PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול סוכות שני

מוני_הכוכב
24-09-04, 19:03
היי, אני מנסה לארגן טיול לסוכות שני.

נראה לי חמישי שישי.

לא סגור על כלו פרט לכך שזה יהיה לכלים כבדים.

יש לי כבר את עצמי, את דוד ברוך - שי בלייזירם
עמית ורמוס - היילקס.

תרשמו בלינק:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=2&item=469684

מוני_הכוכב
08-10-04, 16:50
ביום שמחת הגיפים - סוכות שני התכנסנו:

איציק עםהבלייזר המפלצתי צמיגי 37" , נעילות, הגבהות ועוד ועוד בלי סוף.
תומר עם בלייזר 35" ונעילה אחורית על סרנים מתוגברים
תומר הביא חבר עם פג'רו קצר וחבר נוסף עם מגנום
גיא עם בלייזר דיזל - נעילה לא הכי מוצלחת
אמיר עם בלייזר דיזל - ללא שיפורים פרט ל 33" והגבהות ורגל חזקה על הדוושה
אנוכי -מוני עם בלייזר 88 נעילה קדמית ואחורית על 33"
גדי עם בלייזר רגיל 33"

יצאנו מערד לכיוון מעלה יאיר. ירדנו את המעלה - חתיכת עוגה, עד ים המלח. המדרגה הייתה ממועצ"ת כך שהירידה הייתה קלילה.
נזקים בינתיים: תומר - משאבת הגה או משהו דומה. פרש הבייתה אחרי הירידה מיאיר, ואיתו שני החברים.
נחל סדום, טיול קליל עד מפעלי ים המלח עם זולה של קפה ועוגות באמצע.
החלטנו לעלות את מעלה זרון. חזרה למיצד זוהר ועלייה.
במעלה נשבר לגיא הצלב האחורי - פעם שנייה שהוא איתי ונשבר לו (כנראה זווית סרן לדרייבשפט לא טובה, מזל שהיה לי צלב לספק לו שוב), חצי שעה תיקון של המקצוענים לבית אמיר, והרכב מוכן לנסיעה. החלטנו שגיא ירד במקום להמשיך למעלה. גיא ירד.
גדי נתן לשני לנהוג, והיא הוכיחה מקצוענות ומהימנות יתירה.
איציק עלה ללא מאמץ אבל בשלב מסויים פצע את הדופן של הצמיג. ובדרך אחרי ערד נאלץ להחליף את ה-37".
מוני - עבדכם גם עלה ללא נעילות. באמצע מדרגה אני מקבל טלפון מהמנכ"ל, עונה לו ושוכח את השטח. שברתי את האוזן שמחזיקה את הבולם. לא נורא, המשכתי ואתקן אצל חמילבסקי, ממילא אני צריך להחליף תותבים של המאיה.
בדרך הבייתה - הצמיג בעל הדופן הפגומה של איציק החליטה שנמאס לה והתפנצרה לגמרי - הוחלפה אחרי ערד.
ליד ראשון, הנאבה הקדמית של אמיר גם הודיע שנמאס לה.

נהנינו מאוד.
נזקים שניתן להתמודד איתם.
צריכת דלק מדוייקת שעשיתי 1:4.7 מעורב שטח וכביש. יש לשער איפוא שבכביש בלבד ברכב נוסע 1:6 שזה לא רע בהשוואה למדידיות שאני עושה בנתיבי איילון בבוקר ואחה"צ 1:4.

תמונות, בבוא הזמן אסרוק ואפרסם.
שמרנו על הניקיון ולא הוספמו זבלים משלנו.

נמרוד
08-10-04, 16:57
ג'סוס, כמה נזק!!! איזה יופי של טיול :lol:

מוני_הכוכב
08-10-04, 18:36
כן היה כיף אמיתי.
אםילו איציק אמר שלא הכיר את מעלה זרון והודה ששיחקתי אותה שהמלצתי על המעלה.

לגבי הנזקים: הם לא גדולים במיוחד.

ההגה של תומר ממילא חלש מידי עבור צמיגי 35" שלו, כך שהיה צריך לעשות משהו.
ההלחמה של בית הבולם העליון שלי לא נעשתה טוב ולכן נסדקה. אעשה לזה טיפוסל יסודי ואכניס אוזן טוב גם לבן הזוג השני וכ"כ ברגי קונטרה לכל 6 הבולמים.
הצלב אצל גיא = 50 ש"ח, גם לא נורא.
הצמיג של איציק, הרבה כסף, אבל הוא לא רגיש לזה.

תיגד לי סיימת מן הסתם את הטכניון. ולמה המסקנה המלומדת הזו? כי הקומבינה של אופני הנשק שלך זה פרי תכנון עמוק של בוגר טכניון כנראה.

מוני_הכוכב
08-10-04, 18:41
בעל הפג'רו התגאה בזה שהוא ירד את היאיר ללא נזקים.\

הרכב שלו הוא 1998, אמרתי לו שבעוד 10 שנים כשהצעצוע שלו יגיע לגיל הכלים שלנו, לא יישאר ממנו ככל הנראה בורג אחד במקום.

הכלים שלנו עברו abuse רציני כל ימי חייהם ואך טבעי הוא שיהיו בהם שברים בכל מיני מקומות. אבל, הם נוסעים וימשיכו כך עוד שנים רבות.

כשקניתי את הבלייזר ידעתי שאני אנפח את נשמתי לפניו והוא ילווה אותי עד אז.

מוני דיסקו
11-10-04, 16:24
אנחנו ירדנו את מעלה זרון בדיוק כאשר אתם התחלתם לעלות
אולי תיזכר בדיסקו ירוק ומאובק קצת לפני המיצד.
חברה היתם ממש מרשמים.
רק מהרעם של המנועים שלכם ה TDI300 שלי עמד דום :lol:
לראות שירת בליזרים זה מאוד מרשים !!!
רק המחשבה על כמויות הדלק שנשרפות ...

מוני_הכוכב
12-10-04, 19:25
תודה מוני,

נחמד לקרוא את הערתך.

מאידך התפעלתי מהקלילות שעליתם.

אנו נוהגים לנסוע ביחד מפעם לפעם. אני אירגנתי את החברה לראשונה כבר היינו בחורשן, הירושלים, בירקון- בוץ כבד מאוד, במצלעות (אני הייתי בחו"ל) ועכישו הטיול הזה. בקרוב עוד, וזה ממש נחמד.

בד"כ עושים שטחים קשים ואתגריים, כך שהרכב עובד די קשה.

המעניין הוא שלמשל במעלה יאיר עדיין היו איתנו מגנום ופג'רו. אנו ירדנו כאילו מהמדרכה, ואילו הם נטחנו די טוב.

מוני_הכוכב
12-10-04, 19:58
מוני,

טעות שלי, אכן ירדתם אבל הייתה גם כמדומני דיסקו שעלתה ונתקעה בפקק שיצרנו בגלל השבר בצלב של איתי.

מוני

מוני דיסקו
13-10-04, 09:18
בתחילה הנעילות נראות לך סוף הדרך
לאחר מכן אתה מבין שפשוט רמת האתגרים עולה.
מה שפעם אפילו לא היתה חולם לנסות, עתה אתה מנסה זאת ללא חשש.
אבל תמיד יש את האתגר הבא.
ותמיד תהיה העליה ש"אי אפשר לעלות"
לך יש יתרון גדול ברכב שלך. אתה יכול להכניס גלגלים גדולים ברשיון.
ויש לך את המנוע שיכול להזיז אותם.
מנוע גדול, גלגלי 37 עם נעילות ויחס זחילה טוב זה פחות או יותר השיא שניתן להגיע אליו ברכב סטנדרטי.
מאידך הבליזר הוא רכב גדול ומגושם (יש אומרים יותר מדי).
אם הוא היה פתוח גם בעיה זו היתה נפתרת
בכל מקרה מדובר ברכב שבקלות יכול להתחרות בליגות העבירות השונות.
וזה אומר הכול

מוני_הכוכב
14-10-04, 13:51
מוני,
ראה הערותי בגוף הסרט.
אגב, זה מוני בולגרי? שלי הוא פולני במקום משה.

בתחילה הנעילות נראות לך סוף הדרך - **נכון, אתה צודק, ואני אכן נהנה.
לאחר מכן אתה מבין שפשוט רמת האתגרים עולה. -** צודק מאוד.
מה שפעם אפילו לא היתה חולם לנסות, עתה אתה מנסה זאת ללא חשש.
אבל תמיד יש את האתגר הבא.
ותמיד תהיה העליה ש"אי אפשר לעלות" -
**ובשביל זה יש חברים. יש לנו את איציק שנעול קדימה ואחורה עם הגבהות מטורפות ועם 37" וכננת.
לך יש יתרון גדול ברכב שלך. אתה יכול להכניס גלגלים גדולים ברשיון.
**בקושי הכנסתי 33". יש נקודה נוספת והיא המרחק בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים וכן גם בין הגלגלים באותו סרן מציל אותנו מהרבה נקודות הצלבה שרכב רגיל נכשל בהם.

ויש לך את המנוע שיכול להזיז אותם.
***נכון. כח ומומנט ברוך השם לא חסר. הרכב אכל הרבה תרד כשהיה קטן.
מנוע גדול, גלגלי 37 עם נעילות ויחס זחילה טוב זה פחות או יותר השיא שניתן להגיע אליו ברכב סטנדרטי.
**אני לא משקיע יותר, יחס הזחילה שלי לא טוב אבל המנוע והגלגלים והנעילות מפצים על כך.
מאידך הבליזר הוא רכב גדול ומגושם (יש אומרים יותר מדי). -
***אבל לא מרגיש בכלל שנוסע בשטח.
אם הוא היה פתוח גם בעיה זו היתה נפתרת -
**הוא בעצם טנדר עם מכסה. המכסה עשוי מפיבר.
בכל מקרה מדובר ברכב שבקלות יכול להתחרות בליגות העבירות השונות. נכון, אבל לא כולנו. איציק עם הרכב המיוחד שלו יכול לעשות הכל.
וזה אומר הכול

**צריך לזכור שאלו כלים ישנים שעברו abuse רציני ביותר, וכל נסיעה מסתיימת בתקלות שונות ומשונות. אבל, אנחנו חולים על הכלים הללו.

ולמרות הכל זה כיף לא רגיל לנהוג במשאיות הללו.

מוני דיסקו
14-10-04, 15:53
גם שלי פולני - ממורדכי... סיפור ארוך

ראשית אגיד שרכב כזה הוא חלום. הבעיה שהוא חלום ששותה הרבה מאוד כסף. אחרת כבר היה לי כזה.
אתגרי עבירות הם לא בראש מעיני ולכן השאיפה שלי היא יותר לכוון רכב נורמלי דיזל שבאמצעותו אוכל לטייל בעלות של 300 שח לטיול, עם אתגרי עבירות קשים - נורמלים ( קרי מעלה זרון, עשוש ורדית ואולי גם זיק). ואז אני מרשה לעצמי לעשות כמה טיולים בשנה.
אבל אם היתי חושב בכוון של אתגרי עבירות קשים - בלתי אפשרים (ויש כאילו) היתי הולך לכוון fullsize. כמו שלך או של אריק (במחשבה שניה בדיוק כמו של אריק, ויש סיבות לזה).
לדעתי אם יש לך כלי כזה ביד אסור "לבזבז " אותו על מסלול כל כך בנאלי כמו שעשיתם. לרכבים כמו שלכם המסלול הוא כמעת שביל קקל. את זרון עליתי בדיסקו עם נעילה אחורית בלבד בלי לעצור, או איפלו לחשוב על קו מיטבי.
כמו כן כמות התקלות נראת לי מוגזמת. אם הרכב תקול תקן אותו או תחליף אותו. אין סיבה לכמות כזו של תקלות.
אבל שלא תבין לא נכון, אין כאן שום ביקורת. אם אתה פשוט אוהב לנסוע על הבהמה שלך בשבלי קקל תוך כדי שמיעת המנגינה של המנוע, אין שום סיבה שלא תעשה זאת. לדעתי זה בזבוז של פוטנציאל, אבל זאת רק דעתי. אתה הוא זה שמשלם את מחיר הדלק.

דוד ברוך
15-10-04, 19:23
שמחתי לקרוא על הטיול שעשיתם אני היתי בטיול מקביל אליכם . בינתים אני מתארגן על סרנים 8 ברגים ויחסי העברה וגם על נעילה אחורית דיטרויט וכשאגמור נצה לטיול לבדוק את המוגמר

מוני_הכוכב
16-10-04, 08:58
הינה הלינק:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=3250

התמונות הן מהירידה של מעלה יאיר.

שמח שאתה משפר את הרכב, לדעתי היה מספיק להוסיף נעילות זולות כמו שלי, ולהוריד קצת מהמשקל העודף שיש לך בגלל כל מיני תוספות מיותרות.

אשמח להצטרף לטיול ולארגן את החברה, באמת זה מרשים לראות קבוצה של בלייזרים.

-->