PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מצבר.

אלון 25
28-08-10, 18:35
שלום..

הרכב לא מניעה.. הסימנים בימים האחרונים הצביעו על מצבר חלש, אתמול בערב המצבר פרק והתרוקן..האם יתכן שמצבר שנפ הלך לעולמו אחרי כמעט שנתיים?
חבר המליץ על מצברים של וורטה.. האם וורטה 46 אמפר מתאים לג'ימיני?

תודה.

raanan
28-08-10, 18:52
"כמעט שנתיים" , זה מצוין לזבלה הזה שקוראים שנפ !

המלצה שלי, קאטרפילר או אופטימה.
יהיה לך שקט של 3 שנים לפחות.

רענן

4ראנר
28-08-10, 19:00

רענן

למה זבלה
דווקא שנפ מחזיק אצלי 3 שנים לא דופי

אלון 25
28-08-10, 19:10

רענן

אני בודק גם קטרפילר למרות שממה שזכור לי הם היקרים ביותר.. אני עדיין לא יודע בוודאות כמה אמפר אני צריך.. האם מצברים כאלה באים מוכנים להרכבה, או שקודם צריך להטעין אותם מס' שעות?

raanan
28-08-10, 19:15
ממליץ לך אצל איציק (כפר סבא) "מפלוס מינוס מצברים" , יש לו בד"כ מבצעים על מצברי קטארפילר (מצברים מצויינים).
ממליץ שתרכיב את המצבר הכי גדול שנכנס פיזית לתושבת.

רענן

נ.ב- אין לי כול קשר עיסקי/חברי איתו למעט, פעמיים החלפתי אצלו מצבר (ויטארה ולאנטיס) והייתי מרוצה בעיקר מהעבודה (ניקוי יסודי של הקורוזיה בתושבת, החלפת מגעים אם נדרש)

zigwig
28-08-10, 19:22
רענן ידידי היקר
א.מקווה ששלומך טוב
ב.למה זבלה? מצברי שנפ הם לפי דעתי האישית המצברים הכי אמינים שמייצרים בישראל
ובישביל מחירם נותנים תמורה מעבר לטובה!
לתשומת לבך..

אור .ס.
28-08-10, 19:24
היי, אצלי ברכב שוכן מצבר וורטא 46 אמפר.
מצבר מצויין, שנפ זה זבל.
אני אישית נצמד לוורטא, מחיר שפוי (עוד 50 שח מעל לשנפ) ומחזיקים מצויין + 20 חודש אחריות ולא 12 כמו שנפ

כמו כן, לג'ימני הולך 46 אמפר, אין אופציות ליותר גדול בתושבת המקורית, זה רק אם תעשה התאמה של תושבת ויש להזיז לצורך כך מספר פיוזים אשר שוכנים בסמוך.

בהצלחה :)

אלון 25
28-08-10, 19:24
ממליץ לך אצל איציק (כפר סבא) "מפלוס מינוס מצברים" , יש לו בד"כ מבצעים על מצברי קטארפילר (מצברים מצויינים).
ממליץ שתרכיב את המצבר הכי גדול שנכנס פיזית לתושבת.

רענן

נ.ב- אין לי כול קשר עיסקי/חברי איתו למעט, פעמיים החלפתי אצלו מצבר (ויטארה ולאנטיס) והייתי מרוצה בעיקר מהעבודה (ניקוי יסודי של הקורוזיה בתושבת, החלפת מגעים אם נדרש)

אני גר בצפון.. עושה רושם שהמצבר שלי פרק באופן סופני שלא מאפשרת נסיעה גם אחרי התנעה עם כבלים, הרכב פשוט נכבה אחרי נסיעה של כמה מטרים.. נסיעה עם אורות בכלל לא באה בחשבון.. הרכב פשוט נכבה.. או שבכלל ישנה בעיה באלטרנטור .. למרות שהאפשרות הזאת פחות נראת לי כי בשבועות האחרונים הרגשתי שהמצבר שלי מראה סימינים של חולשה.. קטרפילר זו אופציה טובה בשבילי, אני עובד על כלים חקלאיים.. מחר נעשה בדיקה קצרה בעבודה מה ניתן לגרד מהם.. לצערי כפר סבא קצת רחוקה לי כרגע..:?

idanw
28-08-10, 19:44
אם הרכב נכבה לאחר התנעה עם כבלים, סיכוי טוב שאין טעינה (אלטרנטור), יכול להיות גם סתם חיבורי מצבר רופפים.
בדוק טעינה, אין שום סיבה שמצבר שנפ ילך אחרי פחות משנתיים (אלא אם כן זה הדגם עם שנה אחריות?) אם זאת הבעיה, המצבר יחזורלחיים אחרי טעינה ממושכת.

לקטרפילר ולאופטימה אין דגמים שיתאימו לתושבת בג'ימיני.

גילוי נאות - אנחנו משווקים מצברי VARTA, אופטימה וקטרפילר.

עידן

אלון 25
28-08-10, 19:57
אם הרכב נכבה לאחר התנעה עם כבלים, סיכוי טוב שאין טעינה (אלטרנטור), יכול להיות גם סתם חיבורי מצבר רופפים.
בדוק טעינה, אין שום סיבה שמצבר שנפ ילך אחרי פחות משנתיים (אלא אם כן זה הדגם עם שנה אחריות?) אם זאת הבעיה, המצבר יחזורלחיים אחרי טעינה ממושכת.

לקטרפילר ולאופטימה אין דגמים שיתאימו לתושבת בג'ימיני.

גילוי נאות - אנחנו משווקים מצברי VARTA, אופטימה וקטרפילר.

עידן

יש מצב טוב שזה הדגם עם השנה אחריות.. אני לא רואה סימנים כולשהם על המצבר עצמו

המצבר חובר למטען אך הוא עדיין ממש חלש.

idanw
28-08-10, 20:38
הוא נקרא "super strong" או High tech" ?

raanan
28-08-10, 20:56
רענן ידידי היקר
א.מקווה ששלומך טוב
ב.למה זבלה? מצברי שנפ הם לפי דעתי האישית המצברים הכי אמינים שמייצרים בישראל
ובישביל מחירם נותנים תמורה מעבר לטובה!
לתשומת לבך..

שנפ = זבלה נ-ק-ו-ד-ה
לא אמינים וגם כבר לא מיוצרים בישראל
בשביל המחיר לא נותנים שום תמורה . תוסיף במכסימום 15% ותקבל מצבר טוב (קאטרפילר, אופטימה, וורטה )

חוץ מזה שלומי טוב ובטוח יהיה הרבה יותר טוב כשאחליט וארכוש ג'יפ ....

להתראות
רענן

נ.ב- נדב, תן לנו עידכון על הקאטרפילר ותאריך הרכבה (מלח מים מלח מים , מקווה שאני לא פותח פה ...)

לירן.
28-08-10, 21:02
שנפ זה מצבר גרוע במסווה של שם טוב שרוב הציבור חושב.

המצברים האלו נוטים לנזול ולהרוס כל מה שיש מתחתיהם,
ובנוסף רשום עליהם מצבר ללא טיפול מה שלחלוטין מטעה ולא נכון, וכן יש פתחי מילוי ובדיקה וכן צריך לעקוב על המפלס ולהוסיף אם חסר.

אלון, מקווה שתסתדר ותעדכן מה קורה.

מורי
28-08-10, 21:04
לפני שאתה רץ להחליף מצבר בדוק היטב את האלטרנטור (כמו שכתב עידן).כאשר הרכב מונע לא צריכה להיות בעיה לנסוע גם עם מצבר גמור כשהאלטרנטור תקין.

במידה ואתה כן מחליף מצבר-מומלץ מאוד מצבר גדול יותר.סה"כ צריך למקם מחדש את תיבת הפיוזים.
אצלי בג'ימני הכנסתי 65 אמפר בקלות.

מורי.

אלון 25
28-08-10, 21:55
הוא נקרא "super strong" או High tech" ?

המצבר שלי הוא שנפ "High tech", וכמו שלירן כתב הוא באמת נורא נוזל למרות מריחת הסיליקון על הקטבים.. התושבת עברה ניקוי יסודי לא מזמן בעקבות הנזילות, כולל החיבורים( שעושה רושם שגם אותם צריך להחליף על הדרך) האם ישנה דרך שבא אני יכול לבדוק את האלטרנטור לפני שאני שולל אותו באופן סופי?
אני חייב לציין שהרכב עומד עכשיו יותר מבעבר, בשבועות האחרונים מורגשת הנעה טיפה יותר עייפה מבעבר.

idanw
28-08-10, 22:41
1.מצבר שנפ High tech הוא הדגם עם ה20 חודשי אחריות - אין סיבה שהוא יגמור אחרי שנתיים, למרות שאני לא ממעריצי שנפ :)
2.לא מורחים סיליקון על הקטבים, אני מקווה שהתבלבלת ומרחת וזלין.
3.קח וולט מטר, ותחבר אותו לקטבי המצבר כשהרכב מונע, הוא אמור להראות מעל 14 וולט, אם הוא מראה פחות מזה, האלטרנטור גמור.

על פי מה שאתה אומר, ובהנחה שקטבי המצבר מחוברים היטב (ולא מרוחים בסיליקון) האלטרנטור שלך גמור - יכול להיות שהוא גם גמר את המצבר, אבל רוב הסיכויים שטעינה מלאה תחזיר אותו לחיים.

עידן

אלון 25
28-08-10, 22:51
1.מצבר שנפ High tech הוא הדגם עם ה20 חודשי אחריות - אין סיבה שהוא יגמור אחרי שנתיים, למרות שאני לא ממעריצי שנפ :)
3.קח וולט מטר, ותחבר אותו לקטבי המצבר כשהרכב מונע, הוא אמור להראות מעל 14 וולט, אם הוא מראה פחות מזה, האלטרנטור גמור.

על פי מה שאתה אומר, ובהנחה שקטבי המצבר מחוברים היטב (ולא מרוחים בסיליקון) האלטרנטור שלך גמור - יכול להיות שהוא גם גמר את המצבר, אבל רוב הסיכויים שטעינה מלאה תחזיר אותו לחיים.

עידן

סליחה... כמובן שוזלין.

נחכה למחר.. תודה בכול אופן

לילה טוב ושקט

raanan
28-08-10, 23:11
כאשר הרכב מונע לא צריכה להיות בעיה לנסוע גם עם מצבר גמור כשהאלטרנטור תקין.
מורי.

חולק עליך !
עבור מצבר "חלש", אתה צודק .
עבור מצבר "גמור", (פורק את עצמו/התנגדות נמוכה) ישנה אפשרות לשרוף את האלטרנטור !
נדרש לטעון עם מטען חיצוני ובדיקת המצבר עם מכשיר התנגדות עומס.

בדיקת מתח פשוטה (וולטמטר ללא עומס) על הקטבים (לאחר טעינה) יכולה לתת אינדקציה עם רמת וודאות גבוהה למצבו.
אם יש מתח של 12 וולט גם לאחר לילה כשהמצבר מנותק אז הוא לא "גמור"/לא מקצר, עדיין יכול להיות שהוא לא במיטבו.

רענן

נדב42
28-08-10, 23:19

רענן

אל תהייה כזה בטוח, נראה לי שהקטרפילר גם מתפגר לי. החלפתי מצבר עם חבר אחרי שכבר שבועיים יש לי בעיות של מצבר חלש, ועם השנפ בינתיים (5 ימים) הכל סבבה ...
(ואתה לא פותח פה, החלפתי עם החבר עוד קודם ...)

אם כבר להשקיע, הייתי הולך על מצבר פריקה עמוקה לטובת שימוש עם ממיר מתח לטיולים, אבל אין לי שום מידע על האמינות או אורך החיים של האופטימה...

אור .ס.
29-08-10, 01:11
היי, אצלי נגמר מצבר כמה ימים אחרי שהאוטו הגיע אלי
התסמינים הם זהים, הרכב כבה לאחר הנעה עם כבלים בעת הדלקת אורות (אפילו אם זה לחיצה על הבלם).

עידן, סליחה שאני חולק עליך, אבל אלטרנטור בג'ימני לא יתן לך 14V גם אם תתן לו מכות חשמל של 220, זה אלטרנטור קטן ומחורבן (אצלי כבר לא :))

eli8ball
29-08-10, 01:24
אור אומנמם הוא קטן ומחורבן אבל... ההתנגדות על האלטרנטור לא באה רק ממנו אלא מכלל המערכת

ממליץ לבדוק גשר דיודות באלטרנטור ואת המוליך תלת רגל... שתי נקודות קריסה באלטרנטורים

ואל תמשיך לנסוע עליו ככה אם אחד מהשניים הלך לעולמו אתה יוצא בנזק של 50 זוזים

אם תסע עליו ככה אתה תמיס את הציפוי של העוגן ( זה לכה אומללה ועלובה ) או תשרוף את הליפופים שלו ואז את כבר בליגה אחרת

בכל מקרה בהצלחה

איש
29-08-10, 01:32
אפשר לדעת למה לא שמים גריז סיליקון דיאלקטרי על מצבר ?

raanan
29-08-10, 02:03
עידן, סליחה שאני חולק עליך, אבל אלטרנטור בג'ימני לא יתן לך 14V גם אם תתן לו מכות חשמל של 220, זה אלטרנטור קטן ומחורבן (אצלי כבר לא :))

לא יודע על מי אתה חולק אבל, מצטער תחום החשמל רכב רחוק ממך מאד ...
כל רכב מבוסס מע' מתח 12 וולט (כולל "בימבה" וכול רכב פיצפון ...) האלטרנטור חייב לספק מתח של 13.5 עד 14.5 וולט על מנת שתהיה טעינה .
הגודל שאולי אתה מתכוון אליו הוא "ההספק" שנמדד בוואט.
ככול שמע' החשמל "זוללת" יותר זרם (כולל צרכנים שאנחנו מוסיפים), נדרש אלטרנטור בעל הספק גדול יותר (מתח הטעינה נשאר 13.5 ל-14.5 וולט).

רענן

s_n_p
29-08-10, 11:30
שנפ 55 אמפר שירת נאמן מעל 3 שנים, אך חירבן את כל החוויה לאחר שהשפריץ חומצה בכל תא המנוע באחד השיפועים. לא הרכיב יותר שנפ ברכב שטח.
היום, בהיילקס יש לי בוש 95 אמפר,בינתיים אין תלונות, חוץ מזה שהוא מיוצר בטורקיה (אבל קניתי אותו לפני המשט, כך שמצפוני נקי :) )

אלון 25
29-08-10, 13:37

עידן

היום בבוקר חיברתי את המצבר לוולט מטר כשהרכב מונע.. המכשיר הראה טעינה של 14.12.. הדבר מחזק את הטענה שלי שהמצבר פשוט גמר את חייו.

יום טוב!

נדב42
29-08-10, 13:57
היום בבוקר חיברתי את המצבר לוולט מטר כשהרכב מונע.. המכשיר הראה טעינה של 14.12.. הדבר מחזק את הטענה שלי שהמצבר פשוט גמר את חייו.

סביר להניח שאתה צודק, אבל לא תמיד זה כזה חד וחלק.
מסביב לאלטרנטור יש גם חלקי אלקטרוניקה שלפעמים מזייפים באופן לא עקבי ...

אור .ס.
29-08-10, 18:15
רענן יקירי, הטענות שלך הינן נכונות, אלא שבשטח יצא לי לראות מספר לא מבוטל של פעמים, אלטרנטורים של שרייד & סויפט שנותנים מתח טעינה 12.5-13.2 בעת הפעלת מזגן ואורות, שלא נדבר על מערכת שמע.

לי אישית יש בג'ימני אלטרנטור 90A חדש לחלוטין, כחלק מההכנה הנפשית של הרכב לקראת כננת :)

raanan
29-08-10, 20:10
רענן יקירי, הטענות שלך הינן נכונות, אלא שבשטח יצא לי לראות מספר לא מבוטל של פעמים, אלטרנטורים של שרייד & סויפט שנותנים מתח טעינה 12.5-13.2 בעת הפעלת מזגן ואורות, שלא נדבר על מערכת שמע.

לי אישית יש בג'ימני אלטרנטור 90A חדש לחלוטין, כחלק מההכנה הנפשית של הרכב לקראת כננת :)

מצויין עדיין תקין (מעל 12 וולט, כלומר טעינה ולא צריכה).
בד"כ בודקים ללא הפעלת עומס ואז צריך להיות מעל 13 וולט.

אלטרנטור גדול יותר זה מעולה כמובן שרצוי מצבר בעל קיבול גדול יותר.

תהנה מהכננת (אישית חושב שכננת זה בשביל חילוץ אחרים ...
על כן דוגל , נעילה ק'+א' בשביל לא להזדקק לעזרה וטובות)

רענן

אור .ס.
29-08-10, 20:13
היי, מצבר יבוא באיזשהו שלב, כרגע המצבר שלי חדש, אז אני מחכה שימות לי מצבר או החדש או באחד הרכבים שזה מתאים לי (סויפט או שרייד שנמצאים בבעלותי גם)

כננת זה אכן לחילוץ אחרים, אבל היות ואני מסתובב לבד בשטח לא מעט, אז זה יבוא בסופו של יום לחילוץ עצמי.
נעילות קדימה ואחורה זה טוב ויפה, יתן לך לעבור כמעט בכל מקום מוצלב, אבל לא יוציא אותך משקיעה בדיונה וכד'

raanan
29-08-10, 20:26
נעילות קדימה ואחורה זה טוב ויפה, יתן לך לעבור כמעט בכל מקום מוצלב, אבל לא יוציא אותך משקיעה בדיונה וכד'

גם הכננת לא תחלץ אותך בדיונה (לפחות מהדיונות שאני מכיר) ...

רענן

קובי ניסים
29-08-10, 21:27
מצבר של קטרפילר מעולה.
אני הרכבתי כבר מחזיק אצלי שלוש שנים.
ממליץ בחום להתקין במוסך נשר בתל אביב.
מוסך מורשה של מכשירי תנועה אני באופן אישי מטפל שם.
נותנים שם הנחה של 30 אחוז על מצבר קטרפילר.

נדב42
29-08-10, 22:57
נ.ב- נדב, תן לנו עידכון על הקאטרפילר ותאריך הרכבה (מלח מים מלח מים , מקווה שאני לא פותח פה ...)

טוב, אז מסקנה כמעט סופית היא שהמצבר שלי מזייף/הלך. החלפתי כאמור עם חבר וחלק מהסימפטומים עברו אליו (ירידה בסל"ד סרק עד כדי כיבוי). הוא לא נוסע עירוני ובפקקים כמוני אז לא נתקע ונאלץ להיעזר, אבל הסימטומים שהוא מתאר היו גם אצלי ונעלמו עם החלפת המצברים בין הרכבים (שלו שנפ חדש). ניסיתי גם לרוקן חלקית את המצבר המוחלף אבל לא נתקלתי בשום בעייה או סימפטום

המצבר המדובר הוא... קטרפילר שהורכב בסוף פברואר 2009 - כלומר עדיין באחריות. הבעייה היא שהחנות שרענן קנה ממנה היא ... איך נאמר ... לא ידידותית במיוחד למשתמש המתלונן באדיבות ...

מישהו מכיר נקודת שירות ידידותית במרכז ? (יש לי את החשבונית ותעודת האחריות)

קובי ניסים
29-08-10, 23:15
תגיע למוסך נשר בתל אביב.
יחליפו ללא בעיה.
ותקבל גם הרכבה ללא תשלום.
מוסך נשר הוא משווק מורשה של קטרפילר באזור המרכז.

-->