PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים חדשים .

איש
14-08-10, 19:14
טוב אז כמו שראיתם לאחרונה הופיעה לי בחתימה "גימיני או סמוראי זאת השאלה " .
אז לאחר לבטים וחיפוש אחרי גימיני הגיעה הכרעה . סמוראי

מה עמד בשיקולים ולמה החלטתי :

רציתי להישתדרג בנוחות בצריכת הדלק (למרות ששלי מוזרק) ובביצועים .
אבל גם רציתי רכב שתהיה לו יכולת עבירות גבוהה ממה שיש לי היום .

מבחינה כלכלית גימני יענה לי על כל הדרישות בשורה הראשונה , רק שלא היה נשאר כסף לשיפורים בכלל והייתי פשוט נשאר עם רכב עם אותן יכולות עבירות +- אבל יותר נוח וחסכוני .

לכן לבסוף הוחלט להישאר עם הסמוראי , גם בגלל שיש לו פלטפורמה מעולה שילדה נקייה מרכב דיי טוב . ומכלולים במצב מעולה , אבל מנוע קצת עייף (אוכל שמן) .

אז מה יהיה/היה לנו :

1- החלפת כל המיסבים בטרנספר + יחסי העברה 4.16 (כן יונתן אתה צודק התבלבלתי ) .

2- שופץ כל הסרן הקדמי כולל כלל המייסבים (קינגפין קליפרים מייסבי גלגל מחזשים וכו... )
שכמובן הכל נעשה לבד בעזרת ספר רכב והרבה תמיכה מחברי הפורום .

3- הוחלף קופלנג צלב הגה הכל ממכשירי תנועה .

4- הוחלפו הגומיות מקדימה של כל מערכת הקפיצים .

5- נעילה אחורית 1510 .

6- לאחר שהוחלפו גומיות השסתומים (אולי תצא כתבה או שרשור עדיין מחכה לתמונות שנמצאות אצל אחד מחברי הפורום). אך צמצמו באופן מינורי את צריכת השמן (כניראה מאזור הרינגים ) .
יוחלף המנוע למנוע מייבוא , המטרה היא לשתול מנוע מהדגמים החדשים כגון : יורו סוויפט , גימיני או משהו באזור...

7- מעבר מ215 שטח מלא ל 235 שטח מלא + ג'אנט אופסט או ספייסרים לגלגלים.

קצת תמונות להמחשה :

איש
14-08-10, 19:36
טוב כניראה שיש בעיה במערכת העלת הקבצים , תמונות יעלו בקרוב

zigwig
14-08-10, 22:44
מי התקין את הנעילה?

איש
15-08-10, 00:25
עדיין לא הותקנה .
אבל תותקן באופן עצמאי .

איש
15-08-10, 01:25
תמונות.

כל הרכיבים נרכשו דרך low range gear ,כאשר הם מתחייבים לספק או חלקים מקוריים או של חברות מובילות .
כל המייסבים הם של חברת ntn כאשר כל המחזשים הם מקוריים .

RAMURAI
16-08-10, 23:21
פשששששששששש!

תתחדש לך.
אתה מתחיל ליהיות "מסוכן".:p

רון נחמן
18-08-10, 18:06
הזמנת ישירות מהחברה?
אתה יכול לפרט מחירים ופרוצדורות (מכס וכאלה)?

איש
18-08-10, 20:22
פשששששששששש!

תתחדש לך.
אתה מתחיל ליהיות "מסוכן".:p

תודה רמי :) .
לגבי עליות -כל הרכיבים נרכשו דרך האתר: http://www.lowrangeoffroad.com/
ייבוא באופן אישי אפרט בפרטי ...

לאחר שרמי המליץ לי על השירות של האתר וניסיון מר עם rocky road .
לגבי החלקים המקוריים -החברה שם בארה"ב מספקים את כל המחזשים מקוריים של סוזוקי במחירים שכאן הם רק המע"מ ...
כל המייסבים שאני קיבלתי של ntn חברה יפנית בעלת שם , והם מתחייבים לספק רק רכיבים איכותיים.

וכל גגשים בעלי אחריות ... (לא שזה עוזר כאן ).
עכשיו רק נישאר למצוא את הזמן שמסתבר שהוא הפריט דיי בעייתי כאן בעסק .

Tom Bril
28-11-10, 14:04
מה חדש?, יש תמונות?

ido11
28-11-10, 18:36
מה קורה גלעד, זוכר אותי? עידו עם הסמוראי מפ''ת,

היתה בעיה כל שהיא להביא את החלקים לארץ?

איש
28-11-10, 19:29
בטח זוכר ...

השרשור הזה :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47751
מסביר הרבה בנושא .

חוץ מיזה היום יש חברות שמתחילות ליבא חלקים לארץ כמו זוקי לנד , גם זוקי פרו .
תברר איתם אם אין מי שביא במזוודה עדיף לשלם יותר ולהיות בטוח שמוצר יגיע מאשר לגלות שהוא נשלח ע"י משרד התחבורה בחזרה לחול ואתה צריך גם לשלם להם על עלות המשלוח .

איש
28-11-10, 20:36
קצת תמונות מהחלפת גומיות שסתומים שנעשתה ...
שלחתי בעבר לאחד ממנהלי הפורום בקשה להכין כתבה שלא נענתה עד היום אז נסתפק בזה ...

גם יחסי העברה הותקנו , עוד תמונות יועלו .
ונעילה בקרוב כאשר אני ישיג את כל החלקים להתקנה +כיוון נכון של הקורונה פניון .

איש
10-12-10, 13:39
אפשר גם לקרוא לזה שיפור : http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=50669

זה כלי שרצוי שיהיה לפני כיוון קורונה פניון , עלמנת שאוכל להרכיב את הנעילה במצב אידיאלי של הדיפרנציאל .

combina347
10-12-10, 16:58
למה צריך את זה לכיוון הקורונה פיניון?
יש שני דרכים יעילות לכיוון:
האחת להשתמש בפילר גייג'
והשניה להשתמש במעט צבע מקום השפש/וף צריך להיות בדיוק באמצע
בהצלחה

איש
11-12-10, 08:39
אני צריך מכבש(פרס) גם כי זה עוזר מאוד בשיפוץ של הרבה מיכלולים , וכמובן למשימה של הכיוון צריך לחלוץ את מיסבי הפיניון מספר פעמים והחלפות מידות שימסים עד שמגיעים למצב הרצוי, עבודה דיי סיזיפית ללא מכבש.

אגב תודה .

איש
02-01-11, 20:16
בשעה טובה הותקנה הנעילה , לקח לי 3 פעמים של פירוק והרכבה עד שהעסק עבד !!@#
:evil::evil::evil:

כאן גם מגיעה תודה ענקית לכמה אנשים שהם במקרה גם בעלי מקצוע , שהתקשרו על חשבונם ובזבזו מזמנם ללא כל אינטרס וסייעו ואפילו הציעו לי להגיע אליהם ולסייע ללא כל תמורה .

לרמי שעזר והסביר טלפונית איך לבדוק את הנעילה בחוץ דבר שחסכך לי עוד פירוק או שניים !! .

ולליאור שלבסוף אבחן את הבעיה טלפונית והגיע למסקנה שהריבוע של הקרוס שאפטים כנראה לא התאים והיה צריך לשייף אותו קצת , ואז גם ניתקלתי בשרשור הזה (אחרי שכבר הותקן ועבד):http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4232.

בנוסף עלינו במידה לצמיגי מקסיס 8060 235/75/15 , אחיזת כביש טובה הרבה מה- הנקוק , וגם מתאימים מאוד ליחסים הנמוכים יותר.

קצת תמונות :

RAMURAI
02-01-11, 21:13
ריצ'וט נעים שיהיה לך;)!

שגיא S
14-01-11, 17:27
נו...
ספר איך ההרגשה.. מה קורה?

אפשר לשאול איך התאמת את המתלים לצמיגים החדשים?

Tom Bril
14-01-11, 19:00
באמת מעניין, מה שבטוח שמעבר לציג 235 משפר את הרכב בתחום העבירות אבל פוגע בו קשה מאוד בתחום "גיהוץ" שבילים ואפילו כפלי קרקע בכביש.

מזל טוב על החידושים, יש תמונות של הכל? כולל איך הרכב נראה עם הצמיגים

GodsFather
14-01-11, 19:34
באמת מעניין, אבל פוגע בו קשה מאוד בתחום "גיהוץ" שבילים ואפילו כפלי קרקע בכביש.

מאיפה הבאת הדבר הזה בדיוק ?

Tom Bril
14-01-11, 19:55
מניסיון אישי.

אצלי ברכב היו צמיגי 205 על ג'אנט 5.5 , אני חובב שבילים ואכן בשלב הזה הייתה לרכב התנהגות שביל סבירה.

כאשר עברתי לצמיגים במידה 235 כולל ג'אנט 7 ,לקחתי בחשבון שעקב מידת הצמיג הגדולה יכולת "גיהוץ" השבילים תשתפר גם היא.

אך לא כך הדבר, הסט החדש כולל צמיג 50/50, כבד בלפחות 10 ק"ג לגלגל בהשוואה לצמיגי 205 וג'אנט 5.5.

הרכב אמנם מגהץ חריצים קטנים אבל כאשר מגיעה אחד גדול תוספת המשקל בסרנים פשוט עושה רע
והרכב לא מצליח לרסן את התנודות.

הפתרון הלא כל כך מעשי לבעיה הזאת הוא להעמיס את הרכב בלפחות 100 ק"ג כדי לסדר את היחס.

אצלך אמיר אני זוכר שהיה המון ציוד, משהו כמו 70-80 ק"ג תוספת משקל כולל כסא הידראולי.
לכן המצב לא דומה.

הרכב שלי ריק מציוד.

חשוב לציין שיכולת השטח הטכני השתפרה בצורה משמעותית אך לא יכולת השבילים.

איש
14-01-11, 20:01
נו...
ספר איך ההרגשה.. מה קורה?

אפשר לשאול איך התאמת את המתלים לצמיגים החדשים?

לגבי הנעילה עולם אחר של נסיעת שטח לא צריך לחשוב כל כך לפני כל מעלה :D:D.
פשוט זוחלים למעלה ,אבל דיי מטריד בכביש.
לגבי הצמיגים , אין לי יותר מידי זמן אותם אבל בגדול אני אומר שצריך לייצר סמוראי עם צמיגי 235 ויחסי 4.16 , זה פשוט אידיאלי לרכב הזה .
מעולים בבוץ וסלעים , ומוסיפים לשיכוך הנסיעה באופן משמעותי אני לא מרגיש צורך עז להוריד אוויר בשטח כמו לפני כן אבל עדיין צריך .
בכלל לא שומעים אותם שקטים לגמרי אבל מורגש העומס .

לגבי מתלים הם עדיין מקוריים , כשאני מסובב את ההגה שמאלה עד הסף יש נגיעה קלה בקפיץ אבל זה ייפתר או ע"י ספייסר או גאנט עם אופסט גדול יותר .
המתלים כניראה יוחלפו לruff שזה cj מאחורה ואחוריים מקדימה .

גלעד

sapog
14-01-11, 20:34
המתלים כניראה יוחלפו לruff שזה cj מאחורה ואחוריים מקדימה .
גלעד
RUF - Rears Up Front

omri_t
14-01-11, 20:36
... בגדול אני אומר שצריך לייצר סמוראי עם צמיגי 235 ויחסי 4.16 , זה פשוט אידיאלי לרכב הזה .

מסכים ובגדול!

בסמוראי שהיה לי 4.16 עם 235 באמת הרגיש כמו השילוב הכי נכון.
LOW מאוד נמוך וחזק.
התנהגות טובה בשטח מעט נוח יותר וגם בכביש במהירות שיוט.

Tom Bril
14-01-11, 21:02
אני לא מסכים אתכם, כנראה לא יצא לכם לעשות השוואה משמעותית בנהיגת שבילים או שלא הייתה מספיק צומת לב לנושא.

מבחינה פיזיקאלית הדבר ברור.

גודל הגלגל לא מחפר על תוספת המשקל המשמעותית שאתה מוסיף על המתלים.

ויש פה קונצנזוס גדול מידי בקשר להגדלת צמיגים ברכבי שטח.

איש
14-01-11, 21:23
שמע יש לי כיסא הידאולי ,אני ממזמן וויתרתי על הנסיון להפוך את הכלי הזה ליותר נוח.
מבחינה פיזקאלית אתה צודק .
אבל וזה אבל גדול כשאתה מוריד אוויר בצמיג 235 ויש לך הרבה אוויר להוריד לא כמו ב205 , אז הצמיג עצמו הופך לבולם הרבה יותר טוב ויעיל ממה שהמתלים שהמקורים של הסמוראי אי פעם יהיו.

Tom Bril
14-01-11, 21:42
גם את זה ניסיתי, כשאתה מוריד אוויר ב205, נניח ל15 PSI אז הרכב נוח יותר ומאפשר נסיעת שבילים סבירה.

עם ה235 כדי להגיע לאותה רמת שיכוך אתה צריך להוריד ל12, אבל אז אתה כבר מקבל התנהגות דינמית ספוגית ומתסכלת, זה טוב רק אם אתה נוסע לאט או מחפש איפה לעשות מנגל.

ככה או ככה בנהיגת שבילים וכביש זה גרוע, אז לומר שסמוראי נועד לצמיג כזה?
לא נראה לי, זה יותר טוב לאלה שמחפשים טיולים רגועים ועבירות שזה רוב קהל היעד של הרכב הזה.

omri_t
14-01-11, 22:01
chase - זכותך לחשוב אחרת. זה לגיטימי לחלוטין שדעתך תהייה שונה משל הרבה אחרים.

ולדעתי:
סמוראי מגהץ שבילים בדיוק כמו שסבתא שלי רוקדת.
וסמוראי נוח זה כמו שהיא שרה.
וסמוראי נוסע מהר בשטח ממש כמו שהיא רצה.

:)

יונתןמצפה
15-01-11, 01:51
chase
וסמוראי נוסע מהר בשטח ממש כמו שהיא רצה.

ועל זה תרשה לי לחלוק עליך... :p

נ.ב. - בעצם אני לא מכיר את סבתא שלך.

ishc
15-01-11, 01:54
מה זה מהר?

יונתןמצפה
15-01-11, 02:14
מה זה מהר?

מהירות ממוצעת של 51 קמ"ש על פני 550 ק"מ שטח. במילים אחרות- 13 שעות של נהיגת שטח רצופה מתל פאחר לאילת...

מהירות מקסימאלית בשטח: 111 קמ"ש.

ishc
15-01-11, 02:18
סחטיין עליך. הכי הרבה שהגתי היה סביבות ה-70 בסט-אפ מתלים הקודם וזה היה נורא. בסט-אפ הנוכחי אחרי 50 האוטו כל מהמורה מנדנדת את האוטו. אבל על שביל מהודק אין בעיה לנסוע סביב החמישים, בשבילי הירקון למשל (מלא מהמורות) אני לא עובד את הילוך שני. לטיולים זה מספק אותי מאוד.

יונתןמצפה
15-01-11, 02:25
הכל עניין של דבקות במטרה...
בחיי היום-יום השפויים אני נוסע לאט ורגוע. פעם אחת כזו הספיקה לי ולאוטו (יותר נכון רק לאוטו, לי זה לא הספיק ;) )
זה האירוע: http://www.jeepolog.com/433.html (יעזור לך להפיג את השעמום...)

Tom Bril
15-01-11, 02:49
זאת דעתי ולמעשה היא מבוססת על עובדות.

סמוראי הוא רכב לא נוח וההגדרה שלי לגיהוץ שביל והתנהגות דינמית מתייחסת לסמוראי באופן ספציפי ולהבדל בין "הסטאפים" השונים.

הכוכב הכחול
15-01-11, 05:24
זאת דעתי ולמעשה היא מבוססת על עובדות.
ולהבדל בין "הסטאפים" השונים.

תציג לנו את כל ה"סטאפים" המדוברים שאתה מבסס את העובדות המוצקות שלך בעקבותן בבקשה.

לדעתי היכולת לנהוג בשבילים נהיגת ראלי (הילוך חמישי רגל בריצפה) עם 235, 4.16 12-15PSI עדיפה על 215 או 205 באותם הנתונים.

חגי
15-01-11, 09:46
פוגע בו קשה מאוד בתחום "גיהוץ" שבילים ואפילו כפלי קרקע בכביש.

הפוך גוטא הפוך .

צמיג גדול = יותר נפח אויר = בלימת זעזועים טובה יותר + אפשרות להוריד יותר אויר = נוחות משופרת .

Tom Bril
15-01-11, 14:52
תראה, צמיג גדול יותר "מקטין מכשולים" אם זה אין וויכוח
אבל יש לך עוד פרמטרים שנכנסים למשוואה הזאת.
אחד מהמרכיבים שגורמים לסמוראי להיות לא נוח הוא משקל בלתי מוקפץ גבוהה מידי .
ברגע שאתה לוקח את הנקודה הזאת מכביד עליה עוד 10 ק"ג לכל גלגל אתה למעשה לא מקבל נוחות משופרת.

חלק חושבים אחרת, זה באמת לגיטימי.
אולי כשאתה נוסע 20 קמ"ש בעיר אז כפלי הקרקע נעלמים אל מול צמיג גדול יותר אבל ברגע שאתה נכנס לרצף כפלים במהירות גבוהה יותר פה משחק לרעה המשקל הבלתי מוקפץ שמביא לך בעיקר "זימבורים" .

כוכב כחול :, "הסטאפים" שאני מדבר עליהם הם בין צמיג במידה 205 סטנדרטי עם ג'אנט 5.5 לבין 235 המקובל על ג'אנט במידה 7 אינץ.

דעתך אחרת משלי וזה מקובל, אבל יש מספר עובדות שאין אפשרות לסתור.

1 משקל בלתי מוקפץ גבוהה יותר

2 כשאתה לוקח רכב קצר כמו סמוראי ומרחיב אותו , מה שקורה ברגע שאתה מרכיב ג'אנט 7 אינץ וצמיג 235 , אתה קודם כל מוריד מיכולת הפניה של הרכב ומוסיף תת היגוי.
יש פה המון פרמטרים אבל בפועל זה מה שקורה בסמוראי.
הוא מסתובב פחות טוב .

לדעתי צמיג 215 זאת האופציה בעלת הפשרות הטובה ביותר

http://www.youtube.com/watch?v=Cmh4gGMyDfo&feature=related

לביא סמו וסומו
15-01-11, 21:15
אני חושב שההבדל העיקרי שמאפיין 235 לעומת 215 הוא העובדה שמעבר למידה 235 נעשה בתצורה של עיסקת חבילה דהיינו - לצורך מעבר ל-235 קיים הצורך לשינוי בקפיצים , בולמים , והכי חשוב יחסי העברה משופרים לטובת כוח נוסף שיפצה על ההיקף המוגדל והמשקל הנוסף.

לעומת זאת מעבר ל-215 יתאפשר בסמוראי סטנדרטי שהקפיצים שלו מעורגלים דיים עקב הגדילה הלא כ"כ גרנדיוזית מ-205 , 215 פותח דלת לגלגלי 100 שטח ברמה גבוהה - בשרניים ואיכותיים ויוסיף טיפה ברוחב ובהיקף , אבל לא יצריך שינויים במתלים או ביחסי ההעברה .

כשמדובר במבחן המעשה לטעמי ה-235 בשטח יתמודדו עם אתגרים (סלעים,בורות וכו') רציניים יותר כי אין מה לעשות הצמיג גדול יותר , מאסיבי יותר (ומן הסתם הרכב גם גבוה יותר )
אבל אין להתעלם מהעובדה שהוספת יחסי העברה והגדלת הצמיגים יצריכו סופר תשומת לב וזהירות מהנהג עקב העומס הרב שיהיה על המכלולים - לכן הנ"ל מומלץ לטעמי לנהגים שהולכים לאתגר את הרכב בצורה די קיצונית.
בכביש רבים החסרונות על היתרונות - במהירות , צריכת הדלק , עומסים על מיסבים וסל"ד גבוה של המנוע(נגזרת של שיפור יחסי ההעברה).

למול מה שתיארתי גם אני חושב שהבחירה הנכונה לשטח טכני מורכב אבל לא מטורף מדי ונסיעה נוחה ויעילה יותר בכביש תושג במידה 215.

אבל זו דעתי ודעתי בלבד , בכל אופן כל פעם שאני רואה סמוראי עם 235 אני מחסיר פעימה ....ומצד שני אף פעם לא התאכזבי מהסט של ה-215 - לא בכביש ולא בשטח - לטעמי אידיאלי.

אבל בסמוראי אין מדע מדוייק כל אחד מה שטוב לו בעין,ברגל ובארנק שיזרום עם זה זה היופי שברכבים האלה , הורסטיליות האינסופית הזאת.

GodsFather
17-01-11, 15:51
החסרתי כמה ימים ואני רואה שהשרשור התפתח.

א. עליה במידת הצמיגים אכן מכבידה כפי שציינת CHASE, אבל כמו שאמרו קודמיי - צריך לדעת איך לשפר כדי להשיג תוצאה קרובה יותר למושלמת ולא לשפר בחיפוף.
קרי - מערכת מתלים שונה . בולמים אחרים ואם אפשר גם עלים אחרים.

במקרה שהיה אצלי, זה לא קשור למשקל שנשאתי ברכב דרך קבע, כי גם כשרוקנתי אותו לחלוטין, הוא עדיין ספג מהמורות כראוי, זאת בזכות המערכת מתלים המשודרגת.

ב. גם עניין האויר בצמיגים משפיע. 10 PSI נותן נוחות נסיעה טובה מאד בטווח מהירות משתנה.

במקרה של פותח השרשור, הוא ציין שהוא רוצה לשפר גם את מערכת המתלים, כך שהוא לא יתאכזב.

סולי
17-01-11, 17:30
מישהו יודע באמת מה ההפרש במשקל בין 235+7" ל-215+5..?

איש
17-01-11, 21:35
מישהו יודע באמת מה ההפרש במשקל בין 235+7" ל-215+5..?

הגבתי על הנושא בעבר , צריך לשים לב שהמשקל הוא לא הפונקציה היחידה המשפיעה על העומס .
יש שלושה גורמים עיקריים :

1- המסה הכללית של הגוף.
2- מומנט האינרציה של הגוף .
3- יחסי העברה משתנים .

ככה שלא מספיק לומר שהמשקל הכללי גדל ב 10 קילו , יש להתייחס גם לתוספת המומנט שמופעל על הציר .

העדפה שלי היא לעבור לחישוק עם אופסט גדול יותר לצורך יציבות מאשר להרחיב את החישוק
ל 7-אינ'ץ .
לכן במחשבה ללכת על חישוק קל יחסית עם אופסט גודל משל הסמוראי כמו של גימיני או מסגסוגת קלה עם אופסט גדול וככה להפחית את העומס , וגם אולי להוסיף אולי איזה ספייסר .

גלעד.

סולי
19-01-11, 02:04
גלעד,

כמובן ששאלתי על המסה הצמיג+הג'נט..
אני חושב שלא מדברים על העומס הנוסף עם גלגלים גדולים (בחיי סוף כל סוף) בגדול הסרנים שלנו יכולים לנוע מהר עם 29" מבחינת חוזק.
דיברו כאן על מהמשקל הבלתי מוקפץ של הסרנים עם הגלגלים הגדולים יותר שהורס את יכולת השיכוך והניהוג של הרכב בנסיעה מהירה לעומת עם נגיד 27".

וכדי לקבל אומדן כללי היה נחמד אם מישהו באמת היה מודד את ההפרשים, ומכמת לנו אותם.
אפשר לעשות אינדקס קטן, שמישהו עם אחד המידות הבאות יתנדב לשקול בהזדמנות ולפרסם את התוצאה.
5"+205. 235+7", 31"+8... זה מעניין.

אגב , שאלתי על לגבי 235+7" כי זה השילוב המקובל והאופטימלי.
מעטים בעלי הסמוראים שנוסעים עם חישוקי סגסוגת.. אתה צריך להתבייש..;)

..אולי אתה צודק, אם מתכננים לנסיעה מהירה על 235, חישוק 6" סגסוגת עם אופסט או ספייסר כנראה ייתן את תוצאות הרוחב והמשקל הבילתי מוקפץ המיטבי.
ואולי את מפחדת מסלעים מזדמנים... אז שימי 7" ברזל. :p

reuvenk
19-01-11, 23:40
235 על ג'נט 8 שוקל 27.5

Tom Bril
19-01-11, 23:54
צמיג שטח מלא ?

reuvenk
20-01-11, 00:51
צמיג שטח מלא ?

כן, זה היה הספר שלי עם צמיג של נקסט???
על האוטו יש מקסיס אני חושב שהם כבדים קצת יותר

סולי
20-01-11, 19:41
ראובן.. תודה רבה!
אני אשקול את שלי מחר.. מקסיס במידה מקורית על ג'נט 7".

אלון_ק
20-01-11, 21:40
אני לא מבין כיצד ערך ההפרש המשקלי מקדם אתכם. מה אתם מנסים לקבוע? את ההתנגדות לגלגול של צמיג 235 מול 205?

Tom Bril
20-01-11, 23:39
ההשוואה שאני מתיחס אליה היא בין צמיג 205 כביש עם ג'נט 5.5 לצמיג 235 שטח ג'נט 7

הבדלי המשקל יכולים לתת אמדת מידה להשפעה על המתלה.

אלון_ק
21-01-11, 14:35
אני חושב שהמספר בפני עצמו לא יתן לך אמת מידה נכונה. חסרה התייחסות לאינטראקציה של המתלה והמרכב, אינטרקציה המושפעת לא רק ממשקל הצמיג אלא גם מתכונות נוספות של הצמיג כמו קפיציות ושיכוך. מזה נובע שחסרה גם התייחסות ללחץ האוויר בצמיג ולשאר נתוני הרכב, בכלל כך גיאומטריית המתלה, קבועי קפיצים, מסות, מומנטי אינרציה של המסות וכו' וכו'.

יש מודלים מתימטיים שמתארים את הקשר שאתה מחפש. חלקם אמפיריים, חלקם תיאורטיים, כולם לא מסוגלים להגדיר באופן חד משמעי מה זה "נוח" (כי מראש זו לא הגדרה מתימטית). רובם המוחלט גם מסובך להחריד. רוב המודלים המתארים צמיגים באופן מדוייק מאוד מוגבלים לתרחישים מסויימים ותנאי סביבה מוגדרים ביותר. בקיצור, נכון להיום ולמיטב ידיעתי אין הגדרות פשוטות, חדות וחלקות לכל התחום הזה. מתוך כך אני מסיק כי נסיון לבנות מודל מופשט המבוסס רק על משקל הצמיג וחלקו היחסי במשקל הבלתי מוקפץ נדון לכישלון מראש.

אם אתה רוצה לנסות בכל זאת, נתוני צמיגים כמו משקל אתה יכול למצוא באיטרנט באתרי היצרנים. אני מניח שגם לג'אנטים אפשר.

סליחה אם ביעסתי...

Tom Bril
22-01-11, 01:26
אלון זה בסדר , לא ביעסת מכיוון מלחתחילה לא חיפשנו להיכנס לנושא החישוב המתמטי, אף אחד בדיון הזה לא יודע בדיוק איך לעסוק בדרך זו.
(אם יש משהו שיכול לתרום לדיון דרך הסבר מדויק ומתמטי אז "יאלה".

מה שכן יש לנו זה תחושה, נוחות ברכב זה משהו שדי סביר לחוש אותו.
הוויכוח הזה הוא בעיקר על תחושות, נכון שמודל מתמטי יכול להוכיח לנו את ההבדלים אבל גם חשיבה מאומצת בנושא תביא לנו תוצאות בקירוב.

לצורך הדיון ההשוואה שצריך לעשות היא בין צמיג 205 על גנט 5.5 ל235 גנט 7 , שניהם צריכים "לנעול" את אותו הצמיג בדיוק ולהיות בעלי אותו לחץ אוויר.

העמדה שלי בנושא היא שבסמוראי באופן ספציפי כאשר אתה מרכיב צמיג 235 גנט 7 ,המשקל הבלתי מוקפץ עולה וגודל הצמיג לא מפצה על כך בנוחות הרכב.

בנוסף גם התנהגות הרכב מבחינה דינמית בשבילים נפגעת(שבילים + כביש).

נ.ב התעלקנו על השרשור.

איש
18-04-11, 01:43
התחדשנו ....

לאחר עיקוב פיננסי של החלפת מנוע למנוע מייבוא , סוף סוף אפשר לנשום לרווחה בלי להריח שמן שרוף...

נרכשו ספייסרים חדשים מחו"ל 2 אינץ באזור ה 2.5 קילו תוספת משקל על כל גלגל שכניראה יופחתו ע"י חישוקים מסגסוגת קלה במידה 7 .

ובעצם לקבל את מה שכל כך חסר לסמוראי הקצר יציבות ! ,
יותקנו בקרוב וכמובן עוד תמונות יעלו בהמשך של הרוחב המתקבל.

בנוסף נרכשו חוטי הצתה של בוש , איכותיים במחיר שפוי של 80 שח לא כולל משלוח ( מזוודה) ...
והכי חשוב איכותיים כמובן .
השינוי בסרק מורגש מיד , הרכב עובד עגול יותר מתמיד אין יותר איבוד ניצוץ דרך הגומיות של החיבור למפלג .
ואין בכלל הפרעות לרדיו , בניגוד לשאר התחליפים המקומיים הזולים .

ziv87
18-04-11, 12:07
התחדשנו ....

לאחר עיקוב פיננסי של החלפת מנוע למנוע מייבוא , סוף סוף אפשר לנשום לרווחה בלי להריח שמן שרוף...

נרכשו ספייסרים חדשים מחו"ל 2 אינץ באזור ה 2.5 קילו תוספת משקל על כל גלגל שכניראה יופחתו ע"י חישוקים מסגסוגת קלה במידה 7 .

ובעצם לקבל את מה שכל כך חסר לסמוראי הקצר יציבות ! ,
יותקנו בקרוב וכמובן עוד תמונות יעלו בהמשך של הרוחב המתקבל.

בנוסף נרכשו חוטי הצתה של בוש , איכותיים במחיר שפוי של 80 שח לא כולל משלוח ( מזוודה) ...
והכי חשוב איכותיים כמובן .
השינוי בסרק מורגש מיד , הרכב עובד עגול יותר מתמיד אין יותר איבוד ניצוץ דרך הגומיות של החיבור למפלג .
ואין בכלל הפרעות לרדיו , בניגוד לשאר התחליפים המקומיים הזולים .

תתחדש אחי

איש
30-04-11, 23:50
לאחר סופ"ש משעמם מעט וויברציות שהתחילו לאחרונה הוחלף צלב לצלב חדש דנדש ומקורי ...
כמו כן גורז וטופל היטב הסילפיוק שהספיק לצבוע עצמו לגינגי אחרי כמה טבילות בירקון .
גם כמה תמונות מהרכבת הספייסרים , אפשר לראות שיש קצת בעיה במגע עם הכנפונים קצת עם הפטיש והכל בסדר ...
אחרי נסיעת מיבחן בבור , אפשר לומר שהסמוראי רכב אחר לגמרי כשהוא מקבל רוחב הוא ניהיה ממש יציב גם בשטח וגם בכביש.
יש תמונה של לפני ואחרי הספייסרים עולם אחר(גם לפוזה סמיילי עם משקפי שמש).
אגב אני חייב גם לפרגן לגיפולוג על המערכת להעלת קבצים באתר החדש ממש קל ונוח , מברוק ! .

איש
30-04-11, 23:58
לפני ואחרי ...

Tom Bril
02-05-11, 15:19
תתחדש איש, נראה חבל על הזמן, היינו רוצים עוד תמונות.

אצלי היו בעבר ג'אנטים 7 ואני זוכר היטב כמה משמעותי הרוחב הנוסף ליציבות הרכב.

מה השלב הבאה?

איש
02-05-11, 20:40
דבר ראשון תודה , אני ישתדל לפרסם עוד תמונות .
אני יכול להגיד רק מה יכל להיות הדבר הבא כיוון שאני מוכר את הרכב לא כל כך בלב שלם .
התיכנון לעבור לסופה ארוכה סגורה בגלל שאני צריך יותר מקום.

בגדול השלב הבא היה אמור להיות ג'נטים 7 קלים מאלומיניום והרחבת הכנפונים .
מיסינג לינק וקפיצי סיקס .
בעצם השירשור הזה אפשר לומר הופך לשרשור פרידה מהרכב המדהים הזה , אבל ממש לא מהקהילה המדהימה הזאת שלא קיימת באף מקום אחר .

גלעד.

איש
02-05-11, 20:47
אני עוד יתגעגע ...

ziv87
02-05-11, 21:20
אני עוד יתגעגע ...

לא חבל

-->