PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדיל והנחושת לא מסתדרים לי, איך מלחימים ?

BackDoorMan
26-08-10, 14:52
קניתי מלחם חשמלי חדש אחרי שהתייאשתי ממלחם הגז,
קניתי סליל בדיל טוב, אפילו ניקיתי עם נייר זכוכית את חוט הנחושת שרציתי להלחים למגעי נורות הפנסים באוטו, אבל הבדיל סירב להצמד לנחושת או למגעים .
למה ???

eran4x4
26-08-10, 15:50
קניתי סליל בדיל טוב, אפילו ניקיתי עם נייר זכוכית את חוט הנחושת שרציתי להלחים למגעי נורות הפנסים באוטו, אבל הבדיל סירב להצמד לנחושת או למגעים .
למה ???

הבדיל עם חומצה בפנים?

האם זה בדיל להלחמה של ציוד חשמלי?

לאיזה מגעות אתה מנסה להלחים את זה?

בכל מקרה - הרכב חשוב קודם כל ללחוץ וללחוץ טוב - אחרי זה אפשר גם להלחים למרות שזה מיותר בד"כ ואפילו יכול ליצר תקלות כמו שבירה של חוטים...

Pageup
26-08-10, 23:53
יכול להיות שהטמפרטורה לא מספיק גבוהה. אם לא חיממת את החוט
המוליך מספיק הבדיל לא יתפס (ככל שהמלחם פחות חם, לוקח יותר זמן
לחמם את המוליך).

הירשפלד יובל
27-08-10, 00:05
בנוסף לטמפ' נכונה של המלחם ובדיל תקין, -משחת הלחמה- הנמרחת/נטבלת על שני החלקים האמורים להיות מולחמים תקל עליך בהרבה בהלחמות.משחת הלחמה כמו כן מקצרת את זמן המגע של המלחם עם החוטים/רכיבים ולכן אנרגיית החום המועברת מהמלחם לרכיבים קצרה/קטנה יותר ומקטינה את הסיכוי לפגוע בהם.

eli8ball
27-08-10, 00:23
בנוסף לטמפ' נכונה של המלחם ובדיל תקין, -משחת הלחמה- הנמרחת/נטבלת על שני החלקים האמורים להיות מולחמים תקל עליך בהרבה בהלחמות.משחת הלחמה כמו כן מקצרת את זמן המגע של המלחם עם החוטים/רכיבים ולכן אנרגיית החום המועברת מהמלחם לרכיבים קצרה/קטנה יותר ומקטינה את הסיכוי לפגוע בהם.

תשים לב שיש לך משחת הלחמה טובה
חמם את החוט שאתה רוצה להלחים לפני
תיצור טיפת בדיל כמו דמעה על משטח חלק ותיצוק לתוכה את החוט
אחר כך תלחים לנקודה

אם אתה רוצה עוד עזרה צור קשר בה"פ או בטל 0545333797

בהצלחה

BackDoorMan
27-08-10, 00:59
תודה על העצות וההצעות.
חיממתי את החוט , ומרחתי משחת הלחמה, לא יודע עד כמה היא איכותית,קניתי מ"בלצר" בת"א,
בכל מקרה זה לא עזר בכלל , הבדיל נדחה מהנחושת .
לא ידעתי שיש חומצה בחוטי הלחמה, ואני לא יודע אם מה שקניתי מכיל כזו.

התייעצתי עם החשמלאי רכב שלי והוא אמר שכנראה קצוות החוטים המיועדים לחיבור לא נקיים מספיק ויש לטבול אותם קודם בחומצה , לייבש ואז להלחים.

נדב42
27-08-10, 01:18
אם בא לך לקפוץ לאזור כפ"ס, ההלחמה עליי... עוד לא היה חוט שעמד בסירובו, כולל כאלו שבילו חשופים בתנאי שטח ...

נדב.

הירשפלד יובל
27-08-10, 01:44
לא יודע את מה אתה מנסה להלחים.אני אישית לא חסיד של הלחמות ברכב (אם מדובר בשני חוטים )אלא מעדיף להשתמש במחברי לחיצה מבודדים.ניתן לקנות אותם בחנויות חשמל/אלקטרוניקה בפרוטות.במקור הם נלחצים עם לוחץ יעודי אבל אם אין לך ניתן עם ג'בקה בעדינות כל עוד לא תפגע בבידוד הפלסטיק.אם זה עובד אצלי בקפיצות של סמוראי עלים , סביר להניח שיחזיק גם אצלך.

BackDoorMan
27-08-10, 14:15
קצת חפירות (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=134007&page=2) העלו את שיטת השרוול המתכווץ בחום (http://uk.farnell.com/tyco-electronics-raychem/b-155-05/terminal-soldersleeve-5mm-pk100/dp/1292904) עם בדיל מוכן בחלק הפנימי, מאוד יעיל ונוח
אבל יקר ולא ידוע לי על ספק בארץ , מי מכיר ?
http://uk.farnell.com/productimages/farnell/standard/129290306-40.jpg

עוד שיטה שראיתי פעם בתכנית אוסטרלית , בנוייה על מחבר מיוחד המלפף ומותח את החוטיים בכוח לחיבור הדוק שנשאר כך קבוע.

eran4x4
27-08-10, 16:38
מה יעזור שרוול מתכווץ יעודי ומיוחד אם בדיל רגיל אתה לא מצליח לחבר לנחושת....

או במילים אחרות לפני שמנסים לרוץ רצוי ללמוד ללכת...

1. חשוב ללמוד להלחים.

2. ברכב יש פטרונות שהם הרבה יותר מתאימים מהלחמה.

3. ניתן להשתמש במתכווצים הללו בכלי כמו רכב שעובד קשה (רעידות) בשטח וכדומה אבל שם גם משתמשים בחוטים הרבה יותר עמידים מחוטי החשמל שכימים ברכב \ זמינים...

BackDoorMan
27-08-10, 17:34
מה יעזור שרוול מתכווץ יעודי ומיוחד אם בדיל רגיל אתה לא מצליח לחבר לנחושת....

או במילים אחרות לפני שמנסים לרוץ רצוי ללמוד ללכת...

1. חשוב ללמוד להלחים.

2. ברכב יש פטרונות שהם הרבה יותר מתאימים מהלחמה.

3. ניתן להשתמש במתכווצים הללו בכלי כמו רכב שעובד קשה (רעידות) בשטח וכדומה אבל שם גם משתמשים בחוטים הרבה יותר עמידים מחוטי החשמל שכימים ברכב \ זמינים...

אתה מניח שמדובר פה בהיררכייה של מיומנויות ויש חשיבות לסדר הכרונולוגי ברכישתן.
זה שקול לדרישה מרתך מתחיל ללמוד קודם לרתך באלקטרודה לפני שיוכל להתעסק עם
CO2 .

אורי41
28-08-10, 08:55
לא יודע את מה אתה מנסה להלחים.אני אישית לא חסיד של הלחמות ברכב (אם מדובר בשני חוטים )אלא מעדיף להשתמש במחברי לחיצה מבודדים.ניתן לקנות אותם בחנויות חשמל/אלקטרוניקה בפרוטות.במקור הם נלחצים עם לוחץ יעודי אבל אם אין לך ניתן עם ג'בקה בעדינות כל עוד לא תפגע בבידוד הפלסטיק.אם זה עובד אצלי בקפיצות של סמוראי עלים , סביר להניח שיחזיק גם אצלך.

יובל אתה צודק אבל !
חיבור לחיצה נכון שמהיר יותר לביצוע
אבל לא מגן בפני קורוזיה להפך אם החוט לא ממש נקי יש מצב שהחיבור יצוור קורוזיה
וזה להפך ממה שאנו רוצים .
להלחמה נכונה החוט חייב להיות נקי ללא שומנים וללא קורוזיה
אז את הקורוזיה מפרקים במיים אין צורך לשפשף עם נייר שמיר רק לתבול את החוט
בכוס מים חמים במידה ונישאר שומנים (לרוב אין כי הם יורדים עם הקורוזיה )
מנקים אותם אפשר עם חומצה ואפשר גם עם מנקה בלמים .
מחממים מלחם ויוצרים נקודה קטנה של בדיל על המלחם מצמידים את החוט שיתחמם ומלטפים אותו עם חוט הלחמה עד שהחוט הלחמה מתחיל לנזול ומצפים איתו את החוט נחושת .
לחבר חוט נחושת עבה זה בשיטה שונה (מללחם רגיל לא מספיק ) .
לרוב כדאי להכניס על החוט שרינק ודחוף אותו הצידה לפני החיבור ואחרי זה להחזיר אותו לחמם עם מצת או עם המלחם להגנה טובה .
בהצלחה
אורי

tu3s
24-07-20, 10:44
למה ???
תוכל להעלות תמונה של החוט , בדיל , מלחם ומשחת הלחמה ?

LIRON5721
24-07-20, 12:22
יובל אתה צודק אבל !
חיבור לחיצה נכון שמהיר יותר לביצוע
אבל לא מגן בפני קורוזיה להפך אם החוט לא ממש נקי יש מצב שהחיבור יצוור קורוזיה
וזה להפך ממה שאנו רוצים .
להלחמה נכונה החוט חייב להיות נקי ללא שומנים וללא קורוזיה
אז את הקורוזיה מפרקים במיים אין צורך לשפשף עם נייר שמיר רק לתבול את החוט
בכוס מים חמים במידה ונישאר שומנים (לרוב אין כי הם יורדים עם הקורוזיה )
מנקים אותם אפשר עם חומצה ואפשר גם עם מנקה בלמים .
מחממים מלחם ויוצרים נקודה קטנה של בדיל על המלחם מצמידים את החוט שיתחמם ומלטפים אותו עם חוט הלחמה עד שהחוט הלחמה מתחיל לנזול ומצפים איתו את החוט נחושת .
לחבר חוט נחושת עבה זה בשיטה שונה (מללחם רגיל לא מספיק ) .
לרוב כדאי להכניס על החוט שרינק ודחוף אותו הצידה לפני החיבור ואחרי זה להחזיר אותו לחמם עם מצת או עם המלחם להגנה טובה .
בהצלחה
אורי

מה השיטה הנכונה להלחים חוט נחושת עבה?

גיא
24-07-20, 13:15
לנקות טוב ולחמם טוב ( מאד ). המתכת מפזרת את החום.

למתכות בעייתיות יש בדיל אלומיניום. טריקי משהו אבל מתחבר היטב גם לדברים בלתי לחימים בעליל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pageup
24-07-20, 14:22
מה השיטה הנכונה להלחים חוט נחושת עבה?

חוט עבה דורש מלחם איכותי שמסוגל בכלל לחמם אותו. ועדיף לא בחוץ שיש רוח.

boaz avrahami
24-07-20, 15:16
לא מומחה גדול אבל כמה תובנות.

1. יש חוטי אלומיניום שנראים כמו נחושת. לרוב מיועדים לרמקולים. הבדיל לא אוהב אותם.

2. חימום מוקדם דורש מהמלחם הספק תואם. המטרה היא לחמם לזמן קצר שלא יפגע בבידוד או בלוח מצד אחד אבל שיתמודד עם המסה של החוט ויתיך את הבדיל מהר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
24-07-20, 19:09
חוטי הרמקולים כסופים, נחושת היא חומה/זהובה.
גם חוטי רמקולים נכנעים כשהמלחם מספיק חם, אבל אז הם הופכים להיות פריכים אחרי הקירור ומתנתקים בקלות בקצה ההלחמה.

חוטי נחושת עם קורוזיה (ירקרקה) ניתן להלחים בטמפרטורה גבוהה יותר מהרגיל (אצלי המלחם צריך להיות מכוון ל- 450 מעלות - לא יודע כמה זה מדוייק.) בלי שום בעייה בהמשך.

כמו שכבר כתבו - תמונות יעזרו כאן מאוד - של המלחם, החוטים מקרוב, הקצה של חוט הבדיל ממש מקרוב.

ואם נוח לך להגיע לכפ"ס, אתה מוזמן לבדיקה ושיעור בסיסי בהלחמה, תמורת חיוך [emoji16]

lizard
24-07-20, 21:53
אני אישית לא מסתדר עם הלחמות. לרוב זה לא מצליח לי יפה. ממליץ לקנות לוחצי מחברים ומחברים מתאימים ולהשתמש בהם. הרבה יותר קל ונוח. מה שכן, כשאני מלחים אז אני דואג, במידת האפשר, לכסות אחר כך את ההלחמה עם שרינק. הקטע הוא שאם החוטים קצרים אז צריך לדאוג לא לכווץ את השרינק בזמן ההלחמה.

מכניקה
26-07-20, 00:13
למתכות בעייתיות יש בדיל אלומיניום. טריקי משהו אבל מתחבר היטב גם לדברים בלתי לחימים בעליל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

להלחמת מוליכי חשמל/רכיבי חשמל מאלומיניום אכן קיימות מספר סגסוגות של תיל הלחמה המכילות בדרך כלל 80 אחוז עופרת+בדיל+כסף או סגסוגת אלומיניום+בדיל.

בדרך כלל סגסוגות מכילות פלקס מתאים או יש צורך להשתמש בפלקס ייעודי.

* אני לא ממליץ לעבוד עם הסגסוגות האלה להחלמה של חוטי נחושת ברכב מכיוון שרובן מאוד קורזיביות בגלל שימוש בפלקס ייעודי.

* הלחמה של מתכות בעיתיות כמו נירוסטה בדרך כלל נפתרת על ידי שימוש בפלקס ייעודי.

פלג_
30-07-20, 07:49
תודה על העצות וההצעות.
חיממתי את החוט , ומרחתי משחת הלחמה, לא יודע עד כמה היא איכותית,קניתי מ"בלצר" בת"א,
בכל מקרה זה לא עזר בכלל , הבדיל נדחה מהנחושת .
לא ידעתי שיש חומצה בחוטי הלחמה, ואני לא יודע אם מה שקניתי מכיל כזו.

התייעצתי עם החשמלאי רכב שלי והוא אמר שכנראה קצוות החוטים המיועדים לחיבור לא נקיים מספיק ויש לטבול אותם קודם בחומצה , לייבש ואז להלחים.

מכיר את זה, גם לי זה קרה עם כמה חוטים.
אותו מלחם ואותו בדיל אז כמובן שזה משהו בחוט.
לא יודע לומר מה הסיבה אבל שזה קורה זה כל כך מרגיז.

לא עבדתי אם משחת הלחמה, לא עם חוט שזה הלך חלק ולא עם חוט שהיה לי בעיות.

איל מ
30-07-20, 10:23
ויש חוטים מאיכות גרועה (שבטח מקורם משריפת חוטים ישנים באיזו מדינת עולם שלישי שקרכלשהו) שפשוט לא. המתכת מזוהמת עוד בשלב הייצור.
ואני די בטוח שגם היה על זה שרשור כאן.

-->