PDA

צפייה בגרסה מלאה : משכך תנודות \ גל ארכובה רוקד

DooM3
19-08-10, 14:48
שלום לכלום

אני עדיין בחיפושים אחרי סופה סטנדרטית נורמלית (לפחות מכני) בסכום סביר
כבר בכמה סופות שאני בודק יצא לי לראות את המשכך תנודות\פולי תחתון\גל ארכובה \ (אך שלא קוראים לזה) רוקד ממש רואים שהוא לא מסתובב ישר
בזמן שהמנוע כבוי ניסיתי לנער אותו אבל לא הרגשתי חופש (יכול להיות בגלל הרצועה)

מה זה הגל הזה , האם זה עילה לפסול מנוע ?
ואם לא, זה מסובך לתקן את זה?

תודה מראש

six 4 life
19-08-10, 14:55
הפולי הזה מורכב מ: ליבת ברזל> גומיה מסביבה> טבעת מחורצת לרצועה, ועם השנים החלקים יוצאים מהאיזון המקורי שלהם (הגומיה והטבעת החיצונית זזות).
פולי כזה חדש עולה 600 ש"ח בארץ או כמה עשרות דולרים בחו"ל.
לא סיבה לפסול רכב.

דרור ברלי
19-08-10, 15:05
אשכרה "רוקדים עם מנועים".
וממש לא סיבה לפסול מנוע. אין שום קשר בין מצב הפולי למצב המנוע.

פולי רוקד = בקרוב מאוד יתחילו צפצופים ושריקות מהרצועה ויום-יומיים אחר כך הטבעת החיצונית תתפרק והרצועה תיפול. ואז אתה נוסע בלי אלטרנטור, בלי משאבת מים ובלי משאבת הגה... כל עוד הרכב בתנועה והמנוע תקין אין מה לחשוש מהתחממות בנסיעה קצרה - מנוע סופה גם ככה לא נוטה להתחמם בקלות. אני הצלחתי לחזור ככה בזמנו מת"א הביתה לחולון בלי שמחוג החום זז בכלל, אבל זה בפירוש לא נעים. ההגה קשה ואתה מרוקן את המצבר.
החלפת הפולי לא הכי מהירה או פשוטה - צריך להוציא רדיאטור ולהשתמש בחולץ.
מחליפים לפולי חדש, או למשומש בחצי מחיר או פחות, אבל לך תדע אם גם הוא לא יבש ומתי יתחיל גם הוא לרקוד. אם וכאשר זה קורה - קח חדש ותתנחם בעובדה שבכלים יפניים מחיר פולי כזה חדש יכול להגיע לפי חמש, והעבודה הרבה יותר מורכבת.

DooM3
19-08-10, 15:09
תודה
עוד שאלה ברשותך

יצא לי גם לראות שאחרי שאני יורד לסרק מטורים גבוהים ממש לפני שהמנוע מתייצב יש רעשים קטנים מעין דפיקות קטנות לשניה שתיים ואז הכול נרגע
קשה לי להגיד מאיפה הם נראה לי מאזור השסתומים
בהנחה שהמנוע עודה יציב ויפה יכול להיות שזה רק עניין של כיוון??

תודה מראש.

דרור ברלי
19-08-10, 15:34
קצת קשה לתת דיאגנוזה על מצב מנוע בהתכתבות...

רעש (תקתוק) משסתומים זו בעיה די נפוצה במנועים ותיקים שעברו כמה דברים בחיים, והיא יכולה לנבוע מכמה גורמים - לחץ שמן נמוך, בעיה באחד המרימים (הידראוליים, אין כאן כיוונים) ועוד.
בהרבה מאוד מקרים (כל עוד זה לא ממש מרעיש ודופק) מנוע כזה יכול להמשיך לסחוב חזק ולחיות יפה עוד זמן רב מאוד.
יש בשוק כל מיני תוספי קסמים שמוסיפים לשמן המנוע ואמורים להפחית/להשתיק רעש מהשסתומים. כמו כל שמן נחשים, הם לא פותרים את הבעיה אלא במקרה הטוב רק מטאטאים אותה מתחת לשטיח. במקרים רבים הם אפילו לא מפחיתים את הרעש מי יודע מה.

-->