PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן לעשות קמפינג במשלט 21 ? קצת לחוץ בזמן...

זרקו
10-08-10, 16:48
אנחנו מתכוונים לעשות טיול לילה במשלט ולהישאר לישון בקצה (או במשלט 16- הספסל מתחת לעץ..) - האם מישהו יודע מה מותר ומה אסור?!

מותר להדליק אש?
מותר להקים אוהל?

מבטיח לא להטריד את הינשופונים!

תודה רבה.

נועם

zivviz
10-08-10, 17:01
הכי טוב תתקשר לבית ספר שדה רמות שפירא ( נמצא בבית מאיר )

02-5331665

eran4x4
10-08-10, 17:12
שלוחת שירות היא גן לאומי - למיטב הבנתי מותר ללון שם.
http://gis.sviva.gov.il/website/moe/Html/gis/interactiveMap1.htm

asafk
10-08-10, 18:53
ביערות קק"ל ובגנים הלאומיים שאינם שמורת טבע - מותר ורצוי לחנות ללינת לילה.

אסף.

דרור ברלי
10-08-10, 19:13
קח בחשבון שמדי פעם יש משפחה/ות של רועי צאן בדואים שמתיישבת/ות עם עדרים וכו' בחלק התחתון של שלוחת המשלטים, באיזור הסרפנטינות שלפני תחילת המעלה.

הם באים והולכים, הם שקטים ולא מרגישים אותם, וכמובן שאין שום יסוד או ביסוס להאשים אותם במשהו, אבל לך תדע. אחרי שנכווים ברותחין, נזהרים מאוד גם בפושרין... אז כשאתם הולכים לישון, אל תשאירו חפצים בחוץ.

זרקו
10-08-10, 20:02
קח בחשבון שמדי פעם יש משפחה/ות של רועי צאן בדואים שמתיישבת/ות עם עדרים וכו' בחלק התחתון של שלוחת המשלטים, באיזור הסרפנטינות שלפני תחילת המעלה.

הם באים והולכים, הם שקטים ולא מרגישים אותם, וכמובן שאין שום יסוד או ביסוס להאשים אותם במשהו, אבל לך תדע. אחרי שנכווים ברותחין, נזהרים מאוד גם בפושרין... אז כשאתם הולכים לישון, אל תשאירו חפצים בחוץ.

תודה על התגובות.

דרור- אני יודע שליד הספסל בעץ יש שטחים שתמיד נראים שחרשו אותם קלות. חשבתי תמיד שזו עבודה של קק"ל או רש"ט. לדעתך אלו שטחים של בדווים?

אנחנו נוסעים הפעם רק רכב אחד ולכן השאילתא.

למה מתעקשים שם? נוף, נגישות, אפשר לרדת ליופי של ארחות בוקר, והאשה רוצה לנהוג את המשלט.

דרור ברלי
10-08-10, 20:27
אני משוכנע שזה לא "שלהם", אבל מי יודע?... המשפחה/ות האלה לא נמצאים שם כל השנה והם עושים רושם שהם עדיין סוג של נוודים. תמצא אותם לעתים גם מדרום לבית שמש, באיזור מנזר דיר-ראפאת, ביער בן שמן ובעוד מקומות - כמה אוהלים ופחים חלודים, דיר מאולתר לצאן שמגודר בענפים ובשיחים, טנדר סובארו עתיק או היילקס חבוט, עוקב מים, עגלות דומות לאלו של פסולת בניין וטרקטור ישן שגורר את הכל... הכל נראה מאד זמני וארעי כזה. חוץ מזה, מנסיוננו המר, ממתי העובדה שמשהו אינו שייך להם בדין מרתיעה אותם?....:(

לדעתי החבר'ה הספציפיים האלה דווקא בסדר ואני לא חושב שצריך לחשוש יותר מדי, אבל ליתר ביטחון, תכניסו כל דבר לאוטו לפני שהולכים לישון.

ד ו ר ו ן
10-08-10, 22:22
אם יש שם רועים אז הייתי מודאג לא פחות מקרציות, הן תמיד בקרבת המרבץ של העדר, גם אם הוא לא שם.

יונתןמצפה
11-08-10, 00:17
זה לא קשור לנושא השרשור אבל קצת אינפורמציה לא תזיק:
יש פרוייקט של הקק"ל, שבו מעבירים בדואים לעונת הקיץ, בעיקר ממדבר יהודה, לאזור הרי ירושלים- "הפרוסדור". מטרת הפרוייקט היא לאפשר לבדואים בעלי העדרים להמשיך ולרעות באזורים עתירי מזון (לעדרים) ובכך להשיג מטרה כפולה (ואולי משולשת...): למנוע נזק סביבתי לאזורי המדבר במיוחד בעונה הבעייתית, לדלדל את יערות קק"ל מצמחייה עשבונית המזימנה שריפות, (ומטרה נוספת אולי היא לתת לבדואים תחושה שמישהו עושב עבורם משהו).
התהליך הינו הליך בירוקרטי מסובך, שבו הם צריכים להגיש מועמדות (ונדמה לי גם לשלם אי אלו זוזים), להתארגן לקראת המעבר, ולהעביר את העדר (נדמה לי על חשבונם).
בכל מקרה, הבדואים האלו אכן זמניים בכל המקומות הללו, יש להם בתי "קבע" במדבר, ואיך שמתחיל החורף הם נעלמים מהאזור.
אני לא יודע יותר פרטים ומה שאני יודע זה בעיקר ממה שמכרים בדואים סיפרו לי.

בכל מקרה, נראה לי שהפעם לא יזיק להימנע מלהמשיך ולהכליל באופן צורם את כל העדה הזו באופן שזה נעשה כמה תגובות למעלה.
לדעתי המסר הובן. שמרו על הציוד (כמו שכדאי גם בכל מקום אחר בארץ!)

זרקו
13-08-10, 11:48
לאחר מעשה-

ישנו ליד העץ במשלט 16 ביום רביעי בלילה, זוג לבד והיה סבבה לגמרי.

הבאסה היחידה- הרעש מכביש 1 לא מפסיק גם ב 04:00 בבוקר!!

חוץ מזה די אחלה שם

נועם

-->