PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי מיכל אוויר וקומפרסור.

עמיקם
28-04-03, 19:17
קודם נתחיל בזה שאני מעוניין להתקין קומפרסור ומיכל, למילוי אוויר בגלגלים ואולי גם לעבודות שונות שמצריכות לחץ אוויר.
יש לי מיכל אלומיניום של משאית 15 ליטר 10 bar אני מעוניין לחבר אותו לקומפרסור של arb או של אסולין.עד פה הנתונים.
אין לי מושג מה זה אומר 10 בר ו15 ליטר,אם למשל אני ממלא את המיכל נגיד ב10 בר שזה בערך 145 psi זה אומר שיש לי 15 ליטר אוויר בפנים?ואם כן כמה גלגלים אני יכול לנפח עם הכמות הזאת אם אני רוצה לנפח מאפס ל25 psi.מה קורה לאחר ניפוח גלגל אחד האם הלחץ יורד או שכמות האוויר קטנה.
ועוד שאלה קטנה ,האם קומפרסור כזה יכול למלא מיכל כזה ל100 psi ואם כן כמה זמן זה יקח לדעתכם.
בתודה מראש עמי.
נ.ב. אם אני מנפח ל5 בר זה אומר שיש לי 7.5 ליטר במיכל?

asafk
28-04-03, 21:49
במיכל תמיד יהיו 15 ליטר אוויר. :wink:

אם תכפיל את נפח המיכל בלחץ שיש בו, תקבל את מסת האוויר שבמיכל.

אותו דבר- חשב את נפח הגלגל ותכפיל בלחץ- ותהיה לך מסת האוויר בגלגל.

עכשיו, כשתחבר את המיכל לגלגל (עם פיית מילוי), הלחץ במיכל ירד, ובגלגל יעלה, כיוון שעוברת מסה של אוויר מהאחד לשני. אם במיכל יש מספיק אוויר (חייב להיות יותר ממה שצריך בגלגל), תוכל למלא את הגלגל.

אסף.

pcbit
23-05-06, 10:53
במיכל תמיד יהיו 15 ליטר אוויר. :wink:

אם תכפיל את נפח המיכל בלחץ שיש בו, תקבל את מסת האוויר שבמיכל.

אותו דבר- חשב את נפח הגלגל ותכפיל בלחץ- ותהיה לך מסת האוויר בגלגל.

עכשיו, כשתחבר את המיכל לגלגל (עם פיית מילוי), הלחץ במיכל ירד, ובגלגל יעלה, כיוון שעוברת מסה של אוויר מהאחד לשני. אם במיכל יש מספיק אוויר (חייב להיות יותר ממה שצריך בגלגל), תוכל למלא את הגלגל.

אסף.

היי אסף .. ברשותי קומפרסור חשמלי 4 בר , האם ידוע לך היכן אוכל להשיג מיכל אוויר למילוי בצורה כזו שאוכל להוציא אוויר בלחץ גבוה עבור שטיפת מחשבים בלחץ אוויר גבוה.
תודה מראש. אילן - [email protected]

gmb
23-05-06, 13:53
שאלה מעניינת...
למשאיות יש את המיכלי אוויר בשביל לספק לחץ אוויר לבלמים שעליהם מערכת הבלמים במשאיות עובדות... נכון?
המשאיות האלה גם מכילות כנראה מדחס שדוחס אוויר בשביל למלא את המיכל הזה... האם אפשר להשתמש באותו מדחס ברכבינו שלנו? מה היתרונות/חסרונות שלו כיוון שעדיין לא ראיתי מישהו משתמש במדחס של משאית....

רמי

asafk
23-05-06, 15:21
המדחס של המשאית הוא חלק שמורכב על המנוע- מסתובב בד"כ על ידי גג"ש שיוצא מהמנוע, ומקבל שימון ממערכת השמן של המנוע. לפעמים גם יש קירור מים ממערכת הקירור של המנוע. אי אפשר להתאים כזה דבר בקלות למנוע אחר.

אסף.

trance_master
23-05-06, 15:27
גם לא בעיה פשוט צריך לדעת באיזה טווחי סל"ד הוא עובד ולחבר אותו למנוע חשמלי/למנוע דלק ובקשר למערכת שמן גם זה לא בעיה לסגור לו מערכת שמן משלו... השאלה היא מה יהיה יותר פשוט ויותר אפקטיבי לעשות, עם מדחס של משאית או מדחס ייעודי...

חנן גולומבק
23-05-06, 16:33
מה דעתכם לגבי מיכל צלילה ?
לוקחים מיכל צלילה (שיש לו טסט, וצריך לחדש את הטסט כל 5 שנים אבל זו לא בעיה) מיכל צלילה סטנדרטי מאלומיניום מכיל 12 ליטר וניתן לנפח אותו ללחץ של 200 אט"מ כך שמתקבלים 2400 ליטר.
למיכל מחברים דרגה ראשונה של ווסת צלילה שמורידה את הלחץ ל בערך 8 אט"מ . משתמשים בצינור הווסת ומחברים אליו צינור באיזה אורך שרוצים ובקצהו איזה אביזר שרוצים ונגמר הסיפור.
מיכל כזה מלא שוקל 18 ק"ג.

דא"ג היום יש מיכלי צלילה בנפח של 15 ליטר שניתן לנפח אותם ל 300 אט"מ כך שמתקבלים 4500 ליטר.

גילוי נאות: בעברי הרחוק הייתי מדריך צלילה ולא אני המצאתי את השיטה הזאת.

Gilad
23-05-06, 18:29
אפשר לדחוס מיכל צלילה באמצעים "ביתיים" או באמצעות קומפרסור ברכב או שבכל פעם צריך ללכת למועדון צלילה כדי למלא?

גלעד

עירא
23-05-06, 19:27
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4111&page=2&pp=20&highlight=%EE%E9%EB%EC+%E0%E5%E5%E9%F8

חנן גולומבק
23-05-06, 19:42
אפשר לדחוס מיכל צלילה באמצעים "ביתיים" או באמצעות קומפרסור ברכב או שבכל פעם צריך ללכת למועדון צלילה כדי למלא?

גלעד

בגדול רק במועדוני צלילה

-->