PDA

צפייה בגרסה מלאה : פלאגים ופילטר אוויר

yoav
28-09-04, 10:47
עזבו רגע את הכסת"ח וההמלצות הכי נכונות לשמירת בריאותו של המנוע (מישו ניסה לחיות פעם לפי המלצות ארגון הבריאות העולמי? :twisted: ):
1. אזרתי אומץ ופתחתי את פילטר האוייר (הרבה אומץ! :? )- יש לי שם פילטר עגול שקוטרו קטן בהרהב מקוטר הקופסא המכילה אותו- ככה אמור להיות?
2. בכל מקום כותבים להחליף פלאגים רק עם ידית מומנט ורק עם בוקסה מיוחדת- חייבים? :shock:
3. אני רוכש היום את המוצרים לטיפול 10 K הראשון שלי ( :lol: ) ואם תגידו שחייבים- ארכוש ידית מומנט. ברררם -אני לעולם לא אעשה משו יות מורכב מלהחליף שמן ופילטרים כנראה- אז לא להגיד לי -"... תקנה ידית מומנט היא תשרת אותך בעתיד..."רק לפלאגים- צריך?

חנן א.
28-09-04, 11:08
כן, צריך, במיוחד אם אתה מתלמד. גם לפלאגים וגם לבורג ניקוז השמן.

נמרוד
28-09-04, 11:20
בוקסה לפלאגים - עמוקה - אתה חייב, אי אפשר עם בוקסה רגילה.
לגבי ידית מומנט - דווקא בתור מתחיל החלפתי הרבה פעמים בלי ידית מומנט. וכן, שברתי פלאג או שניים... למזלי תמיד הצלחתי לחלוץ אותם :lol: . היום זה בדיוק סוג העבודה שאני לא מעלה על דעתי לבצע בלי ידית מומנט.

ניר ל
28-09-04, 11:36
היום זה בדיוק סוג העבודה שאני לא מעלה על דעתי לבצע בלי ידית מומנט.

אתם רציניים ?!

אני מבריג את הפלאג ביד כדי לוודא שהוא מתיישב בתבריג ולא חותך אותו, את ההידוק אני מבצע עם מפתח פלאגים פשוט בכוח פרק היד בלבד. בחיים לא השתמשתי בידית מומנט לצורך העבודה הזאת.
שים לב שאם ראש המנוע הוא מאלומיניום אזי התבריג הרבה יותר עדין ואת ההידוק גם אני הייתי מעדיף לבצע עם ידית מומנט.

המהנדס
28-09-04, 11:56
עזוב ..
למה אתה לא עושה את זה עם מישהו שעשה זאת פעם?
אם תסגור חלש מידי תברח קומפרסיה וחזק מידי תטחן את ההברגה ....
הצעה : יום חמישי אני לא עובד (חופשת סוכות) אולי אתה תרצה לבוא?
אם לא שבוע הבא יום שבת.
עבור בנאדם שלא עשה זאת מימיו הסברים בהתכתבות הם לא טובים לדעתי.

אגב סחה על האומץ ....

yoav
28-09-04, 12:23
צודק- חייב עם הדרכה ולא בהתכתבות...
בחג אני מארח את כל המשפחה אצלי- לא יכול לבוא :cry:
שבת של שבוע הבא- טיול גדול :lol: :lol:
מה שמשאיר לי את שבת הקרובה לטיפול- עם יוסי (תודה תודה...)
אבל- אינ מבטיח לפרוע את ההזמנות שלך אחת לאחת בעתיד (ראה הוזהרת :lol: )

יואב.

חנן א.
28-09-04, 12:59
צודק- חייב עם הדרכה ולא בהתכתבות...

נטחן כאן בעבר כבר.

את כל שיפוצי המנוע שלי, עשיתי בעזרת ספר של היינס, אפילו בלי חבר טלפוני או 50/50 .

מה רע בהתכתבות? בלי להתכוון חס ושלום למקרה הנוכחי, או לעזרת המהנדס, בחלק מהמקרים דווקא החבר שישב לידך וילמד אותך, הוא זה שידפוק את העבודה, כי הוא למד בהתנסות ולא מספר.

skhaikin
28-09-04, 22:17
חנן שלום,

אם כבר הזכרת את הנושא של ספרות, שאלה לגבי ספרי היינס:

עד כמה ספר של, לדוגמא, רנגלר, מתאים לסופה ? האם הוא יותר "ידידותי למשתמש" מאשר ספר הטיפולים הצבאי שנמצא כאן באתר ? הציורים בספר הטיפולים גרועים, הרבה פעמים קשה להבין למה מתכוון המשורר (לפחות מבחינתי).

שעיה כליף
28-09-04, 23:38
קודם כל סחתיין יואב, תמימות הגישה משעשעת, ידית מומנט עוד תעשה לך יבלות שיפגעו בגישה לאיזמל המנתחים, סתתתתאם, בנסיעה הראשונה שלי עם הסמוראי, שהייתה אגב הנהיגה הראשונה שלי בג'יפ, נסעתי בשדות אחוז התרגשות, באיזה שלב הגעתי למצב שההילוכים לא נכנסו (!), ניתוח קצר והגיוני של המצב (ללא נסיון מוקדם בכלל) גרם לי להבין שאו שהלך הקלאצ' או שהו צריך כיוון, אז ירדתי מתחת לרכב לאחר שזיהיתי את המיקום, ובעזרת שתי מפתחות בצעתי את התיקון הראשון שלי שמחזיק עד עכשיו, רוצה להגיד בעצם (דרושות ידיים ימניות כמובן) שישנם דברים שהם לא יותר מלפתוח או לסגור ברגים - עם רגש - והחלפת פלגים זה אחד מהם, האקסטרה בעניין שזה עוד יגרום לך הנאה (לי לפחות), אחד השיקולים שלי בקניית הסמוראי הייתה הטכנולוגיה הישנה שמאפשרת בצוע דברים לבד בקלות יחסית אז לך על זה, זה יותר פשוט ממה שנראה בתחילה. :) :)

אלון_ק
29-09-04, 01:49
שישנם דברים שהם לא יותר מלפתוח או לסגור ברגים - עם רגש - והחלפת פלגים זה אחד מהם

הרמה להנחתה...

אני עייף מדי. שמישהו אחר ינחית. או ייתן לו קישור לדיון זהה בנושא שבו מופיעה חשיבות מפתח המומנט. או יסביר לו שיש ברגים באוטו שלא סוגרים עם מפתח מומנט, כי מיקומם הוא תלות בבלאי המערכות אליהם הוא מתחבר - רגולז' של ברקס, ברגים של כבל הקלאץ' וכד'.

אגב, נסה את הרגש שלך על הברגים של מכסה הלוקר. תגיד לי איך היה.
(אם אתה באמת מנסה את זה, יש בפורום הבונים הרבה שרשורים על איך להוציא בורג גזור. אתה תצטרך אותם).

שעיה כליף
29-09-04, 10:33
אלון יקירי
רק מלעיין בתגובותיך רואים שהמקום צר מלהכיל אותך, אנחנו קטנים עליך.
הפורום אם אני לא טועה, הוא לג'יפאים מתחילים ?!, מה ... לך ולפורום הזה?.

אגב, נסה את הרגש שלך על הברגים של מכסה הלוקר. תגיד לי איך היה.
אני רק אגיד שלפני שאגע בהם אחליף קודם פלאגים, משם מתחילים, אם לא אתמודד איתם לא אצליח בחיים להחליף טרנספר ובטח לא אפתח מיומנות גישה, אלה הצעדים של מתחילים כמוני, אתה - כך הבנתי - נולדת עם רגליים עד הרצפה, אני או שכמותי צריכים קודם להתמודד עם פלאגים, ו... בלי רגש אין לי מה לחפש ברגים גזורים, אין לי מה לחפש בסמוראי בכלל.
הצורך במפתח מומנט צריך - לדעתי - להידרש תוך כדי עשייה, ואני - אם זה לא היה ברור דיו - עודדתי בתגובתי את העשייה, ואומר - רק למי שזה לא היה ברור לו - שהכייף האמיתי נמצא בגלוי הראשוני!, אל תיקח לי אותו!

yoav
29-09-04, 10:48
שיה- רק היום שמתי לב ללוגו שלך: מיד הראיתי לאישתי- היא כבר הבינה מזמן- רק שמחה לדעת שהיא לא לבד בעסק :lol: (אתה יודע- צרת רבות...)

נמרוד
29-09-04, 16:38
חנן שלום,

אם כבר הזכרת את הנושא של ספרות, שאלה לגבי ספרי היינס:

עד כמה ספר של, לדוגמא, רנגלר, מתאים לסופה ? האם הוא יותר "ידידותי למשתמש" מאשר ספר הטיפולים הצבאי שנמצא כאן באתר ? הציורים בספר הטיפולים גרועים, הרבה פעמים קשה להבין למה מתכוון המשורר (לפחות מבחינתי).

לדעתי דווקא ההפך נכון - ספרי הטיפולים הצבאיים ברורים וידידותיים יותר מאשר היינס/צ'ילטונז, וזה בלי לדבר על יתרון השפה. ואני מדבר אנגלית ברמת "שפת אם". ויש להם את היתרון הגדול והחד משמעי שהם מדברים בדיוק על הרכב שלך, בעוד שספרי רנגלר או CJ מדברים על המון גרסאות ווריאציות לאורך השנים כך שצריך לדעת לנווט בתוכם ולזהות מה נכון לגבי הג'יפים שלנו.

אלון_ק
29-09-04, 17:12
תראה, אין ויכוח על זה שאני שחצן ומתנשא. אני מתאמן על זה שנים ואני כבר די טוב בזה, אם יותר לי להעיד על עצמי (ויותר, אלא מה 8) ).

אני רק אגיד שלפני שאגע בהם אחליף קודם פלאגים, משם מתחילים, אם לא אתמודד איתם לא אצליח בחיים להחליף טרנספר ובטח לא אפתח מיומנות גישה, אלה הצעדים של מתחילים כמוני
לאו דווקא, הדבר הראשון שאני נתקלתי בו היה דווקא הלוקר. איך אתה חושב שאני יודע? אחרי עירא וניר, אני האידיוט הכי גדול בפורום (תבדוק את פורום CJ, תבין את הבדיחה).

בלי רגש אין לך מה לחפש באהבה. אין לך מה לחפש באמנות. מכונאות זה מדע מדוייק, לא צריך רגש - צריך כלים. רגש עוזר, שתי ידיים ימניות עוזרות, אבל הם לא חיוניים (אלא אם הם באים במקום כלים, ואז רשימת האסונות בדרך - תמיד. תראה לי אחד שעבד מההתחלה עם רגש ומעולם לא פיספס בגלל הרגש. מד מומנט לא מפספס אף פעם). אני עבדתי הרבה בלי מפתח מומנט בהתחלה, אח"כ התחלתי ללוות אותו מחברים. אחרי זה לא הבנתי מה עבר לי בראש כשעבדתי בלי, רצתי וקניתי אחד. אני יודע כשבורג סגור, לא כי אני כזה תותח אלא כי יש לי כלי בסיסי ופשוט שעולה לי 180 ש"ח.

בהחלט ייתכן ששמץ זדוניות התגנבה לתגובה הקודמת שלי. אפילו די בודאות. הסיבה היא השרשור הכמעט זהה בפורום סוזוקי, בו נשאלה השאלה בנוגע למפתח המומנט ונענתה במלואה לא יותר מ24 שעות לפני התגובה שלך. זה הרגיז אותי. הרגיז אותי יותר שלא טרחת לקרוא מעליך את תגובותיהם של חנן (
כן, צריך, במיוחד אם אתה מתלמד. גם לפלאגים וגם לבורג ניקוז השמן.) ושל נמרוד (
לגבי ידית מומנט - דווקא בתור מתחיל החלפתי הרבה פעמים בלי ידית מומנט. וכן, שברתי פלאג או שניים... למזלי תמיד הצלחתי לחלוץ אותם . היום זה בדיוק סוג העבודה שאני לא מעלה על דעתי לבצע בלי ידית מומנט.). הרגיז אותי שבהינף יד פסלת שתיים מהדעות המבוססות ביותר שיש בפורום, והם מבוססות על נסיון. אפילו ניר (זה לא אישי, ניר, זו אשמתך המלאה שהעלית את ההודעה ההיא בCJ) כותב שתחת תנאים מסויימים הוא ישתמש במפתח.
מרגיז אותי שאדם שאין לו נסיון והוא מכריז על כך ברבים נותן עצות שגויות. בפרט כשהוא נותן אותם לאדם אחר שמכריז שיש דברים שהוא ממש לא מסתדר איתם, כמו מכונאות. אז וואלה, אני שחצן. אבל אני לא מטעה. לא במקום האחד שאפשר לבוא אליו ולדעת שאתה תקבל תשובה אמיתית, מבוססת ומנומקת.

נולדתי כמו כולם. כשקניתי את האוטו היית יכול להצביע לי על הרדיאטור, לומר לי שזה המנוע ואני בטח הייתי מהנהן ואומר "ברור". למדתי כמו כולם.

כן, הפורום לג'יפאים מתחילים זה כן מקום בשבילי. בעיקר כי אני שחצן וזו הזדמנות להתנשא, אבל גם כי כבר עשיתי איזה דבר או שניים ברכב שלי ואני אוהב למנוע מאחרים ללמוד בדרך הקשה.

רשמתי כמה מילים לא נעימות קודם, קורה. סליחה. זה לא היה בכוונה רעה. אבל אם אתה מרגיש פגוע ממני, הדרך ללבן עניינים איתי לא עוברת בפורום. יש ה"פ, יש טלפון. הפורומים פה די נקיים משטויות, בוא נשאיר אותם כך.

הצורך במפתח מומנט צריך - לדעתי - להידרש תוך כדי עשייה, ואני - אם זה לא היה ברור דיו - עודדתי בתגובתי את העשייה, ואומר - רק למי שזה לא היה ברור לו - שהכייף האמיתי נמצא בגלוי הראשוני!, אל תיקח לי אותו!

לדעתי לא. לדעתי (ולדעת רוב האנשים שמטפלים ברכב לבדם ונמצאים פה) מפתח המומנט צריך להיות לצדך מהיום הראשון. תאמין לי שיש מספיק מקום לטעויות גם בלי זה. הדעה הזו מבוססת על טעויות. על ברגים גזורים, על רכיבים של מכלולים שנשארו בחוץ כשהמכלול מורכב, על כמה שנים טובות של טיפול עצמי ברכב - ולא רק שלי, אלא של עוד כמה אנשים. לא שווה ללמוד מהטעויות שלנו?
הכיף בעשיה מתקלקל מאוד כשאתה מבלה יומיים בנסיונות כושלים של חילוץ בורג שבור במקום לעשות. זה מדכא, זה מייאש וזה גורם לך להפסיק לרצות לעשות לבד.
לעודד עשיה זה טוב. זו מהות האתר.

בקיצר, אם נעלבת - סליחה. אני אשתדל להיות נעים יותר בעתיד.

המהנדס
29-09-04, 18:01
טוב הגיע הזמן שגם אני אגיב אז
לדעתי שניכם צודקים : גם רגש וגם מד מומנט , יש ברגים חיוניים שצריכים מד מומנט ויש כאלה שלא ..
אם תעבור בכל המוסכים בארץ ומחוצה לה לא תראה מוסכניק מחזק את כל הברגים במומנט לפי הספר (עכשיו תורו של נקסוס לקפוץ ולהגיד זו הסיבה שאני לא סומך עליהם) אבל תסתובב קצת במוסך ותראה שלך עם המד מומנט יגזרו ברגים ולהם זה לא יקרה כי להם יש רגש וכן כדי לשפץ מכוניות צריך רגש (ממש העלבת אותי עם הגישה הזו) כי אחרת המוסכניקים היו מוחלפים במכונות.
גם בספרים נותנים לך מידות חופש בין מומנט כזה למומנט אחר בין רווח כזה (למשל בשסתומים) לרווח קצת יותר גדול כלומר יש איזשהו שיקול.
אם מכונאות היתה טכנית לחלוטין לא היו הבדלים כאלו רציניים בין בעלי מקצוע שונים בתחום הרכב והמכונאות.
אתה יכול לסגור פלאג בראש מנוע הגמור שלך במומנט מסויים ולא לדעת שמשהו שם שם הליקויל או סוג אחר של הברגה לאחר טחינה של ההברגה ולקרוע אותה שוב כי החוזק של החומר החדש שונה.
כל דבר צריך לבדוק ולא ישר לרוץ עם מד מומנט ולדעת שהכל יהיה בסדר במיוחד במכוניות ישנות .
תשאל כל אחד שמשחזר מכוניות עתיקות והוא יגיד לך אותו הדבר שכן צריך רגש.

קובי
29-09-04, 19:00
חשוב לציין או שלא צריך?
אבל בכל זאת אפילו אם ידית מומנט צריך לדעת לעבוד
ולא להתבייש לשאול אם לא יודעים (לצערי מנסיון אישי)

קובי

המהנדס
29-09-04, 19:04
חשוב לציין...

לגבי החתימה שלך יש לי קונטרה:

"טיפש אחד זורק אבן לים אלף חכמים לא ימצאו אותה" :lol:

אלון_ק
29-09-04, 19:30
אתה יודע מה, בוא נאמר לרגע שכן צריך רגש. איך בדיוק אתה תפתח רגש כמכונאי מתחיל? ע"י הריסת ברגים, או ע"י סגירה לא נכונה שלהם?
או אולי ע"י שימוש במפתח מומנט היית מקבל רגש יותר טוב של מה זה "חזק" או "חלש"?

ואני לא מסכים איתך בכלל. מוסכניקים רציניים יאמרו לך שמפתח מומנט, בפרט למתחילים, הוא כלי הכרחי. מי שאומר לך אחרת יוצא מתוך הנחה שיש לך מפתח מומנט טבעי ביד.

בפעם הבאה שאני רואה אותך, אני שולף מפתח מומנט על הגלגלים הקדמיים שלך. נראה כמה מהם סגורים נכון. זה מדעי, זה לא רגש. לחץ, שטח פנים, מומנט גזירה ועוד כל מיני דברים שאני לא מכיר כי עוד לא למדתי.

ענתיקות זה יופי. זה מכלולים ישנים שלא מחליפים כי זה מה שנותן לרכב את האופי. אתה תשקיע בו 9K בשיפוץ המנוע המקורי ולא 3 בהבאת חדש של רכב אחר שמתאים, כי זה יוריד ממנו. זה לא המצב ברכבים שלנו.

בוא נשאל מוסכניקים, למה לדבר באוויר? איציק, חימושניק ומי שיש פה שהוא בעל מקצוע בנושא (אסף=מהנדס רכב, זה נחשב?), נא הביעו דעתכם.

המהנדס
29-09-04, 19:51
מהנדסים : לא נחשב הם יגידו לך מה שאתה רוצה לשמוע
אתה חושב שמוסכניק ותיק עובד כל הזמן עם הספר רכב ומתחיל לחפש מומנטים ?
(חוץ מחיזוק ראש ,בוכנות,וכאלה.. שדורשים דיוק רב )
לאחד שמתחיל צריך מישהו שיחנוך אותו שיראה לו וכך הוא ילמד(כמובן בעזרת מד מומנט) אגב יש לי שלושה בבית - ולא אני לא משתמש בהם לחזק את הגלגלים.
אני גם הייתי גיבור גדול פתחתי ספרים למדתי חיזקתי עם מד מומנט כו'
למזלי היו כמה מכונאים ותיקים (50+) שהיו שם לעזור לי ולכוון אותי למרות היומרה שלי שאני יודע הכל (גם בהיינס יש טעויות והרבה).
עבור אחד שמתחיל אני הייתי ממליץ לצפות במישהו עושה את העבודה עם כל הדגשים והצורות להחזקה נכונה של הכלי לפני שהוא מתחיל לשבור דברים .
יואב יכול ללמד אותי איך עושים ניתוח מעקפים דרך האינטרנט אבל זה אומר שאני אצליח? שאני אדע להשתמש בכלים בצורה הנכונה? לא נראה לי. :shock:

בבקשה לא לדבר על עומסים וחישובי "התפרקויות" של רכב כי הרכב שלך יצא מזמן מהצורה של רכב שכל המכלולים שלו בצורה שהיצרן כתב (גלגלים עומסים וכדומה)
:wink:

עדיין אני חושב שאתה מוכשר מאוד :P

שעיה כליף
29-09-04, 21:04
אלון, קודם כל יכול להיות שגם אני קצת הגזמתי(בתגובה לך) אז עברנו את זה, אני בטח עוד אצטרך ממך כמה עצות למה שאני עוד מתכנן לעשות ברכב.
לעניין - לא בטלתי את הצורך במפתח מומנט, אמרתי שהוא ידרש או לא בהמשך, לא צריך לרוץ ולהצטייד בכלים סוף הדרך אם לא יעשה בהם שימוש יותר, אם כל מה שהייתי מתכנן לבצע לבד ברכב זה להחליף פלאגים וזה כל 10K לא הייתי רוכש מפתח מומנט.
זה כמו לפתוח ולסגור ברז, אתה עושה את זה עם תחושה ש..זהו, עד לנקודה זו ולא צריך לזה מדיד, אבל אם אין לך בעיית תזרים מזומנים זה סיפור אחר, יש לי רשימת כלים עזרים וחלקים מפה עד עומר ומי כמוך יודע..

יובל48
29-09-04, 21:04
אני נכנס ויוצא ממוסכים אולי 20 30 שנים ומעולם לא ראיתי מד מומנט
בפעולה פרט אולי לחיזוק ברגי ראש מנוע.
אני לא יודע על מה זה מעיד אבל תחשבו על זה.
חג שמח
יובל

אלון_ק
29-09-04, 21:09
קודם כל תודה, אבל זה לא קשור - מותר לך לחלוק עלי ולי עליך ועדיין שנינו נשב לקפה. חילוקי דעות זה לגיטימי ומותר, ולי אין שום בעיה איתך (להפך אפילו) גם אם אתה לא יודע מה טוב לך :lol: .

תבין, אני לא טוען שאני יודע הכל - בטח לא מתוך ספר. אני יודע כמה שווה נסיון. ועדיין לא יעזור לך - שני חלקים שצריכים להצמד אחד לשני בלחץ מסויים יעשו את זה אופטימלית לפי הספר, אם זה לא כך תחליף מכלול. למה? כי אם מכלולי הרכב שלי אינם עומדים בהגדרות היצרן כפי שהוא כתב אותם (הוא הרי לא סתם כתב, היו לו שם מהנדסים) אז הם לא תקינים מעצם ההגדרה. היצרן הוא ההגדרה, ופה עצם העניין. נכון שמכלול יעבוד, אפילו היטב, גם אם לא הכל 100%; זה לא אומר שהוא מושלם. אני אוהב מושלם.

אל תטעה, אני עדיין מבלה אצל אייל הרבה. כשפתחתי את הגיר הלכתי אליו שיראה את הכל, כי וואלה - אני עוד לא מכיר שם הכל. עובדה, הוא מצא שפיני הסינכרו לא תקינים ואת זה אני בחיים לא הייתי מוצא. אך אחד לא יודע הכל, עזרה והכוונה הם תמיד במקום. אבל פה אנחנו דנים בצורך במפתח מומנט בכלל ולמתחילים בפרט. זה שלך אחרי אוברול מנוע ופתיחה של 20 אלף מערכות אחרות יש מספיק רגש כדי לסגור בורג מספיק טוב (שים לב - לא אופטימלית, רק מספיק טוב) עדיין לא אומר שזה נכון בשביל יואב. גם אני סוגר את ברגי הלוקרים ביד (המומנט בספר גבוה מדי ומפתח המומנט לא בתחום) כי אין לי ברירה. כי אני לא אשקיע עוד 250 ש"ח במפתח שיהיה לי שימוש בו פעם בחצי שנה. כי יש לי "רגש". לא כי זה נכון יותר.

תזכור, הגדרת היצרן היא ההגדרה, לא מצב המכלול. אני נוסע על מנוע די גמור כי זה מה יש, לא כי זה מה שצריך להיות. אותו דבר אחרים עם מפתח מומנט, אולי מסיבות אחרות אבל עדיין - יש רצוי ויש מצוי. מומנט זה הרצוי. אם זה יהיה גם המצוי המצב רק ישתפר.

יואב לא יכול ללמד אותך ניתוח מעקפים דרך האינטרנט. הוא כן יכול ללמד אותך להחליף גלגל דרך האינטרנט. פרופורציה.

לגבי הספרים, אני הפסקתי לעבוד עם היינס וצ'ילטון ועברתי כמעט לגמרי לSERVICE MANUAL. בהיינס וצ'ילטון יש סתירות ואי דיוקים לעיתים, למרות שלאחזקה שטחית יחסית הם טובים מספיק.

כשאתה סוגר את אומי הגלגלים חזק מדי אתה עשוי לגרום לעיוות הדיסק. רגש עם מערכת הבלמים זה למוסכניקים חפיפניקים, לא לאוטו שלי. ג'וז'ונים שמתפרקים (לחבר שהיה אצלי היום היה אחד כזה שנסגר עוד השבוע ע"י מוסך) זה תוצאה של סגירה בחוזק בלתי סביר בעליל. מפתח מומנט היה מונע את זה. והוא יעזור ליואב, או לכל אחד אחר, למנוע את זה בעתיד.

מכלולי הרכב שלך כן חושבו כראוי. הם כן צריכים לעמוד בהגדרות. אם הם לא, תעשה מה שאתה רואה לנכון - גם אצלי לא הכל כמו שהיצרן הגדיר (בהמעטה :lol: ). אבל אל תאמר לי שזה יותר נכון ממה שהיצרן הגדיר, כי הוא חישב ואתה מנחש. פיסיקה זה עובדות ומדע, לא רגש (זה גם הרבה מתימטיקה :cry: , אבל זה לא קשור).

אגב, אני לא מרשה לך להעלב ממני. זה מותר רק לאנשים שלא מכירים אותי.

המהנדס
29-09-04, 23:36
ת'אמת אין כאן שום ויכוח פשוט נורא משעמם לי בעבודה ואני מסיים ב1:00 בלילה (FUCKING ערב חג היום!!) ואני עם 39 מעלות חום (חולה מת : יואב?) ואני לא בהכרה מלאה בשביל להתווכח ..

הכי חשוב שכולם פה נהנים ועושים את מה שהם אוהבים והכי חשוב מספרים לחבר'ה
:lol:
אז חג שמח לכולם.

:lol: :lol: :lol:

סוזי המשתוללת
29-09-04, 23:40
מה זה החארטא הזה ?
ירצו מפתח מומנט ייקנו לא יירצו גם ייקנו אחרי שייגזרו או שיפתחו רגש
לעינייננו
טיפול עשרה תלפים איפה לקנות חלקים בחברה או תחליפי
אז זהו שתמיד כדאי לבדוק בחברה כי יש ברבה הפתעות למשל :
פילטר שמן מקורי 35 ש"ח made in japan במחיר הזה אין סיכוי שאקנה תחליפי ב20 ש"ח
פלגים להדגם של היצרן (ולא מה שיש במלאי) 15 ש"ח האחד ngk לא תחליפיים / דומים / כאילו
שמן חצי סינטטי אמריקאי של mopar (יצרן חלקי החילוף של קרייזלר)גלון 70 ש"ח - קצת יקר יותר ממה שאני משלם בד"כ אבל לא קטלני
בקיצור מכיוון שהמחירים האלו הם ל10000 ק"מ אין סיכוי שאני אקנה תחליפי

yoav
30-09-04, 01:48
הכל בגלל שאלה קטנה ותמימה... :?
בכל אופן- תודה על התגובות. השאלה המקורית מתייחסת לצורך במפתח מומנט להחלפת הפלאגים- אני מבין שהדעות חלוקות, והכי טוב יהיה לבצע את זה בנוכחות אחד מכם- כך יעשה (יוסי- אתה חש כבר את נטל האחריות...? :lol: )
עידן- 39 חום?... אם אני יכול לעזור- תרגיש חופשי להתקשר.
סוזי- תודה על עצת מקור החלפים- יבוצע (למרות שאין בב"ש מכשירי תנועה :cry: )
יוסי- אני מקווה שאתה קורא את מה שכתוב (בתור המדריך שלי לטיפול 10 K הקרוב ברחובות..)- יש לך ידית מומנט?!
איתי- אם כבר הזכרנו רחובות.. אולי תשאיל לנו ידית מומנט לסופ"ש הקרוב? :shock:

חג שמח לכולם (בינתיים יש לי מכסחת דשא שאני יכול להתאמן עליה בפיתוח רגש להידוק פלאג..)
להזכירכם שבחול המועד כשאתם יורדים לטייל במדבר- יש סוכת מנוחה בדרך שתמיד פתוחה לקבל אורחים להתרעננות 8)

רוית ויואב

itayhi
30-09-04, 19:31
יוסי- אני מקווה שאתה קורא את מה שכתוב (בתור המדריך שלי לטיפול 10 K הקרוב ברחובות..)- יש לך ידית מומנט?!
איתי- אם כבר הזכרנו רחובות.. אולי תשאיל לנו ידית מומנט לסופ"ש הקרוב? :shock:

רוית ויואב

חה!!! הצחקת אותי.

ידית מומנט? עוד לא הבנת שאני והפגסוס הפוכים לגמרי בדיעות שלנו.
חוץ מלהתפעל מידית המומנט החדשה של אלון (רק כדי לגרום לו הרגשה טובה), מעולם לא נגעה ידי בידית מומנט.
לא אלון, גם לא בחיזוק הברגים של הלוקרים...מה אתה יודע, הם לא נגזרו.

להגיד שאני חכם...אני לא אגיד, אני מודע לשטויות שאני עושה.
ידית מומנט היא מוצר חשוב מאוד בארגז כליו של כל ג'יפאי.
אממה....לי יש גם שכר דירה לשלם, ידית המומנט עוד לא נכנסה בטבלת ההוצאות החודשיות.
כנראה שבקרוב היא תיכנס לשם.
בינתיים אני מבטיח לך לחזק את הפלאגים שלך ביד, עם רגש.
כנ"ל לגבי הפקק של קרטר השמן.

בכל מקרה, אם אתה מזדמן מחר לרחובות אחה"צ או מחרותיים, אני מבטיח למצוא שעה-שעתיים לעזור לך בטיפול.
תרים טלפון ונקבע
052-3227000

איתי

yossivarman
30-09-04, 21:26
יואב
גם לי אין מפתח מומנט - כך שאם אתה רוצה לארגן כזה אז בכיף
אני ביום שבת בבוקר ברחובות בכל מקום שתקבע
(החלק השני של המשפחה שלי ישהה במשפחה ברחובות)
תגיד לי אם לי אם לא השגת הכול - ננסה לעזור לך

yoav
30-09-04, 21:48
יוסי/איתי-
שבת בבוקר נשמע מעולה!
מחר אני ארכוש פילטר שמן, שמן ופלאגים לפני העלייה "צפונה" (כן כן - לחלקנו רחובות זה צפונה :lol: ) ונראה לי שנקבע לשבת ב 10-11? (זה בכוונה בכללי ולא בהודעות פרטיות למקרה שזה מתאים למישהו נוסף שרוצה לבוא).
אגב 4 ליטר שמן מנוע זה מספיק נכון? ראיתי שמוכרים 20/50 של STP בכ 65 ש"ח.

yossivarman
30-09-04, 21:58
אתה יכול לבדוק לגבי שמן גם בביג באוטו דיפו
לפעמים יש שם מבצעים

yoav
30-09-04, 22:02
אופס- איתי בינתיים התקשר...יוסי - צור קשר לגבי המועד
יוד.

אליKO
01-10-04, 18:07
אני מציע להוסיף מדור נוסף בג'יפולוג ולקרוא לו מדור הבונים והפלספנים

הבנאדם שאל שאלה פשוטה והתשובה צריכה להיות בהתאם!!!!

ויתר התשובות יתאימו למדור החדש ותקנו אותי אם אני טועה....

אליKO

yoav
02-10-04, 18:43
את הנעשה אין להשיב... הפלאגים הוחלפו- ללא ידית מומנט... עכשיו נחכה ונראה מה ילד יום :twisted:
( ושו ב תודות למוריי בטיפול הראשון שלי- לכם זו היתה אולי חווי השגרתית ופעוטה- אני עדיין ב HIGH!! :lol: )

asafk
02-10-04, 23:21
שני טיפים לעבודה בלי ידית מומנט-
הראשון- לגבי פלאגים- סוגרים עם היד (בלי ידית, רק מאריך, רצוי מחוספס, על הבוקסה), עד שאי אפשר יותר עם היד (הפלאג הגיע לסוף ההברגה והמדרגה עם האטם נוגעת בבלוק), ואז עם ידית עוד קצת, שהאטם יימעך- משהו כמו 90 מעלות.

השני- תתרגלו לעבוד עם מפתחות. לא ראצ'ט. עם מפתח מפתחים רגש. מפתח יותר גדול- יותר ארוך. כלומר- באותו כוח יד- המומנט יותר גדול. אתם יכולים לסגור בורג גודל 6 מ"מ, שהראש שלו 10 מ"מ, עם ראצ'ט הינע 1/2, שהאורך שלו 30 ס"מ, או עם מפתח רינג שהאורך שלו 10 ס"מ. עם מה מהם המומנט יהיה בערך נכון ועם מה יש סיכוי טוב לשבור הברגה? (אני, גם כשמהדק עם ראצ'ט, מחזיק אותו קרוב יותר לבוקסה מאשר לקצה, בהתאם לגודל הבורג, בשביל לא להפעיל כוח גדול מדי)

אני מאמין גדול בעבודה עם ידית מומנט. אבל לא תמיד מיישם את זה. בואו נגיד, שכשסגרתי שלשום את הברגים שמחברים את המכסה של הרדיאטור, לא הידקתי אותם במומנט המדוייק. סגרתי חזק עם מפתח.
יש כמה ברגים באוטו שאני סוגר (חנן, אל תסתכל בהמשך השורה, בבקשה), עם מפתח אוויר.

אבל זה- אחרי שיודעים מתי כן ומתי לא. מה הכוח שצריך בסוג מסויים של בורג והברגה. זה נסיון, ורגש.

אה, כן... תקראו את 'זן ואומנות אחזקת האופנוע'. טרחני לפרקים, אבל יש פסקה בדיוק על זה.

אסף.

שחף110
02-10-04, 23:44
"...הם לא כיוונו אותם כהלכה. הערתי על כך והנער בא עם מפתח מתכוונן, שלא היה מותאם במידה הנכונה, ובתנועה מהירה סובב את שני מכסי הנדנונים עשויי האלומיניום - והרס את שניהם.

אני מקווה שיש לך עוד כמה כאלה להחלפה - הוא אמר.
הנהנתי.

הוא שלף פטיש ואזמל לחיתוך מתכות קרות והתחיל להוריד את המכסים בהכאות. האזמל חדר דרך מכסה האלומיניום ויכולתי לראות שהוא דופק את האזמל היישר לתוך ראש המנוע. בהכאה הבאה החטיא לגמרי את האזמל, פגש בפטיש בראש המנוע, כשהוא שובר חתיכה מתוך שתיים מצלעות הקירור. "

-->