PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת מים בסופה

דרור ברלי
27-09-04, 18:57
המשאבה המקורית (אמריקאית מקורית מתע"ר) משכה 9 וחצי שנים ו-170K ומשהו ק"מ והוחלפה כי פיתחה חופש קטנטן. עם וותק שכזה אני חושב שמותר לה לפרוש לפנסיה.
המשאבה התחליפית (GMB מתוצרת יפן) התחילה לנזול כבר אחרי חצי שנה ו- 5-6K ק"מ, אח"כ הנזילה הפסיקה, ולפני כחודשיים התחדשה שוב. טיפטוף קטן ומהזה מעצבן.
הרכב לא התחמם גם תחת עומס ותנאי חום קיצוניים, ופשוט הזנחתי את זה - הייתי משלים את הנוזל החסר פעם בשבוע - כוס ומשהו, לא יותר.
היום החלפתי את המשאבה (לאמריקאית - אין יותר כניסה לחלקים יפניים מחורבנים בסופה שלי) וראיתי שמקור הנזילה הוא בחור עגול - מין קדח קטן בתחתית המשאבה. חור שאין לי מושג מה תפקידו. גם במשאבה החדשה יש בדיוק חור כזה באותו מקום.
מה זה? איזה שהוא סוג של נשם?
המשאבה היפנית הנוזלת שהוצאתי מהמנוע נראית במצב חדש לגמרי, האם סגירת החור באמצעי כלשהו יכולה להשמיש אותה שוב? האם לחינם בזבזתי 330 זוז על משאבה חדשה?

חנן א.
27-09-04, 19:00
החור הזה נועד לניקוז נוזל שעובר דרך המחזיר, ומונע ממנו לחדור אל המיסבים.

המשאבה דפוקה, אין טעם לסגור את החור הזה.

קיד
27-09-04, 21:19
מה זה? איזה שהוא סוג של נשם?
זהו בידיוק חור הביקורת של האטם המכני. כאשר מים יוצאים מהחור <=> אטם מכני פרוץ.
GMB זה אומנם לא "קרייזלר" אבל משאבה זו משרתת את כל ציי הרכב היפני (מיליוני מכוניות). התקלה נישמעת לי כמו רצועה מתוחה יתר על המידה.
בברכה,
קיד.

דרור ברלי
28-09-04, 02:57
GMB זה אומנם לא "קרייזלר" אבל משאבה זו משרתת את כל ציי הרכב היפני (מיליוני מכוניות). התקלה נישמעת לי כמו רצועה מתוחה יתר על המידה.
בברכה,
קיד.

תודה על שהארתם את עיני.

לעניין סיפורי עם יפניים - מי שמכיר אותי יודע שקשה מאוד למכור לי את המעשיות על "אמינות" יפנית, גרמנית או שוודית. אינני נוטה לייחס אמינות או כל תכונה אחרת למכוניות על פי מוצאן הגיאוגרפי או העדתי, אלא רק לפי תכונותיהם של דגמים שונים והנסיון המצטבר עימם. בינתיים כל היפניות המשומשות שאני מכיר מתקלקלות בדיוק כמו כל רכב אחר, (למעט סובארו ליאונה וטויוטה היילקס - שני כלי רכב הפרימיטיביים ביותר שעדיין רואים בכמויות על הכביש) . יודעים מה? גם קורולה אמינה מהממוצע (ומצידי יכולה להיות הכי אמינה בעולם, אבל גם מת לא תצליחו להכניס אותי לקרש הזה - פשוט אין מקום).
לעניין המשאבה - אני לא הראשון ולא היחיד שאכל אותה מהמשאבה של GMB או מי שלא תהיה. גם במוסך שאני עובד איתו מודים שהמשאבה היפנית לא מתקרבת לאיכות של החלק האמריקאי. דרך אגב, הרצועה לא היתה מתוחה יתר על המידה, אבל מה זה כבר משנה.

-->