PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה משנה כמה ידיים עבר ג'יפ בן 15 שנה?

סבבה אגגוזים
08-08-10, 15:50
זה משנה כמה ישיים עבר ג'יפ בן 15 שנה?
נגיד אם הוא עבר 7-8 או 15 ידיים?

כלומר, אני מבין שאם הוא עבר המון ידיים זה אולי מעלה חשד שמנסים להיפטר ממנו, אבל אפשר לעלות על כל הבעיות בבדיקה במוסך טוב שמבין בג'יפים כדי להשקיט חששות, לא?

תודה

Saar
08-08-10, 16:30
לדעתי אין לזה משמעות, אלא אם מרבית הידיים הם בתקופה האחרונה - אז כדאי לבדוק אם יש סיבה מיוחדת לזה.
בכל אופן, ג'יפ (וכל רכב אחר) קונים לפי מצבו הנוכחי ולא לפי מספר הידיים שהיו לפני 10 שנים...
סער.

סבבה אגגוזים
08-08-10, 16:32
לדעתי אין לזה משמעות, אלא אם מרבית הידיים הם בתקופה האחרונה - אז כדאי לבדוק אם יש סיבה מיוחדת לזה.
בכל אופן, ג'יפ (וכל רכב אחר) קונים לפי מצבו הנוכחי ולא לפי מספר הידיים שהיו לפני 10 שנים...
סער.

סער תודה!

האם ישנן בעיות מיוחדות (שעלולות להיות גורם להעברת הידיים הרבה) שאי אפשר לעלות עליהן בבדיקה במוסך שמבין בג'יפים?

cj 64
08-08-10, 17:05
וואלה...
אנשים לוקחים אישה
מתחתנים,קונים לה ביית,
עושים איתה ילדים
שומעים ורצים לבקשותייה
ולא שואלים כמה ידיים?!!
וגם רופא גיניקולוג לא ידע ,אם הייתה פעם זונה!

מה נסגר איתך אחי?זה גיפ לא תדע אף פעם כלום ,מה עבר מה הווה ומה עתיד!!

אבל ילדים לא תוכל לעשות איתו!
נדלקת על איזה גיפ? תקנה אותו ,ככה וככה אתה תשלם!
גל cj 64
פ"ת

s_n_p
08-08-10, 17:29
סער.

אני מכיר ויטרה שעברה 4 ידיים בין חברים, וכל זה בפחות משנה וחצי. הרכב רק השתדרג בכל יד.

ראשון עשה ישור קו מכני + הגבהה, שני שם צמיגים + גגון, שלישי החליף את כל הגומיות במתלים ושם 4 בולמי קוני. והרביעי נהנה :D
נכון להיום הרכב יד שביעית ואני יכול להגיד באחריות שהוא בין הויטרות הטובות שיש למצאו (באותם שנים).

יש המון אנשים שחייבים לקנות ג'יפ כדי להבין שהם בעצם לא צריכים אותו.

יונתןמצפה
08-08-10, 18:07
מצד שני, ג'יפ בן 15 שעבר 15 ידיים? זה אומר שאפילו סיכוי סביר שלא כל הידיים העבירו אותו טסט.
מי שמחזיק רכב לפחות משנה, רוב הסיכויים שלא ישקיע בו יותר ממה שהוא באמת חייב. הסיפור על הוויטרה הוא לדעתי היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל.
אם אחת מהידיים האחרונות נשארה להרבה שנים והשקיעה ברכב אז כנראה שמה שהיה לפני לא אומר כלום. מצד שני, אם זה המצב זה רק אומר שכל הידיים שלפני החזיקו את הרכב לבערך חצי שנה.
תעשה את השיקולים שלך...

cj 64
08-08-10, 18:17
זה לא ממש משנה!
מספיק יד אחת ,שלקח ושיפץ את הכלי ,מ,א ועד ,ת
וזה סוגר את אלה שהזניחו לפנייו[לא חייב]
וגם את אלו שלא ממש השקיעו כי קיבלו משהו מתוחזק!!

אוליי תראה את הגיפ ואז אפשר להתרשם ממנו?
טוליי מישהו מהאתר מכיר אותו אישית?
תן תמונות!:confused:

haim510
08-08-10, 18:19
אני מכיר כמה אנשים שקנו ג'יפ לקראת הקיץ ומכרו אותו עוד לפני החורף....מכמה סיבות(אני מדבר על סופה וסיקס בעיקר וגם על ויטרה וסמוראי)

לא ידעו למה הם נכנסים....וזה לא באמת היה בשבילם....
רצו אותו לפוזה בקיץ ואחכ מכרו

בכל אופן לא משנה מס' הידיים צריך לראות מה מצבו המכני והקוסמטי
כמובן שככל שהוא יותר זמן אצל אותו בעלים הסיכוי שהשקיעו וטיפלו בו גדול יותר

עוזי5555
08-08-10, 18:34
אין דבר כזה בעיות מיוחדות שלא ניתנות לפיתרון בג'יפ ..ג'יפ (סיקס וסופה) בגדול הוא סוג של לגו, הכל ניתן להחלפה בזמן קצר, לכן מספר הידים לא יעיד על סיטואציה שבה ירצו להפטר מהרכב בגלל בעיה כזאת או אחרת שלא ניתן לפתור אותה..מי שיש לו ג'יפ ומכיר ויודע מזה ג'יפ מבין שההתיחסות לרכב ולמכלולים שלו ברמה המכאנית הם לא בגדר אסון ולא צריך להיות דוקטור במכוניות על מנת להתמודד עם בעיה שתצוץ .זה לא מאזדה בטוח שלא מרצדס ששם באמת צריכים להבין ..

בגדול אין משמעות לידיים(דר"א רוב הסופות היו לשעבר מדינת ישראל ,צבא או משטרה ואף אחד לא מייחס לזה משמעות ברגע הקניה ,זה מחזק את הטענה הכללית שידיים לא חשוב) יש יותר משמעות באיזה מצב כללי נמצא הרכב..אם הרכב נבדק על ידך ונמצא מתאים אז בזה זה נגמר..תקנה תתדלק ותתן בגז.:mrgreen:
בטוח שעוד תשקיע בו (אם אתה תאהב אותו) .

nirs
08-08-10, 22:24
גיפ טוב מחזיקים, בדר"כ, לאורך זמן.
מגיפ שעושה בעיות נפטרים ומהר (כך לפחות אני עשיתי עם סיקס מוצץ).
ריבוי ידיים צריך להדליק נורה אדומה ומצריך בדיקה יסודית ומעמיקה.

סבבה אגגוזים
09-08-10, 00:11
תודה רבה לכולכם.
אבדוק.

tzagi
09-08-10, 00:19
יש המון אנשים שחייבים לקנות ג'יפ כדי להבין שהם בעצם לא צריכים אותו.

משפט השנה!
מותר לגנוב?

פלג_
09-08-10, 00:44
היי

ההיילקס שלי אצלי 6 שנים.
אין מה להשוות את המצב שלו היום שאני יד 3.
למצב שלו לפני 6 שנים שהיה יד שניה.

ואני לא מדבר על שיפורים, אלה על מצב מכאני.

זאת סתם דוגמה, יד פחות מעניינת אותי אישי וגם שנתון.
מה שמעניין אותי באותו רגע זה איך האוטו כרגע.

פלג_

יונימוג אדום
09-08-10, 07:20
סיקס שנת 90 , אצלי שלוש שנים .
יד 15 , נרכש במצב מעולה + , מחיר בהתאם .
כיום לאחר 50000 ק"מ של טיולים בעיקר כולל קשים ביותר ( ליומיום מתנייד בדו גלגלי ) , נהנה מכל רגע . גם כיום מצב הג'יפ מעולה ( פחחות וצבע בקרוב עקב רומנים חפוזים עם סלעים בשטח ) .
בקיצור , לא משנה היד אלא המצב .
יש לי טרקטורון פולאריס ישן אשר מצבו מצויין והוא עבר רק בשנה האחרונה חמש ידיים . הוא אצלי רק שלושה חודשים וכעת הוא שוב למכירה מסיבות אישיות . אין הכללות אלא מה מצבו האמיתי .

אילן

s_n_p
09-08-10, 11:21
משפט השנה!
מותר לגנוב?
חופשי 8)

גיפ טוב מחזיקים, בדר"כ, לאורך זמן.
מגיפ שעושה בעיות נפטרים ומהר (כך לפחות אני עשיתי עם סיקס מוצץ).
ריבוי ידיים צריך להדליק נורה אדומה ומצריך בדיקה יסודית ומעמיקה.

להורים שלי יש שכן (רופא!!!), וכל המכוניות שלו היו יד ראשונה, - כולם נמכרו לברזל!!! ולא עכב תאונה.
מבחינתי כל רכב מצריך בדיקה יסודית ומעמיקה, ללא קשר למס' ידיים.

סופת המדבר
12-08-10, 23:20
א.. אם הוא מצליח להימכר כל שנה ז'תומרת שהמצב שלו טוב אם כל שנה מוצאים לו קונה חחח
ב.. מה אכפת לך כל ה- 15 נוסעים איתך באוטו?.:p

אם אתה מבין תבדוק בעצמך אם הוא מתאים לך בעיקרון לדעתי הכי חשוב שאסי\שילדה
הבודי גם חשוב אבל זה לא משהו שישאיר אותך תקוע בשטח
אם אתה לא מבין לך לימשהו שמבין ושאתה סומך עליו ותראה מה אומר

כמובן שהמצב הכללי שלו עוד ליפני הבדיקה יכול להעיד הרבה
רעשים\ גיר חורק\ נזילות\ רעידות כל זה יכול להעיד על זילזול

היפה והחיה
13-08-10, 14:38
לשם הדוגמא, אם נחשוב, שכל יד ברכב היתה חסרת נסיון, אז יש 15 נהגים שהתלמדו על הרכב.
האם יש הבדל בין המצב הזה לרכב עם 2 ידיים?

אז נכון שיש יד אחת שיכולה לגרום נזק יותר מ 15 ידיים, אבל ברמת עיקרון יש משמעות למספר הידיים.
מעל סף ידיים ושנתון מסויימים זה חסר משמעות, אבל ברכבים צעירים יש משמעות.

riko
13-08-10, 17:17
מתי קבינימט יבטלו את עיניין היידיים ברישיון ...................מתי?

התייש
13-08-10, 17:47
כל עניין הידיים זה קשקוש ולא מעניין ברכב ישן שכבר לא מייצרים כמותו בשנים האחרונות.*

-->