PDA

צפייה בגרסה מלאה : פטישון במקום מקדחה?

polar bear
18-08-10, 03:16
לרגל מעבר לבית מאבן, כנראה אאלץ לרכוש מקדחה, שמתי לב שאין הבדל משמעותי במחיר בין שני המוצרים הללו, גם של חברות טובות . ולכן שקלתי כבר ללכת על הכלי היותר מגוון - הפטישון. כיוון שאולי אצתרך לחצוב פה ושם.
השאלה היא - האם המשקל הגבוה יותר של הפטישון , מהירות הסיבוב הנמוכה משמעותית , והאורך.מונעים מהפטישון לתפקד כמקדחה יעילה ? איך הוא בקידוח ברזל?

מעולם לא עבדתי עם פטישון. רק מקדחות.

omri_t
18-08-10, 04:27
המשקל והגודל הפזי הם שעלולים להפריע לך.
מסורבל לקדוח חורים לדיבלים קטנים בבית וכו'.

אני חייתי טוב עם מברגה בריאה ופטישון.
כשהגיע מקדחה קטנה אז גם התחלתי להתפנק :)

המהירות לטעמי פחות קריטית.
כאשר קודחים ברזל עבה, צריך לעבוד לאט. ולכן אין כאן יתרון למקדחה.

קנה כלי טוב. מבית טוב.

kobiarava
18-08-10, 11:05
המשקל גדול משמעותית, לדעתי חסר משמעות בכל מה שקשור לקדיחה בבטון, גם בדיבל קטן, אבל מיותר למעיק בעבודה על חומרים אחרים-עץ, מתכת וכו'. מבחינת עבודה-בכל הנוגע לקדיחה בקירות בטון\בלוק, הפטישון לוקח בענק, הרבה יותר יעיל וגם איכות המקדחים גבוהה בהרבה (מקדחי וידיה לפוטר רגיל\מתברג הם לחובבנים בלבד לטעמי). בקדיחה בחומרים אחרים אין הבדל, ובד"כ לפטישון הספק גבוה יותר כך שאפילו יש לו יתרון מסויים. יכול להיות שהמהירות הסופית שלו נמוכה מעט משל מקדחה, אבל מי לעזאזל עובד עם מקדחה במהירות המקסימלית שלה?
למרות הכל, הפטישון כבד, מאוד כבד בהשוואה למקדחה רגילה...

בהצלחה-קובי

ח.שמואל
19-08-10, 11:21
המהירות לטעמי פחות קריטית.
כאשר קודחים ברזל עבה, צריך לעבוד לאט. ולכן אין כאן יתרון למקדחה.

.
לברזר דווקא כן צריך מהירות גבוהה שאין לפטישון.
מאחר ומדובר בשימוש ביתי ולא מקצועי, הייתי קונה בנוסף.
יש מקדחות פשוטות של 500 ואט באזור 250 ש"ח, מה גם שאתה מדבר על פטישון לחציבה שהוא ממש מתסכל בקדיחה במתכת. אני גם לא בטוח שיש מקדחים לברזל שמתאימים לפוטר של פטישון ואם יש, מה מחירם.
אל תשכח שמקדח וידיה חי בלי סוף, מקדח לברזל הולך מהר מאוד.
מה שיהיה, שיהיה בהצלחה.

עירא
19-08-10, 11:32
מאחר ומדובר בשימוש ביתי ולא מקצועי, הייתי קונה בנוסף.
יש מקדחות פשוטות של 500 ואט באזור 250 ש"ח, מה גם שאתה מדבר על פטישון לחציבה שהוא ממש מתסכל בקדיחה במתכת. אני גם לא בטוח שיש מקדחים לברזל שמתאימים לפוטר של פטישון ואם יש, מה מחירם.
אל תשכח שמקדח וידיה חי בלי סוף, מקדח לברזל הולך מהר מאוד.
מה שיהיה, שיהיה בהצלחה.

אתה בטוח שמה שכתבת נכון?

idanw
19-08-10, 11:39
בדיוק בגלל זה :

מקדח לברזל הולך מהר מאוד.

זה מה שקורה לך:

מקדח לברזל הולך מהר מאוד.

קידוח בברזל דורש מהירות איטית! אחרת המקדח הולך ברגע.

polar bear
20-08-10, 00:51
,תודה. נרכשה מקיטה HP2051. כי

הבנתי שפטישון לא בשבילי, אלא אם כן אני מוכן להשקיע מעל 1000 ש' בשביל מכשיר איכותי שמגיע עם פוטר רגיל ו SDS. מאחר ואין סיבה לאדם הפרטי להחזיק גם פטישון וגם מקדחה כאילו היה אחרון השיפוצניקים. קוטר הקדיחה דומה, וההבדל העיקרי האו במהירות הקידוח { = הזמן שלוקח לעשות חור } ונוחות העבודה . לגבי המשקל - המקדחות החזקות שוקלות כמעט כמו פטישון בינוני. קצת מעל 2 ק"ג. אז בסופו של דבר מה שהיווה את השיקול המרכזי הוא מגוון הפעולות שהכלי מסוגל לעשות בלי יותר מדי התאמות. למקדחה שקניתי יש שתי מהירויות , והיא גם אלקטרונית גו כוונית. לא ראיתי פטישון במחיר סביר שעושה את אלו.

לגבי המקדחים - פוטר רגיל תופס גם SDS אז כנראה המקדחי וידיה שלי יהיו כאלה שמיוטעדים לפטישון.

לגבי רכישה של פטישון { יש כזה של בוש ב 850 בערך שנראה ממש טוב } ובנוסף לו מקדחה פשוטה - מקדחות פשוטות הן לא טובות. נקודה. מסביק שפעם פעמיים קרעת לה תצורה, והיא עלולה לקבל שפיל, לפעמים הוא כל כך קטן שלוקח לך זמן להבין למה כל כך הרבה מקדחים מתעקמים לך. ורק כשאתה מחבר מקדח 20 ס"מ אתה מזהה את הזריקה. לכן - לעולם לא ארכוש עוד מקדחה פשוטה. ואני כן צריך כלי טוב שיקדח בפלדה .

BackDoorMan
20-08-10, 02:13
רציתי רק לציין שיש לי מקדחת 500W של AEG שקניתי ב 83' עם פטישון מובנה,
והיא עובדת עד היום ללא תקלה אחת, לפני חודשיים פתחתי אותה בפעם הראשונה והייתי המום מאיכות החלקים והפלסטיקה, נראית כאילו יצאה אתמול מהמפעל.

omri_t
20-08-10, 08:13
רציתי רק לציין שיש לי מקדחת 500W של AEG שקניתי ב 83' עם פטישון מובנה,
והיא עובדת עד היום ללא תקלה אחת, לפני חודשיים פתחתי אותה בפעם הראשונה והייתי המום מאיכות החלקים והפלסטיקה, נראית כאילו יצאה אתמול מהמפעל.

מבטיח לך שאם תקנה דגם מקביל כיום- הוא לא יחזיק מעמד.
אחת הסיבות שהיצרנים הפסיקו לייצר את הכלים באיכות הזו
שפשוט לא משתלם לייצר כלים שלא מתקלקלים... (כנ"ל לגבי רכבים..)

-->