PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייחסי העברה בסופה \ בעל מקצוע להתקנתם + נעילות

omri_t
18-08-10, 05:43
אני מנצל את מנוחת הערב במלון. (סן-פרנסיסקו מדהימה אפילו יותר ממה שאמרו לי)
היום אספתי את החבילה, שתי נעילות חינניות לסופה שלי.
לוקרייט לדנה 30 קידמי. נו-סליפ לדנה 44 אחורי.

לאור העובדה שאני כבר פותח-
אני מהרהר אם להחליף יחסי העברה.
אני על צמיג 31" עם ייחסי העברה מקוריים.
לא מרגיש בעיתיות כלשהי בLOW אך עם זאת, החמישי אנמי.
ובעיקר למדתי שאני מאוד אוהב את ה"לאט" בשטח.
מהחומר שקראתי באתר, האופטימאלי הוא 4.11 - אך הבנתי שהנ"ל דורש החלפת קייס.
מכיוון של בא לי להיגרר להוצאה שכזו -האם ניתן להחליף ל 3.73 מבלי להחליף את הקייס?
והאם בכלל ארגיש הבדל כלשהו בין 3.73 אל מול המקור? שווה את ההשקעה בכלל?
(בעיקרון 3.73 מדבר על צריכת דלק טובה יותר..)

בנוסף- התקנת הנעילות:
קראתי את המדריכים הנהדרים שישנם כאן באתר לגבי התקנת נעילות.
אני חושב שלא אתקין לבד את הנעילות. בהעדר ליפט, זה עלול להיות המון עבודה שלא בא לי עליה.
בנוסף, לאור חופש שהיה ביוק האחורי \ מעט שבבים בהחלפת שמן בעבר וסימני שחיקה על הסטלייטים -
אני חושש שאולי הסרן האחורי זקוק לאבחון מקצועי שאין נזק כלשהו (אולי החלפת מיסב וכוונון מחדש..)

אשמח מאוד לשמוע המלצותכם על בעל מקצוע \ סנדא \ מוסך
שיש לו הנסיון והרצון להתקין את נעילות \ יחסי העברה בסופתי כמו שצריך.
אפשר כמובן גם בפרטי...

אוטוטו פותחים את עונת הטיולים :)
תודה!
עמרי.

oren61
18-08-10, 08:35
מוסך ארנון בפרדס-חנה.
04-6373499

ש01
18-08-10, 09:58
+1
!

ש01
18-08-10, 10:03
עמרי,
כמה עולה הנעילה לאחורי שם?

דרור ברלי
18-08-10, 11:05
הרכבת לוקרייט נטו זה משהו פשוט שאתה תסתדר איתו יופי לבד.
בתנאי מוסך המדרכה, בלי לפרק קייס מהקורונה ובלי צורך לשפץ את כל הדיפ' (מיסבים ומחז"שים היו תקינים), ועם שני אנשים שעובדים במקביל, הרכבנו כבר לוקרייטים קדמיים בסופה בהצלחה בזמנים קצרים להפליא. שעה פלוס-מינוס. האחורי יורת קל, אבל הגישה בסופה ארוכה קצת פחות נוחה - לא נורא, תשתמש בבוקים גבוהים ותסתדר יופי. אתה תעבוד מסודר, שלב שלב לפי ההוראות במדריך התקנת נעילות שיש כאן בג'יפולוג, וכמובן עם כלים מתאימים (מפתח מומנט, מד מרווח) ולא תאמין כמה זה קל.

תיאורטית, גם החלפת יחסי העברה לא אמורה להיות בעיה... הרבה אנשים כאן עשו את זה בהצלחה. אבל מעשית - הרכבה נכונה של קורונה ופיניון זה משהו שדורש סבלנות ולא מעט ניסיון. גם אני לא הייתי חוסך כאן, והולך למקצוען שמתמחה בדברים כאלה. ולא - לא כל מוסך יודע לעשות דברים כאלה כמו שצריך.
בלי להפחית משהו ממקצועיותם של אחרים, אני מצטרף להמלצה על ארנון - אמנם הייתי אצלו רק פעם אחת, אבל אי אפשר היה שלא להתרשם שהוא יקה ופדנט, וזה בדיוק מה שאתה רוצה וצריך למשימה כזו. שווה כל שקל.
אם אתה רוצה להישאר באיזור המרכז - אני ממליץ וסומך לחלוטין על "אורן מערכות" בכפר הנגיד - כולם שם במילה אחת: מקצוענים. גם אברמלה שמסתובב בפורום כאן הוא בעל נסיון רב ביותר בעבודות כאלה, אולי מהכי ותיקים ומנוסים בארץ בעבודות כאלה.

ועל הדרך, כשהדיפ'ים פתוחים, ואתה ממילא משלם על עבודה - שיחליפו כבר גם מיסבים ומחז"שים ויכניסו כבר גם את הנעילות. שיפוץ מלא שייתן לך שקט להרבה שנים.

yoav21
18-08-10, 11:43
הרכבת לוקרייט נטו זה משהו פשוט שאתה תסתדר איתו יופי לבד.
בתנאי מוסך המדרכה, בלי לפרק קייס מהקורונה ובלי צורך לשפץ את כל הדיפ' (מיסבים ומחז"שים היו תקינים), ועם שני אנשים שעובדים במקביל, הרכבנו כבר לוקרייטים קדמיים בסופה בהצלחה בזמנים קצרים להפליא. שעה פלוס-מינוס. האחורי יורת קל, אבל הגישה בסופה ארוכה קצת פחות נוחה - לא נורא, תשתמש בבוקים גבוהים ותסתדר יופי. אתה תעבוד מסודר, שלב שלב לפי ההוראות במדריך התקנת נעילות שיש כאן בג'יפולוג, וכמובן עם כלים מתאימים (מפתח מומנט, מד מרווח) ולא תאמין כמה זה קל.

.

+1
לגבי יחסי העברה אם אתה כבר מחליף לא הייתי הולך על משהו פחות מ4.10 רק מהמחשבה שאולי יום אחד תרצה 33.
יואב

arnonshoshani
18-08-10, 17:31
גם אצלנו בגלובל שילד אתה מוזמן להגיע לקבל יעוץ והכוונה.
כמו אשמח לבצע את ההתקנה.

ארנון שושני
052-6991704
גלובל שילד

kobiarava
18-08-10, 17:52
עמרי, כמו שכבר אמרו לפני, ההתקנה של נעילה קטנה בסרן דנה פשוטה וקלה, אין שום סיבה אמיתית להוציא אותה החוצה לסדנה או מוסך. תרוויח עוד שיעור קטן בהכרת הרכב, ובמידה ויש לך שאלות אחרי קריאת המדריכים באתר מאת שמיל (לוקרייט לדנה 30 (http://jeepolog.com/715.html) ונו-סליפ לדנה 44 (http://jeepolog.com/708.html)), אתה יותר ממוזמן ליצור קשר פה או להרים טלפון, אני ואחרים נשמח לעזור. לגבי יחסי העברה, פה הסיפור יותר מורכב, אבל גם זו לא תורה מסיני. גיתאי כתב בזמנו אחלה כתבה (http://jeepolog.com/337.html) בנושא, שמומלץ לקרוא גם אם לא תתקין בסוף לבד, אבל אל תשלול גם את זה. כמובן שהתקנת יחסי העברה ובעיקר כיוון דיפרנציאל, במידה ואין לך ליפט, עושים כשהסרן מפורק מהרכב ומוגבה על שולחן עבודה או חמורים, אחרת זה אבוד מראש.
נ.ב. איזה נעילות אתה קונה\קנית? אתה מוזמן ליצור קשר לגבי תובנות על נעילות חדשות ומעניינות בשוק האמריקאי, יש לי בדיוק אחת "בתנור".

בהצלחה-קובי

omri_t
19-08-10, 07:15
חברים, תודה רבה על המידע!!

במידה ואחליט ללכת על חסי העברה- אלך לבעל מקצוע.
במידה ורק הרכבת נעילות, אחשוב שנית ..

אשמח למעט הכוונה נוספת:

1. האם הנעילות שרכשתי מגבילות אותי ליחסי העברה מסויימים?
כאמור לוקרייט לדנה 30 קידמי. נו-סליפ לדנה 44 אחורי.
מהידוע לי -אין בעיה בשינוי יחסי העברה ושימוש בנעילות הללו - אך היום נאמר לי אחרת ואני מעט מבולבל...

2. אשמח לדעת אם ניתן להחליף ליחס 3.73 מבלי להחליף קייס? והאם השינוי בכלל יורגש?
אני לא מתכנן לעלות ל 33" כך שיחסי ההעברה גם כרגע הם בגדר nice to have...
אשמח למעט עזרה.

קובי, אם יש לך טיפ חם...זה הזמן. לפני שאחזור... :)

תודה!
עמרי.

kobiarava
19-08-10, 09:07
עמרי
אין שום קשר בין נעילות "קטנות" (שמחליפות רק את הסטליטים ולא את כל הקייס) לבין יחסי ההעברה. הצורך להחליף קייס בעליה ביחס ההעברה מ-4.10 ומעלה נובעת מעובי קורונה שונה, ולכן צריך קייס שהטבעת המובנית עליו להרכבת הקורונה הוזזה בהתאם. לגבי היתר, אני שולח לך ה"פ.

קובי

ששון המחסל
20-08-10, 00:38
יש רק אחד,תותח שמבין בכל מה שקשור לנעילות ויחס העברה!!
אבי שופינסקי!!
ממליץ בחום.
ששי

UNIX
20-08-10, 19:28
גל יש מצב לשופינסקי יש arb לפאגרו ?

-->