה יהיה שמח השבת באזור הזה...
או במילים אחרות: במזג אוויר הזה? לא מומלץ!

מה שכן, הם גם ממליצים על המסלול כאופציה לרכבי שטח. שזה דווקא רעיון לא רע. אני באופן אישי הייתי ממשיך על השביל המסומן ומחנה את הרכב במעבר הזוויתן ומשם הולך הליכה של רבע שעה עד הבריכות בשביל המסומן.

לתשומת לב עם ישראל... (וידיעות אחרונות)

נ.ב.- בריבוע של הפרטים המדוייקים גם רשום שעולה כסף כניסה (ואכן זה כך אם נכנסים מחניון יהודייה). בקיצור, מישהו שם עשה סלט שם.

amirk
07-09-10, 09:01
הפינה הנ"ל היא בדיחה לא מצחיקה. שכתובה בצורה חובבית משהו, להלן דוגמא קטנה:

לפני כחודש פורסם מסלול ברמה הכולל את המעיין בגמלא והמעיין בכנף.
המעיין בגמלא כבר מזמן לא קיים, מה שמעיד על רמת הידע\עדכון של הכותבים.

המעיין בכנף הינו פרטי, מן הראוי היה לתאם את הכתבה עם המקום, אולי באותו סופ"ש המעיין סגור לרגל אזכרה? מה שאכן קרה מה שגרם להרבה חוסר נעימות.
כמובן שחלילה מלהזכיר מילה על מהות המקום או על האדם שלזכרו המעיין.

מאז אני עוקב אחרי ה"פינה" כמעין בידור לפני שבת. מומלץ בחום.

יונתןמצפה
07-09-10, 09:34
שלחתי להם בזמנו את דעתי בעניין. הם חזרו אלי אך אני לא מוצא את התגובה...
בגדול, הם קיבלו את ההערה אך לטענתם הם בדיוק היו בחופשה ולכן לא הגיבו לעומק העניין. הבטיחו לחזור אלי עם תשובה מנומקת עם חזרתם לשגרה ומאז לא שמעתי מהם...

sos4u
19-09-10, 12:21
הפינה הנ"ל היא בדיחה לא מצחיקה. שכתובה בצורה חובבית משהו, להלן דוגמא קטנה:
לפני כחודש פורסם מסלול ברמה הכולל את המעיין בגמלא והמעיין בכנף.
המעיין בגמלא כבר מזמן לא קיים, מה שמעיד על רמת הידע\עדכון של הכותבים.
המעיין בכנף הינו פרטי, מן הראוי היה לתאם את הכתבה עם המקום, אולי באותו סופ"ש המעיין סגור לרגל אזכרה? מה שאכן קרה מה שגרם להרבה חוסר נעימות.
כמובן שחלילה מלהזכיר מילה על מהות המקום או על האדם שלזכרו המעיין.
מאז אני עוקב אחרי ה"פינה" כמעין בידור לפני שבת. מומלץ בחום.

"פרטי" - אתה מתכוון שמישהו ניכס את המעיין לרשותו ?
הרי זה רשות הציבור, דבר שני, מהיכרות שטחית בלבד, עם האדם שלזכרו המעיין, אני סמוך ובטוח שהדבר האחרון שהיה רוצה, הוא שייסגרו את המעיין, משימוש הכלל ... אבל זו רק נקודה למחשבה.

לגופו של עניין, אכן צרם לי חוסר האיזכור בנוגע למעיין הנ"ל , אבל, תראו את הדברים מנקודת מבט אחרת:
רק מי שעושה - טועה ...
ועד כה, לא ראיתי, ספר דומה או אתר פרי עיטו של AMIRK, או "יונתןמצפה", ושלא תבינו לא נכון, אני מוקיר מעריך ומכבד, את היכולת שלכם לראות את "הפרטים הקטנים", אבל חשובים, שחסרים בתוכן.

אבל במקום, לזלזל ולרפות את ידי העושים, שילחו את הערותיכם, העבירו את המסר בצורה בונה וחיובית, ואני משוכנע שהדברים יתוקנו במהרה באתר, ובמהדורה הבאה, המודפסת.

גילוי נאות:
אין לי שום קשר כזה או אחר, לא עם המעירים ולא עם כותבי התכנים, היכרותי עם הספר שטחית והחלה בראש השנה, ואני אכן מוצא אי דיוקים כאלה ואחרים אבל, לדעתי, התועלת מהספר רבה וגדולה מהטעויות שבו!

כל הכבוד לכותבים על יצירה שכזאת ואם זה מה שיוביל עוד כמה משפחות לבילוי בחיק הטבע - דיינו.
ועם הטעויות - נתמודד!

amirk
19-09-10, 13:04
אכן עדיין לא כתבתי ספר כלשהו, (לא יודע לגבי יונתן) מעבר לכך, אתה טועה לגבי כל ההערות שלך.
אשמח להסביר לך איך ומדוע אתה טועה.

יונתןמצפה
20-09-10, 01:02
אבל במקום, לזלזל ולרפות את ידי העושים, שילחו את הערותיכם, העבירו את המסר בצורה בונה וחיובית, ואני משוכנע שהדברים יתוקנו במהרה באתר, ובמהדורה הבאה, המודפסת.

יונתןמצפה כתב:
שלחתי להם בזמנו את דעתי בעניין.
הם קיבלו את ההערה..... .....הבטיחו לחזור אלי עם תשובה מנומקת..... ....מאז לא שמעתי מהם....

קראתי שוב את ההודעות שלי בנושא. לא מצאתי לא זלזול, ולא רפיון ידיים של הכותבים.
כל מה שנכתב הן עובדות יבשות! (שאגב, עם רובן ככולן הסיכמו איתי הכותבים במייל שנשלח אליהם).
לא יודע עם העניין תוקן או לא, אני לא עוקב באדיקות אחרי המדור. מה שבטוח, גם אם תוקן, ספק אם זה היה לפני השבת שאליה כיוונו הכותבים.

בכתיבה של מדורים שתכליתם "הדרכה" של הציבור, יש למי שכותב אותם אחריות כלפי אותם אנשים שילכו בעקבות ההדרכה הנ"ל.
אני לא יודע אם יש כאן אחריות משפטית (במידה וקרה משהו), אבל תפישת אחריות חייבת להיות.
לשלוח אנשים למסלול הנ"ל במזג האוויר הנ"ל כפי שפירטתי בתגובתי, זו בעיני "חוסר אחריות".
אין כאן שום עניין של זלזול וכו'. מטרת ההודעה שלי הייתה להעלות למודעות את הבעיתיות שבפרסום הנ"ל במטרה לצמצם את הסיכוי להסתבכות.

דרור הראל
20-09-10, 07:48
בעקבות הדרכה דומה,בדיוק לאותו מסלול של בריכת המשושים-הלכנו לפני כ16 שנה אני ורעייתי ובנינו התינוק בן מספר חודשים לטיול רגלי לבריכת המשושים ביום קיץ חם.מה שעבר עלינו תואם בדיוק לתרחיש שהעלה יונתן.בסופו של המסלול שנמשך כמה שעות בגלל הדרכה לא נכונה-גם מסלול שלקחנו מעיתון- לא היינו רחוקים מהתייבשות מסוכנת.

היינו מטיילים חסרי נסיון ואני מניח שכך הם חלק גדול מהאנשים שיוצאים לטיול בעקבות המלצה בעיתון.

דרור הראל

יונתןמצפה
20-09-10, 08:52
אהלן דרור.
רק תיקון קטן, המסלול המוצע אינו לבריכת המשושים אלא לבריכת משושי זוויתן בנחל זוויתן.
אבל העקרון אכן זהה.

-->