PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי בולמים

yarinzim
14-08-10, 16:43
שלום רב!

פירקתי את הבולם האחורי שלי כיוון שהתושבת העליונה שלו התפוררה כליל, ורציתי למדוד את פנים הבולם על מנת להתאים לו תושבת גומי חדשה. במהלך הפירוק גיליתי שגם התחתונה יבשה לגמרי וגם היא התפוררה כבר כליל, לכן פירקתי את הבולם כולו.
רציתי לבדוק עם ניסיונכם האם זה תקין שאני מצליח ללחוץ את הבולם עד הסוף וגם למתוח אותו עד הסוף בעזרתם הידיים בקושי מינימלי ביותר? מדובר על בולם אוויר של ראנצ'ו (הבדיקה נעשתה כאשר הבולם לא היה מחובר למערכת האוויר).
אני שואל כיוון שהתחושה שלי היא שארבעת הבולמים ברכב גמורים.

arnonshoshani
15-08-10, 06:59
שלום יאיר
בולמי ראנצ'ו הם לא בולמי אוויר. הם בולמי שמן רגילים ואין בעיה ללחוץ אותם ולפתוח אותם ידנית. אתה צריך להרגיש התנגדות מסויימת.
בולמים שיושבים ליד קפיצי עלים הרבה יותר רכים מבולם שיושב במתלה נפרד או בעל קפיצים ספיראליים.
מערכת האוויר שיש לך רק מוסתת השיכוך של הבום מיתר רך ליותר קשה במעט מאד.

ארנון

yarinzim
15-08-10, 07:12
תודה רבה על התשובה ארנון, רק שאלה נוספת:
איך בעצם אני מגיע למסקנה שבולם גמור?, כי בשורה התחתונה אין לרכב נסיעה נעימה ולפעמים אני מרגיש שהיא מחמירה מפעם לפעם.
חשוב לציין שהעלים ברכב במצב יחסית טוב למראית עיניי. מקדימה אפילו הורידו עלה אחד על מנת לרכך.

polar bear
15-08-10, 10:56
אם אתה מצליח לפתוח/לסגור את הבולם בעזרת הידיים :

א. באיטיות - הבולם תקין.

ב. במהירות - הבולם תקול. לא אומר להיסגר כאשר אתה מנסה לסגור אותו בכח ובמהירות.

yarinzim
15-08-10, 18:30
עדכון - לאחר שמצאתי תושבות מתאימות לבולם, החלטתי לפנק גם את הבולם השני. כשפירקתי אותו גיליתי שהוא תקוע. לא זז למטה ולא למעלה לא משנה כמה כוח הפעלתי אליו... זה גם בולם תקול אני משער, לא?

yarinzim
15-08-10, 18:42
דבר נוסף - הצלחתי לשבור את הבורג שמחבר את הבולם לשילדה בחלקו העליון. יש בעיה לנסוע מספר ימים ללא בולם עד שאמצא בורג שכזה?

arnonshoshani
16-08-10, 07:50
ירין שלום

נתחיל מהכסת"ח ...
לא נוסעים ללא בולמים !!!

אבל

ברכבים בהם מותקנים עלים, העלה הוא בעל שיכוך פנימי (לכן הבולמים הם רכים יותר משאל סוגי המתלים) לא מומלץ מאד אבל ניתן לסוע ללא בולמי.
וכן בולם אחד שזז די חופשי מול בולם די תקוע זה לא בסדר.
ועדיף להחליף את שניהם.

ארנון
052-6991704

ניר ל
16-08-10, 16:53
הבולם שאתה לא מצליח להזיז בידיים ללא ספק מת - מה שמביא אותך לצורך להחליף לפחות את שני הבולמים המדוברים. הבולם צריך להתנגד באופן אחיד ורציף לפתיחה וסגירה ביד לכל אורך המהלך. כמו שנאמר לך, קפיצי עלים פחות רגישים לאיכות בולם הזעזועים, חשוב שתדייק במידת הבולם שאתה מתקין, חוץ מזה גם בולם פשוט ב 150 ש"ח יעשה אצלך את העבודה ותרגיש מיד שינוי לטובה בהתנהגות הרכב.

yarinzim
16-08-10, 19:21
תודה רבה על התשובות העינייניות - רק בשביל להגן על חפותי: אני נוסע ללא בולם לעבודה בלבד עד שאשיג את הבורג ששברתי.. :)
לניר - אמרת שחשוב לדייק במידת הבולם, איך אני יודע לקבוע מהי מידת הבולם שאני צריך?
או איך אני יודע שהבולם שכבר מותקן איננו במידה הנכונה?

polar bear
17-08-10, 19:14
לגבי נסיעה ללא בולמים

אני לא הרגשתי שום הבדל בין נסיעה עם בולמים לנסיעה בלי בולמים כשהיה לי בליזר , נסעתי קרוב לשנה עם בולמים שפשוט לא עשו כלום ואחרי שהחלפתי לחדשים לא הרשתי שום הבדל, עד כדי כך שחשבתי שעבדו עלי. לדעתי מי שמרגיש בהבדל הוא קפיץ העלה. כאשר בנסיעה ללא בולמים הוא צריך לעשות הכל לבד וכאשר יש בולם נחסכת לו עבודת השיכוך. וכך הוא מאריך חיים. או לחילופין - אם הקפיץ שלך גמור אז הבולם אמור לעשות לבד את עבודת השיכוך וכך גם תרגיש הבדל.

yarinzim
17-08-10, 19:44
האמת שאצלי בבלייזר ביום וחצי האלו שנסעתי ללא בולם (כבר החלפתי את התושבת) ההבדל היה משמעותי, הרכב מאחור היה רך בהרבה.
ולשאלה המתבקשת בנוסף לדרך למדוד בולם - על איזה בולם אתם ממליצים לרכב זה? בואו נאמר שיש לי נטייה של 60-40 לכיוון חשיבות בשטח לעומת הנסיעה היום יומית איתו בכבישים.
חלק אומרים לי מונרו ורק מונרו, אני שומע גם הרבה לכיוון של בילשטיין וטף-דוג, אנא שתפו בניסיונכם

ניר ל
18-08-10, 17:20
אתה צריך למדוד את המרחק בין הברגים העליון והתחתון בפתיחה מלאה של המתלה (להצליב על מדרגה גבוהה) ובסגירה מלאה (עד הבאמפ-סטופ), אם יש לך פחות או יותר אותו מהלך לכל כוון, אז הבולם צריך להיות בערך במצב אמצעי בעמידה על משטח ישר. הרעיון הוא לאפשר מהלך מקסימאלי בפתיחה ולא להגביל את הסגירה (מה שמביא לגזירת התושבת או העין של הבולם). אם אתה לא נוסע מהר בשבילים משובשים לפרקי זמן ארוכים אין לך צורך בבולם יקר,
ראנצ'ו לצורך העניין הוא בולם גרוע עם גימיק שיווקי (מערכת הוויסות המיותרת).

yarinzim
18-08-10, 19:27
כמו שכבר ציינתי - לצערי מותקנים אצלי ראנצ'ו עם הצעצוע הזה שמרשה לעצמו להיקרא בשם: "מערכת לניפוח אוויר בבולמים". אני סובל מהם מאוד ולא הייתי רוצה לסבול גם מהבולם החדש.
אני אומנם לא נוסע שעות ארוכות בשבילים משובשים אבל הרכב כן יוצא לטיולים ושם הוא קופץ ומקפץ לכן חשוב לי שההשקעה הזאת תהיה נכונה, אז מידע נוסף יתקבל בברכה.

yarinzim
18-08-10, 19:52
רק דבר נוסף שלא ברור לי ניר:
לפי מה שאתה אומר, אם אני יוצא מנקודת הנחה שהבולם שמותקן אצלי נניח לא במידה הנכונה, אז אני צריך לבצע את הבדיקה הנ"ל ללא בולמים, אני צודק?

ניר ל
19-08-10, 11:38
כן, אתה צודק, אולי זו הסיבה שנתלשה לך תושבת.

-->