PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם באמת יש הבדלים בין מזגנים ביתיים?

AUG
10-08-10, 00:25
אנחנו מחפשים לרכוש ולהתקין מזגן סטנדרטי בסלון, בתפוקת קירור של כ-18000 BTU.

קרוב משפחה, שבעבר עבד בתחום, יעץ לקנות את הזול ביותר שניתן יהיה למצוא.
הוא נימק זאת בכך שכל המזגנים היום מיוצרים בסין, לכולם אותה פעולה, ולכולם אורך חיים דומה.
לדבריו ההבדל היחיד בין מזגנים, שמצדיק מחיר גבוה יותר, הוא פעולה שקטה...

מישהו יכול לאשר או לסטור את זה?

sos4u
10-08-10, 09:50
ראשית - לסתור

שנית- לאחרונה הרכבתי 4 מזגנים בהספקים שונים, 1 כ"ס, 1.5 כ"ס ועד 4 כ"ס כולם של אלקטרה. הקטנים אינוורטר.
המזגנים הצטרפו לנוספים , דומים בהספקים מאותה תוצרת.

אז ככה, יש הבדל משמעותי בין המזגנים החדשים לישנים, ברמת הקירור, וברעש.

בהשוואה ל"סינים", מסוג mega,saga וכו', ויש לי בסיס אישי להשוואה, אני חייב לומר שההשקעה משתלמת.

לדוגמא, מזגן אלקטרה בן 8 שהיה מפורק שנה במחסן, וצבר אבק וליכלוך הורכב, אפילו הגז לא הוחלף, ועובד ה ר ב ה יותר טוב ממזגן סיני בן 2-3... שהיה תלוי קבוע ובקושי הופעל.

אישית, אם אצטרך, אחזור ואקנה מותגים מוכרים, אלקטרה, תדיראן וכו'.

ואם לגעת בנושא המחיר, הפערים לא כ"כ גדולים, השווה את המזגן ה"סיני" שנמכר ב א.ל.מ. או בשקם, לאותו אחד שנמכר באינטרנט, ותמצא פערים של עד 150 ש"ח לכל היותר [אני מדבר על מזגני 1-1.5 כ"ס] . עכשו תשווה למזגן אלקטרה קלאסיק , שזה מותג הבית של אלקטרה, ותראה שהתוספת היא 300-350 ש"ח, חלק את ההפרש לחיי המזגן, ותבין שהפער מינורי והשקט הנפשי שווה יותר.

בכל מקרה, וודא שההתקנה מקצועית ואיכותית.

בהצלחה וקיץ נעים ושיבוא כבר החורף !!

polar bear
10-08-10, 11:37
rראשית - לאשר

יש לנו בבית מזגן אחד של טורנאדו ואחד של LG. את הטורנדו קניתי לא כי חשבתי שאין הבדל בין מותג ללא מותג, אלא כי לא היה לי עוד 500 שקל להשקיע ב LG , שניהם עובדים מעולה וממלאים את תפקידם כראוי.

לפני כחודשיים המדחס של ה LG הפסיק לעבוד, הזמנתי טכנאי, ועמדתי לידו כשפתח את היחידה החיצונית, ציפיתי לראות שם רכיבים טובים, לא מזהב טהור, אבל טובים. מה שנגלה לעיני היה ערמה של רכיבים מהזולים שאפשר למצוא, מחברים הכי פשוטים בעולם, הרדיאטור נראה ממש על הפנים, ציר ההינע של המזגן חלוד כולו { מזגן בן 3 כולה } . וכו' ועוד.
הוא הוציא את הקבל הראשי שהיה תקול והראה לי את הקבל החדש שהוא הולך לשים - גרמני :) - הבדל שמיים וארץ.

לגבי אלקטרה - אצל אבי מותקנים כמה כאלה, אחד מהם "התקלקל" , הוזמן טכנאי שאמר כך - הכרטיס האלקטרוני מקולקל, אי אפשר לתקן, האפשרויות הן - 1. לקנות כרטיס חדש בעלות של 1100 ש"ח. 2. לקנות מזגן חדש בעלות של 1800 ש"ח בערך. 3. להחליף לכרטיס חלופי, שיעשה כל מה שעשה הקודם למעט אפשרות שימוש בשלט רחוק...אבא אמר לו שלום. השתמש בידע שלו בתוך מהנדס אלקטרוניקה, שלף מתוך ארגז הזבל האלקטרוני שלו מה שהיה צריך לשלוף, הלחים, סגר, הפעיל ושלום על ישראל.

רק המזגנים היקרים באמת - אלו שעולים פי שתיים מכל מזגן מצוי באמת אחרים. כדאי לצפות בקרביים של מזגן מיצובישי על מנת להיוכח.

בכל זאת הבדל בין זול ליקר - הLG מעט יותר שקט. השלט של ה LG יותר איכותי ותפקוד הפיקוד יותר טוב. ו ז ה ו .

grand
10-08-10, 11:45
ראשית - לסתור

בהשוואה ל"סינים", מסוג mega,saga וכו', ויש לי בסיס אישי להשוואה, אני חייב לומר שההשקעה משתלמת.

בהצלחה וקיץ נעים ושיבוא כבר החורף !!

יוסי.
המזגנים של "פעם" הם לא המזגנים של היום.
היום הכל מיוצר בסין.

אפרופו אלקטרה ו MEGA או COOL AIR של היום, אלקטרה היבואן של שלשת המותגים הללו.
אם מדובר במזגן קטן אין שום הבדל בין זה שרשום עליו "אלקטרה" או COOL, התקנתי COOL כזה לפני מספר שבועות, היחידות הפנימית והחיצונית זהה לחלוטין עד לרמת בורג לאלקטרה, אפילו השלט זהה לדגם ה"יקר" כביכול, ההבדל מסתיים במדבקה שהדביקו עליו.

ירון גל
10-08-10, 12:06
קודם כל יש הבדל גדול בין מזגנים ולפעמים אפילו באותה חברה
ואת זה אתה יכול לראות בבירור
יש מזגנים בעלי דירוג אנרגטי F (טורנדו ושות)
לבין מזגנים בעלי דירוג אנרגטי A (אלקטרה הטובים, מיצבושי, פוגי ועוד)
וההבדל הישיר הוא בכסף
כי מזגן בעל דירוג אנרגטי נמוך זה אומר שבשביל אותה תפוקת קירור אתה משלם יותר כסף
ולכן חשוב להשוות בעלי אותה תפוקת קירור ובלי קשר לכ"ס
כי מזגן 0.75 כ"ס של פוגי מקרר יותר ממזגן 1.5 כ"ס סיני פשוט שנמכר בחנוניות
ונושא איכות המזגנים זה באמת נעשה נושא כואב במדינה שלנו שקשה למצוא מוצר שאיכות החומרים בוא שווים משהו כי אחרת הוא לא נימכר
והדוגמא לקח הם מזגני פוגי שנחשבים למזגנים הטובים בעולם שבישראל לא מצליחים להימכר
ולפני חצי שנה מכר שלי החליף לויולה את כל המזגנים לפוגי והם גילו שצריכת החשמל ירדה כמעט ב50% והבית ממוזג הרבה יותר טוב
אבל עדיין אנשים לא מבינים את זה וקונים את הכי זבל (זול) שיש לשוק להציע

נריה חרזי
10-08-10, 23:11
טוב לגבי הדרוגים A B C וכו לדעתי זה בולשיט אחד גדול כל המזגנים עם אןתם בקרים במאייד ואותם מדחסים במעבה אחד על אחד זה אותו מזגן ההבדל היחיד זה המדבקה שיש עליו ומה לעשות יש כאלה שעבור מדבקה מוכנים לשלם עוד 300 שח כי כתוב אלקטרה ולא מגה. או כול אייר

polar bear
10-08-10, 23:13
טוב...קצת הטרידה אותי המחשבה שהמזגן שלי צורך 50% יותר ממזגן אחר...לכן הלכתי למספרים.

והמספרים אומרים כך - דירוג A = COP 3.6 דירוג G = COP 3.2 { זהו התקן נכון להיום למזגנים מפוצלים } . לכן - ההפרש המרבי מבחינת ניצלות הוא בסביבות 12.5% , אם ניקח את מזגני מיצובישי שטוענים ל COP של 4.2 , נגיע ל 30% הפרש.

מספרים? אם יש לך מזגן של 10KBTU/H - והוא בעל דירוג G - הוא יצרוך בתפוקה מלאה, בערך - 920W/H, ואם יש לו דירוג A הוא יצרוך בערך 816W/H. ואם הוא מיצובושי - 700W/H.

טועה? צודק? מה זה אומר? האם עדיין יש איזשהו גורם נצילותי כלשהו שיגרום למזגן זול לצרוך 50% יותר ממזגן יקר?

אגב, עוד פחות מ 4 חודשים, התקן ישתנה כך שמזגנים שהיום בדרוג C יהיו בדירוג G. וכל המזגנים בדירוג G-D יהיו מחוץ לחוק...צפו למבצעים.

ניר.א
14-08-10, 00:49
טוב...קצת הטרידה אותי המחשבה שהמזגן שלי צורך 50% יותר ממזגן אחר...לכן הלכתי למספרים.

והמספרים אומרים כך - דירוג A = COP 3.6 דירוג G = COP 3.2 { זהו התקן נכון להיום למזגנים מפוצלים } . לכן - ההפרש המרבי מבחינת ניצלות הוא בסביבות 12.5% , אם ניקח את מזגני מיצובישי שטוענים ל COP של 4.2 , נגיע ל 30% הפרש.

מספרים? אם יש לך מזגן של 10KBTU/H - והוא בעל דירוג G - הוא יצרוך בתפוקה מלאה, בערך - 920W/H, ואם יש לו דירוג A הוא יצרוך בערך 816W/H. ואם הוא מיצובושי - 700W/H.

טועה? צודק? מה זה אומר? האם עדיין יש איזשהו גורם נצילותי כלשהו שיגרום למזגן זול לצרוך 50% יותר ממזגן יקר?

אגב, עוד פחות מ 4 חודשים, התקן ישתנה כך שמזגנים שהיום בדרוג C יהיו בדירוג G. וכל המזגנים בדירוג G-D יהיו מחוץ לחוק...צפו למבצעים.
עכשיו לאחר שאספת את הנתונים האלו אז בוא ונחשב .ההבדל בין 920 וואט ל816 וואט הוא כ 100 וואט ,יוצא מזה ש כ 10 שעות עבודה של המדחס שוות לחצי שקל הבדל !
עכשיו השאלה כמה שעות ביום בממוצע עובד המזגן ? ועכשיו אם ניקח בחשבון שהמזגנים של היום , ברובם לפחות אינם איכותיים כמו פעם ואורך חייהם יהיה קצר יותר מפעם (בין היתר בגלל שבמחירים נמוכים כמו שיש היום על מזגנים לפעמים עדיף להחליף ולא לתקן) אז בכלל לא בטוח ששווה להשקיע יותר במזגן בעל דרוג אנרגטי גבוה יותר .ודרך אגב אמנם מזגני מיצובישי נחשבים ליותר איכותיים אבל גם הם לא נקיים מתקלות ולא רק המזגנים יותר יקרים גם החלפים יותר יקרים .
וגם זה דבר שצריך לקחת בחשבון.
לגבי המותגים האחרים.דעתי (וזאת דעתי בלבד ולא מחקר מדעי בדוק) וזאת על סמך נסיוני בשטח שאין הבדלים בין אלקטרה,תדיראן,טורנדו או אל ג'י.
אני אישית מסכים אם זה שאמר שכדאי לקנות את הזול ביותר אבל אם סייג אחד-לקנות מזגן שמיובא ע"י חברה שמתעסקת במזגנים ולא לקנות איזה NO NAME שמוכרים בסופר מרקט
כי כשתחפש חלקים למזגן ישלחו אותך לחפש את החברים שלך!

zivo
14-08-10, 10:48

בגדול אתה צודק.
סטייה של 50% זו לא סטייה שנובעת מדגם זו סטייה של התקנה לקוייה. לא צריך ללכת רחוק, תקרא פה באתר:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47170
ותבין מה מזגן לא תקין עושה לצריכת אנרגיה.
בסופו של יום כולם עובדים עם שני סוגי מדחסים בסיסים (בוכונות ואקצנטרים) וכל השאר אותה טכנולוגיה. הבדלי הנצילות נובעים משיקול כלכלי של היצרן (כמה עולה לשים מעבה 4 שורות לעומת 3 שורות? מה עדיף 3 שורות גדול או 4 שורות קטן יותר, איזה מאווררים? גדול איטי, קטן מהיר? ההחלטה של מאייד ומעבה גדולים יותר אבל פחות שורות, מה זה עושה לעלויות משלוח?).
תבדוק טוב ותגלה שיצרן שמייצר מזגן של 40000BTU , 45000BTU ו 50000BTU (מה שאנחנו קוראים בשפת העם 4, 4.5 5 כ"ס), באמת שם בכל אחד מדחס שונה, אבל מישיקולים כלכליים, לפעמים חולק את אותו מאייד ו\או מעבה בין סדרות שונות. התוצאה ששני מזגנים של אותו יצרן, יהיו בדירוג נצילות שונה (בגלל התאמה טובה יותר או פחות בין ההספקים של מרכיבי המערכת).
אלו הגורמים ל 20% שאנחנו מדברים עליהם, אבל לא יותר.
לדעתי, התאמה נכונה של המזגן לגודל הבית והתקנה טובה שווים לא פחות בשורה התחתונה של תצרוכת אנרגיה.
אורך חיים, זו כבר באמת שאלה של איכות הרכיבים.

דרך אגב - מעבר לשמות הגדולים שכולם מזכירים פה, יש כמה יצרנים ישראלים, כמו אוריס (יושבים באור תעשיה של ראשון) למשל, שמייצרים מזגנים משובחים. אני לא מכיר את נושא המחיר, אבל האיכות טובה ללא השוואה לכל הסינים שמביאים לארץ.

ניר.א
15-08-10, 00:22
צודק לגבי האיכות של אוריס . הבעיה שהם לא מיצרים מזגנים עילים סטנדרטים וגם לא בכל הגדלים. לא מזמן בדקתי עבור לקוח שלי לגבי מזגן בסדר גודל של בין 15000 ל18000 BTU
והם אמרו שהם לא מיצרים בגדלים האלו.

-->