PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיונות בנושא חשמל לבית מלאכה

ishc
13-08-10, 09:54
מדובר על בית מלאכה לעיבוד שבבי הכולל מסגריה. במבנה המיועד ישנם 62 אמפר שמתחלקים בין שני בתי מלאכה (שני נגרייה). 31 אמפר זה קצת חלש, אם היה מדובר במחרטות והכרסומת בלבד לא הייתה בעיה אבל ברגע שמפעילים רתכת היא צורכת לפחות 20 אמפר לבד. מהם האופציות להגדיל את האמפר? חשבתי על גנרטור שיופעל רק שצריך את הרתכות (יש זרם ישיר?), אני לא מתכוון להשקיע והגדיל את החשמל מכיוון שבעל המקום לא ישתתף והעלות גבוהה.

elitkh
13-08-10, 10:26
כל המכונות עובדות בו זמנית?
מה צריכת הזרם של המכונות עיבוד שבבי?

ishc
13-08-10, 10:29
כל המכונות עובדות בו זמנית?
מה צריכת הזרם של המכונות עיבוד שבבי?

בדר"כ לא. אבל אם כן תיווצר סיטואציה כזו אני בבעיה. מחרטה או כרסומת צורכות סביב ה-10 אמפר (לפחות אלו שיהיו אצלנו).

eran4x4
13-08-10, 11:25
מה מהציוד חד פאזי ומה תלת?

אני מנחש שמדובר על 3*63 ושהרתחת צורכת 1*20.....

בקיצור יתכן שחלוקת עומסים נכונה תפתור את הבעיה בצורה חלקית \ מלאה?

ishc
13-08-10, 17:59
כמעט הכל תלת. אני יודע שיש טוטאל של 63 או 62 אמפר אז אני לא ממש יודע מה אומר כפול 3. העניין שהחשמל משוף לי לנגרייה וכנראה גם לפסל מתכת ולא רוצה ליצור סיטואציות לא נעימות שכל שניה נקפיץ אחד לשני את החשמל. חוץ מהנושא הזה המקום מושלם בשבילי אז גם אני לא רוצה לוותר עליו.

eran4x4
13-08-10, 18:35
יש בעיה אמיתית(פקק קופץ) או לא?

כפי הנראה שיש לכם שם 3 פאזות של 63 אמפר (כל אחת) והרתכת צורכת 20 אמפר מפזה בודדת - יתכן ויש לעשות חלוקה מחדש של הצרכנים בין הפזות ויתכן ולא צריך לגעת ואולי חסר חשמל..

בקיצור עם אין בעיה אמיתית לא בטוח שנכון לגעת בכלל -- אתה צריך קודם כל חשמלאי מבין עניין שיבין מה יש והאם יש בכלל בעיה.

עידו לוריה
13-08-10, 19:54
אני לא יודע מאיפה הקביעה שהרתכת חד פאזית:confused: כול הרתכות המקצועיות תלת פאזיות ,אלה עם זה אינוורטר קטן (לפעמים רק שתי פאזות בשימוש )
תעבוד ביום והנגריה בלילה :D
בכול מקרה זה מצריך פתרון של חשמלאי מוסמך שיבוא ויבדוק צריכה של כל כלי במסגריה ובנגריה ויאזן את החלוקה בין הפאזות ,וגם אז זה לא בטוח יפתור את הבעיה .
עידו

הירשפלד יובל
13-08-10, 22:28
אם חברת החשמל יאשרו לך(אם אתה בכלל עוסק איתם) מפסק ראשי של c32-c40 זה אמור לספק אותך. תראה גם מה קוטר החיווט שמגיע ללוח הראשי שלך.6 או 10 ממ' .אתה צריך לחלק/לאזן בין 3 הפאזות את המכשירים -אם באמצעות אמפר/צבת מטר או אם אין לנסות לקחת הספקים נקובים ממדבקות/תויות המכשיררים אם עדיין קיימות.

eran4x4
14-08-10, 22:21
אני לא יודע מאיפה הקביעה שהרתכת חד פאזית:confused: כול הרתכות המקצועיות תלת פאזיות ,אלה עם זה אינוורטר קטן (לפעמים רק שתי פאזות בשימוש )
תעבוד ביום והנגריה בלילה :D
בכול מקרה זה מצריך פתרון של חשמלאי מוסמך שיבוא ויבדוק צריכה של כל כלי במסגריה ובנגריה ויאזן את החלוקה בין הפאזות ,וגם אז זה לא בטוח יפתור את הבעיה .
עידו
מסכים - זה כפי הנראה אומר שהרתכת היא משהוא כמו 3*6 אמפר (סה"כ 20 אמפר - תלת פאזי - מעמיס כל פזה ב 6 אמפר - לא אמור ליצור בעיה ברמת בתי המלכה אלה עם כן אתם על הקצה באחת הפזות...

-->