PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ חסכוני בדלק 80-100K

WildLove
24-08-10, 02:44
אהלן,
אז אחרי שהאינסייט הלכה לעולמה ואני צפוי להשתחרר בחודשים הקרובים מהשיקום, המחשבות רצות והגיע הזמן להתחיל לחפש רכב חדשה, הפעם, הוחלט מעבר לאינסייט גם להוסיף ג'יפ.
תקציב 80 עד 100K כולל יישור קו,
הרכב עתיד לשמש לטיולי עבירות בניוני - אני לא מתכוון לטפס מחמלים כל היום אבל זה צריך להיות אוטו שאני יכול לסמוך עליו מספיק כדי לטייל לבד בדרום.
הרכב יירכש מהחברה ככה שיותר מדי שיפורים אני מתאר לעצמי שלא אשים, מחפש משהו שיקח אותי AS-IS (אפילו אם יירכש במצב משופר) למסלולים ברמת עבירות בינונית.
סדרי עדיפויות:
1.צריכת דלק - הכי הכי חשוב בהתחשב בכמות ק"מ גבוהה שהאוטו צפוי לעשות.
2.שנת ייצור מתקדמת ככל שניתן.
3.אמינות \ עלויות אחזקה נמוכות ככל הניתן.
4.רמת עבירות.
5.מפנק \ מפואר.
6.אפשרות לעבודה עצמית.

אני יודע שביקשתי את כל העולם ואי אפשר תמיד לקבל הכול, בטח לא בתקציב הזה.. אבל מה האפשרויות שעומדות לפני ומה החסרונות\ייתרונות שלהם ששווה לקחת בחשבון?

הרכבים שיצא לי לחשוב עליהם:
1.טרופר בנזין - קשה למצוא במצב שפוי, שנתון נמוך, קשה לעבוד עליו לבד - והכי גרוע הצריכת דלק :\
2.ג'ימני - אני מתאר לעצמי שאני יכול לקנות ג'ימני במצב ממש טוב בתקציב הזה, אבל אחרי הסמוראי והאינסייט בא לי לגדול למשהו שיותר בכיוון FULL-SIZE למרות שאני לא יכול להרשות לעצמי צריכת דלק של FULL SIZE.. מה נמצא בינהם באמצע?

תודה מראש!

שגיא S
24-08-10, 09:02
כעיקרון הג'ימני הוא מה שמתאים לך...

אבל אופציות נוספות:
פאג'רו דיזל 2500 ידני - יהיה חסכוני, יש כאלה שמגיעים עם נעילה אחורית מקורית וצמיגי 31, יספיק לך לרוב המסלולים בארץ.

יש לך לאנדקרוזרים בתקציב הזה (אני לא ממליץ, עלויות אחזקה גבוהות יחסית)

לי היה טרופר בנזין - צריכת דלק של אחד לשש. קח בחשבון אם אתה יכול להתמודד עם זה, והעלויות שלו הן יותר גבוהות גם מבחינת האחזקה מאשר מה שהיה לך בסמוראי.

אם בכל זאת בנזין - גראנד צ'רוקי או אפילו צ'רוקי XJ...תסתכל בלוחות ותראה מה מתאים לך.

בהצלחה !

WildLove
25-08-10, 03:12
מישהו יודע להגיד עד איזה שנה יוצר הפג'ארו עם מנוע 2500? הוא לא מרגיש אנמי מדי? מה צפוייה להיות צריכת הדלק שלו?

לאנדקרוזר ירד מהפרק, מה צריכת הדלק הממוצעת לצ'ירוקי\גראנד בשנים האלו?

ברור לי שאני לא הולך להחזיק סמוראי.. פשוט מנסה להפוך ג'יפ איכשהו לכלכלי (אני יודע שזה בלתי אפשרי) (:

שגיא S
25-08-10, 08:04
לחבר שהיה לו את הדגם הקצר הפתוח, היה שנת 99 - עשה אחד לתשע-עשר.

בקשר לגראנדים - צריכה של בין אחד ל4-6

נמרוד
25-08-10, 10:16
רק ג'ימני בא בחשבון. שום דבר אחר לא מתקרב לדרישות שלך.

Saar
26-08-10, 21:54
הי

צריכת דלק ב XJ עם צמיגי שטח וגלגל על הגג
1 ל 5 ביום טוב...
לפעמים נדמה לי שגם בחניה עם מנוע מכובה הוא שותה דלק...
נראה לי שאפשר לקרוא לו חסכוני ביחס לנגמ"ש... :-)

סער

klam
27-08-10, 11:45
הי

צריכת דלק ב XJ עם צמיגי שטח וגלגל על הגג
1 ל 5 ביום טוב...
לפעמים נדמה לי שגם בחניה עם מנוע מכובה הוא שותה דלק...
נראה לי שאפשר לקרוא לו חסכוני ביחס לנגמ"ש... :-)

סער

בתקציב שלו מדובר על WJ, וצריכת הדלק שלו קצת טובה יותר (דגש על "קצת"). ודאי לא יותר נוראית מטרופר בנזין.. מעבר לזאת, לפי דרישותיו סביר להניח שיסע על AT ולא על MT.
חן

mi88
27-08-10, 14:12
למה לא מציעים קיה סורנטו, יונדאי טראקאן, גראנד ויטרה ואולי דיסקו

משה

danip
30-08-10, 09:51
אני אומר סופה ב 30K- 40K ונשאר הרבה כסף לדלק...

גם אמין (יחסית לגיל) גם ח"ח זמינים וגם סביר לתחזוקה עצמית.

WildLove
04-09-10, 22:46
מה לגבי אחד מהגדולים (גראנד\סופה\טרופר) עם מערכת גז?
באיזה מהם התקנת מערכת גז הכי מומלצת בלי לסכן את המנוע? מישהו יכול לספר קצת מנסיון על התקנת מערכת גז\צריכה\אמינות ברכבים האלו?

-->