PDA

צפייה בגרסה מלאה : פז'ו פרטנר/סיטרואן ברלינגו- שאלות אחזקה

ד ו ר ו ן
09-08-10, 23:26
מישהו יכול לתרום מנסיונו לגבי עלויות אחזקה של הרכבים הנ"ל?
הכוונה היא לשנתונים החל מ-2006.
עלויות טיפולים, צריכת דלק ממוצעת, אמינות כללית, התרשמות אישית.

תודה מראש למשיבים.

riko
10-08-10, 00:14
יש לי ניסיון עם רכב כזה (פזו פרטנר) , הרכב היה משמש כרכב ראשון במשפחה "פרייווט"
במשך 3 שנים לא היו בעיות מיוחדות
1.הלך מצבר
2.החלפתי קלאצ'
3.סטרטר
4.החלפתי טיימינג +מותחנים

אז בסה"כ הרכב עבר דברים סטנדרטיים שהיו מוחלפים בכל רכב.
מבחינת נסיעה הטורבו מוסיף הרבה , הרכב מרגיש חזק וסוחב .
חשוב לא לקנות רכב שעבד קשה , אלה לחפס רכב שהיה רכב משפחתי ונשמר עם השנים.
החוליה החלשה של הרכבים האלה זה דווקא הטורבו , לאחר 200k ק"מ מתחילות קצת בעיות עם החלק הנ"ל.
עלות אחזקה לחלקים הרבה יותר זול מפורד קונקט ושאר הרכבים מהמשפחה הזאת.
יש חלקים בשפע , גם מפירוק וגם חדשים , אני ב-500 ש"ח החלפתי פנס קדמי+מאותת , טמבון קדמי + התושבת שלו + מכסה מנוע (בגלל מכה קטנה בחזית) , זה בהחלט זול
צריכת הדלק נעה סביב 16 ק"מ לליטר.
יותר מוצלח מהרנו קנגו , מרגיש הרבה יותר יצוק וחזק.
במידה ומצאת עם שתי דלתות צד , מה שנקרא "מולטיספייס" , אתה על הסוס.

חנן-ג'יפולוג
10-08-10, 05:50
היה ברשותי את הדגם הקודם, 2005 אטמוספרי, אבל לא שאלת עליו אז נדלג הלאה.
יש ברשותי 2008 טורבו, הגרסה החלשה יותר, 75 כ"ס כבר כ100000 ק"מ.
אל תצפה לאמינות של היילקס. יש לפחות תקלה אחת שמצריכה הגעה למוסך בין טיפול לטיפול (כל 15K) . פעם זה ידית חלון שנופלת, פעם זה מתג אורות שמתקלקל, או מתג מזגן וכו'. זה לא יפני אבל זה גם לא רנו. משהו באמצע.
האטמוספרי הקודם צרך 1:14, הטורבו הנוכחי 1:15.5

הרכב נוח, מרווח ליושבים מלפנים ומאחור, ותא המטען הענק שלו גורם לי לא להסכים לקבל במקומו רכב פרטי כלשהו, אפילו ליום בודד בזמן שמטפלים לי ברכב, שלא לדבר על החלפה קבועה, וזה למרות שהרכב לא משמש אותי לעבודה כלל. באיזה רכב פרטי אפשר לשים ארבעה זוגות אופניים, מקרר ועגלת תינוק ועדיין חמישה אנשים ישבו בנוחות?

סוזי המשתוללת
10-08-10, 09:59
היה ברשותי את הדגם הקודם, 2005 אטמוספרי, אבל לא שאלת עליו אז נדלג הלאה.
יש ברשותי 2008 טורבו, הגרסה החלשה יותר, 75 כ"ס כבר כ100000 ק"מ.
אל תצפה לאמינות של היילקס. יש לפחות תקלה אחת שמצריכה הגעה למוסך בין טיפול לטיפול (כל 15K) . פעם זה ידית חלון שנופלת, פעם זה מתג אורות שמתקלקל, או מתג מזגן וכו'. זה לא יפני אבל זה גם לא רנו. משהו באמצע.
האטמוספרי הקודם צרך 1:14, הטורבו הנוכחי 1:15.5

הרכב נוח, מרווח ליושבים מלפנים ומאחור, ותא המטען הענק שלו גורם לי לא להסכים לקבל במקומו רכב פרטי כלשהו, אפילו ליום בודד בזמן שמטפלים לי ברכב, שלא לדבר על החלפה קבועה, וזה למרות שהרכב לא משמש אותי לעבודה כלל. באיזה רכב פרטי אפשר לשים ארבעה זוגות אופניים, מקרר ועגלת תינוק ועדיין חמישה אנשים ישבו בנוחות?

חנן
תרשה לי לחלוק עליך
לפחות לגבי האטמוספרי
נתוני תצרוכת הדלק הנ"ל אולי במהירות 90 קמ"ש ואף אחד לא נוסע 90
האטמוספרי ככלל הוא עגלה וכדי לחלץ ממנו לנסיעה במהירות סבירה אתה מוצא את עצמך בסל"ד לא בריא לאורך זמן (120 קמ"ש בכביש 6 = 3500 סל"ד )
מצד שני היה לי בעבר דגם עם טורבו = כלי נפלא
שילוב מנצח של נוחות שאין בהרבה פרייבטים ,כנ"ל לגבי מרחב פנים,ביצועים מעולים (175 קמ"ש בקלות) וגם הרבה יותר חסכוני ושקט מהאטמוספרי
בקיצור בחירה מוצלחת

חנן-ג'יפולוג
10-08-10, 13:38
חנן
תרשה לי לחלוק עליך
לפחות לגבי האטמוספרי
נתוני תצרוכת הדלק הנ"ל אולי במהירות 90 קמ"ש ואף אחד לא נוסע 90

תחלוק חופשי. אלו הנתונים, מתדלוק לתדלוק, אמיתי בשטח, ודווקא חלק ניכר מהדרך שלי היא על כבישים מהירים ובכביש 6, 130 קמ"ש אם אין הפרעות.

idanw
10-08-10, 20:19
ברלינגו 2007 אטמוספרי, נקנה לפני שנה וחצי מאלבר עם 60K (גל הפיטורים הגדול בבזק...), עשה אצלנו 30K נוספים, נכנס למוסך לטיפול שוטף פעם ב15K, וחוץ מזה, 0 תקלות, טפו טפו.
טיפול אחד בוצע במוסך מורשה - 1200 ש"ח (בלמים ק+א, שמן מנוע + כל הפילטרים), עלות בטיפול עצמי, פילטר שמן מקורי 50 ש"ח, פילטר אויר חליפי - 30 ש"ח, פילטר סולר חליפי 30 ש"ח.
צריכת דלק 1 ל 13 משולב, הרכב לא מטוס, אבל גם לא כל כך נורא, הילוך ראשון קצר, כך שלא מורגש חוסר כוח משמעותי.

עידן

idanw
10-08-10, 20:36
פרט נוסף - כשחיפשתי ברלינגו, בדקתי עשרות רכבים (אני לא מגזים) בכולם חוץ מבזה שרכשתי הייתה נזילה\הזעה מאטם מכסה השסתומים, הרכב שרכשתי בסוף היה היחיד בלי הנזילה.
אחרי כ10K גם הוא התחיל להזיע.
אותו הדבר גם בקסארה 2003 שיש לי (מנוע זהה).

עידן

דרור ברלי
10-08-10, 21:44
מישהי שאני מכיר אכלה אותה בגדול עם ברלינגו HDI טורבו 1.6 ליטר מודל 2006.
כמה חודשים אחרי הרכישה נטחן מגדש טורבו ראשון. עלות ההחלפה במוסך מורשה - סכום ארבע ספרתי שכולל עבודה ומע"מ נושק לחמש ספרות.
חבל שרק אחרי שהטורבו השני התפגר, בדקו יותר ביסודיות והתברר שלחץ השמן במנוע נמוך והציר של הטורבו לא מקבל שימון...
הגברת הזו שמעריצה את המכוניות של היצרן (נוסעת רק בפיז'ו וסיטרואן) קצת התייאשה וחשבה להיפטר מהמציאה, אבל מכיוון שלרכב הזה יש יתרונות משפחתיים לא מעורערים (שחנן תיאר) והוא גם נוסע מדהים, היא בלעה את הצפרדע הזו והשקיעה כמה שצריך - סכום בחמש ספרות עבור החלפת מנוע.... כנראה שהבעיות נפתרו כי בשנה האחרונה שקט בגיזרה.

-->