PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממלמדי השכלתי! אני זקוק לעזרה/עצה חבריי לפורום

avishay201
29-09-04, 16:12
חבריי אני מעוניין לרכוש גיפ' יד שניה ואני די זקוק לעצה של ג'יפאים וותיקים
היתי מעוניין לדעת איזה גיפ לרכוש האם כדאי:
1. מיצובישי פאג'רו קצר שנת 99-97 אוט' בנזין (האם עדיף דיזל)
2.איסוזו טרופר קצר שנת 97-99 בנזין/דיזל אוט' (האם יש דיזל אוט' מסוג זה?)

אודה לכל מי שיענה,
אבישי. :wink:

barak4*4
30-09-04, 11:06
מזל טוב על החלטתך להצטרף לחובבי השטח. :D
הדבר הראשון שאתה צריך לשאול את עצמך הוא למה ישמש ההג'יפ:
1.טיולים בלבד או רכב שישמש גם ביום יום?
2.טיולים רגועים, דיונות, עבירות טכנית, זחילת סלעים?
לאחר שתחליט על זה, תוכל להמשיך להיתלבט.
כמה ק"מ תעשה בחודש? מעט- עדיף בנזין. הרבה- עדיף דיזל.
אמנם הבנזין יקר יותר והמנועים קצת יותר צמאים, אבל אגרות הרישוי בדיזל יקרות פי כמה ובנוסף הטיפולים במנוע בנזין זולים יותר ופשוטים יותר.
לגבי הרכבים שציינת:
המיצובישי יותר מבוקש (ומכאן יותר סחיר- קשה יותר למצוא אחד במחיר סביר, אבל קל מאוד למכור בבוא היום), גניב יותר (למרות שרוב הג'יפים נכנסים לקטגוריה של רכבים גניבים מאוד) וידוע כאמין באופן יחסי (מה לעשות, רכבים אלו עובדים בשטח והבלאי עליהם גבוה).
הטרופר לעומת זאת פחות מבוקש, מה שאומר שאפשר למצוא אותו במחירים נמוכים יותר, אבל האמינות שלו ממש לא משהו (ומייד יקפצו כל בעלי הטרופר ויגידו "לא נכון...שטויות".. ועוד, אבל בעלים לשעבר של רכב זה יאמרו אחרת.). כשיגיע יום המכירה, תעבוד קשה להפטר ממנו (מה שנחסך בקניה יאבד במכירה, כך שבעצם אתה לא מפסיד.).
והסעיף האחרון - יחס היבואן: ב U M I ,שהם יבואני איסוזו, היחס מחפיר ואת זה אני אומר מנסיון, לעולם מתנערים מאחריות ומנסים להטיל אותה על הלקוח (לך תראה את האופל קורסה עם שלטי המחאה שחונה על המדרכה מול בית היבואן כבר מספר שנים.).
לגבי היבואן של מיצובישי, אני לא מכיר ולכן לא אומר דבר.
אז כמו שאמרתי, תחשוב שוב בדיוק מה הדרישות שלך ואז תחליט. יכול להיות שתבין, שמה שאתה צריך זה איזה סיקס או סופה בתקציב הרבה יותר נמוך או אולי דווקא איזה יפאני חדש בתתקציב הרבה יותר גבוה.
אם ההחלטה עדיין נשארת רק על אחד משני הרכבים שציינת , אני הייתי בוחר במיצובישי.
בלי כל קשר, כנס לפורומים של הרכבים הספציפיים הללו ותשאל את הבעלים שלהם מה חוות דעתם. לרוב תקבל תשובות כנות.
תתחדש :wink:

barak4*4
30-09-04, 19:05
לגבי יתרונות וחסרונות של אוטומטי וידני, לך ל:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Articles&group=2&item=216
כתבה טובה :!:

נמרוד
01-10-04, 10:27
אין פורומים למיצובישי ואיסוזו כאן בג'יפולוג.... מהסיבה שהם לא ג'יפים! :lol:

תקבל מגוון דעות גדול מאד לגבי כלי רכב מהסוג הזה באתר www.jeeptrip.co.il

רק הערה כללית לדברי ברק, בלי קשר לדגמים הספציפיים:

א. כשמדובר ברכב משומש בן 4-6 שנים, אני חושב שהיבואן כבר לא רלוונטי לבחירה לחלוטין.

ב. רכב בן 4-6 שנים, לרוב יותר קרוב ל"גרוטאה" מאשר ל"חדש". מה שאומר, השיקול העיקרי בקניית רכב, לדעתי, הוא המצב דה-פקטו של כל רכב ספציפי! אתה צריך לחפש את אותו רכב שמור ונקי במידה יוצאת דופן, יד נמוכה, קילומטראז' נמוך , עם היסטוריית טיפולים מסודרת במוסך שאתה יכול לקבל מודפסת ביד! הדרך היחידה למצוא כזה רכב היא לצאת לשטח, לראות בעיניים ולבדוק, בעצמך, עוד ועוד כלים - עד שלא תבדוק את הכלי הרביעי או החמישי לא יהיה לך מושג ירוק מה לחפש, אבל אתה תראה שלאט לאט אתה מתחיל להבין את השוק.

-->