PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה מקוצרת

agm
26-09-04, 13:02
שלום
בחיפושי אחר רכב שטח, מצאתי סופה מקוצרת יפהפיה שנת 97.
שאלתי מופנית לבעלי הסופות המקוצרות, לא קצרות מקוריות (אם יש... :?: ). לכמה מכם הקיצור צויין ברישיון, ולמי שלא האם ישנם בעיות כלשהם.
ואם ישנן בעיות כלשהן, איך ניתן להפוך את הסופה לחוקית.

נ.ב. הסופה היא אוטומטית מצפון ת"א שעמדה ליד 206

AvigdorAharon
26-09-04, 13:18
לכמה מכם הקיצור צויין ברישיון, ולמי שלא האם ישנם בעיות כלשהם

אם אתה מתכוון לאורך שמאחורי הסרן האחורי, אזי אורך זה לא מצוין ברשיון ולכן אין שום בעיה.
אם אתה מתכוון לשלדה מקוצרת, אזי לא ראיתי כזו סופה עד היום, על כן אין לי תשובה.

אביגדור

זאביק
26-09-04, 13:44
אביגדור,

סופה קצרה = CYJ-S
סופה ארוכה = CYJ-L

זה ההבדל ברשיון.
אני עוד לא שמעתי על סופה שקוצרה ועברה שינוי מבני במשרד הרישוי.
רוב מכוני הרישוי לא בודקים (כנראה מחוסר הבנה) מה רשום ברשיון לעומת הרכב עצמו.

barak4*4
26-09-04, 15:37
למי שרוצה לראות סופה עם שלדה מקוצרת (קיצור בסיס גלגלים כמובן), שיגש לבית הג'יפ ויראה שם את הסופה הפרטית של הבעלים.
אני יודע שהוא גם קיצר סופה ללקוח. ראיתי שבתוך פרופיל השלדה שנחתך הוחדר פרופיל תותב, לטענת הבונה, דבר זה לא רק מפצה על עצם הגזירה, אלה אף מעניק יותר עמידות מזו שהייתה לפני כן.
האם זה נכון?
השאלה היא מה קורה לחסינות המבנית של השלדה?
ובמידה ופעולה זו אכן מקשיחה את האיזור, או את השלדה כולה, אז למה זה טוב בעצם? הרי אחת מהדרישות של השלדה זו גמישות וזו אחת מהנקודות בה מכה הסיקס את הסופה לא?

ניר ל
26-09-04, 15:53
אין מצב שמישהו במכון רישוי/ משרד הרישוי ידע להבחין בזה.

דרור ברלי
26-09-04, 21:35
השילדה של סיקס בעיקר יותר צרה, ועל כן עם אותו מהלך קפיץ יתקבל יותר מהלך גלגל בפועל. שילדת סיקס גם קצת יותר גמישה, אבל בגלל זה ריתוכי האורך שלה נפתחים אחרי כמה שנים.
אם אתה שואל אותי, אני מעדיף רכב עם שילדה קשיחה ופיצוי בצורת מהלך מיתלים טוב, על פני רכב עם "מהלך שילדה" שבסוף תמיד נגמר בשברים, סדקים וכו'.

אין סיכוי לגלות סופה מקוצרת? מה אתה יודע.
מספיק בוחן שקצת מבין ויודע להסתכל ברשיון - אם כתוב שם CYJ-L (סופה ארוכה) והרכב בפועל קצר - יש סיכוי לצרות.

אדי
26-09-04, 21:42
[quote]

אביגדור, בכל הסופות המקוצרות קיצרו גם את השלדה, מקצרים את קורות האורך של השלוחה האחורית מאחורי הסרן ב30-40 ס"מ, אני לא כל כך זוכר בכמה בדיוק.

agm
27-09-04, 08:24
האם אפשר להפוך את הקיצור לחוקי, כלומר ברישיון?

barak4*4
27-09-04, 09:44
בישראל כמו בישראל, הכל תלוי במי אתה מכיר, מה שנקרא קומבינה.
:? אצלי ברכב רשמו צמיגים במידה 31 ושינו את הצבע ברשיונות ב-2 דקות, בלי שהרכב אפילו הגיע למכון. עשה לי את זה בעל מוסך "מקושר".
פסול? כן!
קידם לי את המטרה? כן!
אז אני לא מתווכח.
:twisted: מה שמפחיד הוא שגם רכבים שאינם תקינים ואפילו מסוכנים, עוברים טסט בצורה זו בארץ וזה כבר לא בסדר.
אבל, כמו שאמרתי, אם גם אנחנו משתמשים בכל הטריקים הללו להעביר טסט בג'יפ שרחוק מלהיות מה שהיצרן בנה (צמיגי 33, נדנדות, שיפורי מנוע....), אז כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לסתום את הפה יפה יפה.

נמרוד
27-09-04, 10:26

לא הבנתי עדיין, כתוב ברשיון של הסופה כרגע איפשהו שהיא ארוכה? האותיות שזאביק כתב גם הן לא מחייבות ולא תמיד מופיעות. לדעתי תגלה שהבעייה לא קיימת.

AvigdorAharon
27-09-04, 17:16
ציטוט:

אביגדור, בכל הסופות המקוצרות קיצרו גם את השלדה, מקצרים את קורות האורך של השלוחה האחורית מאחורי הסרן ב30-40 ס"מ, אני לא כל כך זוכר בכמה בדיוק.

התכוונתי בסיס גלגלים מקוצר (כמו שלדת סבן מול שלדת סיקס).
ברור שכשאשר מקצרים מרכב, מקצרים גם את החלק האחורי של השלדה.
לא חשבתי שהחלק האחורי של המרכב (אחרי הסרן) נמצא באוויר...

אביגדור

אדי
27-09-04, 21:41

לא הבנתי עדיין, כתוב ברשיון של הסופה כרגע איפשהו שהיא ארוכה? האותיות שזאביק כתב גם הן לא מחייבות ולא תמיד מופיעות. לדעתי תגלה שהבעייה לא קיימת.
כשחיפשתי סופה, בדקתי די הרבה סופות ועד כמה שאני זוכר בכולן היה מצויין האם הסופה ארוכה או קצרה (במקור ...). הכיתוב היחיד הוא אכן צירוף האותיות שזאביק כתב.

שחר-סופה
27-09-04, 22:57
agm ,

אדי כתב : " כשחיפשתי סופה, בדקתי די הרבה סופות ועד כמה שאני זוכר בכולן היה מצויין האם הסופה ארוכה או קצרה (במקור ...). הכיתוב היחיד הוא אכן צירוף האותיות שזאביק כתב."

אין לך שום בעיה , סע בראש שקט ...אף אחד עדיין לא בודק את זה (ולא ניראה
לי גם שהם מתמצאים ויודעים איך או מה לבדוק ואיך לאכול מה ) מצב זה ישאר
כמובן , אם לא ניתן להם רעיונות :evil: ! בוא נשמר את זה כך ...

שחר.

מאיר רוטברג
28-09-04, 08:36
צר לי לא לשמח אותכם אבל בדקו לי את זה בטסט האחרון
מי מכיר מאכר טוב?

-->