PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת דיפנדר לפני קניה

avif
08-08-10, 23:37
אהלן חברים

שמתי עיני על דיפנדר 97 שנראה מצוין ויש לי הרגשה טובה לגביו, אך הייתי רוצה בכל זאת לבדוק במקום שמבין קצת יותר ממני (מן הסתם).
קראתי כאן בפורום המלצה על אלי שחר באיזור רחובות, אבל...בעל הרכב סיפר לי שהוא היה מטפל אצלו קבוע.
שאלתי היא - האם מהיכרות עם הבחור, הוא יהיה אובייקטיבי לגבי הרכב, או שניגוד האינטרסים כאן יהיה חריף מדי?

האם יש המלצות עדכניות על מוסכים אחרים בציר פ"ת-רחובות?

תודה לעונים

landY
09-08-10, 10:15
אתה מכיר בעל מקצוע שיגיד על העבודה שהוא עשה שהיא מחורבנת?
עכשיו תסיק את המסקנות בעצמך.

יש גם מוסך (אחר, בלי שמות) שאם תקח לבדיקה כל רכב שלא טופל במוסך הזה תקבל דיאגנוסטיקה של - קטסטרופה שלא נוגעים בה עם מקל. (ואולי גם יתמזל מזלך ויציעו לך רכב שמור במצב מצויין של לקוח אחר)

MR BIG
09-08-10, 13:06
כאחד שמכר דיפנדר ולקחו את הרכב שלי לבדיקה בשלושה מוסכים:

גם אלי שחר ברחובות וגם יענקל'ה בתל אביב היו בסדר גמור.
שניהם היו מקצועיים וקורקטיים. לא התביישו לקטול איפה שצריך ולשבח כשאפשר.
שניהם ביצעו בדיקות טכניות כלליות בלי לפרק יותר מדי מכלולים. בדיקה לא ארוכה ומייגעת אך עניינית וממצה, לטוב ולרע מבחינתי כמוכר שלא נתקל בהם בעבר.
שניהם אגב, מצאו כמעט את אותם ליקויים ברכב.
לגבי המוסך השלישי שיניב רשם, אני לא קובע עובדה אלא רק מניח שאולי ...במקרה...ממש ניחוש....הוא התכוון לשגיא בגזר.
סתם ניחוש....
אומרים שהוא בעל נסיון רב בכרכרות ומקצוען.....- אני באופן אישי לא סומך עליו כאדם נטול אינטרסים ולא הייתי לוקח רכב לבדיקה אצלו.
בהצלחה,
אני מקנא!

avif
09-08-10, 13:25
שמעתי על המוסך הזה שנראה לי שאתה רומז עליו ולכן גם שאלתי את השאלה, האם המוסכניק הספציפי הזה פועל אחרת.
בכל זאת, מוסכניק הגון אמור לומר שלמרות שהוא תיקן פה ושם הרכב כרגע לא במצב משהו (אם הוא אכן כזה, כמובן) וזה עדיין לא חייב להיות באשמתו.
האם פסו כאלו מהארץ?

shais01
09-08-10, 14:39
מניסוח הודעתך אני מבין שאין בכוונתך לטפל ברכב בעצמך.
לכן אני ממליץ לקחת את המועמד לבדיקת המוסך בו תטפל.
(ואם תנבור בפורום תגלה שזו החלטה כבדת משקל ושנויה במחלוקת כמעט כמו איזה דיפנדר לקנות...)
נכון שאין כאן אחריות במובנה הקלאסי, אבל מוסכניק אמין המבין שהרכב שהוא בודק ימשיך לבקר אצלו יבדוק אותו היטב.
בכל מקרה ובנוסף כדאי לבקר אצל אלי שחר עם/בלי המועמד, לפעמים מתגלות ככה עובדות מעניינות...

nirs
09-08-10, 23:18
אולי מיותר להזכיר, אבל אסף כתב בזמנו מדריך טוב מאוד לקניית דיפנדר ועם קצת חוש טכני אפשר לקבל הערכה טובה מאוד על מצב הדיפנדר.
וכפי שנאמר, גם אני הייתי בוחר בינקלה במידה וטופל אצל אלי שחר והפוך ע"מ לקבל חוות דעת אובייקטיבית (כמובן לאחר שעבר את הבדיקה שלך עפ"י המדריך).

Gershon
10-08-10, 07:42
אלי שחר ברחובות וגם יענקל'ה בתל אביב

דרור הראל
10-08-10, 17:56
כשאני קניתי דיפנדר,בדקתי אותו אצל יענקלה בדרך השטח תוך כדי הבדיקה למדתי המון -רק רציתי לציין שאת הבדיקה ביצעתי לאחר שקניתי את הרכב מלקוח של מוסך שבעליו האנטיפט הוזכר כאן ואני ברוב טימטומי ,נתתי לו לבדוק את הרכב-ויצאתי עם רכב שרק בשטח בנסיעה ראשונה התברר לי שהטרנספר בכלל לא ננעל ולאחר קצת יותר זמן התברר לי שהסיבה שרדיאטור וצינורות מים הוחלפו היא משום שהרכב רתח אצל הבעלים הקודמים שכמובן גם הוא וגם בעל המוסך הנ"ל לא טרחו לציין זאת בפני,ומשום כך את ראש המנוע נאלצתי לאחר כמה חודשים להחליף(לכל כל אורך הזמן נעלמו מי קירור ולקח קת זמן להבין את הסיבה האמיתית).
יענקלה יבדוק לך את הרכב ויגיד לך בדיוק-מה יש ומה אין במסגרת מה שאפשר למצוא בבדיקה-בבדיקה אי אפשר הרבה לגלות,בדיפנדר יש המון מערכות שמתבלות ולא דווקא נתוני מנוע הם החשובים.
אם יש לך היסטוריה טיפולית של הרכב,זה מצויין.
אני ממליץ לך:
א.להסיק היסטוריה טיפולית
ב.ללמוד את המדריך לבדיקת דיפנדר לפני קנייה של אסף
ג.ללכת ליענקלה או לכל אחד אחר-כשאתה יודע מה לשאול ומה לחפש
ד.דיפנדר-אין יותר טוב מיזה
ה.כל שאר הרכבים האחרים פה באתר כולל הסופות של ברלי ודומיו-זה רכבי כוסיות

דרור הראל

asafk
10-08-10, 19:57
בהקשר הזה, אני מציין שהיום לפי חוק לאחר הקניה כל מוסך שטיפל ברכב חייב למסור לך את כל הסטוריית הטיפולים והתיקונים. זה עוזר להבין מה עבר עליו, כולל דברים שלא עלית עליהם בבדיקה. וזה גם אומר שאם זה שעושה את הבדיקה הוא זה שטיפל - הוא לא ישקר לך ויתן תמונת מצב אמיתית.
ספציפית לגבי אלי שחר - הבנאדם אמין וישר, חשוב לשמוע ממכונאי שטיפל ברכב מה הוא חושב עליו. אל תשכח שעכשיו אתה הלקוח, לא זה שמוכר.

אסף.

avif
11-08-10, 13:21
יענקלה אכן על הכיפאק...לא תיארתי לעצמי אפילו שזה יהיה בחינם...
מגיע לי מזל טוב!
איזה כיף :D

Gilad
11-08-10, 16:55
תתחדש !

ספר מה קנית שנוכל לקנא :)

avif
12-08-10, 01:32
עזוב - קנאה זה לא רגש חיובי.
בוא נגיד שיענקלה אמר שהוא לא ראה הרבה דיפנדרים במצב כזה...
הכיף הוא בגלל חלום שהתגשם סוף סוף, אחרי התלמדות של 4 שנים בסמוראי.

תודה לכל המגיבים!

MR BIG
14-08-10, 13:29
פרטים ותמונות!
ומהר....

אבי, זוכר את מה שכתבתי לך בהודעה הפרטית? קח את זה ברצינות....
אשמח לתת עצות .

הדיפנדריסטים פה יכולים לנחש על מה אני מדבר ולחזק את דבריי...- גניבות!!!
הישמר מכוחות הרשע, ותהנה מכל דקה .
אייל.

דרור ברלי
14-08-10, 19:11
ד.דיפנדר-אין יותר טוב מיזה
ה.כל שאר הרכבים האחרים פה באתר כולל הסופות של ברלי ודומיו-זה רכבי כוסיות

דרור הראל

אשרי המאמין.... :lol::lol::lol:

תהנו מהדיפנדר. ולפני יישור הקו, זמזם נגד רתיחות, זמזם נגד ציריות מתפוררות, זמזם נגד נזילות ועוד זמזם שמתריע כשעוברים ליד מוסך של אחד הגורואים פעמיים ביום, כדאי לכם קודם כל להזמין שני סנדלי דנוור גדולים ושרשרת עבה וגדולה.

שרשרות - בל.כ או כל חנות הספקה טכנית אחרת.
סנדלים מסיביים - למעוניינים - בה"פ.

דרור הראל
14-08-10, 20:11
ברלי,
זו רק היתה בדיקת עירנות.

דרור הראל

avif
21-08-10, 14:33
פרטים ותמונות!
ומהר....

אבי, זוכר את מה שכתבתי לך בהודעה הפרטית? קח את זה ברצינות....
אשמח לתת עצות .

הדיפנדריסטים פה יכולים לנחש על מה אני מדבר ולחזק את דבריי...- גניבות!!!
הישמר מכוחות הרשע, ותהנה מכל דקה .
אייל.

קבל תמונות...

הרכב שמור מאוד ובמצב מיכני מצוין - 260K ק"מ מאובזר מאוד מבפנים.
אין מה ליישר קו בכלל (גם לדברי יענקלה), רק להוסיף כננת ונעילה אחורית (הציריות כבר מחוזקות) עם תזרים המזומנים הבא.

לגבי מגננות - אתה יכול לראות בתמונות, שבבית הוא נעול מאחורי שער. אני אקפוץ השבוע לישרש לקנות לבחור גם סנדל דנבר למתי שהוא מחוץ לחניה...:p
יש קודן ואימובילייזר בנוסף - אם יש עוד עצות, אשמח לשמוע.

ד ו ר ו ן
21-08-10, 15:06
זה היה הרכב של ניב?

זאב שביט
27-08-10, 23:14
קנית את הרכב של ניב באמת רכב ברמה גבוהה אני מכיר אישית את ניב ואת הרכב טיילנו המון ביחד רכב שמור מטופל ברצינות ובאמת אין מה ליישר קו רק להוסיף תוספות כפי רצונך ויכולתך תתחדש אתה תהנה מהרכב הספציפי הנ"ל

ניב151
30-08-10, 22:27
זה היה הרכב של ניב?

אכן זה הרכב שלי......לשעבר.
שמכרתי אותו הייתי באי שפיות זמנית.............סתם.

אבי תתחדש יש לך אחלה דפנדר תחזק אותו ותהנה מכל רגע. רק אל תתקרב לשגיא מגזר.

אני התחדשתי בדיסקברי 2004 לנוחיות האשה, בנתיים מנסה ללמוד איך אפשר לסוע איתו בשטח (:.

ניב

asih
01-09-10, 02:00
מזל טוב ניב :)

אני עדיין זוכר מתי שקניתה אותו, היה רכב ממש טוב, התעצבנו עלי שאמרתי לך, רצו "לשמור אות לחברים" שיקנו אותו

עדיין עם הציריות שהרכבנו אז ?

ניב151
01-09-10, 21:37
מזל טוב ניב :)

אני עדיין זוכר מתי שקניתה אותו, היה רכב ממש טוב, התעצבנו עלי שאמרתי לך, רצו "לשמור אות לחברים" שיקנו אותו

עדיין עם הציריות שהרכבנו אז ?

הי אסי,

אכן בזכות ההמלצה שלך קניתי אותו אפילו בלי בדיקה....
הציריות מוקרבות ועוד צ'ופרים. העיקר שיהנה ממנו.

-->